Soekarno roept weer eens op tot strijd om Nieuw-Guinea Voorzitter Nijssen dringt op eenheid in verband P.V.S.-maatregelen aan met Huurblokkering wanprodukt van een politiek compromis OMROEPERS n) Hatta: „Ons volk is even arm als het waszelfs nog armer Televisie en actualiteit De leider der Russen Opnieuw meer armslag voor de particuliere bouw bepleit s&sfbs»; «-*"•»* Op „Dag van nationaal ontwaken JAARVERGADERING K.V.O.B. Voorzitter bond van makelaars SCHEEPVAARTBERICHTEN VOOR BEDDENREPARATIE DINSDAG 20 MEI 1958 PAGINA 11 fanavo nc[ Het onderzoek naar het D.M.L.-beleid Commissie is intussen met haar werk begonnen Horecaf-service voor de vakantieganger K o ffiet afel-couponsysteem Katholieke Illustratie HAARLEMS' MATRASSENHUIS Betrekkingen gevraagd Pensions Betrekkingen aangeboden Woningruil 539ste STAATSLOTERIJ 4e kias 2e iijst 169!)I 309 366 475 481 686 731 843 857 934 Vakantie Zaken en Huizen Te koop gevraagd Te koop aangeb. Muziek instrumenten, Radio, T.V., enz. Lessen Diversen Auto's, Motoren, Bromfietsen e.d. MARKTBERICHTEN vette rWlS Pe"Vhr= Tijdens een massabijeenkomst voor net Merdeka-paleis in Djakarta, welke Volgens een onofficiële schatting door on. geveer een half miljoen mensen werd bijgewoond, sprak president Soekarno ter gelegenheid van de herdenking van de „Dag van het nationaal ontwaken" een rede uit, waarin hij betoogde, dat „ons land nog niet volledig vrij is, daar West Irian nog steeds onder de heil van de Nederlanders is". Dit bericht het A.N.P. Het is vandaag 50 jaar geleden dat de nationalistische beweging in In donesië ontstond. „Telkens al ik de jeugd zie voorbij marcheren en hen hoor zeg gen dat zij bereid zijn VFest-Irian in de schoot der republiek terug te brengen i aldus depresident, „zwelt mijn hart. Me zulk een vastberadenheid zal Irian onge twijfeld deel van onze republiek wor den". De president citeerde de Neder a - der Koenraad van Deventer, die vijitig jaar geleden, toen de eerste moderne nationalistische beweging ..Budi uto- mo" werd opgericht, had gezegd. ,,ln- sulinde, de schone slaapster, is ont waakt". „Van toen af ahn vochten en streden wij. In 1915 bereikten wij de oceaan der vrijheid. We zijn een strij dend volk, dat niet zal ophouden eer Indonesië volledig yrÜM zal zijn, met in begrip van West-Irian Soekarno verklaarde, dat Indonesië op het ogenblik lijdend is aan ziekten zo als de „revolutionaire regering" in Midden-Sumatra en de opstandige be weging in Noord-Celebes. Doch deze ziekten zullen genezen en worden uitge- roeid. Naar buiten ziet Indonesië zich gesteld tegenover interventie, „wat ik buitenlandse agressie noem". Ook bracht de president de strijd voor de wederopbouw en de welvaart ter sprake. Op spandoeken, welke door linkse orga nisaties werden meegevoerd tijdens een optocht, welke aan de rede van de pre sident voorafging, werden de „buiten landse interventie" en de „subver sieve acties van de Verenigde Staten en nationalistisch China" veroordeeld. Oud-vice-president Hatta heeft gister avond de geschiedenis van Indonseië sedert de Nederlanders in 1949 de soeve reiniteit over deze vroegere kolonie De Nederlandse televisie heeft haar taak om de actualiteit zoveel als mo gelijk op de voet te volgen gisteren weer eens goed begrepen Het Jour naal begon met een nieuwslezing over de laatste ontwikkelingen, na het J our- naai waren er de nieuwste filmopna men die per vliegtuig uit Frankrijk waren aangevoerd. Bovendien was er een rechtstreekse uitzending vanuit Parijs, waarbij nog meer journaals werden ve-toond en een toelichting op de gebeurtenissen werd gegeven. Ook het VARA-programma begon met een rechtstreekse uitzending uit Parijs il™ d?eer gekleurd commentaar, nipt Zlet men er in Bussum dus Vimiit ?en op, om van ieder middel ge- maken om de wereld in de huiskamers van de kijkers te brengen. De laatste maal dat van het Eurovi- sienet gebruik gemaakt werd voor nieuws en nieuwscommentaren was tijdens de Hongaarse opstand. Van wat zich nu in Frankrijk en Noord-Afrika afspeelt, kregen wij gisteravond ook een onmiddellijk en rechtstreeks en in drukwekkend beeld. Na dit alles gaf dr. L. de Jong nog een helder over zicht van de voorgeschiedenis op de huidige ontwikkelingen. Het programma daarna werkte wel enigszins als een anticlimax. Er was een uitgebreid en weinig verhelderend debat ovc- de loonvorming in Neder land, er was een inleiding over dans vormen door de bailetleraar uit Ame rika geboortig uit Groningen, Hoving, iïet was wel een beetje van het goede te veel. Projbslotte was er nog een luchtig WeiS^mma'tje waarin men tenminste lijke Seens kon genieten van de koste- r°nie van Simon Carmiggelt. J. v. S. Vanavond door regisse^eft de A.V.R.O.