Velsens raad verheugd over investeringsplan Weer sombere geluiden over toekomstige woningbouw m Velsen subsidieert St. O.K.K. en Kath. Schoolraad Velsen volgende week in het teken van de sport Groot aantal demonstraties in de gemeente RAKET NAAR DE MAAN Z; Alfredo Geen woord over ontwerp IJmondraad DE KONINGIN IN DELFT RADIO en TELEVISIE V.V.D. wil de stichting eigen boontjes laten doppen MEDEDELING DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBIE WOENSDAG 4 JUNI 19SS PAGINA 4 W oon wagenkamp lil i Rijkskweekschool Haarlem N. J. MAERTENS N.V. Bergafwaarts Kwalitatief JUBILEUM VAN J. H. RASPOORT O Wandelen en hengelen Prof-elftal IJMUIDEN FLINK GESPAARD J aarvergadering Zeekadettenkorps Beëdigd KAMSTEEG's Automobielbedrijf N.V. Voor-wedstrijden d/s men '/tenderer sheds opmerAzjjm ty/A mjAen c/dA ie yoorzicA/A/g moe/ zfn, c/jn moei Je zeg eersi beginnen me/ 'f A/iAen wjjr Ae Ae yoe/e' ze/, jugurA A.. -Je /jr<JAhJt7 qeiuA spreAen "J/Je nie/s qebroAerr heb/. CUSTOMS 20LL DOUANE CUSTOMS ZOLL DOUANE CUSTOMS ZOLL DOUANE behoudens een enkele toespeling: op de algemene belangstelling, waarin het IJmondgebied staat, is in tegenstelling tot de gemeenteraden van Bever wijk en Heemskerk, die hieraan maandagavond ieder een spoedvergadering hebben gewijd, in de vergadering van de gemeenteraad van Velsen dinsdag avond met geen woord over de bestuurlijke indeling van de IJmond en het betreffende wetsontwerp gezegd. De gemeenteraad heeft zich intensief bezig gehouden met een indrukwekkende lijst van investeringen, die mogelijk zijn geworden. Wethouder R. Verbeek heeft opnieuw een somber perspectief gegeven op de woningbouw. Er zijn vele vraagtekens gezet bij de urgentie- lijst voor de scholenbouw en er is uitvoerig gedebatteerd over subsidiëring van de Stichting Opbouw Katholiek Kennemerland en de Katholieke School raad IJmond. Wat dit laatste betreft verwijzen wij naar een afzonderlijk verslag in dit blad. Er is eerst wat heen en weer gepraat over een wellicht te vestigen etablis sement op de hoek van de Linnaeusstraat, wat volgens wethouder Verbeek het beste betiteld zal kunnen worden als een koffiehuis, omdat de zeelieden aan de Zuidzijde van de Vissershaven nu nergens meer terecht kunnen en de beheerder van „Het Witte Gebouw", die daar weg moest, nu een andere plaats heeft gevraagd. Het etablissement zal echter ook 's avonds en zater dagsmiddags geopend zijn. Als het er tenminste komt. Want nu ging het alleen maar om de beantwoording van een bezwaarschrift van bewoners uit de omgeving tegen de voorgenomen bouw, welk antwoord in handen van B. en W. ter afdoening is gesteld. De heer J. van Os v.d. Abeelen (Arb.) is door de voorzitter niet gecorrigeerd, toen hjj, alvorens over de investeringen te gaan praten, bewust buiten de orde ging om met een terugblik op de jong ste verkiezingen te feliciteren diegenen, die zich gelukkig kunnen voelen en zijn medeleven te betuigen met degenen, die minder gelukkig waren. Voor de geluk kigen zal het zaak zijn te behouden wat zij hebben,voor de minder gelukkigen te verkrijgen, wat zij begeren. De heer J. Nuyens (K.V.P.) vond hier in aanleiding op te merken nog niet eerder ervaren te hebben, dat in de ge meenteraad van Velsen in zo irenische geest over verkiezingen is gesproken. Hij vond dit van de fractievoorzitter van de P.v.d.A. een sportief gebaar, een waarborg voor een goede samenwer king. De heer Nuyens verklaarde te ge loven, dat