Opstandige Druzen vallen dorp aan ifrxtee en Amerikaanse gezinnen geëvacueerd Libanese troepen en rebellen werken samen Belgisch leger stuitte in 1940 de Duitse opmars Russische deskundigen zullen op de conferentie te Genève aanwezig zijn Auto rijdt een kapperswinkel binnen Arrestant tot tweemaal toe ontsnapt Bouwbedrijven in Indonesië onder beheer Minister Luns bij De Gaulle Pengel kabinets formateur Vrouw voorziet smokkelaars van auto's Rainier en Grace in Veere Taaie en door koning Leopold goed geleide verdediging Besprekingen hedenmiddag in het Palais des Nations99 begonnen Bestuurder onwel geworden Het weer- NIEUWE ACTIE IN LIBANON Mildere houding van Moskou tegenover Joegoslavië In Suriname Douane verdacht haar reeds lang Volgens Amerikaanse historicus Twee kinderen verdronken ALASKA WORDT 49STE STAAT VAN AMERIKA Koning van Nepal naar ons land Little Rock Opperste Gerechtshof talmt met uitspraak Loonsverhoging voor Brits buspersoneel Tot nog toe bleef hij onvindbaar ge MORRIS He/oreyw/fap/ Plaatselijk onweer Het weer in Europa Te elfder ure maakt Moskou bekend Opstandige Druzen hebben gisteren onder leiding van Kamal Joemblat een aanval ondernomen op het dorp Schemlan, ongeveer 15 kilometer ten zuidoosten van Bei roet, aldus meldt Reuter. Britse en Amerikaanse vrouwen en kinderen, die daar wonen, moesten overhaast worden geëvacueerd, terwijl, vreemd genoeg, gewapende groepen van de verboden Syrische nationalistische partij de strijd aanbonden met de Druzen, in afwachting van de komst der regeringstroepen. Toen de gendarmerie op de plaats van de strijd verscheen, kon men met vereende krachten de Druzen terugdrijven, die zich daarop op heuvelstellingen terugtrok ken. Daar werden zij echter door straaljagers onder vuur genomen, zodat zij zich na verloop van tijd verder moesten terugtrekken. Decreet van Nasution Oostenrijkers zonder pas poort naar Nederland In Maastricht aangehouden GAAT U VERHUIZEN? „Schillen en dozen" in plastic zakjes U trechtA mersfoort Spoorwegverkeer was enige uren versperd STURKA SPORTKLEDING Aan zee DINSDAG 1 JULI 1958 82ste JAARGANG No. 29948 1HIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMII1IIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIU1IIIIIIIIII1IIUI De stafchef van het Indonesische le ger, generaal-majoor Nasution, heeft een besluit uitgevaardigd volgens het welk alle Nederlandse aanneming»- en bouwbedrijven in Indonesië onder be heer van de regering worden gesteld. Volgens Nederlandse zakenkringen wordt hierdoor een wettelijke vorm ge geven aan een toestand, die in feite reeds heeft bestaan sedert in decem ber 1957 de bekende maatregelen tegen Nederlandse ondernemingen in Indone sië werden afgekondigd. Met het thans uitgevaardigde besluit is echter een be heersorgaan van de regering ingesteld dat de bevoegdheid heeft, in de leiding van de betrokken ondernemingen nieu we directies aan te stellen. Premier De Gaulle heeft gisteren twin tig minuten met de minister van bui tenlandse zaken. mr. J. M. A. H. Luns geconfereerd, aldus bericht U.P.l. Na de bespreking gaf minister Luns van zijn voldoening over de beraadslaging blijk. Hij zei, dat hij met De Gaulle verscheidene vraagstukken van Frans- Nederlands belang besproken had, maar in het bijzonder die economische pro blemen, welke betrekking hebben op het vrijhandelsgebied en de gemeen schappelijke Europese markt." Hij zei, dat de vraagstukken van de Europese veiligheid en imn de NATO eveneens tev spvake waven Qckomen en dat Algerije even was aangeroerd. Mr. Luns werd vergezeld door de Neder landse ambassadeur mr. J. W. Beyen. Radio Moskou heeft gisteravond be kend gemaakt dat Rusland Joegoslavië een nieuwe nota heeft gezonden over het opschorten van de Russische lenin gen aan dit land, aldus meldt Reuter. I'' ?.e ,n°ta van 28 juni wordt de be schuldiging van Joegoslavië verworpen, dat de Sovjet-Unie