Zonnip-e bloemengroet voor jarige vorstin Nieuwe aanvallen van vliegtuigen op schepen Twaalf doden in de haven van Ambon Koninginnefeest doortinteld van vreugde om het voorjaar K.N. V.B.-V OETB ALPOOL VEROORDEELD Soldaten zetten beste beentje voor; kinderen happen koek en ballonvaarders lucht Tulpenra llye: twee doden «MORRIS Het weer TEGENREGERING ACTIEF WAPENZENDINGEN NAAR DE DARUL ISLAM? Longarts vrij gesproken Haagse kantonrechter: Loterijwet moet enger worden geïnterpreteerd ONTPLOFFING BIJ DE B.P.M. TE PERNIS Vrijspraak in de Kerstboommoord Spullen „heertje" 32 mille Dodelijk ongeluk in Zandvoort „Die Raeckse" geweesf? Overwegend zonnig In hoger beroep Nonchalant beheer van sanatorium Eén dode en twee gewonden Arbeider van zesde etage gevallen en overleden Moord noch doodslag bewezen geacht Nederlander in België verongelukt Warme veiling in Amsterdam Duitser verongelukt op Zandvoorts circuit K.L.M.-salarisconflict VLIEGERS LIETEN VERSTEK GAAN OP BIJEENKOMST DAMESBLAZERS IN KLEUREN DONDERDAG 1 MEI 1958 82ste JAARGANG No. 29898 BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot vrijdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) rtverwegend zonnig, maar in de nacht en ochtend plaatselijk mist. Vrij warm vooral in het binnenland. Overwegend zwakke win Zon: 5.10-20.05. Maan: 19.00-4.33. BUREAU SMEDESTRAA1 5 HAARLEM Telefoon Redactie 21544. Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. ITmuiden: Leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 Directie: 3. 3 W Boerrigter en Mr. SU A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs H. v. RUN en SU Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents pei millimeter, hoogte Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt rich het recht voor advertentiën eventueel ronder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand. 7 90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.50 uur 's avonds tel 21544 Met een energie die zij tijdens de *trijd op Sumatra nimmer aan de dag hebben gelegd, onderhouden de Indone sische opstandelingen thans een lucht- "ffensief tegen de scheepvaart in de ^'ateren van Oost-Indonesië. De doel- •"■effende aanval, die maandag is onder- P°öien op de haven van Balikpapan, j.eft ertoe geleid, dat de Shell haar ohe-terreinen en -installaties op Borneo Hldelijk zal sluiten. Bij dit besluit zijn "fie oliecentra van de B.P.M. betrokken, hamelijk die in Tarakan, Balikpapan en "Unja. De „San Flaviano", de 12.278 ton metende Britse tanker die bij de aanval werd getroffen, is vanmorgen in de haven van Balikpapan gezonken De Britse tanker „Dromus", die dit aan Singapore meldde, seinde ook, dat er in het zeegebied van Balikpapan nog een tweede wrak ligt. In het telegram worden De regering-Djuanda toont zich in hoge mate teleurgesteld door deze her leving van de revolutionaire activitei ten, juist nu de gevechten op Sumatra nagenoeg ten einde leken te zijn. De premier heeft gisteren gezegd, dat Ame rikaanse en Chinese avonturiers de op standelingen helpen. Volgens Djuanda worden de luchtaanvallen in Oost-Indo nesië uitgevoerd door piloten, die ei genlijk van Formosa afkomstig zijn. Ook zijn uit Formosa automatische wapens naar het opstandige gebied op Noord- Celebes gesmokkeld, aldus de Indone sische regeringsleider. Hij deed een be roep op alle landen, in het bijzonder op de landen van Afrika en Azië, om deze buitenlandse fnter.yentie te veroordelen. i j zei, dat de toestand, die door deze nieuwe aanvallen is geschapen, een ern stige bedreiging van de vrede inhoudt. De Indonesische regering heeft haar ongerustheid over de situatie in krach tige bewoordingen ter kennis gebracht van de Amerikaanse ambassadeur te Djakarta. In verband hiermee heeft pre sident Eisenhower gisteren op zijn we kelijkse persconferentie gezegd, dat hij niet geloofde, dat Amerikanen, behou dens misschien enkele „avonturiers", zich met de Indonesische opstand bezig hou den. De Verenigde Staten als