Amerikaanse DC-6 boven Rusland onderschept Vele verkeersongevallen met dodelijke afloop in zonnig weekeinde Plechtige van mgr. A. Hanssen „Halve belofte" van Engeland aan Rusland in 1941 Drie slachtoffers in Geleen Twintig bisschoppen bij de begrafenis aanwezig Armband onder een dakpan Op weg van West-Duitsland naar Teheran Smokkelauto rijdt tegen boom te pletter Sovjet-Unie zou de oostelijke helft van Europa mogen beheersen Roos in het knoopsgat Mgr. dr. F. Feron bestuurt voorlopig bisdom Roermond Jongelui bekennen inbraken Negen bemanningsleden in arrest ARBEIDER MAAKT DODELIJKE VAL VAN 10 METER Met 650 kg boter Mr. Emanuels premier van Suriname Bisdommen Willem stad en Paramaribo Mevrouw dr. M. Fermin hoogleraar in Utrecht Kapittel-vicaris Rector J. v. d. Gent plebaan Rotterdamse Kathedraal MAANDAG 30 JUNI 1958 PAGINA 4 De absoutes FOTOGRAFEREN? vraag AGFA films Riskeer niets! Geen audiëntie h In het zonnige weekeinde, dat duizenden Nederlanders naar buiten lokte, zijn er op de druk bereden wegen vele verkeersongelukken met dodelijke afloop gebeurd. In Ge leen zijn niet minder dan drie slachtoffers van het verkeer gevallen. Tegen auto's gebotst Tegen boom gereden Niet op verkeer gelet De uit de vijftiende eeuw daterende Roermondse St.-Christoffel-kathedraal is zaterdag getuige geweest van wellicht de meest indrukwekkende plechtigheid die er ooit is gehouden: de begrafenis van de zo vroeg gestorven bisschop mgr. dr. Antonius Hanssen. Het priesterkoor van de kathedraal bood aan de duizen den aanwezigen een imposante aanblik. Twintig bisschoppen, drie abten en tal van andere prelaten vormden een voor name erehaag rond het altaar en het ervoor geplaatste stoffelijk overschot van de overleden bisschop. Aan weers zijden van het koor stonden honderden vaandeldragers en priesters uit het ge hele diocees opgesteld. Vlak voor het koor hadden plaats genomen de voor naamste wereldlijke autoriteiten, vice- minister-president mr. A. Struycken, de staatssecretaris van marine, vice- admiraal H. C. XV. Moorman, de com missaris van de koningin in Limburg, dr. F. Houben en de burgemeester van Roermond, dr. R. Geuljans. Het zwart en purper van de geestelijken en prelaten werd gebroken door het vlammend rood van de uniformen van de Ridders van Malta, mr. Baron van Voorst tot Voorst, oud-burgemeester van Tilburg, en mr. Baron Van Hövell van Wezveld en Westerflier, burgemeester van Oister- wijk, door het stralend wit van de Rid ders van het H. Graf. dr. L. Deckers en prof. O. Zeegers, of door het fonkelende rood van het tenue van de geheim ka merheer van Z. H. de Paus, mr. XV. Ba ron Michiels van Kessenich, burge meester van Maastricht. Het ruime middenschip van de kathe draal was amper groot genoeg om de familieleden van mgr. Hanssen alsmede de overige autoriteiten, o.w. verscheide ne leden van de Eerste en Tweede Ka mer, leden van gedeputeerde staten, ver tegenwoordigers van de geboorteplaats van de overleden bisschop (Oostrum- Venray) alsmede van zijn woonplaats Broekhuizenvorst, afgevaardigden van de stad Roermond, van het kerkbestuur en van de rechterlijke, militaire en po litionele macht te bevatten. Duizenden gelovigen die onmogelijk 'n plaats konden vinden in de kathedraal, volgden via luidsprekers buiten op de markt de plechtigheden. Allereerst de Pontificale Requiemmis welke werd opgedragen door de aarts bisschop van Utrecht, mgr. dr. B. J. Alfrink, met assistentie van mgr. prof. dr. F. Feron, als presbyter assistens, de preident van Rolduc P. J. A. Moors als diaken en pastoor