Voor verwezenlijking van St. Aagtenbos eerste stap gezet Kleine stekeligheden bereidden verkiezingsstrijd voor De ontembare 0 l K Natu-raLax Zuid-Afrikaanse ambassadeur op bezoek in Beverwijk Kruiswoordraadsel UW NAAIMACHINE Visserijen I ERIC DE NOORMAN RAAD VAN BEVERWIJK Subsidie bouw Regina Caeli Goed resultaat V erkeersexamens Levendige verscheidenheid in de stad geprezen JuumelrneT Japan Natuurlijke regelmaat Bekend Beverwijks echtpaar in het goud Opnieuw beslissingen in tafeltennisbeker- competitie Peking staakt PAGINA I De raad van Beverwijk heeft tijdens de maandag gehouden openbare ver gadering een krediet verleend van 140.000 voor het aanleggen van een deel van de vuilnisstortplaats aan de St.-Aagtendijk, waar in eerste instantie een miljoen m3 huisvuil gestort kan worden. Hiermede wordt een begin gemaakt met de totstandkoming van het St.-Aagtenbos, een recreatiegebied dat de omgeving van Beverwijk aantrekkelijker zal maken. Wethouder Vessies heeft voordat de raad haar fiat gaf verschillende vragen moeten beantwoorden. Het gestorte vuil zal door een laag van minstens' een meter grond bedekt worden, wanneer het op hoogte is en daardoor een vruchtbare bodem vormen voor een bos. Het zal zeker geen vijftig jaar duren voordat een dergelijk bos een feit is, mede omdat ook andere ge meenten hun huisvuil hier zullen kunnen gaan storten en men ook de vrij komende grond van het uitbaggeren van de haven hier kwijt zal kunnen. Een buldozer is voor dit werk nodig. Er is onderzocht of het goedkoper zou zijn een buldozer te huren inplaats van te kopen. Koop komt voordeli ger uit, omdat deze buiten de drie dagen dat de buldozer op de belt in ge bruik is, elders in de stad aangewend kan worden. Een achttal vergunnin gen is nodig, voordat tot het aanleggen van deze belt kan worden over gegaan, afgezien van het feit, dat het benodigde kapitaal nog moet worden aangetrokken. Wendt u tot college IJmond aangelegenheid K.A.J. St.-Agatha i 113 „Je beweert dus, dat de Skalde overgelopen is naar de Bohus- laners?" stoot Eric ongelovig uit. De krijger knikt bedremmeld. „Hij is nu de raadsman van de vorst van Bohuslanen", verklaart de andere uitgewis selde krijger. „Zijn invloed is groot op de burcht, gindsHij wijst ach ter zich in de richting, waar hij vandaan kwam. Van de vrolijkheid, waar- mee deze tocht enkele uren terug is begonnen is niets meer over. Zwijgend en bedrukt rijden de manschappen achter Eric aan terug naar Ottars burcht. Somber overdenkt de Noorman de consequenties van het overlopen van de Skalde. De poging om de spionnen van Bohuslanen om de tuin te j leiden had dus geen zin. De Skalde kan precies zeggen, hoe groot Erics leger is en nog veel meer. Maar waarom dan die spionnen gestuurd vraagt hij zich af. Waarschijnlijk vertrouwt men hem niet helemaal. Hij GOEDE GABARET- AVOND Kunst na Arbeid Tijdens een sfeervolle bijeenkomst in de ambtswoning van de burgemees ter, waarmee de ambassadeur van de Unie van Zuid-Afrika, dr. F. E. Geldenhuijs maandag zijn werkbezoek aan Beverwijk besloot, heeft de am bassadeur zijn voldoening geuit over de hartelijkheid ondervonden in Bever wijk en de stad, die hij om zijn levendige verscheidenheid prees een grote toekomst gewenst. De ambassadeur bracht een toast uit op de stad. MOOIE MUZIEK- AVOND DE GIETELING Goede vertolking van aardig stuk Propaganda Rode- Kruiswerk Goederenwagens op drift Diefstal van tegels slaat zich opeens met de vuist op het bovenbeen en zegt luid: „Neen, ik ge loof niet, dat het zo eenvoudig te verklaren is." De mannen in zijn nabijheid kijken nieuwsgierig en afwachtend naar hem op. Maar Eric gaat niet ver der. Daarvoor is de veronderstelling die in hem is opgekomen, te gewaagd. Veronderstel, dat de Skalde een dubbele rol speeltWel, Eric is niet de enige, die op deze gedachte komt. Ook Regin heeft zojuist het opzienbarende nieuws van Skaldes komeetach tige opkomst vernomen, wat hem een hele tijd sprakeloos, maar niet ge luidloos maakt. „Die verdwaalde liedjeszanger speelt dubbel spel," komt er dan verstaanbaar uit, maar dat heeft de langste tijd geduurd, geloof dat! Ik zal hem ontmaskeren, zowaar als ik Regin heet." staat bij KUIPERS in de Kleine Houtstr. 