zodanig, zo verzekerde hij, houden zich in ieder geval strikt neutraal. Waarnemers in Djakarta achten de kans groot, dat er nieuwe „inciden ten" worden geschapen door de ma noeuvres, die de vloten van de Zuid- Oost-Aziatische Verdragsorganisatie juist vandaag zijn begonnen. De oefe ningen, die twee weken zullen duren, staan onder leiding van de Ameri kaanse schout-bij-nacht Almon Loo- mis. De voornaamste fase van de oe feningen speelt zich af tussen 5 en 13 mei in de wateren tussen Singapore en Manilla. Het doel ervan is de ver dediging van de zeeverbindingen tegen aanvallen uit de lucht, de bevoorra ding op zee en de verdediging tegen duikboten te oefenen. Ook op Sumatra schijnt de situatie zich niet ten gunste van de regering- Djuanda te ontwikkelen. De chefstaf van het Indonesische leger, generaal-majoor Abdul Haris Nasution, heeft namelijk gis teren de militaire commandant van Zuid- Sumatra, overste Barlian, van zijn func tie moeten ontheffen naar aanleiding van beschuldigingen dat hij in zijn ge bied activiteiten ten gunste van de rebel len heeft toegestaan. Dit meldt United Press. De tweede plaatsvervangend stafchef, Xbnu Sutowo, is inmiddels in Palembang, de hoofdstad van Zuid-Sumatra, gearri veerd, waar hij een beroep op de be volking heeft gedaan om de rust te bewa ren. In een verklaring via radio Dja karta werd gezegd dat overste Barlian voor „onbepaalde tijd met verlof is ge stuurd". De rust en orde zijn terugge keerd en wij hebben het leger volkomen in de hand, aldus de bekendmaking. Majoor Nawawi, de plv. chefstaf van kolonel Barlian, is dinsdag gevlucht, toen hem gelast werd zich in Djakarta te hielden voor een verhoor omtrent zijn activiteiten. De Indonesische luchtvaartmaat schappij Garuda heeft bekendgemaakt, dat zij haar diensten op Palembang voorlopig heeft gestaakt. Volgens een woordvoerder van de maatschappij is staking van de diensten van af gistermorgen bevolen door de militaire autoriteiten, die geen reden Wilden opgeven voor de stap. „Volgens een bericht van het A.N.P. uit **andung verwachten de leiders van de ®Pstandige beweging in het zuidelijk deel jAn West-Java, de Darul Islam, een ?ehding wapens van buitenlandse her- r.ainst. Schepen van onbekende nationa- Pwit zijn de laatste weken veelvuldig Waargenomen langs de zuidkust van •■ava en vanuit sommige kustplaatsen werden bijna dagelijks lichtsignalen waargenomen. De veiligheidsdienst te andung heeft medegedeeld, dat deze "'analen juist zijn waargenomen bij de P'aatsen aan de kust, die bekend staan 's streken waar de benden van de Islam zich plegen op te houden, waarnemers te Djakarta brengen in jyre.®?hnering, dat de tegen-regering in .j '""en-Sumatra volgens berichten van de JaMste tijd steun heeft gezocht'bij bew -ten de wet ^stelde Darul Islam- in h8'ns:' die haar operatieterrein heeft AF u zu'delijk gedeelte van West-Java, rei®?' Noord-Sumatra en in Zuid- oni es' A,leen in West-Java zijn in 1957 den Veer 1B00 mensen gedood door ben- be? iTan de Darul Islam. Volgens een der Bandung beperken de opstan- ,'.n5en van de Darul Islam hun terro de ls e activiteiten in afwachting van j. aankomst van bedoelde wapenen uit 'buitenland. Onderwijl reorganiseren nun strijdkrachten, aldus dit bericht. hierover geen bijzonderheden Sel?® A In de haven van Ambon is een 5.33U ton metend Italiaans vrachtschip, de „Aquila", tow zinken gebracht. Een tweede bombardement, dat vanmorgen op de haven van Ambon is uitgevoerd, heeft minstens twaalf mensenlevens geëist. De slachtoffers zqn allen leden van de bemanning van het onder Pana mese vlag varende vrachtschip „Flymg Lark". Het schip meet 1.254 ton. De bemanning bestond uit 26 koppen, allen Chinezen uit Hongkong. De „Flying Lark" is door de „New Rubber Company of Singapore" verhuurd aan een Indo nesische firma. Het schip is op 8 april uit Soerabaja naar Ambon vertrokken. Voorts is van de schepen die Djakar ta van de Sovjet-Unie heeft aangekocht er een dat met een lading rijst op weg was naar Ternate, aangevallen. (Van onze Haagse redactie) De Haagse, kantonrechter heeft van morgen vonnis gewezen in de zaak van de K.N.V.B.