LOFTHOUSE WINT de „CUP BOLTON WANDERERS Jeugd van Manchester United niet tegen de atmosfeer van Wembley bestand voor Doelman Gregg met bal en al in de touwen Smyslov vecht terug met rug tegen de muur c 3 JONGE ATLETEN BREKEN NEDERLANDSE RECORDS II Cup Final: Engelands grootste voetbalspektakel BDHC HOCKEYKAMPTOEN BIJ DE DAMES m/ Botwinnik lijdt met wit verrassende nederlaag in 22e partij Delftse Studenten en Venlo geven elkaar geen duimbreed toe Finn Gold Cup naar Deense zeiler Duitse hockeyzege tegen België MAANDAG 5 MEI 1958 PAGINA 6 J. H. DONNER BUSBY NIET OP HET VELD m mÈmm 1 m Davis-Cuptoernooi P Prins Philip reikt de Cup uit aan Loft- house, de aanvoerder van Bolton Wan derers. Onmiddellijk erna wordt Lofthouse door zijn clubgenoten op de schouders genomen: iedereen in het stadion moet de beker zien. (Van onze sportredacteur) In de prijzenkast van Nat Lofthouse hangt sinds zaterdagavond de enige tot dan toe nog ontbrekende en zo fel begeerde trofee, de gouden Cup-medaille. Aan het hoofd van zijn team heeft hij die in het immense Wembley-stadion voor de ogen van honderdduizend toeschouwers in ontvangst genomen uit handen van Prins Philip, de Hertog van Edinburgh. Daarna, stralend van puur sportief geluk, zwaaide hij op de schouders van zijn ploegmaats met de grote, massief zilveren bokaal, die een jaar lang met strelende blikken mag worden bewonderd in het heiligdom van zijn club, naar de duizenden met zwart-witte rosettes, mutsen, shawls, sjerpen en vlaggen getooide supporters, wier vreugde ook al geen grenzen kende. Met knerpende ratels, met toeters en bellen begeleidden die het oorverdovende gejuich, dat voor de derde keer opsteeg uit de tribunes van Wembley. De Cup Final was gestreden en beslist. Bolton Wanderers, de bikkelharde, oer-degelijke ploeg van altijd zwoegende voetballers, had getriomfeerd over de meer virtuoze, maar lichamelijk en psychisch onvolgroeide jeugd van Manchester United. De Cup Drie keer is in Wembley een orkaan van gejuich losgebarsten in de „hoek" van Bolton Wanderers op de tribunes. Voor de dertigjarige Lofthouse, de mid denvoor en aanvoerder van Bolton, was het de schoonste feestmuziek, die ooit in zijn oren heeft geklonken. In zijn lan ge loopbaan als voetballer heeft hij talloze vreugdevolle momenten gekend. Als een rgke parel flonkert aan zijn aureool de onderscheiding de topscorer te zijn van het Engelse nationale voet balteam. Met dertig doelpunten in de interlands is hij de trotse recordhouder van de Engelse aanvallers. Maar bij alle roem, die hij geoogst had, ontbrak toch het pronkstuk, de gouden Cup-me daille. Vijf jaar geleden reeds leek de droom van het winnen van de Cup Final vervuld te worden. De bal rolde toen nauwelijks één minuut of Nat Lofthouse, de scherpschutter bü uitnemendheid, had zijn ploeg al aan een doelpunt ge holpen. Dertien minuten voor het einde leidde Bolton met 3-1. Toen kwam een ander fenomeen van het Engelse voet bal, destijds Lofthouse's ploegmaat in het nationale elftal, Stanley Matthews in actie. Bolton verloor met 4-3. Met pen in de schouder Nu, vijt jaar later dus, kreeg Loft house een tweede kans. Weer bereikte Bolton Wanderers de finale. Opnieuw echter dreigde het noodlot. Lofthouse brak in een wedstrijd een sleutelbeen. In de schouder werd een zilveren pen geplaatst. Maar Lofthouse wilde de fi nale spelen. Nauwelijks