verder werken in een goed samenspel met respectering van prin cipiële verschilpunten, vele belangrijke vruchten zal kunnen afwerpen. Sprekend over het investeringsplan zag de heer Van Os hierin vele pro jecten, die voor het welzijn van de ge meente nodig moeten worden geacht. Het voteren van 600.000 als eerste bedrag voor een centraal kantoorgebouw ven alle andere projecten. Tal van dien sten, die nu ver beneden de maat gehuis vest zijn, zullen een betere huisvesting krijgen en bovendien geeft dit gebouw een accent in de stedebouwkundige opzet, waarvan IJmuiden er nog wel een paar kan gebruiken. Ook de heer Andriesma (K.V.P.) juichte de komst van het kantoorge bouw toe, omdat dit het gemeenteper- soneel ten goede zal komen. De ver plaatsing van het woonwagenkamp deed hem de vraag stellen of de geno teerde 122.000 alleen door Velsen of samen met Beverwijk en Heemskerk zullen moeten worden opgebracht. In antwoord hierop deelde wethouder A. de Jong mede, dat het oorspronkelij ke plan was, dat Velsen het zou doen, maar in de IJmond-commissie is er al over gesproken om het eventueel gemeenschappelijk tot een oplossing te brengen. Burgemeester Kwint voegde hieraan lachend toe, dat het kamp niet per se in Velsen behoeft te staan. Wethouder Maas verklaarde, dat bij samenwerking ook de exploi tatie voor Velsen aanzienlijk goedko per zou zijn. Wethouder Verbeek verklaarde, dat ook het college voldaan is, dat er nu ze kerheid is over het tot stand komen van het kantoorgebouw. Het postkantoor, dat sedert 1945 in een b.l.o.-school is on dergebracht, is voor een gemeente als Velsen geen figuur. Het zal een betere huisvesting geven van het gemeenteper- soneel, al moet men niet vergeten, dat de financiële consequenties niet licht zijn. Nu zit het personeel in afgeschre ven gebouwen, dus zeer goedkoop. De heer mr. Tonino (K.V.P.) had nog een vraag gesteld over de kartering waarop wethouder Verbeek de raadsle den adviseerde eens kennis te gaan ne men van de gemaakte luchtfoto's. La ten wij als commissie van openbare werken eens gaan kijken, stelde de heer Nuyens voor. Laat de hele raad samen gaan kijken, suggereerde mevr. Hey- koop en toen liet de heer Nuyens weer weten, dat ook de pers er belangstel- ling voor had. We zullen het zien te or- ganiseren, deelde burgemeester Kwint mede. Voldoening was er over het voorne^ men van de gemeente om vervuiling van in haar bezit zijnde grond tegen te gaan. De heer Nijssen (K.V.P.) vond, dat Vel sen met de verkoop van grond van de gemeentelijke kwekerij aan het rijk ter verbreding van de rijksweg Haarlem Velsen er beter afkomt, dan met de aan koop van andere grond, om daarmee de kwekerij in andere richting uit te brei den. De grond is voor agrarisch ge bruik duur en de kwaliteit is slecht. Het gaat hier, aldus wethouder Verbeek om een reeks van grondruilen, die jammer genoeg niet gelijktijdig hun beslag kun nen krijgen. Met andere percelen wordt weer compensatie gevonden, terwijl de bedoeling is, dat de grond tegen een re delijke prijs aan het plantsoenbedrvjf wordt gegeven. De heer Nijssen toonde zich ook de agrarische deskundige bij een voorstel tot voorlopige onteigening van grond te Driehuis. De eigenaresse vraagt 30.000, heeft de grond voor successie rechten opgegeven voor 28.000 en de gemeente biedt 21.200. Hij vond dit wel laag voor beste agrarische grond, die in het uitbreidingsplan ligt. Wethouder Verbeek wees er op, dat eindeloze dis