rMAUGUSTIJNENin Leiden vieren Visser ij golf IKOFLEX Kruiswoordraadsel een ZEISS IKON camera Kort geding over invoer van 300.000 paar nylonkousen KGITIIM De ontembare Ét k JOOO «Se» ERIC DE NOORMAN Eigen knipperbollenpad op het Rapenburg W. F. Visserhuis „Een concurrentie die moet worden aeweerd Vechtpartij met dodelijke afloop VRIJDAG 6 JUNI 1958 PAGINA Woningstichting Velsen Bijna 4.700 woningen in beheer Programma H.C.B. VOLKSDANSFEEST IN VELSEN Het kan terugzien op harmonisch jaar Commissie ontwikkeling nationale economie NU REEDS MOLENAAR's NEDERLANDSE AUTOMOBIELFABRIEKEN DEALER VOOR HAARLEM: garage brinkmann SMEDESTRAAT 22 TELEFOON 11025 Kwakzalf sterf 100.- inkomen per dag Voor de vijfde maal geverbaliseerd Sancta Maria Haarlem SHERRY Wacht even ziet U de foto in zijn ware grootte! De schaal van de ingebouwde belich tingsmeter ziet U bij de Ikoflex Favorit en Ikoflex 1c in het matglas. Foutie ve belichting uitgesloten, want steeds kunt U de uitslag van de wijzer controleren. Ikoflex 1c met Novar 3.5 f283.-, idem met Tessar 3.5 f 330.-. De Ikoflex Favorit f586.-. Uw fotohandelaar heeft ze! Caféhouder ontslagen van rechtsvervolging Ambassadeur van Zuid-Afrika bezocht Fokker Amerikaanse bioloog werd mishandeld Een jaar gevangenis voor Amsterdammer Verdacht van spieken Jongeman mag examen niet afmaken Oplossing kruiswoordraadsel van donderdag de zet de \w op Uw maaltijd met 132 De grond dreunt onder het geweld der honderden paarden hoeven, als Eric de Noorman met zijn ruiters de helling afstormt. De krij gers van Bohuslan, die zich in de achterhoede bevinden, geraken in paniek, als ze de muur van vermorzelende paarden en messcherpe lansen op zich toe zien donderen. Hier en daar gooien de mannen hun wapens neer en gaan er schreeuwend vandoor, struikelend over elkaar in hun haast om buiten bereik van deze verschrikking te komen. Hun ontzetting springt over op de anderen en verspreidt zich snel onder de manschappen van Bohuslan. die nu eensklaps tot de ontdekking komen, dat ze zich tussen twee vuren bevinden. Want nauwelijks hebben de belaagde Noren bemerkt wat er gaaP* de is, of hun vechtlust laait weer op, niet in het minst bij Svein. De reu- achtige Sakser stoot een soort gebrul uit en slaat zich in minder dan ge® tijd een bres in de opeengepakte vijand, op de voet gevolgd door een aan Vikings. De tegenstander wankelt en Eric begrijpt, dat hij hier Se"rU.n van maken moet. „Verspreiden!" buldert hij zijn ruiters toe. „Grijpt hen de flanken! Thorwald, val hen in de rug aan. Geen één mag ontsnapp® (Van onze correspondent) De Leidse Studentenvereniging ,,Sanctus Augustinus" heeft haar der tiende lustrum geopend op een inder haast aangelegd knipperbollenpad te genover het „Eigen Huis" aan het Rapenburg. Reeds lang staat zulk een veilig verkeerspad op de uitgebreide verlanglijst van de Leidse Augustij nen, opdat zij beschermd tegen het snelverkeer van het Rapenburg per schip van elders komend het tehuis vrijmoedig kunnen betreden. Gister morgen hebben zij aan de gemeente lijke autoriteiten willen tonen, dat het best kan en terwijl gehaaste wegge bruikers met claxons en fietsbellen de achtergrond muziek verzorgden ontmoetten de lustrumcommissie en het bestuur elkaar op het midden van dit pad, waarna zij ampel beleefdhe den uitwisselden. De lustrumcommis sie was gearriveerd met één van de Leidse rondvaartboten. Sherry werd aangedragen en nadat het Verkeer geruime tijd op de proef was gesteld verdwenen de Augustijnen in hun eigen huis, waar het