H. Geusgens van Wijk-Maastricht als sub-diaken. Als troondiakens traden op de kanunniken mgr. ir. H. Bemelmans, deken van Heerlen en deken M. Strijkers van Ven- lo. De Schola Cantorum van het groot seminarie verzorgde de gezangen. Het was een bijzonder treffend moment toen mr. P. W. H. Delhoofen, secretaris van het bisdom, aar. het eind van de H. Mis de naaste familieleden van mgr. Hans sen (zijn broer en twee zusters) condo leerde en even later overging tot het voorlezen van het geestelijk testament van de bisschop. Geroerd luisterden de vele aanwezi gen in en buiten de kathedraal naar de inhoud van de laatste woorden van hun bisschop. Nog groter was de ontroering toen even later de bejaarde emeritus bisschop van Roermond, mgr. dr. G. hemmens, de eerste absoute bij het stoffelijk overschot van zijn opvolger verrichtte. „Spreek vrij Heer, Uw die naar Antonius", zo bad mgr. Lemmens. Nog vier keer weerklonk dit gebed door de opmerkelijk stille kathedraal toen de bisschoppen van Haarlem, Den Bosch, Breda en Utrecht de overige absoutes verrichtten. Onder het zingen van het juichende In Paradisum en het door het kathe drale koor uitgevoerde stemmige Bea- ti Mortui droegen de jonggewijde priesters de enige wijdelingen aan wie mgr. Hanssen tijdens zijn kort stondig pontificaat de handen oplegde het stoffelijk overschot, geflankeerd door de klasgenoten van de overlede ne, naar buiten. De klokken van de bisschopsstad beierden zwaar en de koninklijke harmonie van Roermond o.l.v. Marcel Arbeel speelde de Mar- che Funèbre van Chopin. Dezelfde stoet die 's ochtends het stof felijk overschot aan het bisschoppelijk paleis had afgehaald, zette zich daarop in beweging. De route naar de oude be graafplaats bij de kapel van Onze Lieve Vrouw in 't Zand werd gemarkeerd door duizenden biddende gelovigen, samenge stroomd uit heel het diocees om hun bisschop nog een laatste groet te bren gen alsmede door met rouw en vlaggen behangen huizen. Imposant was al di rect de opening van de stoet: voorop liepen honderden vaandeldragers van vrijwel alle katholieke organisaties in Limburg, tal van vrouwelijke en man nelijke religieuzen .en meer dan vier honderd wereldheren en paters. Rond half drie kwam deze stoet op de oude begraafplaats aan, waar mgr. Lemmens, die niet in de stoet was mee gegaan, het stoffelijk overschot van z;jn opvolger opwachtte. In de grafkelder van de bisschopskapel verrichtte hij de beaardingsplechtigheden. Mgr. Hanssen werd in vak 6 van de bisschoppelijke grafkelder, waar reeds vier van zijn vijf voorgangers begraven liggen, bijgezet aangezien hij de zesde bisschop was van Roermond sinds het herstel van de kerkelijke hiërarchie van 1853. Als laatste groet van rouwend Lim burg werd het graf bedolven onder een schat van kransen en bloemen, o.m. van de provincie Limburg, van de stad Roer mond en van de gezamenlijke steenko lenmijnen in Limburg. Ook de in het diocees Roermond woonachtige Polen en Italiaren hadden kransen bij het graf neergelegd, evenals de International Catholic Migration Commission, waar voor mgr Hanssen zeer veel en verdi stelijk werk heeft verricht. Overzicht van de kathedrale kerk te Roermond tijdens de plechtige uitvaartmis voor mgr. Hanssen. De begrafenisstoet bij aankomst op het kerkhof. Op de voorgrond ziet men mgr. Alfrink, aartsbisschop van Utrecht. De Rotterdamse politie heeft twee jongens, resp. 17 en 18 jaar, aange houden, die hebben bekend schuldig te zpn aan de inbraak ten huize van een familie aan de Straatweg, waarbij voor een waarde van ruim