-voetbalpool. De heer L. Brunt, secretaris-penningmeester van de K.N.V.B., die op verdenking van het overtreden van de loterijwet had te recht gestaan, werd veroordeeld tot een boete van ell gulden of vijf dagen hech tenis. De kantonrechter heeft de schul digverklaring neergelegd in een vonnis dat ongeveer twaalf bladzijden omvat. Wettig en overtuigend is bewezen, al dus de kantonrechter in zijn overwegin gen, dat de heer Brunt de feitelijke leiding heeft gehad bij het aanleggen en houden van een loterij, door middel van de K.N.V.B.-voetbaltoto. Hiervoor had de minister van justitie geen toe stemming verleend. Voor de leden en ondersteunende leden van de K.N.V.B. werd de gelegenheid opengesteld mee te dingen naar prijzen in geld. De win naars werden door enige kansbepaling aangewezen, waarop de deelnemers geen overwegende invloed konden uit oefenen. Slechts het lidmaatschap is vereist voor deelname. De mogelijkheid werd geboren om voor een klein geldelijk of fer ondersteunend lid te worden met het enig oogmerk aan de voetbaltoto deel te nemen. Het vereiste van zulk een lidmaatschap kan de toto nooit tot een loterij in besloten kring maken. Het Arnhemse gerechtshof heeft een 44-jarige longarts uit Zwollerkar spel van al het hem ten laste gelegde vrijgesproken. De arts stond terecht voor onregel matigheden, die hij volgens de tenlaste legging in het doro hem beheerde sana torium Zandhove in de jaren 1952 tot 1954 zou hebben begaan. Hij was te non chalant om aanlacht te besteden aan boekhouding. Het geld voor een „pot je", giften en dergelijke voor de outil lage van het sanatorium en voor de ontspanning van zijn patiënten, bewaar de hij met zijn salaris in één en dezelf de geldkist. In de jaren voor 1952 had hij weinig persoonlijke behoeften, en ook de procureur-generaal nam aan, dat hij toen voor het betalen van rekeningen voor het sanatorium ook eigen midde len heeft gebruikt. Na 1952, toen de arts met zijn gezin buiten het herstel lingsoord ging wonen, zou hij persoon lijke schulden met sanatoriumgelden hebben betaald. De arts geeft zelf toe zich aldus aan gelden van derden te hebben vergrepen, maar hij meent nog steeds meer aan zijn santorium te hebben uitgegeven dan te hebben „ver diend". De procureur-generaal had tegen de arts vier maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van drie jaar en 500.,- boete geëist. De rechtbank te Zwolle had hem tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. De militaire parade op het Rode Plein te Moskou heeft vandaag slechts 12 mi nuten geduurd. Maarschalk Rodion Malinovsky, de minister van defensie, heeft voor de eerste mei een dagorder uitgegeven waarin hij de strijdkrachten op het hart drukt „volledig voorbereid te zijn om nieuwe oorlogsdreigingen af te slaan". Westelijke waarnemers konden dit keer tijdens de parade geen nieuwe wa pens ontdekken. Daarom reeds behoort het verweer te worden verworpen, aldus de kanton rechter. Bovendien schijnt het hem toe dat een toto waaraan vierhonderdduizend mensen kunnen deelnemen dit had de verdediger meegedeeld niet als een besloten toto kan worden aange merkt. De loterijwet moet enger wor den geïnterpreteerd, aldus de kanton rechter. De raadsman heeft aannemelijk ge maakt, aldus de kantonrechter in zijn vonnis, dat de deelnemers aan de toto in hoge mate zijn beschermd tegen be drog en misleiding, en dat niet eigen baat maar bevordering van de licha melijke opvoeding en sport in Neder land de motieven zijn geweest waarom de toto is opgezet. Op het terrein van de B.P.M. te Per nis heeft zich dinsdag een ontploffing voorgedaan bij het openen van een z.g. fornuis, dat buiten stond opgesteld. Door de steekvlam, die ontstond, wer den van een firma uit Hoogvliet drie stellingbouwers, die in de buurt aan het werk waren, getroffen. Hun kleding