Amerikaanse piloot zou atoombom bij de Britse kust willen afwerpen Engeland en ES. denken aan een grove en seer onbekwame propagandatruc van Moskou Troepen naar Nieuw-Guinea K.L.M.-vliegtuig na een vlotte proefvlucht uit Moskou teruggekeerd Russisch straalvliegtuig wordt maandag op Schiphol verwacht Soesterberg verwacht morgen ruim kwart miljoen toeschouwers Driekwart miljoen motor rijtuigen in ons land euusen, Tijdens hun werk in Maas gevallen en verdronken Vele primeurs op NATO-vlieg feest; Starfighter voor demonstratie naar Europa Mikojan in Brussel Toch grote vertraging in groei van motorrijtuigenpark Het weer- RUSSISCHE AMBASSADE TE LONDEN GEEFT KENNIS VAN ANONIEME BRIEF Zonnige weekend-shirts voor zonnige dagen Vragen van Tweede Kamerlid Tivee schilders konden reddingsboei niet meer grijpen SCHILDWACHT IN DEN HELDER VERDRONKEN Belgisch vliegtuig vrijgegeven Bejaarde bromfietser door auto aangereden en gedood K.L.M. zet dienst op Moskou goed in ee MORRIS 'ie/oreyot/fap/ Zon en regen VRIJDAG 4 JULI 1958 82ste JAARGANG No. 29951 LONDEN, hedenmorgen. De Russische ambassade te Londen nam gisteren een zonderlinge en verdachte stap. Zij verklaarde niet slechts, dat zij een anoniem schrijven had ontvangen van een Ame rikaanse piloot, gestationeerd in Engeland, maar ze bracht dit schrijven officieel ter kennis van het Britse ministerie van buitenlandse zaken en de Londense vertegenwoordiger van het Russische persagentschap Tass stelde de inhoud van het schrijven beschikbaar voor de Britse en buitenlandse pers. M iiisfc «pi yüfe T' 'v's; iMi f Pt -i FALCON REGENJASSEN Weinig verandering Aan zee Het weer in Europa BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544. Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Omulden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W Boerrigter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per mm -hoogte. De administratie behoudt rich het recht voor advertentiën eventueel ronder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week# f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur avonds tel. 21544 In het anonieme schrijven heet het dat de schrijver een Amerikaans piloot is, ..gestationeerd op een van de vlieg velden, die beheerd worden door de Amerikaanse strijdkrachten in Enge land". Hij verklaart dikwijls geluisterd te hebben naar radiouitzendingen uit Rusland. Hij was het niet in alle op zichten eens met het optreden van Rus land, maar hij was ervan overtuigd, dat het kapitalisme zou uitsterven. HU was van plan om Rusland ..een onbetaalbare dienst" te bewijzen door binnenkort, niet lang na de eer ste juli, gedurende een routinevlucht een atoombom af te werpen in de Noordzee, niet ver van de Engelse kust, maar ver genoeg om te voor komen dat te veel personen gedood zou den worden", dit alles om te demon streren hoe verschrikkelijk een atoom oorlog zou zijn. De naamloze schrijver deelt mee aan het eind«van zijn brief, dat hij en de zijnen na het afwerpen van dé bom naar Rusland zouden vlie gen, waar zij rekenden op een vriende lijk onthaal. De envelop droeg het poststempel Ips- met de datum 28 juni. Er bevinden Zich in tie buurt van Ipswich twee Ame rikaanse vliegvelden, waar zich even wel geen bommenwerpers bevinden, en kel jagers. Het Britse ministerie van buitenlandse zaken en de Amerikaanse ambassade in Londen beschouwen de brief als een vervalsing. De tekst is ge- Stpld in nogal verdacht Amerikaans-En gels en de leiding van de Amerikaanse luchtmacht in Engeland verklaarde aan stonds, dat het onmogelijk is voor een bemanning van een Amerikaans vlieg tuig. op een „routine-vlucht" een A-bom af te werpen, aangezien de normate voorzorgsmaatregelen dit uitsluiten. De formulering en inhoud van het Schrijven klinken zo onecht, dat men Zich in Engeland afvraagt of men hier te doen heeft met een grove en hoogst onbekwame propagandatruc van de Rus sische ambassade op last van de rege ring in Moskou. De publikatie van het anonieme schrijven valt samen met een nieuwe beroep van Khroesjtsjev op het Westen om maatregelen te bespreken voor het voorkomen van een wereldoor log tengevolge van een