Dubbel op bij H.B.C.-Holland De Kennemers eigen kracht in veilige haven TYBB SNEUVELT OP DE VAT.REEP VVSB dwingt VVP een puntenverdeling af NAS en Geel Wit grijpen hun kans Onze Gezellen ontneemt Uithoorn kostbaar punt E.H.S. wordt het slachtoffer van honkbalsensatie Voortreffelijke overwinning van kundig Volewijckers DSS schiet zich uit de zorgen Alleen protest kan V eisen 2 nog redding brengen HDZ Nederland boekt handbalzege op de Belgen: 15-11 i» winnaar in zwemdriekamp amateurs tweede klasse katholieke derde klassers mm katholieke vierde klassers Geesink prolongeert* Europese titels haarlemse voetbalbond Ronde van Friesland voor Van het Hout Olympia's toerploeg Oefenwedstrijd voor honkbalploeg Korfbalteam voor duel met België MAANDAG 12 MEI 1958 PAGINA 6 H.R.C.- -De Kennemers 0—0 Holland 10—2 H.M.S.—V.V.B. 1—2 T.Y.B.B.Celeritas 12 V.V.S.B.V.V.P. 1—1 aan ZeeAlkmaarse 2—4 Wijk Boys mm&M Onze GezellenUithoorn 1—1 Geel WitZaanlandia, 21 E.T.O.N.A.S. 1—3 Engeland, weer winnaar in teamwedstrijd Loek Vaars snel in handicaprit H.V.B.-uitslagen Grondkamer N,-Holland Ï-LLSSST. 5-3, NAS ',!bslCB. H.C.B.-competitie K.N.V.B.-reserves De tweede klassers uit Haarlem en omgeving willen het voetbalseizoen blijkbaar op gunstige wijze besluiten. Om te beginnen met De Kennemers. De Wijker club behaalde in Den Hel der een 00 gelijkspel tegen HRC, het geen betekent dat De Kennemers op eigen kracht de plaats in de tweede klasse heeft weten te behouden. Al zou den de Wijkenaren verloren hebben, dan nog was er geen kou aan de lucht geweest, want Zaandijk kreeg klop van Hollandia. In de tweede klasse B heeft HBC dubbele cijfers bereikt tegen Hol land. Met niet minder dan 102 zege vierde HBC over de Utrechtse club hetgeen het aanzien van de Heemsteed- se club zeer ten goede kwam. WB bleef niet achter en besloot het seizoen met een verdienstelijke 21 overwin ning op HMS in Utrecht. Ondanks dit doelpuntloze gelijke spel, heerste er in het Kennemerskamp grote vreugde over dit resultaat, omdat de tweede klas behouden blijft. Er werd hard gewerkt aan beide zijden, want voor rust gaven de Kennemers de toon aan en na rust HRC. Kennemers heeft enige goede scoringskansen gekregen, waarbij Zwanenburg van veraf een hard schot inzond, dat de doelman stopte. West Frisia 22 33 DEM 21 10 Hollandia 21 27 TOG 21 19 Purmerst. 22 27 WFC 20 17 HRC 21 25 Watergr.m. 21 17 OVVO 21 22 Kennemers 21 16 Zandv.m. 22 21 Zaandijk 21 11 Een monsterzege voor de Heemsteed- se club. En het begon toch niet bepaald hoopvol, want vrij spoedig nam Hol land de leiding. Hoewel HBC direct daarna de stand in evenwicht bracht, was het opnievtw Holland dat een voor sprong wist te nemen. Toen was het met de bezoekers gedaan en begon HBC met een regelmaat van een Wok doelpunten aan de lei te brengen. Spil Kors was deze middag op de midvoor- plaats gezet, terwijl Duindam op de spilplaats zijn geluk beproefde. Deze wijziging bleek een geduchte verster king en vooral de voorhoede toonde meer stootkracht. Het gevolg was: vijf doelpunten voor de rust zodat met 52 werd gedraaid. Ook in de tweede helft toonde de Heemsteedse voorhoede haar produkti- viteit en doelman Volstra van Holland kreeg het zwaar te verduren. Hoewel deze doelman zich kundig weerde moest hij ook in deze speelhelft de bal vijfmaal uit de touwen halen, zodat HBC met een zege in dubbele cijfers (102) duidelijk aantoonde dat het wat te laag op de ranglijst geklasseerd staat. De laatste wedstrijd tegen HMS kan daarin nog wat verandering ten gunste brengen. WB besloot de competitie met een kleine, maar verdiende overwinning op het technisch iets betere HMS, dat ech ter voor doel niet doortastend genoeg was om de vaak goed opgezette aanval len suksesvol af te sluiten. De thuis club was meteen in de aanval en had