Mgr. J. P. Huibers opent AMATE-tentoonstelling Al direct zeer veel belangstelling Medewerking geprezen Dr. P. Merkx uit Breda benoemd tot rector van „Sancta Maria" Ontvangst ten stadhuize Burgemeester Cremers opent nieuw consultatiebureau in Haarlem-Noord Grootse AMATE-optocht door Haarlems straten i DOOR EEN ZATERDAGSE BRIL HAARLEM IN HET TEKEN VAN DE MISSIE Drs. J. Mooy wordt con-rector Eerste steen r.-k. huishoudschool Mgr. C. Kramer draagt pontificale H. Mis op Défilé voor mgr. p Huibers mgr. C. Kramer en SLEUTEL WEG F ZATERDAG 10 MEI 1958 PAGINA 3 Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, heeft gisteravond onder zeer grote belangstelling de AMATE-missietentoonstel- ling geopend, welke tot en met 18 mei gehouden wordt in het gemeentelijk Concertgebouw van Haarlem. Het Haarlemse dekenaat staat daardoor gedurende tien dagen geheel in het teken van de missie - en in het bijzonder van de voor missionarissen onontbeerlijke „thuisfront-activiteit". Dat de Haarlemmers zich daarvan wel bewust zijn bleek al spoedig na de opening van" de tentoonstelling uit de grote belangstelling, die zich uitte in een gezellige drukte. a/lcrwege GEMEENTEZAKEN Harten wijd open Passagierslijsten In St.-Josephkerk aan de Jansstraat >.DE SLEUTELSPECIALIST" Défilé 'inwin De openingsplechtigheid, die in de bo venzaal van het Concertgebouw plaats vond, werd door talrijke autoriteiten, re presentanten van velerlei schakeringen van het openbare leven, bijgewoond. In de zaal waren onder meer aanwezig mgr. C. Kramer O.F.M., bisschop van Luanfu in China, mgr. W. G. Sillekens, apostolisch prefect van Ketapang in Zuid-Oost-Borneo, en de veertig missio narissen, die aan de expositie medewer ken, de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers en wethouder A. J. M. Angenent met hun dames, mgr. C. van Trigt, officiaal van het bisdom Haarlem, de bisschoppelijke secretaris sen. dr. H. W. J. Kuipers, J. P. J. Sol- leveld en B. G. Stammeyer, deken W. N. Zylstra van Haarlem, plebaan H. W Agterof, van de Kathedrale Basiliek x~7~ T 1 rrt Sint-Bavo én mgr. mr. A. Diepenbrock, lVar0111 fifll I 1PT1 landelijk secretaris van de Katholieke J-ACICIA X XCXl Actie, alsmede vele leden van het ere- 7 i comité voor de AMATE-tentoonstelling OI") O.0 _fVlTlrl1"0 en de ^eden van ke' hoofd-comité. A Rector D. de Wit, voorzitter van het Het ligt in het voornemen van de Chi- hoofd-comité sPrak een welkomstwoord nese Kardinaal Tien S.V.D. die op het ogenblik in Duitsland verblijft, in mei zijn officiële bezoek aan Nederland te beginnen. Van de datum van zijn aan komst zal het afhangen of hij in de ge legenheid zal zijn de Haarlemse AMATE met een bezoek te vereren, miiiinimmiiimmmmmimiiiimmmimmwmwiiiinmii B. en W. stellen de raad voor. 1.75.90 ha gronds tussen de Nijverheidsweg en de Industriekade I voor 1 per m2 per r.'enduren aan G. en J. Schipholt. 18 per stellen de raad voor voor aan de Anna*®» Sck gronds van 106 m2 aan mevrouw ivf ®urenlaan te verkopen tot de aanwezigen. Hij toonde zich dank baar voor de grote en dikwijls zeer milddadige en belangeloze medewerking welke de organisatoren hebben onder vonden, en zag daarin een manifestatie van de belangstelling van de gelovigen voor de missie. Uit de AMATE-tentoon stelling zullen de missionarissen be halve materiële ook geestelijke steun en kracht kunnen putten voor de ver vulling van hun taak. .,De harten van de Hollanders staan altijd wijd open voor de missie", aldus mgr Huibers in zijn openingsrede. Hij toonde zich eveneens zeek dankbaar voor de medewerking, welke de orga nisatoren van AMATE ondervonden heb ben. God roept niet alleen missionaris sen, aldus de bisschop, maar ook alle gelovigen tot medeleven en gebed voor