onverwachte atoombomaanval. Er is geen sprake van ook maar de minste tekenen van opwinding aan de kant van de Britse politie, de Ameri kaanse ambassade of de Britse regering. Men heeft slechts officieel verklaard dat een onderzoek zou worden ingesteld. Dit Versterkt de indruk dat alle betrokken autoriteiten de zaak niet al te ernstig opvatten. Dat de Russische diplomaten m Lon den zelf de zaak niet zeer ernstig opvat ten blijkt uit de omstandigheid, dat zu geen haast hebben gemaakt met de pu blikatie van het op 28 juni verzonden schrijven. Het Amerikaanse „State Depart ment" heeft ambassadeur Malik be schuldigd van een „bijzonder onverant woordelijke daad" door de brief voor bublikatie vrij te geven. Het Ameri kaanse ministerie zegt, dat het schrij ven een duidelijke vervalsing is en dat men er dienovereenkomstig op zal rea geren. Dit is de vijfde vervalsing die sinds 1957 ter kennis van het ministerie isgekomen. In alle gevallen was het bewuste stuk uit Sovjet-bron afkomstig en bedoeld als propagandamateriaal. Het optreden van Malik wordt de jong ste stap in de „campagne van vreesaan- Óaging" genoemd. Advertentie Gedurfde maar ook ver fijnde creaties, apart en sportief. Een Meuwsen weekend-shirt is comfort Prijzen v.a. 12.90 Keuze in badjassen shorts zwempants. Bij kunt U comfortabel terecht. Grote Houtstraat 32 Telef. 13440 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiinimiiiiiiiiiiiiiiiitniiiiiiiii Het Tweede Kamerlid De Kadt (P.v. d.A) heeft aan de ministers voor de fensie en van buitenlandse zaken de volgende vragen gesteld: Zijn de ministers niet van mening, dat de aankondiging in een regerings communiqué omtrent het zenden van versterkingen naar Nederlands Nieuw- Guinea, omvattend o.a. „manschappen van de koninklijke landmacht", een af wijking inhoudt van het in overleg met de Kamer genomen besluit, de verde diging van Nieuw-Guinea op te dragen aan de koninklijke marine? Zijn de ministers niet van mening dat een dergelijke wijziging in het de fensiebeleid inzake Nieuw-Guinea voor afgegaan had dienen te worden door een parlementair debat omtrent het ge hele Nieuw-Guinea-beleid der regering? Is de regering bereid na te gaan of de Nederlandse positie met betrekking tot Nieuw-Guinea in overleg met onze bondgenoten, met de belanghebbende landen in het gebied rond Nieuw-Gui nea en met de internationale organisa ties zodanig kan worden bekeken, dat de gevaren van een conflict in deze ge bieden tot een minimum kunnen wor den beperkt? Twee schilders zijn van de onderkant van de Willemsbrug te Rotterdam in de Maas gevallen en verdronken. De stroom was zo sterk dat zij er niet meer in slaagden een hun toegeworpen reddingsboei te grijpen. Met drie colle ga's waren zij, zittend op houten stellin gen, bezig de onderkant van de brug te verven op negen meter hoogte boven waterspiegel, Hoe de beide mannen éo TT 'P)n geraakt, is moeilijk na te ?£Jnk.~ bleek, dat een plank van hun aLÜaJL Wa5ï gebroken. Wellicht zijn zij o, o Uo?,r Tr n evenwicht gebracht en gevallen. Niemand heeft het ongeluk zien gebeuren. De slachtoffers zijn de 24-jange A. van der Velde, gehuwd en vader van twee kinderen, en de onge huwde 28-jarige J. v. d. 'Kruit, beiden uit Rotterdam. v' V MHj i;.v. ï'.y'ï j CV an een verslaggever) Aan het NATO-vliegfeest, dat morgen ter gelegenheid van het 45-jarig be staan van de Koninklijke Luchtmacht op de vliegbasis Soesterberg wordt ge houden, nemen een aantal straalvlieg tuigen deel die nog niet eerder op het programma van een iuchtvaartdemon- stratie in ons land zijn verschenen. Er zijn zelfs enkele types bij, die nog nooit in Europa te zien zijn geweest. Er komt o.a. een Lockheed F-104 A „Starfigh- ter", een Amerikaanse straaljager waar mee onlangs het wereldsnelheidsrekord is verbeterd, naar Soesterberg. De „Starfighter" wordt beschouwd als een van de laatste bemande jachtvliegtui gen. Een andere „primeur" voor Ne derland is de F-101A „Voodoo", een straaljager voor de bescherming van bommenwerpers over grote afstand. Eén vliegtuig zal gedurende het drie uur durende hoofdprogramma van het vliegfeest vrijwel voortdurend de be langstelling van