V.S. bereid aan Indonesië wapens te leveren Zodra de burgeroorlog ten einde is Djakarta zeer argwanend tegenover de Philippijnen COENtunnel heeft meer kansen dan de IJ-tunnel Rentabihteitsonderzoek wordt ingesteld een K.L.M. boekt verlies van bijna f 6,8 miljoen Oorsaken 1. Wereldconjunctuur 2. Opheffing Djakarta-lijn 3. Staking der piloten Eigen sociaal ideaal W Spoorwegongeluk station Sloterdijk voor E Vrachtauto in botsing met autobus GEVOLG VAN BESPREKINGEN Taart voor Moeder des lands TN EERSTE KWARTAAL 1958 Officier acht geestdodende werk van overwegwachter te lang V oorwaardelijke straf geëist Straalvliegtuig ramt hangar Toch redelijk dividend 1958? Smits, [ijsbergen ,M, enig, gewonden Het weer- Speciale aanbieding: Maximum-snelheid Binnenkort 50 km- borden verplicht OVERWEGWACHTER GEBROKEN MAN Geen voorrang verleend Algerijnse rebellen „executeren" drie Franse soldaten £ce MORRIS 'êe/oret/ouóutj/ Veranderlijk weer Het weer in Europa ZATERDAG 10 MEI 1958 82ste JAARGANG No. 29906 De Verenigde Staten zullen het embargo op wapenzen dingen naar Indonesië opheffen zodra de burgeroorlog in dat land ten einde is, aldus verneemt United Press van diplomatieke zijde in Washington. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft bevestigd, dat vertegenwoordigers Van de Indonesische en Amerikaanse regeringen de kwestie der wapenleveranties deze week hebben besproken. „De Verenigde Staten hebben zich echter niet gebonden zo voegde hij hieraan toe. I - §t Plotseling: rood Zware arbeid De K.L.M. heeft in het eerste kwar taal van 1958 een verlies geboekt van bijna f 6,8 miljoen. In het eerste kwartaal 1957 werd een verlies van f 110.000 geboekt. Aldus werd tijdens de jaarlijkse vergadering van aan deelhouders door de president- directeur de heer I. A. Aler mede gedeeld. Hij schreef dit ongunstige resultaat toe aan verschillende fac toren. In de eerste plaats aan de invloed die de economische recessie in een aantal landen op de omvang van het luchtvaartbedrijf uitoefent. Deze invloed deed zich ook bij de K.L.M. gevoelen. In de tweede plaats werden de gevolgen van het verlies van de landingsrechten in Djakarta voelbaar. Aanwending van het daar door vrijgekomen materiaal was in het eerste kwartaal 1958 nog slechts zeer ten dele mogelijk. Als derde oorzaak werd genoemd de staking van de vliegtuigbestuurders, die, zoals de heer Aler desgevraagd op merkte, rond f 5 miljoen heeft ge kost. K0MPLETE UITRUSTINGEN Sociaal KIND VERDRONKEN TWEKA STRAND/BADKLEDING BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon Redactie 21544. Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red. Ümulden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3 W Boerrigter en Mr. W A M van der Kallen. Hoofdredactie: Drs H v RUN en W Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents pei millimeter, hoogte Omroeper» 16 cents per m m-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel tonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week. f 2.65 per maand, f 7 90 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 't avonds tel. 21544 Washington heeft voorts „als post-I de leider van de opstandige strijdkrach- kantoor gefungeerd" bij het doorzen- ten kolonel Kawilarang zich sinds don- den van de Indonesische klacht naar derdag in Manilla ophoudt. Formosa, volgens welke de regering van nationalistisch China de opstande lingen van vliegtuigen, wapens en am munitie voorziet. De regering op For mosa heeft deze klacht inmiddels on gegrond genoemd. Het Indonesische persbureau Anta- ra heeft gisteren een bericht uit An jer aangehaald volgens hetwelk twee onbekende gewapende mannen, die zich aan boord van twee grote lan dingsvaartuigen bevonden, gepoogd hebben op de westkust van Java aan land te gaan. De Indonesische kust wacht had deze poging gedwarsboomd. Volgens het bericht zijn er tussen An- Laboeias nog meer landings- werden'V ®fdaan, maar de aanvallers "°zen AlpH,ongen zicb> na ®rote veT" trekken te hebben' terug te Het door Antara geciteerde bericht pevat nog