cussies zijn gevoerd en dat de afstand tussen vraagprijs en bod te groot was om overbrugd te kunnen worden. Er moet een weg aangelegd worden en nu is de enige oplossing een objectieve des kundige instantie te laten uitmaken, wat de grond moet kosten. Bezwaren tegen de bouw van een drie- klassige kleuterschool in Duinwijk wa ren er bij de Raad niet, wel dat hier met semi-permanente bouw moet wor den volstaan. Er is geen keus, aldus de burgemeester, die vond, dat Velsen zo langzamerhand een ,,Mavem"-gemeen- te gaat worden met zijn vele noodloka- len. Ze zullen zeker een 15 tot 20 jaar moeten blijven staan. Ze zijn niet fraai, maar het is nog een geluk, dat de scho len er behoorlijk in ondergebracht zijn. De heer Nuyens (K.V.P.) plaatsta een groot aantal vraagtekens, waarbij het hem gelukte van de collegetafel wat meer aan de weet te komen over de gang van zaken bij de urgentieverkla ring voor scholenbouw speciaal wat de bijzondere scholen betreft. De beant woording door de burgemeester bleef aan de vage kant, omdat hij in deze ma terie wethouder H. de Boer wegens diens ziekte moest vervangen. De bur gemeester was dus slechts gedeeltelijk op de hoogte, maar kon wel catego risch de door de heer K. Tijssen (C.H.U.) gemaakte opmerking, dat hij er niet ze ker van was dat alle onderwijsrichtin- gen met dezelfde belangstelling behan deld werden, van de hand wfjzen. Wethouder A. de Jong deelde mede, dat aan het ministerie van O.K. en W. is opgegeven, dat Velsen op dit moment voor de financiering van zijn scholen bouw 1.936.595 nodig heeft. Het betreft hier vier bijzondere scholen, waaronder 2 r.k. kleuterscholen, 3 openbare scho len en een gymnastieklokaal. De heer Nuyens kwam tot de conclusie, dat het voor de schoolbesturen zaak is „Den Haag" het vuur na aan de schenen te leggen. De overige agenda-punten werden bij hamerslag afgedaan, waarna te onge veer 10 uur de vergadering gesloten kon worden. Dinsdag heeft H.M. de Koningin een bezoek gebracht aan de N.V. Nederlandse Kabelfabriek in Delft. Op deze foto ziet men de Koningin op het bordes van het hoogspanningsresearch-laboratorium, luisteren naar de uitleg, welke ir. P. Dubbeldam, chef van dit laboratorium, gaf over demonstraties, die de Koningin daarna vanachter de glazen beschutting van een der meetkamers kon volgen. Eindexamens 2de leerkring: Geslaagd de heren: J. M. Antonisse te Haarlem, P. E. Jolly te Haarlem, A. Kaart te Haarlem, S. Folkersma te Haarlem. Advertentie Nassaustraat S Haarlem Tel. 15220 Naar aanleiding van de doortrekking van een verbindingsweg tussen Wijker- straatweg en Grote Hout- of Konings weg te Velsen-Noord, waarin een bocht ls gelegd om anders in de weg staande woningen te sparen, deelde wethouder Verbeek mede, dat als Velsen deed wat het zou moeten doen, 447 woningen af gebroken zouden moeten worden. Vel sen kan dit, nu er een schreeuwend te kort aan woningen komt, niet doen, al ls de keerzijde, dat het ook geen krot ten eeuwig kan laten staan of ten kos te van grote bedragen nog enige tijd be woonbaar houden. Velsen kan geen wo ning missen. In 2 jaar heeft Velsen 200 woningen toegewezen gekregen. En dan te bedenken, dat Velsen 450 tot 500 hu welijken heeft, waarvan 2/3 in Velsen blijft. Het zal straks met de woonruim te-mogelijkheid snel bergafwaarts gaan. Zag het er bij de bespreking van de bouw van kleuterscholen naar uit, dat de V.V.D.