CA1VE SLASAUS Gewijzigde gezondheidssituatie stelt het Wit-Gele Kruis voor grote problemen Katholieke Actie neemt afscheid van prof. ir. F. Ph. Teilegen Opnamen voor last Blitzkriegop de Veluwe Structuurverandering in de Katholieke Actie Tommy weet het geld wel te laten (rock en) rollen r ïHisSSHS T rr= VenJtcuJe CALVE Eigen apparaat en gespecialiseerde hygiënisten nodig voor toenemende sociaal-geneeskundige taak Bestuursraad van Nieuw-Caledonië ontbonden Meer federatieve samenwerking van lekenapostolische organisaties Tussen neus en lippen Gentle man Knap werk PERSPECTIEVEN VOOR HET WERK VAN MORGEN Opleiding van de wijk verpleegster is ontoereikend NIEUWE STATUTEN OP KOMST Heerlijk Boldoot-doekje bleek schot in de roos! Na betogingen voor premier De Gaulle Nederlands boek in Rusland verschenen PEPSELS Jaarlijkse bijenmarkt te Veenendaal DONDERDAG 19 JUNI 1958 PAGINA 7 ipr Adverieniie Oorlogsdocumentatie TSCHE Nu de kindersterfte is overwonnen en de *ube™Ufil0*® g®e° b®dreigi^ meer vormt, ontkomt het Wit-Gele Kruis niet d®ÏJwT Patroon niet moet worden veranderd, evenals z«nl streven en methodieken, om te vermijden, dat het werk verstart ^«fede voorzitter van de Nationale Federa^ev uls' dokter Ch. Mol, toen hij vanmorgen in Utrecht het vijfjaarlijkse congres van de ka tholieke kruisvereniging opende, ,morfn ®nder d« «tel «Perspectieven voor het werk va g gehouden. De daling van het sterftecijfer heeft ais consequentie, dat kinderen met zwakke constitutie of aangeboren defecten in leven blijven. Bovendien is er een leeftijdsverschuiving naar boven, die de kans op chronische ziekten ver groot terwiil lijders aan ongeneeslijke ziekten thans minder snel dan vroeger overlijden. Dit alles tekent de gewijzigde gezondheidssituatie, waarbij vele vragen rijzen, die van fundamentele betekenis zijn voor de verdere ontwikkeling van het kruiswerk. ze andere volksziekten reuma, dia Over deze perspectieven beraden zich duizend deelnemers aan het congres, onder wie een groot aantal autoriteiten en andere officiële genodigden, voorts bestuursleden van plaatselijke vereni gingen en provinciale bonden, artsen, wijkverpleegsters, kraamverzorgsters en andere functionarissen. Temid den van hen bevond zich tijdens de ple naire openingszitting de minister van sociale zaken en volksgezondheid, de beer J. G. Suurhoff, die na dokter Mol het woord voerde. Het congres begon vanmorgen met een H. Mis in de kathedrale kerk, opgedragen door ïea!£?5telük adviseur van de nationale Vanmum'prof. drs. J. A. J. Cleyberg. een om lnSviglngen de aanwezigen uit- paalde onderin ver®chillende secties be- thema nader teP6K van het congres hand van deskundi^studeren aan d? vrijdagochtend zulw mleidingen. Ook ringen worden gehouden sedbevergade- middags tijdens de plenair^a^r?a- deS een aantal resoluties met bedekking tot het werk m de toekomst zal worden behandeld. Parel van het Wit-Gele Kruis Dokter Mol stipte in z«n openingsre de een aantal actuele punten aan. Hij Wees er o.m. op, dat financiële moei lijkheden een verdere ontplooiing van de kraamzorg in de weg staan. Slechts een derde van de bij het Wit-Gele Kruis aangesloten gezinnen geniet de voordelen van de kraamzorg. Deze pa rel van het Wit-Gele Kruis "al nog ttleer in het plaatselijk werk moeten Worden geïntegreerd om als onderdeel Van het kruiswerk behouden te blijven, Wanneer straks eventueel de kraam zorg als een verstrekking van de zie kenfondsen zal worden gegeven. Tm ae integratie van de gezondheids zorg komt ook de dringdende vraag naar voren of de kruisverenigingen de schoolgezondheidszorg als essen tieel onderdeel van de kinderhygiëne blijvend buiten het terrein van hun werkzaamheden zullen moeten hou den. Een reorganisatie van de school gezondheidszorg, die de aanspraken van de gezondheidszorg en van het onderwijs in de uitvoering van de diensten als uitgangspunt neemt voor een nieuwe opbouw, kan een gele genheid bij uitstek bieden voor een vernieuwing van de schoolgezond heidszorg. de tbc-bestrijding de vraag van z?