-TV een zorgde bewei-jJl^ter v. d. Kamp ver- Ninotchka van a? van de comedie bewerker heeft t»et or Lengyel. De waarvan de drie de comedie, cor spelen, te verwijven in één dé- in zes décors te fl| '^'gen door haar medewerkenden bevindt -n- Onder de Albert Mol, die in de ro?lch de danser dekoning Monsieur Antoin»van de mo~ eerst als acteur voor <je Tvvoor het Voor de Home Service °Ptreedt. B.B.C. Symfonieorkest o.lv eÜ het Schwarz om. i'Apprenti sér'ci»Rudolf Dukas en dt Vijfde symfonie van r>Van overdroegen, de „geschiedenis van de klasse van profiteurs" genoemd. Deze profiteurs hebben de vruchten geraapt van de nationale beweging „en het volk even arm gelaten ale het was, en zelfs nog armer dan in het verleden", zo verklaarde Hatta. „Terugblikkend op onze idealen, krimpt ons hart ineen bij het zien van de tegenwoordige tegenstellingen en van de gevaren, waarin het land ver keert," aldus Hatta. Hij merkte op, dat het niet zijn bedoeling was geweest om ter gelegenheid van de „Dag van het nationaal ontwaken" uiting te geven terugstelling, doch hij betoogde: „Wij moeten ons bewust zijn, dat het lot van het volk verbeterd moet worden, in overeenstemming met de idealen, r>W1° e^en beleden." Roeslan Abdulganl, een andere top figuur en vice-voorzitter van de Na tionale Raad, verklaarde ter gelegen heid van de herdenkingsdag: „Wij heb ben veel om te vieren en veel om over te rouwen". „De dagen van strijd zijn voor Indonesië en voor Azië in het algemeen nog niet voorbij. Op tal van manieren vechten wij nog steeds tegen het „der de fase-kolonialisme", de economische exploitatie ten bate van anderen van ons menselijk en physiek potentieel." „Onze eigen vrijheid is niet veilig zo lang er kolonialisme bestaat," aldus Roeslan Abdulgani. De Tweede Kamer heeft 8 mei jl. een commissie uit haar midden benoemd teneinde een onderzoek naar het mili tair aankoopbeleid in te stellen. De com missie is dinsdag 13 mei jl. met haar werkzaamheden begonnen. De commissie, die zich terzijde zal doen staan door deskundige buiten staanders, zal een onderzoek instellen naar de taak, de organisatie en de werk wijze en meer in het bijzonder naar het aankoopbeleid, de efficiency en de ver houding tot de particuliere industrie bij het directoraat materieel landmacht, zulks mede in vergelijking tot hetgeen terzake gebruikelijk is bij het directo raat materieel luchtmacht en de hoofd afdeling materieel van het ministerie van marine. De commissie stelt zich voor door middel van schriftelijke stukken en een aantal informatieve besprekingen met burgers en militairen de benodig de gegevens te verkrijgen. Zij nodigt een ieder uit, die meent haar in het belang van het onderzoek informaties of gegevens te kunnen ver strekken, zich tot haar te wenden. Al le informaties en gegevens van per soonlijke en zakelijke aard worden vertrouwelijk behandeld. Het adres van de commissie is: ge bouw Tweede Kamer, Binnenhof la, 's-Gravenhage. Nikita Khroesjtsjev in een waarschijnlijk karakteristieke pose tijdens een ont vangst in het hotel Sovietskaya te Moskou. In zijn openingstoespraak tot de maan dag te Haarlem gehouden negentiende algemene vergadering van de Katho lieke Vereniging van Ondernemers in het Bloembollenbedrijf heeft de voor zitter, de heer Ant. Nijssen Sr. aange drongen op zo veel mogelijk eenheid onder de vakgenoten. Hij deed dat in verband met de ontevredenheid, die er veelal heerst over het werk van de P.B.O.-orgc.ien. Dikwijls vraagt men zich af, aldus de heer Nijssen, of er in de top-organen niet te veel mensen belangrijke beslissingen nemen ouei kwesties, waar ze niet voldoende van weten. Een sterke vakorganisatie kan daaraan echter veel ten goede veran deren. Het leek de heer Nijssen overdreven te zeggen, dat het P.V.S. zich niet aan vakorganisaties zou storen. Het laat het P.V.S. integendeel lang niet onverschil lig, hoe het vak reageert op beslissin gen. Soms herziet het P.V.S. zelfs zijn standpunt. Een voorbeeld daarvan noem de de voorzitter het schrijven van het P.V.S., dat ter vergadering ingekomen was over het reserveringsbeleid van het Bloembollensurplusfonds, waarover de vakorganisaties besprekingen gevoerd hebben. De Nederlandse bond van makelaars in onroerende goederen, hypotheken en assurantiën heeft gisteren in Utrecht een congres gehouden ter ge legenheid van het zestigjarig bestaan van de bond. Maar tevens om te pro testeren, zoals de voorzitter, de heer F. J. Stijling uit Den Haag, opmerikte, tegen de wijze waarop de regering en de lagere overheidsorganen met de wo ningvoorziening omspringen. Reeds thans, dus nog geen jaar na de invoering van de blokkering van v ijluc „j„iiuxue een gedeelte der huurverhoging, zo be- hoven (330 m 19.15 uur). Reet-toogde de voorzitter, blijken de bezwa- ren tegen dit wanprodukt van een po- WOENSDAG m^LAND. BBC Home Service, 330 dansA00 Gram. 13.40 Gram. 18.45 Volks- 19.00 Lichte muz. 21.15 Symf. HILVERSUM I, 402 m. NCRV; 7.00 Nws. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Reportage. 8.20 Gram, 8.30 ïnstr. Trio. 9.00 V. d. zieken. 9.30 V. d. y?ouw. 9.35 Waterst. 9.40 Amus. muz. 10-00 Gram. 11.00 Gram. 11.10 doorspell. 12-15 Italiaanse melodieen. 12.30 en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12-53 Rep. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 13-20 Lichte muz. 13.40 Gram. 44- Bondsdag. 14.45 Arabella, opera (le de- drijf). 15.40 Vocaal dubbelkwart. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.45 Gram. 18.00 Leger des Heilsmuz. 18.15 Caus. 18-oü Koorzang. 18.50 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Viool, cello en orgel. 19.30 Buitenl. overz. 19.30 Gram. 20.00 Hadlokrant. 20.20 Kerkconc. £1.30 Rep. 21.50 Gram. 22.00 Klankb. 22.20 J-je Hoorschelp, een akoestikon. 23.00 Oosterse muz. 19.31 Gram Sa!5* SOS-ber. 23.15 Sportuitsl. 23.20- 23.10 Kamermuz. **.00 Gram. tisen, conc. enE24?^AND, BBC Light progr., 1500 gevar. pro„n Lichte muz. 12.30 Nws. en conc. 15.45 'n °0 Dansmuz. 15.00 Orkest- 18.00 Lichte m?,1SI?uz- 16.45 Amus. muz. Amus. muz. J» 29 00 Gevar. progr. 22.00 40 Dansmuz. NDR/WDR, 3n„ 13.15 Ork. conc i?V. 12°0 Lichte muz. Ork. conc. 17.35 Gevi„ Kamercone. 16.00 tische muz. 21.00 Ort muz- 19 35 Roman- muz. 23.15 Moderne ™,conc- 22-19 Lichte 0 ""UZ. 0.10 Dansmuz FRANKRIJK, progr m 280 en 235 m: 12.05 Ork. c™»'1!?'- Pr°gr I 14.20 Kamermuz. 15.05 orv 25 Gram. - - - conc. 19.01 10.35 Idem HILVERSUM II, 298 m. VARA: 7.00 8 1» /- Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nws. lómc?' 9'05 Gymn. 9.15 Gram. VPRO: Vron,„Sch,°olradio' VARA: 10.20 V. d. inuz jGn T° Gevar. progr. 12.00 Dans- V h' „VLand- en tuinb.meded. 12.33 Nws 17 1= man?" 12 38 Amus. muz. 13.00 Licht»™, .ntoonstellingsagenda. 13.20 tal 14 1?' i3'45 Gram. 14.00 Pianoreci- VoiksmSz mfl1 16-30 Gram. 17.00 Regeringsuitz 18 nnP™menade-°rk. 17.50 Lichte muz ia an a^. en c°mm. 18.20 V- d. jSgd 19 10 11V8'50 Gram- I9-" 19.30 V d A oods progr VPRO* «v Caus. 20:15 AmiL^ARA20.00 Nws 20.05 praatje. Ï9.00-19*30 Hier und Heute 20.00 spel. BRUSSEL, 324 m: 12.00 Gram Gram. 13.15 Gram. 16.02 FilrnnuS" m Koorzang. 17.40 Zang en piano Jgno Koorzang. 18.30 V d sold. 19.30 Wereld tentoonstelling. 2L05 Gram. 22.15 clu5" 22.25 Gram. 22.30 Symf. ork. 484 m: 12.00 Gram. 13.10 Gram. 14 10 Idem. 14.15 Belgische muz. 15 10 Gram' 15.15 Omr. koren. 15.30 Gram. 16.05 Dans muz. 16.15 Clavecimbelrecital. 16.35 Gram 18.30 Idem. 20.00 Hoorsp. 21.07 Gram. 22.55 Idem. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 V. d. kind. 17.30-18.00 Kook- Journ. 20.15 Weerber. 20.20 Bezoek aan kron]23.00 Nws^a*"^-a 22,50 Nederland- 21-00 Revueprogr. 22.15 Rep. 23.15 Orgel- VATIKAANSE RAnir\ uitz.fVause^'ijke^inteiti98 m: 2219 Ned steden tl?)Gebeds; TELEVISIEPROGRAMMA'S W?ek° ur™l7v480V' d20k^dT HTS: 20.00 -hooi. 2inoo-2tIoRSi„o?ch3L>Lï1.^1pdel.OP FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 17.30 Wereldtentoonstelling. 19.00 Caus 19.30 Sportprogr. v. d. jeugd. 20.00 Nws 20.30 Gevar. progr. 21.45 Literair progr Daarna: Wereldnws. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 16.00-17.30 Wereldtentoonstelling. 19 00 Lekenmoraal en filosofie. 19.30 Nws 20.00 Gevar. progr. 20.30 Film. 21.00 Overname v. d. NTS (AVRO): Toneelstuk. 22.45 ans met de Doorme's. 23.05 Nws. litiek compromis. De huurder meent op grond van de door hem betaalde verhoging thans verdergaande eisen te kunnen stellen waaraan de verhuurder bezwaarlijk kan voldoen, aangezien de helft van de verhogingen hem wordt ontnomen en hij de andere helft hard nodig heeft voor dekking van de ge stegen bosten van het normale buiten- onderhoud. De voorzitter zei de regering te wil len toeroepen: schaf de blokkering af en geef de eigenaren wat hun rech tens toekomt. Een nieuwe huurronde wordt dan iets minder urgent en daar door is ook een niet op te brengen nieuwe loonronde van de baan. Spr. toonde zich voorts tegenstan der van de belemmerende bepalin gen voor de vestiging zowel in nieuw bouw als in oudbouw. In het alge meen zou hij de vraag willen stellen of het eisen van economische binding aan een plaats sociaal verantwoord is. Konsekwent doorgevoerd zou dat zjjns inziens tot gevolg hebben, dat bepaalde personen in geen enkele ge meente onderdak zouden kunnen vin den. Mr. C. Schuitemaker hield een in leiding over, wat hij noemde: „De lij densweg der geleide woningbouw". Na een historisch overzicht van de woning bouw sinds 1902 te hebben gegeven, be toogde mr. Schuitemaker dat de narig heid in de woningbouw na de bevrij ding pas goed is begonnen. De te recht vaardigen noodmaatregelen bleken geen middel maar doel en de geleide woningbouw deed zijn intrede met alle gevolgen van dien. Het zwaartepunt kwam op de overheid te rusten. De particuliere bouw, de steunpilaar van de gehele woningvoorziening, kon en mocht zijn plaats niet weer innemen, de geest van de woningwet werd ern stig geweld aangedaan. Hij betoogde verder, dat door ver legging van het zwaartepunt naar de woningwetfinanciering de overheids- bouw van kort na de bevrijding in een veel gunstiger positie is komen te staan ten opzichte van de particuliere bouw en...dat in de volgende jaren deze on gelijke behandeling eerder groter dan „„."YV is