isaiifi Kleinst mogelijke meerderheid voor „uitsterven" van H.B.S.-b Dragline in de sloot Strassburger komt volgende week in Heemstede I lali wèèê SCHEEPSWERF IN LISSE DOOR BRAND VERNIELD Nieuwe sleepboot Hector aan Wijsmuller overgedragen Na besloten zitting van twee en een half uur W. A. y. Leeuwen gehuldigd Geen gelijk voor ijshockeyclub Italiaanse bank rover gepakt Ruzie om een knappe dochter Vier jachten gingen verloren Drie jaar voor inbrekers HAARLEMSE GEMEENTERAAD „De lylpoort" DONDERDAG 3 JULI 1958 Fantastisch lekker AMONTILLADO f 7.50 per fles Fa. P. Beaufort Burgerlijke Stand Haarlem Het omstreden bejaar dentehuis in Haarlem Raadscommissie ad hoe benoemd Viswedstrijd ten bate van kankerbestrijding Zondag in Ringvaart tussen Haarlem en Bennebroek The Centenary Singers in Nederland Meisjeskoor uit VS. zaterdag in Grote Kerk te Haarlem 25 jaar bij Hooij Kort geding tegen Bond Royement niet ten onrechte Loos alarm voor reddingsbrigade Collecte „Margriet" Buslijnen 4 en 6 rijden weer normaal Snip en Snapin Minerva-theater Met medewerking van de Amsterdamse politie Boete tot slot I"" Directeur-generaal voedselvoorziening overweegt ontslag Moeilijkheden van organisatorische aard Verklaring directie Magneet is geen partij in wielercontroverse Verplichte ontstoring voor motorrijtuigen op komst Belgische onderscheiding Beurs van Amsterdam Beurs van New York i Met 18 17 stemmen heeft de Haar lemse gemeenteraad gisteravond het voorstel van Burgemeester en Wethou ders aangenomen om de gemeentelijke H.B.S.-b aan het Zijlvest niet recht streeks op te heffen, maar gelijdelijk aan te laten uitsterven. De raad kwam aldus zij het met de kleinst mogelijke meerderheid terug op een deel van zijn 4 juni genomen reorganisatiebesluit betreffende het gemeentelijk middelbaar onderwijs. Volgens dat besluit werden er twee nieuwe gemeentelijke lycea ge sticht (er zijn er thans dus vier), terwijl tegelijkertijd de beide „éénrichtingscho- len" H.B.S.-a en H.B.S.-b werden opgeheven alles met ingang van 1 sep tember. Volgens de gisteravond geno men beslissing blijft de H.B.S.-b dus voor lopig bestaan. De bestaande klassen blij ven gehandhaafd, maar er zullen geen nieuwe leerlingen meer worden aange nomen. In het gebouw van de opgehe ven H.B.S.-a komt een nieuw lyceum, dat echter uitsluitend een H.B.S. met a- en b-richting zal omvatten. Het an dere lyceum wél met een gymnasiale afdeling komt in het vroegere gebouw van het Coornhertlyceum aan de Oos- terhoutlaan. Ruim twee en een half uur beraad slaagden de raadsleden in een geheime vergadering over de blijkbaar per soonlijke kwesties, die geleid hebben tot de wijziging van het eerder genomen besluit, blijkens het preadvies van B. en W. nodig om „redenen van organisa torische en praktische aard". Voorts waren B. en W. van mening, dat degene die met de leiding van de samengevoeg de scholen zal worden belast over orga nisatorisch vermogen, takt en inzicht ZOU moeten beschikken, niet alleen om de interne moeilijkheden op te lossen, doch ook om de nieuwe school tot bloei te brengen. De heer A. A. Lucieer, directeur van de Rjjks-H.B.S. te Enkhuizen, werd met 21-13 stemmen benoemd tot rector van het nieuwe lyceum aan het Zijlvest. De 13 stemmen werden uit- gebracht op de heer K. Gorter, di recteur van de gemeentelijke (thans „uitstervende") H.B.S.-b, die evenwel niet voorkwam op de eenhoofdige aan beveling van B. en W. (De heer Gor ter werd destijds door de raad ook buiten de aanbeveling van B. en W. benoemd tot directeur van de H.B.S.- b). Met algemene stemmen werd de heer R. Prosée, tot dusver directeur vande opgeheven H.B.S.