m ■HM Berghoef en Vegter bouwen stadhuis van Amsterdam Raad enthousiast over ontwerp „Hotelnood in Amsterdam evenaart die van Venetië" Th. Vermeulen volgt P. Kemp op als voorzitter van H.B.C. Onverwachte nederlaag van Suiker tegen Wijdoogen FOTO ENGEL HENSEN Kruiswoordraadsel mmmm VERZOEK OM NIEUWE BIJDRAGE VAN HET RIJK? Twee K.Y.P.-ers tegen Gemeenteraad maakt weg vrij voor Hilton-hotel Tijdens vergadering in Heemstede Spanning in schaaktoernooi midden- Kennemerland toegenomen 't Silver Stoepke De Dacbtcr fan de 3 VOOR UW VAKANTIE! WEDDEN, DONDERDAG 3 JULI 1958 PAGINA 2 (Van een speciale verslaggever) „Ik moet n bekennen, dat een zeker geluksgevoel mij bezielt", zei wet houder mr. G. van 't Huil woensdagavond in de Amsterdamse raad, toen hij de eensgezinde loftuitingen van de vijf fractieleiders had aanhoord over het voorlopig ontwerp van de architecten Berghoef en Vegter voor het nieuwe raadhuis aan de Amstel. „Er is hier sprake van een eensgezind enthousiasme en van een zekerheid over de weg, die wij nu verder zullen moeten volgen", voegde de wethouder er ontroerd aan toe. Eindelijk, zo scheen het, was de impasse doorbroken en kon de hoofdstad binnen twee jaren de definitieve projecten tegemoet zien, die nu definitief de bouw van een waardig huis voor stadsbestuur en burgerij mogelijk zouden maken. En dat nog wel door een eensgezind besluit van de raad, die zich met een wonderlijke soepelheid binnen twee uren door de discussies over zulk een moeilijke materie als de beoordeling van een modern bouwproject had heen geslagen. „Ik neem aan, dat er geen stemming nodig is", zei de burgemees ter reeds na eerste instantie. Op dat moment gingen er echter twee K.V.P.- vinger omhoog. Mej. Luns en drs. Damoiseaux verklaarden hun stem aan het plan te moeten onthouden, mej. Luns omdat zij het niet eens is met de bouw van een raadhuis aan de Amstel, drs. Damoiseaux omdat hij het ontwerp niet mooi vond. Ruimere vergoeding brilleglazen voor verplicht Verzekerden Jhr. D. C. Röell ere doctor van Amsterdam SANTPOORT Bromfietser gewond Wijziging in mars- en tamboer wedstr ij den HEEMSTEDE W aterpolocompetitie D.W.R. verliest met 51 van S.V.H. Verkiezing van leden Gedeputeerde Staten voor naar Kleverparkweg 7, Haarlem Z0MER-0NDERG0ED RIB-Interlock „TIMA" Super RIB Sterke INTERLOCK PAARLAARSTEEG 1 Peter de Jong snel in zomeravondrit Gricketprogramma Finale O.H.G.-beker Burgerlijke Stand QVERVEEN Vakantie burgemeester M. J. Schop onderscheiden ZWITSERS HORLOGE Waterskiën kan ge vaarlijk zijn voor zwemmers Strandpolitie Zandvoort geeft waarschuwing Haarlem wint van Malmö Scooterrijder gewond 8 9 10 11 r<5 oo Oplossing van woensdag ....wnnilUVHllmiKflliflllllll/illlWilKI l/wiiii/iiJiii)lKIJIlHOÜlilv! 