al gauw sukses toen de Bot even treuzelde en de Zuilense midvoor hem te vlug af was en onhoudbaar voor Jonkman in de bovenhoek knalde. De thuisclub bleef voorlopig nog baas op het middenveld, maar toen v. d. Linden Kooimans met een handig pasje lanceer de, passeerde deze hem de weg naar het doel nog blokkerende back en schoot de gelijkmaker in de hoek. Goed verdedigen en uitstekend werk van Jonk man waren oorzaak, dat HMS er niet in kon slagen de rust met een voorsprong in te gaan. In de tweede helft is WB aanhoudend sterker geweest; v.d. Linden vroeg al meteen met een schot tegen de paal de aandacht voor de verbeterde instel ling van de bezoekers, en toen André vanaf de rechtervleugel een uitstekende voorzet plaatste, kopte Kooimans tus sen back en doelman opgesteld, het winnende doelpunt in de touwen. Want hoewel WB tot het eind toe sterker bleef, werd er niet meer gescoord; een offsidegoal van André werd terecht af gekeurd, en een geheide strafschop we gens hands bleef in de scheidsrech terlijke fluit. Spartaan 22 34 HMS 21 19 Baarn 22 .32 Schoten 22 19 HFC 22 32 Hereules 20 16 AFC 21 25 HBC 21 16 WB 22 22 Holland 21 16 WA 22 21 Rapiditas 22 6 Op het terrein van Sittardia te Sit- tard heeft de Nederlandse herenhand- balploeg zondag een overwinning van 1511 behaald op het Belgische elftal. Het was de 7e achtereenvolgende ont moeting tussen beide landen. De wed strijd werd door ongeveer 2000 toe schouwers bijgewoond. NederlandBelgië, handbal, kenmerk te zich door een matige eerste helft en een vrij goed tweede deel. Speciaal voor de rust was het spel aan beide zijden slecht. De aanvallen waren door zichtig en werden vaak te slordig op gezet. Na de rust kwam er meer vaart in het spel van de Nederlandse ploeg en ook de Belgen lieten nu soms aardige dingen zien, waarbij vooral Viatour zich onderscheidde. Nederland nam in de 10e minuut de leiding door een doel punt van Leupen, die er daarna nog vier zou scoren. Crutzen bracht beide partijen weer in evenwicht (11) en daarna konden de Belgen door Gilson (12) en Weyn (31) een kleine voor sprong nemen. Door doelpunten van Koelemans (2), Leupen (3), Bridiee, van Mourik en Weyn (België) kwam de rust met de stand 84 in het voordeel van Nederland. Na de hervatting scoorden achtereen volgens Vrancken 9—4, Crutzen 9—5, Viatour (30 m) 96, Leupen 106, Scheffer 116, van der Wee 117, Vrancken 127, Lespangnard 128, Bridiee 138, Koelemans 14—8, Weyn 149, Vrancken 159, Viatour 1510 (vrije worp) en 1511. TYBB is op de valreep gesneuveld. In de uiterst belangrijk^ wedstrjjd te gen concurrent Celeritas werd de Haarlemse club met 2-1 verslagen en dit betekent dat de volgelingen van Van Turnhout hun kampioenskansen defini tief verspeelden. Jammer! WSB behaalde een verdienstelijk ge lijkspel tegen WP, terwijl Wijk aan Zee het seizoen met een nederlaag tegen Alkmaarse Boys besloot (2-S). In deze spannende soms goede wed strijd, welke door een groot aantal toe schouwers werd bijgewoond, heeft TYBB lange tijd de beste kansen ge had, want al spoedig wist de Haarlem se club de leiding te nemen. Na vijf mi nuten liet Jansen de Celeritas-doelman vissen en in het verdere verloop van de spannende eerste helft had TYBB veel al het beste van het spel. Maar Cele ritas verdedigde goed en deed soms zeer gevaarlijke aanvallen. En tien minuten voor de rust scoorden de bezoekers de gelijkmaker, 1-1. De tweede helft was niet minder spannend. Om beurte wa ren de partijen in de aanval. Toen tien minuten voor het einde één der Rotter dammers het veld werd uitgezonden we gens ongeoorloofd spel, scheen TYBB de beste kansen te krijgen maar met tien man zette Celeritas de tanden nog eens extra op elkaar. En zowaar, in de laatste minuut kon Celeritas uit een vrije schop de stand op 1-2 brengen en dit