ontslagen uit het ziekenhuis begon hij de training. El ke dag weer zag men hem op het voet balveld, elke dag maakte hij de oefe ningen zwaarder. Telkens weer ook ont zag hij zijn gekwetse schouder niet. En een week voor de grote dag stond het vast: met de pen in zijn schouder zou Lofthouse de finale spelen en zijn kans zijn laatste waarschijnlijk trach ten te grijpen. Geladen begeleidde hij als aanvoerder van het team Prins Philip, toen de Hertog de spelers aan zich liet voorstellen. Geladen ook assis teerde hij de scheidsrechter bij de toss. Toen reeds boekte Lofthouse zijn eerste overwinning; hij mocht kiezen, welk doel het eerste verdedigd zou worden. Drie minuten na de aftrap rende hij met de armen jubelend omhoog terug naar de middencirkel. Als een havik was hij toegeschoten in een gat in de verdediging van de tegenstander. Hij, de opportunist bij uitstek, had Manches ters befaamde doelman Gregg al voor de eerste keer verslagen. Tien minuten na de rust jubelde Lofthouse opnieuw. Weer stond er een doelpunt op zijn naam, een typisch Engels doelnunt bo vendien. Met een bikkelharde duw van zijn gezonde schouder had hij de hoog opgesprongen doelman Gregg met bal en al tot bijna in de touwen gewerkt. Toen was de strijd definitief beslist. Bol ton Wanderers leidde met 2-0, welke score ook de eindstand werd. De Cup Final 1958, bepaald niet de fraaiste in de van 1872 daterende reeks, omdat Bolton Wanderers stug en sterk op de verdediging speelt en de „talen ten" van Manchester United niet los kwamen van de verlammende mentale druk, is waarschijnlijk in twee emotio nele minuten definitief beslist. Het was in de tweede helft, tussen de achtste en tiende minuut. Bolton had toen, dank zjj Lofthouse's snelle eerste doelpunt, een voorsprong van 1-0 en was dus nog geenszins zeker van de overwinning. Sterker nog, elk ogenblik leek het mo ment te komen, waarop het fortuin Manchester United misschien even zou toelachen. Dan mocht het doelpunt ver wacht worden, dat de „Mancunians" zou bevrijden van het juk met de zware morele last, dat op hun schou ders rustte. Zij zouden hun eigen, nor male spel gaan spelen, dat doorspekt zou zijn met staaltjes van ongeëvenaar de virtuositeit, waartoe de geroutineer de „aankoop" Ernie Taylor, de kleine dirigent van de nieuwe aanval en de bijzonder talentvolle twintigjarige Bob by Charlton bijvoorbeeld in staat zijn. En al was het natuurlijk een open vraag, hoe Bolton Wanderers in zo'n situatie zou reageren en hoe het even tueel zou terugslaan, de wedstrijd zou plotseling volkomen „open" zijn. Het stadion proefde die mogelijkheid en het wachtte gespanne" af. Beslissende minuten Final, de strijd in het walhalla van de Engelse voetbal sport en voor de ogen van een door de dagen heen „koortsig" geworden aanhang, een strijd ook, die in de loop der jaren is uitgegroeid tot een unieke en perfect gedirigeerde voetbalshow de regie van wijlen Mike Todd waardig dat fenomeen dat Cup Final heet, is te. machtig geweest voor de jeugdige opvolgers van de bij München zo tragisch om het leven gekomen „Busby Babes". De atmosfeer van Wembley heeft de nieuwe helden van Manchester United, die tot verbazing van heel Engeland en van alle voetbalenthousiasten ver buiten het Britse rijk toch de eindstrijd om de beker hebben bereikt, als het ware de adem afgesneden, de spieren verlamd