Nederland herdenkt met veel DODEN op de weg Koningin legt krans bij nationaal monument op de Dam Hohenzollerns krijgen geen Brits geld Rotterdams Toneel zocht gein in „Niets is zeker Allerwegen stille tochten en herdenkingen Herdenking in Overveen De vlaggen halfstok, het hoofd gebogen Vader van Anne Frank aanwezig Wet uit 1705 ontkracht Totaal aantal werklozen lager per eind april Prachtig spel van Caro van Eyck W. Blankwater 50 jaar bij Hin MAANDAG 5 MEI 1958 PAGINA L De vlaggen halfstok, het hoofd gebogen, de harten bij de dierba ren die afwezig zijn - zo heeft Nederland zaterdag zijn doden van de tweede wereldoorlog herdacht. Zaterdagavond zijn weer door vrij wel alle steden en dorpen de „stille tochten" getrokken naar een een- voudige plaquette, een monument Of naar een van de erebegraaf plaatsen waar de dapperen begra ven liggen. Twee minuten lang heerste er een intense stilte over ons land. Het verkeer stond stil. En iedereen dacht aan of stortte een gebed voor de slachtoffers die gevallen zijn in de oorlog, die hun leven gaven voor de vrijheid van °ns volk. Een sobere, uiterst zin- v°lle herdenking, waaraan zeer Velen via de radio in de huiska mers in alle piëteit deelnamen. BEZOEKEN VAN DE KONINGIN Metaalfabriek gaat korter werken De een na de ander bewusteloos T urbinetankschip „Alkmaar" te water gelaten Passagierslijsten Geen echte wespentaille Benoemingen bisdom Haarlem Drie ha heide door brand verloren Twee preekstoelen- conferentie De christelijke opvat ting in het verkeer Onder het gebeier der klokken arri- veerden kort voor acht uur de deelne mers aan de stille tocht langs fusillade- Plaatsen in de hoofdstad bij het natio nal monument op de Dam. Om acht uur flitste de straatveflich- lfig aan en weerklonk het hoornsignaal '■geeft acht". Na de twee minuten stil- ïe sprak burgemeester van Hall een *?rt woord ter nagedachtenis van allen, om welke reden ook het leven lie- 'en in de oorlog. Loudi Nijhoff decla meerde enkele verzetsgedichten, waar- ha ter afsluiting een der leden van de Politie muziekkapel het taptoesignaal blies. Als eerste legde de burgemeester na mens het stadsbestuur een krans aan be voet van de pyloon neer. Daarna volgden de deputaties van verzets- en andere organisaties en begon het défilé lahgs het monument. Er waren ook beputaties met een krans van de ^•N.V.B., van de Turkse en de Suri naamse voetballers. Een slanke figuur in een grijs kos- Num en blootshoofds stond met een Pand steunend op een afzettingshek '.h, de rü der deelnemers aan het de- jbê langs het nationaal monument op ?e Dam. Slechts enkelen hadden in et vallen van de avond deze figuur opgemerkt. Het was de vader van A-hne Frank, de heer Otto Frank. Krans van de koningin In de ochtend heeft koningin Julia na een grote krans'van witte tulpen, met twee linten in de nationale kleu ren met daarop de gekroonde initia len J en B, aan de voet van het na tionaal monument op de Dam gelegd. De vorstin was vergezeld van prin ts Beatrix. Eamens de raad van ministers leg- aen de minister-president dr. W. Drees |h de minister van defensie, ir. C. ötaf. een krans van lila tulpen en aronskelken aan de voet van de pyloon neder. Enkele honderden Amsterdam- mers stonden rond het monument op- ffstcld, waaromheen de elf provincie daggen en de drie nationale vlaggen aan de masten halfstok waren gehesen. De dodenherdenking, die bij het mo nument der gevallenen op het Stations hui te Baarn is gehouden, werd bij gewoond door de Koningin en de prin- •assen Margriet en Marijke. Hare Ma jesteit bracht een grote krans van "uskelken versierd met een lint in de ïo .andse driekleur naar het monu- aat. waarna zij zich voegde bij de fa- 'uieleden van de gevallen slachtoffers n met hen de twee minuten stilte in acht nam. Namens prinses Wilhelmina is aan de j van het verzetsmonument te Apel- uoorn een krans gelegd. De prinses