112, Haarlem, Tel. 11142 SANTPOOR1 V eilingnotering T ennistoernooi-agenda Hemelvaartsdag Cios- volleybaltoernooi VELSEN-NOORD 8 9 10 11 Getosa brengt „Bcmaventura" J aarver gadering Hoogovens Investeringen brengen dividend niet in gevaar AANHANGER AAN DE ROL PRINSES BEATRIX BEZOEKT MADURODAM a uitbreiding (Oosterwijk, Meeresteijn) vraagt eveneens om uitbreiding en ver betering van het brandweermateriaal. Wethouder ALBERDA deelde nog me de, dat de gelden voor deze en dergelij ke uitgaven mogelijk aangetrokken kun nen worden. De kans bestaat namelijk om voor bepaalde objecten geld aan te trekken van binnenlandse zaken via Ged. Staten. Een aanvrage daartoe is verzonden. Voor de aanleg van electrische verlich ting langs de Zwaanstraat en omge ving te Wijk-aan-zee werd 10.200 kre diet verleend. Voor de aanleg van elek trische verlichting in en nabij de Wijker- meerpolder werd 8.100 verleend. Beide voordrachten werden door de Raad met grote instemming begroet. Het gebruikmaken van deze belt is van wege de geleidelijke daling van de kos ten bij toeneming van het aantal te stor ten m3 zeer aantrekkelijk voor andere femeenten die ervan gebruik maken. len enigszins onprettige discussie ont stond, toen een ter zake vanzelfsprekend niet deskundig raadslid, mevr. ALLAN (V.V.D.) meende, dat een buldozer van f 50.000 best vervangen zou kunnen wor den door een veel lichtere van 23.000, die volgens wethouder VESSIES nooit het werk van de zwaardere buldozer zou kunnen doen. Op vragen van de heer KOGER zei wethouder VESSIES, dat Beverwijk voorlopig nog vuil kan stor ten in Velsen en dus door het langer uitblijven van een eventuele beslissing omtrent het storten in Beverwijk niet in moeilijkheden zal komen. Voor het I aanleggen van een centraal antennesys teem in Oosterwijk (voor de televisie en de radio) werd 32.150 verleend. De heer LANGENDIJK (K.V.P.) drong erop aan ook elders in de stad daartoe over te gaan en bovendien de mogelijkheid op te nemen buitenlandse televisiepro grams zonder relayering te ontvangen. Een centraal-antennesysteem werd als een zeer goed middel tegen ontsie ring gezien door meerdere raadsleden. Mevrouw ALLAN (V.V.D.) verzette zich tegen de financiële opzet. Zij wilde te- levisiebezitters 20 ent per week laten be talen en radiobezitters 5 ent per week. Wethouder VESSIES was van oordeel, dat het feit, dat een centraal antenne systeem wordt opgericht eenzelfde func tie heeft als het groen in een wijk; aes- tetisch aanzien verhogen. Daarvan profi teert ieder in de wijk. Alleen door de kosten om te slaan per bewoner is een financiële regeling mogelijk, waardoor de gemeente met de voorziening „uit komt". Het door mevrouw Allan voorge stelde is ondoenlijk in de praktijk. Al leen een uniforme regeling kan bevre digend werken. Mevrouw Allan bleef evenwel tegen de voordracht. Voor de verbetering van de Haven straat werd 83.600 uitgetrokken. Een krediet dat nodig zal zijn of de Haven straat verlegd wordt of niet, hetgeen af hankelijk is van de goedkeuring van het Industerieplan.. Al wordt de Pijpkade doorgetrokken, dan blijft verbetering van de Havenstaat nodig. Voor de verbetering van het speelter rein van de Emmaschool is 15.000 Uitgetrokken. Een vrij hoog bedrag, zo als de heer KOGER (Chr. Part.) op merkte, maar er is niet aan te ontko men. Een soberder opzet is niet moge lijk, aldus wethouder NIESTEN. Bij de ze school dienen de speelwerktuigen van een speciale constructie te zijn. Een krediet van 50.000 verleende de raad voor het aanschaffen van een ho- gedruk-ne volspuit voor de brandweer. De heer KOGER (Chr. Part.) had te voren de mogelijkheid in overweging ge geven deze spuit gezamenlijk met de Provincie, Hoogovens en Van Gelder aan te schaffen, omdat deze voornamelijk ten behoeve van het bestrijden van bos branden wordt gekocht, waarbij het be lang van genoemde instanties sterk naar voren komt. De VOORZITTER zei, dat de nevelspuit ook bij andere branden zeer goede diensten kan bewij zen en dus ook elders in de gemeente zeer goed bruikbaar zal zijn. Natuurlijk Is er gezamenlijk overleg met de brand weren van de bedrijven, maar deze tre den niet buiten de bedrijven op. De stads- Vanmorgen heeft burgemeester