10 Alla, denkt Erwin, die zich inwendig zeer verbaast over Arnars plotselinge schrik, dat was weliswaar een schot in het duister, maar mid den in de roos blijkbaar. Hij geeft Ingrid en Helge een wenk en zij verlaten haastig het vertrek. „Je ziet dus vriend, dat je er beter aan doet, Olaf niet te roepen", mompelt de jonge Noorman, „wanneer je wilt, dat ook ik mijn mond houd." „Maarhoe.hoe wist je 't gromt Arnar hees. „Ik geloof het niet; je kan niets weten." „Och", zegt Erwin, „als 'e daarvan zo overtuigd bent, laten we dan naar naar Olaf gaan. Dan zal ik daar zeggen wat ik te zeggen heb." Hoewel hij uiterlijk volkomen kalm en onverschillig is, staat hij als op hete kolen. Het is duidelijk, dat Arnar er achter wil komen wat hij weet en dit gesprek hoeft niet lang te duren, of de sluwe kerel zal ontdekken, dat Erwin helemaal niets weet. „Nu vooruit, vriend, mijn geduld is op," snauwt de prins. „Het is mij om het even. Zal i k soms Olaf even roepen?" „Nee, wacht even," stoot Arnar uit. „Het is goed. Ilt zwijg, maar waarom hebt gij de hele tijd Uw mond gehouden, als ge dit weet?" Erwin maakt een achteloos gebaar en slentert naar de deur, terwijl hij intussen razend snel nadenkt. „Ten eerste zijn het mijn zaken niet", zegt hij dan langzaam. „Ten tweede, om Ingrid te sparen. Gegroet eh stam hoofd." Dan trekt hij met een spottend lachje de deur achter zich dicht. Zonder zich te verroeren blijft Arnar alleen in het vertrekhij staart in een mengeling van vrees en twijfel naar de dichte deur. „Helemaal geloven doe ik het niet, mooie prins," gromt hij dan met een woeste flikkering ia zijn ogen, „maar deze toestand is me toch iets te gevaarlijk. Ik zal je gauw en goed het zwijgen opleggen." Het ontwerp van Berghoef en Vegter vo or het nieuwe raadhuis in Amsterdam. dig. Bij de besprekingen is steeds het uitgangspunt geweest dat de hoofdstad volledig schadeloos gesteld moest wor den voor het afstaan van het paleis raadhuis. De tien miljoen, die toen op tafel kwamen, waren op dat moment voldoende voor een nienw raadhuis. Maar de oorlog en de na-oorlogse pro blemen hebben Amsterdam verhinderd de bouw te realiseren. Zou het niet in overeenstemming zijn met de geest van de overeenkomst van 1935, vroeg de heer Le Cavelier, als het rijk nu royaal zo» bijspringen in de veel hoge re kosten van een raadhuisbouw in de- Na enige verwarring besloot de raad maar in deze kleine schoonheidsvlek te berusten. Het woord van de burgemees ter, dat historische besluiten pleegt te begeleiden, bleef nu echter achter- wegeDaf was jammer, want zelfs degenen, die nog niet met „volle over- STIP! tuiging achter het plan konden staan, aanhoorden geïmponeerd de waarlijk ly rische beschouwingen, die de fractielei ders ten beste gaven. „Eenvoud is het kenmerk van het ware," zei de heer Le Cavelier (V.V.D.), „dit is geen op geschroefd tijdverschijnsel, maar een raadhuis in beste tradities van de stad: voornaam zonder hoogmoedig te zijn. ritmisch als de bomen langs de grach ten, waardig en stijlvol". „Dit raadhuis heeft alles wat ik had verlangd; sober heid, eenvoud en zakelijkheid," zei de heer Burger (K.V.P.), „een gebouw van allure zonder parvenu-achtige uitdagend heid." ..Deskundige en artistieke bezin ning hebben de architecten tot dit ont werp geleid," constateerde de heer See- gers (C.P.N.), „er is geworsteld met de vele eisen, die deze omgeving stelt, maar het resultaat is van een verheven eenvoud." Ook de andere sprekers lie ten zich in zulke lofprijzingen horen. De schaarse woorden van kritiek hadden de toon van vriendelijke advie zen aan de architecten om bepaalde elementen nog eens nader te bezien; de wat kleine raadzaal, de