Knipperbollen op de Wagenweg DR. M. J. PRINSEN OPENT HET THEEHUIS PARNASSIA Attractie voor Kennemer duinen BEZWARENZITTING VAN GED. STATEN VAN NOORD-HOLLAND AMATE naringvioot weer gereed 1 haringvangen Zaterdag 17 mei is buisjesdag Orgel in St.-Jacobus kerk gerestaureerd Initiatief van AMATE KUNST IN MODEMAGAZIJN Haarlem organiseert een voetbaltoernooi tussen Energie Bedrijven Jubileum bij de Spaarnestad Opheffing Haarlemmerliede V erkeersregeling Houtplein voor PI ezierig vertier OVERHEMDEN DINSDAG 13 MEI 1958 PAGINA 3 Om zilveren gashouder BLOEMENDAAL PAARLAARSTEEG 1 GAAN HAND-IN-HAND Beurs van Amsterdam Het gemeentelijk Energie Bedrijf Haarlem is belast met de organisatie van het landelijke voetbaltoernooi van Nederlandse Energie Bedrijven waar aan als wisselprijs is verbonden de zil veren gashouder. Op zijn beurt heeft het G.E.B. te Haarlem de technische uitvoering van deze organisatie overge dragen aan de sportvereniging van het bedrijf, „Energie". Zo zullen op Hemelvaartsdag op de velden van het Heemsteedse Sportpark niet minder dan negen elftallen van verschillende Energie Bedrijven elkaar de palm der overwinning betwisten waaraan als consequentie is verbonden dat de winnaar het volgende jaar de organisatie van dit traditioneel gewor den toernooi op zich neemt. In 1950 is men aan de serie begonnen. Achtereenvolgens werden winnaar: 1950: begonnen in Arnhem, winnaar Enschede: 1951: Hilversum 1952: Gro ningen; 1953: Groningen; 1954: Den Haag: 1955: Hilversum; 1956: Arnhem; 1957: Haarlem. Haarlem heeft met r>« - dewerking van het gemeentebestuur en diverse andere instanties, ditmaal een prachtig programma samengesteld. Met de wedstrijdleiding zijn belast de heren P. van Bezu, H. Moné en P. Fre- ni. Het voetbaltoernooi vormt uiter aard de hoofdschotel. Het begint om tien uur en zal worden geopend door de wethouder der bedrijven, de heer A. J. M. Angenent. Van het Heemsteedse Sportpark zullen de bussen naar het Krelagehuis rijden waar 's avonds om half acht een feestelijke bijeenkomst begint met cabaretprogramma. Dan zullen tevens de prijzen worden uitge reikt hetgeen ook weer door wethouder Angenent zal geschieden. Deelnemende bedrijven zijn die van de steden Arn hem, Assen, Enschede, Den Haag, Gro ningen, Haarlem, Hilversum, Schiedam en Zaandam. De heer N. C. van der Eem vierde zaterdag zijn veertigjarig jubileum bij de N.V. drukkerij „De Spaarnestad". Na door de directie van het bedrijf ontvangen te zijn, waarbij hij, na vele waarderende woorden, de gebruikelijke portefeuille met inhoud in ontvangst mocht nemen, werd hij, met vrouw en kinderen, in de kantine van de onder neming door zijn collega's van de diep druk gehuldi -d. Hier werd hij toege sproken door de bedrijfsleider, de heer Herber, die een greep deed uit het werk zame leven van de jubilaris. Spreker memoreerde o.a. het feit, dat de heer Van der Eem nog jong genoeg is om, bij leven en welzijn, zijn vijftigjarig jubileum bij de Spaarnestad te vieren. De heer Bunnik, chef van de afdeling diepdruk, wees er in zijn toespraak op, dat in het jubileum bij een bedrijf geen feitelijke verdienste zit, doch dat de waarde alleen wordt bepaald door de vraag hoe deze jaren besteed zijn en hoe de taak vervuld is. Spreker had alle lof voor de jubilaris voor de ma nier waarop deze de hem opgedragen taak heeft uitgevoerd. Na de gezellige bijeenkomst drukten alle collega's de heer Van der Eem de hand en wensten hem nog vele geluk kige jaren. De jubilaris zelf dankte al len voor hun aanwezigheid en voor de mooie dag die ze hem bezorgd hadden. Op het gedeelte van de Wagenweg tussen de Schouwtjeslaan en de Haze- paterslaan te Haarlem zal binnenkort een door knipperbollen beschermde oversteekplaats worden aangelegd. Het college van burgemeester en wethou ders besloot tot deze maatregel, omdat oversteken van de Wagenweg moeilijk en gevaarlijk is en omdat het aantal voetgangers vrij groot is, mede een ge volg van de aanwezigheid van het Dia- conessenhuis. Omdat de reorganisatie van het Hout plein te Haarlem niet het daarvan ver wachte effect heeft gesorteerd, heeft het College van Burgemeester en Wet houders besloten enkele aanvullende verkeersregelingen vast te stellen. Een verbod om linksaf te slaan zal worden ingesteld voor het verkeer, dat via het Lorentzplein het Houtplein bereikt. Ge sloten voor alle voertuigen, rij- en trek dieren en vee wordt verklaard het ge deelte van het Houtplein, gelegen tus sen de ei-vormige verkeersgeleider aan de zuidzijde van het Houtplein en de verkeersgeleider, welke tussen de Wa genmakerslaan en de Baan de scheiding vormt tussen de oostelijke en de mid delste rijbanen, in de richting van west