-a benoemd tot rector Advertentie Kunt u een heel mooie Sherry werkelijk waarderen? Maak dan eens ken nis (en uw kennissen ook) met onze Kinderhuisvest 4751 Telef. 10717 van een zoon: C. C. Fa- r im C' A- Dijkstra-Koops; M. kérs-Mijné."Van Haeringen: E- E- Sak" BEVALLEN van een dochter- A H Witteman-Holwerdac. Oukes-Dekker- M. E. Moorman-Menken; G. a m Jé Vries-Boeltjes; E. Vergnes-Luiting.' OVERLEDENJvan der Wateren 89 j, Wilhelminastraat; H. de Lugt 82 i' Duinoordstraat; C. J. A. Belderbos' 79 1' Mr. v. Heemskerkstraat. J' ONDERTROUWD; G. M. Reeuwijk en M. J. van Leeuwen; B. Bloem en B. G. Brussee; L. Faasen en L. Vreeken; m. J. F. Engbertsen en H. van Ravesteijn; R. W. H. van Leeuwen en M. J. Kolk man; C. J. Valks en E. Keur; J. H. van de Worp en D. H. Vogelaar; J. A. Keller en F. A. G. Lammers; H. P. C. van Damme en S. de Vries; C. Dreger en E. J. A. Cuijpers; W. Dekkers en H. H. Janssen; E. A. M. J. Muschter en L. T. Hardesmeets; A. Cnossen en H. P. H. Waleveld; M. P. E. Boone en H. M. Teeuwen. GETROUWD: B. A. Kaagman en C. G. J. Giebels; J. V. Warmerdam en J. H. Nelis; R. van Opijnen en J. S. Hen driks; W. van Haazel en J. S. Müller; A. Erbrink en C. H. Repko; W. W. van de Ven en A. M. Hoes; A. M. M. van Eeden en J. Jansen; J. J. Traksel en L. Frank; C. A. van Warmerdam en M. W. Meulenbroek; W. A. M. van Brus sel en P. D. van Beek- W. J. H. de Rid der en F. J. C. van der Lee; P. A. M. Thooien en C. J. v. d. Geest; L. H. Huis in Veld en C. Kleinhout; J. de Boo en E. E. van Limbeek; W. Spanjer en M. Hart; W. van Haazel en J. S. Mul ler; R. van Opijnen en J. S. Hendriks; W. M. Otte en J. C. Bijster; A. N. den Hollander en M. Jutten. van het nieuw gestichte lyceum aan de Oosterhoutlaan. Na afloop van de besloten raadsver gadering, verklaarden mejuffrouw BOL- SIUS (KVP) en mevrouw SCHELTE- MA-CONRADI (WD) namens hun frac ties, dat zij niet voldoende argumenten aanwezig achtten om op de eerder ge nomen beslissing, de H.B.S.-b op te hef fen, terug te komen en dat zij het laten afsterven van die school ongewenst von den. De heer PROPER (CPN) verklaar de zich eveneens tegen het voorstel van B. en W. Daarentegen verklaarde de heer VOOGD (Pv.d.A) dat zijn fractie het voorstel steunde. De heer WENSING (CHU) toonde zich eveneens een voorstander van het voorstel van B. en W. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat het restant van de H.B.S.-b en de persoon van de leider van die school mettertijd in het nieuwe lyceum „geïncorporeerd" zouden kun nen worden. Bij die wens sloot wethou der GELUK (Pv.d.A) zich gaarne aan. ,,B. en W. konden er niet anders uit komen", zo sprak de wethouder. Bij de stemming toonden de achttien leden van de P.v.d.A. de C.H.U. en de A.R. zich voorstanders van het voorstel. De gemeenteraad van Haarlem heeft tjjdens zijn gisteravond gehouden ver- gadering- uit zijn midden een commis sie ad hoe benoemd tot het onderzoe ken van het door de directrice van het omstreken bejaardentehuis in het Wes- terhoutpark, tot de raad gerichte be roepschrift. De directrice is bij de ge meenteraad in beroep gekomen tegen het besluit van Burgemeester en Wet houders om haar inrichting in het Wes- terhoutpark niet de vereiste vergunning te verlenen. De inrichting zou derhal ve niet kunnen blijven voortbestaan. Gezien het „bijzondere karakter van deze zaak" besloot de raad overeenkom stig t voorstel dienaangaande, geheim houding op te leggen. De vier leden van de commissie van bijstand voor openbare gezondheidszorg - mevr. T. Kerkhoff-Pet, P.v.d.A., mevrouw mr. E. A. J. Scheltema-Conradi, V.V.D., de heer A. J. de Landmeter, C.H.U. en de heer