FILMJOURNAAL De drie Rinaldo's The man from Del Rio Beeckesteyn houdt een kans op behoud „peVeeftfae^ Concert door „Zang en Vriendschap" en Nederlands Kamerkoor Honkbal jeugd van Haarlem sterker dan Den Haag sJssr$ssa*r S. s Reprises en prolongaties 20.000 voor verder noodherstel Hotel onder verdenking Jakhalzen van de onderwereld RAAD LISSE AKKOORD MET PLAN NIEUWE DORPSKERN De heer De Vries waarnemend wethouder zomerwater. Bus met Zweedse spelers slaat om SLEUTEL WEG DE SLEUTELSPECIAL1ST" ZATERDAG 14 JUNI 195S PAGINA 2 Cinema Palace Films: Diversen Apotheken en dokters diensten De Zilk Bennebroek Roxy Frans Hals Luxor Iw verf leverancier Botermarkt 48 - Tel. 18813 Deed U al een keus uit onze meer dan 300 soor- ien behang? - Per rol vanaf 78 c±. - Sfaalboek gratis in bruikleen. Afronden doen wij gaarne voor UFlaJctaféls en borstels staan voor U klaar. Woningbouw in Vogelenzang Rijkskweekschool Haarlem RADIO MOORS Een maand gevangenis straf voor joy-rider Andermans auto zwaar beschadigd HAARLEMSE SPORTWEEK Vanavond sluiting op Haarlem-terrein H. H. Missen op zondag in dekenaat Haarlem Uitslag verkopingen Vakantie-fotowedstrijd K.A.B. Burgerlijke Stand Haarlem Terrein Blokhuis Orgelbespeling Veertigjarig jubileum H. Christoffels Centrale Volksbank ZANDVOORT Ballonnenwedstrijd Pseudo-monteur en auto verdwenen Aanrijdingen OCOMPETITIE £Lf£nSa,«« Vlak voor wedstrijd Roofoverval in een Utrechts buurtcafé DHehoek" volleybal toernooi tennisprogramma „Het Witte Paard" H—'A. Haarlem biedt deze week nogal wat reprises en prolongaties. Der traditie getrouw kan men in Studio weer te recht by „De lord, de lady en de but ler" de uitstekende filmcomedie, die voor alle leeftijden geschikt is. De film draait nu al voor de elfde week, maar blijkens de aankondiging is het nu on- herroepelö'k de laatste keer, dat de ver toning verlengd wordt. In Lido wordt ▼oor de vierde week de vertoning voort gezet van „De brug over de rivier de Kwai", het indrukwekkende filmver haal over Britten in Japanse krijgsge vangenschap. De film is voor veertien jarigen geschikt. Rembrandt heeft van wege de zomer „Zeven broers zoeken zeven meisjes" te voorschyn gehaald, een plezierig zomeramusement, dat voor alle leeftijden te zien is. In Mi nerva draait vanavond en morgenavond de Amerikaanse film „Interpol", een spannend verhaal over de stryd tegen een internationaal vertakte smokkel bende. Voor 18-jarigen. Maandag en dinsdag is in dit theater „Bonjour Tristesse" weer te zien, de goed ge maakte film naar de geiyknamige ro man van Fran50i.se Sagan. In verband met de morbide sfeer van de film, is deze rolprent slechts voor strikt volwas senen toegankeiyk. Woensdag en don derdagavond draait voor achttienjari- fen de langzamerhand beroend gewor- en film „Gaslicht". CINEMA-PALACE: De drie Rinaldo's, volw. 2. 4.15, 7, 9.15 uur. Do.-avond: Onteerde meisjes, 18 j. 7, 9.15 uur. FRANS HALS: Hotel onder verdenking, str. volw. 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 u. Di. 2.30, 8 uur. LIDO: The bridge on the river Kwai, 14 J. (vierde week) 2, 8 uur. Zo. 1.30, 4.30, 8 uur. LUXOR: Jakhalzen van de onderwereld, volw. 2, 7, 9.15 uur. Za. en zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. MINERVA: Tot en met zo.: Interpol, 18 J. Za. en zo. 7, 9.15 uur. Ma. en di.: Bonjour Tristesse, str. voiw.; 8.15 uur. Wo. en do.: Gaslicht, 18 j.; 8.15 uur. REMBRANDT: Zeven broers zoeken zeven meisjes, a. L 2, 4.15. 7. 9.15 uur ROXY: T.m. zo.: The man from Del Rio, 14 j. 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15. 7, 9.15 uur. Ma. tun. do.: Het uur der wraak, 14 J. 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: De lord, de lady en de butler, a. 1. (elfde week) 2.15, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Tot en met zondag 15 juni Openluchttheater, Bloemendaal: Zang en dans door het Spaans ensemble „Coros y danzas". Za. 20 uur; zo. 14.30 en 20 uur. Zaterdag 14 juni Stadsschouwburg, 20 uur: Dans- en Bal letuitvoering door de leerlingen van de Dansschool Herben. Haarlem-terrein, 18J0 uur: Sluitings avond dertiende Haarlemse Sportweek met o.m. voetbalwedstrijd tussen Haarlems elf tal en ADO. Zondag 15 Juni Stadsschouwburg, 14.15 uur: Zanguitvoe ring A. Bonarius: De sneeuwmannetjes en prinses Zwanendons en De Koningskeuze Vleeshal, 19 uur: Televisie-uitzending van de voetbalwedstrijd DuitslandNoord-Ier- land (Pauzetheaterclub). Maandag 16 juni Groenendaal, 20 uur: Algemene leden vergadering van de Coöp. Raiffeisenbank Heemstede. De Schuylenburcht, Kleverpark, Haarlem, 20.15 uur: Jaarvergadering van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Katholieke Kruideniersbond met o.a. causerie door de heer A. Huissen over het onderwerp „Con junctuurbeweging en Conjunctuurpolitiek". Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelvereni gingen Door Inspanning Uitspanning met „Een feestelijke dag". Grote Kerk, 1530 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters, stadsbeiaardier. Haarlem Apotheken: Frans Hals-Apotheek, Frans Halsplein 1, tel. 11180: Apotheek Buzink, Lange Veerstraat 19, tel. 11000. Doktersdlenst: Men belle nummer 11990. Tandartsen: G. H. J. van der Drift, Ken- nemerplein 1 rd., Haarlem, tel. 17873. Wijkverpleging: Men belle nummer 13863 (Wit-Gele Kruis). Ziekenvervoer: GGD, tel. 14141; Margriet, Turfmarkt 10 rd„ tel. 21400. Aerdenhout Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206—208, Heemstede, tel. 38320. Doktersdienst: C. Kroon, Burg. Den Tex- laan 12, tel. 26073. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Wijkverpleging: Zie onder Haarlem (Wit- Gele Kruis)Zr. H. J. G. Lugthart, Anjelie renlaan 5, tel. 26876 (Witte Kruis). Bloemendaal Apotheken: Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. 57903; Apotheek De Wilde, Broekbergen- laan 42, Santpoort-Dorp, tel. 02560-8284. Doktersdlenst: C. Eenhoorn, Bloemen daalseweg 17, tel. 54003. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Wijkverpleging: Zie onder Haarlem (Wit- Gele Kruis); Zr. J. Th. Odinot, Rustenbur- gerweg 16, Bloemendaal, tel. 52129. Heemstede ApothekenZie .Onder Aerdenhout. Doktersdlenst: A. G. Degenaar, P. de Hooghstraat 11, tel. 35008; L. Wijnberg, Beethovenlaan 38, tel. 35734. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Overveen Apotheken: Zie onder Bloemendaal. Doktersdienst: W. D. van Oldenborgh, Bloemendaalseweg 223, tel. 50158. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Wijkverpleging: Zie onder Bloemendaal Doktersdlenst: B. C. C. Wösten, Noord- wij kerhout, teL 02533-285. Doktersdlenst: F. de Graaf, Rijksstraat weg 53, tel. 02502-300. Wijkverpleging: Zr. M. C. van Beekum, Duinlaan, tel. 02502-275. Haarlemmermeer Doktersdlenst: dokter Bult, tel. 02540-6320 (Hoofddorp-Vijfhuizen); dokter Nugteren, tel. 02546-220 (Nieuw-Vennep-Abbenes); dokter Van Glabbeek (Badhoevedorp-Slo- ten). Voorhout Doktersdlenst: G. van Raay, Sassenhelm, tel. 7777. Lisse Doktersdlenst: T. L. J. M. Haase Jr„ He renweg 337, tel. 3685. Santpoort Artsen: M. Trooster, W. Danlëlslaan 14, Santpoort, tel. K 2560-8410. Apotheken (ook nachtdienst)Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort, tel. K 2560-8284, en Bloemendaalse apo theek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, teL K 2500-22181 Zoals in de geijkte verhalen achter het masker van de clown in het circus steeds een wereld van leed schuil gaat, zo broeit er in het nummer van trapeze- artisten zonder mankeren een tragedie. Men kon dit zien in de film De drie Codona's. - in De drie Rinaldo's, die deze week draait in Cinema Palace, is het al weinig anders. Men behoeft geen helderziende te zyn om te bevroeden dat de jaloezie tussen de twee manneiyke partners ook nu het hoofdmotief is. De een is verloofd met het meisje dat na een salto steeds van zün vaste greep verzekerd is, de ander tracht het meisje te winnen. Tevergeefs. Als de laatste het meisje lastig valt weet zij geen andere uitweg dan een revolver te pak ken. De partner is dood en het meisje moet terecht staan. Maar moeder komt getuigen en vertelt van een dergelijke affaire in haar leven, waardoor haar huweiyksgeluk totaal verwoest is. Het meisje heeft hier een les uitgetrokken en heeft' deze mogelijkheid door het fatale schot willen uitsluiten. Zy wordt tot een lichte straf veroordeeld. Haar verloofde zal op haar wachten en samen zullen zy een nieuw nummer instuderen. Hoewel de film over hoogvliegers gaat kan men niet zeggen dat zy zelf een hoogvlieger is. Het verhaal is nogal lamentabel, maar de regisseur Kurt Neumann heeft toch wel op bekwame wy'ze gebruik gemaakt van de moge lijkheden die variété en circus bieden. Met name de diverse stunts aan tra peze en peröhe heeft hij een geslaagde vorm weten te geven. Speciaal voor de liefhebbers van dit genre een aan trekkelijke film voor volwassenen. Cinema Palace. Voor 18-jarigen en ouderen draait donderdagavond in deze bioscoop de Zweedse film „Onteerde meisjes". De heer J. G. de Baan te Amsterdam heeft een nieuwe reddingboot gecon strueerd, welke een revolutie zal moeten ontketenen. De gereedschappen, welke gebruikt zijn, bestaan uit een hamer, een beitel, een raamgewicht en een geslepen hamertjeHet ontwerp dateert van voor de oorlog, maar door finan ciële omstandigheden is er uitstel van de bouw ontstaan. De boot is gemaakt uit metaal. Er kunnen geen mensen overboord slaan. Tot en met morgen kan men in „Roxy" een