degenen, die de gave van het H. Ge loof nog niet deelachtig geworden zijn. Daarvoor worden altijd offers gevraagd en men dreigt door de veelheid van vra gen om offers wel eens te vergeten, waarvoor er gevraagd wordt. Mgr Huibers getuigde ook van zijn bewondering voor de grootse optocht door de stad, die aan de opening van de tentoonstelling voorafging, en die hij zag als een prachtige manifestatie van de katholieke idealen. De openingsplechtigheid werd, geheel in de min of meer exotische missie sfeer, muzikaal omlijst door het koor v de leerlingen van het missie-college van de Witte Paters van Kardinaal Lavige- rie te Santpoort, die onder leiding van pater Mettrop negerliederen of liede ren in Afrikaanse stijl zongen. Na de officiële opening makten de genodigden een rondgang langs de ex positie-stands en de fancy-fair. De ope ning werd, door een kleine vertraging van de optocht, enigszins later gehou den dan aanvankelijk in de bedoeling lag, maar het wachten werd voor de genodigden aanmerkelijk veraange naamd door de pittige muziek van de r.-k. harmonie Sint-Bavo. de officiële opening van de AMATE-tentoonstelling door mgr. J. PHuibers maakten de genodig den een rondgang langs de expo sitie. Op de foto geheel links een der explicerende missionarissen. Naast hem de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, rector D. de Wit, voorzitter van het hoofdcomité, mgr. Huibers, me vrouw Cremers, pater Veerman, de tentoonstellingsarchitect, mgr. W. G. Sillekens, apostolisch prefect van Ketapang in Zuid-Oost Borneo en geheel rechts mgr. C. Kramer, bis schop van Luanfu in China. y lUCViUUW JVI Ti T-, breiding van de 'tuin fon"cjreu^ ter f'1" t-uiri van knnnster. wil Aan J. N. Koster uTh^s^T^' len B. en W. een stuk gronds van 740 m2 op de hoek van de Anna van Burenlaan en de Middenlaan verkopen voor 18 Per m2. De heer Koster wil er een Woonhuis met garage op bouwen. B. en W. stellen voor de huur van twee hallen van het voormalig Holland Nautic complex aan de Kon. Handel maatschappij Boeke en Huidekoper te verlengen tot het eind van dit jaar. Op de plaats van een der hallen zullen bin- hen afzienbare tijd vermoedelijk bouw plannen worden gerealiseerd en ter compensatie van het toekomstige ver hes zal de huur hiervoor gedeeltelijk worden verminderd. en W. stellen de raad voor aan de jaar .^aenstede te Haarlem voor 75 fronalri erfpacht uit te geven een stuk zaak £an ongeveer 660 m2 aan de pachtcan schedéweg- tegen een erf- De grom?n van 1-10 per m2 per jaar. bouw van Zal bestemd worden voor de kantoor enefn fa-briekscompler, annex kantineruimte. agentsrtiapL§ayOLKSBANK Bij het ik' van f Volksbank w 13.287,94, terug! galdo 10.812,55 KEURMEESTER de Centrale april ingelegd 2.475,39, per men keurmeester voTr ,Y°or bet exa- geslaagd de heer P. Grootste illar- Het curatorium van het r.-k. Meis- jeslyceum „Sancta Maria" te Haar lem heeft benoemd tot rector van dit lyceum dr. P. A. H. J. Merkx, thans conrector en leraar in de klassieke ta len aan het r.-k. lyceum voor meisjes te Breda. Dr. Merkx is geboren te Elden bij Arnhem. In deze stad volgde hij het stedelijk gymnasium, waarna hij aan de universiteit in Nijmegen klassieke taien ging studeren. In 1939 promoveerde hij aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Na zijn studies in Nijmegen volgde zijn benoeming tot leraar aan het Onze Lie ve Vrouwelyceum voor jongens te Breda. Van deze school ging hij over naar het r.-k. lyceum voor meisjes, waarvan hij thans de con-rector is. Dr. Merkx is een broer van het lid van Ge deputeerde Staten van Noord-Holland, ir. W. Merkx. Hij is ook docent in de didactiek van de klassieke taien aan de r.