Nieuwe buslijn van station naar de Waarderpolder De reorganisatie van het Haarlems Stationsplein Binnenkort voorstel aan de gemeenteraad ^o0p Royal Scbiet op BLOEMENDAALSE RAAD BEHANDELT BEGROTING Haarlemse sigarenwinkeliers protesteren Uit STAD 1 en STREEK K.V.P. wil meer woningbouw voor minder-draagkrachtigen VOOR UW VAKANTIE! Bromfietser rijdt technici omver MET INGANG VAN 28 SEPTEMBER Jeugdige militairen als inbrekers op pad Wies Kramer nam gisteren afscheid Bij verlichtingscontrole op Rijksweg te Diemen DONDERDAG 19 JUNI 19% Haarlems Bloei Uitspraken rechtbank Bijgaande stedebouwkundige per spectieftekening geeft een over zicht van het plan voor het ge reorganiseerde Stationsplein en omgeving, zoals B. en W. van Haarlem dit binnen afzienbare tijd aan de gemeenteraad willen voor leggen. Links boven ziet men het sta tion met daarachter het Kenne- merplein. Daaronder ligt het ver ruimde stationsplein met de grote bus-parkeerhavens. Links van het plein staat het hoge flatgebouw, dat de directe doorgang van Ro zenstraat naar Stationsplein zal afsluiten. Links beneden ziet men de bestaande bebouwing tussen Kenaustraat en Parklaan. Onder het vergrote stationsplein is de nieuwe bebouwing geprojecteerd tussen Lange Molenstraat en Parklaan met in het midden een groot inpandig parkeerterrein. Geheel rechts de torenflat op de hoek van Parkstraat en Jansweg. In de rechter uithoek ligt het Ripperdapark, waarvan de be staande bebouwing niet zal wor den aangetast. De tekening wordt beneden (dat is dus aan de zuid zijde) afgesloten door de Park laan. Stationswinkel moet achter de controle Forse straffen geëist voor de krijgsraad PAGINA 3 Autowiel gestolen Films: Diversen Burgerlijke Stand Haarlem Beurs van Amsterdam V "rs vun Binnen afzienbare tijd zullen B. en W. y&n Haarlem de gemeenteraad een plan voorleggen voor de reorganisatie van net Stationsplein en omgeving. Het voor- Stel zal in grote lijnen overeenkomen iriet de suggesties, die de NZH destijds heeft gedaan met betrekking tot de re organisatie van het Stationsplein. In het Voorstel van B. en W. is pok de omge ving van het Stationsplein betrokken. De stedebouwkundige dienst van de Ne- derlandsche Spoorwegen had aanvanke lijk ernstige bezwaren tegen het NZH- plan. Zozeer zelfs, dat een en ander enige malen tot heftige discussies heeft geleid tussen beide instanties. Door de persoonlijke bemiddeling van de burge meester van Haarlem, mr. O P. F. M. Cremer, zijn de Spoorwegen er tenslotte toe gebracht kunnen worden hun bezwa ren tegen de plannen te laten varen. Volgens het voorstel van B. en W. zal de zuidelijke bebouwing van het Sta- "onsplein ongeveer 15 meter achteruit De sloop v x „Royal" aan \J}et voormalige hotel nu flink op t Stationsplein begint Nelis uit VelSenSchieten. De N.V. dak en de tweeaèn°ord beeft het verwijderd, zoals ODvJrT(iieping reeds te zien is. Op de a5S toto duidelijk het Stationsplein is fifre hoek van ma S. de Hond uit ^sfen de fir~ met de afbranvdam be~ gonnen voormalige fabriek aalc Da n van de Beynes. Binnen afzienbare tijd Zull twee open vlaktes ontstaan Stationsplein. Dan zal tevens r, meest belangrijke vrije ruimte -S® ontstaan welke nodig is voor ingrijpende reorganisatie van bet Stationsplein met omliggende bebouwing, waarover wij hierbij uitvoerig berichten. worden gebracht, zodat deze komt ter hoogte van de Lange Molenstraat. Het ligt in de bedoeling om de Kenaustraat zodanig in oostelijke richting te verlen gen, dat zij ten noorden van deze bebou wing komt te liggen en dus deel gaat uitmaken van het gereorganiseerde Sta tionsplein. De Rozenstraat zal niet meer rechtstreeks, maar via een hoek op het nieuwe Stationsplein uitmonden. Aan