£r overbodigheid onder ogen moet q'. moet men zich tevens afvragen van Tuberculose niet meer in het vlak msch6\.Problematiek der andere chro- schuivc'ukten is gekomen door een ver- ciaal-ge! van de klinische naar de so- dachte aa5skundige aanpak. De ge- 6e« zekere analogie met de- betes, kanker en dergelijke dringt zich op nu de nieuwere diensten voor laatstgenoemde ziekten bij de bevol king en de artsen minder goed aan slaan dan destijds de tbc-bestrijding. Ligt het niet voor de hand, vroeg dokter Mol zich af, het klinische en therapeutische deel van het bestrg- dingsapparaat over te laten aan de klinieken en specialisten om dan In de maatschappij een meer direct op het doel gericht apparaat op te bou wen voor het sociaal-geneeskundig werk, dat in de samenleving zijn werkterrein en aanknopingspunten heeft, om dan uit de sociale gezond heidszorg en haar diensten een zo danige coöperatie en een zo doeltref fend" contact op te bouwen met de klinische instituten, dat elk zijn eigen taak kan behartigen en zijn eigen verantwoordelijkheid volledig kan dragen? Met deze taakverdeling en afbakening van de competenties kan tevens een betere aanvaarding van deze diensten in de artsenwereld be reikt worden. De hygiënist In dit verband pleitte dokter Mol voor een specialisme als hygiënist, Vooral voor een meer bevredigende lei ding van deze nieuwe diensten voor chronische zieken en van het sociaal- geneeskundig werk in het algemeen. Voor het Wit-Gele Kruis «al hiermede in een grote behoefte worden voor zien. Zodra mogelijk zal Nijmegen met een eigen opleiding moeten begin nen, hetzij van de medische faculteit uit, hetzjj van het Dr. Veegerinstituut uit. Bij het reeds bestaande tekort aan katholieke specialisten op diverse ge bieden, vooral van de geestelijke volks gezondheid, zou het belangrijk zijn, al thans op dit terrein geen achterstand te krijgen. De toename van het aantal chronisch zieken eist ook verpleegkun dig bijzondere voorzieningen. De zieken verpleging verschuift steeds meer naar langdurige verzorging, waardoor steeds meer tijd van de reeds zwaar belaste wijkverpleegsters in beslag wordt genomen, meer dan wenselijk is voor haar preventieve en sociale taak. Tegelijkertijd stijgt de behoefte aan sociale voorzieningen in het algemeen en meer speciaal aan voorzieningen van sociaal-geneeskundige aard, die in- haerent zijn aan langdurige ziekten en de hieruit voortvloeiende maatschappe lijke aanpassingsmoeilijkheden, welke in het algemeen uitmonden in revali datie of geestelijke gezondheidszorg. De gehele staf, die bij deze zorg is betrok ken, moet op deze bijzondere behoefte zijn ingesteld en daarvoor de nodige bekwaamheid bezitten. Van de deskun digheid van de wijkverpleegster en van de districtsverpleegster zal het grotendeels afhangen of het aldus ge dachte systeem inderdaad verantwoord en uitvoerbaar is. Dokter Mol noemde het een zwak punt in de organisatie, dat steeds meer maatschappelijke werksters als speci fieke hulpkrachten voor dergelijke diensten worden aangetrokken. Tevens wordt steeds vaker de eis geuit, dat de opleiding van de wijkverpleegster zoda nig wordt herzien, dat zij aan haar in deze richting uitgroeiende functie kan beantwoorden. De tegenwoordige op- I leiding is ontoereikend en gaat sinds 1 1929 rustig door alsof de wereld stil staat. Maar ook een uitgebreider leer plan en een langere scholingsduur kun nen geen oplossing brengen, wanneer niet tegelijkertijd hogere eisen worden gesteld aan de vooropleiding en alge mene ontwikkeling. Niet langer uitstel Het doorhakken van deze knoop eist enige moed, aldus dokter Mol, vooral om zijn consequenties in de overgangs periode. Maar nog langer uitstel kan niet worden geduld, wil het peil van de sociale gezondheidszorg niet zodanig achterop raken, dat alle perspectieven voor morgen ermee verdwijnen. De voorzitter wees ook op de chro nische geldzorgen, die de uitbouw van het administratief en