de mededeling, dat niet-ge- identificeerde duikboten voor de west kust van Java zouden zijn waargenomen. He Indonesische marine had de plaatse lijke bevolking verzocht de aanwezig heid van elk verdacht voorkomend vaar tuig te melden. Een woordvoerder van het Indonesi sche ministerie van voorlichting heeft in een voor het binnenland bestemde uitzending van radio-Djakarta gezegd, dat de regering er de Philippijnen van verdenkt de rebellen op Noord-Celebes te steunen. ta?e waarnemende Indonesische mili- dion6 attaché in Manilla, majoor Su- opheïè is naar Djakarta ontboden om ding vi'uig te verschaffen over de hou- van Ehb, de Philippijnen. De argwaan maar hif rta bestond al enige tijd, J is versterkt door hét feit, dat Bovendien vervult majoor Sudiono tijdelijk de functie, die open is gekomen doordat de eigenlijke attaché, dé kolonel der Indonesische luchtmacht Muharto, de kant van de rebellen heeft gekozen. Waarschijnlijk heeft hij de leiding van de bombardementen, die de opstandige luchtmacht de laatste tijd uitvoert. De vice-premier van de revolutionaire regering, kolonel Joop Warouw, die mi litair attaché in Peking is geweest, is oneervol uit het Indonesische leger ontslagen. (Van onze Haagse redactie) Binnen niet al te lange tijd zal het begin van de bebouwde kom, waarbin nen een maximumsnelheid van 50 km geldt, door aparte borden moeten wor den aangegeven. Het einde van de snel heidsbeperking zal eveneens met een apart bord moeten worden aangegeven. De daarvoor nodige wijzigingen in het Wegenverkeersreglement worden thans door minister Algera voorbereid. De bewindsman zegt dit in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer. Door de wijzigingen komt een einde aan dé onbevredigende toestand, dat begin en eind van de maximumsnelheidszone slechts bleek uit het bordje met de plaatsnaam van de gemeente, dat (meestal) is opgesteld bij het begin van de bebouwde kom. (Van onze Haagse redactie) Een beslissing over de vraag welke *a« de twee geprojecteerde tu"nel| het Noordzeekanaal en hefIJ als eerste in uitvoering moet worden ge- n?men, kan naar het oordeel - »»ster Algera eerst worden genomen na ®en onderzoek over de rentabiliteit beide projecten. Gezien de Thans aa - *uge verkeerstoestand en de bijzoii "°ge kosten, verbonden aan het uttvoi - Ten van de plannen meent de mimste dat het rentabiliteitsonderzoek, zo het a tijdverlies mocht geven, zeker mpr achterwege mag worden gelaten. Hij beeft inmiddels aan zijn ambtgenoot van economische zaken verzocht dit vraagstuk in studie te doen nemen. Dif blukt uit de memorie van antwoord over de begroting van verkeer en waterstaat, die aan de Eerste Kamer F toegezon den. Mr. Algera is er op het ogenblik be slist tegen, dat beide tunnels geljjktij- wi? j of nagenoeg gelijktijdig zouden ia=de.n gebouwd. Eind maart van dit IJv ebben het Hemveer en de drie l4nnnen op iedere werkdag gezamenlijk één voertuigen overgezet. Aangezien enj; auto tunnel een capaciteit heeft van dn u a 60.000 voertuigen per dag, zou on „°uw Y?n twee tunnels tegelijkertijd te dauwelijks 5 km van elkaar een gro- erinvestering betekenen. Hoewel de bewindsman zich, in af- 2()af,bting van het rentabiliteitsonder- nog niet wil uitspreken over de traag welke tunnel het eerst moet wor- en gebouwd, blijkt toch wel dat althans voorlopig de Coentunnel iets betere kan- bee"- Bovendien zou volgens globa- cijfers de Coentunnel goedkoper zijn da« de I,I-tunnel. wfl tecbnisch overleg tussen het rijk gemeente Amsterdam is intussen, zo deelt de minister mede, nog niet be ëindigd. Wel zijn door de wijzigingen die Amsterdam in het oorspronkelijke be- steksontwerp heeft aangebracht om de osten te drukken enkele technische bezwa: men. v-é" Ter gelegenheid van Moederdag heejt het bedrijfschap Banketbakkersbedrijf aan de moeder des lands een taart aangeboden. De taart voor Koningin Juliana heeft een middellijn van 50 cm. De taart is geschulpt en op elke schulp staat de naam van een provincie of een deel van.het Koninkrijk. ren van rijkswaterstaat weggeno- (Van