LES GIRLS, een vrolijke film Jet Pilot Herdenkingsbijeenkomst van de BOIW in Bloemendaal BEVRIJDINGSDAG IN HAARLEM TROUWEN IS HOU'EN" onderhoudende filmcomedie Y* ■I E TWEE GOUDEN BRUIDSPAREN IN HAARLEM [n dienst des konings Reprises en prolongaties Semjonov te Bonn in een ziekenhuis SLEUTEL WEG? ZATERDAG 3 MEI 1958 PAGINA 2 Rembrandt Films: Di versen Apotheken en dokters diensten Oe Zilk Frans Hals Lido Treinstel ontspoord in Nijmegen Voor de negende maal Reclamefilmdag „Wij zijn niet het Nederlandse volkmaar de individuen dank verschuldigd99 Juhel in Schalkwijk II A Dl O MOORS Centrum Hoofddorp Boys morgen kampioen? Cinema Palace Noord Oost Zuid-west Kleverpark Spaarndam Feest in Oost Haarlemse winkelstand H.H. Missen op zondag Kranslegging Ere begraafplaats „DE SLEUTELSPECIALIST" Ledenvergadering T.A.E.K. Onder invloed met auto tegen lichtmast gereden „Het Witte Paard" Burgerlijke Stand Haarlem santpoort Grondstroken voor een kwartje FILMJOURNAAL George Cukor behoort niet tot de grootsten onder de regisseurs. Hij is een geroutineerd man, die alle recep ten kent behalve de beste, maar in Les Girls overtreft hij zichzelf zo waarneembaar dat hij bijna een sen satie wordt. Dit is één van de ver bazingen, die ons hebben overvallen bij het zien van de film. De andere is het feit, dat de film bijzonder char mant is ondanks de aanwezigheid van de heer Gene Kelly, die we doorgaans te zien krijgen als een mooi opge poetste man, die zich in zijn films te buiten pleegt te gaan aan een einde loze reeks zogenaamde moderne dan sen zonder kraak of smaak en vooral zonder zin. Niets van dit alles in de film Les Sirls. Allereerst is daar de constructie can de film die reeds in het begin iets heel anders belooft dan men na het zien van de namen Cukor en Kelly zou CINEMA-PALACE: Trouwen is hou'en, 14 Jaar, 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Za.-avond alleen 9.15 uur. Do.-avond: High Society, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: In dienst des konings, 14 J. 2.30. 7. 9.15 uur. Za. geen voorstellingen. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Di. 2.30, 8 uur. LIDO: Jet Pilot, 18 j. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. LUX OR: High Noon, 14 2, 7, 9.15 uur. Za. en zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. MINERVA: Zo.: De machinist, 14 jaar. 7, 9.15 uur. Zo. 7, 9.15 uur. Zo.: Wat een klap, a. 1.; 2, 4.15 uur. Ma. en di.: High Society, 14 j. Ma. 2.30, 8.15 uur. Di. 8.15 uur. REMBRANDT: Les Girls, 18 j. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. ROXY: T.m. zo. Bastogne, 14 jaar. 2.30, 7, 9.15 uur. Za.-avond alleen 9.15. uur. Zo. 2, 4.15, 7. 9.15 uur. Ma. t.m. do.: Het huis der naamlozen, 18 j. 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: De lord, de lady en de butler, a. 1. (vijfde week) 2.15, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7. 9.15 uur. Zondag 4 mei Stadsschouwburg, Haarlem, 20 uur: Rot terdams Toneel met het blijspel van Alfred de Musset „Niets is zeker". De regie is in handen van Bob de Lange. Medewerkenden zijn Caro van Eyck, Lies Franken, Pim Dikkers, Ton van Duinhoven, Jan Lemaire sr., John Lanting, Bob de Lange e.a. Concertgebouw, Haarlem, 20 uur: Toneel gezelschap Johan Kaart met Potasch, Per- lemoer en de pekinees. HKB-gebouw, Haarlem, 20 uur: Toneel avond in het kader van de viering van het 12y2-jarig bestaan van de St.-Felicitas Gidsengroep. („Het witte schaap van de familie" door Alberdingk Thijm). St.-Bavokerk, Haarlem-noord 19 uur: twee preekstoelen-conferentie over het on derwerp: De christelijke opvatting in het verkeer. Maandag 5 mei Stadsschouwburg, Haarlem, 20 uur: „Toen wij trouwden", gratis toneelvoorstelling ter gelegenheid van de Bevrijdingsdag, te geven door de Letterlievende Vereniging J. J. Cremer. Grote Kerk, Haarlem, 13 uur: Beiaardbe- ipeling door Arie Peters, stadsbeiaardier. Haarlem Apotheken: Frans Hals-Apotheek, Frans Halsplein 1, tel. 11180; Apotheek Buzink, Lange Veerstraat 19, tel. 11000. Doktersdienst: Men belle nummer 11990. Tandartsen: J. H. A. van der Wal, Scho tersingel 137, Haarlem, tel. 16293. Ziekenvervoer: GGD, tel. 14141; Margriet, Turfmarkt 10 rd., tel. 21400. Aerdenhout Apotheken: Apotheek Schotsman, Binnen weg 206208, Heemstede, tel. 38320. Doktersdienst: J. Reurink, Aerdenhouts- duinweg 8, tel. 26035. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Wijkverpleging: Zr. H. J. G. Lugthart, Anjelierenlaan 5, tel. 26876. Bloemendaal Apotheken: Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. 57903; Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp, tel. 02560-8284. Doktersdienst: J. H. M. Egberts, Zuider Stationsweg 12. tel. 57458, Tandartsen: Zie onder Haarlem. Wijkverpleging: Zr. J. Th. Odinot, Rus- tenburgerweg 16, Bloemendaal, tel. 52129. Heemstede Doktersdienst: J. J. van Luin, Bronstee- weg 76, tel. 34445- L. Wijnberg, Beethoven- laan 36, tel. 35734. Apotpeken: Zie onder Aerdenhout. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Overveen Apotheken: Zie onder Bloemendaal. Doktersdienst: P. M. Wijkmans, Juliana- laan 130, te?l. 10071. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Wijkverpleging: Zie onder Bloemendaal. Santpoort Artsen: M. Trooster, W. Daniëlslaan 14, Santpoort, tel. K 2560-8410. Apotheken (ook nachtdienst): Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort, tel. K 2560-8284, en Bloemendaalse apo theek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. K 2500-22181. Bennebroek Doktersdienst: F. de Graaf, Rijksstraat weg 53, tel. 02502-300. Wijkverpleging: Zr. A. G. Haagsma, Spie- gelenburghlaan 22, Aerdenhout, tel. 02500- 26994 (b.g.g. 27343). Haarlemmermeer Hoofddorp-Vijfhulzen: dr. Nanninga, tel. 02540-6220. Nieuw-Vennep-Abbenes: dr. Nugteren, tel. 2546-220. Badhoevedorp-Sloten: dr. Glabbeek en dr. Den Ouden, tel. 02968-2368. Hillegom Doktersdienst: C. M. Wijkmans, Stations weg 74, Hillegom, tel. 5771. Lisse N. Bet, Nassaupark 43, Doktersdienst: Lisse, tel. 3996. Noordwijk Arts: Dokter De Beer, Hoofdstraat 8, tel. 2809. Wijkverpleging: Groene Kruis, zuster Van Leeuw.en, Hoofdstraat 12, tel. 2907. Wit-Gele Kruis, zuster Warmenhoven, Kerk hofpad 10. Noordwijkerhout Doktersdienst: A. G. Th. van der Lugt, Hoogduinweg 20, De Zilk, tel. 02520-5707. Voorhout Artsen: G. van Kaay, Sassenheim, tel 7777. Doktersdienst: A. duinweg, tel. 5707. van der Lugt, Hoog- verwachten. Voor het Londens gerecht staat een zekere lady Wren terecht die een opzienbarend en pikant boek heeft geschreven, waarin een paar van haar vroegere collega's, twee revuedanseres sen in het zonnetje worden gezet. Voor al Angèle krijgt er van langs. Zij zou een poging tot zelfmoord hebben ge daan. Dat ontkent ze en met des te meer vurigheid omdat ook zij inmiddels is getrouwd en een nare indruk op haar man maakt na al die verhalen. Dan hoort de rechter de lezing van Angèle, die vertelt dat haar vriendin Sybil de poging tot zelfmoord zou hebben ge daan. We krijgen dus tweemaal het zelfde verhaal door twee verschillende brillen gezien. De derde getuige is de heer Barry, alias Gene Kelly, die komt openbaren dat er helemaal geen poging tot zelfmoord is gedaan, maar dat beide meisjes door gas bedwelmd zijn tenge volge van een versleten leiding. We zijn allemaal blij, dat het zo afloopt. Het meest van al de rechter, die er nu een fatsoenlijk einde aan kan maken. Dat doen ook Barry en de derde ster, Joy, die met elkaar trouwen. Na enige vij ven en zessen natuurlijk, die we hier niet navertellen. En buiten vallen de twee gezworen vijandinnen elkaar we nend in de armen, hetgeen een waar dig slot is na zoveel haat en nijd, die in vroeger jaren evenzoveel genegenheid en collegialiteit zijn geweest. Het verhaal zit leuk in elkaar, zor geloos, zwierig vol verrassingen, die zonder nadrukkelijkheid worden ge presenteerd. Nu en dan gaan we on verwacht naar de rechtszitting en dan begint het lieve leven van de revue weer. Er zijn ook niet te veel dansen, zodat men de heer Kelly niet al te hinderlijk op de voorgrond aanschouwt. En meer dan eens treft Cukor, of wie er dan ver antwoordelijk voor is, door een raak kleurenspel. Tegen vurige en bijna overdreven rode achtergronden plaatst hij witte en zwarte figuren, die daar ronddraaien en een bruisende vrolijke beweging in het leven roepen, een feest van kleuren. En al die zaken dringen zich niet op. Zij lijken een natuurlijke en spontane uitbarsting van plezier, luchtig en gevleugeld. Dit oordeel geldt niet voor alle taferelen maar voor vol doende om de film een charmant en vrolijk geval te kunnen noemen. De film draait in Rembrandt voor boven de achttien. De zoon van dc tijdens de Franse re- volu.ie geguillotineerde koning Lode- wijk XVI is een figuur, die al vele ma len het onderwerp is geweest van ver halen en romans. De film die deze week in Frans Hals draait en die als Nederlandse titel