klokketoren, de hoofdingang. De wethouder beloofde de bouwcommissie nog vele vergaderin gen, want ook tijdens het uitwerken van het project zal het nauwe contact tus sen architecten en de raadsvertegen- woordigers gehandhaafd blijven. Het was gisteravond het moment niet om reeds het vraagstuk van de finan ciering aan te snijden. Maar de heer Le Cavelier liet de kans toch niet voorbij gaan om B. en W. een bijzonder pienter advies aan de hand te doen. Amsterdam, zo zei hq, heeft 25 jaren geleden na langdurige discussies het Paleis op de Dam aan het Rijk ver kocht voor een bedrag, dat toen vol doende was om er een nieuw raadhuis voor te bouwen, de hoofdstad waar- De ziekenfondsraad deelt mee, dat bij beschikking van de minister van so ciale zaken en volksgezondheid ook de vergoedingen, op welke de verplicht verzekerden der algemene ziekenfondsen bij aanschaffing van brilleglazen recht hebben, gewijzigd zijn. Krachtens deze nieuwe regeling be draagt de vergoeding, die tot nu toe circa 75 pet van de (in 1952 geldende) verkoopprijs bedroeg, van 30 juni 1958 af 100 pet van de door de opticien aan de verzekerde in rekening gebrachte kosten, echter tot bepaalde maxima. In verband met de kortingen, die de opticiens in overleg met de ziekenfond senorganisaties in het algemeen reeds aan de verzekerden toestaan, kan wor den aangenomen dat dezen behou dens in zeer bijzondere gevallen bij aanschaffing van brilleglazen zelf geen kosten zullen hebben. De senaat der Gemeente Universiteit van Amsterdam heeft maandag beslcten het eredoctoraat in de letteren en wijs begeerte te verlenen aan jonkheer D. C. Röell, hoofddirecteur van t Rijksmu seum. De erepromotie is vastgesteld op 15 september 1958 bjj de opening van het nieuwe studiejaar. (Van een speciale verslaggever) Voor wat de gemeente Amsterdam betreft zijn woensdagmiddag de laatste beletselen' voor de bouw van een Hil- tonhotel van 20 miljoen aan de Apollo- laan weggenomen. Met uitzondering van de communisten zij vonden het Amerikaanse concern te „uitheems" hechtten de raadsleden hun goedkeu ring aan de stichting van het hotel op het bijzonder fraai gelegen terrein aan de Apollolaan bij de Minervalaan. Het wachten is nu op het resultaat van de besprekingen, die de Nederlandse initia tiefnemers (o.m. de K.L.M. en de Holl. Amerika Lijn) voeren met het rijk om een garantie te verkrijgen voor een le ning van twaalf miljoen. De burge meester was optimistisch over deze be sprekingen. Hij verantwoordde uitvoe rig tegenover de raad het besluit om aan het Hilton-concern de voorrang te geven boven de zgn. com bin atie-Rey er- se, die op deze plaats een eenvoudiger hotel met een garagecomplex, show rooms en woningen wilde stichten. De heer Reyerse was de eerste gegadigde voor het terrein en hij heeft luide ge protesteerd tegen de gang van zaken. „Van het begin af aan hebben wjj de heer Reyerse gezegd, dat hij niet de enige gegadigue was, zei de bui ge meester, die nog een lijst opnoemde van instellingen en ondernemingen, die het oog op dit terrein hadden laten vallen Tot de raadsleden, die betwijfelden of Amsterdam behoefte heeft aan een ho tel met een logiesprijs van 20 per bed per nacht, zei de burgemeester, dat