keek Ult baar auto toe. Op de Grebbeberg Toespraken, treurmuziek en kransen markeerden de sobere plechtigheid, die zaterdagmorgen op de Grebbeberg te «henen werd gehouden, de herdenking j van de gevallenen van de koninklijke landmacht. Op de plaats, waar in de meidagen van '40 de strijd het felst woedde, stonden de voormalige strij ders van het 8e R.I. aangetreden om hun gevallen makkers te gedenken, die zoals de hoofdlegeraalmoezenier het uitdrukte de bevrijding niet hebben beleefd, maar wel mogelijk gemaakt. Onwillekeurig gingen de gedachten terug naar de meidagen, nu achttien jaar geleden. Weer straalde de voor jaarszon, getemperd door een gure wind, en ontplooiden de bomen hun len- te''jke luister. Een goud-doorzeefd groen waas hing over de berg, die in zijn flanken de stoffelijke resten be waart van 436 gesneuvelden. ,,Het is een schone gewoonte, hen te herden ken vóór de dag. waarop wij de bevrij ding vieren," aldus de hoofdlegeraal moezenier, kolonel mgr. H. J. J. M. van Straelen, die een korte toespraak hield, nadat de militaire autoriteiten, de nabestaanden van de ter plaatse ge sneuvelden en overige belangstellenden zich rond de vlaggemast en het natio naal legermonument hadden ge schaard. Huil offers zijn zinloos geweest, aldus mgr. van Straelen, wanneer wij nalaten hun idealen uit te dragen en te verwe zenlijken. Doen wij echter wel alles om onze kinderen een derde wereldoorlog te besparen? Respecteren wij voldoen de de menselijke rechten? Wat doen wij om alie landen en volken bijeen te bren gen? De vrije wereld moet paraat zijn, maar de gesneuvelden hebben huil le ven niet gegeven om een in twee kam pen verdeelde wereld tot stand te bren gen. Ook in het eigen land vragen nog veel problemen om een oplossing: wo ningnood, sociale verhoudingen en de verhouding tot andersdenkenden. Laat ons aan de oplossing hiervan werken in eenheid en verbondenheid, aldus de hoofdlegeraalmoezenier. De hoofdlegerpredikant, ds. A. T. W. de Kluis, ging de aanwezigen voor in gebed. Daarna werd namens de gehele krijgsmacht een krans bij het monu ment gelegd door de chef van de gene rale staf, tevens bevelhebber der land strijdkrachten, luitenant-generaal G. J Ie Fèvre de Montigny, gesecundeerd door vertegenwoordigers van de chef Marinestaf en de chef Luchtmachtstaf. Ook namens het voormalige K.N.I.L., de B.S., de Prinses Irenebngade, de Vereniging 8 R.I., het Oorlogsgraven- comité en de vereniging Ons Leger werden kransen gelegd. Intussen voer de de Koninklijke Militaire Kapel gewij de muziek uit. Tenslotte werd, na het signaal Tap toe, de vlag halfstok neergehaald en na twee minuten stilte gehesen. De plechtigheid werd met het Wilhelmus besloten. Overveen Naar de erebegraafplaats te Over veen trok zaterdagavond een stoet van tussen de 2000 en 2500 mensen onder wie vele nabestaanden van de in de oor log omgekomen verzetsstrijders, die, uit alle delen des lands afkomstig, een laatste rustplaats op de erebegraaf plaats in de duinen hebben gevonden. Voor en na de twee minuten stilte, die om acht uur werden in acht genomen, werden talrijke bloemen op de graven gelegd. Aan de stille tocht, waaraan weder om een verheugend aantal jongeren deelnam, ging een herdenkingsbijeen komst vooraf in een der gebouwen van publieke werken aan de Zeeweg te Overveen. In een inloidend woord ge» waagde mej. dr. M. E. Nolte, wethou der van Bloemendaal, van een gevoel van verbondenheid met hen die vielen voor de vrijheid van Nederland, een ge voel dat men in het dagelijkse leven gewoonlijk mist. Ds. D. Soiinger, Evang. Luth. predikant, zag in de ge vallenen de mensen die voor het inge slapen Nederlandse volk een stimulans waren geweest in de strijd tegen de on menselijkheid van de bezetter. Pastoor Th. L. 