feest werd voort gezet. Woensdagmiddag hebben de Leidse kleintjes op het Pieterskerkhof genoten van een poppenkast, waarin de studen te Violette Vervier en Jos Delsing het gelukkige levensverhaal van Assepoes ter opnieuw vertelden. Donderdagmiddag was men in het Juridisch centrum „Gravensteen" waar dr. W. J. Schuyt, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, lid van de Assemblée Commune in Straatsburg, sprak over de politieke en geestelijke integratie. Spr. maakte een scherp on derscheid tussen beide begrippen. Euro pa kent sinds de Christelijke jaartelling een toenemende geestelijke integratie. Donderdag zorgden veertien vaartui gen voor een totale aanvoer van 1400 kisten verse vis aan de IJmuidense visafslag. Er waren 200 kisten schel vis, 30 kisten wijting, 150 kisten verse haring, 150 kisten makreel, 150 kisten kabeljauw en gul, 25 kisten diversen, 200 kleine kistjes verse haring, 370 stij ve kabeljauwen en 20.000 kilo tongen. Aan de markt kwamen ondermeer de Swift IJm. 54 en de IJm. 34 Allan Wa ter. De grote regels kabeljauw waren met 100 tot 92 opnieuw prijzig. De klei ne regels deden 57 en de kisten kabel jauw 100 tot 128 per kist van 125 kilo. Grote tong deed 3,50 tot 3,20, groot middel 2,90 tot 3,05, klein mid del 2,60 tot 2,50, tong I 2,40 tot 2,50 en tong II 1,90 tot 2,05 per kilo. Grote schol, groot middel, klein middel en schol I noteerden voor de export 45 tot 50 per kist van 50 kilo. Een goede prijs. De grote schelvis no teerde 28 tot 30, groot middel 30 tot ƒ31, klein middel ƒ36 tot ƒ41, pen nen 40 tot 42 en braad 35 tot 42 per kist van 50 kilo. Wijting noteerde 30 tot 32 per kist van 50 kilo. Schol II werd verkocht voor 32 tot 44 per kist van 50 kilo. Haring was duur met 25 tot 26 en makreel eveneens met 28 tot 32 per kist van 50 kilo. Voor de vrijdagmarkt zorgt de Am sterdam IJm. 28 voor 280 kisten ma kreel. 350 kisten schelvis, 100 kisten koolvis, 60 kisten wijting, 80 kisten ha ring. 250 stijve kabeljauwen en 100 klei ne kistjes haring. De Job Gouda IJm. 99 zorgt vandaag voor 480 kistjes ver se vis, 100 stijve kabeljauwen, 280 klei ne kistjes haring en 62 kantjes haring. De logger- en kottervloot zorgt voor tong en schol. De visserij om de noord vertoonde een lichte verbetering. De schepen, die tussen 57 en 59 graden noorderbreedte vissen, boekten een dagvangst van 100 tot 150 manden schelvis, makreel en koolvis. De haringvisserij voor de trawlers levert weinig op als gevolg van het feit, dat de haring te veel aan de oppervlakte van de zeespiegel zwemt. Langs de kust vingen de loggers en kotters 150 tot 200 kilo tong en 10 tot 20 manden schol per etmaal. Bij de boeien 10 en 11 is de tongenvisserij bij zonder goed. De schepen boeken hier et maalvangsten van 300 tot 500 kilo ton gen, 2 tot 5 manden schol en 2 tot 3 manden tarbot. De visserij op het Zand werd iets beter. Er werden nu dag vangsten gemeld van 25 tot 30 manden makreel en 10 tot 15 stuks kabeljauwen De woningstichting „Velsen" heeft het afgelopen jaar het aantal 1beheersob- jecten zien stijgen van 4.520 tot 4.681, waarbij de 270 duplexwomngen als 2 objecten zijn gerekend. De toename van 161 is het saldo van het in be heer komen van 80 nieuwe gemeente woningen, 51 objecten van de n.v. hul" zenbezit Breesaap, 3 van de n.v. kon. papierfabriek Van Gelder Zonen en 43 verspreide gemeentewoningen, en het beëindigen van het beheer over 1 wo ning van de hoogovens en 15 versprei de gemeentewoningen wegens afbraak of dergelijke. De eigendommen van de woningstich