heeft meegekregen „In dienst des konings" handelt ook over die mysterieuze Lodewijk XVII. Een jongetje van negen jaar wordt met een ballon op een Engels eiland neer gelaten. Een meisje van een vooraan staande familie neemt de zorg op voor het kind. Zijn identiteit wordt eerst be kend, wanneer een Fransman, een royalist, de jongen komt halen om hem onder zijn volk te brengen. Inmiddels fungeert in Frankrijk een zoon van de Fransman als de jonge koning_ om de verdwijning van de echte Louis XVII onopgemerkt te laten. De republikeinen stellen, wanneer het hun bekend wordt dat de werkelijke koning op het eiland verblijft, alles in het werk om te pogen de jongen te vinden en hem te doden. De Franse royalist komt echter juist op tijd, maar van een terugkeer naar Frankrijk komt het niet, want in het land hebben zich nieuwe verwikkelin gen voorgedaan. Een aantrekkelijke film, die in fraaie kleuren is uitgevoerd en die voor veertier-jarigen en oude ren toegankelijk is. V(j merken hierbij op, dat „In dienst des konings" in geen geval te donker was, zoals „Terreur in New York" die vorige week in Frans Hals draaide. Ons werd medegedeeld, dat bij die film de copie te donker was en dat het niet lag, zoals wij veron derstelden, aan de projectie-camera. In het Lido-theater gaat deze week in première voor Nederland de Ameri kaanse film „Jet Pilot" van regisseur Josef von Sternberg. Het verhaal, dat op zich nogal gezocht, zelfs ongeloof waardig is, loopt vlot, waardoor de film het aanzien waard is. Een lief Russisch meisje en een robuuste Amerikaanse straaljagerpiloot zijn de hoofdpersonen; een meisje, dat vrijwel alles inzet om voor haar land militaire gegevens te veroveren en een piloot, die zich door de liefde voor het Russinnetje Iaat mee slepen. De lezer begrijpt, dat er heel wat „love-scenes" voorkomen en dat alles uiteindelijk goed afloopt. De regisseur laat de bezoeker volop genieten van vluchten met straalvlieg tuigen. Ook laat hij hem een kijkje ne men in een Russische luchtbasis, hoe wel men dit niet moet zien als een authentieke opname. Daarvoor is de Russische veiligheidsdienst namelijk te streng. In het begin van de film wordt een straaljager van Russische afkomst tot landen gedwongen en tot aller verba zing stapt er een meisje uit, dat direct het hart verovert van de Amerikaan, die in de film haar tegenspeler blijft. Het meisje zorgt er evenwel voor haar opdrachtgevers op de hoogte te houden van haar ontdekkingen. Zij maakt daar bij enigszins misbruik van de liefde van de piloot. Wanneer men op het punt staat haar te deporteren, zorgt de pi loot ervoor dat zij veilig in Siberië te rug komt. Als echter voor hem een minder menselijke behandeling dreigt, komt de ware liefde van het meisje naar boven en samen keren zij terug naar Amerika. Erg onwaarschijnlijk, maar aardig voor een pretentieloze film, waarin een goede afloop nu een maal onvermijdelijk schijnt. 18 jaar „De Lord, de lady en de butler" houden het in Studio nu al voor de vijf de week uit. Het is inderdaad een char mante comedie, die door iedereen ge zien mag worden. In Minerva wordt morgenavond nog de prachtige Italiaan se film vertoond, die tot titel heeft „De machinist", een boeiend verteld ver haal, dat voor 14-jarigen toegankelijk is. Morgenmiddag draait in deze bio scoop ae comedie „Wat een klap"_met Stan Laurel en Oliver Hardy en die is natuurlijk voor iedereen toegankelijk. Maandag en dinsdagavond keert „High Society" terug met Grace Kelly en Frank Sinatra. Deze film is weer toe gankelijk voor veertienjarigen. Roxy geeft een reprise van de lang niet slech te oorlogsfilm „Bastogne", die handelt over het beruchte Ardennenoffensief. In deze bioscoop draait vanaf maan dag het „Huis der naamlozen", de spannende geschiedenis van een ont snapping uit de beruchte St. Quentin- gevangenic. Deze film is voor boven de achttien. In Luxor keert „High noon" terug, die voor vele liefhebbers van de betere Western zeker goede herinnerin gen zal oj oepen. De film is veertien jaar gekeurd. Tijdens het rangeren op het sta tionsemplacement te Nijmegen ontspoor de vrijdagmiddag omstreeks kwart over twaalf een leeg diesel-elektrisch trein stel. Door deze ontsporing werden aan de zuidzijde van het emplacement enige sporen versperd. Een seinbrug werd be schadigd toen deze met de elektrische bovenleiding in aanraking kwam. Op de negende Reclamefilmdag, die donderdag in het Floratheater te A'dam is