en de „brains" verdoofd. Eén doelpunt, drie minuten na het met luide aanmoedigingskreten begeleide beginsignaal door Bolton Wanderers ge maakt, heeft feitelijk reeds het vonnis over Manchester United voltrokken. Het laatste restje geloof in eigen kracht ebde toen weg uit de gelederen van de „Man cunians". Zij werden weerloze slachtoffers van een voet- baltechnisch veel minder bekwaam, maar moreel dui zendvoudig sterker Bolton Wanderers. Bobby Charlton, een jongeman met een fabelachtige balcontrole, een schit terend schot en een merkwaardig zui ver gevoel voor de goede positie. Charl ton heeft menigmaal alleen geprobeerd het getij toch nog te doen keren. Twee keer had hij bijna succes, maar voor het overige moest ook hjj ondervinden, dat de strijd tussen het oudere, gerou tineerde Bolton en de onervaren „op volgers" van Manchester United een on gelijk" strijd was. In de befaamde achtste minuut van de tweede helft leek het grote ogenblik gekomen. Ernie Taylor bereikte met een vlijmscherpe pass, dwars door de verdediging van Bolton, de blonde Charlton. Meteen haalde Charlton uit voor een van zijn befaamde, gloeiende kogels. Boltons doelman Hopkinson bleef als aan de grond genageld staan. Schuin voor hem langs stoof de bal voorbij. Het legioen uit Manchester juichte al. Maar, de bal ketste tegen de paal, vloog terug en belandde pre cies in de handen van de verbouwereer de Hopkinson. Geen doelpunt voor Man chester Unitett, geen wegvallen van de morele druk, geen enerverende slotfase om het winnende doelpunt. Twee minu ten later was de wedstrijd zelfs defi nitief beslist. Toen namelijk had doel man Gregg aan de overzijde bijzonder veel moeite met een verraderlijke hoog hal van linksbuiten Holden. Gregg moest twee keer springen om de bal vast te kunnen krijgen. Lofthouse zag zijn kans, ging mee de lucht in en op het moment, dat Gregg de bal vast had, kwam de duw met (1- gezonde schouder: 2-0. Geen scheidsrechter op het Europese vasteland zou het in zijn hart hebben durven halen, om zo'n doelpunt toe te kennen. Scheidsrechter Sherlock uit Sheffield aarzelde echter geen ogen blik en wees naar het midden. Van het publiek en van de spelers van Man chester United kwam geen teken van protest. De aanblik, die doelman Gregg bood na het fatale, de wedstrijd be slissende moment was typerend voor de situatie van dat ogenblik. De doel man van Manchester United lag vol komen „groggy" op de grond. Hij was „gekraakt" door de schouderstoot van Lofthouse en de klap, waarmee hij achter in het doel was beland. Vier minuten duurde het, eer Gregg weer op de beer was. Toen Charlton de bal voor de derde keer aan het rollen bracht, zong de aanhang van Bolton het clublied. Voor Manchester United was de schone droom om een triest seizoen met een ongelooflijke presta tie te besluiten voorbij. Afgezien van de al genoemde moge lijkheid, dat het talent van Manchester United misschien nog tot ontplooiing zou komen, heeft het er eigenlijk de ge hele wedstrijd niet naar uitgezien, dat Bolton de overwinning zou ontgaan. Het eerste doelpunt van Lofthouse kwam op het psychologisch juiste moment. Bol ton wist immers, dat het een granieten verdediging heeft en gesterkt door die wetenschap speelde het de wedstrijd uit. Maar, al was die verdediging van Bolton dan sterk, Manchester United heeft de nederlaag toch te danken aan zijn