de westzijde van het Stationsplein, op de plaats waar nu een groot cafetaria gevestigd is, zal een hoog flatgebouw komen, dat ook de Rozenstraat afsluit. Aan de oostelijke zijde bij de Jansweg is eveneens een torenflat ontworpen. De zuidelijke afsluiting zal gevormd worden door een hoog gebouw, dat be neden restaurants, hotels en terrassen, en op de hogere etages kantoren kan be vatten. Door twee poorten kan men dan het achter deze bebouwing geprojec teerde parkeerterrein bereiken, dat overigens ook vanuit de Kruisweg en de Jansweg te bereiken zal zijn. Ten zui den van de Rozensraat is eveneens een groot parkeerterrein ontworpen. OP het Stationsplein zijn evenwijdig aan het stationsgebouw lange vlucht heuvels gedacht, waartussen de NZH- bussen kunnen parkeren, zodat het Sta tionsplein zelf voornamelijk als bussta tion dienst zal doen. In de noordweste lijke hoek, juist voor de reeds bestaande fietsenstalling, is het nieuwe tehuis voor Haarlem Bloei gedacht. Omtrent dit nieuwe verkeershuis is op het ogenblik nogal wat te doen, omdat Haarlems Bloei officieel op 1 jui de beide ver trekken in het stadhuis ontruimen moet. r)P7p zullen in orde gemaakt moeten borden als toekomstige wethouderska mers want algemeen wordt verwacht, tat £WbTenVmtn-Ubltraanta? ÏS D, dienst heeft een me pen, dat dus zijn lems Bloei ont gtatjonSpiem. plaats zal vinden P zullen om en De bouwkosten hiervan zullen om en nabij 150.000 bedragen. Dit nieuwe ontwerp zal echter eerst moeten wor den goedgekeurd en eer het is uitge voerd, zullen er nog wel verschillende maanden verstrijken. Het vermoeden is dus gerechtvaardigd, dat Haar lems Bloei voorlopig elders onder dak zal moeten zoeken. Oscar Smits' bank aan de Kruisstraat heeft aange boden de stichting voorlopig onderdak te bieden, maar zij heeft de ruimte slechts voor een beperkte tijd ter be schikking. Hierover zal binnenkort een beslissing genomen moeten wor den. De Haarlemse rechtbank heeft van morgen een 61-jarige installateur uit Zandvoort veroordeeld tot twee jaar ont zegging van de rijbevoegdheid en twee maanden hechtenis. Veertien dagen geleden eiste de offi cier van justitie, mr. L. A. Feitsma, tegen hem drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid en zes weken hechtenis- straf wegens het rijden onder invloed van drank. Een 47-jarige bloembollenreiziger uit Heemstede kreeg voor straf twee jaar ontzegging en twee maanden hechte nis/ omdat hij eveneens onder invloed van drank gereden had. Tegen hem wa ren twee jaar intrekking van het rij bewijs en twee maanden hechtenis ge- eist. Een 43-jarige Zandvoorter werd ver oordeeld tot zes maanden intrekking van het rijbewijs wegens hinderlijk rijden. Tegen «hem waren twee boetes van vijf tig gulden en een jaar ontzegging ge- eist omdat hij opde Zandvoorterweg toen een andere auto hem inhaalde te zeer naar links gereden zou hebben. Een 48-jarige chauffeur uit Amster dam, die voor een soortgelijk delict als het vorige terecht gestaan heeft, werd veroordeeld tot twee weken hechtenis en een jaar ontzegging. Tegen hem waren twee weken hechtenisstraf geëist. Op 28 september, wanneer de nieuwe winterdienstregeling van de N.Z.H. in gaat, zal de nieuwe buslijn 10 in Haar lem geopend worden, die een verbin ding zal onderhouden tussen het sta tion en het einde van de Waarderweg. Voor de ongeveer 4000 werknemers in de Waarderpolder zal de nieuwe lijn, die voorlopig bij wijze van proef zal worden geëxploiteerd, een uitkomst be tekenen. De lijn is tot stand gekomen op initiatief van de Haarlemse Indus triestichting en op aandringen van de industrieën in de Waarderpolder en de bewoners van de Thorbeckebuurt, het woonwagenkamp en de woonschepenha