J. G. S. Bruinsma in Kennemer-theater de jeugd van de scholen, die hebben deel genomen aan het verkeersexamen toe gesproken en aan degenen, die met lof zijn geslaagd, zonder een fout te ma ken, het speldje, een diploma, en een mouwenbleem uitgereikt. Het aantal geslaagden was zo groot, meer dan 600, dat we moeten volstaan met het noemen van de namen van de geslaagden met lof. De jeugd kreeg een alleraardigst filmprogram aangeboden. Er werden twee voorstellingen gegeven. De geslaagden met lof zijn: H. Hart- school, afd. meisjes: José Buijs en Edith Commissaris. Julianaschool: Bob Kramer; Marianne Failé; Liesbet Lan ge en Martin Veth. Ireneschool: Marga Dalmeijer en Elsje van Honschoten. Vondelschool: Ale Meester. St. Bavo- school: Johannes Vrugt; Hendricus Al ders; Theodorus Kortekaas; Johannes Waterlander; Harry van Lieshout en Gerardus Limmen. Maarten Luther- school: Jan Goslinga; Juliana Lijnsla ger en Marjanne Rosie. St. Agatha- school: Johanna Wittebrood; Anna Schelvis; Catharina Niesten; Anna Bos- sers; Adriana Al; Adriana van der Pijl; Jelly Hamers en Lenny Braams. R.K. Leerschool ,,St. Joseph": Franciscus Berkhout; Johannes Kuijs en Thadeus Hecker. H. Hartschool, afd. jongens: Bernardus Böhn; Alexis Schram en Ge rardus Vijzelaar. Chr. Nat. School: Jan Janssen; Kees van der Linde; Johannes Snel en Klaas de Boer. Wolff en Deken- school: Cornelis Rijf; Jan Wuis; Hen drik van de Berg en Robert Kammin- ga. Noor der school: Karei Spijker. Zee- wijkschool: William Mul. H. Hartschool, Wijk aan Zee: Inneke Olijhoek; Willy Zuiderduin; Peter Heynis; Freddie Snij ders; Albert de Boer; Marie Meijer; Joke Schelvis; Jos Huneker; Rosa Hu- neker en Joop Nieboer. St. Margriet- school: Jopie Noordman; Tinny de Graaf en Rietje Alles. Bethelschool: Ineke Bouman en Klara Boustra. Desgevraagd deelde wethouder NIES TEN mede, dat deze verlichting langs de Kanaalweg en langs de Kagerweg tot aan de vuurlijn zal worden aangelegd. Ook bij de woonschepen komt deze ver lichting. Verbetering van de woonsche pen zal de aandacht hebben. Er was nogal kritiek in de raad op de verhoging van het krediet voor de openbare ulo aan de Plantage en voor de inrichting van de school. Toen mevrouw ALLAN (V.V.D.) naar aan leiding van deze kredietoverschrijdin gen de dienst O.W. geen notie van be stedingsbeperking toeschreef, heeft de VOORZITTER haar afgehamerd en met nadruk gezegd, dat indien zij kritiek heeft op het gevoerde beleid, deze tot het college gericht dient te zijn, dat de verantwoordelijkheid draagt en niet de dienst voor Openbare Werken. De heer ROMUNDE (arb.) heeft de voordracht van het college zeer toege juicht, juist, omdat dit ten behoeve van het onderwijs de raad van de inspec teur, die inplaats van als inspecteur van het onderwijs als bezuinigingsinspecteur van het ministerie van financiën dreigt te gaan werken, in de wind heeft gesla gen. Deze had namelijk gezegd, dat een veel kleiner krediet voor de inrichting nodig was, dan B. en W. voorstellen, maar B. en W. staan op het stand punt dat een nieuwe school goed en be hoorlijk ingericht dient te zijn. Boven dien is het oude materiaal uit de oude school niet weg, want het wordt elders nog gebruikt, alleen niet in deze nieuwe school. Het gemeentebestuur aldus de VOORZITTER wenst de nieuwe, moderne openbare ulo ook geheel modern en vol gens de nieuwe onderwijsmethoden inge richt te zien. Voor het aanbrengen van bergruimten onder de 78 etagewoningen aan de Ber gerslaan werd 19.500 verleend. Namens de K.V.P.-fractie bracht de heer JAC. DE WEIJER het college dank voor de voorgestelde subsidie van 80.611,80 voor de Regina Caelikerk. Overigens raken we hier een IJmond- aangelegenheid, aidns spreker, omdat een deel van de parochianen in Heems kerk woont, en voor hen dus geen sub sidiebedrag in aanmerking kan worden genomen. Op een of andere wijze moet hierin worden voorzien. De wethouder van financiën zegde bespreking in IJ mond verband toe. De heer BOER (arb.) zegde de steun van zijn fractie toe, maar merkte op, dat hij de Regina Caeli niet fraai aan het Kuenenplein vond liggen. Hopelijk valt het mee als de kerk klaar is. De heer KOGER (Chr. Part) steunde de voordracht eveneens en