ting belopen een totaal van 728 wonin gen. Van de gemeente Velsen heeft de stichting 3.241 eigendommen in beheer, van de hoogovens 278, van de n.v. hui- zenbezit Breesaap 244, van de Mekog 50 en van de papierfabriek 140. Naar de aard der objecten zjjn er 2.036 een gezinswoningen, 636 duplexwoningen (als 2 gesteld), 1.678 etagewoningen, het tehuis voor bejaarden, 93 bejaar denwoningen, 158 noodwoningen, 21 winkelwoningen, 7 winkels, 27 andere bedrijfspanden en kantoorruimten, 6 wijkwerkplaatsen en 18 garages. In to taal werd aan huur ontvangen in 1957 een bedrag van 1.779.031,45 (vorig jaar ƒ1.518.515,52). Voor zaterdag zijn de volgende cricket wedstrijden vastgesteld: Haarlem 3 CVHW'2 (Donkere laan, Bloemendaal); R. en W. bHaarlem 4 en R. en W. d R. en W. a (Spanjaardslaan, Haarlem). Voor 14 juni zijn de vertegenwoordi gende elftallen als volgt samengesteld: Haarlems Jeugdelftal (t.m. 17 jaar) te gen Amsterdams Jeugdelftal om de Zil veren Bal (terrein VVV, Zuidelijke" Wan delweg): C. van Alphen (Him.) aanv., G. H. Vermeer (R. en W.) w.k., E. Bron- gersma W. Heeringa en Ph. Schouw (allen BMHC), N. Leyer (CVHW), R. C. Heydeman (Him), W. Koot, O. C. van Lennep, J. N. C. Molenaar en M. H. F. Venker (allen R. en W.); twaalfde man H. van Son (R. en W.). Still Going Strong wordt aan de Don kere laan te Bloemendaal ontvangen door de oudere HCB-spelers: H. Thon (R en W.) aanv., Mr. K. van Giffen (Him) w.k., J. P. Schouw (BMHC), G. van Langelaar sr. en A. van Loenen (beide CVHW), G. Boot, J. Fortgens, G. Goossens, N. Schenk, E. Slagter en G. Strik (allen Him). Politiek gezien is er echter van een des integratie sprake, zodanig, dat de na delige gevolgen voor Europa niet uit bleven. Twee wereldoorlogen en een economische crisis hebben hun tol van het werelddeel geëist. Was voorheen 60 procent van de produktie in de wereld Europees, het werelddeel zag dit per centage tot 30 pet. teruglopen. Hetzelfde geldt voor de wereldhandel. Europa moest na de tweede wereldoorlog met Amerikaans geld opgebouwd worden. Langzamerhand heeft in Europa de idee van politieke integratie veld gewonnen. Spr. behandelde hierna de huidige structuur van de Europese gemeen schap. Hij betoogde, dat deze structuur alle waarborgen van economische, po litieke en nationale vrijheid bevat, mits de wil tot samenwerking het bindend element is. Meer begrip van de Europese volke ren is noodzakelijk en zeker de student is verplicht zich op de wereld van mor gen geestelijk voor te bereiden. Dr. W. J. Schuyt stelde tenslotte vast, dat in de geestelijke integratie een Christelijk ideaal berust. Leden van de volksdansgroepen „Zo is er maar eentje" en Assumburg heb ben donderdagavond in het kader van de jeugdweek Velsen op verschillende plaatsen in de gemeente gedanst. Zo maar ergens op een plein, waar het verkeer er geen hinder van kon onder vinden, waar de dans niet door het ver keer werd gehinderd. Op muziek van platen werd gedanst en Said Moojj- man, leider van de volksdansgroep As sumburg, leidde de dans via de micro foon en dan weer midden tussen de dansenden in. Verschillende figuren werden gede monstreerd en al gauw bleek dat het publiek niet alleen gekomen was om te kijken. Aan de neiging om mee te doen bleek men geen weerstand te bieden. En zo zag men het in Driehuis en op het Lijsterplein, in IJmuiden en Velsen-noord gebeuren, dat jong en oud mee ging doen, gevraagd en ongevraagd. De kin deren, die van vader en moeder ook nog even mochten kijken, hadden hele maal geen last van menselijk