medisch-deskun- dig apparaat belemmeren. Het herhaal delijk kiezen tussen enerzijds een slui tende begroting met een overspannen staf en anderzijds een overspannen be groting met een degelijke staf ver zwaart het werk van bestuur en func tionarissen, verlamt het initiatief en verdrijft elk perspectief, waardoor het moeilijk wordt de verleiding te weer staan van aanlokkelijke aanbiedingen door lichamen, die over rijker geldmid delen beschikken. Dr. Mol doelde op het streven om de contributieplicht van de leden te laten overnemen door de ziekenfondsen of de huiselijke zieken verpleging als een verplichte ver strekking van de ziekenfondsen te gaan leveren. Van een bepaalde visie uit zijn deze strevingen verdedigbaar, maar zij zijn moeilijk in overeenstemming te brengen met de visie van het Kruis werk. Het persoonlijk lidmaatschap en de contributie zijn de basis van de orga nisatie en haar zelfwerkzaamheid. Een steeds verder gaand verlies van de autonomie en een steeds toenemende afhankelijkheid van andere instanties betekenen een tijdbom onder het eigen gebouw van het kruiswerk. Met de prijs van een aan deze tijd aangepaste con tributie is de vrijheid niet te duur ge> kocht. Tenslotte vroeg dokter Mol zich af of de betrekkelijk geringe kosten, waar mee de veranderde gezondheidstoe stand werd bereikt, geen grotere kos ten oproepen tengevolge van voorzie ningen, die nodig zijn om de nieuwe situatie aan te kunnen. Om al de licha melijk en geestelijk zieken behoorlijk te verplegen, de vergrijzing op te van gen, al die zorgen te kunnen bieden, die uit allerlei verschuivingen voort vloeien, zijn veel voorzieningen nodig, waarvoor men nu staat. Het is niet zo zeker, dat voorkomen niet alleen beter maar ook goedkoper is dan genezen. En toch zal enig nadenken tot het in zicht leiden, dat er geen weg terug be staat; we moeten doorgaan en de ge meenschap zal geld en krachten moe ten blijven wijden aan de gezondheids zorg. Het gaat er uiteindelijk niet om, dat de gemiddelde leeftijd van onzz bevolking wordt opgevoerd, maar dat de mens in dat langere leven gezond zal zijn en zijn gezondheid zal kunnen bewaren als voorwaarde voor zjjn levensgeluk. En daar is men nog lang niet aan toe; daar voor moet nog veel gebeuren, vooral in geestelijk-hygiënisch opzicht: zowel voor de mens als individu als voor de mens in de gemeenschap en vooral voor de mens in het gezin, waar altijd weer het aanknopingspunt is te vinden voor alle zorgen, voor alle verbeterin gen, omdat daar het knooppunt ligt van alle individuele en maatschappelijke problemen, ook die van de gezond heidszorg. Temidden van de puinhopen van zijn ouderlijk huis zat dit manneke in Nicosia op Cyprus zijn verdriet uit te snikken. Wanneer zal de mensheid door dergelijke ta ferelen tot andere gedachten gebracht worden? Advertentie Op het ogenblik worden op de Ve luwe bij de Harskamp de opnamen gemaakt van de grote gevechtsscènes voor de Amerikaanse film; „The Last Blitzkrieg", welke geheel in ons land wordt vervaardigd. De regisseur, Ar thur Dreyfuss, had voor deze opnamen meer dan 300 figuranten nodig en ver zekerde zich van de medewerking van ca. 250 studenten van de Technische Hogeschool te Delft, die in deze scènes Duitse of Amerikaanse uniformen zul len dragen. De te verfilmen scènes vormen een onderdeel van Duitslands laatste, wan hopige tegen-offensief in de Ardennen, gedurende de laatste twee weken van december 1944. Columbia hoopt nog dit jaar de_e film de eerste Amerikaanse produk- tie die geheel in Nederland wordt op genomen en voor roulatie gereed ge bracht haar première in Nederland te doen beleven. Op deze foto ziet men de hoofdrol speler Van Johnson in de rol van een Duits soldaat, die gekleed in Ameri kaans uniform in de Amerikaanse li nies is geïnfiltreerd en door Ameri kaanse soldaten is gevangen genomen. Verleden jaar juli maakte het Boldoot- doekje zijn entree Deze frisse vondst bleek zulk een „top-hit te zijn, dat Boldoot de vraag eenvoudig niet