vond over leg met Heemskerk nodig in verband met aanvullende subsidie vanwege de Heemskerkse parochianen. Ook hij vond het nieuwe kerkgebouw uitwendig niet geheel voldoen, hoewel men moet af wachten wat het aanzien zal zijn als het gebouw voltooid is. Het subsidiebedrag staat vast afge zien van een eventuele rijkssubsidie. Mocht een regeling van het rijk komen, dan moet de zaak opnieuw worden be zien. Wat het aestetisch aanzien van het gebouw betreft, airbus wethouder Alber- da, is afwachten nodig tot het gebouw klaar is en ook dan zullen de meningen verdeeld blijven, want ieder oordeelt an ders over de schoonheid van een ge bouw. Tot onderwijzeres aan de Wilhelmina- school werd benoemd mej. P. A. Dries- sen te Voerendaal. Advertentie Natu-ralax is géén gewoon laxeer middel. Het zorgt voor het herstel van de natuurlijke functie, maar bo vendien ook voor de natuurlijke regelmaat. Een uitkomst bij hard nekkige verstopping, ook voor hen die buitenshuis werken. voor de natuurlijke regelmaat Flacon a 60 tabletten versterkte werking) tl. 1.35 In 't Centrum heeft de K.A.J. van de St-Agatha-parochie zaterdag een caba retprogram geboden, waarvoor veel be langstelling was. Een leuke avond, die geopend werd door Jan Paap. Aardige schetsen werden opgevoerd, waarin een groot aantal jonge mensen optrad als Joop Donders, Ria de Goede, Keesje Lubbers, Ria de Wilde, Jac. Giroldi, Jan Schelvis, Jan Reuzenaar en Wim Paap. Henk Out, de man van het In- stuiftoernooi In Velsen-Noord oogstte veel succes met zijn Dorus-imitatie. De goed verzorgde avond werd besloten met een bal o.l.v. de Melody Mixers van Nico Mijnen. Op 3 juni aanstaande hopen de heer en mevrouw J. W. Kuyl, A. E. Kuyl Bruyns het feit te herdenken dat zij vijftig jaar geleden in de huwelijksboot stapten. De bruidegom mag er met zijn vier enzeventig jaar nog best wezen; Heemskerker van geboorte vond hij in Beverwijk zijn werkkring. Het tuinders- werk was hem niet vreemd, maar ook op de vaart wist hij zijn mannetje te staan. Vijftig jaar lang hield de heer J W. Kuyl er een bijzondei hobby op na, namelijk het houden van bijen. Ook zijn vader en grootvader legden zich aanhoudend op de bijenteelt toe en ver strekten aan familie en kennissen af en toe een potje honing. Mevrouw A. E. Kuyl-Bruyns stamt uit een echt oud Beverwijks gezin; haar moeder heeft nog gebakerd en tot onze verrassing ook nog uw correspondents oudste broers. Uit het huwelijk zijn dertien kinderen geboren, waarvan tien nog in leven, twee wonen in het buitenland, Australië en Nieuw Zeeland. Het gouden echtpaar heeft vierendertig kleinkinderen. On getwijfeld zal het bruidspaar op de ju bileumdag door vele familieleden, vrien den en kennissen niet vergeten worden. De vereniging „De Gieteling" heeft maandagavond in het Statenhuis aan de Velserweg weer een van de vele mu ziekavonden gehouden, waarvoor altijd veel belangstelling bestaat. Het gezelschap, zich amateurs noe mende mucisi, bestond uit mevr. B. de Graaf-Verdam viool en de heren H. Wijninckx viool, J. J. Poolman fluit, M, Roessingh cello, W. B. Overdijk en G. W. Stein Callenfels piano. Voor de pauze gaf men werken van Paul Hindemith, Claude Arrieu, Gabriël Fauré, Joseph Haydn en Antonio Lotti, waarmee men het verschil aantoonde van de opvatting van de componisten van 1895, teruggaande tot 16671740. In het tweede gedeelte van de avond ging het van het oude naar het nieuwe, van weer geheel andere componisten. Georg Philipp Telemann (1681-1767), Franz Schubert, César Franck, Claude Debussy, om te eindigen in 1893 met een werk van Eugène Goossens. Uit het applaus bleek dat het gebode- ne zeer op prijs werd gesteld. Op 1 mei is er weer een disco-avond, speciaal voor grammofoonbezitters. In Kennemer-theater heeft „Kunst na Arbeid" zaterdag onder regie van Will v. d. Berg een opvoering gegeven van het spel „Waarom zweeg je zo lang" door H. Turnhout en Bert Peets. Een goed stuk onder bekwame regie op een niet onaardige wijze vertolkt. Er was een behoorlijke belangstel ling voor deze toneelavond. Goed waren Bert v.d. Mei) als dokter Sluijzer en Bep Wester, diens vrouw. Veel waarde ring hadden we voor Gré Boer als oma en aardig speelde Stien de Dood het