opzicht. Wie zou dat trouwens wel hebben. Blij en levenslustig zijn de figuren ge maakt. Het sloeg in bij de omwonen den. Zoals bjj het Lijsterplein, waar een van de omwonenden, na eerst on danks zijn grijze haren naar hartelust meegedanst te hebben, de hele volks dansgroep uitnodigde voor een verfris sende dronk. De verwachting, uitgesproken in het jaarverslag van 1956 van het bejaar dencentrum „W. F. Visserhuis", name lijk dat het jaar 1957 in vele opzichten beter zou worden dan het voorgaande jaar, is in vervulling gegaan. Het ge hele jaar verliep in alle opzichten veel harmonischer en rustiger. De bezetting van de kamers gaf veel minder moeite dan het vorige jaar. Nu het W. F. Vis serhuis geheel is bezet is het alleen een kwestie van mutaties geworden. Wel is het altijd nog moeilijk en tijdrovend om voor de tweepersoonskamers de juiste combinatie te vinden, maar tot nu toe is dit, aldus het verslag over 1957, nog altijd gelukt. Op 31 december 1957 waren aanwezig 47 personen, verdeeld over 14 tweeper soonskamers (28 personen), 10 tweeper soonskamers (10 personen) en 9 een persoonskamers. Per januari 1958 wer den bovendien verhuurd een kamer voor echtparen en een plaats op een twee persoonskamer. Mede als gevolg van het stijgen van lonen en prijzen bleek het noodzake lijk om de verpleegprijzen een verho ging te doen ondergaan. Voor bewo ners, reeds opgenomen in het tehuis, werd de prijs van de eenpersoonska mers gebracht van 170,- op 175,- per maand, voor een tweepersoons kamer van 270,- op 280,- per maand en voor 1 persoon op een tweepersoonskamer van 200,- op ƒ210.- per maand. Voor nieuwe bewo ners gelden de volgende prijzen: voor een eenpersoonskamer 180,- per maand, voor een tweepersoonskamer 290,- per maand en voor 1 persoon op een tweepersoonskamer 220,- per maand. Bij het tehuis zijn ook kleine zelf standige woningen. Daarvan waren er op het einde van het jaar 24 bewoond door echtparen, een door twee schoon zusters en 5 door één persoon, wedu we of weduwnaar. Er kwam slechts één woning geheel vrij, zodat één echt paar van de wachtlijst kon worden af gevoerd. Van de gelegenheid om war me maaltijden vanuit het huis te be trekken, werd slechts door één' echt paar, gedurende drie maanden gebruik gemaakt. Het dagelijks bestuur van de S.E.R. heeft de leden aangewezen van een commissie ontwikkeling nationale economie, welke zich zal beraden over de ontwikkeling van de huidige economische situatie en het aan de raad uitbrengen van een ontwerp advies daarover. Tot voorzitter van deze commissie is be noemd de heer T. J. Twijnstra en tot onder voorzitter de heer C. W. van Wingerden. Voorts zijn tot leden van de commissie be noemd de heren A Borst Pzn., mr. F H. A. de Graaff, F. G. van der Gun. Chr. van den Heuvel, dr. M. W. Holtrop, T. S. J. Hooij, prof. dr. J. Horring, drs. G. A. Kess- ler, 'ir. C. S. Knottnerus, J. A. Middelhuis, drs. D. Roemers, B Roolvink, prof. dr. F. de Roos, M. Ruppert, prof dr. D. B J. Schouten, mr. F. J. F. M. van Thiel, W F. van Tilburg, ir. H. Vos, dr. G. van der V/al en prof. P. de Wojff, Advertentie mm Agenten door het gehele land. Fabricoge-ofdellng van J. J. Molenaars Automobielbedrijf N-V- Amersfoort Voor de vijfde maal heeft de Rotter damse politie proces-verbaal opge maakt tegen een 62-jarige vrouw al daar, wegens onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst. Dagelijks behandelde zij volgens de politie tientallen patiën ten aan haar woning en er waren da gen, dat haar dit wel honderd gulden