een verslaggever) Het ernstige spoorwegongeluk bij Slo terdijk, waarbij drie mensen het leven verloren en twee anderen zeer zwaar werden gewond, is vrijdag uitge breid voor de Amsterdamse rechtbank besproken. Een enkele fout, de enige die gemaakt had kunnen worden, moet de oorzaak van het ongeluk zijn geweest. Geestelijk en lichamelijk geknakt hing de man, die ondanks alarmsignalen toch de spoorbomen opende, in de verdach- tenbank. De 59-jarige overwegwachter wist zich niets meer van het ongeval te herinneren. Hij was zoals de officier van justitie mr. G. Nubé het in zijn re quisitoir uitdrukte, verscheurd door de gevoelens van ellende over de cata strofe die hjj heeft veroorzaakt. Zijn eis tegen de overwegwachter, die niet meer capabel is om zijn taak te verrichten, luidde drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. „Op hem drukt zeer grote schuld aan de dood van drie mensen", aldus mr. Nubé, die echter toegaf dat voor het werk van een overwegwachter wel geen enkele vakbekwaamheid wordt gevergd, maar zeker een gees telijke spankracht die nauwelijks is op te brengen. De officier deed een beroep op de Spoorwegen door het inzetten van meer personeel, hier in verbetering te brengen. „Hein, wat doe je nou", had de ran geerder gebruld, die op de noodlottige zaterdag, 21 december, omstreeks kwart over twaalf bij de overwegwach ter in het huisje stond. De trein uit de richting Haarlem was net gepasseerd, •n de Een enorme ravage ontstond op het Safdarjang-vliegveld bij New Delhi, de tweede luchthaven van Indië, toen een Vampire-straalvliegtuig van de Indische lucht- macht te pletter viel op een hangar. Vijf leden van het grondpersoneel van het vliegveld en de piloot van de Vampire kwamen om het leven. Dertien vliegtuigen in de hangar werden zwaar beschadigd. De navigator van het vliegtuig wist zich met de parachute in veiligheid te stellen. Een Tiger Moth en een zweefvliegtuig op het veld brandden geheel uit- maar de harde bel van het waarschu wingstoestel duidde op de komst van een trein uit de richting Amsterdam. Toch deed de overwegwachter de bo men open. De gevolgen waren ontzet tend. Met gillende signalen en knarsen de remmen naderde een sneltrein de overweg. Voetgangers deinsden ver schrikt terug, twee auto's slaagden er nog net in om onder de toen weer snel vallende spoorbomen door, ta ontsnap pen. Een visvrachtwagen had dit geluk echter niet en werd gegrepen en tussen de trein en het spoorhuisje verpletterd. Heeft de spoorwegwachter de signalen niet gezien en gehoord, was hjj afge leid door het praatje met de rangeerder of dacht hjj dat de trein eerst nog op het station Sloterdijk zou stoppen? Noch de verdachte, noch de vijf getuigen heb ben de Amsterdamse rechtbank op de zitting, die gepresideerd werd door mr. dr. J. Spanjaard, hieromtrent zekerheid kunnen verschaffen. Vast staat dat voor het ongeval de beveiligingssignalen al le werkten. Op verzoek van de president gaf een technisch inspecteur van de spoorwegen een uitvoerige uiteenzetting, over de wjjze waarop de overgang Vel- serweg-Molenweg bjj Sloterdjjk bevei ligd wordt. Lampjes in het huisje van de overwegwachter waarschuwen wan neer een trein nadert, en wanneer die voorbjj is. Ook belsignalen houden hem op de hoogte van het treinverkeer. Een eventueel verzuim om de bomen te slui ten zou geen ernstige gevolgen kunnen hebben, omdat de machinisten van de treinen op hun weg naar de overgang dan alle seinen op onveilig zouden vin den. Dit vond de machinist van de snel trein naar Rotterdam-Venlo op de be wuste zaterdag echter niet, totdat hjj het door een bocht moeilijk te onder scheiden sein 807 naderde, het laatste voor de overweg. Door het openen van de bomen sprong dit op rood. De machinist herinnerde zich in een flits de overweg. Hij reageerde bliksems- vlug, drukte op de zogenaamde dode- mansknop, waardoor hjj de snelst mo gelijke remwerking instelde. De trein was de overweg echter al te dicht ge naderd en schoot in volle vaart tegen de vrachtwagen op. „Voor je plezier doe je