-k. Universiteit te Nijmegen. Van zijn hand verscheen een vertaling in stro fische vorm van „De navolging van Christus", uitgegeven bij het Spectrum te Utrecht. De heer Merkx zal mej. dr. M. Nolte opvolgen. lem. De grootse en spectaculaire intocht van de missionarissen door de Haar lemse binnenstad trok veel belang stelling gisteravond. Een der hoog tepunten was bijvoorbeeld de grote praalwagen „Gaat en onderwijst alle volkeren'', verzorgd door de leerlingen van de r.-k. Lagere Technische School te Haarlem. Dinsdag 10 juni zal deken W. N. Zijl stra de eerste steen leggen van de nieuwe r.-k. huishoudschool, welke ge bouwd wordt aan de Garenkokerskade te Haarlem. De steenlegging geschiedt om half elf, nadat eerst een H. Mis is opgedragen in de St.-Josephkerk aan de Jansstraat. Op ons bureau aan de Smedestraat te Haarlem ligt vanaf heden ter inzage de passagierslijst van het m.s. Castel Felice, dat uit Melbourne op 19 mei te Rotterdam wordt verwacht. In de vele jaren, dat hjj in Breda is werkzaam geweest, heeft hij zich doen kennen als een man met een sterke persoonlijkheid. Vele oud-leerlingen herinneren hem als een bekwaam leraar en een markante, wilskrachtige figuur. Tot conrector van Sancta Maria is benoemd drs. J. G. W. Mooy, die sinds september 1945 als leraar in de Neder landse taal en Ietteren an de school verbonden is. De heer Mooy, die 7 juli 1920 te Hilversum geboren is, studeerde hij aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in 1945 zijn doctoraal exa men deed. De veertig missionarissen, van vele ordes en congregaties, die medewerken aan de AMATE- tentoonstelling, werden gistermiddag namens het Haarlemse gemeentebe stuur officieel ten stadhuize ontvan gen in de sfeervol met kaarsen ver lichte Ridderzaal. Als waarnemend burgemeester verwelkomde wethou der A. J. M. Angenent, die vergezeld was van de waarnemend gemeente secretaris, de heer J. W. A. Stalpers, de missionarissen en vrouwelijke re ligieuzen. Ere-gasten op deze recep tie waren mgr. C. Kramer O.F.M., bisschop van Luanfu in China, uit zijn diocees verdreven, en mgr. W. G. Sillekens, van de paters Passionis- ten van Mook, apostolisch prefect van Ketapang in Zuid-Oost Borneo. „De ziel van de cultuur blijft onder alle omstandigheden de cultuur van de ziel", aldus loco-burgemeester Ange nent in zijn welkomsttoespraak. Hij wees er op, dat er weliswaar in de wijze van missionering veranderingen zijn opgetreden, vergeleken bij vroeger, maar dat de essentie van de geloofs- uitbreiding uiteraard dezelfde gebleven is. Voor het Haarlemse gemeentebe stuur is het een niet-alledaagse eer een zo illuster gezelschap te mogen ont vangen in de historische Ridderzaal. Als Ridders van de verkondiging van het H. Geloof passen de missionarissen echter volkomen in deze zaal. De loco burgemeester wees op het grote belang van een thuisfront voor de missionaris sen, die daarop moeten kunnen steunen. De AMATE-tentoonstelling zag hij als een prachtig middel tot de verbreding en verdieping van dat thuisfront. Uit naam van de missionarissen wer den de woorden van welkom beant woord door pater H. Wilbers. Scheutist, die zich zeer dankbaar toonde voor de geste van het Haarlemse gemeentebe stuur. De ontvangst werd door de mis sionarissen en zusters ten zeerste op prijs gesteld en allen waren vol be wondering voor de prachtige zaal. Pa ter Wilbers, die voorzitter is van de Vereniging van Missionarissen, wees er in zijn toespraak op, dat de taak van de missie mede is het brengen van een cultuur, gebaseerd op christelijke le vensbeginselen in onderontwikkelde gebieden. De jongens van de Koorschool van de Kathedrale Basiliek Sint Bavo te Haarlem verleenden onder leiding van dr. A. I. M. Kat pr„ door hun vocale bijdrage een bijzonder cachet aan deze