naar oost. Bovendien zal een wachtver- bod worden ingesteld voor het gedeelte van de Baan gelegen tussen het Hout plein en de scheiding tussen de perce len nummer 7 en 9. Geopend dagelijks van 912, 13.3017.30 en van 1923 uur. Hemelvaartsdag en a.s. zondag 13.3017.30 en van 1923 uur. WOENSDAG MARKT - In verband met Hemelvaartsdag wordt de markt in de Floresstraat te Haarlem-noord deze week woensdag gehouden in plaats van zoals gebruikelijk donderdag. Op de schepen en in de havens van IJmuiden, Scheveningen en Vlaardingen en niet minder in het Katwijkse Prins Hendrikkanaal wordt nog hard gewerkt. De voorbereiding van 'n nieuwe haring teelt brengt telkenjare eer grote bedrij vigheid met zich mee. Maar mor genmiddag moet alles klaar ko men. 's middags worden in IJmuiden, Scheveningen en Vlaardingen de vlag gen op de schepen gehesen, 's Avonds om 8 uur zullen in IJmuiden muziekver enigingen een stertoch' houden naar de Kop van de haven. Gasten daarbij zul len zijn ongeveer 30 leerlingen van de visserijscht ol „Paster Pype" uit Oost ende, onder leiding van directeur Deo- niël van Parys. De jongens gestoken in visserskleding zingen onder meer het Oostende? visserslied. Om 9 uur des avonds zullen de schijnwerpers worden ontstoken, die hun licht zullen laten vallen op de bevlagde schepen, niet al leen in IJmuiden, maar ook in Scheve ningen en Vlaardingen. Hemelvaartsdag zelf worden geen fees- Advertentie Alle merken dus ruime keuze Advertentie De organisatoren van de Amate-mis- sietentoonstelling in het Concertgebouw zijn vindingrijke lieden. Steeds weer weten zij nieuwe attracties naar de Lange Begijnestraat te slepen om op die manier katholiek Haarlem telkens weer te verrassen. Morgenmiddag en donderdagmiddag en -avond zal in het Italiaanse café van de Amate de „Mar cellino Combo" optreden, de band van het missie-college „Sint Willibrord" van de Franciscanen uit Katwijk aan de Rijn. De Combo bestaat uit zeven toe komstige missionarissen, jongens van 15 tot 17 jaar. Voor ieder dus, die een rondgang over de tentoonstelling heeft gemaakt en de fancy fair heeft bezocht, een modern muziekje in het café. Onder de zeven jeugdige musici be vinden zich maar liefst twee Haarlem mers: de bassist Simon van Geldrop en de guitarist Jan ter Weijde. Het blijft dus „onder ons". Verder telt de Combo een uitstekende trompettist in de per soon van Engelbert Ngutra, een op Nieuw Guinea geboren jongeman, dié op het Willibrord-College doorgaat voor een tweede Louis Armstrong! Een paar jaar geleden is deze Engelbert door de Missie naar Nederland gestuurd om hier in Katwijk aan de Rijn zijn lagere studies te maken. Over ongeveer tien jaar hoopt hij als eerste franciscaanse imheemse missionaris i^n Nieuw Gui nea naar zijn land terug te gaan. De Marcellino Combo werd in 1956 ge formeerd uit een aantal spelers in het College-harmonie-orkest. Het eerste op treden op vastenavond werd een succes. De Collegegemeenschap was wèg van de moderne ritmen en klanken. Dat verstevigde het zelfvertrouwen van de jeugdige musici en hoewel men nog slechts over een beperkt aantal ver schillende instrumenten kan beschikken is er een band ontstaan, die er zijn mag. In januari 1958 is de band voor het eerst „buiten gaan spelen" en wel in het Lido-theater in Noordwijk. Het pu bliek was enthousiast en al dra kon een uitnodiging worden verkregen om ko mend jaar terug te komen. Daarna wer den nog verschillende dansavondjes el ders verzorgd en steeds met groeiend succes. Men heeft nogal wat persoons wisselingen meegemaakt, maar dat is de kwaliteit van de Combo niet ten na dele gekomen. De Combo bestaat uit: trompet, tenorsax, clarinet, trombone, guitaar. bas. slagwerk en piano. Pracht kwaliteit Poplin, No-Iron, vanaf 10.90. Grote collectie Week-enders, nieuwe dessins en modellen vanaf 15.75. Bij ons vindt U een grote sor tering Kamgaren en Terlenka Pantalons vanaf 25.90. Advertentie l, V M Wo, 2.3o n °- en do.: Wonderman, 14 j. Do. 2, 4'is'15 u- EMBRaNdV7- 9-15 uur. Geopend dagelijks van 912, 13.3017.30 en van 1923 uur. Hemelvaartsdag en a.s. zondag 13.30—17.30 en van 19—23 uur. (Niet officiële Koersen vorie opening Slot 13/5 93% red. 1953 92% led. 1953 92ri 93 red. 1956 gin fed. 1948 81% Ned. 1950 88% fed 1954 88% fed. 1955 1 9i% 91% Ned. 1947 93A 93% 1.62-64 bel. fae. 88 88% I Grtbk 1946 3 182% Won.bouw 6 157% Handel Mil cert 171i/8 170% 195 ïerfcel's Patent 282 (-Delft cert ie6 leider 297% Hoogovens cert 325% 324% ver cert 235 Kabel 283% 281% is 172.10 168.50 Petroleum 56 iterdaro" Rubber 13s 136% Amerika Ltln 127„ 127 Ned Stoomb. MÖ 108C 108 3cheepv Unie 10J 1 94% 94% 78% 75%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 3