geworden. Volgens spreker laakt deze gang van zaken de indruk van een hinkend beleid. ?et woningtekort is vrijwel niet in- geiopen en de vooruitzichten zijn droe- y^', rwjll tevens nog te bezien valt ?e /ijskas zich de zware fi nanciële lasten kan veroorloven. Indien we er met in slagen binnen korte tijd het huurprobieem op te lossen en de particuliere bouw op grote schaal te stimuleren en aan de gang te brengen, ziet de toekomst er somber uit, aldus mr. Schuitemaker. Het PSV heeft aan de meeste wensen, zoals die toen naar voren kwamen, ge volg gegeven. De reservering zal in een aanmerkelijk trager tempo geschieden, dan het P.V.S. aanvankelijk van plan was. De reserves zullen worden aange sproken indien het surplus meer dan tien procent bedraagt van de totale ex port. Voor de opbouwreserves zal ten hoogste één procent van de export waarde aan het surplusfonds toegevoegd worden. Enkele stemmen uit de ver gadering verschilden van mening met de voorzitter, omdat zij meenden, dat het vak weer voor een voldongen feit geplaatst was. Uitvoerig werd er gepraat over de voorstellen betreffende de nieuwe mect- wijze. Het hoofdbestuur bracht naar voren, dat de thans gevolgde meetwijze verbetering behoeft, zowel in objec tieve zin als op gronden van billijk heid. Een nieuw in te voeren meet wijze is thans in behandeling. Het was echter volgens het hoofdbestuur onmo gelijk in de vermogenswaarde veran dering te brengen, zoals onder meer van de zijde van Noordwijkerhout en Grootebroek naar voren was gebracht. Ook werd gesproken over de inname- regeling voor abnormaal van tulpen. De afdeling Noordwijkerhout had weer voorgesteld die af te schaffen, maar het hoofdbestuur wilde liever afwachten, hoe de nieuwe regeling dit jaar be valt. De innameregeling wordt thans bij wijze van compromis gehandhaafd voor zover het zift 7/op betreft, en daardoor is aanmerkelijk tegemoetgekomen aan de bezwaren van kwekers over de hoge kosten van het uitzoeken van het ab normaal. Tot slot sprak de heer Th. W. J. Ver hoef, van de Centrale Coöperatie van de L.T.B. over de betekenis van een eigen coöperatie. Hij wees er op, dat de co- operatie zich in een toenemende belang stelling mag verheugen, dank zij de pro paganda en medewerking van vele kan ten, de actieve verkooppolitiek en het deskundige personeel. Er zijn in ons land 4.000 coöperaties op land- of tuin bouwgebied en 90 procent van onze landbouwprodukten bijvoorbeeld wordt coöperatief geveild. Van de 13.000 katho liek georganiseerde agrariërs zijn er echter nog maar 3.800 aangesloten bij een coöperatie. Met meer leden kan men doeltreffender werken. Zoals sinds 1954 gebruikelijk is ook dit jaar de deelnemerslijst van de be drijven verschenen, welke zich bij het Horecaf-koffietafelcouponsysteem heb ben aangesloten. De koffietafelcoupons worden door Horecaf-leden/bedrijven uitgegeven aan gasten, die daar op pensionba sis logeren. Zij kunnen met deze cou pons terecht bij een groot aantal an dere leden/bedrijven in Nederland en bij een vijftigtal Westduitse restau rants, om zich daar een koffiemaal tijd te doen serveren, zonder dal daarvoor iets in rekening wordt ge bracht. Ook geen bedieningsgeld. De kosten van deze maaltiid zijn immers begrepen in de normale pensionover eenkomst met het hotel/pension waar de gast logeert. De bedoeling van het uitwisselings systeem is de vakantiegangers van het pensiontarief te doen profiteren, zon der hen daardoor aan een bepaalde plaats te binden. Tevens zit de gedach te voor, om vooral de vreemde toerist er gemakkelijker toe te brengen, zijn uitstapjes in het land over grotere af stand en in voor hem minder bekende streken te maken, zonder dat hij ge noopt wordt tot het medenemen van het niet zo populaire „lunchpakket". Het nummer van deze week brengt twee pagina's treffende foto's, door de eigen fotograaf, van de door de K.A.V. georganiseerde kinderbedevaart naar Lourdes. R. Kalkhoven schrijft over de Nederlandse afdeling op de Expo, die reeds een van de grootste attrac ties van de wereldtentoonstelling is ge bleken. De Nederlandse jurist en vol kenkundige Mr. G. van den Steenhoven heeft voor de tweede maal in opdracht van de Canadese regering een studiereis naar het gebied van de Eskimo's ge maakt ter bestudering van het Eskimo- recht. Hij vertelt in een uitvoerige, met zelfgenomen foto's verluchte reportage over een christelijke stam rond de mis sie van Pelly Bay, een erg koude uit hoek van de wereld. Verder zijn er unieke foto's van de Zwitserse fotogra fe van groot wild Helen Fischer, opge nomen te midden van de dierenwereld van Afrika. Vooral de vrouwelijke le zers zullen zich interesseren voor een reeks opnamen van prinses Margaret op Trinidad, dat wil zeggen: voor haar vele toiletten! Voorts is er nog een re portage van het lanceren in West-Duits- iand (door de Duitsers) van raketten voor vreedzame doeleinden. Jan Cot- taar beschouwt de nederlaag tegen de Turken als een heilzame koude douche