geweigerd heeft Joe goslavië leningen te verstrekken waar over tussen beide landen reeds over eenstemming was bereikt. De nota en de voorgaande nota s over de leningen, die tussen Rusland en Joegoslavië ge wisseld zijn, zullen vandaag ïn de Mos- kouse bladen worden gepubliceerd. Tsjechoslowakije en Albanië hebben gisteren in een gemeenschappelpkcom muniqué, uitgegeven na een zesdaags bezoek aan Albanië van een lsjechi- sehe regeringsafvaardiging, er qj'" ding van premier Siroky, verklaard de betrekkingen met Joegoslavië te zullen handhaven, „waar deze wederzijds van voordeel ztjn en in overeenstemming met de belangen van het socialistische kamp". In de verklaring drukt mel} voorts zijn teleurstelling uit over net revisionistische standpunt, dat Joego slavië inneemt. Gouverneur J. van Tilburg /an Surina me heeft de voorzitter van de Nationa le Partij van Suriname, de heer Pen- gel, verzocht een kabinet te vormen. De heer Pengel heeft het verzoek in beraad genomen. i De Syrische nationalisten zijn inmid dels begonnen een ring van versterkin gen om het dorp aan te leggen cm een eventuele nieuwe aanval van de Druzen te kunnen afslaan. De rebellenleider bad zondag een boodschap aan de directeur van de Britse school in het dorp gezonden, waarin hij waarschuwde dat hij maan dag zou aanvallen omdat er te veel Sy rische nationalisten naar -ijn zin in Schemlan waren. De directeur had ech ter reeds zoveel van dergelijke aankon digingen ontvangen, dat hij geen maat regelen nam om de Engelse kolonie uit het dorp te evacueren. Dat moest gis terochtend, toen de aanval werkelijk be gon, overhaast gebeuren. De groep re bellen telde ongeveer 400 man. De Libanese minister van buiten landse zaken, Malik, heeft gisteren een uur lang gesproken met zijn Ame rikaanse ambtgenoot, Dulles, en daar na gezegd: ,,Ik ben er zekerder van dan ooit, dat de Verenigde Staten ons krachtig zullen bijstaan by de verde diging en het behoud van onze onaf hankelijkheid en onschendbaarheid". Malik gaf geen direct antwoord, toen verslaggevers hem vroegen of hij om hulp van Amerikaanse troepen had verzocht. Hy zei alleen maar: „Wij staan wat deze en andere problemen betreft, voortdurend in contact met de Verenigde Staten". Ook zei hp, dat er geen verandering is gekomen in de grondslag van de Amerikaanse poli tiek jegens Libanon en de problemen van Libanon. Toen men Malik vroeg of hy met Dulles had gesproken over bepaalde voorstellen tot regeling van de Libanese crisis, antwoordde hij be vestigend. Hp wilde echter geen bp- zonderheden mededelen. Over de toestand in zijn land zei Ma- lik, dat volgens zpn jongste inlichtin gen de infiltratie en smokkelarij over de grens onverminderd voortduren en dat de perscampagne tegen zijn rege ring nog even hevig is als tevoren. Het rapport dat de secretaris-gene raal van de Verenigde Naties, Hammer- skjöld, over de toestand in Libanon heeft opgesteld voor de Veiligheidsraad, ver meldt volgens UPI, dat de waarnemers van de Verenigde Naties in contact zijn gekomen met de opstandelingenleiders, maar over hun bevindingen wordt nog niets gezegd. Hierover is nog een ver slag bij de waarnemers in voorberei ding. De waarnemers hebben, zo deelt Hammerskjöld verder mee, de gevan genen ondervraagd die Syriërs zouden zÜn, en maken verder studie van de ge vallen die de Libanese regering onder hun aandacht brengen. .De groep van waarnemers bestaat nu u't 94 officieren uit elf landen. Zij heb ben de beschikking over 74 jeeps, uit gerust met radio-installaties, waardoor men in contact kan blyven met het hoofdkwartier in Beiroet en over vier lichte verkenningsvliegtuigen en 2 he likopters. De vliegtuigen worden alleen gebruikt voor waarneming. De aangren zende landen zyn ervan in kennis ge steld. De Staatscourant bevat een beslu;t van de minister van justitie, waarbij o.m. is bepaald, dat Oostenrijkse onder- danen, voorzover