betekende voor TYBB de gena deslag. Beide elftallen speelden een aardige wedstrijd, doch er stond niet veel meer op het spel. Voor rust hadden de gas ten de wind mee, doch de WSB-ach- terhoede wist met kunst en vliegwerk het doel schoon te houden. De Hage naars misten bovendien vele kansen en konden de rust slechts ingaan met een 01 voorsprong. Na de hervatting werd VVSB sterker en de verdiende gelijkmaker werd door Van Duin gescoord na een fout van de Haagse doelman. Ondanks kansen voor beide ploegen werd er nietmeer ge doelpunt. Roodenburg 21 31 VIOS Celeritas 21 50 VVP TYBB 21 28 Rijswijk Ripperda 21 23 'Vesterkw. Alphen 21 22 Wilhelmus VVSB 22 21 Hillegom 20 18 21 18 21 t7 21 16 20 :4 20 12 De pittig spelende Alkmaarse Boys hebben Wijk aan Zee op eigen terrein de volle buit afgesnoept. De gasten speelden voor wat ze waard waren en daar de thuisclub het in den beginne wat gemakkelijk opnam was het spoe dig 0-2. Dat veranderde de mentaliteit van de badplaatslui wel even en er werd nu wat steviger aangepakt. Voor rust wist Sijsner uit een goed genomen hoekschop in te koppen, waarna de rust met een kleine achterstand voor Wijk aan Zee inging. In de tweede helft was het tóch weer een Alkmaarder, die de voorsprong wist te vergroten. Wijk aan Zee legde zich nog lang niet bij een nederlaag neer en toen de Winter de stand op 2-3 gebracht had, werd er hard om de gelijkmaker geknokt. De gasten wisten echter zij het enige malen met geluk stand te houden. Een mistrap van een Wijk aan Zee verdediger gaf een gemakkelijke kans om de niet uit zijn doel komende de Blok te passeren, zodat het toch nog 2-4 werd. Geel Wit en NAS hebben in de vier de klasse van West I de kans in eigen hand gekregen. NAS klopte ETO met 3-1, terwijl Geel Wit een 2-1 overwin ning behaalde op Zaanlandia. Omdat Onze Gezellen zo vriendelijk was Uit hoorn een punt te ontfutselen blijft NAS kampioenscandidaat en moet nu z'n laat ste wedstrijd winnen om gelijk te ko men met Uithoorn. Geel Wit ziet de toe komst weer even hoopvoller in nu WH van Kinheim verloor, Het gevolg is, dat WH zelf nu ook nog in moeilijkhe den verkeert en de wedstrijd Bloemen- daal-VVH is dan ook van het allergroot ste belang. Geel Wit ontvangt nog Wa terloo. De mogelijkheid van extra be slissingswedstrijden is niet denkbeeldig. Er lopen echter nog enkele protesten, die de situatie eveneens kunnen veran deren. In deze wedstrijd welke door een groot aantal toeschouwers werd bijge woond, toonde de OG-doelman Borger zich in uitstekende conditie en zonder de andere Gezellen-spelers te kort te doen, die eveneens op een goede wed strijd kunnen terugzien, was hij de man die zijn club voor een nederlaag heeft behoed. Voor de rust was de strijd pittig en hard en van krachtsverschil was nau welijks sprake. De ruststand was dubbelblank en een kwartier na de pau ze nam Uithoorn met een kopbal de lei ding, 0-1. Dit was voor OG het sein om er nog een schepje op te gooien en toen een tiental minuten voor het einde een scrimmage ontstond voor het Uithoorn- doel, scoorde v. d. Putten de gelijkma ker, 1-1. Tegen dit doelpunt tekende Uit hoorn protest aan evenals tegen het niet toekennen van een penalty. Deze werd na afloop genomen, maar schitterend door Borger gestopt. Het bleef dus voorlopig 1-1. Geel Wit heeft in deze ontmoeting het geluk wel een tikje aan z'n zijde gehad, want de bezoekers sprongen nogal non chalant met diverse goede kansen om. Tot aan de rust wist de Pauselijke de fensie zich te handhaven en ook in de tweede helft wisten de Geel Witte verde digers de Zaanse aanvallen, zij het met enige veine, regelmatig te keren. Maar twintig minuten voor het einde nam Zaanlandia toch verdiend de leiding, 0-1. Dit schudde Geel Wit wakker en een fel slotoffensief volgde. Huizer bracht de partijen op gelijke voet en Geel Wits voorhoede slaagde er kort voor het einde in een kostbare 2-1 voorsprong te ne men. En deze liet de Geel Wit-defensie zich niet meer ontnemen. Hoewel E.T.O. zijn sportieve plicht tot het uiterste vervulde, mocht het bij het rustsignaal blij zijn dat zijn doelman slechts tweemaal had moeten capitule ren. Het aantal doelrijpe kansen, dat de Halfweggers in de eerste helft namelijk kregen, was groot genoeg voor een heel wat ongunstiger score voor de Hoofd dorpers. Smulders en Limburg waren de makers van de N.A.S.