kon bijbenen. Dit heerlijke, in eau de co logne gedrenkte doekje liep niet - neen, het vlóóg! Wie er van gehoord of ge lezen had, wilde deze waarlijk mens lievende uitvinding ogenblikkelijk be nutten. Reeds binnen enkele weken moest alle reclame worden stopgezet, want Bol doot kwam handen (en doekjes) te kort. Maar ziet: hier is goed nieuws voor Nederland! Van heden af zal iedereen èn de dames èn de heren zich naar hartelust kunnen verkwikken, op knappen en verfrissen met Boldoots Holland Cleansing Towelettes (zegt U maar „Boldoot-doekje") a 20 cent. Overal voorradigl Tijdens een bijeenkomst in het vor mingscentrum van de K.A. De Hor- stink te Amersfoort heeft de landelijke leiding woensdagmorgen officieel af scheid genomen van prof. dr. ir. F. Ph. A. Teilegen, die twaalf jaar voorzitter is geweest. Tevoren had de aartsbis schop van Utrecht, mgr. dr. B. J. Al- frink, de nieuwe kapel van het centrum ingewijd. In een dankwoord tot prof. Tellegen wees de aartsbisschop er na dien op, dat nog steeds niemand pre cies kan zeggen wat K.A. is; de juiste formulering is nog niet gevonden. Wel is echter duidelijk, dat het wezen van de K.A. nauw samenhangt met de we zenlijke structuur van de Kerk en al leen tegen deze achtergrond kan wor den gezien. Duidelijk is in ieder geval, dat de K.A. lekenapostolaat is en niet kan be staan tenzij in contact met de hiërar chie, aldus mgr. Alfrink. Een voort durende samenwerking tussen hiër archie en kerkvolk en het samen zoe ken naar oplossingen vormen het we zenlijke van de praktijk van de K.A. De aartsbisschop deelde tenslotte me de, dat binnenkort de goedkeuring van het Episcopaat op de nieuwe statuten van de K.A. te verwachten is en dat mgr. W. Bekkers, coadjutor van de bisschop van 's Hertogenbosch, is be noemd tot contactpersoon tussen Epis copaat en K.A. Bij het afscheid van prof. Teilegen heeft mgr. mr. A. Diepenbrock, secre taris van de landelijke leiding, getracht een opsomming te geven van het vele werk, dat de scheidende voorzitter heeft verricht. Mgr. Diepenbrock noemde in dit verband speciaal het vormingswerk en met name het werk van de beroeps- kerstening; alleen reeds hiervoor zou de Nederlandse katholieke gemeenschap prof. Tellegen oneindig dankbaar moe ten zjjn. Hij zal er in de toekomst mee doorgaan. De nieuwe voorzitter, mr. L. C. Baas, heeft in een inleiding over de Katholie ke Actie getracht, de verhouding tussen hiërarchie en K.A. te omschrijven, Hiërarchisch apostolaat en lekenaposto laat staan in een fundamentele verhou ding, waarvan de radicale trekken en Hjnen voor altijd vastliggen. Een van de< ze trekken is de ondergeordendheid van het lekenapostolaat aan het hiërarchisch apostolaat. Binnen deze fundamentele eenheid is de verhouding aan wijzigin gen onderhevig. Wil de eenheid in het apostolaat van de Kerk in alle volheid bewaard blijven, terwijl van de andere kant het apostolaat zich aanpast aan de zich voltrekkende veranderingen, dan moet een nieuwe verhoudingswüze wor den gezocht van het apostolaat van de hiërarchie en van de leken, die zowel de eenheid als de veranderingen in de verhouding van Kerk en wereld recht doet wedervaren. Hoe onhelder de verhouding Katholie ke Actie en hiërarchie ook moge zijn, aldus mr. Baas, het is een verhouding tussen beide. De Katholieke Actie is van de bisschop. Toch heeft Paus Pius XII herhaaldelijk aangedrongen op interpa rochiële, nationale en internationale ver banden. Ook in Nederland blijkt steeds meer de behoefte aan een echt landelijk verband. Totnutoe was het interdiocesa ne overheersend. Deze geleding moet gehandhaafd blijven, maar het lijkt wen selijk, dat de landelijke K.A. meer recht streeks verbonden en verantwoordelijk is aan het bestuur van de kerkprovin cie. Een ander duidelijk punt noemde mr. Baas, dat de K.A. federatief moet zjjn. In de K.A. moeten alle lekenapostolische organisaties, door de hiërarchie als Ka tholieke Actie gemandateerd, aanwezig zjjn, maar tevens moet de K.A. open staan