zij niet langer dan drie maanden blijven, Nederland voort aan ook kunnen binnenkomen op een Kinderausweis of Personalausweis. Vandaag begint in Genève de conferentie van technische deskundigen, die de mogelijkheden zullen bespreken, van controle op de naleving van een eventueel in te stellen verbod op proeven met kernwapens. Hier ziet men drie leden van de Russische delegatie. V.l.n.r.: Dzjelepof, Bogolyubof en Blokhintchef. (Telefoto). Naar eerst thans bekend wordt heeft de douane te Maastricht vrijdag een vrouw van middelbare leeftijd en af komstig uit Maastricht aangehouden, die ervan wordt verdacht aan smokke laars auto's ter beschikking te hebben gesteld. Enkele dagen tevoren slaagde de douane erin na een achtervolgings- jacht van de Nederlands-Belgische grens tot in de Belgische plaats Neuf- chateau een Belgische smokkelaar aan te houden, die 900 kilogram boter bij zich had. Tevens arresteerde de douane toen drie Maastrichtenaren, die de Belg behulpzaam waren. Dit viertal beschik te over twee auto's, welke eigendom waren van de thans aangehouden Maas trichtse vrouw. Met een derde auto van haar ope reerden twee Belgen en twee Nederlan ders, die vrjjdag by het Belgische dorp je St.-Maartensvoeren eveneens met 900 kilo boter werden aangehouden. Diezelfde dag ging de douane er ten slotte toe over de eigenares van de smokkelauto's, tegen wie reeds geruime tijd verdenkingen ware* gerezen, in verzekerde bewaring te stellen. De Amerikaanse historicus Tedford Taylor heeft in een boek getiteld „the march of the conquest", dat handelt over de Duitse opmars in mei 1940, als zijn mening uitgesproken, dat het Bel gische leger onder koning Leopold in 1940 moedig „stand heeft gehouden te gen de Duitse stormloop. Het streed nog lange tjjd verder, hoewel de ontwikke ling van de veldslag in zijn geheel geen twijfel liet bestaan over het lot van België", aldus meldt Reuter. Tedford Taylor is lid geweest van de inlichtin gendiensten van het Amerikaanse leger en tijdens het proces te Neurenberg ad vocaat-generaal met de rang van gene raal. Na de operaties in België in alle bij zonderheden te hebben beschreven schrpft Taylor over de kapitulatie: het heeft de geallieerden niet aan waarschu- wingen ontbroken waaruit bleek, dat de Belgen spoedig de strüd zouden moeten staken. Op 26 mei ontving de Franse missie bü het hoofdkwartier van koning Leopold 's middags in die zin een dui- delpke mededeling en op 27 mei werd generaal Gort in de meest klare be woording ervan op de hoogte gebracht dat de kapitulatie spoedig te verwachten was. Het is mogelijk dat koning Leo pold zyn Kabinet niet heeft geraad pleegd, maar men mag niet vergeten dat hp op dat ogenblik de functie van opperbevelhebber uitoefende en dus niet Ter gelegenheid van de 20-jarige regering van Paus Pius XII is aan de kunste naar Aurelia Mistruzei opdracht gegeven een medaille te vervaardigen. Links ziet men de voorzijde van de medaille met de buste van de Paus. Op de achter zijde ziet men de antennes van Radio Vaticana als symbool van de verspreiding van de katholieke leer over de wereld. als koning handelde. Daarenboven had den Spaak, Pierlot, en de andere voor naamste Belgische ministers twee da gen tevoren België reeds verlaten. Er bestaat geen enkel bewys dat de koning de generale staf niet zou hebben geraad pleegd of dat deze zich zou hebben ver zet tegen de beslissing van Leopold om generaal Derousseaux uit te zenden om met de Duitsers over een wapenstil stand te onderhandelen. Taylor haalt de kritiek aan die destyds door Paul Rey- naud, David Lloyd George en Winston Churchill is geuit. Hij concludeert, dat die kritiek aanvaardbaar was op het ogenblik dat zij werd geoefend. Gezien in het raam van een historisch over zicht ïykt zü echter niet gerechtvaar digd. u. j Hoe de geschiedenis koning Leopold ook moge beoordelen, haar oordeel over het Belgische