-doelpunten in deze periode en Roodzant zorgde voor het tegenpunt (12). Na de hervatting ging het al gauw slechter in de NAS.-gelederen. De goede aanvallen, zoals voor de rust, bleven nu uit. Doordat E.T.O. hier niet veel tegenover wist te stellen, werd het een bepaald slechte vertoning. Vijf minuten Uithoorn 22 32 ETO 19 18 NAS 21 30 Waterloo 19 18 OG 21 27 OFC 19 17 DIO 20 20 WH 21 16 Zaanlandia 21 20 Bloemend. 21 15 Kinheim 21 19 Geel Wit 21 14 voor het eindsignaal kon Zegers met een derde doelpunt de spanning in de strijd om het kampioenschap definitief doen terugkeren (13). De H.D.Z. heeft zondagmiddag de internationale driekamp in het zwembad aan de Heiligeweg te Amsterdam ge wonnen. De Amsterdamse meisjes be haalden 23 punten, de Krefelder Schwimmklub '09 16 punten en de Dus- seldorfer Schwimmverein 1898 9 pnt. Een teleurstelling was dat twee Duitse Olympische zwemsters verstek lieten gaan, namelijk Birgit Klomp wegens ziekte en Kathi Jansen wegens een ver huizing naar Hannover. De voornaamste Duitse troef was nu de kampioene en recordhoudster Wil- trud Urselmann, die de 200 meter schoolslag zonder enige moeite in 2 min, 58.9 sec. won. De beste tijd van de dag noteerde Jopie Troost op de 100 meter rugslag, die zij in 1 min. 12.8 sec. won. De uitslagen: 100 m. rugsl.: 1. Jopie Troost (H.D.Z.) 1.12.8; 2., Renate Scherra (D.S.V. '98) 1.24.0; 3. Margot Hedemann (K.S.K. '09) 1.24.1. 200 m. schoolsl.: 1. Wiltrud Ursulmann (K.S.K. '09) 2.58.9; 2. Ria de Vries (H.D.Z.) 3.05.2; 3. Gerda Kuhn (D.S.V '98) 3.07.0. 100 m. vrije si.: 1. Jopie Troost (H.D.Z.) 1.07.9; 2. Margriet Holtappels (K.S.K. '09) 1.13.8; 3. Gisela Kehren (D.S.V. '98) 1.18.0. 100 m. vlindersl.: 1. Kitty Wagenaar (H.D.Z.) 1.20.6; 2. Wiltrud Urselmann (K.S.K. '09) 1.21.6; 3. Doris Vervoort (D.S.V. '98) 1.24.7. 4 maal 100 m. est. vrije sl.: 1. H.D.Z. 4.56.8; 2. K.S.K. '09 4.59.8; D.S.V. '98 ge- diskw. De overwinning van Enschede is een feit. Met de bal aan de voet dringt Abe Lenstra door tot in het hart van de verdediging van DOS. Zowel De Munck als Okhuysen liggen verslagen op de grond. Hij heeft ze op zijn befaamde wijze volkomen schaakmat gezet. Nu gaat hij zijn meesterstuk voltooien, de bal wordt in een onbeschermd doel s gedeponeerd. Anton Geesink is er zondagavond in Barcelona in geslaagd ziin Europese judo-titels te prolongeren. Hij won zo wel het kampioenschap vierde dan als dat van alle categorieën door de Frans man Pariset te verslaan. In de finale van de teamwedstrijd heeft Engeland, evenals in 1957, van Ne derland gewonnen. De Engelsen wonnen twee partijen en vterloren er één, ter wijl twee partijen onbeslist eindigden. De Waal is, door de Fransman Pujol bij jury-beslissing te verslaan, Europees titelhouder in het lichtgewicht geworden. Loek Vaars is winnaar geworden van een handicapwedstrijd, welke zondag als vierde onderdeel van de voorjaars competitie door de Haarlemse wieler club „De Kampioen" in het „Van der Aartsportpark" werd verreden. Vaars bleef in de beslissende sprint duidelijk de meerdere van zijn broer Frans Vaars. De uitslag van de A- en B-klasse luidt: 1 L. Vaars, de 40 ronden in 1 uur 18 min. 25 sec., 2 F. Vaars, 3 K. Uttien, 4 C. Piers, 5 Tlr. Mathot, 6 K, van Tin telen, 