-fractie in de gemeenteraad welwillend tegenover katholieke aan spraken staat, een geheel ander geluid lieten mevr. G. E. Heykoop-van Iïee- kum en haar fractiegenoot, de heer P. M. Pleyler, horen, toen de voorstellen aan de orde kwamen om de Stichting Opbouw Katholiek Kennemerland een subsidie te verlenen overeenkomstig het advies, dat het adviescollege voor het IJmondgebied in deze had gegeven, teneinde de St. O.K.K. in staat te stel len een regionaal sociaal-wetenschap pelijk onderzoek in te stellen omtrent het jeugdvraagstuk. De C.P.N. was er eveneens vierkant tegen. Ook tegen een subdidie aan de katholieke school raad IJmond, die een regionaal sociaal wetenschappelijk onderzoek wil instel len met betrekking tot de onderwijs planning in het IJmondgebied. Wat dit laatste betreft stemde de V.V.D.-frac- tie wel voor subsidiëring. De discussie over deze materie werd van communistische zijde geopend door de heer D. den Hollander, die het Ne derlands Economisch Instituut voldoen de in staat achtte een dergelijk onder zoek te doen. Straks wordt het nog zo, dat in iedere straat een groep mensen om subsidie voor een of ander onder zoek komt vragen, meende hij. Mevr. G E. Heykoop-van Reekum (V.V.D.) zag hier een bisschoppelijk bevel aan het dekenaat Beverwijk. De katholieken zijn vrn om een dergelijk onderzoek in te stellen, maar de scheiding van Kerk en Staat vraagt, dat de overheid er niet aan betaalt. Van de andere fracties kwamen ge heel andere geluiden. De heer J. Vis ser (A.R.) vond dit structuur-onderzoek noodzakelijk en belangrijk en hij hoop- te; dat ook andere richtingen dit voord beeld zullen volgen. Hij en de heer L. van Hameien (Arb.) spraken de wens uit, dat de gemeente straks kennis zal kunnen krijgen van de resultaten van het onderzoek van de St. O.K.K. De heer J. van Leeuwen (K.V.P.die ook in het IJmond-adviescollege over deze zaak gesproken heeft, merkte op, dat de katholieken uit eigen middelen reeds belangrijke bedragen hebben ge geven. Er is nog een klein tekort en daarvoor wordt dus een aanvullend subsidie van de overheid gevraagd. Wj] moeten er ons over verheugen, aldus de heer van Leeuwen, dat ook buiten de overheid mensen gevonden worden, die vragen om gegevens voor hun plan ning. Ter kennis brengen van het rap port aan de overheid leek hem, hoewel hij daarover geen. zeggenschap had, voor de hand liggend, omdat dit ook in het belang zal zijn van de betrokken groepering als de overheid weet, hoe de zaken staan. De heer van Leeuwen herhaalde wat hij al eens eerder over de begripsver warring rond de naam van de St. O.K.K. had gezegd, daarbij het statuten-artikel, handelende over de doelstelling, letter lijk citerend. Dit lokte de heer J. van Os v. d. Abeelen (Arb.) uit zijn tent, die destijds juist over die naam een op merking had geplaatst. Hij verklaarde, dat het voor hem nog altijd zo is, dat wij in de IJmond uitermate ongelukkig zullen worden, wanneer wij niet over bepaalde grenzen zullen kunnen heen kijken. De kwade kansen, die een over- verzuiling bieden, bleven hem benau wen, al moest hij daar direct aan toe voegen een zeer prettig en begripvol contact te hebben met de leidinggeven de figuren in de St. O.K.K. Het voorlezen van de doelstelling van de St. O.K.K., waarin gesproken wordt over een nauwe samenwerking met an dere groeperingen, deed de heer P. M. Pleyer (V.V.D.) de gang van zaken rond de Brulboei weer eens op het ta pijt brengen, waarop de heer van Leeu wen -in tweede instantie repliceerde, dat