ontvangst. Morgen, zondag 11 mei, zal mgr. C. Kramer O.F.M., bisschop van Luanfu, die uit China verbannen is, een ponti ficale H. Mis opdragen om 9.15 uur in de St-Josephkerk aan de Jansstraat. De pontificale Mis geschiedt in het kader van de AMATE. „Dit nieuwe consultatiebureau is de kroon op vijftig jaar prachtige arbeid Dat waren de woorden van de burge meester van Haarlem mr. O. P. F. M, Cremers, vrijdagmiddag gesproken tij dens een bijeenkomst, die gehouden werd in het nieuwe consultatiebureau aan de Steenbokstraat te Haarlem ter gelegenheid van het vijftig-jarig be staan van de Noordhollandse Vereniging tot bestrijding van de tuberculose en de opening van het gebouw „In 1931 kwam men niet de eerste plannen op tafel, in 1937 zei men, dat deze plannen een vastere vorm aannamen en thans in 1958 is het zover, dat het consultatie bureau geopend kan worden." Burge meester Cremers hoopte, dat de Haar lemse en de Noordhollandse vereniging die zestien jaar in het gebouw aan de De grootse intocht van de veertig missionarissen van de AMATE- tentoonstelling door de Haar lemse straten is een luisterrijke ma hifestatie geworden van het katho lieke leven in het dekenaat Haarlem. feestelijke en schier eindeloze stoet telde ruim duizend deelnemers representanten van talrijke katho lieke organisaties uit stad en streek -, baarbij de verschillende verenigin gen voor de jeugd zichtbaar in de ^eerderheid waren. De stoet was muzikaal gelardeerd met maar liefst seven verschillende muziekkorpsen, maar hun spel was nimmer voor de beschouwers tegelijkertijd hoorbaar a s gevolg van de grote lengte van de optocht. zew, veerti8 missionarissen waren ge- door ^9 auto's> die geflankeerd werden kleeri ,mderen' die stuk v°or stuk ge it waren als de volkeren, die ge- Advertentte Lange veerstraa® io - iel. 11493. Indfan2nerArWK-rden: chinezen> Negers, er dikwijls a?i„le;ren' Tonkinezen enz., en veel succes oogstte fA ook de spectacu- pen door~dëSew-femaakt en ontwor- Lagere Technische f* voorstellende een Haarlem, bool van de verb^Sbo1' als SyiS" Geloof, en rijk versierd i°nS werkten aan de optocht mede de r k harmonie Sint Bavo, de Sint Jorisband de Spaarnebazum de r.-k. harmonié Sint Michael uit Heemstede, de KAJ- band uit Amsterdam, de harmonie Crescendo en het tamboer- en pijper korps van BATO. Behalve verkenners, welpen en gidsen liepen in de stoet onder meer mede afvaardigingen van alle katholieke sportvei enigingen, ka- j otters en leden van andere organisa ties. x Het hoogtepunt voor de deelnemers was wel het défilé langs het bisschop pelijk paleis aan de Nieuwe Gracht. Vanaf het bordes sloegen mgr. Hui bers, bisschop van Haarlem, mgr. C. Kramer O.F.M., bisschop van Luanfu en de secretarissen van het bisdom de stoet gade, die vanaf het Emma- plein door de binnenstad trok en ten slotte op de Oranjekade ontbonden werd. ,",ii,''n'''i'''''iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiniiiiiiMiimiimniiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimi Wel, de zaak schijnt toch voor elkaar gekomen te zijn. Met die „zaak" doel ik op dat geestelijke en feestelijke spektakel stuk, dat onder het motto AMATE tien dagen lang ons rooms gemoed in beweging zal houden. U bent na tuurlijk nog niet allemaal naar het concertgebouw getogen, maar u moet er toch een kijkje gaan ne men. Al was het alleen maar voor de mensen, die bijna een jaar lang, week in week uit, hebben zitten te confereren, hoe en wat ze nou met die tentoonstelling zouden doen. Een merkwaardig en heterogeen gezelschap overigens. Ik had de eer op de eerste ver gadering van het hoofdcomité aan wezig te zijn. Dat was in de hoog- zomer van 1957, toen een groepje mannen (zeg: heren) bijeenkwam in