bijzonder zwakke aanvalsspel. Het speelde met falende vleugelspelers en met een falende Viollet als linksbinnen. Viollet speelde zijn derde wedstrijd sinds hij uit het, ziekenhuis in München werd ontslagen. Hij vooral bleek de ze nuwenslag, die een Cup Final nu een maal is, niet aan te kunnen. Al het werk in de Manchester voorhoede moest daarom komen van de prachtige atleet Smyslov heeft zaterdag te Moskou de tweeëntwintigste partij van de twee kamp gewonnen en daarmede, geheel onverwacht, Botwinnik nog afgehouden van het wereldkampioenschap schaken. Met nog drie partijen te spelen, bij een stand van 129, had Botwinnik ge noeg aan een half punt, maar met de rug tegen de muur bleef Smyslov vechten. Wij kunnen onze bewondering niet onder woorden brengen voor de geestkracht die de wereldkampioen heeft opgebracht, om in deze volstrekt hopeloze situatie een uiterste poging te wagen. Al zal Smyslov ongetwijfeld de wereldtitel moeten overdragen, hij zal met recht glimlachend kunnen terug denken aan deze tweeëntwintigste partij. In de vorige match, nu een jaar ge leden, liet Botwinnik onder ongeveer door dezelfde omstandigheden het kopje hangen. Hij speelde enige korte remises om van de slachting af te zijn. Smyslov toont nu echter de humor te hebben om tot het laatst te strijden. Het is opvallend hoe weinig Bot winnik is opgewassen tegen de voor hem zo gunstige situatie. Zijn spel is onherkenbaar slecht. Het idee dat één remise genoeg is, schijnt zijn strategie te verlammen. Toch raden wij ieder af nog hoop voor Smyslov te koesteren. Er zijn nog twee partijen te spelen. Op de Nenytosintelbaan in Rotter dam zijn zondag regionale atletiekwed strijden gehouden. Zij werden door prachtig weer begunstigd en leverden behalve een deelnemersaantal van liefst 700 atleten zowel bij de jongens als bjj de meisjes een nieuw Nederlands re cord op. Jaap Noordenbos van Minerva liep de 100 m jongens A in 10.8 sec. en een andere atlete uit Rotterdam, n.l. Ria Kinwei, lid van dezelfde club, liet op de 100 meisjes A 12.8 sec. voor zich afdrukken. Hannie Bloemhof had bjj de dames een zware strijd te voeren tegen Joke Claus. Dat blijkt ook wel uit de tijden van 12.1 en 12.2 sec. Een goede dames- prestatie was de 43.09 m die Corrie Huygen (Hollandia) met de discus wist te bereiken. Corrie van den Bosch won de 80 m horden in 11.6 sec., 0.2 sec. voor Willie Bakker-Cysouw, die bij de zevende horde struikelde en zo haar gewonnen positie kwijtraakte. Bij de heren waren er door wedstrij den elders belangrijk minder deelne mers. Besemer won de 100 meter in 10.9 sec. (langzamer dus dan de juni oren), Veldhoven versloeg Verveer op de 1500 meter en Viset boekte een ge makkelijke overwinning op de 5000 meter. Dat het prestatiepeil van de topploe- gen in Nederland en België toch niet veel verschilt bleek weer eens op de Sintelbaan aan de Zuidlarenstraat in Den Haag waar de atletiekvereniging „De Trekvogels" haar Belgische tegen stander „Racing Club Bruxelles" voor de zoveelste maal ontmoette in een sportieve dualmeet. Tot aan het laatste nummer, de 4 x 400 meter estafette, ging de strijd gelijk op en viel er nog geen winnaar aan te wijzen. Groot was dan ook de vreugde bij de Hagenaars toen De Vries, Kalkman, Veltman en Verwey na een zeer Spannende race dit nummer wisten te winnen en daar mee de eindzege te behalen. De pun ten