dienstmeisjesrolletje; Corrie v.d. Meij als doktersassistente, Jan de Dood als de huisvriend, en Wout Klein gaven over het algemeen een redelijke vertol king. Het bal na afloop van de voorstelling was prettig en vormde een feestelijk s eizoenbesluit. De afdeling Beverwijk van het Ne derlandse Rode Kruis belegde maan dag een contactavond in het Vereni gingsgebouw aan de Populierenlaan. Men deed dit om contact te leggen tus sen de leden en de nieuwe inwoners van de nieuwe stadswijken. Men had hiervoor precies 1000 circular, es de deur uitgestuurd en zie behalve een aantal oude getrouwen waren er zegge en schrijvetwee leden gekomen. De heer R\ J. Vos, die deze avond opende, betreurde dit ten zeer ste, want het wordt op deze wijze uiterst moeilijk voor het bestuur om straks speciaal in de nieuwe woonwijken de jaarlijkse Rode Kruis Campagne te organiseren. De heer Vos deed een be roep op de aanwezigen om relaties op te nemen met mensen in de nieuwe woonwijken en zodoende het aantal me dewerkers te vergroten. Ondanks deze minder grote opkomst is het een uiterst geslaagde avond ge worden. Er werden verschillende films vertoond o.a. over het Henri Dunanthuis te Zeist. Een rondvaart met de Kasteel bta- verden, met invaliden aan boord en tot slot 'n film over Circus Elleboog. Toen heeft de heer Wagter iets verteld over zijn werk in het Henri Dunanthuis, ter wijl mevr. Scherpenhuizen een lans brak voor het Welfare werk in het Henri Dunanthuis, terwijl mevr. Scher penhuizen een lans brak voor het Well- farewerk. De secretaris de heer P. v. d. Esch bracht naar voren, dat dit jaar 1 helpster in de afdeling Bever wijk met de boottocht meegaat, 4 pa tiënten zijn hier voor opgegeven, ter wijl er 5 helpers naar het Henri Du- nant-huis gaan. Zondagmiddag heeft een verkeers agent op het kruispunt Schelpweg-Vel- serweg-Wijkerstraatweg te Beverwijk door het stopzetten van het verkeer een ongeluk weten te voorkomen. Op dit drukke punt kwamen plotseling enkele goederenwagens zonder locomotief aan gereden terwijl de spoorbomen openston den. Men vermoedt dat jongens de rem schoenen hebben weggehaald waardoor de wagens op drift zijn geraakt. De agent heeft aan beide zijden snel het verkeer stopgezet zodat de wagens pas seren konden zonder dat iemand ermee in aanraking kwam. Ten nadele van de gemeente Bever wijk zijn aan de Heemskerkerweg een zestigtal trottoirtegels ontvreemd. Een onderzoek wordt ingesteld. In ongedwongen sfeer onderhielden zich de heer en mevrouw Geldenhuijs met de gasten in de burgemeesterlijke woning, al degenen, die zij in de loop van het werkbezoek hadden ontmoet. Zij waren vergezeld door de heren J. H. Brand, handelssecretaris, R. -J. Mont gomery, le ambassade secretaris en A. W. Stead, arbeidsattaché die in hun vloeiend Zuid-Afrikaans uitvoerige ge- dachtenwisselingen hadden met de wet houders W. Vessies en W. Alberda, di recteuren van bedrijven en agrariërs. Mevrouw Geldenhuijs en mevrouw Bruinsma onderhielden zich met de da mes van het gezelschap onder wie ook mevrouw Koning, die met haar man 's morgens de ontvangst ten stadhuize had meegemaakt, omdat hun dochter tje, de 4% jarige Catherina Margaretha, de enige Beverwijkse die zowel de Ne derlandse nationaliteit als het Zuid-Afri kaanse staatsburgerschap heeft, mevr. Geldenhuijs bloemen in de stadskleuren rood en wit, mocht aanbieden. Catherina is in Durban geboren waar haar ouders van 1952-1956 woonden. De ambassadeur heeft tijdens het werkbezoek bijzondere voorliefde getoond voor de agrarische bedrijven van de heren P. Schaap in de Wijkermeerpolder en P. J. J. Westgeest aan de Creutzberglaan. Met kennis van zaken kon hij over het boerenbedrijf meepraten, omdat hij zelf geboren werd op een boerderij nabij Johannesburg. Hij wilde de Nederlandse bedrijven dan ook volledig bezichtigen. Veel interesse toonde het gezelschap ook voor Beijnes, waar nadat de lunch was gebruikt, een excursie door het bedrijf volgde. Bij tapijtknoperij Kinheim, waar het In de tafeltennisbeker-competitie is Togido er in geslaagd tot de finale door te dringen, zulks ten koste van HBC-B, dat met 50 kansloos werd verslagen. Leuven en Smit kwamen er tegen Schoof en van Eijk niet aan te pas en