samenwerking nog iets anders is dan opgaan in het geheel. En de heer van Os v. d. Abeelen, die destijds de besprekingen rond de Brulboei had meegemaakt, kon verklaren hoe hem toen duidelijk was gebleken, hoe hier sprake was van een principieel bezwaar en hoe aan alle kanten geprobeerd was er iets van te maken. De samenwerking tussen personen heeft er niet in het minst onder geleden. Burgemeester Kwint, die deze zaak wegens ziekte van wethouder H. de Boer verdedigde, zag hier geen moge lijkheden voor het Nederlands Econo misch Instituut, door mevr. Heykoop ten onrechte een overheidsorgaan ge noemd. Het is geen economisch maar een kwalitatief onderzoek. De bereke ning van de kosten geldt alleen het aan tal katholieken in de drie IJmond-ge- meenten en heeft dus geen betrekking op de tot het dekenaat behorende ande re gemeenten, die buiten het IJmondge bied vallen. Het college van B. en W. van Velsen ziet met belangstelling de resultaten van dit onderzoek, dat gerui me tijd In beslag zal nemen, tegemoet. In tweede instantie heeft de heer Pleyler het onjuist genoemd in deze tijd bij de overheid voor dergelijke sub sidies aan te kloppen, maar de heer van Os v. d. Abeelen (Arb.) verklaarde er zich vierkant tegen juist in deze zaken te gaan bezuinigen. Het was hem bo vendien niet duidelijk, waarom de over heid wel het büzonder onderwijs zou subsidiëren, wel het jeugdwerk in al zijn geledingen en niet dit onderzoek. De heer J. Visser (A.R.) constateerde, dat Velsen nu al jaren met succes de materiële belangen van de gemeente behartigt en waarschuwde er voor te waken, dat Velsen op maatschappelijk terrein niet achterraakt. Burgemeester Kwint zei tenslotte: Wat wil men nu nog mooier voor een dergelijk belang rijke zaak, dan dat overheid en particu lier initiatief elkaar de hand reiken. De V.V.D. verlangde stemming en toen deze gehouden was, bleek het voor stel tot subsidiëring van de St. O.K.K. met de 5 stemmen van C.P.N. en - V.V.D. tegen te zijn aangenomen. De subdidiëring van de katholieke school raad IJmond leverde toen nog weinig stof tot spreken op. De V.V.D.-fractie was hier wel voor, zodat dit voorstel alleen de drie communistische stem men tegen kreeg. De uitgebreide ambtelijke staf van het bedrijf openbare werken Velsen was dinsdagmiddag 4 uur verenigd in de theeschenkerij Velserbeek om de heer J. H. Raspoort, chef-straatmaker bij dit bedrijf, te huldigen in verband met zijn 40-jarige dienst bij dit bedrijf. Wet houder R. Verbeek kon hem met recht een jonge jubilaris noemen. Op 15-ja- rige leeftijd was hij bij het bedrijf ge komen, had er de verschillende rangen doorlopen en zijn jeugdige leeftijd recht vaardigt te voorspellen, dat hij het goud wel zal halen. De wethouder roemde zijn goede hoedanigheden om daarna over te stappen op zijn hobby: vogels. De wethouder overhandigde hem ten slotte namens het gemeentebestuur de gebruikelijke gratificatie en daarnaast een tweetal boekwerken op natuurge bied. ------ De directeur van het bedrijf, de heer ir. D. N. Dammers, sprak gelukwen sen namens directie en personeel. Aan een man, die voor wie met hem sa men werkten een prettig collega is, bood hij eveneens een natuurboek aan, handelende over de Kennemer Duinen. De heer J. Holtkamp bood de heer Ras poort namens enige directe medewer kers eveneens een geschenk aan en ten slotte sprak de heer J. J. Stam namens het bestuur van het jubileumfonds. Zijn felicitaties gingen vergezeld