Amsterdam met Venetië de grootste ho- telnood heeft in Europa. Sinds 1950 heeft zich het aantal buitenlandse be zoekers verdubbeld, doch het aantal ..luxe-bedden" is slechts met enkele honderden uitgebreid. Buitenlandse ge zelschappen beginnen Amsterdam reeds te mijden vanwege de schaarse logiesruimte in de zomermaanden. „Wij hadden een van de mooiste punten van de nieuwe stad te verge ven," zei de burgemeester "en daarbij hebben wij op het hoogste ge mikt. De bedrijfsresultaten van de an dere vestigingen wijzen uit, dat het Hilton-concem, door een nauwe sa menwerking met de reisbureaus erin slaagt, een buitengewoon hoge bezet tingsgraad van zijn hotels te verze keren. Dat is Amsterdam veel waard." De combinatie-Reyerse zal een an der goed terrein in Amsterdam worden aangeboden. Ter voorkoming van een wijziging van de bestemming van het Hiltonho- tel Amsterdam heeft nog steeds een onaangename herinnering aan de ver andering van het Carlton - hotel in een flatgebouw in 1945 zal de gemeente Amsterdam met een half miljoen pre ferente aandelen in de N.V. participeren. ze dagen? Want zelfs vermeerderd met de rente zijn de tien miljoen van 1935 bij benadering niet voldoende om een nieuw raadhuis te betalen. Dit advies werd met open armen door het college van B. en W. aanvaard. „Ik weet niet of de bedoelingen van 1935 ook duidelijk in de formuleringen tot uit drukking zijn gekomen," antwoordde de wethouder, „maar ongetwijfeld zullen wij stappen bij het rijk ondernemen." Ondanks de kleine smet van twee te genstemmen eindigde het raadsdebat over het nieuwe raadhuis dus in een optimistische stemming. De realisering van het project zal echter, vooral in verband met de grote onteigeningen die in het oude „Vlooienburg" verwezen lijkt moeten worden, nog vele inspan ning vragen. Een op de parallelweg van de Hage- lingerweg rijdende bromfietser, de heer H. uit Santpoort, kreeg geen voorrang van een bestelauto op de hoek van de Kerkerinklaan. De bromfietser werd met een hersenschudding en hoofd wonden naar het Antonius-ziekenhuis vervoerd, maar mocht na behandeling naar zijn woning terugkeren. Er zijn enige wijzigingen aangebracht in het feestprogramma van het fanfa rekorps „Wilhelmina" te Santpoort. De mars- en tamboerwedstrijd van zater dag 5 juli zal niet gehouden worden op de Bloemendaalsestraatweg maar in de Van Dalenlaan-Rusburglaan. De mars en tamboerwedstrijd van zondag 6 juli wordt niet gehouden in de Hoofdstraat, maar in de Terrasweg, vertrek Narcis- senstraatTerrasweg richting Burg. En- schedelaan. De drumband „Bato" uit Haarlem zal zaterdagavond om half acht een rondgang maken door Santpoort-dorp, voorafgaande aan de uitvoering, die overeenkomstig het officiële programma in het Burg. Rijkenspark zal worden gegeven. Advertentie In huize Anno Santo te Heemstede werd de jaarlijkse Algemene Ledenver gadering gehouden van de afdeling voet bal van HBC. De verkiezing van een nieuwe voorzitter was het voornaamste agendapunt van deze vergadering, waar voor zeer grote belangstelling bestond. Wegens overbelaste werkzaamheden nad de heer P. Kemp, die de functie van voorzitter gedurende zeven jaar had vervuld, de wens te kennen gegeven dat men voor hem