F. A. Vissers, K.V.P. werden met algemene stemmen be noemd in de commissie ad hoe, ter wijl als vijfde lid met 32-3 stemmen benoemd werd de heer F. Albrecht (P.v.d.A.). De drie stemmen werden uit- gebracht op de heer Proper (C.P.N.). Mevrouw Scheltema verklaarde, voor dat de commissie gekozen werd, dat deze slechts feiten en beschouwingen zou moeten geven en niet in moest gaan op entourage van de kwestie, die met het beroepschrift niets te maken heeft. De voorzitter verklaarde daarop, dat de commissie in „hoger beroep" zal moeten oordelen en de raad moet voor lichten. De commissie zal haar bevin dingen schriftelijk vastleggen vóór de raadsvergadering van 6 augustus. Voor de vijfde maal in successie or ganiseert de Hengelsportvereniging „Haarlem" zondag 6 juli een grote na tionale viswedstrijd ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerkbestrijding. Het wordt een jubi leum wedstrijd, waarvoor de afdeling Haarlem van het K.W.F. een wisselbo kaal als extra prijs heeft beschikbaar gesteld. De wedstrijd, die voor een ieder open staat, wordt ter traditie getrouw in de Ringvaart tussen Bennebroek en Haar lem gehouden. De baten zijn bestemd voor het K.W.F. en komen uit de deel nemerskaarten, die tegen een prijs van één gulden verkrijgbaar ijn, alsmede uit de talrijke prijzen die beschikbaar zijn gesteld. Rond duizend gulden wisten de Haarlemse vissers elk jaar bijeen te brengen. De eerste prijs, een dames of heren- rijwiel krijgt de visser die de grootste vis verschalkt. De tweede prijs en de volgende talrijke prijzen komen in bezit van degenen, die het grootste aantal bo venmaatse witvis uit het water slaan, terwijl degene, die het grootste aan tal vissen verschalkt tevens in bezit komt van de fraaie wisselbokaal, die door het K.W.F., afdeling Haarlem, dit jaar voor het eerst beschikbaar is ge steld. De wedstrijd vangt aan om half zes 's morgens en de organisatoren ver wachten dat ook nu weer ongeveer vijf honderd deelnemers zondag aan de waterkant zullen zitten. Deelnemers kaarten zijn verkrijgbaar bij de secre taris van de Hengelsportvereniging Haarlem, de heer G. H. Regelink, Rol landstraat 36, tel. 19145. Donderdag 10 juli zullen de prijzen worden uitgereikt tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Concertgebouw. Grote consternatie bracht gistermiddag een dragline teweeg op de Schalk- wijkerweg even buiten de grens van de gemeente Haarlem. Om een boom en een slootje aan de rechterzijde van de weg te ontwijken, moest de chauf feur van een trekker de bocht naar links te kort nemen. De oplegger van de wagen, waarop de dragline stond, raakte in de berm en zakte in de aan de linkerzijde langs de weg lopende sloot. Verkeer was op de weg niet meer mogelijk, mede doordat een kabel en een ketting om een boom moesten worden gelegd om verder verzakken te voorkomen. Het ongeluk gebeurde om drie uur, eerst om half zeven was de weg weer vrij. Het werk werd ten zeerste belemmerd door de gladheid van de weg en door het feit, dat een kabel brak. Aan de ketting bleef echter het gevaarte hangen. Na enkele ver geefse pogingen besloot men de rech- terachterwielen van de oplegger los te draaien, waardoor de wagen vrijwel horizontaal kwam. Het ergste leed was daarna geleden. De dragline kon achter uit de weg oprijden en de oplegger weer in gerede banen leiden. Zaterdag 4 juli 's avonds om acht uur zal Het Amerikaanse meisjeskoor „The Centenary Singers" in de Grote Kerk een programma van religieuze liederen ten gehore brengen, een concert dat alleen in Haarlem wordt gegeven en dat wordt aangeboden door de Stichting Haarlems Bloei. De dirigent is de heer George