beslist verdienstelijke „western" zien, genaamd „The man from Del Rio". Niemand minder dan de befaamde acteur Anthony Quinn speelt hierin de hoofdrol. Het gaat allemaal om een woeste schutter, een meester op het pistool, die erin slaagt om zich tot de meest gehate man van het Wilde Wes ten te maken. De film is voor veertien jarigen goedgekeurd. Vanaf maandag draait in deze bioscoop „Het uur der wraak", die in bloeddorst al niet voor de vorige film onderdoet. Ook deze film is voor veertienjarigen goedgekeurd. In en om een hotelletje in een Frans stadje speelt zich de troebele geschie denis af, die in de film „Hotel onder verdenking" (Le Piège) de kykers voorgeschoteld wordt. Raf Vallone, de stoere Italiaanse acteur, speelt er weer de rol van „mannetjes-dier", de zwoel- ogige Magali Noël doet als een heet gebakerde en hunkerende juffer, Char les Vanel is een wat oudere kastelein, die er ook wel zin in heeft. Met die ingrediënten ligt hetgeen er gebeuren gaat eigenlijk wel voor de hand. De ,,he-male" is daarenboven nog een poli- tieeel gezochte moordenaar, terwijl het meisje ook die kant uit gaat. De camera doet in ieder geval goed werk in deze film, die zeer sfeervolle momen ten kent, al kan er dan niet van span ning of actie gesproken worden. Dit soort films doet ons hoe langer hoe meer aan bedorven slaatjes denken, die men beleefdheidshalve moet opeten. Voor strikt volwassenen, oordeelt de K.F.C. zeer terecht. In de film „Jakhalzen van de onder wereld" deze week in Luxor biykt eens te meer, dat de misdadiger een hard leven heeft. Een misdaad, een moord om een getuige uit de weg te ruimen, een nieuwe moord en daarna de politie om zelf zyn hachje te verlie- ?en; „mit;s intussen al niet gebeurd is Met de Jakhalzen" in Luxor is het al met beter. De bezoeker maakt dat van nabij mee; hy mag n.l. ook achter de schermen kyken, de politie daaren tegen biyft er „voor", maar zy dringt in het mysterie door en rolt de bende op. Schietpartyen, moorden, vrouwen handel en cc-ruptie vormen de inzet van een spannend verhaal. Voor volwas senen. Nog altijd is de kans op behoud van het landgoed Beeckesteyn niet verke ken. Wel is het nog steeds de vraag, of algeheel herstel mogeiyk en verant woord is, maar voor het geval deze vraag bevestigend beantwoord kan wor den wil Velsen toch ook de reële mo gelijkheid aanwezig laten om dan tot dat herstel te kunnen besluiten en te kunnen overgaan. Om intussen een zodanig ver der verval, dat herstel niet meer moge lijk zou zgn, te voorkomen, wordt thans aan de gemeenteraad voorgesteld 20.000 te besteden aan noodherstel. In de raadsvergadering van 14 mei 1957 heeft een voorstel van B. en W. om het gebouw Beeckesteyn, gezien het gevaar van instorten, te doen slopen, een punt van bespreking uitgemaakt. De cultuur-historische betekenis, die aan het landhuis met tuin moet worden toegekend en waarvan ook B. en W. zeggen overtuigd te zyn, noopte de raad tot het besluit de sloop nog enige tyd uit. te stellen, met dien verstande, dat vóór 1 augustus van dat jaar een con creet en te verwezeniyken plan om trent de bestemming moest zyn ontvan gen. Voordat deze termyn verstreken was heeft de heer A. J. van Leusen (Arb.) omtrent deze aangelegenheid enige schrifteiyke vragen aan B. en W. ge steld, waarop B. en W. toen van ant woord hebben gediend en overeenkom stig de toen door het College gedane mededelingen hebben zij een commissie van deskundigen ingesteld ter beant woording onder meer van de vraag of er herstelmogeiykheden van het land huis aanwezig zijn. Deze commissie heeft rapport uitgebracht en zij komt daarin tot de slot-conclusie, dat het verrichten van noodherstel vereist is, omdat de staat waarin Beeckesteyn thans verkeert niet duldt, dat wordt ge wacht tot het tydstip van het gereedko men van een gespecificeerde restaura tiebegroting. Met deze slot-conclusie xunnen B. en W. van Velsen zich verenigen, zy stel len daarom de gemeenteraad voor tot het verrichten van dit noodherstel te be sluiten. Mocht de gemeenteraad hiertoe overgaan, dan betekent dit overigens niet, dat gemeenteraad of college van B. en W. zich gebonden zouden hebben aan een definitieve restauratie. De kosten van het noodherstel worden getaxeerd op een bedrag van 20.000. Dit bedrag kan voor een groot deel be streden worden uit de bijdrage In de oor logsschade van Beeckesteyn ad 13.140, dip ten gunste van de gemeente Velsen in het Grootboek voor de Wederop- Advertentie Een op\- j vrijdagavond de koninklijke ^lieder- I en opvallend mooie uitvoering gaf vrydagavond de koninklijke lieder- tafel „Zang en Vriendschap on der leiding van Jacq. P. Loory m de gemeentelijke concertzaal. Er is zeld zaam fraai gezongen, terwyi een