opbracht. Zij hield de handen van de patiënten vast en ging in trance. Als zij was ontwaakt, stelde zij haar diagnose. Zij rekende twee gulden of een rijks daalder per consult. Zij schreef dan ge neesmiddelen voor, die geleverd wer den door een bepaalde apotheek. De patiënten moesten dan naar een be paald nummer vragen uit de catalogus van een, naar de politie mededeelt, kwakzalversbedrijf in het oosten van het land. Volgens de politie gebeurde het wel, dat een patiënt, die naar het zeggen van de vrouw aan galstenen leed, een geneesmiddel kreeg dat eigenlijk voor lijders aan aderverkal king was bestemd. Van deze genees middelen kreeg ze provisie en het ge beurde wel, dat dit opliep tot een be drag van f 50 per maand. Geslaagd voor het eindexamen gym nasium A zijn de dames: M. v. Daal, Hoofddorp; I. v. d. Eerden, Halfweg: E. Komen, Haarlem; I. Konersmann, Haarlem; A. Sueeters, Haarlem. Met twee candidaten wordt het examen voortgezet. Advertentie BOBADILLA Y C0MPANIA.' 1ERE2 DE LA FRONTERA IMPORTEURS ÏACOBUS BOEtEN AMSTERDAM Advertentie Als U dt f 250.- voor een twee-oglge spiegelreflexcamera wilt besteden, dan kiest U natuurlijk een ZEISS IKON. Het ideaal van de foto-amateur die méér wil dan een kiekje alleen. De Zeiss.lk.on IKOF.LEX kost thans nog slechts f 230.-. fn het grote, heldere matglas met de uitklapbare loupe (V m onze Haagse redactie) Namens een Amsterdamse impor teur heeft mr L. de Groot uit Den Haag donderdag de president van Haagse rech bank in kort "'eding ge vraagd het ministerie van economi sche zaken te gelasten binnen vier entwintig uur een invoervergunning aan de importeur af te geven voor een partij van driehonderdduizend paar naadloze nylonkousen, afkomstig van een fabriek in Milaan. Mr. De Groot deed uitkomen dat voor goederen als deze nylonkousen al se dert lang liberalisatie wordt toegepast. Importeurs zouden het recht hebben onbeperkt deze nylonkousen in te voe ren. Bij het voorbereiden van het kort geding had mr. De Groot onduidelijke en tegenstrijdige verklaringen en in lichtingen van de overheid gekregen. Volgens de ene instantie zouden de nylonkousen wel voorkomen op de zo genaamde Parijse lijst, een lijst van volgens internationale verplichtingen geliberaliseerde artikelen. Andere over heidsorganen ontkenden dit. Inlichtin gen van de O.E.E.S. wezen erop, dat de nylonkous een geliberaliseerd artikel is binnen de betrokken landen. De betrokken importeur werd slechts toestemming verleend voor de jyvo van vierentwintigduizend Paar kousen. Mr. De Groot sprak van detournement de pouvoir. Er bestaat sinds half 1957 een vergunningssysteem waarbij con trole wordt ingesteld op de herkomst van de te Importeren kousen. De aan leiding tot de instelling van dit systeem zou volgens mr. De Groot zijn geweest de invoer van grote partijen kousen uit landen van O.E.E.S., welke kousen uit Oosteuropese landen afkomstig waren. Nu dit vergunningsstelsel wordt toege past op uit Italië afkomstige kousen een verklaring van de herkomst werd aan het ministerie overgelegd moet men dus spreken van „détournement de pouvoir". Aanleiding tot de invoer van de kousen was, aldus mr. De Groot, de mode. Naadloze kousen komen meer en meer in de mode en zij worden in Ne derland in onvoldoende hoeveelheden vervaardigd. Deliberalisatie is alleen mogelijk als er gevaar is voor dumping, dat wil zeggen het verkopen van arti kelen naar het buitenland voor prijzen die in het binnenland hoger liggen, al dus mr. De Groot. Volgens hem was bij een onderzoek gebleken, dat