gehouden, zijn de drie volgende films bekroond: „Asperin Bayer" van Cefima, „Kun je nog smullen, smul dan mee" en „Koffiebootsong", beide uit Joop Gee- sing's studio Dollywood. De jury noemt in haar rapport het peil van de Neder landse reclamefilms zeer redelijk, be schaafd van toon en getuigend van goede smaak, maar constateert toch ook enige clichématigheid in de uitwerking der thema's. Voor zover wij het programma heb ben gezien kunnen wij vaststellen dat Umberto Bolzi van Cefima de kroon heeft gespannen, en niet alleen, dunkt ons, met zijn bekroonde tilm, maar vooral met dat bijzonder opvallend stukje vakwerk dat hij aan Tornado besteedt. Hier was dan eindelijk weer eens een reclamefilm, die zijn waarde en zijn kracht ontleent aan de welspre kendheid, waarmede het betoog wordt gehouden, een welsprekendheid dus, die uitsluitend ontstaat uit de goede beoefe ning van het vak, Bolzi windt er geen doekjes om en zoekt geen uitzonderlijke effecten, maar bepaalt zich tot de arti kelen van de firma en tot niets anders. Die artikelen echter laat hij ons zien in een verrassend spel met beelden die, hoe nuchter ook van nature, sierlijke en smaakvolle bewegingen veroorzaken, waar men met plezier en dus belang stelling naar kijkt. Bolzi's film was een uitzondering. De meeste filmpjes hinderden door cliché achtige beelden, krampachtige teksten, overbodige muziekjes, en afwezigheid van het reddende ritme. Zodat de ne gende Reclamefilmdag niet zo heel veel verschilde van de achtste- De iussische onder-minister van bui tenlandse zaken Vladimir Semjonov is gisteren in het universiteitsziekenhuis te Bonn opgenomen. Semjonov lijdt aan de gevolgen van een hartaanval, die hem op 26 april j.l. trof, toen hjj in het gevolg van vice-premier Mikojan in de hoofdstad van de bondsrepubliek ver toefde. Aanvankelijk scheen overbrenging van Semjonov naar een ziekenhuis niet nodig te zijn, maar in de afgelopen 24 uur ueeft zijn coestand een aanmerke lijke verslechtering ondergaan en de medische staf van het ziekenhuis heeft verklaard, dat het nog wel geruime tijd kan duren, voordat Semjonov naar Moskou kan reizen of vervoerd kan worden. Kroonprins Feisal van Saoedi-Arabië zal zich naar Cairo begeven als presi dent Nasser uit de Sovjet-Unie is terug gekeerd, om onderhandelingen te be ginnen met het )og op de vestiging van een federale unie tussen de Arabische republiek en het Saoedische koninkrijk, aldus meldt de pers te Damascus uit welingelichte bron vernomen te hebben. „Ik ontken de moed en de strijd van het Nederlandse volk, het zijn de indi viduen en enkele kleine groepen, die slechts werkelijke dank verschuldigd zijn", aldus mr. F. P. Th. Rohling uit Wassenaar, chef van de afdeling oud heidkunde van het ministerie van O.K. en W. en oud-wethouder van Bloemen daal, op de jaarlijkse herdenkingsbij eenkomst van de Bond van Oud Illegale Werkers van Bloemendaal. Deze bijeen komst, die plaats had in de Ned. Herv. kerk aan het Kerkplein te Bloemendaal, werd slechts door 100 mensen bijge woond o.w. de burgemeester van Bloe mendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, vele raadsleden en enige geestelijken van alle gezindten. De avond werd geopend door de heer W. C. Bier, de voorzitter van de bond, die opmerkte dat nog vele nabestaan den van de verzetsslachtoffers hulp be- Dinsdag 13 mei zal het feest zijn in de boerderij aan de Schalkwijkerweg 169 te Haarlem. Ten huize van zijn oud ste zoon zal het echtpaar J. Dijkzeul- G. Kiebert de dag herdenken, dat het vijftig jaar geleden in het huwelijk trad. De bruid werd in de Haarlemmermeer geboren, de bruidegom in Haarlemmer- liede. Het huwelijk werd gesloten in Lijnden en daarna vestigden de jonge lui zich in Haarlemmerliede, waar zij een boerderij betrokken. Zes en twintig jaar boerden zjj aan de Lie, waarna zij naar de huidige boerderij aan de Schalk wijkerweg verhuisden. Daar wonen zij nu vier en twintig jaar. Destijds nam de oudste zoon het werk van zijn vader over, maar vader en moeder zijn in de boerderij gebleven. Advertentie Van ouds bekend Tel 14609 Officieel Philips-reparateur Kruisstraat 88 Haarlem Zondag om twaalf uur komt Hoofd dorp Boys uit tegen D.S.S. I. Bij een overwinning zijn de Boys kampioen; dit betekent dan automatisch een promo tie naar de K.N.V.B. De wedstrijd SpaarndamI.E.V. is reeds vastgesteld. Bij een overwnning van Spaarndam is 't kampioenschap voor Hoofddorp Boys zeker. In dat geval