een opvolger zou kiezen. De. als kandidaat voor het voorzitter schap voorgedragen heer Th. Vermeu len werd met algemene stemmen ge kozen. De heer Kemp, die als voorzit ter van de Sportraad en de Stichting Sportpark, zijn werk voor HBC zal blij ven voortzetten, werd uit naam van de leden en het bestuur toegesproken door de heren C. Warmerdan en L. Warmer dam. Beiden uitten hun lof voor de on navolgbare wijze, waarop hun scheiden de voorzitter zich van zijn taak had ge kweten in het bijzonder met betrekking tot de totstandkoming van het nieuwe Sportpark dat de volgende maand op feestelijke wijze in gebruik zal worden genomen. Het afscheidscadeau dat de heer Kemp werd aangeboden, bleek een originele vondst te zijn. Hem werd de toezegging gedaan dat gedurende de ko mende twee weken alle senioren-voet ballers van HBC zich twee avonden be- Door een onverwachte nederlaag te gen J. L. Wijdoogen van leider M. P. Suiker, is de spanning in de strijd om de persoonlijke schaaktitel van Midden- Kennemerland aanzienlijk toegenomen. Suikers naaste concurrent, J. Jansen, had ditmaal een vrije ronde. L. G. Mos tertman en Tj. de Jong zullen echter profijt gaan trekken van deze verras sende uitslag. L. G. Mostertman staat in zijn afgebroken partij tegen G. L. De Haas een pion voor in een toreneindspel en zal het vermoedelijk wel klaren. Tj. de Jong heeft ook een pion meer dan P. Hart en staat bovendien zoveel beter dat ook hier de winst bij de runner-up zal komen. F. J. Walda herstelde zich van zijn nederlagenserie en versloeg de Beverwijker C. Koomen. De overwinning van J. L. Wijdoogen op M. P. Suiker was geheel verdiend. Reeds vanaf de eerste zetten wist Wijd oogen het initiatief te bemachtigen en oefende een constante druk op de stel ling van Suiker uit. Nergens kon deze een behoorlijk veld voor één van zijn paarden vinden. In het middenspel be sloot Wijdoogen een pion te offeren. Hiermee versterkte hij de druk op de vij andelijke linies nog meer. Suiker kon daar niet tegen op en moest twee pion nen prijsgeven. In een toreneindspel kon de winst Wijdoogen niet meer ontgaan. Mostertman opënde Spaans tegen G. L. de Haas maar bereikte geen enkel voor deel. Zij tegenstander bleek goed in de ze opening thuis en hield de balans vol komen in evenwicht. Het lag dan ook DWR heeft de eerste helft van de eerste klasse heren in de zomerwater- polocompetitie niet best afgesloten. In de vijfde wedstrijd die gespeeld werd kregen de Haarlemmers met 5—1 klop. DWR-midvoor Kollerie werd aoor de CVH-verdedigers in de eerste helft vol komen uitgeschakeld. DWR moest voor doorbraken van Vermeulen en Van Ha gen zwichten. Na de rust kwam Smael met succes door de verdediging. Eerst bij de stand 0—3 joeg Kollerie een schot van Piet de Bruyn in het net. Smael maakte er echter 14 van. Bij een schermutseling voor het doel van DWR kregen de gasten een vrije worp toe gewezen. Smael kon met weinig tegen stand de eindstand op 15 brengen. Waterpolouitslagen: Competitie Kring 1 aarlem KNZB. Afdeling AM I: VZVa —Haarlem 8—3; DWR heeft zich uit deze afdeling teruggetrokken, Afdeling AJ I: VZVa—HVGB 3—1; DWR—Haar lem 2—1. Afdeling AJ II: HZV—VZVb 4—4. Competitie Koninklijke Neder landse