het publiek gaande houden. Het is een B-52 „Stratofor- tress", een zware achtmotorige straal- bommenwerper van de Amerikaanse luchtmacht, die morgen met een snel heid die de geluidssnelheid benadert een routine-vlucht maakt van de V.S. naar een Amerikaanse basis in Enge land. Terwille van de ruim een kwart miljoen toeschouwers, die op Soester berg worden verwacht, maakt de luchtreus echter even een uitstapje naar de bakermat van de Nederland se luchtmacht. De vorderingen van het vliegtuig op zijn weg naar Europa zullen op Soester berg geregeld worden bekendgemaakt en tenslotte zal dan tegen het einde van het vliegfeest, omstreeks zes uur, de achtmotorige bommenwerper boven de luchtbasis verschijnen. Onmiddellijk daarna wordt het programma besloten met het overvliegen in een gigantische formatie van honderdzeventig vliegtui gen- Een andere demonstratie, die men in Nederland nog niet eerder heeft gezien is het brandstoftanken in de lucht. Een enorm tankvliegtuig van de Amerikaan, se luchtmacht zal gelijktijdig drie straal vliegtuigen in de lucht van brandstof voorzien. Het eerste vliegtuig dat de Westduitse vliegtuigindustrie na de oor log heeft gefabriceerd, de kleine artil lerieverkenner Dornier Do-27, zal ook voor het eerst zijn opwachting in ons land maken. Verder staan er de gebruikelijke de monstraties op het programma. Het wereldberoemde Amerikaanse stuntteam de „Skyblazers" zal nogmaals zijn in drukwekkend een 20 minuten durend programma laten zien. De Britten ko men met een stuntteam dat niet zoals gebruikelijk uit vier, maar uit negen straaljagers bestaat. Er zijn dit jaar uitgebreide maatre gelen getroffen om de aan- en afvoer van de tweehonderd- tot driehonderd duizend bezoekers vlotter te doen ver lopen dan dat in het verleden het geval is geweest. Bezoekers die met een eigen vervoermiddel komen moeten het bij lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIII Libanese regeringstroepen zijn op korte afstand geweest met opstandelingen. Gevangen genomen wagens naar het hoofdbureau van politie in Beiroet gebracht om te 'worden ondervraagd. van Beiroet in hevig gevecht rebellen werden met pantser- iiiiiiiiiifiiiiiiimiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimiiiiiii iedere toegangskaart verstrekte herken ningsteken op voorruit of koplamp van motor of scooter bevestigen, anders worden ze als doorgaand verkeer be schouwd, in een wijde boog om de lucht basis geleid en onder geen beding op de wegen naar het vliegveld toegela ten. Van de bezoekers die niet over een eigen vervoermiddel beschikken kunnen de houders van staanplaatsen (bruine kaarten) het beste per trein naar het station Den Dolder reizen. Van daaruit is het nog ongeveer tien minuten lopen naar de betreffende tribunes. De overi ge bezoekers, met gele, witte, groene oranje en paarse kaarten dienen daaren tegen bij voorkeur van Utrecht en Amersfoort uit met de normale auto busdiensten te rei-en, aangezien hun tribunes dichtbij de autobushalte zijn opgesteld. De Nederlandse Spoorwegen hebben het aantal stoptreinen tussen Utrecht- Amersfoort en Utrecht-Baarn zaterdag morgen van negen tot twaalf uur prak tisch verdubbeld. Na afloop van het vliegfeest om zes uur 's avonds zullen opnieuw geruime tijd extra-treinen rij den. Het hoofdprogramma begint om drie uur 's middags, maar van li uur 's morgens af zal er een aantrekkelijk voorprogramma worden vertoond. De deelnemende piloten hebben op dracht gekregen de geluidsbarrière niet te doorbreken. Om op alle eventualitei ten voorbereid te zijn hebben verschil lende brandweerkorpsen, 't Rode Kruis, de Geneeskundige Dienst en enkele E. H.B.O.