ven. De opening van de nieuwe buslijn is een lang gekoesterde wens, maar het gemeentebestuur heeft deze willen koppelen aan de opening van de Prin- senbrug. Een andere verbinding met de Waarderpolder was vrijwel niet denk baar. De Prinseribrug zal vermoedelijk eerst over verscheidene weken geopend kunnen worden, omdat de hefbrugin- stallatie nog steeds technische tekort komingen vertoont. De burgemeester heeft toegezegd, dat de mogelijkheid zal worden onderzocht om langs de Waarderweg een aantal uitwijkhavens aan te leggen. De reorganisatie van de Oudeweg zal zo spoedig mogelijk ter hand worden genomen. De nieuwe lijn 10 vertrekt vanaf het station en gaat dan onder het viaduct aan de Kruisweg door naar het Ken- nemerplein, waar opnieuw gelegenheid tot instappen wordt gegeven. Via het Prinsen Bolwerk rijdt de nieuwe lijn dan over de Oudeweg, de Nijverheids- weg en de Claes Tillyweg en verder tot vrijwel het einde van de Waarder weg, waar op particulier terrein gele genheid is geschapen om de bus te draaien. Het wordt een halfuurdienst en op de spitsuren, die rond half 8 's ochtends en rond 5 uur 's middags vallen, zullen extra bussen worden in gezet. De dienst fungeert op werkda gen van half 7 's ochtends tot 7 uur 's avonds. Niet bekend is nog, tot hoe De Haarlemse afdelingen van de drie organisaties van sigarenwinkeliers heb ben zowel aan de staatssecretaris van Economische Zaken dr. G. M. J. Veld kamp als aan het Tweede Kamerlid J. G. H. Cornelissen een telegram ge stuurd betreffende de verkoop van rook artikelen in stationswinkels. Aanleiding daartoe is de overname door de staats secretaris van het amendement der vaste commissie voor de middenstand, waarin gesteld werd, dat de stations winkels, zowel voor als achter de con trole, niet aan enige sluitingstijd gebon den moesten worden. De Haarlemse sigarenwinkeliers, die nadeel ondervinden aan de stationswin kels (voor de controle) te Haarlem, hebben daartegen geprotesteerd. Het te legram aan dr. Veldkamp luidt: „De Haarlemse sigarenwinkeliers protesteren ten sterkste tegen de voorgestelde wijziging Winkelsluitings wet ten aanzien van vrijstelling van de stationsgebouwen buiten deze wet". Het telegram aan de heer Cornelis sen is als volgt gesteld: ,,De Haarlemse sigarenwinkeliers protesteren tegen het voorrecht, dat de stationskiosk geniet, dag en nacht geopend te kunnen zijn, indien het punt van vrijstelling voor stationsge bouwen in de wijziging Winkelslui tingswet wordt aangenomen. Het mid- denstandsbelang in Haarlem vereist, dat deze kiosk achter de controle wordt geplaatst, waardoor oneerlijke concurrentie wordt voorkomen". laat op zaterdag zal worden gereden. Met het bedrijfsleven is de mogelijk heid besproken om te komen tot sprei ding van de werktijden, zodat de bus sen een gelijkmatiger bezetting zullen krijgen. Teneinde de behoefte aan de nieuwe lijn na te gaan, zijn de werkne mers in de Waarderpolder geën quêteerd. De belangstelling voor de nieuwe lijn bleek vooral in het nieuwe industriegebied in de Waarderpolder zelf te bestaan. In het oude industriege bied rond de fabriek van Droste en langs het Spaarne bleek de belangstel ling veel minder. 