het werk van overwegwachter niet" vertelde de ran geerder vanmorgen op de zitting. „Je moet constant op de quivive blijven. Da gelijks acht en zondags zelfs tien uur achtereen werken. Het publiek werkt nooit mee. Integendeel 't maakt het je door zich niet aan de knipperlichten te storen erg moeilijk. Ik moet vaak als overwegwachter dienst doen, maar vindt dat dan geen lolletje. Het kan best zijn dat mijn collega op die zaterdag door al de drukte even de kluts kwjjt was. Maar anders was hij een uitstekende kracht, van wie ik altijd zeer waardevol le instructies heb gehad", aldus de ran geerder. De overwegwachter had zelf bij het ongeluk een zware hersenschud ding opgelopen. De officier van justitie zei een straf vervolging te hebben ingesteld om uit deze zaak lering te trekken. Hq is met de rechtercommissaris tweemaal ter plaatse geweest om zich van de situa tie op de hoogte te stellen. Eenmaal was hem daarbij tot zijn grote ontsteltenis opgevallen dat een spooroverweg- wachter na het passeren van een trein uit de richting Haarlem de bomen weer rustig opende, terwjjl een signaal duidde op de komst van een trein uit Amsterdam. Op zjjn vraag „Waarom doet U dat?" antwoordde de man dat Sprekend over de verwachte gang van zaken in de naaste toekomst merk te de neer Aler nog op dat hij ten aan zien van twee factoren die van groot belang zijn voor de gang van zaken niet optimistisch is. Hij doelde hiermee op de duur van de huidige recessie en de mogelijkheden voor het vinden van andere lijnen in de plaats van de Dja- kartalijn. Dit laatste lukte op korte ter mijn niet of slecht: zeer ten dele. De vervoersinkomsten hebben in de drie maanden, eindigende 31 maart 1958, bedragen f 94,4 min. (zelfde periode '57 f96,7 min.), de bedrijfsinkomsten wa ren'in totaal f 100,8 min. (103,2 min.). De bedrijfskosten waren f 118,2 min. (106,7 min.). Dientengevolge een na delig verschil van f 17,5 min. (3,5 min). Het nadelige verschil is met f2,5 min. verminderd tengevolge van winst bij verkoop van verouderd materieel (ni hil). Het saldo overige baten en lasten leverde een nadelig verschil op van f635.000 (221.00). In de eerste drie maanden van 1958 is voor 714.000 gul den extra afgeschreven op vliegend materieel (829.000), zodat in totaal res teert aan verlies vóór belastingen f 16,3 min. (4,6 min.). Dit verlies wordt ver minderd met f6,7 min., als vrijgevallen uit „voorzieningen voor belastingen", resp. gereserveerd voor belastingen naar de winst (1,6 min.). Voorts met bedragen van f 2,8 min. (2,8 min.) door belastingvermindernig wegens investe ringsaftrek. Het uiteindelijke verlies over de genoemde perioden bedraagt dan resp. f6,8 min. (f 110.000). De verliezen voortvloeiende uit de op zegging van de landingsrechten in Dja karta en uit de pilotenstaking zullen Advertentie voor alle Maatschappijen van de Koopvaardij Zijlstraat 71 - Haarlem - Tel. 16963 voor een belangrijk gedeelte kunnen worden gedekt uit voorzieningen, welke in de afgelopen jaren onder meer voor risico's van deze aard zijn opgebouwd. Hieromtrent zal bij de jaarafsluiting een beslissing worden genomen, in de cijfers over het eerste kwartaal zijn de ze verliezen geheel begrepen. De directie van de K.L.M. gaat van het standpunt uit tussentijds geen be roep op voorzieningen of reserves te moeten doen. Een besluit hieromtrent kan pas verantwoord genomen worden, wanneer men het gehele jaar kan over zien. Men heeft echter gemeend de moge lijkheid van een beroep op voorzienin gen wel te moeten aanduiden, waarme de aangegeven wordt dat men ook in 1958 zal streven naar een redelijke be loning van het toevertrouwde kapitaal. De directie ziet er geen bezwaar in om in een jaar, waarin door bijzondere oorzaken een verlies optreedt, gebruik te maken van voorzieningen, welke juist met het oog op dergelijke tegen slagen ziji gevormd, aldus besloot de heer Aler. De vloot van de K.L.M. beschikt thans over de modernste toestellen ter wijl de technische outillage in 1957 sterk is uitgebreid. „Voor een verdere toe komst is ons