bijzon der cachet werd verleend door de me dewerking van het Nederlands Kamer koor onder Fellx de Nobel. Wat de samenstelling van het pro gramma betrof, was het deel na de pau ze verreweg het meest interessant. Vóór de pauze zong het koor uitsluitend Schubertwerken die we men verge ve het ons niet anders dan als sym- patieke liedertafelmuziek kunnen aan voelen, welke niet kan tippen aan Schu bert's prachtige liederen. De „Liebes- lieder Walzer" van Brahms, die door het Kamerkoor vertolkt werden, pasten in het kader, doch we kunnen ons le vendig indenken dat er naturen zyn die deze muziek niet kunnen verdragen. Het tweede deel van de avond bood een geheel ander aspect. Oscar van Hemel's meesteriyk geschreven „Co- pla's" en het kosteiyke „Dat Liet van den Rhynen Wijn" van Henk Badings, brachten een nieuw en fris geluid. Het laatste lied, evenals de kosteiyke ge creëerde Johann Strausswals „Wein, Weib un Gesang" toonde bovendien zon neklaar aan dat het nuttig en heilzaam is een goed glas wyn te drinken. In het „Requiem voor de Blauwe" van Jos de Klerk vielen sommige geestige momen ten te beleven. Het hoogtepunt van het concert werd ongetwyfeld gevormd met de fenome- naal-knappe vertolking van de „Five Studies" van Anthony Hopkins, die voor rekening kwamen van het Nederlands Kamerkoor. Moeiiykheden schynen er voor dit ensemble niet te bestaan, vo caal is alles volmaakt, de muzikale ex pressie grenst aan het ongeloofiyke. De begeleidingen aan de vleugel wa ren in handen van Felix de Nobel en Erna de Bruyn en stonden dus op een behooriyk niveau. De tenor Paul Hame- leers zong zyn korte soil in het Schu bertstuk volgens alle regelen der kunst. T. de Vr. Burgemeester en Wethouders van Bloemendaal stellen de gemeenteraad voor een krediet van 64.000,— te ver lenen ten behoeve van het bouwrijp ma ken van gronden in het partiële uit breidingsplan Vogelenzang door de wo ningbouwvereniging „Sint Jozef", en bemiddeling te vragen voor het aan gaan van een lening tot dat bedrag aan de minister van Binnenlandse Za ken. In opdracht van de woningbouw vereniging heeft architect B. J. J. T. Stevens te Haarlem een plan in voor bereiding voor de bouw van negen be jaardenwoningen en veertien eenge zinswoningen. Gehoopt wordt dat daar mede in augustus kan worden begonnen. Examens nuttige handwerken. Geslaagd de dames: J. Geerts (Haar lem); M. Kleiboer (Haarlem); Th. Bol land (Velsen); E. Bakker (Beverwyk); H. R. Delachaux (Bloemendaal). bouw staat ingeschreven. Ten aanzien van het nog tekort komende bedrag ad 6.860 is de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken n.v. bereid dit voor haar rekening te nemen, zulks vooruitlopen de op haar toetegging voor één maal een bedrag van 100.000 ter beschikking te stellen. Aan deze toezegging is des tijds de voorwaarde verbonden, dat Vel sen er in zal slagen een verantwoorde- lyke instantie te. vinden, welke zich het behoud van Beeckesteyn voor een nader te bepalen cultureel doel tot taak stelt en daartoe de nodige middelen bijeen te brengen. B. en W. van Velsen zijn zeer erkentelijk voor deze bereidwillig heid van de „Hoogovens". Advertentie Van puds bekend. Tel. 14609 Officieel Philips-reparateur Kruisstraat 38 - Haarlem PWU.1P» *01 Een maand gevangenisstraf legde de Haarlemse politierechter, Mr. J. P. Pe tersen, vrijdag conform de eis van de officier van justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, op aan een 18-jarige kantoorbe diende uit Haarlem, die zich schuldig gemaakt had aan „joy-riding" en daar bij nauwelijks kunnende rijden de auto ernstig beschadigd had. I Op 7 april van dit jaar was de kan toorbediende met enige vriendjes op pad gegaan met het doel een auto te zoeken, waarin nog een contact-sleu teltje stak. Na een uur zoeken vond het stel zo'n wagen in de Reynegom- laan te Aerdenhout. Met enige omzich tigheid werd de wagen een eindje ver rold, opdat de eigenaar het niet vanuit zyn huiskamer zou zien en daarna gin gen de jongelui rijden, hoewel geen hun ner een rijbewijs had. Ongelukken ble ven niet uit: een paar onhandige ma noeuvres en op de Ramplaan reed de kantoorbediende, die op dat moment chauffeerde (ieder mocht om de beurt) tegen een N.Z.H.