van een verrekijker. En daarna is men nog ge ruime tijd in een gezellige sfeer bijeen gebleven. De komende week zullen een zeer groot aantal takken van sport in de gemeente Velsen de aandacht van het publiek trekken. De Velser sportstich ting, die enige jaren ervaring heeft opgedaan met het organiseren van een sportdag, is nu met een sportweek voor de dag gekomen, die uitmunt door ver scheidenheid en een grootscheepse op zet, waarbij er met succes naar is ge streefd op verschillende plaatsen in de gemeente tegelijkertijd activiteiten te brengen. Dit laatste geldt niet voor de woensdag en de zaterdag, die voor cen traal georganiseerde manifestaties zijn gereserveerd. De Velser sport-stichting heeft bij de opzet een grote medewer king ondervonden van de meest uiteen lopende takken van sport, die graag deze gelegenheid hebben aangegrepen om „aan de weg te timmeren". Daar naast onder", ond zij, middels de sectie muziek van de Velser Gemeenschap, ook grote steun van de plaatselijke muziekverenigingen, zodat tal val} sport-evenementen ook een muzikaal steuntje meekrijgen. Om vooral de min der bekende takken van sport ook voor het publiek reeds bij een eerste kennis making aantrekkelijk te doen zijn, zal bij deze demonstraties een technische voorlichting gegeven worden, zodat het ook voor buitenstaanders begrijpelijk zal zijn. In Velsen-noord worden maandag 9 juni op het sportpark „Rooswijk" des avonds om 7 uur handbaldemonstraties gegeven en terzelfder tijd is er een hockeywedstrijd op het sportpark „Wa tervliet". Dinsdags wordt in dit ge- meentedeel een gymnastiek-uitvoering gegeven. Ook deze begint 's avonds om 7 uur. Het is nog niet zeker of hel zal zijn op het plantsoen achter de Van Rijswijkstraat of op het Strating- plantsoen. Donderdagsavonds 7 uur zijn er volleybal-demonstaties op het Stra- tingplantsoen en een basketbal-demon stratie op het schoolplein van de Wa- tervlietschool. De Velser sport-stichting doet niet aan politiek. Men mag er dus beslist geen IJmondiaanse gedachten achter zoeken dat op vrijdag 13 juni 's avonds om half zeven op het sportpark „Water vliet" raadsleden uit Velsen zullen voet ballen tegen raadsleden uit Beverwijk. Er staan geen IJmondproblemen op het spel en de wedstrijd wordt alleen ge houden i:i de Olympische geest van verbroedering. Direct daarna wordt op hetzelfde terrein een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Velsen en Beverwijkse leden van amateur-voetbalverenigin gen. Santpoort krijgt op de eerste dag van de sportweek volleybal-demonstra ties op het weiland aan de Hoofdstraat. Deze beginnen om 7 uur, evenals de voetbalwedstrijd Velser Jeugd-elftal Haarlems Jeugd-elftal, welke laatste ge speeld zal worden op het terrein van de r.k.s.v. „Velsen" aan de Kweekers laan. Dinsdagavond 7 uur is er een gymnastiekuitvoering in het Burg. Rij- kenspark. Donderdagsavonds wordt een honkbaldemonstratie gegeven op het ,,Velsen"-terrein aan de Kweekerslaan en tevens is daar die avond handboog- schieten. Vrijdagsavonds vindt op het Velsen-terrein een korfbal-demonstratie plaats. Het centraal gelegen IJmuiden krijgt uiteraard de hoofdschotel van het pro gramma geserveerd. Maandag 9 juni kunnen de liefhebbers van de wandel sport deelnemen aan een wandelmars, die hen 's avonds voert door IJmuiden, Driehuls, Beeckenstein en Velserbeek en langs het kanaal terug naar IJmui den. Deze tocht begint 's avonds om 7 uur bij het jeugdhuis „De Brulboei" aan de Kanaalstraat te IJmuiden. Van daar uit vertrekken op hetzelfde tijd stip de deelnemers aan de hengelwed- strijd, die aan de Kanaaldijk gehouden wordt, tussen de oude PEN-centrale en de halte Casembrootstraat. Deze wedstrijd is voor jongens en meisjes van 10 tot en met 12 en van 13 tot en met 15 jaar. Om half acht 's avonds is er voorts nog een basketbal-demon stratie op het terrein aan de Heide- straat te'lJmuiden-oost. Dinsdkg 10 juni demonstreert de rui tersport 's avonds om 7 uur op het ter rein aan de Heerenduinweg te IJmui- den-oost. Om half acht wordt op het Marktplein een gymnastiekuitvoering gegeven en eveneens om half acht be ginnen in het Velserbad zwemwedstrij den en -demonstraties waaraan mede werken V.Z.V., de Watervrienden, de IJ.R.B. en Engelse gasten. In de genele gemeente Velsen is woensdagavond niets te doen met uit zondering in het sportpark „Schoo- nenberg". Voetbalminnend Velsen zal daar getuige kunnen zijn van een voet balwedstrijd tussen het Nederlands elf tal (spelers onder 23 jaar) en een Vel ser prof.-elftal. Deze wedstrijd begint 's avonds om 7 uur. Donderdagavond wordt op het Markt plein te IJmuiden wederom een gym nastiekuitvoering gegeven, die om half acht begint. Vrijdagavond half acht zul len op het Marktplein Judo, boksen en krachtsport worden gedemonstreerd. In de gymnastiekzaal van het gymnasium Felisenum zal men om half acht kun nen kijken naar Badminton-demonstra- ties. Wie de buitenlucht prefereert kan ook nog een kijkje gaan nemen bij het triabasveld in het Moerbergplantsoen te IJmuiden, waar zevenhandbalde- monstraties gegeven zullen worden. Zaterdag 14 juni brengt de grote fina le van de eerste sportweek Velsen. De- putaties van alle sportverenigingen zul len vanaf het Tiberiusplein in optocht trekken naar het hoofdveld van net sportpark "Schonenberg" en daar de fileren voor autoriteiten. Dit delile wordt gevolgd door massale gymnas tiekoefeningen en het optreden van de herenploeg van het Centraal Instituut Opleiding van Sportleiders te Overveen. De voorzitter van de Velser Sportstich ting zal daarna de sportweek officieel sluiten en tot slot wordt door de mu ziekverenigingen een taptoe gebracht, waaraan naar schatting een vierhon derd muzikanten zullen meewerken. De sluiting van de sportweek begint des middags om 3 uur. Voor deelname aan de wandelmars op maandag 9 juni kan men zich tot maandagmiddag 6 uur melden bij de heer H. C. Smit, Lange Nieuwstraat 408 te IJmuiden. Wie aan de hengel- wedstrijd wil deelnemen kan zich tot en met 6 juni opgeven bij de volgende adressen: S. Schenk, Reggestraat 17, IJmuiden, C. Ooms, Cederstraat 30, IJ muiden, N. Engelhart, Trompstraat 92, IJmuiden, P. Wennis, Hoofdstraat 71, Santpoort, R. Bosma, Cypressertstraat 5, IJmuiden, Tï. Hellings, Eikenstraat 1, IJmuiden, C. Meerhof, "P.C. Hooft- laan 5, Driehuis, H. J. van dër Ham, Grote Hout- of Koningsweg 70, Velsen- noord. De Technische Commissie van de af deling Haarlem van de KNVB heeft voor de wedstrijd Velsens ElftalNe derlands Elftal (spelers onder 23 jaar), die op woensdag 11 juni 's avonds om 7 uur op het hoofdveld van het sport park „Schoonenberg" gehouden zal worden, het Velsens Elftal als volgt samengesteld: doel Geerlofs (VSV), achter C. Schoon (VSV) en Pieterse Aan het postkantoor IJmuiden en het daaronder behorende ambtsgebied werd gedurende de maand mei 1958 voor de rijkspostspaarbank ingelegd 411.965.44 en