'ten Velthuis uit Overveen zei in een toespraak dat men zich door de droefheid, veroorzaakt door het heen gaan van de helden uit de oorlogstijd die vielen voor de vrijheid en het recht van ons land, niet moet laten overwel digen, „want", aldus pastoor ten Velt huis, „de doden wachten tussen ons de terugkeer van God." In Indonesië De Nederlandse gemeenschap in Djakarta herdacht zaterdag de Neder landse slachtoffers, die sinds het uit breken van de tweede wereldoorlog in Indonesië ter aarde zijn besteld. Dit geschiedde tijdens een plechtig heid op het ereveld Menteng Pulo in Djakarta, waar het hoofd van de Ne derlandse diplomatieke missie, de heer A. H. Hasselman, een krans leg de bij de urn van de onbekende sol daat. Het leek erop alsof slechts een klein groepje leden van de Nederlandse ge meenschap in de Indonesische hoofd stad de heer Hasselman en de Neder landse consul-generaal, de heer L. Ra- vesloot, volgde tussen de lange rijen van kruisen naar het vlagmonument, waar de Last Post weerklonk, doch in werkelijkheid bedroeg het aantal meer dan 150. Later legde de heer Hasselman een krans op de begraafplaats Antjol, aan de baai van Batavia, waar de Neder landers, die tijdens de Japanse bezet ting werden geëxecuteerd, aan de schoot van de aarde zijn toevertrouwd. Hoewel ook in Bandung en Surabaja de leden van de Nederlandse gemeen schap herdenkingsplechtigheden hebben georganiseerd, heerste er op vele an dere begraafplaatsen met Nederlandse oorlogsgraven in de Indonesische ar chipel een stilte, die op deze nationale herdenkingsdag door niets werd ver stoord. Op de rijksstraatweg te Wassenaar is zondagavond een kleine Franse per sonenauto vermorzeld door een auto bus. De auto raakte tijdens het inha. len een Belgische autobus, kwam op de andere weghelft terecht en werd daar gegrepen door een bus van de N.Z.H.V.M., die uit tegenovergestelde richting naderde. De inzittenden van de Franse auto werden op slag gedood, het voertuig zelf werd totaal vernield. De autobus liep aan de voorzijde schade op. Zondag omstreeks het middaguur heeft zich op de Haarlemmerweg in Amster dam een ernstige botsing voorgedaan, waarbij de 49-jarige heer J. C. de Vries uit Amsterdam het leven verloor. De heer de Vries bestuurde een personen auto en trapte tijdens het passeren van een andere wagen vermoedelijk op de rempedaal. Zijn wagen schoof daar door dwars over de rijweg en botste met grote kracht tegen een uit tegen overgestelde richting komende perso nenauto. Bestuurder van deze wagen, de 40-jarige R. G. en zijn enige passa gier, de 69-jarige G. G. werden even als de heer de Vries naar het zieken huis gebracht. Laatstgenoemde is daar aan zijn verwondingen overleden. Bei de wagens werden ernstig beschadigd. Zaterdag is het vierjarige jongetje J. Hiemens uit Maastricht spelende onder een auto gelopen. Het ventje was op slag dood. Vanmorgen om kwart over acht is de 75-jarige landbouwer J. H. Coppens uit Hintham, die per rijwiel de rijksweg 's-HertogenboschNijmegen ter hoogte van Hintham wilde oversteken, door een auto gegrepen. De man was op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van acht kinderen. Dinsdag zal Koningin Juliana een bezoek brengen aan Deventer en Vrie- zenveen. 3 juni zal zij de Ned. Kabel- fabriek te Delft bezoeken. (Van onze correspondent) Bij de Metaalfabriek N.V. Industrie te Vaassen zullen 106 arbeiders 24 uur per week gaan werken, voorlopig voor een periode van veertien dage>- De di rectie kreeg voor deze werktijdverkor ting vergunning wegens gebrek aan orders. In de buurtschap Beckum in de ge meente Hengelo reed een 24-jarige motorrijder een rechts van de weg lopend paartje aan, waarvan de man nelijke helft, een 25-jarige jongeman zodanig werd gewond dat hij bewuste, loos ineen zakte. De motorrijder stapte af en legde met behulp van het meisje haar verloofde in de berm. Op dat moment zakte ook het meisje bewusteloos ineen. Juist toen de motorrijder stond te overdenken wat hij met beide bewustelozen