-bus op, toen hy de bocht op een vreemde manier nam. De „geleende" wagen werd aan de voor kant geheel vernield. De schade be draagt negentienhonderd gulden. De verdachte vertelde de rekening al thuis gekregen te hebben. Hij verdient echter met zijn werk maar vyfendertig gulden per week. By de politie gaf het stel joy-riders onmiddellijk toe al eens eerder zo iets gedaan te hebben toen. zonder onge lukken. De officier van justitie noemde het optreden byzonder schandelyk te meer omdat de verdachte geen rybe- wjjs had en er de grootste ongelukken hadden kunnen gebeuren. De Haarlemse honkbaljunioren, heb ben in een vlotte en zeer aantrekkelijke strijd, met 80 van de Haagse jeugd gewonnen. Ondanks deze grote cijfers is het treffen tussen twee jeugdteams in de sportweek geen teleurstelling ge worden, want er werd door de jeugdi ge geselecteerden aan beide kanten heel goed honkbal gespeeld. Tot de vijfde inning had Haarlem slechts twee runs veroverd, waarvoor werper Terneuzen van Halfweg met twee honkslagen de basis legde. Ook ver dedigend was deze Halfweg-man met 6x3 slag en 3x4 wyd zonder honkslagen tegen ruim voldoende. Wat veldfouten en honkslagen waarvoor Ausma (SC kaar;,em) en Maat (HCK) tekenden, leverden de Haarlemmers niet minder riins °P 7Den Haag kwam in de zesde slagbeurt nog heel dicht Aavenentie Kathedraal: 6.30, 7.30, 9 H., 11 en 12 uur. St. Antonius, N. Groenmarkt: 6.30, 7.30 K„ 8.30 H. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8, 9.15 H. 11 en 18 uur (Avondmis). 1 O. L. Vr. Rozenkrans, Spaame: 6. 7.30. 9, 10.30 H., en 12 uur. St. Jan, A'damstraat: 6.15, 7, 8.15, 9.30 H., 11 en 12.15 uur. H. Hart, Kleverpark: 6.30, 7.45, 9, 10.30 H., en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, P. Kruger- straat; 6.30, 7.45, 9 H„ en 11 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg, 6.30, 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. O. L. Vr, van Zeven Smarten, Rijks straatweg: 6.30, 7.30, 8.45 H„ 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H.H. Petrus en Panlus: 6.30, 7.45, 9 H., 10.45 en 12 uur. BLOEMENDAAL, Allerh. Drieëenheid: 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. Hulpkerk: 7.30 en 9 uur. AERDENHOUT: 7.30, 9 H„ en 11 uur. ZANDVOORT: 7.30, 9 H., 11; Huis in de Duinen 8.30 uur. OVERVEEN: 7, 8 K., 9 H„ 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE (H. Bavo)6.45, 7.45, 9, 10.15 H., en 12 uur. HEEMSTEDE (O. L. Vr. Hemelvaart) 6.45, 7.45, 8.45 H., 10, 11 en 12 uur. SPAARNDAM: 7.30 en 10 H. BENNEBROEK: 6.45, 8, 9.15 H„ 11 uur. VOGELENZANG: 7. 8.30 H„ 10 uur. Ceciliasteeg 3, Haarlem, opbod f 3800, af slag f 1600, totaal f 5400, kopers F. A. Groen q.q. Twee pakhuizen in de Bakenesserstraat tussen de percelen pi. nr. 22 en 24, Haar lem, opbod f 4960, afslag f 5, totaal f 4965, koper P. J. van Goor. Voortingstraat 17, Haarlem, opbod f 1850, afslag f 25, totaal f 1875, koper C. J. J. Jacques. Brouwersvaart 12, Haarlem, opbod f 3100, koper N.N. President Steynstraat 18, Haarlem, opbod f 8900, afslag f 1100, totaal f 10.000, kopers A.M. Smit qq. Dr. C. A. Gerkestraat 21 zw. en rd., Zand- voort, opbod f 12.600, afslag f 40, totaal f 12.640, koopster mevr. C. W. V. Reinders- maRieder. Dr. C. A. Gerkestraat 23 zw.. en rd., Zand- voort, opbod f 12.000, afslag f 750, totaal 12.750, koopster mevr. M. J. v. d. Sluis— v. Raamsdonk. Dr. C. A. Gerkestraat 25 zw. en rd., Zand- voort, opbod f 12.300, afslag f 50, totaal 12.350, koopster mevr. G. Stuurman—Wit kop. Dr. C. A. Gerkestraat 27 zw. en rd., Zand- voort, opbod f 11.200, afslag f 5, totaal f 11.205, kopers P. H. J. Raasveld qq. Brouwersstraat 107, Haarlem, opbod f 3200, afslag f 175, totaal f 3375, koper H I. van Goor. Linschotenstraat 46, Haarlem, vervallen. Kleverparkweg 29, Haarlem, vervallen. Paul Krugerstraat 70, Haarlem, opgehou den. Herensingel 25, 25a, 23g, h, i, Haarlem en Herensingel 23a, b, c, d, e, f, Haarlem, op gehouden. De Katholieke Arbeiders Beweging heeft voor haar leden een grote vakan tie-fotowedstrijd uitgeschreven, weer met waardevolle prijzen. Vak-fotogra fen zijn van deelneming uitgesloten. Het onderwerp van de wedstrijd is „vakan tie, vakantiebesteding, of een vrije dag". Het formaat van de foto's dient te zün 9 bij 12 cm. Maximaal mogen vijf foto's worden ingezonden. De inzen ding sluit maandag 15 september 1958. Het inzend-adres is: K.A.B.Anthony Duyckstraat 91, Den Haag. GEBOREN: z.v. C. M. M. Horeman- de Vries; z.v. M. C. Faber-Eikelhof; z.v. M. M. Kroesemeyer-Schipper; z.v. E. van Eis-Hooglugt; z.v. T. Sekreve- Nieborg; d.v. C. G. van der Linde- Boon; d.v. C. S. Njjman-van den Berg. OVERLEDEN: C. Dirks-Bon, 76 jr., Tuchthuisstraat. MIDZOMERNACHTFEEST. De In stuif Jong Nederland van het bisdom Haarlem organiseert 28 juni in restau rant Treslong te Hillegom een Midzo mernachtfeest. Met algemene stemmen heeft de ge meenteraad van Lisse gisterenmiddag de door Stad en Landschap van Zuid- Holland ontworpen plannen met betrek king tot de bebouwde kom en omgeving vastgesteld. Onder voorzitterschap van burgemeester mr. Th. de Graaf en met assistentie van twee vertegenwoordigers van Stad en Landschap en ambtenaren van Openbare Werken heeft de raad zich in nog geen drie uur