naar alle lekenapostolaat, al of niet georganiseerd. De gouverneur van de in Melanesië, in de Stille Oceaan, gelegen Franse kolonie Nieuw-Caledonië, die 66.500 inwoners telt, heeft de bestuursraad van het eiland ontbonden, nadat ruim duizend inwoners een betoging ten gunste van de Franse premier, generaal De Gaulle, hadden gehouden, aldus meldt Reuter. De bestuursraad bestaat uit twaalf ministers, die gekozen zijn door de wetgevende vergadering van Nieuw- Caledonië. De ontbinding was geëist door de betogers die een demonstratie hiel den bij het oorlogsgedenkteken in de hoofdstad Noumea. De betogers stelden ook de eis, dat de gouverneur het Franse ministerie voor overzeese gebiedsdelen zal verzoeken de wet gevende vergadering te ontbinden. Wanordelijkheden hebben zich niet voor gedaan. De regeringsgebouwen in Mounea worden door militairen en politie bewaakt. Men verwacht te Noumea, dat een afvaardiging van het Nieuw-Caledo- nische Comité van waakzaamheid, waarin over het algemeen sociaal republikeinen, voormalige Gaullisten, zitting hebben, nog heden naar Parijs zal vertrekken. Bij de staatsuitgeverij voor buiten landse literatuur in Moskou is dezer dagen de Russische vertaling versche nen van het in 1953 in Nederland ge publiceerde werk van dr. L. de Jong: „De Duitse vijfde colonne in de tweede wereldoorlog", dat inmiddels ook in Engeland en Amerika het licht zag. De Russische uitgeverij heeft met de schrij ver geen enkel contact gezocht. Deze heeft inmiddels de Russische uitgave kunnen laten vergelijken met het ori gineel en daarbij is gebleken dat op de vertaling weing aan te merken valt. Pas sages waarin kritisch gesproken wordt over de aard van een totalitair -egiem en over het beleid van Stalin, zijn ge handhaafd. Slechts één passage, gewijd aan de Moskouse processen van de ler- tiger jaren, is zodanig gewijzigd, dat alle namen eruit verdwenen zijn. Ten slotte heeft een generaal aan de ver taling een lange inleiding toegevoegd die een propagandistisch karaktet draagt. Er wordt de Nederlandse auteur o.a. in verweten, niet te hebben ingezien dat de Amerikanen thans dezelfde per fide vijfde colonne-methode toepassen als eertijds Hitier. Bulgarjje. Vijf Bulgaren zijn tot gevan genisstraffen van een tot vijftien jaar veroordeeld op beschuldiging van spion- nage ten behoeve van Amerika, en Tur kije, aldus meldt radio Sofia. Advertentie die zijn heerlijk! 25 cent per zakje. Zoals de aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. B. J. Alfrink, woensdag te Amersfoort heeft medegedeeld, is bin nenkort de goedkeuring van het Epis copaat te verwachten op de nieuwe statuten van de Katholieke Actie. Dit zal het begin zijn van een structuurver andering, waarbij de thans bestaande Landelijke Leiding van de K.A. over gaat in de Stichting Landelijk Centrum voor Katholieke Actie in Nederland, die zich ten doel stelt het bevorderen van katholieke actie door het zich beschik baar stellen voor de samenwerking tus sen het Episcopaat en het lekenaposto laat, het bevorderen van de saamho righeid tussen de lekenapostolische or ganisaties onderling, het ondersteunen van de groei van het gehele kerkvolk naar een apostolische houding en hel stimuleren van daartoe geschikte leken tot georganiseerd lekenapostolaat. Het bestuur van de stichting, dat uit ten hoogste negen leden bestaat en door het Episcopaat wordt benoemd, zal nauw samenwerken met een federatieve raad, bestaan de uit vertegenwoordigers van de lan delijke lekenapostolische organisaties en instellingen, die door de hiërarchie als Katholieke Actie gemandateerd zjjn en met de vertegenwoordigers van de volledig autonome diocesane centra van Katholieke Actie. De nieuwe statuten zijn een gevolg van het doorwerken van nieuwe inzich ten in de taak van het lekenapostolaat en beogen een soepeler en meer effi ciënte werkwijze. Zij houden een nau wer contact in tussen het Episcopaat en het Landelijk Centrum en een ver sterking van het federatieve karakter van