moest aanvangen naderde een 23- jarige bromfietser uit Enschede. Deze zag wel de slachtoffers in de berm maar niet de motor op de weg. Ook hij kwam te vallen en zakte als derde bewusteloos ineen. De motorrijder legde hem naast de twee anderen en riep toen de hulp van het Hengelose Rode Kruis in. Alle slachtoffers werden naar het Koningin Juliana ziekenhuis in Hen gelo overgebracht. Op de werf Oost van de Ned. Dok en Scheepsbouwmaatschappij te Am sterdam is het 18.000 tons enkelschroef turbinetankschip „Alkmaar" te water gelaten. De doopplechtigheid werd Ver richt door mevrouw G. M. Klaasse- Bindemann. De „Alkmaar" is in aanbouw voor de NV. Amsterdamse Maritiem-Trans- portmaatschappij en is een zusterschip van de „Purmerend", die op 29 juni van het vorige jaar voor deze maat schappij te water ging. De afmetingen van het schip zijn: leng te 170 meter, breedte 21.11 meter en holte 11.89 meter. De 33 ladingtanks hebben een gezamenlijke capaciteit van 17.600 ton. Op de vrijgekomen helling werd de kiel gelegd voor een enkelschroef vrachtschip met een draagvermogen van 9.500 ton, in aanbouw voor West- fal Larsen en Co's te Bergen (Noor wegen). Dit schip wordt ruim 155 me ter lang. ruim 19 meter breed en krijgt een holte van 12.192 meter. Op ons bureau aan de Smedestraat te Haarlem liggen ter inzage de passa gierslijsten van het m.s. Willem Ruys" 11 mei te Rotterdam verwacht het m.s. Weltevreden 31 mei te Rotter dam verwacht en het m.s. „Castel Felice" 19 mei te Rotterdam ver wacht. De dodenherdenking op de erebegraaf plaats te Overveen. De verkiezing van „Miss Engeland 1958" heeft tot moeilijkheden geleid. Toen voor de tweede maal een „Miss Engeland" werd gekozen uit 27 meisjes, stond een teleurgestelde moeder in het publiek op en schreeuwde dat de winnares, de 22- jarige Wendy Peters, een „waspy - corset droeg en geen wespentaille van zichzelf had.Met andere boze vrouwen bestormde de moeder he/ podium. Dat mocht allemaal niet baten. De keuze werd gehandhaafd. De eerste verkiezing voor Miss Engeland bracht June Cooper op de troon. Dit meisje, dochter van een mijnwerker, zei nadat haar moeder had verklaard dat zij niet naar de cocktail-parties mocht gaan die bij de uitverkiezing horen, dat zij n°S maar zestien was en dus eigenlijk niet had mogen meedoen aan de schoonheidscompetitie. De jury schreef daarna een nieuwe „keuring" uit. De federatie van Amerikaanse geleer den heeft een beroep op de regering gedaan de staking van de proeven met kernwapens .os te maken van het al gemene ontwapeningscompiex, tenein de aldus in ieder geval het gevaar van de toenemende radio-activiteit te be perken. Volgens de „Sunday Express" heeft de Britse regering maatregelen geno men om te beletten dat „een legertje Duitse prinsen en prinsessen" miljoe nen ponden sterling eist van een mo- lestfonds. Dit fonds, dat een kapitaal heeft van bijna 5 miljoen pond sterling, is opgericht om Britse onderdanen schadevergoeding te geven voor de ver liezen die zjj tengevolge van de Tweede Wereldoorlog in Polen hebben geleden. De „Sunday Express" meldt, dat door de maatregelen van de regering alle eisers, die slechts krachtens een wet van 1705 Brits onderdaan zijn, van scha devergoeding worden uitgesloten. Door deze wet, die door een besluit var, het Hogerhuis, in 1956 genomen, van kracht was gebleven, konden alle afstammelingen van keurvorstin Sophie van Hannover aanspraak maken op de Britse nationaliteit, aldus de „Sunday Express". Volgens het blad is het enige lid van het huis van Hohenzollern de leden van dit huis zijn afstammelingen van keurvorstin Sophie wiens eis nog steeds van kracht is, prins Fried- rich van Piuisen, kleinzoon van keizer Wilhelm II van Duitsland. De prins, die getrouwd is met een Engelse was een genaturaliseerde Brit vóór het Hogerhuis genoemd besluit nam. Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haar lem, heeft benoemd tot rector te Halfweg (St. Annagesticht) de weleerw. heer N. Reus, en tot kapelaan te Wormerveer de weleerw. heer F. R. J. v. d. Vlugt, die kapelaan was te Den Helder. Blijkens cüfers van het departement van sociale zaken bedroeg het aantal werkloze mannen per eind april j.l. 76.957. Per eind maart was dit aantal 91.615 en per eind april 1957 26.417. Op a nvullende werken waren per eind april j.l. te werk gesteld 22.626 mannen tegen 24.513 per eind maart j.l. en 12.292 per eind april 1957. Het aantal werkloze vrouwen bedroeg volgens de verstrekte gegevens per ein de april 5.624 tegen 6.109 in maart en 2.826 per eind april 1957. Bij de ar beidsbureau" stonden per eind april aanvragen naar 21.310 mannelijke (eind maart 21.930 en eind april 1957 61.7051 en 22.483 (maart 21.493) en april 1957 37.641) vrouwelijke werkkrach ten open. Drie ha. heide zijn zondag verloren gegaan toen brand uitbrak achter het militaire schietterrein van het garnizoen Assen, gelegen tussen Assen en Smil- de. Er stond een vrij harde wind, waar door het vuur snel over de vlakte vloog en talrijke vogelbroedsels en jonge hazen prooi van de vlammen werden. Wandelaars en leden van een model vliegtuigclub begonnen direct na het begin van de brand energiek te blus sen, maar pas toen de brandweer van Assen en het brandpiket van het gar nizoen Assen ter plaatse varen kon men het v. ar meester worden. De nieuwe mistblusauto van de Asser brandweer is onderweg naar de brand haard weggezakt in het drassige ter rein én kon pas na de brand vlot wor den gemaakt. Het vuur is gedoofd met vuurzwepen. In de parochiekerk van Onze Lieve Vrouw, van VII Smarten en Sint Bavo in Oud-Schoten was gisteravond geen plaats onbezet tijdens de derde twee- preekstoelenconferentie van de Fran ciscaner paters Albertinus Krouwels en Randulfus Renirie, welke ditmaal handelde over „De Christelijke opvat ting in het verkeer". Ee sprekers stelden in een „discus sie (hun meningen stemden eigenlijk overeen) vast, dat men zijn naaste ook in het verkeer ontmoet, maar dat er tevens tal van situaties voorkomen, waarin men dat niet bewust is. Door slecht aan het verkeer op de weg deel te nemen kan men zondigen tegen het gebod van de Liefde en tegen het vijfde gebod, dat immers verbiedt het zonder reden in gevaar brengen van eigen leven en dat van anderen. De sprekers herin nerden aan de woorden van de Paus over de christelijke opvatting in het verkeer. Helaas wordt daaraan van de zijde van predikanten veelal nog te wei nig aandacht besteed. Doorrijden na een aanrijding is bij voorbeeld een e.nstige zonde onder be paalde omstandigheden. Kerkelijke straffen zijn dan mogelijk. Snelheid in het vei keer mag op zich zelf niet ver keerd zijn, men blijve redelijk. Wat de verkeersregels betreft, dient men niet domweg op zijn rechten te staan, maar ook steeds te denken. „Naastenliefde heeft altijd voorrang" is in het ver keer een gevleugeld woord. Men be denke tevens, dat bij alle verkeers-situ- aties mensen betrokken zijn, die mense lijk reageren op allerlei gebeurtenissen ook voordat zij aan het verkeer gin gen deelnemen en die fouten kunnen maken. Ter gelegenheid van het 50-jarig ju bileum van de heer W. Blankwater in dienst van de N.V. Kousenfabrieken Hin te Haarlem, werd zaterdagmid dag een feestelijke bijeenkomst ge houden van de directie en vele perso neelsleden in de grote zaal van het Ge meentelijk Concertgebouw. De heer Blankwater, algemeen bedrijfsleider van de onderneming, mag tot de top mensen op praktisch en theoretisch ge bied in de Nederlandse kousenindustrie gerekend worden, naar uit de verschil lende toespraken bleek. Als eerste sprak de oudste directeur, de heer F. M. H. Hin, die de jubilaris als feestgeschenken een filmset en een bandrecorder aanbood. Mevrouw Blank water, die mede in de hulde betrokken werd, ontving uit handen