door de om vangrijke materie heen geworsteld Over het algemeen waren de raadsle den vol lof over het plannen en de op merkingen, die zy maakten, hadden dan ook betrekking op enkele detail kwesties, waarover men het spoedig eens was. Tevoren werd de heer De Vries (C.H.U.) gekozen tot waarne mend wethouder. Hij zal de heer Tib- met diens werk terzijde staan, om- Is ?ze onlangs een zeer zware ope ratie heeft ondergaan en voorlopig zijn functie niet of slechts gedeeltelijk zal kunnen uitoefenen. In het plan dorpskern zyn opgenomen het Vierkant en een deel van de Here- weg. Volgens het plan zal de noordwand van het Vierkant moeten worden inge kort om een goede aansluiting mogeiyk te maken op de Grachtweg, van waar uit een verbinding zal worden gemaakt op de ring van wegen, die in de omge ving van de dorpskern is geprojecteerd. Vanaf het Vierkant zal een voetpad toe gang geven tot de Kanaalstraat. Als ge volg van het verbreden van de Sta tionsweg zullen enige panden ter hoogte van het postkantoor moeten wor den gesaneerd. Aan het begin van de Stationsweg is een parkeerplaats gepro jecteerd, die vooral in de Keukenhoftyd goede diensten zal bewyzen. Uit de plannen voor Lisse-dorp blykt, dat het daarin geprojecteerde wegenstelsel alle belangrijke delen van het dorp verbindt. Er zyn grote wy- zingen in de bestaande situatie aange bracht. Zo zal de Hereweg te zyner tyd geen rijksweg meer zijn, maar een plaatselijke hoofdweg. De nieuwe ryks- weg in twee richtingen wordt de route Laan van Ryckevorssel Gladioien- straat Oranjelaan. Ofschoon ook de ze weg door de bebouwing heenloopt is er volgens het ontwerp geen andere, betaalbare oplossing. In het zuidoosten van het bestaande dorp is een woonwyk van ongeveer vijf en veertig HA ge projecteerd. Het terrein ten noorden van het plan Meer en Duin heeft voorlopig een recreatieve bestemming gekregen. De smalle stroken langs de Grevelingen- straat en de Ringvaart zullen verder benut worden voor industriële vestiging. Ten zuiden van Greveling is ongeveer vyf HA gereserveerd voor de industrie. Voor de stichting van een rioolwater zuiveringsinstallatie is terrein vryge- nouden ten zuiden van de industrie- strook langs de Ringvaart. De wük bü de Laan van Rückevorssel is opgezet als villa-wyk. Er zullen daar ruim vyf en negentig woningen, waaronder gro tere, kunnen worden gebouwd. Op een terrein ter grootte van ongeveer zes HA, achter de Eerste Poellaan gelegen, kunnen kleine verzorgende bedryven worden gesticht. Verkeersverbeteringen zyn ontworpen ten westen van de Ryks- weg. Het wijkje bü de Veldhorstlaan zal nog met één straat aan de noordzyde worden gecompleteerd. Achter de Here weg is een parallelweg geprojecteerd die moet aansluiten op de Veldhorstlaan. Aan de Spekkelaan tenslotte is grond gereserveerd voor de bouw van een middelbare school met sportaccommoda tie. Het sluitstuk van de stedebouwkundi- ge ontwikkeling wordt gevormd door de indeling van het terrein-Blokhuis. Daar- is een plein en 'n park geprojecteerd en verder een aantrekkelyke mogelijk' heid voor uitbreiding van het winkel centrum, stichting van een nieuw raaa- huis, hotel en cultureel centrum. dempen van de gracht en het ve:ro den van de opening tussen net kant en de Grachtweg betekent" langrüke verbetering van de van afwikkeling van het Vierkant en van de parkeerterreinen nabil Meer- en wellicht in de nabüe toekomst opheffing van deze straat en bebouwing noodza- keliik zijn. De aldus vrykomende grond kan dan gevoegd worden by het par keerterrein achter het winkelcentrum en het nieuwe raadhuisplein. Zoals gezegd waren de raadsleden over de plannen van Stad en Landschap goed te spreken. De heer De Koning van de K.V.P. zei, dat het project veel waar- de had. De heer De Vries (C.H.U meende, dat het plan goede richtlijnen gaf voor het scheppen van een aantrek kelyke woonruimte in de gemeente De heer Van Leeuwen (P.v.d.A.) noemde het plan een vorm van compromissen, maar achtte het niettemin aanvaard baar. Nadat over verscheidene detail kwesties de meningen over en weer wa ren gehoord en nadat de lüst van be zwaarschriften was doorgenomen ging de raad zonder hoofdelyke stemming ak koord. ff LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 In de Grote of St. Bavo Kerk te Haar lem zal dinsdag 17 juni 1958 s avonds van acht tot negen uur Piet Kee het or gel bespelen. Programma: 1. Toccata en fuga, Jo hann Adam Reinken, 2. Pastorale Alle gretto, Elevazione, Domenico Zipoli, 3. Toccate en fuga in d, Johann Seb. Bach, 4. Fuga, Wilhelm Friedemann Bach, 5. a.Meditation, Edmund Rubbra, b. Tiento (offertoire) Jean Langlais, 6. Toc cata en fuga, Anthon v.d. Horst. Op de dinsdagen 24 juni en 1 juli zal de „Grote