werden als volgt verdeeld: Trekvo gels 85 en Racing Club Bruxelles 79. Er vielen verschillende goede pres taties te noteren. Zo won Blapkenstein de 1500 meter in 3 min. 57.8 sec., liet Verwey weer eens een keurige 400 meter (50.9) zien en kwam de Belg Cloi op de 400 meter horden tot 56.3 sec. Te Schaersbeek (België) werd een internationale atletiekwedstrijd gehou den tussen Duitse, Nederlandse en Bel gische clubs. De wedstrijd werd een overwinning voor de Duitse Club Rot- weiss uit Koblenz met 114 punten voor Rotweiss Oberhausen 98 punten. Het Haagse Vlug en Lenig eindigde op de derde plaats met 87 punten en DOS uit Rotterdam werd vierde met 81 punten. De Nederlanders bleken over de snelste sprinters te beschikken. Smit (V en L) won de 100 meter in 11 sec., terwijl Aret op de 200 meter in 23.1 sec. zegevierde. De 800 meter eindigde in een zege voor de Rotterdammer Janssen in 1 min. 59.7 sec. terwijl Van Kleef t het hoogspringen met 1.80 meter op de tweede plaats achter de Duitser Josch (1.85 meter) eindigde. Op de sintelbaan M- arschalkerweerd te Utrecht werden nationale atletiek wedstrijden gehouden. De meeste pres- Hij zal ze beide moeten winnen. Daartoe zou een wonder nodig zijn. Botwinnik Smyslov 1. d2—d4 f7—f5 2. g2—g3 Pg8—f6 3. Lfl—g2 e7e6 4. Pgl—f3 L£8—e7 5. oo O0 6. c2c4 c7c6 7. Pbl—c3 d7do Nu is de Hollandse „Stonewall" ont staan. Een opening, bij voorkeur door Botwinnik toegepast. Smyslov bestrijdt zijn tegenstander met diens eigen wapenen. 8. Lel—g5 Pb8—d7 9. e2e3 Dd8—e8 10. Ddlc2 Kg8h8 Voorbereidingen tot een konings- aanval, waartoe het merkwaardigerwijze in deze opening zelden komt. 11. Pc3—e2 h7—h6 12. Lg5xf6 Le7xf6 13. c4xd5 e6xd5 14. Pe2—f4 g7g5 15. Pf4—d3 Tf8—g8 16. Dd2—c3 Lf6—e7 17. Pf3—e5 Pd7—f6 18. f2—f3 Lc8e6 Wit staat nu beslist niet slecht. Hij gaat nu over tot afruil wanneer er geen vuiltje aan de lucht meer schijnt. 19. Pd3c5 Le7xc5 20. Dc3xc5 Pf6d7 21. Pe5xd7 De8xd7 Hoe moet zwart dit ooit nog winnen? Wit begint nu planloos en zeer onver standig te spelen. 22. Tal—el Tg8—g7 23. Tfl—f2 b7—b6 24. Dc5—c3 Dd7—d6 25. Tf2—c2 Le6—d7 26. b2b4 h6h5 Ineens komt nu de zwarte koning»- aanval. 27. Kgl—hl h5—h4 28. g3xh4 g5xh4 29. f3—f4 Ta8—g8 30. Lg2—f3 Ld7e8! Plotseling blijkt wit slecht te staan. Hij kan niet opponeren op de g-lijn middels 31. Tg2 wegens 31Lh5. 31. Dc3d2 Dd6h6 32. Dd2e2 h4—h3 33. Tc2—cl? Volkomen onbegrijpelijk. Wit verliest nu geforceerd. 33. 34. 35. 36. 37. 38. Lf3xg2 De2—f3 b4b5 Df3xg2 Khlgl Wit geeft op. Tg7g2 Tg8xg2 Dh6h4 Le8—h5 h3xg2t c6c5 De derde wedstrijd tussen de hockey teams van Nieuw Zeeland en Pakistan, te Auckland gespeeld, is geëindigd in een zege van 50 voor Pakistan, dat bij de rust met 10 de leiding had. Van de serie van drie wedstrijden heeft Pakistan er twee gewonnen en een gelijk gespeeld. taties kwamen niet boven het gemid delde. Een gunstige uitzondering hierop vormt de worp van 15.33 meter waar mee de Rotterdammer Kees Koch (Pro Patria) het kogelstoten won. De nieuwe recordhoudster kogelsto ten meisjes Corrie van Wijk (DEM, Be verwijk) bleek ook met de zwaardere dameskogel goed uit de weg te kunnen. Zij won met 12 meter precies. Tegelijk met de Brabantse atletiek- clubkampioehschappen werd te Breda een 10 kilometerwedstrijd gehouden, die door de B-klasser L. van Loon (HAC, Helmond) gewonnen werd. (Van onze sportredacteur) Londen