de Katholieke Actie (waarop Z.H de Paus in Zijn bekende rede in okto ber 1957 heeft gewezen), die tot uiting komt in een uitgebreider contact met de lekenapostolische organisaties en ac tiviteiten, in overleg en samenwerking met de diocesane centra. In de nieuwe statuten heeft men voorts het hiërar chisch karakter van de K.A. blijvend willen onderstrepen en de mogelijkheid willen afsluiten tot eventuele monopo liepositie van het landelijk centrum. Er wordt in de nieuwe statuten geen onderscheid meer gemaakt tussen Ka tholieke Actie voor mannen en voor vrouwen, omdat de groei duidelijk is ultj»ega?Ln naar een gemeenschappelijke activiteit voor volwassenen, al blijven er taken over, die speciaal op dames betrekking hebben. Momenteel zijn vier organisaties door de hiërarchie als Katholieke Actie ge mandateerd: het Marialegioen, de Al ma, de Maria Congregatie en G 3. Om deze groep uit te breiden, zal het cen trum nadere voorstellen doen aan het Episcopaat. Dinsdag 15 juli zal op de terreinen van de heer W. van Kessel aan de Nieuweweg te Veenendaal weer de jaarlijkse bijenmarkt worden gehouden. Aan de markt is weer een verloting verbonden. e 21-jarige Britserock and roll- zanger Tommy Steele heeft ze ker behoefte aan publiciteit. De laatste tijd doen tenminste allerlei sterke verhalen de ronde. Niet lang geleden verspreidden internationale persbureau's de schokkende medede ling, dat Tommy dermate door be wonderaarsters was toegetakeld, dat hu het er amper levend had afge bracht. Intussen beweerde Tommv dat de „aanhankelijkheidsbetuiging" SïïïKS? ge,ster^ had- HÜ had die 2 n?dlg- Kort tevoren "™"ers had hu zich verschrikkelijk opgewonden over het schamele be drag van 2000 pond per week, dat hem was aangeboden voor de bo- 1 ?Ia?ts OP de aanplakbiljetten van het Londense Palladium. Ja, ^,eet ,het geld wel te laten (rock and) rollen. Pizzichella, een negentienjarige joyrider uit Milaan, is onlangs gearresteerd. Dat zou geen be- I JnpWIPlef richt zun, ware het niet, dat Pizzi- DfllCWlClCi chella maandenlang van zich deed spreken. Hij had namelijk zijn eigen manieren, nette manieren, in zijn vak mag men zeggen. Telkens wanneer hij een auto had gestolen om er een ritje mee te maken en dat gebeur de bjjna dagelijks, waste hij de wagen zorgvuldig af, poetste het chroom dat het blonk, zette de auto ergens in een straat neer en hing er dan het volgende briefje aan: „Deze auto werd gestolen. Sorry. Verwittig de politie." Ondertekend: ,,De dief". vangenis ,,op te slaan". Men vond er tenslotte een radio, een pendule en twee koffers vol kleinigheden. k had te veel gedronken" bekende de 33-jarige Keith Pragnell voor de politierechter van Southend „om te kunnen onderscheiden of er vijf dan wel drie wielen aan mijn auto zaten". Hij sprak de waarheid. Daar getuigde trouwens de tenlaste- leggen van die vermeldde, dat Prag nell in een auto, waar een wiel van afgelopen was, en met een snelheid van rond honderd kilometer per uur Kii over een afstand van vijftien kilome ter op een drukke verkeersweg had gereden. Hij werd veroordeeld tot een geldboete van 25 pond en intrekking van zijn rijbewijs voor de duur van In de gevangenis te Durham in En- een ïaar- geland is men nog steeds niet heen over de poets,'n die 33-jarige ligygr JhtTctUSS vrouwelijke delinquent de functiona- De vrouw die enig vertrouwen ge- kaal experiment toegepast bij De vrouw, cue en g cht verricïi- het melken van koeien. Een kudde gevangenis, speelde het koeien, die gemolken werd bij een k?aa"om in de tijd van de baas c.q. walsje van Strauss, gaf m totaal 400 Kiaar om m ue m „i. liter melk meer dan tevoren. Van swing moesten de beesten evenwel niets hebben, zelfs niet van het num mer „Milk blues". Ze gaven toen 50 liter minder. de minister van justitie, zich niet al leen aan verscheidene diefstallen schuldig te maken, maar bovendien de spullen, die ze weg nam, in nei hol van de leeuw, te weten: de ge-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 7