kunnen zij zich zelfs een nederlaag tegen D.S.S. permitteren. Bij een eventueel kampioenschap houdt het bestuur des avonds om acht uur re ceptie in De Landbouw. Daarna volgt een gezellige avond voor de leden. Instuifdie weinig op prijs wordt gesteld. Regisseur Vincent Minnelll heeft met de film Designing Woman, die in Nederland de goedkope en bur gerlijke titel „Trouwen is houwen" i eekreeg, een onderhoudende filmko medie afgeleverd, die behalve een rijk dom aan verfrissende humor een schat van intelligente vondsten in de dialoog bezit. De film is een zwaar Amerikaans produkt <m dat wil derhalve zeggen:een overmaat van geraffineerd camerawerk, ee vaak zeer gepolijste montage en een flitsend tempo, maar toch ook buiten die volmaakte techniek om een grate mate van levensechtheid. De sportredacteur van de „New York Record" leert op een door 1 :m gear rangeerd feest een m lisje kennen, dat hij reeds na ankelt weken trouwt. De jonggehuwden et ben een zeer van el kaar verschillende werkkring en levens wijze, en tu ligt daarom voor de hand dat moeilijkheden komen. Die zomen er verrassend en verblijdend vlug, en tot overmaat van ramp krijgt onze sport redacteur ook .rog kwesties met een boksmanager, die hij volkomen terecht van zwendel er. corruptie beschuldigt. Zo terecht ervan beschuldigt dat de manager de journalist uit de weg pro beert te ruimen. De film is het aanzien onder meer waard dooi verscheidene kostelijke typeringen. De vriendenkring van de vrouw is Kunstzinnig, aanstellerig en kaal, die van de sportjournalist wat onbehouwen, maar menselijk en oprecht. De domme, debiele boksfiguur Mackie en de hese dito Johnnie „O" zijn crea ties die een onbezorgde bioscoopbezoe ker vele lachertjes zullen bezorgen. Als uusmijter dient een torrhidabele vechtpartij me' ontelbare k.o.'s Hoe het na dit ksieest weer overal en nergens koek en ei wordt, kunt u zien in cinema Palace. Bover de veertien jaar. Donderdagavond vertoont deze bio scoop „High Society" met Grace Kelly en Frank Sinatra. Veertien jaar. 8 uur: Reveille op de Grote Markt door het Tamboer- en Hoornblazers corps van de G.V. Bato. 8 uur: Muzikale wandeling door de Haarlemse Politiekapel. 10 uur: Zeepkistenrace met levende motor op de Grote Markt. 10 uur: Kinderzangconcours in het Proveniershofje van de vijfde en zesde klassen van de lagere scholen. 14 uur: Muzikale show op de Grote Markt door de Boerenkapel onder leiding van Will van Baekel. 15 uur: Grote Gecostumeerde Kinderoptocht. Route: Houtplein, Grote Houtstraat, Grote Markt (langs het Stadhuis), Jansstraat, Jansweg, Parklaan, Kruisweg, Kruisstraat, Barteljorisstraat, Grote Markt, Koningstraat, Gierstraat, Grote Houtstraat, Houtplein, Dreef. 19 uur: Muzikale wandeling door de Muziekverenigingen „Haarlem" en „Harmonie Crescendo". 20 uur: Toneelvoorstelling in de Stadsschouwburg door de Letter lievende Vereniging J. J. Cremer. Opvoering van het blijspel „Toen ,wij trouwden", van J. B. Priestley. 20 uur: Muzikale show op de Grote Markt door „The Maluku Ha- waiians". 20.30 uur: Ballet door de Dansgroep To Venema. 21 uur: Muzikale show op de Grote Markt door „The Prairie Singers". 21.30 uur: Ballet door de Dansgroep To Venema. 22 uur: Bal-Champêtre op de Grote Markt met muziek van „The Sun ny Side Combo'. 22.15 uur: Muzikale wandeling vanaf de Botermarkt door Harmonie Crescendo naar het vuurwerk. 23 uur: Groot vuurwerk op het helikopterterrein ten zuiden van Den Hout in 27 afdelingen. 8 uur: Rondgang van de geluidswagen door Haarlem-Noord. 9 uur: Verzamelen van de kinderen van de leden van de afdeling Noord op de hoek van de Pijnboomstraat en het Soendaplein. 9.15 uur: Vertrek der kinderen. 9.30 uur: Kindertoneelvoorstelling door het Haarlems revue en caba retgezelschap „De Vonk". 14 uur: Ringrijderij op het losse paard op de Orionweg om geldprijzen. 19.15 uur: Muzikale avondwandeling door het C.J.M.V. Tamboers- en Pijper korps Haarlem. 20 uur: Bal-Champêtre in de verlichte Marnixstraat bij de Zaanen- laan. Dansmuziek van „The Jillis Society Gang". 7 20 uur* Reveille door de St. Jorisband. Rontp. Lanee Brug, Burgwal, Hagestraat, Spaarnwouderstraat, Amsterdam straat 2e Zuidpolderstraat, Da Costastraat, Adr. Loosjesstraat, Ted. van Berkhoutstraat. Van Zeggelenplein, Prins Bernhardlaan, Jul. Röntgenstraat, Diepenbrookstraat, Bernhard Zweersstraat, Gouwweteringkade, Damiate- straat. Kruistochtstraat, Nagtzaamplein, Teylerplein. 