was van Lancashire zaterdag. Het was de dag van de Cup Final en met de teams van Bolton en Manchester kwamen duizenden supporters naar de hoofdstad. Met éénenveertig extra trei nen arriveerden ze aan de stations F.ustonSt. Pancras en Marylebone. Van daar uit trok de stoet in lange rijen naar het hartje van de stad en uiter aard vooral naar Piccadilly Circus. Ruim vijf uur voor de wedstrijd werd daar de supportersslag gestreden. Want, de aanhangers van de twee teams, die de eindstrijd om de beker spelen, ver- Busby, links, en prof. Maurer op de tribune. bloemen hun voorliefde niet. Daarom waren rood en wit en zwart en wit de kleuren, die het stadsbeeld in Londen urenlang hebben beheerst. In rood en wit of zwart en wit waren de span doeken, de ratels, de bellen, vlaggen, ,4 Doelman Gregg en de bal zijn achter de doellijn gewerkt: Bolton's tweede treffer is een feit. Bijna vier minuten waren nodig om Gregg weer „op te lappen". mutsen, petjes, zonnekleppen, rosettes zo groot als een forse pannekoek, ja zelfs de pantalons. Van Londen naar Wembley, ongeveer drie uur later. Nog twee volle uren zullen verstrijken eer op de prachtige grasmat de bal aan het rollen wordt gebracht. De Cup Final is echter een spektakelstuk, een jaarlijks terugkeren de show. Voor dan de climax, de wed strijd zelf, komt, vermeldt het pro gramma allerlei evenementen. Voor het binnentrekken van het legioen der hon derdduizend is de tijdslimiet onbeperkt En, daar de zon onbelemmerd kan schij nen aan een wolkenloze hemel, strijken duizenden neer op de hellingen van de heuvel, waarop het Wembley-stadion is gebouwd. De krantenverkopers hebben het druk. De „Late Extra Cup Special" is pas verschenen. Dat wordt althans gesuggereerd. En, als de verkoop even dreigt te stagneren, is er letterlijk slechts één stap voor nodig om van editie van twaalf uur" over te sprin gen op „editie van één uur". Dat scheelt meteen. Zo wordt er een half uurtje uitgerust van de vermoeienissen van de lange treinreis en de mars door Londen en om krachten te verzamelen voor de uren, die komen, want het Wembley-stadion heeft weinig zitplaatsen. Het legioen heeft dus nog enige uren staan voor de boeg. Een van de succesnummers van de Cup Final is ook de community-singing. Midden in het stadion staat op een enorme verhoging de leider van de sa menzang. Zijn samenwerking met de kapelmeester is voorbeeldig. Zonder één wanklank klinken dan ook uit dui zenden kelen tul van Engelse volkslied jes op. Wie de woorden niet meer kent, kan ze in het programma bij de opstel lingen van de teams vinden. Het „Abide With Me" is het traditio nele slot van de samenzang in Wembley. Deze keer klinkt het nog indrukwek kender. De vliegramp in München, waar bij acht spelers van Manchester United zijn gedood, komt onwillekeurig in ieders herinnering. Het ongeluk werpt trouwens toch in sterke mate zijn scha duw over de wedstrijd. Naast de konink lijke loge zit in een gemakkelijke stoel de m korte tijd veel ouder geworden Matt Busby, de zevenenveertigjarige manager van de United. Hij is pas uit het ziekenhuis te München ontslagen en naast hem zit de geneesheer-directeur van dat ziekenhuis, prof. Georg Maurer, die de gast is van de Engelse voetbal bond en die maandag door Koningin Elizabeth wordt onderscheiden. Prins Philip, die na afloop de beker uitreikt aan de aanvoerder van het