412 personen gaven op 's winters en bij slecht weer dage lijks van de nieuwe lijn gebruik te zul len maken. Bij gunstig zomerweer be droeg 'dit aantal 118. Daarbij bestaat nog belangstelling onder de bewoners van de woonschepenhaven en van de Thor beckebuurt. Opmerkelijk was, dat van de belangstellenden een derde ten noor den van het station woonachtig is, een derde ten zuiden van het station, terwijl een derde van buiten Haarlem afkom stig is. „Diefstal met braak en inklimming in een Haarlemse wijnhandel, waarbij een dozijn flessen wijn en cognac ver dwenen; diefstal in een der Haarlemse kazernes, waar uit de kantine vier sloffen sigaretten gestolen werden; diefstal met braak en inklimming in een Haarlemse directiekeet, waarbij een kostbare radio werd gestolen, zo luidde woensdagmorgen de tenlastelegging te gen drie jeugdige dienstplichtige mili tairen, die er de afgelopen maanden een gewoonte van gemaakt hadden in Haarlem en andere gemeenten in te breken en te stelen. Het drietal, versterkt door een vierde man die elders een handje had gehol pen, had zich gisteren voor de krijgs raad te velde-west in Den Haag te ver antwoorden. De tenlastelegging gaf een staalkaart van de wandaden van be klaagden, die zich in korte tijd „opge werkt" hadden tot geroutineerde mis dadigers. Bij hun nachtelijke stroop tochten werkten ze met een glassnijder, waarmee ruiten vakkundig verwijderd werden. Twee hunner hadden samen ingebroken in de wijnhandel. De buit deelden ze samen. Bij de inbraak in de kazernekantine waren beiden bijzonder listig te werk gegaan. De een moest hier wachtlopen en hield dus een oogje in het zeil voor zijn inbrekende kame raad. terwijl hij o.m. om diefstallen te voorkomen op post stond! Een derde militair had een radio no dig. Zijn kameraad verklaarde dat hij er wel een wist te staan, waarna een nachtelijk bezoek aan een directiekeet volgde. In zijn requisitoir noemde de auditeur militair de eerste de initiatief nemer en gangmaker, die zich als een volleerd gangster ontpopte. Het is geen kwajongenswerk dat hier geleverd werd. aldus de auditeur militair, hier wiaren jeugdige misdadigers aan de gang. Tegen hem vorderde hij dan ook een gevangenisstraf van een jaar en negen maanden met aftrek en ontslag uit de dienst. Een ander dacht hij ander half jaar met aftrek toe en ontslag uit de dienst en de derde, die meer als een meeloper was opgetreden hoorde 30 subs, 6 dagen en een voorwaardelijke gevangenisstraf van 2 maanden met een jaar proeftijd tegen zich eisen. De raadsman drong op clementie aan. Hij verbaasde zich er over dat de di rectie van de jeugdgevangenis te Zut- phen verklaard had een der verdachten niet te willen opnemen en vroeg zich af of een gevangenisdirectie dan de eigen „cliënten" uitzoekt. De krijgsraad zal t.z.t. uitspraak doen. Gisteravond heeft Wies Kramer af scheid genomen. Natuurlijk in 't StoofkA waar zij drie jaar lang haar zetel had en van waaruit zij met alle mogelijke instanties en instellingen te maken had. Haar vertrek naar Frankrijk, waar zij in de verpleging zal gaan, had gister avond een uitgebreid gezelschap bijeen gebracht, zeer heterogeen van samen stelling, maar bezield met het voorne men er een gezellige avond van te ma ken. Daartoe was de grote zaal van 't Stoofke opgetuigd met lampionnetjes en andere feestartikelen, waren er rijmen de liedjes en was er ondanks de treur nis om het afscheid een vrolijke stem ming. Een soort familiefeest is het dus ge worden, compleet met welkomst- en af scheidslied. De districtscommissaris W. Smit sprak Wies Kramer toe en uit zijn woorden bleek, hoe zij zich op alle fron ten voor de katholieke jeugd uit Haar lem en omgeving zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Haar grootste verdienste moet geweest zijn, dat zij van geen or ganisatie lid was, maar voor iedere or ganisatie, die haar hulp inriep, werkte. De jongelui, die goed thuis bleken te zijn in de keuken van 't Stoofke, kwa men later op de avond met een pot pourri van liedjes, waarin Wies Kramer en haar activiteiten op een speciaal rij mende wijze werden belicht. Een ver rassing was de binnenkomst van een vreemde stoet, die de aanwezigheid deed vermoeden van de Ku Klux