van de heer Hin een klein zwart dwergpoedeltje. Namens de personeelsleden sprak de oudste afdelingschef, de heer JSan ders, die een radiotoestel aanbood. De adjunct-bedrijfsleider, G. H. Schrijver, hield een toespraak, welke uitliep in een opvoering van „Dit is uw Leven". Tal rijke oude herinneringen werden opge haald door allerlei oude en minder oude kennissen van de heer Blankwater. Een en ander viel uiteraard zeer in de smaak. De reeks van sprekers werd afgeslo ten door de heer R. P. M. Hin, die de heer Blankwater de eremedaille aan bood van de Nederlandsche Maatschap pij voor Nijverheid en Handel. Daarna maakten tallozen gebruik van de gele genheid de jubilaris persoonlijk te com plimenteren. De heer Blankwater trad 8 mei 1908 in dienst van de onderneming, welke hij in een halve eeuw tijds heeft zien en helpen uitgroeien tot wat zij thans is. Van een grossierderij met enkele be dienden tot een kousenindustrie met cir ca 1200 personeelsleden. Alfred de Musset, de apostel van de Franse romantiek, zou men met zeker recht de schakel kunnen noemen tussen Molière en de Commedia dell' Arte enerzijds en de moderne Franse romantici als Giraudoux en Anouilh anderzijds. Zijn blijspelen zijn woordspelen. De situatie doet er nauwelijks toe en de personages zijn vaak dezelfde typen. Zijn kunst is die der esprit, een door en door Frans begrip, dat geen ver taling duldt. Daarom is het een bijna onmogelijke opgave voor een niet- Frans gezelschap om deze blijspelen ten tonele te voeren. Het Rotterdams Toneel heeft een poging gedaan om „II ne faut jurer de rien" - door Remco Campert uiterst soepel en goedklinkend vertaald onder de titel „Niets is zeker" - te spelen. Gister avond gaf men de voorstelling in de Haarlemse schouwburg voor een goed bezette zaal. Bob de Lange, hoe voortreffelijk ac teur en regisseur hij in bepaalde op zichten ook is, is beslist niet de man om een stuk van Alfred de Musset te regisseren. Hij zoekt teveel naar de gein. Dat bleek ook gisteravond. Voor al in die scènes waar hij zelf als de Antwerpse lakenkoopman Van Buck do mineerde, ontaardde hel stuk in een klucht. De mise en scène was vrij sta tisch gehouden, ook al omdat iedere scène teveel als een prentje-op- zich was opgezet. Wim Vesseur had voor snel wisselbare zetstukken gezorgd, die snelle changementen mogelijk maak ten. Die zetstukken waren in de goede fragiele sfeer gehouden die dit precieuze genre nodig heeft. Zijn cos- tuumontwerpen waren al even kleurig en elegant. De geschiedenis van „Niels is zeker" heeft zoals meestal in dit genre weinig om het lijf. Een jonge leegloper moet van zijn suikeroom met een be paald adellijk meisje trouwen, maar wil niet het risico lopen later door haar bedrogen te worden met een ander. Dies besluit hij het meisje als een on bekende het hof te gaan maken. Hij wordt echter hevig verliefd en moet er kennen, dat niets zeker is. Ton van Duinhoven als de leeghoof dige jongeman, speelde zwierig en ele gant en vond vaak de juiste Franse blijspeltoon. Af en toe waren zijn bewe gingen te onbeheerst, hetgeen vaak de „vertaling" is van de Franse beweeg lijkheid. Lies Franken was een door- trapt lief adellijk meisje Cécile, hier en daar iets tè geraffineerd spelend om he lemaal de onbevangen ingénue te zijn die zij moest voorstellen. Sprankelend van echte esprit, hoewel iets te traag van tempo, maar voor het overige prachtig typerend, was Caro van Eyck, als de dwaze barones-moeder. Hoe jammer, dat men deze actrice zo zelden op de planken ziet. Pim Dikkers speelde de lafhartige kapelaan op een onvoorstelbaar dille- tanterige wijze. In overdrijving en kluchterigheid overtrof hij zelfs Bob de Lange als de suikeroom. John Lanting, Jan Lemaire sr, Wiebe Brandsma en Rob van der Linden speelden kleine rol letjes en deden dat verdienstelijk. J.W.v.d.V.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 5