9 uur: Verzamelen van de kinderen van de afdeling oost van het Haarlems Comité voor Nationale Feesten op het Teylerplein. 9.15 uur: Vertrek der kinderen, voorafgegaan door de St. Jorisband, via Nagtzaamplein, Amsterdamstraat, Oostvest, Papentorenvest, Catharijne- brug, Koudenhorn, Nieuwe Gracht, Kruisbrug, Kruisstraat, Smedestraat naar Rembrandt-theater. 10 uur: Filmvoorstelling voor de kinderen. 12 uur: Carillonmuziek vanuit de toren van de kerk van St. Jan in de Amsterdamstraat. 14 uur: Muzikale marsen door het Harmoniecorps „Crescendo" uit Hillegom. Route: eerste mars: Nagtzaamplein, Amsterdamstraat, Poortbrug, Spaarnwou derstraat, Hagestraat, Burgwal, Anthoniestraat, Herensingel, Romolenstraat, Vooruitgangstraat, 2e Vooruitgangstraat, Nagtzaamstraat, Ted. van Berkhout straat, Dr. Schaepmanstraat, Craandijkstraat, Van Zeggelenplein (rond). Ted. van Berkhoutstraat, Da Costastraat, Nagtzaamstraat, Jacob Geelstraat, Hof dijkplein, Dr. Schaepmanstraat, Zomerkade, Aagje Dekenstraat, Feithstraat, Amsterdamstraat, A. L. Dyserinckstraat, Romolenstraat, Zomerkade, brug Zomervaart. (Rust). Tweede route: Zomervaart, Kruistochtstraat, Emosstraat. Damiatestraat, Kruistochtstraat, Van Keulenstraat, Bisschop Ottostraat, Gr. van Wiedtstraat, Barbarossastraat, Byzantiumstraat, Corn, van Noordestraat, Slachthuisstraat, Merovingenstraat, Arnulfstraat, Karolingenstraat, Hannie Schaftstraat (winkelgalerij), Pladellastraat, Kruistochtstraat, Gr. Willemstraat, Gouwweteringkade, Zomervaart, Prins Bernhardlaan, Dirk Schaferstraat, Dunklerstraat, Diepehbrockstraat, Gouwweteringkade, Damiatestraat, Emo- straat, hoek Kruistochtstraat (afscheidsmars). 20 uur: Show-orkest Tyrolerkapel „De Alpenjagers", met zang door Lady Crooner en Coby Martens. Na de pauze optreden van de Boerenkapel „De Hooischelf". Beide orkesten o.l.v. Will van Baekel. In de muziektent op het Nagtzaamplein. 20 uur: Bal-Champêtre aan de Zomervaart. 13.30 uur: Drie filmvoorstellingen voor de jeugd in „Ons Gebouw". 19.30 uur: Rondgang door het trommelkorps van de G.V. Bato. 20 uur: Gymnastiekdemonstratie door de G.V. Bato. 21.15 uur: Optreden van de balletgroep Haarlem-zuid-west. 22 uur: Slotnummers door artiesten, verrassing voor het publiek. 8.30 uur: Kranslegging op de Erebegraafplaats te Overveen. 20 uur: Concert, te geven door het muziekcorps cendo". „Harmonie Cres- Van 924 uur: Kermisvermakelijkheden op de Gedempte Oude Gracht, Nassaulaan en Zijhuizen, op de Zaanenlaan en op de Zomervaart Het huwelijk werd gezegend met twaalf kinderen, vijf dochters en zeven zoons, die allen nog in leven zijn. Er zijn nu acht en dertig kleinkinderen, negentien meisjes en negentien jongens. Van de kinderen is er een dochter in getreden bij de zusters Franciscanessen van Alverna en zij werkt thans in Den Hoorn. Een zoon werd priester, Hij is als missionaris van het H. Hart (MSC) werkzaam bij de Una Sancta te Rotter dam. Van dé overige kinderen zijn er twee geëmigreerd, een dochter met haar man 5 jaar geleden naar Canada, een zoon met zijn vrouw ruim zes jaar geleden naar Californië. Zij maken het daar uitstekend, maar 13 mei zijn zij op de gouden bruiloft van hun vader en moeder present. Voor het gouden bruidspaar is het 13 mei dus dubbel feest, wanneer het omiingd is door al zijn kinderen en kleinkinderen. Zowel de bruid, 82 jaar, als de bruidegom, 72 jaar, genieten nog een uitstekende gezondheid en zijn bij zonder levenslustig. Wanneer er op het feest gezongen wordt, zal de bruidegom zeker nog goed partij kunnen geven. Toen hij nog in Haarlemmerliede woon de, was hij een trouw lid van het paro chieel zangkoor. Later in Haarlem werd hij direct lid van het koor van de Spaarnekerk. Zo een vijftig jaar heeft h(j als kerkzanger gefungeerd. In de Spaarnekerk wordt het feest op 13 mei ook begonnen, wanneer de priesterzoon 's morgens om tien uur met assistentie een plechtige H. Mis opdraagt. Het feest wordt verder ge vierd in hotel Roozendaal te Overveen. Niet alleen familie, maar ook vrien den en geburen zullen zeker met dat bijzondere jubeltij meeleven. veneens dinsdag 13 mei is het feest aan de Busken Huëtstraat 27 te Haarlem. Daar herdenkt namelijk het echtpaar W. J. Hubbers-P. van der Engh de dag, waarop het vijftig jaar geleden in de kerk van de parochie van O.L.. Vrouw Rozenkrans in het huwe- lijk trad. De bruid, die. in Hitlegoni werd geboren én de bruidegom, die altijd in Haarlem heeft gewoond, genieten nog een