Zwembond. Heren reserve twee de klasse: Meeuwen 3DWR 2 64. In Zuid-Holland werden herkozen: mevr. mr. Chr. A. de Ruijter-de Zeeuw (P.v.d.A.), Rotterdam, A. C. A. Deeren- berg (K.V.P.), Schoonhoven, mr. T. A. van Dijken (A.R.), 's-Gravenhage, mr. H. van Riel (V.V.D.), 's-Gravenhage, dr. J P. van Praag (P.v.d.A.), Voorburg. Nieuw gekozen werd D. van der Kwaak (C.H.U.) uit Leiden, die de plaats inneemt van het niet ïerkiesbare id mr. J. J R. Schmal (C.H.U.Als buitengewoon lid werd herbenoemd dr R. Eijsink (K.V.P.) Rotterdam. Advertentie Advertentie SLIP 2.25 SINGLET 2.25 SLIP 3— BROEKJE 3.40 SINGLET 3 SLIP, maat 5 2.85 BROEKJE, maat 5 3.— SINGLET, maat 5 3.10 voor de hand dat het eindresultaat een puntenverdeling zou worden. Vermoe delijk was de Haas hiervan reeds over tuigd. Hij verslapte enigszins, waarvan de zeer attente Mostertman profijt trok. Hfl wist een pion te winnen en heeft in het eindspel een goede kans op de over winning. Hart kreeg het op zijn damevleugel al snel hard te verduren tegen de opruk kende pionnenformatie van Tj. de Jong. Hij zag dan ook wel in dat de enige op lossing in de tegenaanval lag. Die volg de dan ook prompt op de koningsvleu gel. De Jong, die inmiddeis bijzijn agres sieve aktie een pion had gewonnen, moest alle zeilen bijzetten om de drei gingen het hoofd te bieden. Er volgden enkele afwikkelingen waarna Harts aan val uitgebloed bleek te zijn. Hij zal nu van zeer goede huize moeten komen om zijn pion achterstand nog weg te wer ken. Walda offerde in de Spaanse partij te gen C. Koomen een stuk tegen 2 pion nen. Het zag er toen plotseling allemaal Door Cees Jansen en Wil Blommaert in het beslissende sprintje te kloppen, is Peter de Jong erin geslaagd om de vijfde rit in de zomeravondcompetitie van de Haarlemse wielerclub „De Kam pioen*' op zijn naam té brengen. In de 45 ronden lange wedstrijd, welke in een hoog tempo werd betwist, waren deze drie renners het peloton met suc ces ontvlucht. In deze vijfde rit, die woensdagavond in het „Van der Aartsportpark" werd verreden, werd hard, heel hard ge fietst. Ondanks het hoge tempo wisten P. de Jong, Jansen en Blommaert toch een kleine afscheiding te forceren. Hun eenmaal veroverde voorsprong gaven zij niet meer prijs. Ook Cees Piers wist In de slotfase nog een eindsprint met de snellere finishers die in dit ge vecht verrast werden te ontlopen. Voor de sterke Henk van Weeren had deze wedstrijd een minder prettig ver loop; hij kwam in een der bochten ten val en moest naar het St.-Joannes de erg naar voor Koomen uit die zich aan- Deo-ziekenhuis om een gapende knie- vankeljjk toch wel bekwaam verdedigde wond te laten hechten. Hij kreeg echter moeilijkheden met de klok. In de hierbij gepaard gaande min dere stelling lag het voor de hand dat het mis moest lopen. Walda speelde sterk en doelbewust. Koomen kon hier tegen niet op en zag zich naar de laat ste plaats in de rangschikking verwezen Advertentie „NIET STRIJKEN" OVERHEMDEN vanaf 12.90. SPORTIEVE ONDERKLEDING SINGLETS en SLIPS p. st. 1.95 ZEPHIR PYAMA'S 10.50 BADJASSEN ƒ24.75 TERLENKA PANT, v.af 29-75 PLASTIC JASSEN f "90 |^jGen^jCronjéstraatla-^^ De uitslag luidt: 1. P. de Jong, 2. C. Jansen, 3. W. Blommaert, 4. C. Piers, 