er van dumping in dit geval geen sprake was. Hij noemde het weigeren van de ver gunning een onrechtmatige handeling van de staat. De rechter is bevoegd tot oordelen in deze zaak, aldus mr. De Groot, daar er geen sprake was van een beleidskwestie, maar van willekeur. Jhr. mr. E. Droogleever Fortuyn, die optrad namens de staat, noemde de zaak wel een kwestie van beleid. Volgens hem was er geen sprake van een wille keurige handeling. De rechter moet niet op de beleidsstoel gaan zitten, zo zei hij. De autoriteiten zijn bevoegd invoer van goederen te weigeren, wanneer deze invoer zou geschieden tegen een niet gerechtvaardigde prijs. Volgens mr. Droogleever Fortuyn bestaat er gegron de twijfel of de prijs van de naadloze nylonkousen economisch verantwoord is. Dit is geen normale handel, maar een concurrentie, die we hier moeten weren. Een aantal Nederlandsefabrie ken zou schade ondervinden door de invoer en de werkloosheid zou toene men, aldus de landsadvocaat. Jhr. mr, G. Witsen Elias, president van de rechtbank, zal 12 juni uitspraak doen. De Rotterdamse rechtbank heeft een 37-jarige caféhouder uit Rotterdam ont slagen van rechtsvervolging. 15 februari had hg een klant tegen de borstkas ge slagen en getrapt, waardoor deze zou zjjn overleden. De rechtbank achtte het beroep op noodweer gei echtvaardigd. De caféhou der was volgens het vonnis gedwongen zich tegen het slachtoffer en zijn met gezel te verdedigen, die dronken waren en binne wilden dringen. Er was dus vernieling te duchten. De caféhouder had, zo bleek veertien dagen geleden ter rechtszitting, de man uit zijn zaak gezet, omdat hij las tig was. Er volgde toen buiten een vechtpartij met dodelijke afloop. De eis was twee maanden gevange nisstraf met aftrek. De ambassadeur van Zuid-Afrika in Nederland dr. F. E. Geldenhuys, heeft een bezoek gebracht aan de Fokker- vliegtuigfabrieken op Schiphol. De am bassadeur en zijn gezelschap hebben een rondgang door het bedrijf gemaakt. Daarna maakten zij een korte vluchl met een Fokker-Friendship boven een deel van Noord-Holland en het IJssel meer. De rechtbank te Amsterdam heeft donderdag de 25-jarige gedetineerde aluminiumgieter W. W. uit de hoofd stad wegens zware mishandeling van de 42-jarige Amerikaanse hoogleraar In de biologie E. S. B. uit Lexington (Mas sachusetts) veroordeeld tot 12 maanden gevangenisstraf, waarvan drie voor waardelijk en aftrek van de preventie ve hechtenis van vijf maanden. Als bijzondere voorwaarde bepaalde de rechtbank, dat W. zich gedurende de proeftijd van drie jaar onder toezicht moet stellen, van het medisch consul tatiebureau voor alcoholisme. Er was anderhalf jaar met aftrek tegen hem ge- eist. In de nacht van 21 op 22 januari j.l. was W. met de Amerikaanse professor, met wie hij in een café in contact was gekomen, op stap geweest. Na een biertje te hebben gedronken in een ho telletje had W. ongemerkt een bierglas mee naar buiten genomen en de hoog leraar daarmede op straat in diens ge zicht geslagen. De Amerikaan kreeg verscheidene snijwonden en een perfo rerende verwonding aan zijn linkeroog. De president van de Haagse recht bank, jhr. mr. G. Witsen Elias, heeft de vordering, in kort geding ingesteld tegen de staat in een examenkwestie, afgewezen. Een negentienjarige Haagse jongeman was tijdens het staatsexamen HBS A in de Haagse Dierentuin op 14 mei van verdere deelneming aan het examen uitgesloten. Een surveillant vond tijdens het schriftelijk examen algebra een papier met formules voor rekenkundige reeksen, dat