leger zal ongetwyfeld gunstig zpn. Het Belgische leger werd jammer genoeg verrast by de aanval op Eben-Emaal en de bruggen over het Albert-kanaal. Na die aanvallen heerste er echter geen hopeloze verwarring, maar werd er een taaie verdediging georganiseerd, die goed werd geleid. De achtereenvolgende terugtrekkingen waartoe het leger door de Franse in eenstorting werd verplicht, werden zorg vuldig uitgevoerd. De vestingen en ver dedigingsstellingen hielden hardnek kig stand en de Belgische artillerie toonde zich zeer bedryvig ondanks de moorddadige bommenregen die de vü- and over haar uitwierp, zo meent de Amerikaanse auteur. Na te hebben aangehaald dat de Britse generaal Alan Brooke die mening over het Belgische leger niet deelde, on derstreept hy de beschouwingen van de Duitse generaal Siegfried Westphal vol gens wie „het verbazingwekkend was te zien hoe de Belgen steeds hardnekkiger streden naarmate het einde naderde". Taylor verklaart voorts, dat „als de andere landen een even waardevolle bü- drage hadden geleverd als de Belgische wapenfeiten, de opmars van de Duit sers niet zo ver zou zün gegaan als het geval is geweest". Maandagavond zijn bij het zwemmen in de Berkel ter hoogte van de stuw te Warlen (gem. Warnsveld) de 12-ja- rige Ferdie en de 14-jarige Gonnie Palsenberg, de enige kinderen van de heer en mevr. Palsenberg te Warlen, verdronken. Beiden waren de kunst goed meester. Maandagmiddag hebben prins Rai nier van Monaco en zijn echtgenote prinses Gracia een onverwacht en on officieel bezoek aan Walcheren gebracht. Zy trachtten incognito op Walcheren te verblijven, doch reeds op de veerboot tussen Vlissingen en Breskens werden zij herkend, In Veere gebruikte het paar in de Campveerse toren c'e lunch tus sen alle gasten in. Hier verbleef men ruim drie uur ongedwongen. Het lag in de bedoeling onopgemerkt op Walcheren te verblijven, doch door de aanwezigheid van film en persfoto grafen, besloot prins Rainier onmid- delijk terug te rijden naar Vlissingen via Middelburg, waar men met de boot van halfzes overstak naar Breskens. Prins Rainier en zijn echtgenote zijn zoals men weet, enige dagen in Brussel waar zy een bezoek hebben gebracht aan de Expo. Zij maken gedurende dit verbiyf enkele uitstapjes. De Amerikaanse senaat heeft gisteren het 64 tegen 20 stemmen zijn goedkeu ring gehecht aan htt wetsvoorstel om het gebied van Alaska tot de 49-ste staat van de V.S. te maken. Het ontwerp moet nu alleen nog door de president worden ondertekend om kracht van wet te krij gen. Ook moet Alaska nog officieel de in het wetsvoorstel genoemde voorwaar den aanvaarden. Koningin Juliana en prins Bernhard zullen op woensdag 9 juli in het huis Ten Bosch een lunch aanbieden aan de koning van Nepal, die dan onofficieel een bezoek aan Nederland brengt. Het Opperste Gerechtshof in Washing ton heeft gisteren niet direct uitspraak willen doen over een recente beslissing van een Hof in St.-Louis, waarbij de rassenintegratie op de middelbare school van Little Rock in de staat Ar- kansas, voor 2'/z jaar werd uitgesteld, aldus meldt Reuter. Ais de uitspraak van het Hof in St.- Louis ongewijzigd bljjft. zullen de negen negerleerlingen die dit jaar na veel moeite en onder bescherming van mili tairen de middelbare school voor blan ken te Little Rock hebben bezocht, in september weer naar de middelbare school voor negers moeten gaan. Het opperste Gerechtshof wil een beroep dat in St.