elf mille aan sieraden en geld verdween. Boven dien bleken zij debet te zijn aan nog twee inbraken. Een derde knaap, die bij de laatste inbraken op de uitkijk heeft gestaan, werd eveneens aange houden. De zaak kwam aan het rollen, toen twee weken geleden enige werklieden bij herstelwerkzaamheden ergens aan een huis onder een dakpan een etui vonden met een schakelarmband erin. Aanvankelijk dacht de recherche, dat het verstopt Joods bezit uit de oorlog was, maar toen men in het kaartsys teem ging neuzen, bleek de armband gestolen te zijn. De recherche hield daarop de twee jongens aan, omdat zij in de straat woonden, waar de arm band was gestolen en omdat zij al eens eerder met de politie in aanraking waren geweest. Zq vielen door de mand. Een vermist collier vond men bij een der jongens thuis verstopt op de vliering. De andere jongen had nog een gouden horloge thuis. Een ander hadden zij verkocht. De opbrengst en een bedrag van ƒ2.700 hebben zij opgemaakt met café- en dancingbezoek. In het militaire kamp East Whetham bij Thetford in het Engelse graafschap Norfolk heeft Prins Philip van Engeland in zijn functie van kolonel een bezoek gebracht aan het eerste bataljon van „The Queens Own Cameron Highlanders" en een oefening van zijn bataljon meegemaakt. Men ziet <ie Prins hier in gesprek met sergeant George Macdonald van de Hooglanders. De Russische minister van buitenlandse zaken, Gromyko, heeft de Ameri kaanse ambassadeur in Moskou zaterdag een nota overhandigd, waarin wordt geprotesteerd tegen een „grove schending van het Russische lucht ruim door een Amerikaans militair vliegtuig", aldus meldt Tass. Het ge beurde vrijdagochtend, ten zuiden van de Armeense stad Erevan. In de nota wordt gezegd, dat het toestel tot op een afstand van 170 kilometer boven Sovjet-gebied was doorgedrongen, toen het door Russische jagers tot lan den werd gedwongen. Het Amerikaanse vliegtuig vloog hierop in brand. De negen koppen tellende bemanning is in verzekerde bewaring gesteld. „De gehele bemanning bestond uit personeel van de Amerikaanse lucht macht", aldus de nota, waarin wordt gesteld dat deze feiten aantonen dat de „Russische grens opzettelijk door een Amerikaans militair vliegtuig is geschonden." Volgens de Russische nota zijn der gelijke schendingen „eerder voorgeko men, ook ai is dit door de Verenigde Staten ontkend", waaraan wordt toe gevoegd: „De Sovjet-regering meent, dat de Amerikaanse autoriteiten deze maal niet zullen ontkennen, dat de Rus sische grens vrijdag j.l. daadwerkelijk door een Amerikaans militair vliegtuig werd geschonden". De Russische rege ring dringt er in haar protestnota ten slotte op aan dat de „Amerikaanse autoriteiten maatregelen zullen treffen, om in de toekomst dergelijke schendin gen van de Russische grens door Ameri kaanse militaire vliegtuigen te voor komen." In Washington is gisteren officieel bekendgemaakt, dat het Amerikaanse vliegtuig niet opzettelijk het Russische luchtruim heeft geschonden. De Ameri kaanse ambassadeur in Moskou heeft opdracht gekregen om onmiddellijke vrijlating van de negen inzittenden van het toestel te vragen. Het Amerikaanse ministerie van defen sie verklaarde, dat het een ongewapend transportvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht, een DC-6, moet zijn. Dit toestel werd op een vlucht van West- Duitsland naar Teheran via Turkije vermist. Het vervoerde goederen voor Amerikaanse militaire en diplomatieke missies in Perzië en Pakistan. Derge lijke vluchten worden elke veertien da gen gemaakt. De laatste berichten