7 B. Bogaard. C-klasse: 1 R. Hendriks, de 25 ronden in 50 min. 2 sec., 2 L. Nijssen, 3 H. Pe ters, 4 M. Bouma, 5 G. Fennis, 6 J. v. d. Horst. Gé Hoogenbos, ongetwijfeld een kun dig honkbalcoach, zal er goed aan doen, nog eens een boek over de psy chologie van de reclame op te slaan. Er bestaat beslist een verschil tussen de verkoop van een artikel of een honkbalwedstrijd. Want een veertiental goede honkballers is geen garantie voor succes, en dit is dubbel pijnlijk als dit op voorhand met veel tam tam reeds is verkocht. Het negental van de Volewijckers heeft de verhoudingen tot de juiste proporties teruggebracht door EHS vrijwel kansloos met een 41 ne derlaag naar huis te sturen. OWO had geen moeite met Schoten en noteerde een rnim verdiende 4—0 zege. EDO stelde wel heel erg teleur, door kans loos van Sparta te verliezen met 85. In een rommelig treffen verloor HHC met 7—6 van WGA. TYBB heeft in een schitterende laatste inning een 6—4 ze ge op Kennemerland geboekt. HCK ver loor met 32 van Ajax. Verbijsterd maar tegelijk bewonde rend, hebben de EHS negen, in de eer ste slagbeurt van de Volewijckers, Boom de bal op de grasmat neer zien leggen. Een slootslag zo gaaf en zo in drukwekkend, dat de ontwerper van dit meesterstuk, op het eerste honk geko men, nog ruimschoots de gelegenheid had, de uitwerking hiervan te aan schouwen. Dit gevoegd bij de honkslag waarmede H. Muller al de slagbeurt ge opend had, en de blunder van de op nieuw zwak spelende Oosterbaan, die gezien de resultaten beslist niet bij de selectie van het Ned. negental thuis hoort, gaven de mannen uit Amster dam noord een 20 voorsprong. Twee innings later trad Boom opnieuw in het slagperk en opnieuw gaf deze les in het geven van stootslagen. Dit ragfijne werk werd gevolgd door bonken van slagen welke van de knuppels van Scheermeyer, Prins en De Wilde ver trokken. Deze produktie leverde nog maals twee runs op waardoor de stand op 40 werd gebracht. In de vierde inning werd het 41, en dit was voor de Volewijckers het sein de zaken nog krachtiger aan te pakken. Hoewel de groen witten niet konden verhinderen dat in de zevende en negende inning al le honken volliepen, bleef men koel reageren. Juist dit staalhard optreden, ondanks de zware druk, heeft de door slag gegeven. Hiertegen waren zelfs voor sterren geen wapens te vinden. Volkomen verdiend was dan ook de uit eindelijke 41 zege. De nederlaag van Schoten tegen OWO was in alle opzichten geen ver rassing. De twee achtereenvolgende landskampioenschappen, hebben een aantal niet Schotenspelers geïnspi reerd, het ook eens in het geel-zwarte shirt te gaan proberen. De komst van deze spelers heeft de keuzecommissie van Schoten schijnbaar nogal wat moei lijkheden opgeleverd, want bet negen tal dat de competitie 19S8 begon zag er anders uit, dan het soepel lopend kam pioensteam. Of deze wijzigingen verbe teringen zijn, is beslist nog niet bewe- Kraak voorkomt erger voor Elinkwijk. Met een resolute sprong werkt hij de bal buiten zijn heiliQdom in het duel met BW. Egmondia 22 33 Alc. Victrix 22 32 Vitesse 22 28 CSV 22 26 Wijk a. Zee 22 23 Alk. Boys 21 21 ZAP Velsen ADO Beverwijk HSV Terrasvog. 22 19 22 18 21 16 22 16 22 16 22 14 Als uitvloeisel van de per 1 mei j.l. ingevoerde pachtwet en de daarmede samenhangende uitvoeringsbesluiten ko men de spreekuren van de Grondka mer voor Noord-Holland zowel te Haar lem als te Alkmaar, Purmerend en Schagen voortaan te vervallen. Even eens is het de leden, plaatsvervangende leden en secretarissen der Grondkamer niet meer toegestaan inlichtingen aan belanghebbenden te verstrekken. In voorkomende gevallen kunnen belang hebbenden zich o.m. wenden tot de rechtskundige adviseurs hunner organi saties. De Ronde van Friesland, een weg wedstrijd over 160 km voor amateurs (start en finish te Leeuwarden) is ge wonnen door Van het Hout (St. Mi chielsgestel). In de eindsprint versloeg hij W. Dieperink (Barchem) met een half wiel. De beslissing in deze ronde viel reeds halverwege, toen Van het Hout, Diepe rink, Boom en Pothuizen een voor sprong van vijf minuten namen op het peloton. De hoofdmacht heeft nog fel op de vluchtelingen gejaagd. Het enige effect was, dat Boom en Pothuizen het tempo niet meer konden bijhouden en terugvielen. Van het Hout en Diepe rink handhaafden zich echter. Met ruim een minuut voorsprong op het peloton sprintten zij in Leeuwarden voor de eerste en tweede plaats. Uitslag: 1 J. van het Hout (St. Mi chielsgestel) 4 uur 36 min. 38.4 sec. 2 W. Dieperink (Barchem) z.t. 3 J Legrand (Amsterdam) op 1 min. 4 sec. 4 B. Boom (Markelo) z.t 5 W. Conrad (Berlijn) z.t. 6 H. Materne (Berlijn) z.t. 7 B. Bravenboer (Rotterdam) z.™ 8 J. Jonker (Amsterdam) z.t. 9 L. Har selaar (Enschede) z.t. 10 M. ter Velde (Deventer) z.t. Een Nederlands honkbalteam heeft zondag op de vliegbasis Soesterberg een nederlaag van 107 geleden tegen de Sabres". In de HVB-competitie begmt het einde nu met rasse schreden te naderen. De meeste wedstrijden zijn van weinig belang meer en in alwachting van de komende promotiewedstrijden worden de restantjes afgewerkt. Bij deze res tanten zijn nog enkele belangrijke wed strijden, zoals gisteren Velsen 2-DCO, welke ontmoeting in een 2-2 gelijkspel eindigde. Dit houdt in dat Velsen 2 naar de tweede klasse degradeert, maar de Velsenaren hebben geprotesteerd, dus moeten we nog even afwachten. TYBB 2 veroverde een kostbaar punt tegen HFC 3, maar ADO 2 verloor, tot genoegen overigens van HBC 3, van Stormvogels 4. Kampioen Hoofddorpse Boys was aan zijn eer verplicht van Vliegende Vogels te winnen en deed dat dan ook prompt. Met 3-1 bleven de kampioenen in de meerderheid. DSS stelde zich volkomen in veiligheid, want met niet minder dan 6-1 werd Spaarndam verslagen. De rust was met 3-1 ingegaan. Hein Tromp nam vier doelpunten voor zijn reke ning. Lensen het eerste en het laatste. Velsen 2 had tegen DCO bij de rust met 1-0 de leiding, kwam na de thee met 2-1 achter te staan, maar kon toen nog gelijk maken. Het protest zal nu uitkomst moeten brengen. Halfweg klopte DSK met 2-0. DCO heeft nu 15 punten uit 19 wedstrijden, Velsen 2 9 uit 18. Een vrijwel hopeloos geval voor Velsen 2. In 1B heeft ADO 2 het dus niet kun nen bolwerken tegen Stormvogels 4 en verloor met 5-4. TYBB 2 deed het beter en kon HFC 3 een gelijkspel afdwingen (3-3). De cijfers van de onderste drie luiden: HBC 3 20-13, TYBB 2 17-12, ADO 2 19-11. Renova kreeg er een nieuwe tegen stander bij voor de promotiecompetitie, n.l. DIO 2, dat met 1-0 over DEM 4 zegevierde en kampioen werd van 2D. Renova oefende voor de a.s. grote strijd tegen IEV en won met 5-1. Een goed voorteken! IA: Halfweg-DSK 2-0, DSS-Spaarn- dam 6-1, Velsen 2-DCO 2-2, Hoofd. Boys-VI. Vogels 3-1. IB: ADO 2-Storm- vogels 4 4-5, Haarlem 5-Hillegom 2 1-0. Schoten 3-Kennemers 3 3-1, HFC 3- TYBB 2 3-3. 2A: SHS-Alliance 1-2. 2^- Stormvogels 5-RCH 6 3-0. 2D: DIO l' DEM 4 1-0. 3A: Haarlem 8-Concordia 5-5. 3B: VVD-EHS 2 1-2, NAS 3-EDO 1-0. 3C: WB 4-Stormvogels 6 0-Z- Vogelenzang 2-DSK 2 4-0. 3E: Hoorn Boys 2-HFC 8 3-3, TYBB 5-Schoten a 5-2. 3F: Kennemers s.Vclsen ixennemers 5-Velsen DEM 6-SVY 2 4-7. 3G:_THBn3-Geel WA 3 1-5, v. Nispen-Haarlem 9 pr,ova DCO 4-Halfweg 3 EHS 3 1-1 Hillegom 4 3-0, Geel Wit 4-EHS 3 i-l 4B: DSK 3-NAS 4 4-1. 4C AW 4 Terrasvogels 3 4-5^.^ ö^paarn Jracd A DEM a-Stormvogels a 3-2, HFC a-ADÓ a 1-2, TYBB a-Alliance a 6 2Iunioren. 2B: DEM b-Onze Gezellen b 4-? 3A v. Nispen a-DSOV a 6-2. 3C: SHS a-HBC d 10-2, Velsen c-TZB a 2-10, Velsen d-IEV b 4-1, DEM e-Geel Wit b 3-5 Adspiranten. IB: Alliance a-OG a 1-1. TYBB a-HBC a 3-1. 