raakte in brand. De 26-jarige D. B. Vis ser uit Stad aan 't Haringvliet was er het ergst aan toe. Hij liep levensge vaarlijke brandwonden op en is in de volgende nacht in het havenziekenhuis te Rotterdam aan zqn verwondingen bezweken. De twee anderen kregen ernstige, doch niet levensgevaarlijke brandwon den. Het zijn de 43-jarige J. Bouman van de Rietdijk en de 52-jarige J. Weij- nen uit de Lavendelstraat. Ook zij moesten echter in het havenziekenhuis worden opgenomen. Het traditioneel geworden défilé dat op Koninginnedag, in de schaduw van het witte paleis, voorbijtrekt aan de jarige moeder des vaderlands, haar prinsgemaal en haar kinderen, is ieder jaar hetzelfde, maar ook ieder jaar niéuw Dat défilé, waaraan door duizenden wordt deelgenomen, dat door duizenden anderen ter plaatse wordt gadegeslagen en door het ganse volk via de radio en de televisie wordt meebeleefd, is ieder iaar onnieuw het teken, dat in het gehele land de viering van Konin ginnedag pas goed kan beginnen. Ook al hebben dan in de prille ochtend fn stad fn dorp schoolkinderen bij de aubades reeds hun ji®® militairen zongen aan Valerius' Gedenckklanken en waren nog vroeger dc mil airen al gepakt en gezakt op pad om op de verjaardag van Hare Majesteit in let terlijke zin hun beste beentje voor te zetten. Terwijl dus op Soestdijk voor eerst de bewoners van Soest en Baarn, de jeug voorop, cn juichend honderden anderen, die vaak van verre waren gekomen, en juichend of alleen maar ontroerd wat wuivend, Koningin Juliana hun gelukwensen aanboden V aan haar voeten een kleurrijk kleed "egden van voorjaars- bloemen, wier geur zich mengde met de zoete luchten van voorjaarsmorgen en terwijl aan een zij-mgang van p.^'e,gna™ bestellers de gelukwensen binnenbrachten van o.a. p nrPSj president Gronchi van Italië en Tito van Joegoslavië eni zelfs van de presi dent van de Poolse staatsraad klom de zon hoger boven stad en land en zette de tinten van het rood, wit, blauw en oranje m be vlaggen en de wimpels, de sjerpen en de feestmutsen; immers, mede genu door het recht vorstelijke weer, had N^deiJaudzichextrafeestelijkgetooi^ Van de vroege morgen tot de late avond groepten links en rechts en overal in het land vele honderden mensen samen om getuige te zijn van aller hande festiviteiten, van het eenvoudig koek-happen op een p pleintje tot en met het veel ingewikkelder ceremonieel als het oplaten van ballonnen. In praktisch alle garnizoenssteden werden straffe parades gepre- „Clandestien" kwam de 4-jarige Mary senteerd Niet minder naarstig k^e*®n .de V""^bed want dé" avond van Weismuller haar gelukwensen aan de taak. Het laatst van allen ginggen de obers naar Den, wani e av Koningin aanbiedenZij en Prinses Koninginnedag was zo zacht, dat vele feestelingen nog na mid p Beatrix hadden er plezier in..., een genoeglijk terrasje aan een oranjebittertje nipten. Een stralende koningin nam met een joyeus gebaar op het bordes van Paleis Soestdijk, toen de klok kwart over twaalf wees, afscheid van een paleistuin vol feestgangers en een ga zon vol blijde kinderen in sport-tenue, die met hun hulde haar verjaardag tot een levendig en vreugdevol lands- feest hadden gemaakt. De zomerzoel- te van deze eerste voorjaarsdag droeg niet weinig bij tot de feestelijke stem ming en al waren de kruinen van de imposante beuken, die het gazon zo men nog donker met nauwelijks een sprankeitje ontluikend groen, de toe gestroomde menigte met bloemen en vlaggetjes en kinderen met oranje getooid, leken in de zon één bont be wegend bloemenveld en van het ga zon dat zich vulde met witgeklede jongens en meisjes steeg de zoete geur op van zomerse grassappen. De wapperende vlaggen en kleurige vaandels, de feestelijke trommelslag van de drumbands, de stram voorbijtrek kende sportverenigingen, padvinders, muziekkorpsen, ruiters, kinderdrum bands in kleurig tenu, Ambonese vrou wen in suikerwerk-rose gewaden, het bloemendéfilé van de burgers met het groeiend kleurig tapijt van