voor velen, die na de jongste overwin ningen in een gevaarlijke roes leefden. Een serie foto's uit de strijd tussen Bol ton Wanderers en Manchester United geeft de opmerkzame beschouwer een inzicht in de kwestie van het fameuze doelpunt, waarover nogal verschil van mening is ontstaan. KORENIA 19 v. R'dam n. Linhamn. VASUM 19 te R'dam. AALSDIJK 19 v. Pt. Said n. Djeddah. ALMKERK 20 te Aden. BENGKALIS 19 te Bilbao. BENINKUST 19 v. Pointe Noire n. Luanda. CAMEROUNKUST p. 19 L. Palmas n. Freetown. DRENTE 20 te Aden. GHANAKUST p. 19 Kp. Blanco n. Dakar. GRAVELAND 19 v. Las Palmas n. A'dam. LAWAK p. 19 Guardafui n. Djibouti. LEUVEKERK 19 te Khorramshar. NOORDWIJK p., 19 Ouessant n. IJnAiiden. OVULA 19 v. Singapore n. Bangkok. ROTTI 19 v. Penang n. Pt. Swettenham. SLAMAT 20 te Singapore. STAD ALKMAAR 19 v. Gibr. n. La Spezia. STAD HAARLEM 19 v. Kirkeness n. A'dam. VAN LINSCHOTEN 19 te Tientsin. WAAL 20 te Beyrouth. WONOSOBO 19 te Damman. ABBEDIJK 20 v. R'dam n. New Orleans via Antw. ALCOR 19 te R'dam. APPINGEDIJK 19 v. R'dam n. Hamburg/ Bremen. ARENDSKERK 19 v. R'dam n. Hamb. KORENIA 19 te R'dam. PAPENDRECHT 20 te R'dam. PEPERKUST 19 v. R'dam, 20 te Antw. SCH1E 19 v. R'dam n. Havre. AMERSKERK 20 te East London. AMSTELVAART 19 te Quebec. ARKELDIJK 20 te Halifax. ARTEMIS 20 te San Juan. ATTIS 20 te Paramaribo. BENGKALIS 19 v. Bilbao n. A'dam. DORESTAD 20 te B. Aires. ELIZABETH B p. 19 Key West n. Dordr. HECUBA 20 te Pto. Cabello. HEEMSKERK 20 te Las Palmas. HELENA 19 v. Pto. Ordaz n. Emden. HESTIA 20 te Pampatar. KAAP HOORN 20 te Berre. KALINGA 21 te Sydney verw. KARIMUN 20 te Damman. KOROVINA 20 te Curagao. MATARAM 20 te Beyrouth. MERWEDE 19 v. Hamb. n. L. Palmas. MOLENKERK 20 te Marseille. OOTMARSUM 20 te New Orleans. OSIRIS 19 v. Carupano n. Jacksonville. PRINS DER NEDERL. 20 te Pt. of Spain. PRINS WILLEM V 19 te Quebec. PURMEREND 20 te Barcelona. SENEGALKUST 19 v. Dakar n. Havre. TELAMON 20 te Philadelphia. TEUCER 20 te Newport News. I Slechts 1 vertrouwd adres. Bijvullen en over trekken met prima javakapok. 40 jaar ervaring 15 jaar garantie. In 1 dag retour. Prijzen billijk. Tel. 1-1-4-8-5, na 6 uur 2-0-1-1-5. H. de Graaff - GROTE HOUTSTRAAT 103 Plaatsing geschiedt 16 cent per mm-hoogte Opgaven kunnen geschieden aan ons Hoofdkantoor, aan onze bijkantoren en agent schappen, aan de erkende advertentie-bureaus en aan de erkende boekhandelaren. Bewijsnummers van deze advertenties worden niet verstrekt. Nette R.K. vrouw, middelb. leeftijd, ongehuwd, b.z.a. v. HULP in de keuken, in pen sion of rusthuis. Br. onder no. 10143. Net persoon, 17 jaar, b.z.a. Te beginnen als LEERLING MONTEUR. Br. no. 10128. Werkende vrouw zoekt ZIT- SLAAPKAMER, Haarlem of omgeving. Br. no. 14038. R.K. Verpleeghulp wil gaar ne een hulpbehoevende dame VERPLEGEN. Br. no. 10133, ZIT- EN SL.KAMER gevr. voor r.-k. heer, met volled. pension, =t f 30.- p. w. Voor keur gelijkvloers. Omg. H. Hartpar. Kleverpark. Br. D. O. Pensionbur., Tetterode straat 2 zw. In luxe dameskapsalon MANICUURSTER gevraagd. Tel 12747. N.V. Ktennemer Confectie Industrie, Baanstraat 34, Beverwijk, vraagt: MACHINESTIKSTERS en ONGESCHOOLDE MEISJES. Aanm. dagelijks van 9-5 uur. GROOT ASSURANTIE- BEDRIJF vraagt voor de Schade- afdeling (makelaardij) bekwame STENO-TYPISTE. Talenkennis vereist. Brieven met voll. inl. aan Advertentiebureau de Bussy, Rokin 62. Amsterdam, onder no. D Z 69. Gevr. WINKELJUFFROUW voor slagerij. A. J. de Vries, Zijlweg 8, O verveen. Voor direct gevr. FLINK HANDIG MEISJE voor hele of halve dagen. Mevr. Cle mens, Laan 19, Bennebroek. Gevraagd GEROUTIN. NAAISTER en GEVORDERD NAAISTER. De Winter, H. J. Koenen- straat 12. Banketbakkerij. Gevr. nette VERKOOPSTER, liefst met vak bekend. Vermeulen. Gr. Houtstraat 170. Tel. 10140. R.K. MEISJE gevraagd als hulp in de huishouding voor dag of voor dag en nacht, alsmede NETTE WERKSTER voor enkele ochtenden per week. Hensen, Kinderhuis- singel 94, Haarlem. FLINK MEISJE gevr. boven 18 jr., van 84 u. Meerdere hulp aanwezig. Kleine Hout weg 27. Tel. 11620. HOGE PRIJZEN 10.000 12347 2000 5345 1500 9590 1000 6384 8806 15428 18172 19016 20033 20043 20838 400 10553 12004 13245 13284 14680 15972 16876 19468 20891 200 1183 3231 3292 5145 7121 7422 7929 7960 8446 8848 10126 11682 11982 12162 13800 14818 15874 16258 16329 16425 16599 16784 17624 17766 17939 18075 18081 18561 18595 18940 19415 19630 20814 20848 PRIJZEN VAN f 80 1041 107 171 263 267 289 292 378 390 444 462 607 631 654 790 822 858 868 873 2212 275 578 581 734 871 905 980 3131 268 360 379 396 452 515 637 841 859 884 893 928 953 4028 039 107 136 208 250 258 288 454 561 605 621 659 691 700 710 782 785 887 6009 014 060 158 261 271 284 584 596 617 728 828 994 6016 177 196 328 392 550 717 770 850 956 7129 263 628 8055 300 454 609 640 661 797 872 877 9305 380 442 573 612 638 660 717 727 783 960 10024 184 210 450 470 807 902 11013 094 248 270 355 359 454 987 12014 046 054 110 141 145 243 368 373 393 431 656 729 764 786 