winnende team, nodigt Busby uit om plaats te nemen in de Koninklijke loge Busby 'weigert, bescheiden als hij is. Het liefst zou hij aan de rand van het veld zitten, op het bankje van de manager, samen met zijn assistent Murphy, die zojuist de ploeg heeft binnengeleid in het sta dion. Busby zou het eerst toch nog zelf hebben gedaan, maar de voetbalbond heeft hem verzocht daarvan af te zien. Hij loopt nog zwaar leunend op een stok en die aanblik zou een levendige herinnering aan „München" hebben op geroepen. Onivillekeurig zou een golf van emotie door het publiek gaan en, zo zegt de Engelse voetbalbond, op die manier zou Bolton Wanderers unfair behandeld worden. Daarom is Busby nu met de koninklijke lift naar boven gegaan. De Cup Final is voorbij; het hartje van Londen is opnieuw van Lancashire. Weer beheersen rood en wit en zwart en wit het beeld in de straten. Natuur lijk, ook de aanhang van Manchester L'nitefl blijft de clubkleuren dragen. Dat de wedstrijd verloren is? Wel, er kon toch maar één de gelukkige zijn. Nu is de strijd echter gestreden en iedereen is goede vrienden met iedereen geble ven. Rood en wit en zwart en wit lopen arm in arm door de straten van Londen. Tegen middernacht pakken zij de trei nen, die hen weer naar Lancashire te rug brengen. BDHC is wederom landskampioen hockey b\j de dames geworden. Dat de Bloemendaalse dames een klasse op zich vormen, blijkt wel uit de talloze malen, dat zjj de titel op haar naam brachten en tevens uit de doelcijfers, die de halve competitie met de andere afde lingskampioenen opleverde: 100! Delftse Studenten blijft bij de heren ook de goede weg volgen, evenals Venlo trouwens, dat met twee overwinningen in één weekeinde goed blijft volgen. Delftse Studenten had met Zwolle niet veel moeite. Twee treffers uit zeer verwarde situaties voor het Zwolse doel was de oogst van de eerste speelhelft. Daarna deden Beek (2 x), Spoelstra en De Lange (2 x) het nog eens over, zodat het einde een 70 uitslag bracht. Deze grote nederlaag kwam zeker voor een deel op rekening van de ver moeidheid bij de Zwollenaren, die de vorige dag in Venlo hadden gespeeld. Hier hadden zij uitstekend partij gege ven, al konden zij niet verhoeden dat Reijntjes en Gerrits er 20 van maakten. Haasdijk gaf de ruststand weliswaar een vriendelijker aanzien, doch toen Gerrits een strafcorner wederom in een treffer wist om te zetten, was het Zwolse lot toch bezegeld met 31. Ook Venlo-had in de tweede wedstrijd, en wel te Groningen tegen de Studenten, de wedstrijd van de voorgaande dag nog wat in de benen. Coehorst bracht vreugde in het Limburgse kamp, doch dit was van tijdelijke aard. Eekema van Dijk maakte al heel gauw gelijk. Tegen het einde van de wedstrijd kwamen de Venlose gasten wel wat gelukkig aan de overwinning. Uit een strafcorner beging d'Engelbronner een overtreding. De toe gewezen strafbully „ontaardde" in een toegewezen doelpunt, toen d'Engelbron ner wederom tegen de regels zondigde. (1—2). De stand luidt thans: Delftse Studenten 3 3 0 0 6 16— 1 Venlo 4 3 0 1 6 11— 7 Zwolle 4 1 0 3 2 2—15 Gron. Studenten 3 0 0 3 0 2—3 In het Oosten begint tekening te komen in de strijd tegen de degradatie. Voor Zutphen is de situatie niet roos kleurig. Voor de tweede maal leed het verlies, nu tegen Wageningen. Grijseels en Zweerink zorgden voor de doelpun- j ten (20). PW kwam met