van het toestel zijn vrijdagochtend ontvan gen. De DC-6 vloog toen boven Adana in Turkije. De route van het vliegtuig liep op een afstand van 70 kilometer van de Russische grens. Het weer was bewolkt. Om over de bergen te komen moest het vliegtuig boven de wolken vliegen. Zaterdagmiddag heeft zich op het ter rein van de Bataafse Petroleum Maat schappij te Rotterdam een ongeval voor gedaan dat het leven heeft gekost aan de 33-jarige schoonmaker A. van Pop- pel uit Rotterdam. Hij was met colle ga's bezig een tank, die 15 meter hoog is, van binnen schoon te maken, toen hij met een platform viel. Hij kwam tien meter lager terecht en was op slag dood. Advertentie In Kasterlee in België is zondag een gepantserde smokkelauto tegen een boom te pletter gereden. Belgische rijks wachters troffen in de vernielde wagen 650 kg Nederlandse boter aan. In een naburig veld werden eveneens pakjes boter gevonden. Men vermoedt, dat de bestuurder van de smokkelauto gewond is, daar voor in de auto bloedvlekken zijn waar genomen. De bestuurder zou door een andere smokkelauto zijn opgepikt. De gouverneur van Suriname, de heer Jvan Tilburg, heeft zaterdag de onder voorzitter van de raad van advies, de heer Jessurun, ontvangen. Zondag is de partijraad van de Na tionale Partij Suriname bijeengekomen ter bespreking van de procedure inzake de vorming van een nieuw kabinet en het programma van de „samenwerken de partijen". Vandaag zou de gouverneur de poli tieke leiders opnieuw ontvangen. Uit betrouwbare bron verneemt het A.N.P. dat mr. S. D. Emanuels (N.P.S.) is aangezocht als minister-president. Mr. Emanuels was reeds eerder minis ter Thans is hij werkzaam op de Ne- derlaiiase ambassade te Washington* Het apostolisch vicariaat van Cura sao is tot bisdom Willemstad verheven; de apostolisch vicaris mgr. M. J. Hol- terman is tot bisschop benoemd. Te vens is het apostolisch vicariaat van Suriname tot bisdom Paramaribo ge promoveerd; de apostolisch vicaris mgr. J. M. Kuypers tot bisschop daar van. Het bisdom Paramaribo bestaat sinds 12 september 1842. Voor die tijd, n.l. van 22 november 1817 af. was het een apostolische prefectuur. Het bisdom telt 35 kerken en 7 parochies. Op de 250.000 inwoners telt het 40.777 katholie ken, verspreid over een zeer groot ge bied. Mgr. Kuypers is Redemptorist. Het bisdom Willemstad bestaat sinds 20 september 1842; het omvat 30 paro chies met 33 kerken. Hier werken de paters Dominicanen, waartoe ook de bisschop mgr. Holterman behoort. Het katholicisme is hier veel sterker dan op Suriname, van de 186.331 inwoners zijn er 127.315 katholiek. Zij wonen op een aanzienlijk kleiner grondgebied. Met ingang van 1 juli 1958 is benoemd tot bijzonder hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht, om onderwijs te geven in de Italiaanse taal en 'letterkunde, mevr. prof dr. M. H. J. Fermin. Verenigde Staten. Een tankvliegtuig met straalmotoren van de Amerikaan se luchtmacht heeft gisteren in record tijd een vlucht over de Atlantische Oce aan in westelijke richting gemaakt. Het toestel deed over de vlucht van Londen naar New York vijf uur 51 minuten en 24.8 seconden. De Amerikaanse regering heeft op nieuw een reeks documenten betref fende de jongste politieke geschiedenis gepubliceerd. Een van deze documen ten onthult, dat de Engelse regering In 1941 aan de Sovjet-Unie een „halve be lofte" heeft gegeven dat de Sovjet-Unie de oostelijke helft van Europa na de oorlog zou mogen beheersen. Aldus be richt U.P.I. Het desbetreffende document is een memorandum, dat de