809 829 1S834 925 994 14° 155 219 429 436 458 714 14071 123 211 260 564 609 645 662 667 777 812 855 916 939 996 15nïl n^4 392 415 404 667 708 725 849 873 955 976 17284 289 409 444 553 681 867 180p6 366 394 438 565 585 651 702 797 936 19023 279 332 521 593 656 816 839 908 949 119 151 155 159 308 420 426 60S 865 918 926 21085 135 141 189 405 464 505 605 747 NIETEN 1002 017 028 092 145 149 177 212 278 288 312 333 343 363 365 377 412 477 499 501 521 532 562 616 625 650 653 683 694 766 774 812 819 827 847 859 871 880 919 935 977 986 2009 010 012 122 128 147 155 186 204 207 311 313 356 436 490 513 532 537 567 569 591 637 642 683 685 754 910 927 929 3007 024 071 080 103 124 165 166 194 205 208 230 233 237 257 259 314 331 337 364 374 467 478 553 605 657 686 738 750 751 765 857 886 952 963 4053 070 096 148 186 195 266 271 357 364 466 470 488 491 705 709 732 742 746 757 793 822 882 909 914 917 948 949 5035 036 041 042 136 140 149 211 252 256 320 368 377 379 437 461 463 493 508 522 525 547 549 562 571 621 678 703 725 730 745 823 953 986 997 6007 010 017 023 032 073 147 176 200 206 217 232 234 242 252 260 352 404 452 551 558 573 605 677 683 701 704 720 727 748 765 828 838 922 936 947 953 9S3 7007 011 020 054 158 182 216 222 229 268 274 296 354 357 378 388 423 499 554 564 574 590 635 641 719 744 883 897 918 935 943 948 955 965 996 8023 038 053 067 077 102 150 179 188 205 209 240 265 277 295 360 402 447 461 481 520 544 593 620 670 673 735 741 755 763 776 782 905 926 973 979 994 9000 9013 034 078 080 123 135 144 215 266 304 359 385 407 466 469 482 490 519 537 539 648 699 734 743 750 777 786 793 796 815 838 868 915 962 984 10030 075 086 094 098 110 119 123 130 137 147 160 198 201 207 209 226 228 271 284 315 329 352 370 395 397 400 417 459 511 540 616 694 709 710 711 730 756 770 794 843 868 875 887 926 977 981 11079 130 133 139 153 187 231 261 349 352 3'J3 437 449 487 517 524 536 696 740 761 790 807 828 830 852 856 869 885 888 914 925 952 970 Prijs van f200: 3746. 12235 100 116 142 154 180 1" 201 208 235 210 289 321 331 341 354 385 441 453 471 519 543 561 581 584 601 618 623 665 691 709 721 731 751 759 792 813 925 958 986 13007 014 061 075 090 116 156 225 226 229 232 254 285 310 332 333 338 348 390 404 424 437 440 453 472 495 622 653 672 690 701 707 766 793 811 826 859 995 996 998 14043 044 060 075 084 124 140 201 229 256 353 354 370 374 411 530 576 586 620 627 654 683 694 721 742 792 813 835 895 910 943 945 952 980 15066 074 075 116 135 138 154 205 210 273 293 294 295 322 328 333 342 355 420 483 520 524 551 564 581 587 597 633 647 670 745 818 857 886 919 920 954 991 16018 075 077 153 171 179 212 216 242 259 262 266 277 280 281 289 303 343 401 410 446 448 456 458 484 497 520 540 545 592 597 603 611 616 638 662 717 721 751 761 785 796 816 830 885 891 908 915 916 938 944 982 17006 011 014 045 054 076 107 123 184 185 197 205 225 283 315 317 363 383 387 393 398 420 437 522 546 575 660 663 688 732 742 757 760 877 922 924 18032 060 071 073 074 085 102 109 121 126 129 153 155 170 229 337 403 482 500 533 534 574 575 631 637 640 644 693 706 710 743 756 762 783 788 826 899 935 949 954 19033 088 115 118 119 121 159 161 169 182 190 201 226 378 406 414 427 434 489 510 522 564 568 599 623 624 644 667 735 742 803 828 837 889 899 900 912 934 941 943 968 991 997 20071 089 117 143 181 188 265 272 291 296 327 357 375 379 417 421 486 487 510 580 603 608 628 657 662 684 685 689 714 736 756 757 786 792 801 847 868 881 904 930 931 957 989 21036 047 049 050 152 168 184 186 254 264 265 282 292 332 342 348 357 363 412 415 432 452 515 523 537 547 548 559 564 580 584 622 641 646 688 736 750 764 768 786 846 862 876 877 926 963 22000 Katholieke Gezinshulp, Wa genweg 23. Haarlem, vraagt GEZINSHULPEN, Zij. die huishoudelijk onder legd zijn. kunnen zich aan melden iedere ochtend van 8 tot 9 uur en 's avonds van 5 tot 7 uur. Leeftijd van 17 tot 35 jaar. Gevr. in klein rustig gezin NETTE ZELFST. HULP IN DE HUISH., in- of extern. Zeer goed loon. V.g.g.v. Bronsteeweg 88, Heemstede.. Tel. 34813. Aangeb. Vrij ben.huis; omg. Zijlweg in Hrl., bev. 4 k., keuken, gang, w.c., tuin enz. g. stand, in ruil v. 2-kamer- woning of kamers. Br. ond. no. 10132. Aangeb. te SASSENHEIM huis, 2 kam. met gr. zolder, tuin. Gevr. woning te HAAR LEM of omg. Hoge buur geen bezwaar. Br. no. 10135. VAKANTIE. Aangeb. te Velp (bij Arnhem) gemeub. zit- en 2 sl.k. keuken, max. 4 pers. a ƒ2.50 p.p. p. dag. Juli t/m sept. Veel bos en heide. Br. onder no. 14037. GOED WINSTGEVEND MELK-LEVENSMIDDELEN- BEDRIJF te koop aange boden te Haarlem. Omzet plm. 130.000 per jaar waarvoor 2800 1 melk per week. Mooie woning vrij beschikbaar. Inl. J. D. Dres- selhuis, Jan Leykenstraat 33 Tel. K 20-72 52 47, A'dam. GRAM.PLATEN (ook klass., operette, jazz), boeken. Tul- penstr. 6a rd., Hrl. tel. 14195. HANDELSHUIS, Leidsestraat 41. telef. 14832, koopt alles. Meubelen, kasten, bedden, ledik., opklapbedden, stoelen, tafels en zolderopr. Pr. PH. AUTORADIO. A H. Bakker, 2e Emmastraat 34. PR. SLEESTOFZUIGER, compl. m. gar.bew. f 45.2 schrijfmach. in pr. st. f45.