5. E. Riethoff, 6. J. van Egmond, 7. J. de Jong, 8. E. Sminia, 9. K. van Tintelen, 10. L. Vaars. Uitslag C-klasse: 1. G. Fennis, 2. H. Peters, 3. R. Hendriks, 4. L. Nijssen, 5. M. Bouma. Eerste klas A: Hermes-DVSRood en Wit, ACC—VOC, HCC1—VRA. Eerste klas B: Zaterdag; HBSPW, zondag: HaarlemExcelsior, Sparta PW, VW—Quick-H. Tweede klas A; Rood en Wit 2SCHC. Tweede klas B: CCGRood en Wit 3. Tweede klas E: Groen GeelHaarlem 2, LCC—CVHW, Rood en Wit 4BMHC. Derde klas B: VRA 3Rood en Wit 5. Zondagavond 6 juli a.s. wordt op het terrein van THB de finale gespeeld om de OHC-beker tussen DSS en Onze Ge zellen 2. Aanvang zeven uur. Dit betekent dan het slot van de dit maal wel erg langgerekte HVB-compe- titie. schikbaar zullen stellen om de laatste hand te leggen aan de werkzaamheden in het Sportpark dat dan op 15 juli in afwachting van de komende gebeur tenissen geheel voor het gebruik ge reed zal zijn. Met groot enthousiasme van zijn kant nam de heer Kemp dit geschenk „in ontvangst". In zijn openingsrede ais nieuwe pre sident van de club, verklaarde de heer Vermeulen het een grote eer te achten het voorzitterschap van een vereniging als HBC te mogen voeren. Hij sprak zijn bewondering uit voor het werk van zijn voorganger en hij kon het niet an ders zien dan voor een „opgemaakt bed" te zijn geplaatst. De heer Kick Smit, de nieuwe oefen- meester van HBC, richtte zich met een opgewekt en bemoedigend woord tot de spelers. Hij verzocht om aller medewer king bij de training, opdat deze het re sultaat mag afwerpen dat men beoogt: opvoering van het spelpeil. De periodiek aftredende bestuursleden G. J. Willemse en J. J. Boot werden op deze vergadering bij acclamatie her kozen. ONDERTROUWD: R. A. E. Stuijt en Th. J. H. M. Grapperhaus; P. .J Kiveron en W. A. M. Verspyck Mijns- sen; H. Jensch en T. Blauw; J. Roe- lofsen en E. de Vos; W. B. Sanders en A. M. Moorman; A. D. Maier en E. H. Duyser; P. G. Adrian en L. I. E. Bettoc; R. de Vries en E. Hazevoet; J. J. de Vos en K. A. van Haaster. Getrouwd: L. .J Gerrits en A. Boer; J. L. Melchior en E. C. B. van Ba- kel; J. Koomans en C. Ruis. GEBOREN: J. C. J. M. van Kem pen en A. Th. Tollenaar, z.; J. Coblens en A. J. M. Smit, d.; Ch. R. Wijers en M. G. Vervloed, d.; W. E. A. Prins en M. A. Delis, d. OVERLEDEN: H. van Aken, 83 jr; A. Baars, 72 jr; M. E. Hoogenstein-Brou- wer, 64 jr; W. Luiten, 61 jr; R. Snip- pe-Veuger, 78 jr; J. van Drielst-van den Broeke, 77 jr; C. van den Bos- Krabbendam, 81 jr. De burgemeester van Bloemendaal, dr. D. Peereboom Voller, is wegens zijn vakantie afwezig van 12 juli tot 11 augustus. De gepensionneerd sergeant-majoor ziekenverpleger M. J. Schop is wegens zijn verdiensten voor de ziekenverple ging en voor de Koninklijke Marine on derscheiden met de ere-medaille in zil ver, behorende tot de Orde van Oranje Nassau. De kapitein ter zee-arts T. A. de Haan, dommandant van het Marine Hospitaal in Overveen, waar de onder scheidene laatstelijk werkzaam was, heeft de ere-medaille donderdagmor gen uitgereikt met welgekozen bewoor dingen, waarin hij gewaagde van de verdiensten van de heer Schop, wien het niet aan belangstelling pntbrak. dat wij kunnen raden welke wens Uw zoon of dochter