3A: IEV a-DEM b 3-9. 3D: Alliance b-Velsen c 2-1, DEM e-ADO b 4-0. 4B: Onze Gezellen d-ÏEV b 2-2, Onze Gezellen c-ADO c 6-1, De ploeg van de ASC Olympia voor de Toer door Nederland voor amateurs, die deze vereniging van 27 mei tot en met 1 juni houdt, is als volgt samenge steld: Groot (Beverwijk), Marinus, Klebach, Van der Ruit, Hartman, De Vries en De Hoog (allen Amsterdam). f 5-2. 4D: TZB b-v. Nispen b 2-1. 4G:, DEM h-Geel Wit c Velsen d-DEM ff5!? onze1 Gezellen g-HBC g" 0^ Zaterdagmiddag- 1: ETO-SVJ 3-3, J. Hercules-SMS 4-1. 2: SVJ 2-TYBB 0-3. 4A- Kinheim 3-Telefoma 3 3-3. 4B: Zandvoortm. 8-Kcnnemerland 7 7-4, Kinheim 4-Energle 3 3-2. Zaterdag zijn de eerste wedstrijden voor de competitie van de Haarlemse Cricketbond gespeeld. Er was meteen al volop spanning, want de wedstrijd tussen Rood en Wit A en Haarlem 4 eindigde m een tie, terwijl CVHW 2 in Bloemendaal met slechts 3 runs BMHC 2 wist te verslaan. Haarlem 4—Rood en Wit A: Haarlem 71, waarvan J. Mëyer 14, R. Schlatmann 20 en H. Rigbers 11 n.o. Bowlingcijfers Rood en Wit- D. van Doorninck 223, J. Vogelaar 4—24, B. Chabot 4—4. Onder grote spanning kwam ook Rood en Wit slechts tot 71, alleen B. Chabot wist de dubbele cijfers te behalen (33). Bow- lingscijfers Haarlem: R. Schlatmann 3—17, H. Rigbers 4—18, E. Slagter 1—6. J- Meyer 26. BMHC 2—CVHW 2: BMHC 46, W Herin29, C. Zeeuwe 524, A. Eelman 1—16, R. de Graaf 2—6, F. Vogelsang 10. Toen op 36 het voorlaatste CVHW- wicket viel, leek de strijd beslist, maar de jeugdige E. Blom verdedigde zich keurig, waardoor G. Zeeuwe de over winning voor CVHW uit het vuur kon slepen. Op 49 werd Zeeuwe voor 21 runs gebowld. Bowlingscijfers BMHC: Ph. Schouw 5—27, W. Heringa 48. Semi-profs IB: RCH 2—BW 2 7—1 2A: VSV 2—'t Gooi 2 1—4. 2B: EDO 2Dosko 2 2—2, UVS 2Haarlem 2 6—0. Amateurs 1: Blauw Wit 3—RCH 3 1—1, UW 2—Ken nemers 2 21. 2B: Haarlem 3—DWS 3 2—2, RKAV1C 2— VSV 3 12, Watergraafsmeer 2—HFC 2 43. OWO 2—HBC 2 6—4. 3E: WB 2Assendelft 2 41, DEM 2 Aalsmeer 2 3—1, RCH 4—Bloemendaal 3 8—2. zen. De ex-TYBB-werper Bakker stond tegen OWO op de plaat. En dit eerste optreden in een gehele wedstrijd was niet overtuigend. Het was zelfs bepaald zwak. Het was maar goed dat het veld spel voldoende was, en niet minder dan veertien vangballen produceerde, andrs was het een debacle geworden. Typisch was dat Nanne, Schotens mid- velder uit de kampioensploeg, die nu als invaller meedeed, een uitzonderlijke wedstrijd speelde. Ook de werpcijfers van Bakker 4x3 slag, en 5 x 4 wijd zijn niet imponerend. Aan de andere zijde stond OWO, met Han Urbanus weer als centraal figuur en een geslo ten ploeg, zonder groots maar wel dege lijk honkbal, om hem heen geschaard. Twee, drie honkslagen van Regeling en Le Cuivre, een honkslag van Rietber gen en een fout van Geurts waren de oorzaak van de vier runs welke OWO scoorde. Hoe onbedreigd deze 40 ze ge wel was, mag blijken uit het feit dat geen enkele Schoten-speler het derde honk heeft bezet. Han Urbanus wierp 11 x 3 slag, 2x4 wijd en had 3 honk slagen tegen. De wat late komst op het veld van enkele prominente spelers, door werk en militaire dienst, heeft de EDO ploeg te laat in concentratie gebracht. Hier van heeft Sparta heel handig gebruik gemaakt, door in de eerste innings een fel offensief te openen. Toen Sparta de vijfde slagbeurt afsloot had het al een 8—0 voorsprong. Hier was Hendriks de uitblinker met een homerun. Hierna be gon EDO zich te herstellen en kwam de geslotenheid weer terug. Zowel in de vijfde als zesde slagbeurt scoorde men 2 runs, zodat met nog drie innings voor de boeg de achterstand tot 84 was te ruggebracht. Tegen deze aanval zette Sparta zich schrap, en stond nog maar een EDO-speler toe de thuisplaat te passeren, zodat de punten met de 85 zege naar Rotterdam