-Louis tegen de nieuwe uit spraak aanhangig is gemaakt, afwach ten. Joegoslavië. Er zijn gisteren twee Russische officieren te Belgrado aange komen, die zullen deelnemen aan de Joegoslavische plechtigheden ter gele genheid van de vijftiende verjaardag van de slag bij Sutjeska. (Reuter) Advertentie Wij garanderen u een goede verhui zing. uitgevoerd door vakkundig per soneel. Vraag eens inlichtingen. F. DAMIAANS EN ZN. Zijlvest 41 - Haarlem Tel. 12456-14155-52514 Een Russische delegatie neemt deel aan besprekingen over de ontdekking van kernproeven, die hedenmiddag in het „Palais des nations" te Genève zijn begonnen. Na weken van onzekerheid over de deelname pan de Sovjets aan de belangrijke besprekingen verklaarde gisteren de leider van de Rus sische afvaardiging van atoomdeskundigen, prof. Fjodorof, volgens Reuter en UPI tegenover journalisten: „Wij zullen op de conferentie aanwezig zijn". Even hiervoor had de Russische hoogleraar een onderhoud met dr. Spinelli, de directeur van de Europese hoofdzetel van de Verenigde Naties. Later confereerde Fjodorof in de villa van de Russische delegatie met de leider van de Amerikaanse delegatie, dr. James B. Fisk, die hem uit naam van alle Westerse delegaties een bezoek bracht. De Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk en Canada vertegenwoordigen het Westen, de Sovjet-Unie, Tsjechoslowakije en Roemenië vertegenwoordigen het Oos ten op deze conferentie. Alle delegaties zijn momenteel reeds in de Zwitser se stad gearriveerd. De Westerse delegaties zijn gisteren bijeengekomen en zijn het toen eens geworden over een gemeenschappelijk programma voor de controle van atoomproeven. Prof. Fjodorof zei tegen de journa listen: „De Sovjet-Unie is van mening, dat het werk dat nu zal aanvangen zeer belangryk is en dat het de mogelijk heid zal openen met pnze collega's uit het Westen een gemeenschappelijke taal te vinden". „Het bescheiden technische werk dat wij hier zullen doen. zal onze regeringen in staat stellen maatregelen te treffen om atoomproeven te voorkomen en zal hen ook in de gelegenheid stel len andere maatregelen te nemen voor een afneming van de internationale span ning en een büdrage vormen aan een duurzame vrede, waarnaar wij allen verlangen", aldus de Russische geleer de. Het Westen heeft altyd gesteld, dat het niet kan beloven de proefontplof- fingen stop te zetten, indien er niet een systeem kan worden gevonden dat het mogeiyk zal maken een overeenkomst te sluiten, zo, dat een afspraak tot het stopzetten van atoomproeven niet on verwachts door het een of andere land kan worden geschonden. De Russen maakten er echter een politieke kwes tie van, door plotseling te eisen, dat de Verenigde Staten zich by voorbaat zou den verplichten in de toekomst atoom proeven stop te zetten en door ermee te dreigen, dat zy geen delegatie naar Ge nève zouden zenden, tenzij ze die belofte kregen. Een stroom van nota's tussen Moskou ei Washington, in de afgelopen week gezonden, leidde tot een impasse, maar de Russen hebben dan toch een delegatie naar Genève gezonden. In Moskou is gisteren een Amerikaan se aide-memoire overhandigd, waarin opnieuw wordt verklaard, dat de onder handelingen in Genève over middelen om schending van een eventueel verbod van kernproeven te ontdekken, geen afbreuk zullen kunnen doen aan de standpunten die de V.S. en de Sovjet- Unie innemen ten aanzien van de ont wapeningsproblemen. In de aide-me moire nemen de V.S. „met voldoening" nota van het standpunt der Sovjet-re gering, uiteengezet in een nota van 28 juni, waarin werd gezegd, dat een even tueel besluit over het staken der kern proeven door de regeringen moet wor den genomen en niet door de deskundi gen in Genève. Maandagavond omstreeks acht uur is een vrachtauto van een firma uit Vlaar- dingen, bestuurd door de 63-jarige J. G. B. uit Schiedam aldaar een kap perswinkel binnengereden. De bestuur der bleek te zün overleden. De auto kwam van de richting Willemskade met bestemming Hoofdstraat. Op het mo ment, dat hy de Hagastraat zou passe ren, zwenkte de wagen plotseling naar rechts, reed nog even door over het trottoir en ramde de étalageruimte van een kapperszaak, gevestigd op de hoek Nieuwe Haven-Hagastraat. De bestuur der werd dood achter het stuur aange troffen. De juiste oorzaak van het onge val is nog niet bekend, doch