vertrouwen ongeschokt. Er is geen vervoermiddel aan te wijzen met zulke expansiemogelijkheden als het vliegtuig. Ook de K.L.M. zal daar van profiteren, waarbij het streven naar rentabiliteit onze vbortdurende aandacht zal hebben. In een wereld, waarin de verbindingen een steeds belangrijker rol gaan spelen, is er dus zeker plaats voor de activiteit van een bedrijf als het onze, waarmee wij een eervolle Ne derlandse traditie vertrouwen te kunnen voortzetten," aldus de heer Aler. Een overzicht van het vervoer op de lijndiensten geeft de volgende cijfers te zien: Eerste kwartaal 1958 1957 in duizenden tkm Passage 36.691 36.375 1% Vracht 16.083 17.377 7% Post 2.282 2.602 —12% (Van een medewerker) anneer eenzelfde vraag op ver schillende plaatsen en door ver schillende mensen bij herhaling wordt gesteld, kan men er doorgaans veilig uit afleiden, dat men te doen heeft met een nogal breed verspreide moeilijkheid. Zo ontmoeten wij in toene mende mate de vraag of er eigenlijk nog wel sprake is van katholiek soci ale idealen. De gevolgde redenering komt onge veer hierop neer: wanneer men de so ciale. hoofdstukken uit de programma's van de verschillende politieke organisa ties naast elkaar legt, is het heel moei lijk om grote verschillen te constateren. En dat zelfde geldt voor de sociale organisaties. Gespreide welvaart, volle dige werkgelegenheid, bestaanszeker heid, treft men vrijwel ongenuanceerd bij alle aan. En voor de verwerkelijking van deze wensen ziet men in de prak tijk een nogal sterke samenwerking tus sen katholiek en niet-katholiek. De Raad van Vakcentralen moge na het bisschoppelijk mandement van 1954 een tijdje niet hebben gefunctioneerd, officieus gingen de contacten door en we zijn er op het ogenblik weer hele maal aan gewend dat de drie samen werkende vakcentralen gezamenlijk ope reren bij de werkgevers en bij de re gering. Wie de ledenlijst beziet van het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond ontmoet daar nogal wat namen van on dernemingen, die onder beheer staan van katholieken. Ook daar derhalve nog veel meer dan een geregelde samenwer king. Ook zegt artikel 3 lid 1 van de statuten van dit verbond, dat het wil werkzaam zijn op het gebied van de ar- beid en dat het daarbij wil streven naar duurzame, goede sociale verhoudingen in het bedrijfsleven en op deze wijze de belangen van de ondernemingen en van hen die daarin werken wil behartigen. Deze tekst zou kunnen zijn geknipt uit de statuten van een of andere arbei- dersvakcentrale. Samenvattend moeten we dus consta teren, dat er niet alleen interconfessio nele samenwerking bestaat op het hoog ste niveau, maar dat we zulk een sa menwerking aantreffen bij vrijwel alle maatschappelijke groepen, waarnaast de Stichting van de Arbeid op basis van vrijwilligheid, en de Sociaal Economi sche Raad op basis van de wet, de ge stalten vormen van het onderling con tact tussen verschillende maatschappe lijke groepen die in de loop van onze betrekkelijk jonge sociale his torie vaak diame traal tegenover el kaar hebben ge staan. Waar ligt nu ergens in deze hele zaak het katholiek sociaal ideaal? Totaal 55.056 56.354 2% Produktie 101.874 98.129 4% Beladingsgraad 54,0% 57,4% Bij de behandeling van de jaarstuk ken werd door een van de aandeelhou ders gevraagd naar het bedrag dat de staking van de vliegers de KLM. direct heeft gekost. Hierop werd geantwoord dat het moeilijk precies is te zeggen hoe groot dit bedrag is, omdat men niet weet cf en in welke mate het pas sagiersaanbod ten tijde van de staking zou zijn teruggelopen als de staking er niet was geweest. Maar het is een be drag in de orde van vijf miljoen en dan kijkt men niet op een miljoen meer of minder. en antwoord op deze vraag te ge ven is eigenlijk niet zo erg een voudig. Mén kan zich inderdaad de vraag stellen of er sprake is van een rooms-katholieke sociologie. En wie daarbij de actuele situatie en de actuele gebeurtenissen als enige .maatstaf ter beoordeling neemt, loopt in zpn rede nering snel vast. Bij het streven b.v. naar