Gansz. Het koor wordt aan het orgel begeleid door de stadsorganist Klaas Bolt. The Centenary Singers hebben onder ander door het geven van concerten in de gehele wereld en door het optreden voor radio en televisie een reputatie verworven als een van de meest voor aanstaande schoolkoren in de Verenigde Staten. Zij traden onder meer op in New York's Town Hall en aansluitend daar op tezamen met het New York Philhar monic Orchestra in de Carnegie Hall. In de zomers van 1954 en 1955 maakten de meisjes een trip door zeven Europe se landen, waar z(j concerten gaven voor de leden van de geallieerde strijd krachten. Dit jaar maakt het koor zijn derde Europese tournee. De heer George Gansz, de leider van het koor, is als dirigent verbonden aan het Centenary College in Hackettstown. Hij heeft zich naast zijn directies een bekendheid verworven als componist en als arrangeur. Gisteren was het vijf en twintig jaar geleden, dat de heer W. A. van Leeuwen in dienst trad bij Hooij's Wijnhandel N. V. te Haarlem. De bekwame, deskundi ge en prettige wijze, waarop de heer Van Leeuwen het beheer voert van het filiaal aan de Bijksstraatweg nabij het Soendaplein gaf alle aanleiding om hem een oprechte hulde te bereiden. De jubilaris werd gistermiddag ont vangen op het kantoor aan de Gedemp te Oude Gracht, waar zowel de heer Th. S. J. Hoo\j en Th. G. C. Hooij zich in zeer prijzende woorden uitlieten over het werk, dat de heer Van Leeu wen in dienst van de N.V. verzet. Zij beiden gewaagden van de aanpak, de volharding en de grote activiteit, waar mede de heer Van Leeuwen zich immer voor de zaak inzet. In die dank werd evenzeer en met nadruk mevrouw Van Leeuwen betrokken, die, .vaar mogelijk en altijd opgeruimd, haar man terzijde staat. De jubilaris kreeg een fiets ten geschenke. Het personeel en de collega's bleven evenmin achterwege. Zij werden gere presenteerd door de heren C. van der Klugt en N. Blesgraaf, die hun waar dering niet onder de dekmantel hielden. Zij boden een fototoestel als geschenk aan. De heer Van Leeuwen dankte voor de hulde, die hem en zijn echtgenote bereid was, waarna het gezelschap nog geruime tijd in gezellige stemming bij een bleef, natuurlijk in de slagzinsfeer der bekende feestklanken. De IJshockeyclub „Den Haag" is niet ten onrechte geroyeerd als lid van de Nederlandse IJshockeybond. Aldus be paalde de president van de Haarlemse rechtbank, mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken, vanmorgen bij zijn uitspraak in het kort geding, dat aan hangig gemaakt was door de IJshockey club „Den Haag" tegen de Nederlandse IJshockeybond. De president stelde de eisende partij in het ongelijk het royement niet in strijd met rede en bil lijkheid achtend en veroordeelde haar in de kosten van het ?"ding, zijnde 150.—. De Haagse ijshockeyclub was ge royeerd omdat zij buiten voorkennis van het bestuur van de Nederlandse IJs hockeybond buitenlandse wedstrijden had georganiseerd. De president was het wel met de eisende partij eens, dat de zaak een spoedeisend karakter had in verband met haar deelnameplannen aan het zomertoernooi te Cortina d'Ampez zo. Enkele leden van de Bloemendaalse Reddingsbrigade zijn gisteravond voor niets gealarmeerd, omdat men meen de, dat er twee drenkelingen in zee wa ren. De vermeende drenkelingen bleken rode speelballen te zijn. Enkele strand- bezoekers zagen de ballen voor mensen in nood aan, waarschuwden de politie, die op haar beurt de reddingsbrigade ontbood op het strand. Met behulp van welwillende burgers werd de flotteur te water gelaten. Het vaartuig ging onge veer een kilometer ver in zee, voordat de rode ballen als zodanig