vermoede- ïyk is de man onwel geworden. De Londense vervoersonderneming heeft het ruim 13.000 man sterke bus- personeel, dat dienst doet op of voor de buiteniynen, een loonsverhoging aange boden variërend van ongeveer drie tot vier procent, aldus bericht Reuter. De vakbondsleiders hebben echter verklaard dat zy hiermee geen genoegen zullen ne men en meer zullen vragen. Zoals be kend heeft de uitsluiting van dit perso neel van een loonsverhoging, by scheids- rechtelijke uitspraak vastgesteld, geleid tot staking van het Londense busperso neel, die zeven weken heeft geduurd. In de strijd tegen verontreiniging van de natuur door het recreatie-zoekende publiek sluit de A.N.W.B. thans bij iede re door zijn leden aangevraagde reis route een plastic zakje in, waarop de bekende„prikstok"-plaat is afgebeeld met de slogan: „Dathoort in een vuilnisvat". In een bijgesloten kaartje worden de vakantiegangers opgewekt hun lunch- papieren, sigarettendoosjes, lege blik jes e.d. niet als souvenir achter te la ten, doch deze in het plastic zakje te bewaren tot ze in een papiermand kun nen worden gedeponeerd. Nadat hij op heterdaad betrapt was bü het stelen van kabelmateriaal uit een opslagplaats van de Venlose gemeente- bedrijven en door de politie was aange houden, heeft de 24-jarige Venlonaar toch nog kans gezien te ontsnappen, toen men hem uit de politie-auto naar het politiebureau wilde overbrengen. By het uitstappen wist hy zich los te rukken. By de achtervolging waarbij een vijf tal schoten werden gelost kreeg de po litie de voortvluchtige opnieuw in de kraag, maar door zich snel van zyn jas je te ontdoen kwam de man weer ios en ditmaal met meer succes. Hü is tot nog toe onvindbaar gebleven. Door een draadbreuk by Bilthoven zpn maandagmiddag beide sporen tus sen Utrecht en Amersfoort versperd ge weest. Spoorwegreizigers werden an kwart over drie tot vpf uur met bussen vervoerd. Toen was het spoorwegverkeer weer normaal. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur): Perioden met zonneschijn, maar ook plaatselijk enkele onweersbuien. Zwakke tot matige wind, in hoofd zaak oostelpk. Warm, maar later in het zuiden van het land enige af koeling. Zon 4.24-21.03. Maan 21.27-6.02. Verwacht mag worden, dat in de ko mende dagen koelere oceaaniucht lang zaam over Frankrijk en België in noor delijke richting zal opdringen, hetgeen tot gevolg zal hebben dat in ons land de kans op onweer van het zuiden uit geleidelijk groter zal worden. De warme lucht zal zich het langst kunnen hand haven in het noorden van het land, dat zich het dichtst bij het Scandinavische hogedrukgebied bevindt. Vrij warm strandweer met zonnige perioden. Later vooral in het zuidwesten kans op een onweersbui. Matige ooste lijke wind. Temperatuur in de middag 2225 gr. C„ zeewater 15 gr. C. Voor uitzichten: warm en zomers, maar ge leidelijk een grotere kans op een bui. max tieersi. Station Weer temp af gel. gisteren 24 uur Helsinki onbewolkt 29 0 Stockbolm onbewolkt 24 0 Oslo zwaar bew. 26 0 Londen geh. bewolkt 21 0.1 Amsterdam onbewolkt 23 0 Brussel zwaar bew. 24 0 Luxemburg zwaar bew. 22 0.1 Parijs zwaar bew. 22 0.1 Nice half bew. 21 1 Berlijn licht bew. 22 0.6 Frankfurt onbewolkt 26 0 München onbewolkt 22 0 Ztirich zwaar bew. 25 0.3 Geneve licht bew. 22 3 Locarno zwaar bew. 20 o Wenen regen 24 0.4 Innsbruck geh. bewolkt 28 0 Rome licht bew. 26 9 BUREAU SMEDESTRAAT S HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Omulden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A, M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drt. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte, pmroepers 16 cents per m m -hoogte De administratie behoudt rich hei rechi voor advertentlën eventueel ronder opgave van redenen te welgereji ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 530 uur 's avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1