toenmalige Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Cordell Huil, van zijn assistent, Adolf A. Berle jr. ontving. Het betrof een onderhoud tussen Berle en Ralph C.S. Stevenson van het Britse ministe rie van buitenlandse zaken. In dit memorandum verhaalt Berle, dat hij tijdens een diner aan Stevenson had gevraagd, „of realistisch gesproken de voorgestelde regeling betreffende een reorganisatie van Polen, Tsjecho- slowakije en Joegoslavië in een soort van federatief systeem in nauwe be trekking tot Rusland eigenlijk ten minste voor de Russen niet neerkwJm op het recht, dat gehele gebied te over heersen. Volgens Berle's memorandum had Stevenson hierop geantwoord, dat „de Britse regering eerlijk gezegd een halve belofte in die richting had gedaan. In ieder geval had de regering toegelaten dat de Russen geloofden dat Engeland tegenover een dergelijk plan welwil lend zou staan". Berle merkte daartegenover op, dat „dit het Russische systeem noodzake lijkerwijs tot ver ten westen van Wenen zou brengen". Daarop antwoordde Stevenson volgens Berle, dat het denkbaar was dat de si tuatie na de oorlog dergelijke Russische aspiraties in dat gebied onuitvoerbaar zouden maken. „Hij liet doorschemeren dat hij van mening was dat de halve belofte van Engeland betreffende dat ge bied wellicht niet tot verwerkelijking zou komen", aldus Berle's memoran dum. Woensdag zal mgr. M. A. Jansen, bis schop van Rotterdam, geen audiëntie verlenen. „De taal is immers gans een volk," zegt dr. L. Albering als wij hem vragen hoe hij twaalf- en-een-half jaar geleden op 1 januari 1946 de maatschappe lijke salto heeft durven maken van het leraarsambt Nederlandse HHHB taal en letterkunde naar de zo- EBHHKf veel meer spanningen en ener- §Ép8EP^ pie eisende loopbaan van se ere- taris van de grootste politieke partij van ons land. Voor dr. v ||wf fflfetèïfeiS Albering was dat geen probleem. SMaSMK BS De belangstelling voor de Ne- jK>< A derlandse taal en letterkunde j A was het begin van wat hij in pfcSi§|ï|jr MjMrawBaaMfij de politiek verder heeft onl- J|flH wikkeld: brede belangstelling voor het gehele volk. In de taal *awu#r j vond hij reeds de kern van zijn BE latere politieke werk: het wezen gKaaHffiBaSsai van het volk. Dat wat wij al- BBl len het meest gemeenschappe- SHRMRaTCffBi Eliiig&SfiMi lijk hebben. Nog iets anders deed hem kort na de bevrijding met het tn t a lh. grootste gemak besluiten, nog AAI. J_/. AxlJJCI 1111- in militair tenue van comman- 0 dant van de Binnenlandse Strijdkrachten, de leiding van het bureau van de K.V.P. op zich te nemen en tevens secretaris van deze partij te worden onder voorzitter mr. dr. Witteman. De Bredase leraar had in de stad waar hij na zijn promotie aan de Groningse universiteit de pret tigste jaren van zijn leven heeft doorgebracht, al op een breed veld van cultuur zijn kracht ontplooid. Van de Vier Heemskinderen, waarover hij een diepgaande studie had gemaakt voor het proefschrift dat hem de doctorstitel bezorgde, was zijn belangstelling via de culturele vorming van de jeugd uitgegaan naar actieve sociale arbeid, zoals zijn voorzitterschap van de Katholieke Leeszaal en van het Wit-Gele Kruis in Breda bewijzen. De overgang haar de politiek was dus slechts één stap verder in dezelfde richting: werker zijn voor de maatschappij. Hij koos eenvoudig een andere vorm, die hem nog meer in het hart van de zaak bracht. Meer soesah, meer rompslomp, minder tijd voor gezin en ontspanning waren een som die hij gaarne betaalde. De ontstellende hoeveelheid kleine snertzaken, de