onderkend werden. De collecte voor kleuterhuis Margriet, die plaats vond van 23 t.m. 28 juni, heeft totaal opgebracht; ƒ3.430.09. Dat is ruim tweehonderd gulden meer dan vorig jaar! Arie Hoogers presteerde het om met bus en lijst een bedrag in te zamelen van 577! Dat is nog nooit eerder in Haarlem voorgekomen! Alle medewer kenden krjjgen op 28 september een feestavond aangeboden, verzorgd door het Haarlems Kleinkunst Theater. In verband met de voltooiing van de rioleringswerkzaamheden in de Juliana- laan te Haarlem rijden de bussen van de stadsljjnen 4 en 6 ingaande 2 juli weer hun normale route. Vier dagen lang zal Circus Strassbur ger zijn tenten opslaan in het Sport park in Heemstede. Van donderdag 10 tot en met zondag 13 juli wordt iedere avond om 8 uur een voorstelling gege ven, terwijl op zaterdag en zondag bo vendien om twee uur 's middags een matinee wordt gegeven. Strassburger brengt dit jaar weer een gevarieerd programma, waarin 't paardennummer uiteraard weer een belangrijke plaats inneemt. Het circus heeft een reputatie op het gebied van programma-verzor ging, belichting en costumering. Veel succes blijken de Nederlandse clowns, de Rubati's te oogsten, terwijl de Deense clowns, de Steckels, een prachtige komische scène te paard brengen. De vrijheidsdressuur is in han den van mevrouw Elli Belli-Strassbur- ger en van Adolphe Strassburger, wel- ke laatste bovendien een olifantennum- n het Minervatheater in Heemstede zijn Snip en Snap te gast. Niet de traditionele Nederlandse Revue van René Sleeswijk, waarin het poulaire duo doorgaans glorieert, maar een zo- mercombinatie, waarin men wel een aantal van Sleeswijks mensen samen treft, maar die als geheel toch ver be neden de praalvolle maat van deze show blijft. Als bijzondere attractie heeft men het Leedy Trio geëngageerd en de beide keren, dat deze drie jonge mannen optreden, vormen ongetwijfeld de hoogtepunten van de avond. Het zijn rasartisten, die met hun simpele lied jes, maar uiterst geraffineerde arrange menten voortdurend balanceren op do grens tussen ernst en spot. Walden en Muyselaar zijn de ziel van de rest van het ensemble. Zij zin gen en babbelen, spelen hun rollen in de sketches waarvan vooral het laatste in de flat, opviel door een zeer geslaagde frappe Muyselaar als de wat melancholieke bulderaar, en Wal den als de droge, onnozelaard. Beiden groot in hun uitermate verzorgd vak manschap. Willy Walden overtrof zich zelf in de lezing over jazz-muziek, al leek me dat dit nummer onvoldoende voorbereid was. Dat geldt trouwens voor de hele show. Er werd geïmpro viseerd op een voor het publiek merkba re wijze, en dus op een onaanvaardba re wjjze. Het was rommelig achter de coulissen en licht en geluid functioneer den niet precies op tijd. Aase Rasmussen blijkt steeds meer een goede revue-actrice te worden. Ook deze avond weer en Teddy en Henk Scholten veroverden op slag het pu bliek, dat onmiddellijk en feilloos echt van onecht weet te onderscheiden. Jo Vischer is een goed acteur, wat niet gezegd kan worden van Bert van Don gen. Maar goed, die zingt dan ook en dat doet hij op de juiste manier. Zijn zangvoordracht zou winnen, wanneer hij zich niet beperkte tot het stereotype onderstrepingsgebaar, maar zich vrijer uitleefde. Kitty Knappert is een lief tallige verschijning op de planken, maar voor revue-in-génue is zij beslist niet in de wieg gelegd. Het publiek heeft zich over het algemeen wel geamuseerd en de zomeravondstemming deed veel te kortkomingen vergeten. Uit reclame- oogpunt is het natuurlijk aantrekkelijk om de namen Snip en Snap te gebrui ken, maar dat schept verplichtingen. En