gingen. Slechte leiding In een rommelige, maar beslist aar dige strijd heeft HHC in de laatste slag beurt de punten aan WGA moeten la ten. Merkwaardig was wel dat nu eens niet de spelers aan het heibelen wa ren, maar de heren scheidsrechters een demonstratie van onenigheid ga ven, waarbij op de veldarbitrage eed heleboel aan te merken viel. In de vooi" laatste inning stond HHC met 46 ach' ter, toen Berendonk het eerste honk hf. )o ;e" reikte. Met reeds twee nullen aan kant, joeg W. Vrenegoor de bal tus^g. twee verre velders door, en kon, a;. wel met moeite, de thuisplaat kna ken. Deze homerun bracht de gelti* jan ker 66. Riskant veldspel van J00r Smïdt op het eerste honk, gevolg" .0 een paar misgrepen van HHC'S eet' ,a honkman leverde WGA in de laatsl» slagbeurt de zege op 67. Felle laafsfe inning In een onvergetelijke laatste inning, heeft TYBB al haar reeds samengebun delde energie ontplooit, en Kennemer land, dat reeds droomde van de eerste zege, ruw deze illusie ontnomen. In een gelijk opgaande strijd, waarin coach Buschman, zijn mannen behoorlijk meevoerde, was TYBB in geen enkel opzicht de mindere van Kennemerland- Toch ging de laatste slagbeurt met ee" 32 achterstand. Bepaald hopel°°® was de toestand toen ook de geel-zwarter sneuvelde en er slechts een honk bezet was. Toen volgde er een regen van honkslagen op werper Winter waardoor deze de volle winst volledig uit handen moest geven. Vier TYBB-ers renden jubelend over de thuisplaat. In de laatste beurt van Kennemerland scoorde deze nog een maal, maar de zege was voor TYBB. Het werd 64. Tn de eerste klasse had SC Haarlem geen moeite met TIW 2. In een onin- teressante strijd wonnen zü met 193. HCK verloor, zij het op het nippertje, en met een aanvechtbare beslissing de be- langrüke strijd tegen Ajax met 32. rCH deelde na een 60 voorsprong de punten met Sparta 2. Het werd 66. Rooswijk doet net of zij geen verliezen geleden heeft. Ondanks het vertrek van werper Sauer naar Schoten en Wedemeyer naar Terrasvogels, won zij nu ook haar tweede wedstrijd. Thans werd de Spartaan op eigen veld met 95 het slachtoffer. Schoten 2 verloor van Neptunuj met 2—1 en HFC Haar lem liet de punten aan het pas gepro moveerde SW door met 80 te ver liezen. Ter voorbereiding op het toernooi om het Europees kampioenschap (5 t.m. 12 juli te Amsterdam speelt het Neder lands honkbalteam op woensdag 14 mei op het terrein van Zeeburgia te Am sterdam de eerste oefenwedstrijd. Te genstander is het in Duitsland geleger de Amerikaanse luchtmachtteam Flie- gerhorst. Coach Keulemans heeft voor deze wed strijd, die om half zeven begint, het volgende basisteam geformeerd: Werpers: Smidt (HHC), Urbanus (OWO) en Brands (WGA); catcher: Geurts (Scheten), le honk; Regeling (OVVO), 2e honk: Koene (VVGA), 3» honk: De Nieuwe (EDO), Korte Stop'. Kops (EDO), Velders: Lukkien (Scho ten), Herre Kok (Ajax) en Houtkamp (EHS). Keulemans heeft tijdens de wedstrijd voorts de beschikking over de overige spelers, die aan de centrale training deelnemen, t.w. Rosenkrantz (OVVO). Jongeling (HHC), de Zwart (EDO), Ben Tromp (EHS), Jole (EHS), Oosterbaan (EHS) en Bakker (Schoten). Het Nederlands korfbaltwaalftal, da^ zondag te Heerenveen de strijd zal aa"' binden met het Belgische national twaalftal, is als /olgt samengestem- aanval: mej. I. van Loenen, mej- Jf Venekamp, dhr. R. Munnikes (aanvoe der), dhr. N. Janssens 'allen Wester kwartier); midden: mevr. H. Merk G1" Zuiden), mej. M. Weel (Swift), dhr- van urk (Die Haghe), dhr. H. vf, man (Ons Eibernest)verdediging: m L. de Waal (Detos), mevr. A. wijk, dhr. A. Zwaanswijk dhr. G- g. (allen HKV). Reserves: mej. N. NU t let (Roda), mej. H. van Nig£®da), (Swift), drh. C. van Lunteren dhr. J. de Kip (Westerkwartier)-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 6