terugbetaald 265.289,61. Het spaar tegoed steeg dus met 146.675,83. De vereniging Zeekadettenkorps IJmond houdt maandag 9 juni in het cultureel centrum te IJmuiden de jaar lijkse algemene vergadering. De agen da vermeldt alleen de jaarstukken van secretaris en penningmeester, alsmede de benoeming van een kas-commissle. Ingekomen stukken en rondvraag zul len hier respectievelijk aan voorafgaan en er op volgen. Als makelaar in onroerende goede ren werd dinsdag 3 juni beëdigd: J. M. Schouten te Haarlem. Als makelaar in Assurantiën werd dinsdag 3 juni be ëdigd: A. C. Baak te Aerdenhout. Advertentie JULIAN ALAAN OPENGEBROKEN blijft bereikbaar via de Verspronckweg. Benzine, verkoop, stalling, reparatie. OFFICIAL VOLKSWAGEN DEALER Julianalaan 295 - Telefoon 11781 (VSV), midden Han Janssen (Stormv.), M. Spaans (VSV), en J. Tol (Stormv.), voor A. de Boer (Stormv.), G. v. d. Meer (Storr C. Groot (Stormv.), J. Luppens (Stormv.) en C. Brom (Stormv.). Reserves zijn N. de Graaf (Stormv.), H. Snoeks (Stormv.), G. Mertens (VSV), B. Freriks (Stormv.) en C. v. d. Heyden (VSV). Ten einde te komen tot de samenstel ling van een Velser Jeugd-elftal wordt donderdag 5 juni 's avonds 7 uur op het Waterloo-terrein een selectie-wedstrijd gespeeld, waarvoor de volgende elftal len werden opgesteld: elftal A: doel F. Vrijhof (Stormv.), achter J. Reyn- ders (VSV) en S. Kistemaker (Stormv.), midden K. Hartman (Kinheim), R. de Boer (Stormv.) en L. Paap (Waterloo), voor: H. Gravemaker (Stormv.), W. Nat (Stormv.), J. Martens (VSV), H. Spuls (IJmuiden/ en F. v. d. Kant (Kinheimjj Elftal B: doel D. Geyteman (IJn®. den), achter J. Veerman (VSV) en Schoorl (Velsen), midden P. C. (VVB), W. Dekker (Velsen) S'gv), Bol (Velsen), voor A. Niemeyer t zaad G. Boekhout (Waterloo), J. He en a. (Velsen), C. Boom (IJmuiden veen Stel (VVB). Reserves zijn A- mv B (VSV), P. Kloosterman (VVB) Welting (Waterloo) en F. ^"menstelling Om te komen tot de s A van een Velser amateur-e vrijdag 6 juni 's avonds 7 uur _e selectiewedstrijd gespeeld op het W terloo-terrein. De opstellingen zijn e1'" tal I: doel J. Dekker (Stormv.), ach- ter J. Nijssen (Velsen) en t*. .Been tje (vsv). Midden H- Haan (Kmneim), T. Hljnen (Velsen) en Th. van Vuureri (Kinheim), voor W. Maarleveld (Stormv.', S. Zwanenburg (VSV), G. Sluiter (Kinheim), L. v. d. Lugt (Storm vogels) en P. van Eerden (SVY)- Elf tal II: doel W. Kok (Waterloo), achter A. v. d. Steen (IJmuiden) en G. van Gelder (Terrasv.), midden J. Malesteyu (VSV), L. v. d. Plas (IJmuiden) en Th. Korver (VSV), voor J. Wisse (SVY), De Reus (IEV), J. Bakkum (Velsen), De Reus (IEV) en J. G. Doorneveld (Stormv.). Reserves zijn J, Pigman (Kinheim), H. Keuris (SVY), J. Blinkhof (SVY) en H. Porck (IJmui den). 87 _#»vrl*ht by Editions CSsccrmslf H/j/ is 'm oyerAonten. yerc/or/e Afrrrre professor Zonneb/oemA7och trie is gebroken hoop AA A/ier is Üw bri/,A/eb ^^^J^j^fc*_Edltlons Csictrmiiv Utfe...w,e 6e»je.thb/be/e- I Ae»/ oAj/ grjppige pjA.A. Dj/ gr<zpp/ge pjA.AA/u moe/ je nie/ opnieuw beginne» me/ a/e on h'm...i/( beaioe/:bou me nie/ yoor c/e ge A fDj/ yers/j je /oc/t hé A/j, professor/. £inae/jA heb iAAA aQ/7 /och Dj 'S me mz/prjessor, yjn zo Aemunc/u/s d//Aoe bes/j<v/ dj/ AA zu/Ae c/A»gfon doe/AA hebA bjnj //en onge/uAAen yeroorzjjA/.. M>/ mJnAeer/ AA /och f. /A'A begrjp er n/e/syjn/.. AVj/ w/Aje yjn me .ALAVjjy MTIMeiW Copyright P. I. B. J595. MOCO

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 4