doet na een geslaagd examen? Natuurlijk wensen zij zo'n prach. tig, door en door betrouwbaar uit onze grote collectie van deze uiterst vakmanschap vervaardigde precisie-uurwerkjes. Mag het mis schien een OMEGA - ETERNA - MIDO - PONTIAc - REMOVA-horloge wezen? U SLAAGT Zó bij De kleine zaak mei de qrontsie keuze Grote Houtstraat 49 - Tel. 20049 Herhaaldelijk kan men voor de kust van Zandvoort een snelle motorboot waarnemen, die als gangmaker dient voor een water-skiër. In vliegende vaart gaat het dan over de golven en de strandbezoekers en de wandelaars op de boulevards zien toe hoe lang de skiër zich op de been weet te houden. Een interessant schouwspel maar niet van gevaar ontbloot. Wij denken hierbij niet aan de beman ning in de boot, noch aan de skiër, die allen de zwemkunst voldoende be heersen. Maar hier dreigt namelijk ge vaar voor de zwemmers die zich in zee bevinden. Het water-skiën wordt im mers betrekkelijk dicht bij het strand beoefend. Daar bevinden zich geregeld zwemmers in zee. Door de grote snel heid van de boot is het vrijwel onmoge lijk om van daar uit tijdig de zwem mers te ontdekken en deze te ontwij ken. Zo heeft men menig zwemmer reeds de stuipen op het lijf gejaagd. Tot dusver is alles nog goed afgelopen, maar het zal nodig zijn dat de water ski-sport meer zeewaarts wordt beoe fend, althans buiten het territoir waar zich veel zwemmers bevinden. De Zand- voortse strandpolitie heeft terzake, zo vernamen wij op het strand, reeds een. waarschuwing gegeven. De atletiekwedstrijd tussen Haarlem en Malmö uit Zweden is door de Ne derlandse ploeg gewonnen met 7215 punten. De Zweden bonden de strijd echter met een gehavende ploeg aan. Enkelen van hen hadden blessures en konden zich niet voor de volle honderd procent geven en anderen kwamen niet uit. Er werd gelopen op een grasbaan. Op de hoek ArenswegWijk aan DuinerwegGladiolenlaan te Bever wijk verleende de automobilist B. V. uit Beverwijk woensdag geen voorrang aan de Haarlemse scooterrijder N. de H. De scooterrijder kwam te vallen en liep daarbij een gekneusd linker dijbeen op. Hij is naar zijn woning vervoerd. c* Horizontaal: 1. verdovings middel 2. een sport - vrucht 3. rustend geestelijke - noot 4. ijzerhoudende grond - scheepswezen 5. familielid - adelaar 6. grager - niet-vakman 7. overdaad - sp..nk 8. schrede - bewoners van Scandinavië 9. tussenver- dieping - nikkel (scheik. afk.) 10. Ierland - Anno Domini 11. niet van lange O duur 1-1 Verticaal: 1. Amerik. halfbloed - tuinvak 2. tehuis - Jan (Russ.) 3. onderwijzer 4. nazaat - wees gegroet - tocht 5. zuiver - op een andere plaats 6. verdorven - onderdeel van tennispartij 7. deel van etmaal - Haarlemse voetbalclub 8. verhandeling - geestdrift 9. noot - in elkaar - de dato 10. berichten 11. kledingstuk - vorst Horizontaal: 1. bis; 3. rog; 6. ark; 8. rap; 10. ara; 11. mes; 12. nis; 14. mm; 16. v.s.; 17. en; 18. otter; 19. »a; 20. n.t.; 21. ijl: 23. dra; 25. pek; 26. eel; 28. kat; 30. het; 31. rug; 32. bod. Verticaal: 1. ram; 2. ik; 4. or; 5. gans; 6. ar; 7. ventiel; 9. pi; 10. arend; 13. staal; 15. mot; 16. vrij; 20. naar; 22. leed; 24. r.k.; 27. et; 29. tu; 30. ho.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 2