drie invallers uit en j moest tevens nog tijdens de ontmoeting - tegen Nijmegen twee spelers wegens een blessure „inruilen". Dit deed echter geen afbreuk aan de verdiende zege van Nijmegen met 10, door een fraaie solo actie van Coehorst jr. De stand luidt thans: Nijmegen Wageningen PW Zutphen 2 2 0 0 4 2—0 2 10 12 2—1 2 10 12 2—2 2 0 0 2 0 1—4 Om de HTCC-beker In de halve finale om de HTCC-beker is Be Fair te Heemstede gestruikeld over een zich fel verwerend Alliance. De gasten zagen zich in de verlengings periode met 3—1 verslagen, na een eindstand van 11. A.s. zondag komt Alliance in de finale uit tegen Delftse Studenten. Nederland B-Engeland B Een Nederlandse B-ploeg speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd i Zwitserland komt nu tegen Polen tegen een Engelse B-ploeg. Oud-inter nationalen waren in beide ploegen niet toegestaan, zodat van een werkelijk® B-ploeg geen sprake was. Na de pauze vielen de doelpunten. Allereerst scoorde de Britse rechtsbin nen met een scherp diagonaal schot. Daarna volgde de gelijkmaker door Dekker, na goed voorbereidend werk door Gielen. Ch. Marres en Theo Ter- lingen waren de meest opvallends spelers bij de Nederlanders. (11). Dameskampioenschap BDHC is opnieuw landskampioene. Oranje Zwart, in Bloemendaal op be zoek, kon de nederlaag niet voorkomen. De Eindhovense dames waren, vooral in de tweede speelhelft, niet in staat het tempo van de westelijke kampioenen te volgen. De ruststand was nog slechts 1—0, door mej. Dijkstra, doch daarna wisten Laura en Marjolein Dekker ieder met twee treffers de eindstand °P niet minder dan 50 te brengen. Deventer bereikte de eervolle tweede plaats door Groningen in eigen huis te kloppen. De Deen Elvstroem heeft de interna tionale zeilwedstrijden in de Finnjollen- klasse om de Finn Gold Cup, welke te Zeebrugge zijn gehouden, gewonnen. In het eindklassement, waarvoor van de zes races de vijf besten golden, bezette de Deen de eerste plaats. Uitslag van de zesde race luidt: 1. Elv stroem (Den.) met „Bes 2"; 2. De Jong (Ned.) met „Zomerweelde"; 3. Lemoine (Fr.) met „Kotick"; 5. Sleeswijk (Ned.) met „Finding". Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Elvstroem (Den.) met „Bes 2" 8432 pnt.; 2. Nelis (Belg.) met „Finston" 7315 pnt.; 3. Pelaschiar (It.) met „Pi® Hio" 7072 pnt.; 4. Warburg (Ned.) met „Fikfak" 6638 pnt.: 9. De Jong (Ned.) met „Zomerweelde" 4991 pnt.; 11. Slees- wijk (Ned.) met „Finding" 4747 pnt. Het Duitse hockeyeiftal heeft zich ge deeltelijk gerevancheerd voor de neder laag van 21 tegen Nederland door in Düsseldori de sterke Belgische ploeg met 31 te verslaan. De ruststand was 3—0. De Duitse ploeg leeft de 4000 toe schouwers 70 minuten lang laten genie ten van klassehockey. Het elftal ver- j scheen met uitzondering van Radzikow- ski, voor wie debutant Whisters speelde, in dezelfde opstelling als tegen Neder land. Werner Rosenbaum scoorde in de 25e minuut het derde doelpunt. In de voorlaatste minuut zorgde de Belgische linksbuiten Roersch voor het tegen doelpunt. Zwitserland heeft zich door een over winning van 3-2 op Oostenrijk voor de tweede ronde van de Davis Cup (Eur. zone) geplaatst. De resultaten van de laatste enkel spelen luiden: Balestra (Zw.)-Saik8 (Oost.) 7-5. 5-7, 1-7, 0-6: Froesch (ZW.)* Hainka (Oost.) 6-0, 6-4, 6-1. uit

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 6