Klan, maar die zich tenslotte ontpopte als een koor van witte nonnen. Zij hadden niets met Casa Nova te maken, maar het feit, dat wij onder de nonnen de eerwaarde zuster Amata (in de wereld mejuffrouw Weere) ontdekten, leidde tot de enig juiste conclusie, dat in het koor de do centen van de Mater Amabilis Schooi schuil gingen. Met bronzen stemmen zongen zij een litanie, waarin alle kwa liteiten van Wies Kramer bezongen wer den, voorgegaan door een voortreffelijke cantor, die in een parochiële schola geen gek figuur zou slaan. Intussen was rector D. de Wit binnen gekomen. Op een vlot en amicaal toon tje sprak hü de verzamelde menigte toe en tooide hij Wies Kramer met een. aureool, dat haar bij wijze van spre ken tot de patroonheilige van t Stoof ke maakte. Op haar eigen manier sprak Wies Kramer een dankwoord. Kort en goed. Dat zij getroffen was door zoveel hartelijkheid, liet zij duidelijk uitkomen. En de fraaie geschenken had zij wat ge schrokken in ontvangst genomen. Die schrik kwam zij overigens te boven tij dens het slot van de avond, waarop iedereen het zich zo prettig mogelijk maakte. BEENBREUK Tijdens een voetbal wedstrijd die gisteravond op het terrein van Onze Gezellen aan de Vergierde- weg te Haarlem werd gespeeld, kwamen twee spelers met elkaar in botsing. Een van hen moest met een gebro ken rechteronderbeen naar het Grote Gasthuis worden overgebracht. De gemeenteraad van Bloemendaal I „Het zal voor B. en W. ook in de naas- begon vanmiddag met de behandeling I te toekomst moeilijk zijn", aldus ver van de ontwerp-begrotingen voor' het j volgde de heer Pinxter, „te streven naar sluitende begrotingen, waarbij er een aanvaardbare verhouding dient te bestaan tussen de uitgaven over de ge wone dienst en de lasten, welke het bud get zullen bezwaren als gevolg van uit gaven in de kapitaalsdienst." De K.V.P.-fractie hoopt, dat de be zuinigingen bij het Lager- en Kleuter onderwijs zo spoedig mogelijk zullen k men word m opgeheven en dat er weer boventallige leerkrachten kunnen worden aangesteld. In verband met een en ander laat ook de behuizing van kleuterscholen nog te wensen over. De spoedige bouw van een kleedhuis met douches op het sportveld in Vogelen zang blijft de K.V.P.-fractie zeer sterk aanbevelen. De K.V.P. is voorts een voorstand ster van woningbouw voor minder draagkrachtigen, speciaal in de buurt Bloemendaal-Santpoort. Wat Vogelen zang betreft is het gemeentebestuur in dit opzicht aldus de heer Pinx ter op de goede weg. dienstjaar 1958 het lopende jaar dus Eerst thans hebben burgemeester en wethouders gemeend de begroting aan de orde te kunnen stellen, hetgeen doorgaans in 't najaar geschiedt, voor afgaand aan het dienstjaar, waarop de ze betrekking heeft. Zoals bekend ge schiedde dit wegens de onzekerheden over de houding van de regering ten opzichte van de gemeentelijke financiën en het alsmaar uitblijven van een be slissing op het verzoek van hef Bloe- mendaalsc gemeentebestuur om een ver hoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds 1957. Bij de algeme ne beschouwingen zinspeelden de mees te sprekers op die gang van zaken, waardoor er geen redelijke basis kon ontstaan voor het gemeentebeleid over het jaar, dat thans reeds vrijwel voor de helft verstreken is. De heer J. F. M. Pinxter, fractie-voor zitter van de K.V.P. hield voor de laat ste maal zijn algemene beschouwingen over de gemeente-begroting, omdat hij zich bij de vorige maand gehouden raadsverkiezingen niet meer herkies baar gesteld had. Hij wees er op, dat de begroting, sluitend als zij is, ais zo danig voor de raad geen grote proble men met zich mede brengt. Het slui tend-zijn hou o ook de mogelijkheid in, dat Gedeputeerde