Orgelmis" van Joh. Seb.Bach worden uitgevoerd met medewerking van het „Haarlems Bachensemble" o- l.v. George Robert. De heer H. J. E. Christoffels, wonen de Kleverparkweg 216 te Haarlem .en hoofd van het district Haarlem van "de ryksgebouwendienst, viert woensdag 18 juni zyn 40-jarig dienstjubileum. Bij het agentschap Haarlem van de Centrale Volksbank werd in mei inge legd 13.640.80, terugbetaald 8.875,59, meer ontvangen dan terugbetaald 4.765,21. A.s. maandag zal in Zandvoort een ballon wedstrijd voor de schoolkinderen worden gehouden. Op verzoek van een particuliere onderneming heeft de stich ting Touring Zand,voort" daarvan de organisatie op zich genomen. Ruim 17ÖO kinderen zullen daaraan deelnemen. De wedstrijd geschiedt in schoolverband en wel in die zin dat de school waarvan de ballon van een leerling het verst van Zandvoort neerkomt een school-radio als prijs krijgt toegewezen. De ballons zullen ongeveer kwart voor vyf op de Rotonde worden opgelaten. De Zweedse K.L.M.-piloot M„ wonen de te Zantvoort, heeft de gewoonte als hy 's nachts van Schiphol thuiskomt, zich vanaf de garage, waar hy zyn auto pleegt te stallen, naar huis te la ten rüden door een monteur, die daar na de wagen weer naar de garage rijdt. Donderdagnacht, even na twee uur, zag de piloot voor de garage een man staan, die hü voor een employé van de ga aanzag, en tot wie hü gebruike y- ke verzoek richtte. Pe was echter geen monteur al ging 'J e ver" zoek in en bracht hy de piloot naar huis. De volgende dag waren pseudo- monteur en auto echter spoorloos. Inmiddels werd de wagen gisteravond onbeheerd in Santpoort aangetroffen. Gistermiddag kwam in de Fran® Zwaanstraat in zandvoort een be® n. auto, bestuurd door een 25-jarige jpma. tenhandelaar, door een verkeerde^ noeuvre in botsing met een n^ipeider' door een 24-jarige bouwvak» eveneens uit Zandvoort b^est met 'n dea 5JL00te Gasthuis been-fractuur naar het Gro" in Haarlem worden vervoei bij een tegenpunt, maar werper Kollaard (Schoten) die de laatste drie innings gooide, en drie honkslagen moest laten passeren, doch desondanks een zeer goe de indruk achterliet, wist het scoren tft voorkomen. Distelkèter (Terrasvogels) besloot de strijd met een juweel van een driehonkslag, die even later nog 'n run opleverde en de eindstand op 8—0 bracht. Op vijf plaatsen in Haarlem hebben de volleyballers gisteren demonstratie- wedstrijden gespeeld, die begunstigd door het goede weer op 'n vrij behooriyk peil stonden. Aan de Pladellastraat klopte de damesreserve-ploeg van Die Raeckse HVS met 40 en versloeg Die Raeckse de ClOS-club met 3—1. De Eclecta-dames bleven aan de Ohm straat Vesmia met 21 de baas maar de Eclecta-heren verloren met 30 van de HVS-reserves. Op het parkeerterrein aan de Plane- tenlaan bleek hoofdklasser Die Raeck se sterker dan overgangsklasser MHBS <30) en wees Rapiditas (heren) Die Raeckse 2 met 41 terug. Op Zaanen- oord won het damesteam van De Blin- kert met 3-0 van Onze Gezellen en klop te O VR A De Blinkert met 3—0. Aan de Gijsbrecht van Aemstelstraat versloeg HBC het damesteam van AVC met 2—1 en deelden HBC en Santpoort de punten; 22. Vanavond vindt op het terrein van de HFC „Haarlem" de sluiting Van de dertiende Haarlemse sportweek plaats. Het hoogtepunt vormt het treffen tus sen het Haarlemse voetbalelftal en de sterke ere-divisieclub ADO uit Den Waag. Om half zeven begint de slui- dèïf8avond met 'n massale gymnastiek- vanl°dlstratie door de In de pauze turnrrt VoetbaIwedstrijd treden keur- en- turnsters op. De dames van Hpp u ul. een overwinning geboekt klasse van de zomerwatU^i derde tie KNZB. Met een ver srh^? ^61'" leen Smit nam Hpc in dp - - i v, eerste speel- helft de leiding en na de Els Spiering die een aanvaV i, Wa-S óf! werkte. Daarna kon Hvgb geurig a' opbrengen de HPC-verdedi^^de krai if laatste kwam te vallen en ;t Gr ervoi Een militaire vrachtwagen^jDestuurd door een 20-jarige soldaa Rwam PPer- da-kazerne in Haarie" sister- middag in aanrijding 3 Pu' van e?ehetWniDnert°etbalelftal is donderdag °P ilf' iontkomen aan een SfüutHw t Een paar uur voor de om de zemra" Hon"ariJe King de ploeg, husritL en wat te kalmeren, een stookhui ten in de omgeving van hnp?, Ee bus sloeg om in een nnü.