- en f 65.-, Philips radio, speelt schitt. f 60.-. Zuidpolderstr. 56 rood, H.-O. Gevraagd zo spoedig moge lijk NET KAMERMEISJE. Hoog loon en verval. Aan melden Hotel Gouwen berg, Grote Markt 27. Tel. 10737. KAPSTER gevr. na Pinkste ren. Vakantie wordt gere geld. Glatz, Oude Groen markt 24. FLINKE HUISH. HULP ge vraagd voor halve d^gen of hele dagen p. w. Mevr. v. Rijen, Hobbemastr. 17, Heem stede. Er is nog plaats voor enige FLINKE MEISJES voor alle afdelingen. Ook gehuwden voor gedeeltelijke dagtaak komen in aanmerking. Aan melden: Eerste Haarl. Stoom- wasserij N.V., Kamper singel 56. W. Pols, Centraal levens- middelenbedrijf, van Nesstr. 78. vraagt NETTE VERKOOPSTER met het vak bekend. Ziekenhuis St. Joannes de Deo vraagt R.K. NAAISTER. Soil, aan de directie. Stichting „UNICUM" voor chronische zieken en invaliden vraagt VERPLEEGHULP (Vrl.). Aanm. op werkd. van 9—5 u. Herenweg 126, Heemstede. ALBERT HETJN vraagt voor seizoenwerk een CASSIÈRE, leeftijd 1825 jaar. Hoog loon. Werktijden: van 's mid dags 1 uur tot 's avonds 10 uur. Aanm.: filiaal Kerkstr. 30, Zandvoort. Confectie-atelier vraagt NETTE MEISJES van 15 tot 18 jaar, voor diverse werk zaamheden. Aanmeldingen op dinsdag- en donderdagavond van 89.30 uur, adres: Pla- netenlaan 741, Haarlem-N. MANGELSTERS, PERSSTERS en FL. LEERLINGEN gevr. DEZE WEEK SPROOKJES- PRIJZEN! De enorme prijs verlaging, waarop u hebt ge wacht voor herencostuums, sportcombinaties, auto-coats, pantalons, blazers en gabar dine jassen. Heren- en Jongenskleding- huis KLUMPERS, Rijksstr.- weg 39, Haarlem-Noord. Niettegenstaande verlaagde prijzen nemen wij toch D.R.G.-* en Voorzorgzegels aan. K.L.M.-KLEDING staat aan de top daarom naar Joh. Dijkzeul, Julianapark 48. Hrl.-N., Tel. 53482. RADIO- of TELEVISIE- TOESTEL DEFECT? Wij repareren alle merken deskundig. Gratis onderzoek, waarna vrijbl. prijsopgaaf. DE BLOCK, Hannie Schaft- straat 39, tel. 11470 en Scho- terweg 44, tel. 54282. TOMATENPLANTEN, TOMATENPLANTEN BEUNDER'S Tuinbouwinrichting - Kleine Houtstraat 41 - Haarlem - Telefoon 18920. NIEUWE STOFZUIGERS f 79.met voll. gar. Van fabriek naar verbruiker. Vraagt gratis demonstratie. Pr, Leijdsstr. 11 rd„ Tel. 50734. NW. BABYBOX m. vlonder f 15.50; Boxkleed f 7.95, Kin derstoel. Fr. Halsstraat no. 4 (linker bel). Tel. 17352. Het nieuwste ETNA GAS FORNUIS van f230.— heden ontvangen. Autom. aansteek- inrichting der branders, oven- thermometer, geheel in- en uitwendig geëmailleerd staal plaat. Betaling desgew. in overleg. Rente 3%% per jaar. Landelijk erkend gasfitter VAN ZANTEN Gierstraat 31 (bij V D), tel. 15558—27674. AUTOPED, SCHRIJFMACH. Tulpenstraat 6a rd., Hrl. Te koop aangeb. wegens aanschaf van nieuwe wagens enkele RENAULTS, laadver mogen 1000 kg. Haverschmidt Klaje, Brouwersvaart 74-88. CITROËN 2, C.V. '56 deluxe weg. vertrek. Spoed. Als nw. Uiterste prijs i 2950. Heemst, dreef 264, H'stede, tel. 39685. Aangeb. VAUXHALL Victor 1957, in zeer goede st. Vraag prijs f 5000.—. Grote Hout straat 10 rood, Haarlem» Tel. 14428. De nieuwste OPELS 1957 en 1958. Verhuur zonder chauff. Fa. Krijnen en v. d. Lub be, Nw. Kerksplein 12, Tel. 10041. VERHUUR z. CHAUFFEUR Volkswagen, Opeis Rekord. Garage v. d. Klooster, Frans Halsstraat 33, tel. 16456. AUTOVERHUURBEDRIJF DE GROOT Nw. Guineastr. 2, Tel. 56471, Timorstraat 163. Speciaal werkdagen-tarief. En 100% service. VERHUUR van RIJWIELEN, BROMFIETSEN, SCOOTERS en VOLKSWAGENBUSJES. Bestel tijdig voor uw vakan tie. Stationsverhuur Rozen straat 63. Tel. 21601. V.W. VERHUUR. V.a. f 12.50 p. d. 150 km. vrij. Clooster- weg 18b, H stede Tel. 37856. J. RIJWIEL en Autoped fietsje t. k. Lottestraat 12. SENSATIONELE AANBIE DING! Slechts 25 st. d. en h. rfjwielen, weer en winduit- voering f 125."1 jr. garan tie enf2.per week. zonder aanbetalingZonder rente. Centra, Kennemer- plein 1. ZLNDAPP MOTOR, als nw., 16.000 km gelopen. Gen. de Wetstraat 4 rood, na 6 uur. FORD ANGLIA type 1951, in zeer goede staat. Benzine 1:14. Prima motor, lak, ban den en bekleding. Nieuwe accu. f 850.Veenings, Zijl straat 66, Haarlem. FORD CONSUL '56, gelopen 40.000 km. In st. van nw. 3900.—. Tel. 50172. Te koop JUNCKER BAK FIETS. Te bevr. Kerkweg 12, Santpoort, na 6 uur. In prima staat zijnde 250 cc JAWA te koop. Vogelenzang- se weg 109, Vogelenzang. STUDIE-PIANO f 250.—. Te bez. 's avonds na 7 u. Kleine Houtstraat 107, Haarlem. AUTORIJLES. Opel Rekord '57. „Rutte Overton", Over- tonweg 10, Haarlem. Telef. 5.4.5.1.5. OVERGANGSLEEFTIJD? MIGRAINE? ONGEZONDE TEINT? JEUGDPUISTJES? VERSTOPPING? VET ZUCHT? Nattermann's Bloed zuiverende thee no. 8 helpt! Groot pak f 1,85 bij elke drogist. OVERGORDIJNEN VERVEN, zijden lampekappen stomen. Chem. wasserij en ververij Keyset Lorentzplein 25 en Soendaplein 37. VERHUURINRICHTING HENK LEISING. Uitgebreid serviesgoed, glaswerk, stoe len, klapstoelen, tafels, kapstokken, gardarobes, ka merschermen, bedden kin derbedjes enz., enz., enz. Henk Leising is favoriet op verhuurgebied. Magazijnen Zoetestraat, Tel. 13754. Klappersingel 147, Tel. 57329. Prijslijst op aanvraag. KUNSTSCHILDERS Uw materialen van de Verf- beurs. Middenweg 20b, hoek Raadhuisplein, H.