Staten de begroting ditmaal nog vóór het eind van het jaar kunnen goedkeuren. De spreker herin nerde aan de versoberingen bezuini gingen te koste van het onderwijs en het onderhoud van wegen en andere openbare werken die het mogelijk hebben gemaakt, dat deze begroting thans sluitend is. „Kunnen wij in 1959 echter met op deze meevallers rekenen", aldus de heer Pinxter „dan zal men zich weder om voor dezelfde moeilijkheden ge plaatst zien als in 1957. Bijzondere waak zaamheid blijft dus geboden temeer, daar het zich laat aanzien, dat een de finitieve regeling van de financiële ver houding tussen Rijk en Gemeente nog wel enige tijd op zich zal laten wachten". ten". „Weliswaar heeft minister Zijlstra zich optimistisch uitgelaten over deze kwestie, doch waar de door de Com missie-Oud gedachte regeling ge paard zou moeten gaan met een poten tiële uitzetting van de gemeentelijke uitgaven van ongeveer 280 miljoen gulden, betekent dit een verdere ver zwaring van de belastingdruk." In de afgelopen nacht stond een per sonenauto geparkeerd op de hoek van de Oranje Nassaulaan en de Waldeck Pyrmontlaan te Overveen. Vanmorgen bleek, dat onbevoegden het linker ach terwiel van de auto hadden afgehaald en meegenomen. Eventuele getuigen worden verzocht zich bq de Bloemendaalse politie te melden. Advertentie ELMIOR TOPLIN OVERHEMDEN, met strijken op z'n best, in uni streepjes en leuke ruiten. Prijzen f 12.90. ZEPHIR PYAMA'S 10.50, 2 st. 19.90. TERLENKA PANT. a 29.75. PLATIC JASSEN 7.90. Gen. Cronjéstraat la-lb - Tel. 533341 IN HET WATER GEVALLEN Gis termorgen rond elf uur geraakte de driejarige Hansje Fabel uit de Jac. van Looystraat te Haarlem in het wa ter van de Zomervaart toen hij poogde zijn schepje er uit te halen. Hij ging kopje onder, maar werd door een on bekend gebleven voorbijganger op het droge geholpen. ZWANEN Vanmorgen om half zes werd de politie gewaarschuwd, omdat op de rijbaan van de Schoterweg te Haarlem twee oude en drie jonge zwanen liepen. Zij liepen gevaar te wor den overreden. De opzichter van de begraafplaats aan de Kleverlaan, waar de zwanen thuishoren, werd gewaar schuwd en deze zorgde ervoor, dat de dieren weer terug op de begraafplaats kwamen. HEEMSTEEDSE KUNSTKRING De Heemsteedse Kunstkring houdt vrij dag 27 juni in de foyer van het Miner- vatheater 's avonds om kwart over acht een ledenvergadering. Op het program ma staan onder meer een bestuursver kiezing en voorstellen aangaande het programma van het seizoen 1958-'59. Na afloop van de vergadering vertelt mejuffrouw C. H. Koekoek over haar reis naar Israël, Dinsdagavond omstreeks half twaalf wam een aantal technici en opzichters üe nieuw aangebrachte verlichting op de Rijksweg bij Diemen controleren. Het gezelschap arriveerde in drie auto's en parkeerde deze wagens op een donker gedeelte op de parallelweg ter hoogte van het gemeentehuis. Zij wa ren juist uitgestapt toen een brom fietser uit de richting Muiden passeer de. Hij reed om de geparkeerde auto's heen, maar had blijkbaar geen erg in het gezelschap dat op de weg stond. De drie personen werden tegen de grond gereden. De 19-jarige bromfiets bestuurder, wonende te Amsterdam, evenals de 60-jarige technische ambte naar J. P. v. d. S. uit Rotterdam, moes ten beiden met een hersenschudding overgebracht worden naar het Onze Lieve Vrouwegasthuis in Amsterdam. De 47-jarige technische ambtenaar bij het G.E.B. J. F. S., uit Amsterdam, kon na ter plaatse te zijn verbonden naar zijn woning gebracht worden, ui de verlichting van de weg verder gecontroleerd, is ons niet bekend CINEMA-PALACE: Onteerde meisjes, 18 J-, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: Hotel onder verdenking. str. volw. 2.30, 7, 9.15 uur. LIDO: The bridge on the river Kwal, 14 J. (vierde week) 2, 8 uur. LUXOR: Jakhalzen van de onderwereld, volw. 2, 7, 9.15 uur. MINERVA: Gaslicht, 18 j.; 8.15 uur. REMBRANDT: Zeven broers zoeken zeven meisjes, a. 1. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. ROXY: Het uur der wraak, 14 j. 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: De lord, de lady en de butler, a.L (elfde week) 2.15, 7, 9.15 uur. Donderdag 19 Juni Concertgebouw, 20.15 uur: Zomerconcert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Henri Arends. Soliste: Tiny Kaiser, piano. Programma: Werken van Joubert, Liszt en Mendelssohn. Helicopterterrein, Wagenweg, Haarlem. Ernst en Maxi Baier's IJsballet. BEVALLEN van een zoon: C. P. Al- lis-Drommel (2 zoons); L. de Heus-Luyt J. C. van Reeden-Knijn; J. Jansz-Meu- lenbelt; G. van Doorn-van Walterop; P. B. A. Zieren-Cornelissen. BEVALLEN van een dochter: W. Groeneveld-Tijdgaat; J. de nes- Kemp- J. T. Stam-Rupgh; J. J. van Rhijn-Bourgonje; C. J. van der Veldt- Blaas- C A. Rutte-van Loon; M. Borst- Dikmans; P. E. van Esch-Raamsveld; M A. van der Beek-van Delden. ONDERTROUWD: C. J. Hoenderdos en J. M. Oerlemans; J. de Boo en E. E. F. van Limbeek; J. Peute en M. M. E. de Wendt: J. J. Traksel en L. Frank; C. A. Griffioen en J. Fruman; W. Kunst en L. J. Bestebreurtje; W. A. M. van Brussel jen P. D. van Beek; J. S. Bartstra en M. Hoogeveen; F, C. M. Hensgens en J. A. Kurvers; L. J. de Nijs en H. C. de Groot; W. M. Otte en J. C. Bijster; C. A. W. M. van Warmerdam en M. W. A. Meulenbroek; B. J. Woorts en A. M. Kaagman; J. K. H. 't Hart en H. M. de Boo; A. G. de Zwart en C. E. Hejjerman; H. C. de Graaff en L. Schulte; H. J. van Nim- wegen en M. Spoor; W. W. van de Ven en A. M. Hoes; L. H. Huis in 't Veld en C. Kleinhout; E. Greebe en A. van Leeuwen; S. Bernath en Z. Légra- di; A. C. van Zijp en S. C. Vos; A. M. M. van Eeden en J. Jansen; H. A. Ol der som en L. M. Koorn; H. Nieuwland en E. J. de Bruin. GETROUWD: G. Koopman en J. W. Steffers; G. W. Hadders en E. M. Rie- ger; A. Schaap en M. van Veen; T. J. van Oosterhout en H. I. M. Buijs; J. F. Sassen en M. N. Mekenkamp: B. W. Wagenaar en A. M. van Egmond; ,J N. Meizmans en W. J. Jonker; P. C. Siliakus en J. H. Wehnes; L. Buisman en A. R. A. Wilderink. OVERLEDEN: J. H. Pelt, 70 jr, Nas- saustraat; H. T. Lammers, 87 jr., Ha- gestraat; G. Trijssenaar-Kleinstarmk, 84 jr., Duvenvoorderstr.; M. van Schooten-Kamerman, 79 jr, Zomerstr. (Niet officiële koersen^ 3% Ned. 1953 3% Ned 1953 3M> Ned 1956 3(4 Ned 1948 3(4 Ned 1950 3(4 Ned 1954 3(4 Ned. 1955 1 3-3(4 Ned. 1947 3 Ned. 62-64 bel. fee. Lnschr. Grtbk 1946 3 B.N.G. Won.bouw 6 Ned. Handel Mil eert AK.U Van Berkel's Patent Calvé-Delft cert Van Gelder Kon. Hoogovens cert Onliever cert- Ned Kabel Philips Kon. Petroleum „Amsterdam Rubber HoU Amerika Lijn Kon Ned. Stoomb. M11 Ned Scheepv. Unie KLJi H VA Deli Mlj. cert. A'dam 2% '561 A'daro '56 O A'dam ID Rentesnaarbr 94% 94* 93 H 88 87% 89% 89H 91* 94* 90 110% 169 190% 195 308 308 361% 300% 174 68% 144 141% 124% 104.50 109% 95% 99% 100 109% 19/6 94% 91 188% 353% 296% 171.60 144 141% 124 107% 96 i»rl< Een vierjarig meisje heeft m de Beursstraat te Amsterdam carbonpa pier op straat gevonden en iets er y?" opgegeten. Het gevolg was dat een dok ter analinevergiftiging heeft moeten constateren. Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper K.L.M. Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Tidewater U.S. Steel 16/6 47% 41% 46% 60e 39% 91% 27% 35 35(4e 47%e 46 73(4 45(4 41(4 .22% 66(4 18/6 48 41% 48% 59% 39'/, 91(4 27% 35(4 35 46% 45% 73% 45% 41% 22(4 65% Stemnu nauw, prijsh.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 3