voorjaars bloemen op de bordestrappen, dat is hier op Soestdijk rond het koninklijk gezin ieder jaar opnieuw het hart van de vreugdevolle Oranje feestdag, de spontaan meegevierde verjaardag van de éérste in den lande, door haar volk, dat zijn aanhankelijkheid betuigt, niet met fors en luid gejuich, maar met een rustige zekere blijheid. In een elegant, licht zomers deux- pièces van lindebloesem groen, lichte tas en lichte schoenen, blootshoofds, donkerverbrand opgewekt en heel slank, had koningin Juliana om half elf met prins Bernhard en de prinsessen het bordes betreden. Ook de prins zag er opgewekt uit en prinses Beatrix in een zachtblauwe ge tailleerde manteljapon was bruinver brand en vrolijk als altijd. De prinses sen Margriet en Marijke hadden over hun gebloemde jurken grijze mantels aan die later, toen het in de zon warm werd, uitgingen. Prinses Marijke volg de alles wat er gebeurde met grote be langstelling. Men miste prinses Irene, die in Lausanne verblijft. Onder de duizenden landgenoten, die naar Soestdijk waren gekomen om langs de jarige vorstin te defileren, was ook een groep repatrianten, die pas gisteren in ons land was aangekomen. Hier zien we enkele leden van de groep terwijl zij de Koningin gelukwensen. Dinsdagmiddag is een 22-jarige man, die op een bouwwerk aan de Sloter- meerlaan te Amsterdam op de zesde étage bezig was met het klaarleggen van steigerhout, naar beneden geval len. Hij kwam op de begane grond te recht en is kort daarna overleden. De Mercedes 300 S?„ die in Zandvoort bij het slot van de Tulpenrallye over de kop sloeg, waarbij de Duitser Engel het leven verloor De Rotterdamse rechtbank heeft van morgen bij vervroeging uitspraak gedaan in de zaak tegen een 39-jarige vrouw uit Rotterdam, die 21 december van het vorig jaar op het Stationsplein te Rotterdam een 42-jarige stoffeerder uit Rotterdam met een mes heeft gesto ken, tengevolge waarvan deze de dag daarna is overleden. Dit feit is door de volksmond de „kerstboommoord" ge noemd. De rechtbank was van oordeel, dat deze daad haar niet kan worden aan gerekend en ontsloeg haar van alle rechtsvervolging. Het bevel tot gevan genhouding tegen haar werd opgeheven. Een week geleden was tegen haar een gevangenisstraf van vier jaar met af trek geëist. Het slachtoffer heeft, zo motiveerde de rechtbank dit vonnis, lange tijd op hoogst indringende en brute wijze ge probeerd de vrouw in zijn greep te krijgen en uitte bedreigingen jegens haar en haar zoon. Daardoor kwam zij in een toestand van gespannenheid en angst te verkeren, waartegen ze niet was opgewassen. Op het moment, dat zij het feit pleegde, verkeerde de vrouw derhalve in een schemertoestand. De rechtbank nam de conclusie van de psychiaters over, dat de vrouw op dat ogenblik ontoerekeningsvatbaar was. In het vonnis werd moord noch dood slag bewezen geacht, maar wel zware mishandeling de dood tengevolge heb bend, waarbij ook de opzet werd aan genomen. De rechtbank verwierp het beroep op noodweer, omdat zij bij de ontmoeting met de man had kunnen weglopen of bescherming zoeken bij voorbijgangers. Formaties straaljagers, die met groot geweld over het paleis vlogen, openden als het ware het défilé, dat aan het koninklijk gezin ging voorbijtrekken, van de Baarnse jeugd in lichte sport- kleding en van Soester sportverenigin gen, aanvankelijk alles keurig geor dend, maar tenslotte, toen de algemene bloemenhulde begon, steeds gemoede lijker, met telkens een vijf- of zesjarige, die zich uit de rij losmaakte en vrij moedig de bordestrappen beklom om voor Hare Majesteit een versje op te zeggen of haar alleen maar wat bloe men of een vlaggetje of een knutsel werkje van school te geven. Wat met grote beminnelijkheid door de konin gin in ontvangst werd genomen. Die er ook plezier in had toen een heel klein stoutmoedig kleutertje met een papieren feesthoedje op, niet meer weg wilde en door een van de haar omrin genden de bordestrap af moest worden gedragen. (Vervolg