conflicten en conflictjes, de stapels correspondentie, de piete peu terigheden van reglementenzifters, zij hebben hem geen ogenblik zijn geduld en zijn sportiviteit doen verliezen. Hij heeft er zich. met zijn altijd blijmoedige geest lachend bovenuit gewerkt. Al die jaren heeft hij naar binnen zowel als naar buiten, organi serend en docerend, voorlichtend en adviserend, leidend en luisterend, zich helemaal gegeven. Hij is een van de mede-initiatiefnemers geweest van de oprichting van het Vormingsinstituut van de K.V.P. in Baarn en ieder een is het erover eens, dat als er in al die jaren niets anders was gebeurd in de K.V.P., de partij al tevreden zou kunnen zijn. Tenslotte is hij in 1956 Kamerlid geworden. Ook dat was consolidatie en geen afstand. Sindsdien is o.a. zijn pen weer vruchtbaarder geworden en profiteren leden en functionarissen van de partij nog meer van zijn helder en nuchter inzicht door de overzichten die hij schrijft en de ana lyses die aan stencilmachine en drukpers worden toevertrouwd. Misschien dat de gelijkmatigheid en de nuchterheid, die hem als Gro ninger in hoge mate kenmerken, de oorzaak zijn dat hij kans ziet daarbij ook volop een voortreffelijk vader te zijn. Wij hebben van zijn drie kin deren daarover de volgende kleine, maar veel betekenende details gehoord: Gerard (24 jaar, student in de rechten): „Wij zien hem sonis dagen lang niet. Zijn dag begint even vroeg als de onze, maar eindigt meestal ergens in Nederland achter een groene tafel of op een spreekgestoelte. Maar zaterdags is hij bij ons en dan is het of hij er iedere dag is geweest. Hij heeft maar een fout: volkomen a-technisch. Als hij^ alleen in een stilstaande auto zit, die plotseling gaat rijden, dan heeft hij niet het benul om aan de handrem te trekken, maar springt hij eruit. Dan (21, in militaire dienst„Pas nu ik m dienst ben, begin ik te beseffen wat een goed pedagoog mijn vader is. Janneke (14 jaar, eerste klas M.M.S.): Het is heerlijk om huiswerk met hem te maken. Nederlands natuurlijk vooral. Maar wiskunde ken ik zelf beter.(Albering heeft eindexamen H.B.S. èn staatsexamen!) Mevrouw Albering: „Ons huis hangt vol schilderijen van jonge Lim burgse kunstenaars en iedere zaterdagmiddag komt hij met zelf gekochte planten thuis en gaat met ons in de tuin werken. Mij dunkt dat typeert hem het best Iedere morgen stapt dr. Albering het vriendelijke huis aan de Schie tussen Rijswijk en Delft uit met een roos in zijn knoopsgat. Het is een van de sprekende bewijzen hoe hij het „leven" liefheeft. over. Hij werd met een beenbreuk en een schèdelbasisfractuur naar het cen trale ziekenhuis in Alkmaar overge bracht, waar hij enkele uren later over leed. Een bromfietser en zijn jeugdige pas sagier zijn zondag verongelukt toen zij in botsing kwamen met een bestelauto op de weg Dongen-Kaatsheuvel. De bromfietser Bijnen reed op het fietspad en stak zonder op het doorgaande ver keer te letten de autoweg naar links over. Hij werd door een achterop rij dende bestelauto gegrepen. Evenals het jongetje, dat hij op de duozitplaats naar huis vervoerde, werd hij op slag gedood. I Tijdens een zaterdag gehouden bij eenkomst van het kathedrale kapittel van Roermond, is mgr. dr. F. Feron gekozen tot kapittel-vicaris. In deze functie zou mgr. Feron het bisdom Roermond besturen, tot de nieuwe bis schop in functie treedt. Mgr. Feron, die 62 jaar oud is, werd geboren in Lutterade. Hij studeerde in Rome, waar hq tot doctor in de theo logie promoveerde. Van 1925 tot 1927 was mgr. Feron kapelaan te Valken burg, daarna