uit de naast de examentafel staande tas van de jongeman stak. De examencom missie sloot de jongeman op verdenking van fraude tut van verdere deelneming. De vordering was de jongeman het examen te laten afmaken Deze vorde ring is dus afgewezen. Horizonta&lr 1. op geen plaats; 7. ta- fèlgerèi; 13. deel v. d. hals; 14. schoei sel; 16. niet vast; 17. muziekterm (afk.); 18. bid (Lat.); 19. N.V. (Duitse afk.); 22. soort onderwijs (afk.); 23. wijze; 25. wintervoertuig; 28. plaats in Spanje; 31. soort gevangenschap; 34. Frans lidwoord; 35. deel v. h. hoofd; 37. wintervoer tuig; 38. dierengeluid; 39. treiter; 40. liefkozing; 42. nauw; 44. soort onder wijs (afk.); 45. afbeelding; 48. Engels lidwoord; 50. verdriet; 52. water door land omsloten; 54. kleinood; 57. lijst, raam; 59. bevel; 61. Engelse ontkenning; 62. bar; 64. voegwoord; 65. zangnoot; 66. voormalig Nederlands eiland; 67. in sect; 68. pers. voornaamw. 69. klein plantje; 70. als eerder (afk.); 91. duur van eb en vloed; 72. jongensnaam; 74. en andere (afk.)76. heilige (afk.); 77. aardnootje; 79. taststaafje; 82. middag; 85. vrouwelijk zoogdier; 87. goud (Fr.); 88. ordebewaarders; 92. herkauwer; 94. treiter- 96. op de wijze van; 97. verbin ding; 100. de somma van; 102. jong dier; 104. bedenking; 106. uitroep; 107. bezig heid; 110. snor; 112. selenium (afk.); 113 lust; 116. voorzetsel; 118. rondhout; 120! Engels telwoord; 121. de dato (afk.); 123. gevuld; 125. ontspanning; 128. ver hoogde toon; 130. term uit het vak; 131. edelsteen. Verticaal: 1. onbekende (afk.); 2. ei- kenschort; 3. godsdienst (afk.); 4. boom; 5. voorzetsel; 6. bovenlipversiersel; hemellichaam; 8. ondere andere 9. groente; 10. stofmaat; 11. kledingstuk'j ---. 12. titel (afk.); 15. gang van een Pfa22 rnnril fa,: j.*. wici ia, gang van een 29 17. roofdier; 20. naaigerei; 21. steun, laatstleden (afk.); 23. inhoudsmaat, veel; 26. zangnoot. 27. deel va2nd^leinp 29. Frans pers. voornaamw.: plaats; 32. kier; 33. zangnoot; 36. SVlsect- 37. engelse titel; 39. gerecht 41. een heid van druk (afk.); 43. bemesting; 44. pers. voornaamw. 46. vreemde munt; 47. eerste vrouw; 49. bijwoord; 50. reptiel; 51. op die tijd; 52. onb. voornaamw.; 53. oxyderen; 55. edelsteen; 56. frans lid woord; 57. gewicht (afk.); 58. bedek king; 60. oppervlaktemaat; 63. meisjes naam; 65. paard; 71. metaal; 72. be vestiging; 73. vervoermaatschappij (afk.); 75. meisjesnaam; 77. drukgerei; 78 tweetal; 80. vrouwelijk zoogdier; 81. heldendicht; 83. onderofficier (afk.); 84. geneesmiddel; 86. bestaat; 88. trots; 89. bang; 90. mak; 91. geestdrift; 93. echtgenoot; 95. bouwland; 98. vogel; 99. gemeen; 101. titel (afk.); 103. bijbelse figuur; 105. krantenjongen; 106. uit roep; 108. deel v. Amerika (afk.); 109. inhoudsmaat; 111. familielid; 114. waar debepaling; 115. meisje; 117. slang; 119. gegroet (Lat.); 121. spoedig: i22- ™,aaL 123. Vice versa (afk.); lz4-„I?a j a (afk.); 126. bijwoord; 127. vogelprodukt; 128. bevel; 129. heilige taiK.j. jlorlzontaal: 1. overleg, - B.B.C.', 2. preien, - jeep; 3. sage, - gruwen; 4. taats» - ober; 5. r.g., jekker; 6. tere, - leut; 7' S peIen>' 8. tondel, - g.l.; 9. innen, - Uddel; 10. Ede, - tin, one; 11. elk, - roemen 1. obstructie; 2. vraag, - ronde; 3. eega, - tunnel; 4. rietje, - de; 5. e> - serpent; 6. eng, - keel, - ir.; 7. rok, - UNO; 8. jubelend; 9. beweren, - dom; 10. beer, - gene; 11. cpn, - stollen. Advertentie koninklijke GERRITSEN VAN KEMPEN ^eist brochure op aanvraag

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 2