welvaartsspreiding zal hij ten prin cipale steun vinden bij liberaal en socia list. Hieruit evenwel de conclusie te trekken, dat dus het in Nederland ge groeide systeem van werken naar con fessie alle grond zou missen, ware al te voorbarig. Spelenderwijs is vrijdagmorgen het 214 ja. r oude dochtertje van de familie W. Ortmans te Etenaken (gem. Wybré) in een achter het woonhuis gelegen wa terput gevallen. Het kind is verdronken. Advertentie Vrijdagmiddag is op de hoek Pla- weg-Bredeweg op de grens van Wad- dinxveen en Zevenhuizen een autobus van de lijndienst Rotterdam-Boskoop van de N.V. Citosa geramd door een vrachtauto. De vrachtauto, die met aar. de geladen was, verleende geen voor rang aan de van rechts komende auto bus en greep deze in de flank. Zowel de autobus als de vrachtauto kwamen in een diepe sloot naast de weg te recht. De 56-jarige uitvoerder A. de Lan de uit Moordrecht, die naast de chauf feur van de vrachtauto zat, is, waar schijnlijk bij een poging om uit de auto te springen, in de sloot, terecht geko men. Kort nadat hij op het droge was gebracht overleed hij. In de autobus bevonden zich veertien passagiers. Zij werden door omwonen den bevrijd. Verscheidene van hen lie pen verwondingen op, hoofdzakelijk snq- wonden, en konden ter plaatse worden verbonden. De chauffeur van de autobus, de heer R. uit Alphen a. d. Rijn, moest langs de voorkant uit de bus getrokken wor den. Hij liep een schock op. De chauf feur van de vrachtauto kwam er goed af. Het „Nationale Bevrijdingsfront", de voornaamste organisatie der Algerijnse lCÉaa... opstandelingen, heeft gisteren volgens degedeeld dat de spoorwegovergang bij I Reuter te Tunis meegedeeld, dat op Sloterdijk thans is uitgerust met het april in Algerije drie '"ranse soldat nieuwste beveiligingssysteem van het zijn „terechtgesteld nadat zij door een land, waardoor zelfs de fout zoals hier speciaal tribunaal van het Nationale gemaakt is niet meer kan voorkomen. Bevrijdingsleger ter dood waren Uitspraak 23 mei. oordeeld. BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 het maar een stoptrein was, die eerst nog in Sloterdijk zou-stoppen, iets wat hij zich herinnerde uit zijn dienstroos ter. Mr. Nubé was van mening dat bij voorbeeld ook buschchauffeurs en tram bestuurders zwaar werk verrichten, maar om acht en soms tien uur achtereen zonder lunchtijd of pauze deze welis waar niet moeilijke, maar wel geestdo dende taak van een spoorwegwachter te vervullen, toch wel erg moeilijk was. Een kotere diensttijd zou volgens hem al een hele verbetering zjjn. Mr. P. A. Hoogbergen, de verdediger van de verdachte wees op het feit dat de man 39 jaar zijn plichten nauwgezet had vervuld. „Eenmaal is hij eens we gens overspanning verpleegd. Bjj Slo terdijk passeren per dag pl.m. driehon derd treinen. Wellicht heeft hij in die fa tale minuten de spanning niet kunnen verdragen. Ook de rangeerder had ge zien dat de verdachte toen geen beste indruk maakte", sprak mr. Hoogber gen, die in zijn pleidooi de rechtbank verzocht met de eis van de officier mee te gaan. Tijdens de zitting werd nog me- Verwachting tot zondagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Opklaringen, maar ook plaatselijk enkele buien. Overwegend matige wind tussen west en zuid. Weinig verandering in temperatuur. Zondag: Zon: 4.54-20.20. Maan: 1.54-12.51. Maandag: Zon: 4.52-20.21. Maan: 2.18-13.55. Station Weer max. neersL temp. afgel. gisteren 24 uur Helsinki motregen Stocknolm zwaar bew. Londen zwaar bew. Amsterdam onbewolkt Brussel zwaar bew. Luxemburg zwaar bew. Parijs zwaar bew. Nice geheel bew Berlijn geheel bew. Frankfurt regen MüncheD geheel bew. Zurich regen Genève regenbul Locamo licht bew. Wenen half bew. Innsbruck licht bew. Rome mist 7 16 18 18 21 22 26 20 24 24 25 27 27 27 26 27 24 0.5 2 O 3 4 15 7 0 4 13 0 0.1 0.1 0 0 0 0 Advertentie AMERIK. ORLON VESTEN diverse tinten 18.75 HELE CIRKEL ROKKEN, No Iron Poplin ƒ18.75 GEN. CRONJÉSTRAAT 59 (h. Kloosterstr.) Ziet onze 5 etalages

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1