-afdelingen eveneens uitgebreide maatregelen getroffen. Anastas Mikojan,, een van de beide Russische eerste vice-premiers, is van morgen met een Toepolef-straalvliegtuig in Brussel aangekomen voor een bezoek aan de Brusselse Wereldtentoonstelling. Een andere hoge gast 's vandaag de Amerikaanse oud-president Hoover, die vanavond als afgezant van president Eisenhower een redevoering zal uitspre ken ter gelegenheid van de Amerikaan se Onafhankelijkheidsdag. Mikojan arriveerde kennelijk onver wachts. Er waren op het vliegveld geen vertegenwoordigers van de Belgische regering aanwezig om hem te verwel komen. De Sovjet-ambassadeur in Brussel, Avilof, was met enige functionarissen van zijn ambassade pas kort voor de landing van Mikojans toestel op het vliegveld aangekomen om de minister te begroeten. Direct na aankomst reed Mikojan in een snelle limousine van de ambassade naar Brussel. Bij de aflossingsronde voor de schild wachten van de kleine vaartuigendienst in de Helderse Marinehaven miste men vannacht een van de uitgezette posten. De aflossers gingen zoeken en vonden op de kade het geweer en even verder i de muts van de schildwacht. Men heeft toen direct alarm gemaakt en is gaan dreggen. Eerst hedenmorgen om acht uur werd het stoffelijk overschot ge vonden, niet ver van de post. Men veronderstelt dat de matroos een kleine ronde heeft gemaakt en toen is gestruikeld over een van de vele op de kade liggende meertouwen en daarbij te water is geraakt. De naam van de matroos was hedenmorgen nog niet vrijgegeven, maar het schijnt een Hel derse jongeman te zijn. De brigade Den Helder van de Kon. Marechaussee heeft de zaak in onderzoek. Van de voorronde van de NAVO-kam- pioenschappen jormatievliegen, welke donderdag op de vliegbasis Soesterberg zou worden gehouden is tengevolge van het slechte weer niet veel terecht ge komen. Niettemin viel er voor nieuws gierigen op de basis toch al wat te zien van de voorronde van de NATO-kam- vliegfeest van zaterdag a.s. Hier scheert een formatie moderne straaljagers over een oud Frans vliegtuigje, de Caudron G. 3 dat zaterdag de lucht in zal gaan. Donderdagmiddag is net KLM-vlieg- tuig, de DC-BB Petrius Plancius van zijn proefvlucht naar Moskou op Schip hol teruggekeerd. Mr. L. H. Slotemaker, directeur voor buitenlandse betrekkin gen van de maatschappij, deelde op de Amsterdamse luchthaven mede, dat zo wel de vlucht naar Moskou over War schau van dinsdag als de terugvlucht zonder tussenlanding van vandaag vlot zijn verlopen. Op de vlucht naar Moskou werd boven het vliegveld van Riga laag gevlogen om een indruk te krijgen van de baan en de landingsmogeijjkheden Riga wordt als uitwjjkhaven beschouwd maar na informaties te hebben inge wonnen, bieek, dat de baan voorlopig niet zou kunnen worden gebruikt we gens herstelwerkzaamheden. In ieder ge val kan het vliegveld van Wilna als uitwijkhaven bij de geregelde dienst op Moskou, welke van K.L.M.-zijde 21 juli begint, worden beschouwd. Tijdens de vlucht boven Russisch grondgebied stond men voortdurend in radiotelefo- nisch contact met de verkeerstoren van het vliegveld Wnukovo van Moskou en aangezien de gesprekken in de Engelse taal werden gevoerd, leverde dit geen enkele moeilijkheid op. De PH-DFI maakte met gezagvoerder van Oort een vlotte landing in Moskou. Het gezel- Oostduitse jagers hebben enige tijd geleden een Belgische straaljager tot landen gedwongen, die vliegende van België naar Denemarken, uit de koers was geraakt. Na 23 dagen door de Oostduitse autoriteiten te zijn vastgehouden, kreeg de vlieger Martin Paulus toestemming naar huis terug te keren. Gisteren is ook zijn „Thunderflash" vrijgegeven. Hier verlaat het transport het niemandsland tussen Oost en West. Volgens een schatting van de K.N.A.C. waren er aan het eind van het eerste kwartaal van dit jaar in Ne derland 820.000 bromfietsen, 404.000 per sonenauto's, 130.500 vracht- en bestel auto's, 133.680 motorrijwielen, 44.120 scooters, 11.550 motordriewielers, 8350 autobussen, 5720 speciale voertuigen (brandweerauto's e.d.) en 5160 trek auto's. Een totaal dus van tegen de driekwart miljoen motorrijtuigen in dien de bromfietsen e- n huiten be schouwing worden gelaten. Op dit mo ment heeft het totaal aantal motorrij tuigen de driekwart miljoen zeker ro yaal overschreden, zo meent de K.N.A.C. Naar zeer ruwe raming wa ren er bij voorbeeld op 1 juli 415.000 personenauto's. Deze grote getallen zeggen overigens nog niet, dat Nederland een sterk ge motoriseerd land is. In bijna alle an dere Westeuropese landen ligt het aan tal motorrijtuigen per duizend inwoners hoger (overwegend zelfs aanzienlijk ho ger) dan