moesten met twee maal een beslissende derde game tevreden zijn. De inmiddels onbelangrijk geworden ontmoeting Togido-BDHC werd door het reserve-team met 32 gewonnen. Erg moeilijk was dit niet, daar de te genstanders slechts met één man speel den. Langenberg was zowel Hart als Boers te sterk, zodat hij voor een uit stekend resultaat zorgde. In de eerste klasse werd GTTC-C wei uitgeschakeld voor een finale-plaats. Van der Veldt en Spee werden door het Hotac-koppei Weenink-De Loor kansloos met 41 verslagen. Spee redde de eer door Wee- nink met 2220 en 2119 te verslaan. Winfried verging het tegen Togido-D niets beter. Duineveld en Hoonhout stel den erg teleur en verloren met 41. Het enige tegenpunt werd gescoord door Hoonhout die Van der Giezen ruim de baas bleef. In Netz moesten beide spe lers echter hun meerdere erkennen. In de tweede klasse in de beide hal ve finales forse uitslagen. VTC en To- gido-E schakelden respectievelijk Togi- do-F en teZaanen-B met 50 voor ver dere deelname uit. In de derde klasse versloeg TYBB-D Winfried-B met maar liefst 50 en behield daardoor een uit stekende kans op de finale. In de vier de klasse veroverde VTC-C zich een finale-plaats door DSB-C met 50 te kloppen. TYBB-E behield zijn kans en versloeg Geel Wit-B met 41. Bij de Junioren veroverde TYBB-B zich een fi nale-plaatsje door een forse overwin ning van 41 op Geel Wit. Uitgeest-A versloeg HBC-B in Be 4e klasse Dames met 50 en kan hierdoor in de eind strijd komen. Advertentie de ambassadeur bijzonder trof, dat de vlag van de Unie van Zuid-Afrika was uitgestoken hij dankte de heer M. Mastenbroek daarvoor uitdrukkelijk heeft vooral mevr. Geldenhuijs met grote aandacht en interesse het tapijt- knopen gevolgd. Zelf weeft zij veel, vertelde ze. De ambassadeur en mevr. Geldenhuijs lieten zich uitvoerig inlich ten over de mogelijkheden tapijten te restaureren. Dit bezoek, dat het eerste grote werk bezoek was, dat de ambassadeur aan een Nederlandse gemeente bracht, is in Beverwijk bijzonder gewaardeerd. Beverwijk, 12 mei. Spinazie 9- 18, sla 1233, rabarber 10—20, witlof 1864, postelein 38—47, raapstelen 814, prei 10—14. De tennistoernooi-agenda voor het district Haarlem van de KNLTB is vastgesteld en luidt als volgt; Van 7 tot en met 13 juli: Kampi oenschappen van het district Haarlem, A-, B- en C-afdeling, zowel dubbel- als enkelspelen op de banen van het tennispark „Eindenhiut" aan de Wa genweg in Haarlem. Van 15 tot en met 17 juli: Jeugdkam pioenschappen van het district Haarlem op de banen van dé HLTC aan de Spanjaardslaan. Van 21 tot en met 27 juli: Open A-, B- en C-toernooi op de banen van „Groenendaal" georganiseerd door het wedstrijdcomité Groenendaal. Van 28 juli tot en met 3 augustus: Open A-, B- en C-toernooi op de banen van tennispark „Brederode" in Sant poort georganiseerd door het wedstrijd comité „Brederode". Zaterdag 30 en zondag 31 augustus: Interlandwedstrijd Nederland-België op de banen van tennispark „Groenendaal" in Heemstede. Van 6 sept. tot er. met 14 sept.: Invitatie A-toernooi en open B- en C- toernooi op de banen van „Duinwijck" in Santpoort gehouden door de TC „Bloemendaal". Zaterdag 20 en zondag 21 september: Tijsseling-kampioenschappen (districts- clubkampioenschappen) op de banen van tennispark „Êindenhout" aan de Wagenweg in Haarlem. Wanneer en waar de schoolkampioenschappen zul len plaatsvinden is nog niet bekend. Op „Duinlust", het terrein van het Centraal Instituut voor Opleiding van Sportleiders aan de Duinlustweg in Overveen, houdt de CXOS-club op Hemelvaartsdag zijn jaarlijks volleybal toernooi. Vooral de Haarlemse clubs zijn goed vertegenwoordigd en de samenstelling van de poules is zodanig dat men interessante wedstrijden tege moet kan zien. De indeling is als volgt: Damesafdeling: Die Raeckse, AVC en MHBS uit Haarlem en Forto uit Am sterdam. B-afdeling, poule A: HBC (Heem stede), HVS (Haarlem), Jong Holland (Alkmaar), Swift (Dordrecht) en Hoo- geveen. Poule B: Eclecta en De Blinkert uit Haarlem, Hofwijck (Voorburg), VGV en VCK uit Velsen. C-afdeling: OVRA en Gios uit Haar lem, Santpoort, Ernos (Zeist) en CIOS (gelegenheidsteam) Heren. A-fdeling: Die Raeckse en HVS uit Haarlem, Santpoort, HBO (Heemstede), Forto (Amsterdam) en SROI (Ermelo). B-afdeling, poule A: JH°°seveen, CIOS, Ermelo, Jong Holland, OVRA en Hofwijck. ,TT Poule B: Swift, Rapiditas (Haarlem) Eclecta, Ernos VCK en CIOS 2. Afdeling C: De Blinkert, VRS (Over veen), St Jozef Kweekschool (Zeist), CIOS en Gios. De wedstrijden beginnen 's morgens om tien uur en zullen tot ongeveer zes uur duren. Horizontaal: 1. kledingstuk - Portug. encla ve in India 2. wapenschouw - loopstok 3. plotseling - brandstof 4. takel - toegang 5. binnen - rechtop 6. doen kinderen - onzes inziens 7. wondvocht - rund 8. loven 10 - provincie 9. witte bloem - Eisenhower 10. oordeel - daar 11. benauwend - r.k. namiddag- dienst 00 Verticaal: 1. onvervalst 2. vergif - deelteken 3. door twee deelbaar - dieven 4. straat (Fr.) - gat 5. sterke drank - kippeprodukt 6. vlug - vennoot- schapsvorm 7. stoomschip - droevige 8. schaakstuk - maanstand 9. verdikt vruchtensap - plooi 10. aardnoot - noot 11. ongeluksgodi» - voorgeschre- ven voeding' wijze Ter gelegenheid van de sluiting van het winterseizoen organiseert de kring Santpoort van de K.A.B. in KIVO-ver- band een drietal feestavonden in de zaal van Zomerlust tc Santpoort. Zon dag 18, maandag 19 en dinsdag 20 mei zal de r.-k. toneelvereniging Getosa on der regie van de heer C. Jongejans opvoeren „Bonaventura" van Charlotte Hastings. Na afloop is er gelegenheid tot dansen bjj muziek van The Rhythm Abanjo's. Tijdens de jaarlijkse vergadering van cer tificaathouders in de Koninklijke Neder- iandsche Hoogovens en Staalfabrieken werd door een van de certificaathouders de vraag gesteld of de voorgenomen investeringen, die in de eerstkomende jaren een bedrag van totaal f 50 miljoen zullen vergen, een verhoging van het dividend niet in de weg zullen staan. Door het bestuur werd hier op ontkennend geantwoord. Men heeft tot nu toe het z.i. juiste midden weten te vin- Het bestuur van de Hoogovens is voort durend attent op de mogelijkheden van herkapitalisatie. Het afstempelen van de stukken, hetgeen jaren geleden plaats vond, is volgens het bestuur geen argument om herkapitalisatie te bepleiten. Omtrent de overname van een meerder heidspakket aandelen in de Howaldt- Werke een scheepswerf in Hamburg, door de Dortmund-Hörder Hütten-Union D.H.H.U., waarin de Hoogovens een belang van 40.8 hebben, werd desgevraagd me degedeeld, dat enkele jaren geleden door de D.H.H.U. met de Bondsregering een overeenkomst werd gesloten tot overname van een aandelenpakket in deze onderne ming. Er schijnen nu enkele moeilijkheden te zijn gerezen, doch men heeft de indruk dat de overeenkomst zal worden nageko men. Voor de D.H.H.U. acht men het ver krijgen van het pakket van groot belang- De meeste Westduitse staalfabrieken n ben belang bij een grote werf. Op de vraag of de overnameL yfnmee Howaldt-Werke, waar 34 miljoen u- gemoeid is, zou leiden tot een em de D.H.H.U. en wellicht tot een Hoogovens, werd nog medegedee roffen de D.H.H.U. voorzieningen z«n„ i om deze zaak te effectueren^^^.^^ de belastingverlaging m dividend van gunstige gevolgen voor brt ««aena van de D.H.H.U. zou kunen heDoernog niet beantwoord worden. hp t np^cmasrt werd door net oestuur nog onelmlrkt dat er z.i. geen aanleiding be stfat om tot een belangengemeenschap me^ Excelsior Metaalbuizen te komen. Ex- eelsior is wel afnemer van enkele produk- ten van de Hoogovens. Twee en zestig vaartuigen zorgden er maandag voor, dat de IJmuidense vis- afslag werd voorzien van een totale aanvoer van 5.100 kisten verse vis. De eerste losbeurt werd van vis voorzien door 6 schepen, die zorgden voor 300 kisten schelvis, 450 kisten wijting, 150 kisten gul en kabeljauw, 40 kisten kool- vis 1400 kisten makreel, 175 kisten stokkebit, 40 kisten schol, 1000 stijve kabeljauwen, 60 kleine kistjes haring en makreel en 600 kilo tongen. De tweede beurt leverde 56 loggers en kotters op met 1350 kisten schol, 250 stijve kabel jauwen en 40.000 kilo tongen. De grote regels kabeljauw deden 92 tot 62, kleine regels 45 tot 36, kis ten grote kabeljauw 76 tot 65 en kis ten kleine kabeljauw 76 tot 68 per 125 kilo. Grote schelvis noteerde 40 fn4- -f A O :jj„l f AO 4-/-»+ -f >112 Irlc Op de Wijkerstraatweg is een op wie len