een rectorale woning aan de Ko ningstraat. De brave lieden, onder wie terwille van de jurisprudentie vier meesters in de rechten, moch ten zich verheugen in het gezel schap van een blondgelokte dame en een wit gelokte dekenale pas toor. De laatste was, volgens tradi tie, de baas. Maar dat duurde heel even. Met veel diplomatie bracht hij de dame en de heren aan het verstand, dat zijn voorzitterschap slechts een formele aangelegen heid was, volgens goed rooms ge bruik, en dat het daarom niet juist zou zijn, als hij later de pluimpjes op zou strijken, terwijl hij niets ge daan had. De man, die toch het werk moest doen, moest maar voorzitter zijn ook. En zo geschied de het, wat iedereen verwacht had, dat de rector de baas werd. Hij, de zoon van Bovenkarspel, die zich geen bollen voor citroenen laat verkopen, voelde zich niet direct de koning te rijk. Hij werd echter toch koning, zij het een zeer goed moedige, die iedereen een best mens vindt. Dat heeft zijn charme, zeker als je met het bord AMATE op je rug loopt. De rector, rond van geest en li chaam, trof in een jong, vooruit strevend advocaat een levendige secretaris, een man, die altijd het juiste en vooral gepaste mopje vond in de meest pijnlijke situa ties. Een man* bovendien met het blijmoedige gezicht van het slag, dat op ieder gewenst uur „Waar in 't bronsgroen eikenhout" kan gaan zingen. Nu had hij het geluk over maar liefst twee secretares sen te beschikken: de blond gelok te en een zwart gekapte. De laat ste met een Amsterdams accent, de eerste met een hoog Haarlems toontje. Een zeldzaam duo, zoals ge in de strijdende Kerk niet meer zult aantreffen. Daaromheen groepte zich de rest van het gezelschap: de man, die voor baar geld moest zorgen, een advocaat met studentikoze loterij ambities, een suiker-oom, die iede re vergadering een verrassing in petto had, een voormalige dis trictscommissaris, die maar een duim op hoefde te heffen om dui zend verkenners en tienduizend welpen te laten hollen, een confec tionair, die zorgde, dat in het con certgebouw alles op maat kwam, een hoofd der school, dat immer ge decideerd te laat ter vergadering kwam, een grote-gezinsverzorger die verbijsterend de kunst ver stond om meisjes te ronselen, een buffet-manager met de allure van een barkeeper en de stoïcijnse glimlach van een aartsengel, en tenslotte toegeschoten als een echte reddende engel een zake lijke vrouw, die de missionarissen onderdak bezorgde. Over de man van de propaganda zwijg ik. Zijn optreden was onbeschrijfelijk. Wel moet ik nog een clericaal trio noe men, dat altijd acte de présence gaf: een ongekroonde pater-missie- commissaris, een Haagse rector met een stralenkrans, en een kruis heer, die zich als oud-Haarlemmer uitstekend in dat gezelschap thuis voelde. U ziet, een goed stel amate-urs die de gezelligheid niet schuwden en die, ondanks een jaar hard wer ken, er plotseling achter kwamen dat een week later de tentoonstel^ hng geopend moest worden. H^feest is intussen begonnen. Met een beetje heimwee heb 1 teruggedacht aan de vroe gere ternoonstellingen, toen de eu- ïiositeiten te kust en te keur lagen uitgestald. De romantiek van het missieleven vierde in die dagen hoogtij. De missionarissen logen nog alsof het gedrukt stond, als ik tenminste een uitspraak van mgr. Bouter van destijds mag geloven! Maar de sterke verhalen zijn toch gebleven. Als u kans ziet een mis sionans uit zijn tent te lokken en hem over koetjes en kalfjes uit de missie aan het praten krijgt, zult u waar voor uw geld hebben. Het liefst zoek ik zo'n gebaarde avon tuner des Heren op. Hij beant woordt nog het meest aan mijn jeugddromen, toen tijgers, kroko dillen en slangen inhaerent waren aan het leven van een