goede gezondheid. De jong-getrouw- den zijn diverse keren altijd binnen Haarlem verhuisd, maar in de Bus ken Huëtstraat vonden zij ongeveer dertig jaar geleden hun bestemming. De bruidegom vond zijn dagelijks brood in het loodgietersbedrijf, aanvan kelijk als knecht, maar later nadat hij tijdens een bezoek aan de bloembol lenstreek een ongeluk had gehad be sloot hij voor zichzelf te beginnen. Dat was ongeveer achtentwintig jaar gele den. Toen hij vijfenzestig jaar oud was, legde hij het lood en zijn gereedschap neer om te genieten van een rustige oude dag. Vijf kinderen zijn uit het huwelpk ge boren, vier dochters en een zoon. Een van de dochters, de oudste, is als zus ter Petronelli ingetreden m het kloos- ter van de zusters van Liefde te Til- burg Bij het feest, dat 13 mei gevierd zal worden, zal ook zij aanwezig zijn. Er zijn thans twintig kleinkinderen, en „opa" heeft geen enkele moeite hen van elkaar te onderscheiden. Voor het gouden bruidspaar wordt 13 mei een feestelijke dag en het zal on danks de hoge leeftijd de bruid is 74 en de bruidegom 78 jaar volop aan de feestelijkheden meedoen. Het feest begint 's morgens met een gezon gen H. Mis die zal worden opgedragen in de kerk van de parochie van de H. Joannes de Doper aan de Amsterdam straat. Na de H. Mis trekt de gehele familie naar het Jeugdhuis aan net Teylerplein. 's Middags van twee tot drie uur is er receptie, een gelegenheid, waarvan vele vrienden, kennissen en buurtbewoners gebruik zullen maken om het bruidspaar geluk te wensen. Aan het eind van de Groote Houtstr., bij de brug, heeft de firma „Diana" in lederwaren en aanverwante artikelen, heden haar zaak heropend, die geduren de geruime tijd aan een grondige ver- bouwing onderworpen was. Het resul taat daarvan is dat de verkoopruimte van deze speciaalzaak drie maal ver groot is vergeleken bij vroeger. Het front is eveneens vernieuwd: er zijn thans drie elegante etalage-eilanden. De verlichting indirect en direct op de toonbanken gericht is eveneens alleszins smaakvol en uitermate doel treffend. De eigenaars en het personeel zijn dan ook terecht geestdriftig over het resultaat van het werk. Ter gelegen heid van de heropening waren er tal- tijke bloemstukken en andere gelukwen sen, die de feestelijke sfeer nog ver hoogden, evenals de omstandigheid, dat de zaak als altijd zeer goed ge sorteerd is in lederwaren en reisarti- klen, ook van plastic en linnen en alles wat tot het vak behoort. Kathedraal St. Bavo: 6.30, 7.30, 9 (H.), 11, 12 uur. O. L. V. Rozenkrans: 6, 7.30. 9, 10.30 (H.), 12 uur. H. Joannes de Doper: 6.15, 7, 8.15, 9.30 (H.), 11, 12.15 uur. H. Antonius van Padua: 6.30, 7.30, 8.30 (H.), 10, 11, 12 uur. H. Jozef: 6.45, 8, 9.15 (H.), 11, 18 uur. Allerh. Hart van Jezus: 6.30, 7.45, 9. 10.30 (H.), 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara: 6.30, 7.45, 9 (H.), 11 uur, II. Liduina: 6.30, 7.30, 9 (H 10.45, 12 uur. O. L. V. van Zeven Smarten en St. Bavo: 6.30, 7.30, 8.45 (H.), 10.15, 11.30, 18 uur. H.H. Petrus en Paulus: 6.30, 7.45, 9 (H.) 10.45, 12 uur. O. li. V. Hemelvaart (Heemstede): 7. 8.30 (H.), 10, 11, 12 uur. H. Bavo (Heemstede): 8.45, 7.45, 9, 10.15 (H.), 12 uur. Allerh. Drieëenheid (Bloemendaal): 7.30. 9 (H.), 10.45, 12 uur. Hulpkerk (Bloemendaal): 7.30, 9 uur. H Antonius (Aerdenhout): 7.30, 9 (H.) 11 uur. H Agatha (Zandvoort)7.30, 9 (H.), 11 uur. O. L. V. Onb. Ontvangen (Overveen): 7, 1 8. 9 (H.), 10.30, 11.30 uur. hoeven zo niet financieel of maatschap pelijk dan toch geestelijk. De heer Bier prees de burgemeester en het gemeen tebestuur van Bloemendaal om de ge voeligheid en moed die zij bezitten om de vijfde mei tot een eredag te houden. Vervolgens hield de heer J. Peters uit Amsterdam, secretaris van de Neder landse jeugdgemeenschap, een toespraak waarin hij o.m. zei: „Wij moeten blij ven vechten voor de idealen waarvoor de verzetsstrijders zijn gevallen." Spr. sprak zich uit voor de heerschappij van de gerechtigheid in Europa en in de ge hele wereld en uit dit oogpunt was hij tegen de overheersing van het ene ras of volk over het andere. De heer Pe ters noemde de naastenliefde waarde voller dan de liefde tot het land en het volk en hij drong er bij de ouderen op aan deze idee aan de kinderen over te brengen. „Wij moeten tonen onze vrij heid waarvoor velen vielen waard te zijn; wij hebben de plicht tegenover de doden om met geduld, moed en volhar ding, te strijden voor een betere we