gemonteerde wegenbouwmachine losgeraakt van een trekkende vracht auto, als gevolg van de slechte staat van onderhoud, waarin de verbinding verkeerde. Met een eind touw om trian gel en trekhaak had men nog gepro beerd de zaak wat vaster te zetten. Zonder resultaat. De machine ging aan de loop en kwam pas tot stilstand, na dat een etalageruit gesneuveld was. ■"u juiu, Cirore scneivis nineeiue j tot 48, groot middel 42 tot 48, klein middel 42 tot 57, pennen 56 tot 37 en braad 29 tot 42 per kist van 50 kilo. Wijting noteerde 26 tot 37 per kist van 50 kilo. De visprijzen wa ren dus over het algemeen vrij hoog. De tongenprijs daalde ietwat. Grote tong ging nu de markt uit voor 3,20 tot 3,30, groot middel deed 3,20 tot 3,40, klein middel 2,70 tot 2,80, tong I 2,50 tot 2,60 en tong II 2,10 tot 2,20 per kilo. Haring werd verkocht voor 26 en makreel voor 14 tot 21 per kist van 50 kilo. Noordschol deed 65 tot 7ó, schol 11/24 tot 27 en schol III 14 tot 22 per kist van 50 kilo. De logger Dirk Marie Kw. 80 zorgt vandaag voor 780 kisten verse vis, 500 stijve kabeljauwen. De Deining Kw. 8 komt aan de markt met 750 kisten ver se vis. De VI. 110 met 900 kisten verse vis. De vangsten om de noord zijn ietwat verbeterd. De schepen meldden goed weer en dagvangsten van 175 tot 200 kisten schelvis, gul, makreel en kabel jauw. In Tokio is officieel bekend gemaakt, dat op initiatief van de regering van communistisch China alle handelsbetrek kingen tussen Japan en China zijn ver broken, aldus melden AFP en Reuter. Vorige week heeft een Chinese dele gatie, die te Tokio onderhandelde over aanKopen van grote hoeveelheden Ja" pans staal onder een ruilovereenkomst tussen de beide landen opdracht gekre gen de onderhandelingen te staken et naar China terug te keren. De verbreking van de handelsbetrek kingen tussen Japan en China veroor zaakte gisteren scherpe koersdalingen op de Japanse effectenbeurzen fn aan zienlijke prijsdalingen op de rayonter- mijnmarkt te Osaka. De staalleveranties, waarop de verle den week afgebroken onderhandelingen betrekking hadden, zouden plaatsvinden onder een in februari te Peking gete kende ruilovereenkomst. Onder deze overeenkomst zou Japan in het eerste jaar staalprodukten ter waarde van on- geveer 100 miljoen gulden leveren in ruil voor Chinese kolen en mineralen tot eenzelfde waarde. In de volgende vijf jaar zouden de Japanse staalleve ranties een waarde hebben van 100 mil joen sterling. Terwijl de Chinese handelsmissie te Tokio bekendmaakte, dat de onderhan delingen moesten worden gestaakt, ont vingen de Japanse zakenlieden, diete Peking onderhandelden over het sluiten van individuele contracten onder de vierde particuliere Japans-Chmese han delsovereenkomst, van de Chinezen op dracht het land te verlaten. Tevens kon digden de Chinezen een invoerverbod voor alle Japanse goederen af. Maandag heeft prinses Beatrix, In gezelschap van haar particuliere secre taresse,, mejuffrouw Meurs, een bezoek gebracht aan het miniatuurstadje Madu- rodam, dat zij in 1952 heeft geopend. De reden van dit bezoek was, dat de prin ses, die enige jaren niet in Madurodam was geweest, de nieuwe aanwinsten eens in ogenschouw wenste te nemen. De prinses werd ontvangen door mevrouw J. Boon-van der Starp, voorzitster van de stichting Madurodam. De rondgang werd meegemaakt door de loco-burge meester van Madurodam, Pim van Drim- melen, de wethouder van schone kun sten, Pim Bentinck van Schoonheten en de secretaresse Eveldine van Buuren. De prinses betoonde zich zeer geïn teresseerd in de aanwinsten en liet tij dens de rondgang het model van haar schip „De Groene Draeck" te water. Ook toonde zij grote belangstelling voor de maquette van het Leidse academie" gebouw en voor dat van de vereniging van vrouwelijke studenten, gelegen aan „het Rapenburg". Na een bezoek aan de geurende tul penvelden nam de prinses de diorama van Curacao in ogenschouw, het Se biedsdeel, dat zij niet zo lang gel, 0, heeft bezocht Voor de prinses Maduro dam verliet onderhield zij zich twintigtal minuten met Belgische- Luxemburgse oorlogsinvaliden, die - bezoek aan het stadje brachten en i haar bloemen aanboden. die

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 2