missionaris Enfin, u moet zelf maar op ven kenningstocht uitgaan, als u de poort van het concertgebouw bent binnengegaan. Maar vergeet dan niet de fancy-fair binnen te wippen en nadat u uw krachten bij een paar kraampjes beproefd hebt met een groepje wat gezellig aan te leggen. En vergeet evenmin een lot te ko pen. Meer adviezen, raadgevingen en tips kan ik u niet geven. Ik ben tenslotte ook maar een gewoon ama teur. geven, ik Den Gedempte Oude Gracht gehuisvest zijn geweest, 111 goede samenwerking in het nieuwe gebouw hun strijd tegen „de microscopisch kleine draak met zeven poten de tuberculose, zouden voort zetten. De bijeenkomst, waarop o.m. aanwe zig waren de commissaris van de Konin gin in Noord-Holland, dr. M. J. Prinsen, de burgemeester van Bloemendaal dr. D. H. Peereboom Voller, de heer J. Rustige, lid van Gedeputeerde Staten, wethouder W. C. Bakker van Haarlem en mr. ir. E. R. Deves, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Haar lem, vertegenwoordigers van verschil lende organisaties tot bestrijding van de tuberculose en talrijke artsen, werd geopend met een herdenking van het vijftigjarig bestaan van de Noordhol landse Vereniging. De voorzitter van de vereniging de heer I. Wessel verwijlde in zijn openingswoord een ogenblik in het verleden. Hjj memoreerde daarbij de eeuwenlange strijd die gevoerd werd tegen een onbekende ziekte, waarvan de besmettelijkheid eerst in 1865 kon worden aangetoond. De heer Wessel herinnerde aan de jaren die voorafgin gen aan de oprichting van de vereni ging en het ogenblik waarop Provincia le Staten zich akkoord verklaarden met het verzoek subsidie te verlenen aan de nieuw te stichten vereniging. „Wij hebben thans vijftig jaar gewerkt aan een belangrijk deel van de volksgezond heid en wij zullen verder gaan met de taak, die ons is toebedeeld," aldus voor zitter Wessel. Dr. M. J. Prinsen, commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland legde de nadruk op krachtige wijze waar op de tuberculose-bestrijding ter hand was genomen. Hij wenste de vereniging daarom geluk met de belangrijke re sultaten, in de afgelopen vijftig jaar bereikt. „Wij zijn bijzondere dank ver schuldigd voor de noeste arbeid van de vereniging." Woorden van gelukwens werden voorts gesproken door de vertegenwoor diger van de Koninklijke Nederlandse Centrale Vereniging ter bestrijding van de tuberculose, dr. Heynsius van den Berg, de voorzitter van de Nederlandse vereniging van artsen voor longziekten en tuberculose, dr. D. P. Huiskens en de directrice van het Hilversumse con sultatiebureau mej. H. C. Halloo. Na een dankwoord van de heer Wes sel aan 'alle instanties en aan alle personen, die hun medewerking had den verleend aan de bouw en de in richting van het nieuwe bureau, ver klaarde burgemeester O. P. F. M. Cremers het consultatiebureau offici eel voor geopend. Dr. C. R. N. F. van Joost, afgevaardigde van de genees kundige hoofdinspectie in Noord-Hol- iand, noemde de in gebruikneming er van een mijlpaal in de geschiedenis van de Haarlemse vereniging, die met de Noordhollandse vereniging in het consultatiebureau is gehuisvest. „Men zal de strijd tegen staatsvijand num mer 1 voortzetten in een nieuw bol werk." D,e heer O. H. Dijkstra, voor zitter van de Haarlemse -vereniging sprak zijn vreugde uit over de inge bruikstelling van het bureau. Hij hoop te, dat de gast, die de Noordholland se vereniging zestien jaar van de Haarlemse vereniging was geweest, nu een goede buur zou blijken te zijn. Het word voerden verder dr. J. O. Stoffelsma, directeur van het Haar lemse consultatiebureau en de heer W. C. Spruitenburg, directeur van het consultatiebureau te Velsen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 3