werd hij professor aan het groot-seminarie te Roermond en in 1934 president van dit seminarie. Hjj is tevens kanunnik van het kathedrale kapittel en werd in 1943 door mgr. Lem mens benoemd tot vicaris-generaal. Mgr. Feron, die bekend staat als een uitstekend redenaar, is huisprelaat van de Paus. De bisschop van Rotterdam heeft be noemd tot plebaan van de kathedrale kerk van de H.H. Laurentius en Igna tius te Rotterdam de zeereerw. heer J. F. van de Gent, die rector was van de psychiatrische inrichting St. Bavo te Noordwijkerhout. Aldaar is tot rector benoemd de weleerw. heer J. P. J. Kraakman, die kapelaan was te Sche- veningen (O. L. Vrouw van Lourdes). De nieuwe plebaan werd in Parij» geboren 10 juni 1906 en priester gewijd 30 mei 1931. Hij was kapelaan teVlaar- dingen en Scheveningen en daarna rec tor van de psychiatrische inrichting te Noordwijkerhout. Een vrachtauto heeft zaterdagmor gen in Geleen de mijnwerker J. H. Mooren uit Sittard overreden. Hij werd naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht, waar hq korte tijd daarna overleed. M. wa.s 39 jaar oud, gehuwd en vader van drie kinderen. Voorts is in Geleen mevr. J. van der Honing verongelukt toen de band van het voorwiel van de scooter, die haar man bereed en waar zij op de duo zat, sprong. De vrouw bekwam een schèdelbasisfractuur, de heer van der H. bleef ongedeerd. Tenslotte is in deze plaats zondag avond de 30-jarige bromfietser C. Driessen uit Urmond in botsing geko men met een autobus. Hq viel op het wegdek en werd zwaar gewond. Hij werd naar het ziekenhuis in Sittard overgebracht waar hq bij aankomst bleek te zijn overleden. Het ongeluk gebeurde toen D. achter een voor hem rijdende stadsbus naar het midden van de weg uitweek en toen door de uit de tegenovergestelde richting ko mende autobus werd gegrepen. Zaterdagnacht is de 38-jarige film operateur bij de cinema Palace te Maastricht, J. M. de la Rosette, die met zijn 12-jarig zoontje op de duo op weg was van Maastricht naar zijn wo ning te Vaals, in de nieuwe bocht bij hotel De Oude Geul (gemeente Wit- tem) met zqn bromfiets tegen een auto gebotst. De botsing kwam zo hevig aan dat vader en zoon kort na het ongeval overleden. Hun stoffelijke overschotten zijn naar het ziekenhuis St.-Annadal te Maastricht overgebracht. In Zuidbroek-Noordbroek is zater dagavond een ernstig verkeersongeval gebeurd. De 21-jarige motorrijder K. Hoffmann uit Bremen kwam in botsing met een personenauto. H. werd ernstig gewond. Zijn duopassagier, de 33-jarige G. Vaas, eveneens uit Bremen, bekwam een schèdelbasisfractuur en overleed kort na aankomst in het academisch ziekenhuis te Groningen. Zaterdagavond omstreeks half twaalf is de 22-jarige motorrijder J. Hartman uit Dinteioord op de Bredaseweg te Til burg plotseling scherp naar rechts uit geweken en via de berm tegen een boom gereden. H.die in gezelschap van nog een tweetal motorrijders van de T.T.-races te Assen terugkeerde, werd op slag gedood. Zaterdag is de 19-jarige motorrijder P. M. de Jonge uit Achthuizen (Goe- ree-Overflakkee) op een dijk even bui ten het dorp met zijn motor van de weg af geraakt en met het hoofd tegen een boom geslagen. Hq' bekwam een schè delbasisfractuur en is in het ziekenhuis te Dirksland kort daarop overleden. Zondagmiddag is op de Egmonder- straatweg te Egmond aan de Hoef de 70-jarige W. Fijnheer uit Nieuwe Nie- dorp aangereden door een auto. De heer F. stak zonder op het verkeer te letten met zqn bromfiets de verkeersweg

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 5