op pagina 11) Dinsdag heeft zich te Andrimont in België een botsing voorgedaan tussen een Belgische taxi met twee passagiers en een wagen bestuurd door de 43-jari- ge J. Romjjn uit Vaals, die vijf a™®'" ders uit Gemmenich naar hun werK te Dieson bracht. De bestuurder van de Nederlandse wagen was op slag dood. Zyn v^.rT „I inzittenden werden allen mm zwaar gewond. „ader De overledene was gehuwd en vaaer van vijf kinderen. De taxï-bestu kreeg een zenuwschok. Zyn passag bleven ongedeerd. Advertentie Voor uw bruiloft, vergadering of feest ZALEN DISPONIBEL lllllllllllllllllllillHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIKilllllllllllllllllllllllllllll (Van een verslaggever) De veiling van de bezittingen van de boekhouder C. van H. beter bekend als het „goede heertje" heeft in Amsterdam een bedrag opgebracht van ongeveer 32.000 gulden. De gemiddelde koopprijs van de kledingstukken, siera den en gebruiksvoorwerpen lag hoger dan normaal, omdat de bij honderden in de zaal van het veilinggebouw Odeon opgepakte nieuwsgierigen terwille van de sensatie blijkbaar bereid waren ver der te gaan dan gewoonlijk. Veilingmeester Chr. Bolle heeft tijdens de afgelopen twee veilingdagen vele zweetdruppels gelaten. Niet alleen door de verwarde situaties, die zich voor deden met de ongeroutineerde kopers maar ook door de stinkbommen, die door onbekenden werden gelanceerd. De atmosfeer werd door de stank bijna ondraaglijk. Met flessen reukwater, die over de grond werden uitgestort, heeft men getracht de atmosfeer nog enigs zins te redden. De stemming bleef er, ondanks stank en flauwvallers. nog goed in. De opbrengst van de veiling gaat naar de voormalige werkgever van het heertje, die zjjn faillissement heeft aan gevraagd. Opnieuw heeft een ernstig ongeluk een schaduw geworpen over de tiende Tulpenrallye, die woensdag op het cir cuit van Zandvoort werd besloten met een laatste klassementsproef. Tijdens deze wedstrijd sloeg de Mercedes van de 36-jarige Duitser Werner Engel na een botsing onderste boven. De Duitser overleed vrijwel onmiddellijk hierna aan zijn verwondingen. De race werd na het ongeluk direct afgelast. Het tweede slachtoffer van deze jubileum- sterrit is de Zweed Richardson, die maandag bij een ongeluk ernstige ver wondingen opliep. In de loop van dins dag is hij aan de gevolgen hiervan overleden. Op de bijeenkomst, die dinsdagmid dag door de commissie tot bemiddeling in het salarisconflict tussen de K.L.M. en de vliegerorganisatie te Den Haag was belegd, verschenen zowel de ver tegenwoordigers der K.L.M.-direc- tie onder wie de president-directeur de heer I. A. Aler als de leden der com missie, doch de deputatie der vliegers liet verstek gaan. Tijdens deze bijeen komst zouden de stukken worden gete kend, die inhouden, dat beide partijen in het conflict zich zullen binden aan het advies, dat de bemiddelingscom- missie t.z.t. zal uitbrengen. ,,Ter opheldering en ter vermijding van enig misverstand betreffende het niet verschenen van de delegatie der vliegers" heeft de vereniging van K.L.M.-vliegers in een communiqué, 30 april gedateerd, doen weten, dat zji het secretariaat van de Stichting van de Arbeid, c.q. de bemiddelingscommissie enige uren vóór de vergadering had bericht, dat de vliegers-delegatie de bij eenkomst niet zou kunnen bijwonen, daar zij de stukken, die pas laat ter hand waren gesteld, niet vol doende had kunnen bestuderen. Het is nog niet bekend, wanneer een volgende bijeenkomst zal worden belegd. Station Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Berlijn Milnchen Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Weer onbewolkt zwaar bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt lichtbew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt temp. neden 7 uur 16 15 16 23 18 20 18 20 18 17 12 16 17 21 15 17 21 i.eersl. algel. 24 uur 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Ad verten

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1