„!Va,!r wegdek verzakt was. Het roJL„ .eP nogal goed af. Slechts de eserve-middenvoor Ove Olsson had me- c! i!re Verzorging nodig. Zyn heup werd gekneusd. De spelers werden in taxi's 71 aar hun kamp teruggebracht. Korte tpcLlater versloegen zij Hongarye en be reikten de kwart-finales. Op klaarlichte dag hebben twee perso nen donderdagmorgen om 11 uur een roofoverval gepleegd op de 90-jarige ca féhouder H. V. R., die een café aan de Witte Vrouwensingel te Utrecht ex- ploiteerd. Zij slaagden er in de totaal verbouwereerde R. een geldkistje met f 500 te ontfutselen. De politie, die vingerafdrukken aan- tr heeft de afgelopen nacht in een an der café een verdachte aangehouden. Deze verkeerde dermate onder invloed van sterke drank, dat hü nog niet kon w „en gehoord. De man, die een be kende van de politie is, werd ter ont nuchtering opgesloten. breken waarna Maayke Fuykschot° d bal in het HPC-doel werkte. Tot de ge- lykmaker liet HPC het niet komen. Di rect antwoorde Wicky Hofman met een tegendoelpunt en bracht Marleen Smit tenslotte de eindstand op 4-1. Voor de eerste klasse heren kwam DJK de krachten van HPC beproeven. De strijd resulteerde in een 4-1 over winning voor de gasten. Met een DJ er voor een overtreding op de kant heejl HPC heel wat moeite gehad orfl de spelersmeerderheid uit te buiten. Zelfs op het nippertje ontging DJK de lej* ding, na een snel opgezette aanval. Daarna verkreeg Termeer op de reen ter vleugel een vrye worp te nemen, 3 plaatste de bal naar midvoor Smit. Het ontmoedigde DJK echter in het geheel niet. Met voltallige ploegen m het veld werd het 1-1 door Breukink waarna Bit ton de rust deed ingaan met de stand 1-2. Een strafworp werd door de HPC- keeper gestopt maar kort daarna scoor de Nolting. Ritton maakte er kort voor het einde 1-4 van. In Velsen werd voor de tweede klas- së heren gespeeld de wedstryd VZV 1 - Haarlem 1. Na snel opzwemmen van Gravemaker en een goed gericht schot had VZV de leiding. Met een omhaal- bal maakte Her Hölsken gelijk waarna Wim Goedhart de stand in het voor deel van Haarlem bracht. In de twee de helft is Haarlem er niet meer aan te pas gekomen. Een ver schot van Wim Hamers bracht de balans in even wicht en Gravemaker (2) en Kobes zorgden er voor dat de punten in Velsen bleven. Eindstand 5-2. In Alk maar is voor dezelfde afdeling gespeeld de ontmoeting DAW 1-Neptunus Zaan dam 1 met als resultaat een 5-2 over winning voor de ontvangende ploeg. Voor de reserve derde klasse B is ge speeld DAW 3 - HPC 2 8-2- Voor de derde maal zal zondag op het terrein van de voetbalvereniging „Droste" aan de Oude Weg het „Drie hoek" Volleybaltoernooi y00r dames en heren worden gehoude^ georgani seerd door de veren'8'ingen'A.W. en W.I.K. Eclecta, dat in 1955 en 1957 beslag legde op de "driehoek" wisselbeker, maakt, een goede kans de beker defi nitief i". Z1J!1 bezit te krijgen, hetgeen echter niet zonder felle stryd zal gaan met de verenigingen H.B.C., OVRA en Gios. Naast de genoemde clubs nemen ook Spaarnestad en D.S.S. aan het toer nooi, dat om twaalf uur zal aanvangen, deel. Van de tennisontmoeting Brederode- TOZ (Amsterdam) die in een 5-3 over winning voor de Santpoortenaren ein digde, moeten naar aanleiding van een protest van TOZ waartegen Brederode in beroep ging, de beide damesingles zondagochtend om tien uur overgespeeld worden. Winnen de dames Nijssen en Van Seherpenzeel hun partijen dan is het kampioenschap een feit. Om een plaats in de overgangsklasse B speelt HLTC 2 zondag aan de Span jaardslaan tegen WGA en komt HLTC 3 op het gravel tegen Lucky Stroke 2. WOC 2 zal zün plaats in de tweede klas se verdedigen tegen Shot 3. Vanmiddag behoefde Brederode 2 nog slechts 'n partij van de öp 4-1 gestaakte promotiewedstrijd tegen Roomburg te winnen om voor de tweede promotie- wedstryd - die waarschünlijk reeds zon dag wordt gespeeld - in aanmerking te komen. Velserbeek zal trachten tegen Mozaïek 4 de plaats in de derde klasse te behouden evenals WOC 3 en Duinlust. Voor Duinlust is de kans klein want Heemstede 3 leidt reeds in deze ontmoe ting met 4-2. Voor WOC 3 staan de pa pieren tegen Jatiloo, op de stand 3-2 in het voordeel van Jatiloo, iets gunsti ger. Ook Westrust 3 is nu betrokken bü de strüd om het behoud en zal Inside 6 ontmoeten. Bastione speelt de gestaakte wed stryd (2-3) tegen Animo uit terwyl Bas tione 2 tegen Bloemendaal 4 zijn plaats in de vierde klasse zal verdedigen. Ook HLTC 4 (tegen Jatiloo 2) gestaakt op 3-2 voor Jatiloo en Brederode 3 (tegen Egmond aan Zee) zullen trachten hun plaats in de vierde klasse te behouden. Snellius eindigde met TC Heemstede 2 aan de staart van de ranglyst gelyk maar de games gaven de doorslag m het voordeel van Heemstede zodat ook Snellius zyn positie zal moeten verde digen. Voor de onderlinge competitie van de R.K. Schaakclub „Het witte Paard" waren de uitslagen: RasingHaverkort 10, Baasv. d. Stoop Sr. 1—0, v. Schie—v. d. Berg 0—1, v. d. Stoop Jr.—Huyboom 0—1, Gregoro- wics—Joosten 1—0, Holtkamp—Bleeke- molen %—Vn De Bont—Haverkort Jr. afgebr., v. Keulenv. d. Spek 01, C. I. OuddekenHopman Ve, v. d. Velde E. Ouddeken 0—1, Hoogland—Huneker

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 2