die zijn door dit zomerensemble niet he lemaal nagekomen. J.W.v.d.V. In de laatste week van april en de eerste week van mei heeft een Italiaan, die bij een roofoverval op een bank in Milaan twee leden van het bankperso neel en een politieagent vermoordde en anderhalf miljoen gld. buitmaakte, in Amsterdam gelogeerd. Hij wist door een retourbiljet per K.L.M. te ko pen aan een visum voor Venezuela te komen en ontsnapte naar dit land. Maar in Amsterdam wist men te ach terhalen welke valse naam hij gebruik te en dit werd doorgegeven aan de po litie in Venezuela, die de bankrover thans heeft gearresteerd. (Van een onzer verslaggevers) „Ja, ik heb hem een opdoffer ver kocht. Hij heeft er om gevraagd", zei woensdag een ex-rijwielhandelaar te gen de Amsterdamse politierechter mr. In het circusprogramma van Strassbur ger nemen de paar dennummers een belangrijke plaats in. Op de foto ziet gen ae Amsterdamse pontierecnter mr. men Adolphe Strassburaer met ziin L- °e Blecourt Kan ik moeilijk gelo ven antwoordde deze. Hij nep het slachtoffer, een 26-jarige kapper, bij men Adolphe Strassburger met Arabische hengsten. met presenteert. Opmerkelijk is Miss Crocker met haar drie kolossale beren, die ze op de motoifietsen laat rijden. Lilado Christiani brengt met Spaans temperament een chim pansee voor het publiek, terwijl de populaire Vera Strassburger een eigen hondennummer voorstelt en bovendien de functie op zich heeft genomen van spreek-stalmeester. Jo Spruyt rijdt op zijn volbloed Friese hengst Wopke hoge school. Gistermorgen werd brand gemeld btj de scheepswerf van M. A. Aka.rb aan de Grachtweg te Lisse. Het vuur greep zo snel om zich heen dat de ge alarmeerde brandweer, die met groot materiaal was uitgerukt, machteloos tegen de vuurzee stond en er slechts in slaagde de belendende percelen, een kolenloods en een woonhuis, te redden. Vier jachten, waaronder een kostbare stalen kruiser, gingen evenals de volle dige bedrijfsinventaris verloren. Er was niemand op het bedrijf aan wezig toen de brand moet zijn uitgebro ken. Tevoren was men bezig geweest met een lasapparaat en, hoewel de oor zaak nog niet kon worden vastgesteld, is het niet uitgesloten dat die hierin moet worden gezocht. Toen men de brand ontdekte sloegen de vlammen reeds uit het gebouw en in een oogwenk stonden de door de jaren met teer en olie gedrenkte houten ge bouwen in lichter laaie. Ook een der De brandweer uit Lisse had gisteren haar handen vol bij het bestrijden van het vuur, dat nagenoeg dé gehele scheepswerf van de heer Akerboom in de as legde. wanden van een houten kolenloods van De Handelsraad vatte vlam doch hier kon de brandweer het vuur meester worden, evenals bij een belendend woo .huis dat inderhaast door de bewo ners, de fam. Vink moest worden ont ruimd. Hier beperkte de schade zich tot enig geblakerd houtwerk. Alleen het bij deze woning behorende schuurtje werd vernield. In de loods bevonden zich vier jach ten, waaronder een kostbare staleh krui ser, waarvoor men het lasapparaat moest gebruiken. Deze gingen met de loods en de gehele bedrijfsinventaris verloren. Gebouw en inventaris waren verzekerd, doch de opgeslagen jachten waren daaronder niet begrepen. (Van onze Haagse redactie) Ir. J. A. P. Francke, directeur- generaal van de voedselvoorziening heeft aangekondigd, dat hij binnenkort het ministerie van Landbouw wil ver laten. De reden van zijn voorgenomen vertrek ligt niet in een verschil van inzicht op landbouw-politiek terrein, doch in een zakelijk verschil van mening met minister Vondeling over kwesties van internationaal organisatorische aard. De heer Francke heeft minister