reld." Mr. Rohling hield een vurig betoog waarin hij het Nederlandse volk zijn passieve houding tijdens de bezetting verweet. „Toen de Duitsers Amsterdam binnenkwamen in 1940 waren de luiken niet voor de ramen, de gordijnen niet dichtgetrokken, nee, men stond drie, vier rijen dik te kijken naar deze in tocht!" Zelfs geen lijdelijk verzet heeft het Nederlandse volk kunnen opbren gen bij de verbanning van de Joden, slechts natuurlijke gevoelens zijn de achtergrond en voedingsbodem geweest die een afkeer voor de vijand omzetten jn haat, en die aanzetten tot verzet. Het waren de individuën en de kleine groepen die illegaal werkten en indien Nederland nogmaals in dezelfde om standigheden mocht geraken als die van 1940-1945 dan zal het land slechts kunnen vertrouwen op deze enkelingen en groepjes en daarom heeft het zin de traditie van de herdenking op 5 mei voort te zetten, al zijn er nog slechts twee of drie mensen over. De herden king is dan toch noodzaklijk want de dank voor de vrijheid is voor hen, aldus mr. Rohling. Vanmorgen om ongeveer half elf heeft de Commandant van het Marine Hospitaal te Overveen, de kapitein ter Zee-arts T. A. de Haan, een krans ge legd bij de vlaggemast op de Erebe graafplaats aan de Zeeweg. Hij deed dit in aanwezigheid van een deputatie van het hospitaal, waarin al het mi litair en burgerlijk personeel was ver tegenwoordigd onder leiding van de eerste officier, de luitenant ter Zee E. M. A. van Rhee. De krans bestond uit witte Aronskelken. De kolonel zette hiermee een traditie voort die onder de kolonel A. W. Mellema was begonnen. Advertentie 1493 LANGE VEERSTRAAT tü TEL Tijdens de gisteravond in „Lion d'Or" gehouden algemene jaarvergadering van de afdeling Kennemerland van de Tilburgse Academische Economische Kring is voorzitter drs. F. A. Vissers als zodanig herkozen. In de plaats van drs. H. L. M. Engelen werd tot secretaris van T.A.E.K.-Kennemerland drs. A. M. J. Kersten gekozen. Het secretariaat wordt nu gevestigd: Westerhoutstraat 13 in Haarlem. In de afgelopen nacht is een bestel auto, bestuurd door een. 46-jarige bloe- menkoopman, in de Obistraat te Haar lem tegen een lantaarnpaal gereden. De lichtmast knapte af en de auto werd zeer ernstig beschadigd. Bij een on derzoek bleek, dat de bestuurder sterk onder invloed van alcoholhoudende drank verkeerde. Ter ontnuchtering werd hij ingesloten. Later in de nacht is hij op vrije voeten gesteld. Zijn rijbe wijs werd ingevorderd, de auto is in beslag genomen. Voor de onderlinge competitie van de r.-k. Schaakclub „Het Witte Paard" wa ren de uitslagen PancrasHuyboom afgebr., v. Emmerikv.d. Velde 1-0, ReeuwijkRasing 0-1, v. d. SpekHuy boom 1-0, BaasOuddeken A-A, Goede- mansde Bont 1-0, Haverkort jr.-— Joosten 0-1, Lunenburgv. d. Stoop jr. 0-1, v. KeulenGoedemans 1-0, v. d. BergBanken 0-1, v. Schiev. d. Stoop sr. Ai-Ai, OuddekenJoosten 1-0, Gre- gorowics—Bleekemolen jr. 1-0; Bleeke- molen sr.Raaphorst 1-0. GEBOREN: M. H. Bouwmeester- Kramer, z.; M. J. Matheü-Leevendig. z.; N. Nerden-Hoede, z.; N. L. de Reus- Vergers, z.; J. A. C. M. Tervoort-Brou wer, z.; J. M. Halsema-Damiaans, d.J G. A. van Aken-Reemer, d.; W. A. van Leeuwen-Wienk, d.; H. R. H. Gaijaard- de Haas, d.; F. T. van Soeren-de Droog, d.; A. J. Koek-Bank, d.: B. F. Stellaard- de Goede, d.; M. A. Frankemölle-van Warmerdam, d. ONDERTROUWD: F. Foppen en P. J Ssn^Grs 'GETROUWD: H. Smink en J. A. Vlug C. M. Rooflers en C. Vintges. OVERLEDEN: D. van Dansik-Groot, 84 ,j. Tugelastraat. In het kader van de gevoerde onder handelingen met betrekking tot de dem ping van de beek langs de Hoofdstraat te Santpoort en de daarmede gepaard gaande grondoverdrachten lag het aan vankelijk in de bedoeling van de ge' meente de grondstroken vóór de pan' den Hoofdstraat 6, 8, 10, 12, 14, 16 en 18 aan de eigenaren* van die panden over te dragen voor 0,25 per grond' strook. Dat kon toen niet, aangezien het niet uitgesloten moest worden acht dat deze grondstroken voor de ver breding van de rijksweg door de risks' waterstaat nodig zouden zijn. Daarom werden de grondstroken voorlopig al® voortuingedeelten aan de eigenaren V gebruik gegeven. rt Thans is gebleken, dat de planne' van de rijkswaterstaat het mogelijk m® ken de overdracht van de grondstroke'^ alsnog te verwezenlijken. En als de g®, meenteraad ?rmee akkoord gaat, z®, dat de eigenaren dus een kwartje Pe grondstrook gaan kosten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 2