-N. Tele foon 56845. OUDE van dagen tot 85 jaar, die te laag verzekerd zijn voor Begrafenis. KERK, uit vaart en H. H. MISSEN, kun nen tegen lage premie ver- zekerd worden. Br. no. 10075. R.K. meisje (middenst.) zoekt sportieve VRIENDIN, leeft. 22-26 j., liefst zaken- milieu. Br. onder no. 10158. 20 KORTING op stoom- goederen mits gebracht en gehaald aan de fabriek Lorentzplein 25 of fil. voor H.-N. Soendaplein 37, Du- venvoordestraat 68. Voor Be verwijk, Zeestraat 68; voor IJmuiden, Trompstraat 37. Chem. Wasserij Ververij Keyser. MATRASSEN BIJV. EN OVERTREKKEN. Verenbed 3-delig maken. Van Meeu wen, Beddenspeciaalzaak, Rijksstraatweg 71, tel. 54956. DIERENVRIENDEN. Bouwt allen mee aan het Kennemer Dierentehuis. Bezoekt de markt od 22 - 23 en 24 mei a.s. in de Haarl. Kegelbond, Tempeliersstraat 35, vanaf half elf geopend. MOEDER DOORSNEE opent donderdag 22 mei om 11 uur de markt van het Kennemer Dierentehuis. - Steunt ons werkHelpt mee bouwen voor de dieren! BESTELWAGEN te koop ge vraagd, 600 tot 1000 kg (mag I niet meer dan 40.000 km ge- 11T» A r non. Wasserij G. Rhee Zn., i lopen hebben). P. A. v. Den- - - I zen, in Huish. Art., Groot Bleekersvaartweg 37, Heem stede. k Heiligland 20, Tel. 20957. Donderdag 22 mei om IIjuur opent MOEDER DOORSNEE de markt van het Keraemer Dierentehuis in de h.k.b.. Tempeliersstraat 35. U vindt er curiositeiten, boeken, pla ten, linnengoed, biljartarti- kelen, speelgoed, enz, enz. VERGROTINGSAPPARATEN foto Scherpen huyzen, Sta- ten Bolwerk 6, tel. 2009d, JAPONNEN. Maakloon v.a. 8.50. Modeliaponnen, ook in grote maten, geëtaleerd, nu extra voordelig. Maison Tiny. Paul Krugerstraat 30, Haarlem. MARKTBERICHTEN PURMEREND, 20 mei. Eierenmarkt. 12000 kippe-eieren f 12.50— 13.00 per 100 stuks. 6000 eende-eieren f 9.00 per 100 stuks. Veemarkt. Runderen totaal 786 stuks. 235 vette koeien f 2.20—3.40 per kg, goed; 376 geldekoeien f 550—975 per stuk, stug, duur; 145 melkkoeien f 850—1160 per stuk, matig; 15 pinken f 370—680 per stuk, kalm; 15 stie ren f 675—1500 per stuk, goed; 13 graskai- veren 1 225—385 per stuk, matig. 73 vette kalveren f 1.90—2.70 per kg, vlug. 897 nuch tere slachtkalveren en nuchtere tokkalve- ren: nuchtere slachtkalveren f 35 60 per stuk, vlug; f 1.10-1.45 per kg, vlug; nuch tere fokkalveren f 75140 per stuk, vlug. 218 vette slachtvarkens, vette varkens voor de zouterij en vette zeugen: vette siacn^- varkens f 1.70—1.32 per kg, f?ed;„^e4t0 Vw" kens voor de zouterij f V»»"-v» »ned' goed; vette zeugen f 1.40—:1.60 P'er kS. 6 per stuk, goed; schrammen i65—105 per 1297 biggen en schrammen: biggen f 45— stuk*6 b e tere" i™-eC4^ 60 pér stuk, betere handel; vette Jammeren f 50—75 per stuk. betere handel. 66 bokken en geiten f 10—50 per stuk, matig. 16 paar den f 400—900 per stuk, kalm. Totaal aan tal dieren 5135 stuks. Pluim veemarkt. 2300 oude kippen en ha nen, wit en rood, f 1.90-2.00 per kg; 800 oude kippen en hanen, blauw, f 2-99~2 }9 per kg; 600 jonge hanen, blauw, f 2.00—2.15 per kg. 3400 jonge hanen, wit en rood, f 1 85—2.15 per kg. 250 eenden: jonge eenden f 1 75—2 25 per stuk, oude eenden f J.M 1.20 per stuk. 400 konijnen f 2.008.00 per stuk, f 1.802.00 per kg. VEEMARKT ROTTERDAM, 19 mei. Aan voer 2081 stuks vee, waarvan 1330 vette koeien en 751 varkens. Prijzen resp. Ie, 2e en 3e kw!vette koeien f 3.00-3.40, f 2.80- 3.00 en f 2.602.80; varkens f 1.80, t 1.78 en f VEEMARKT AMSTERDAM, 19 mei Aangevoerd 301 runderen: le soort f 3.40 3 50 2e soort f 3.103.30, 3e soort f 2.65— 3 oo' per kg gesl. gew„ duur. 209 varkens: lé soort f 2.16—2.20, 2e soort f 2.08—2.14, zware varkens f 1.95—2.03 per kg gesl. gew. 25 nuchtere kalveren f 1.351.50 per kg lev gew. 5 graskalveren geen notering. VETTE VARKENSMARKT LEIDEN, 20 mei. Aangevoerd 240 vette varkens. Note ring per kg lev. gew.: zware f 1.701.73, lichte f 1.74—1.77, slagersvarkens 1 1.77—1.79, zeugen f 1.461.53. EIERMARKT APELDOORN, 19 mei. Aan voer circa 190.000 stuks. Grote eieren f 13.0013!50 en henne-eieren f 7.0010.50 per 100 stuks. Prijzen uit 42 noteringen. VEILING TIEL, 19 mei. Appelen: Jona than I 142145; Winston I 115-138, II 55- 104, Glasaardbeien per doosje van 2 ons a 100—133, I 70—102, II 45—90. Groenten: Rabarber I 12—14, Selderie per bosje I 1—3, Sla per stuk I 8—14, Slauitjes per stuk I 5—6. Spinazie I 8—11. II 38. Aard appelen: Bevelanders, grote 1416. Bloe men: Afrikanen per stuk 10—12, Petunia per stuk 1921, Salvia per stuk 1921. Alles in centen per kilo, tenzij anders vermeld. LIJNOLIETERMIJNMARKT ROTTERDAM, 19 mei. Voorl. omzet: nihil. Noteringen: mei 95.00 (95.25), juli 94.00 (94.85), sept. 93.10 (94.00), nov. 92.00 (92.85).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 11