Von deling van zijn besluit op de hoogte gesteld kort voordat deze gisteren naar Stresa vertrok voor het bijwonen van de Europese landbouwbesprekingen. Met name op het terrein van de inter nationale aangelegenheden, zoals Euro- markt en vrijhandelszone, schijnt de activiteit van minister Vondeling anders gericht te zijn dan de heer Francke voor zijn eigen functie aanvaardbaar achtte. Nadrukkelijk heeft de heer Francke ontkent, dat het verschil van mening, bij de uitstekende verstand houding met de minister, een persoon lijk karakter zou dragen. Intussen is echter een veelgehoorde klacht op het ministerie van Landbouw dat minister Vondeling ofwel te weinig advies vraagt aan zijn ambtenaren ofwel zich aan hun advies te weinig gelegen laat liggen. Het verschil van mening tussen de minister en de directeur-generaal is in tussen bepaald niet van zo drastische aard dat op korte termijn een te vragen ontslag van de heer Francke moet worden verwacht. Behalve de heer Francke zullen binnenkort nog drie andere topfunctio narissen het ministerie van Landbouw verlaten. De Amsterdamse rechtbank heeft een 34-jarige besteller en een 37-jarige auto handelaar ieder tot drie jaar met af trek van het voorarrest veroordeeld. Da derde verdachte, een 32-jarige autohan delaar werd een jaar met aftrek van het voorarrest plus terbeschikkingstel ling van de regering opgelegd. Zij zijn alle drie uit Amsterdam afkomstig en hebben vele tientallen inbraken in het gehele land gepleegd. Met betrekking tot de processen in de wielerwereld en tot wat genoemd wordt „de strijd tussen twee rijwiel- fabrieken" deelt De Magneet mede, dat deze strijd gaat tussen Locomotief en Pellenaars en niet tussen Locomotief en De Magneet. Voor zover het in haar vermogen lag, heeft De Magneet zo verklaart de directie al haar -mede werking verleend om deze moeilijk heden ook wat betreft de omstreden renners op te lossen. Tijdens een voorbespreking over de Ronde van Ne derland, op 22 mei j.l., heeft Magneet aangeboden mede te werken aan het samenstellen van een nationale ploeg en zelfs, om een aantal van haar renners uit te lenen aan Locomotief. zich. Toen bleek al gauw dat de moei lijkheden ontstonden rondom verdach- te's knappe stiefdochter, die met de kapper is verloofd. Verdachte zou haar slecht behandeld hebben en toen de kapper hem hierover ter verantwoor ding vroeg, is de klap gevallen. „EeD harde, edelachtbare", vertelde de kap per. „Ik heb een schaafwond aan mijn hoofd opgelopen." „Een naar geval", vond de officier van Justitie mr. G. Nubé. Zijn eis luid de f50 en 14 dagen voorwaardelijke ge vangenisstraf. „Ik kan dat niet beta len", riep verdachte wanhopig uit. „Ik ben al twee jaar werkloos. Ik ga steeds maar wat vissen om al die narigheid te vergeten." De politierechter vond een dergelijke gang van zaken toch wel al te onbe hoorlijk en veroordeelde de verdachte tot f25 boete en 14 dagen voorwaarde lijk. „Het komt wel goed met jou, hoor", siste de veroordeelde nog gauw in het oor van de kapper. Deze nam toen maar het zekere voor het onzekere en zocht via een andere uitgang de bui tenlucht op. De bezitters van televisietoestellen en f.m.-radio's ondervinden veel hinder van storingen, veroorzaakt door rijdende auto's, motorrijwielen, scooters en brom fietsen. Naar de KNAC meedeelt, zal in de loop van de komende maanden een wijziging van het radiostoringsreglemerrt worden afgekondigd, waardoor aan deze hinder een einde zal worden gemaakt. Een jaar na afkondiging van de wijzi ging zullen aan alle motorrijtuigen en bromfietsen zodanige voorzieningen moeten zijn aangebracht, dat ze de ge bruikelijke ontvangtoestellen niet meer storen. Daartoe zullen bepaalde mini mumeisen worden gesteld. Deze eisen zullen er, volgens informaties van de KNAC, op neerkomen, dat de storing op een afstand van tien meter van het voertuig een zekere veldsterkte niet te boven mag gaan. De heer W. Hakkert te Amsterdam, directeur van een Nederlands-Belgische stoffenhandel, is benoemd tot Officier in de Orde van Leopold II. (Niet offlclBe koenes) Vorig slot Slot 3% Ned. 1953 94% 3% Ned. 1953 3% Ned. 1956 93',4 3% Ned. 1948 88% 3)4 Ned. 1950 88 3)4 Ned. 1954 88H 314 Ned. 1955 I 91% 3-3% Ned. 1947 90A 3 Ned. 62-64 bel. fac. 94ft Inschr. Grtbk 1946 3% 89 B J4.G. Won.bouw 6 109R Ned. Handel Mij, cert 168 A.K.U. 197 Van Berkel's Patent 191 Calvé-Delft eert 305 Van Gelder 180 Kon. Hoogovens eert 302% Onliever eert 358% Ned. Kabel 257 Philips 299% Kon. Petroleum 171.40 „Amsterdam" Rubber 69 Holl. Amerika Lijn 138% Kon. Ned. Stoomb. Mij. 140 Ned. Scheepv. Unie 126 KXJd. 103 H.V.A. 101 Dell Mij. eert 117.05 A'dara 2%'56 1 85% A'dam'56n 100% A'dam III loo Bentespaarbr. no 3/T 92)4 90)4 94ft 89)4 198% 361 29» 173.50 68)4 138)4 125)4 101 125 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper KXJd. Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union OU Southern Pacific Southern Railway Tidewater U.S. Steel 1/7 45% 41)4 47% 59% 39V. 88% 27% 38% 35% 47% 45% 76% 46% 42 24% 65)4 2/7 45)4 41% 47% 59% 39% 88% 27% 38% 35% 47% 45% 76% 46)4 42 24% 65% Stemming: prijshoudend De nieuwe sleepboot Hecot van de N. V. Bureau Wijsmuller te IJmuiden, de tweede van een serie van vier sleepbo ten, die dit jaar afgeleverd zullen wor den, is gisteren voor de monding van de Nieuwe Waterweg door de werf Stans uit Rotterdam overgedragen aan de N.V. Bureau Wijsmuller. De vlag van de werf werd gestreken. Ik hoop, aldus de heer ir. J. C. Stans, dat u een lang en vruchtbaar gebruik van dit fiere schip zult maken. De bekende rood-wit- blauwe vlag met de letters BW ging in top. Het is een schitterend produkt, al dus de heer A. Wijsmuller. Ik ben er erg verguld mee. Goed elf uur in de morgen was de Hector vertrokken van de Parkkade in Rotterdam. Aan boord bevonden zich o.a. de heren ir. J. C. Stans en W, Stans, de directeur van de Bolnesfabrieken de heer H. van Capellen, de heer A. van Bennekum, op wiens werf het zuster schip „Simson" gebouwd is, de presi dent commissaris van de rederij de heer L. J. W. H. Goedkoop, alsmede de heren A. Wijsmuller en C. van der Zee. In een vlotte vaart werd richting zee gevaren met als einddoel het lichtschip Goerree. Voor de bemanning van het lichtschip betekende het een welkome afleiding. De nieuwe Hector draaide een ererondje, gaf drie lange en een krrte Goeree. Voor de bemanning van het lichtschip. Bewonderende blikken, woor den van dank voor het kistje bier, dat overgegeven werd. Daarna zette de Hector weer koers naar de Nieuwe Wa terweg en om half zes werd weer aan de Parkkade afgemeerd. Het gezelschap begaf zich vervolgens naar restaurant Cock d Or voor een geanimeerd diner. De Hector lijkt sprekend op de reeds In de vaart zynde Simson, heeft alleen geen radiohut. Het schip meet 199 77 bruto register ton. De lengte over alles bedraagt 29,92 m., tussen de loodlijnen ?8'^2 m' Pe. bJee^te„ °P de spanten is 7.79 m, de holte 3,98 m. Twee Bolnes dieselmotoren, elk van 600 pk, vor men het stuwende hart van deze sleep boot, die accomodatie heeft voor 4 scheepsofficieren, 2 bergingsofficieren en 8 matrozen. Vanmorgen in alle vroeg- te zou de Hector uit Rotterdam vertrek ken om zich bij de Wijsmullervloot in IJmuiden te voegen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 3