hier. Nederland heeft nog een ernstige achterstand in motorisering in te halen, aldus de K.N.A.C. De laat ste anderhalf jaar is daar echter wei nig van gekomen, want tengevolge van de bestedingsbeperking en de nieuwe, zware lasten op het motorwegver- keer is aanzienlijke vertraging ont staan in de groei van het motorrijtui genpark. Het aantai nieuwe personenauto's, dat Nederland er vorig jaar bij kreeg, was acht pet. minder dan het aan tal dat er in 1956 bij kwam. Het aan tal nieuwe motorrijwielen en scooters lag 26 pet. lager, het aantal nieuwe vracht- en bestel-auto's 24 pet. lager. De terugslag is dit jaar nog groter ge worden. Het aantal nieuwe perso nenauto's in de eerste vier maanden van dit jaar bleef A5 pet. onder het aantal nieuwe personenauto's in de overeen komstige periode van 1957; de aantal len nieuwe motorrijwielen plus scoo ters en vracht- plus bestelauto's vie len met respectievelijk 31 en 45 pet. terug. Op de rijksweg Amersfoort-Apeldoorn is donderdagavond de zeventigjarige ge huwde heer H. p. van Santen uit Voort huizen, toen hij per bromfiets de ver keersweg overstak aangereden door een bestelauto. De bromfietser werd gegre pen en gedood. 21 juli zal de eerste vlucht van de K.L.M. in de geregelde dienst op Mos kou via Warschau worden uitgevoerd, maar op dezelfde dag za] nog een twee de machine van de maatschappij van Schiphol naar Moskou vliegen. De K.L.M. brengt n.l. in chartervervoer een Amerikaanse sportploeg van 65 per sonen van New York naar Schiphol en na een kort oponthoud op de Amster damse luchthaven zal dit gezelschap doorvliegen naar Moskou. Naar bekend zal de K.L.M. de dienst op Moskou voorlopig zonder tussenlan ding uitvoeren. 7 oktober wordt de we kelijkse dienst in zoverre gewijzigd, dat van die datum af het vliegtuig naar Moskou een commerciële tussenlanding in Warschau zal maken. Ook op de te rugweg zal in Warschau worden geland. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIItlllllllHIIIIIIIIIIHIIIIItlillllllllllillll schap is in de Russische hoofdstad door hoofdmaarschalk Zigarev in hotel Pra- ha ontvangen en de Nederlandse am bassadeur dr. C. J. de Beus heeft voor het Nederlandse gezelschap een cock tailparty georganiseerd. De Russische proefvlucht is vastge steld op maandag juli De te ver wachten aankomsttijd is 11 uur op Schip hol. Zeven personen zullen zich aan der generaal Beletski. de assistent van boord van het straalverkeersvliegtuig van de Aeroflot bevinden met als lei- hoofdmaarschaik Zigarev. Verder be staat de bemanning uit negen personen met als gezagvoerder Soldatov. Het Russische gezelschap zal tot 10 juli in Amsterdam vertoeven om dezelfde werkzaamheden te verrichten welke de Nederlandse delegatie in Moskou heeft gedaan ten aanzien van de bevoorra ding. de afhandeling op het vliegveld van passagiers en bagage, de voorzie ning van brandstof enz. Waarschijnlijk zal Aeroflot de dienst op Amsterdam 24 juli openen. Gevraagd hoe de Russische autoritei ten op het ogenblik staan tegenover de mogelijkheid om de luchtvaartmaat schappijen in de gelegenheid te stellen verbinding met het Verre Oosten via Rusland te onderhouden, antwoordde mr. Slotemaker, dat de Russische auto riteiten hun standpunt ten aanzien van dit vraagstuk nog niet hebben bepaald. De K.L.M. hoopt Nederlandse indus triëlen en handelsmissies naar Moskou te vervoeren en verder is men van oordeel, dat het transitoverkeer naar Moskou zal toenemen, vooral indien men bedenkt, dat in de Verenigde Sta ten en Canada het vorig jaar ruim 6.000 visa voor Rusland zijn uitgegeven. Vijfendertig mensen zijn vanochtend gewond bij een treinbotsing op het sta tion van Maze Hill in Zuid-Oost-Londen. Een aantal passagiers van een elektri sche trein uit Gravesend. die op een aantal lege rijtuigen inreed, is beklemd geraakt tussen de wrakstukken. Er zijn onmiddellijk zikenauto's en brandweer auto's naar de plaats van het ongeluk gezonden. Advertentie BAR1EUORISS1R HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting lot zaterdagavond (op gemaakt te 11.15 uur): In de nacht en ochtend op vele plaat sen mist of laaghangende bewolking, daarna opklaringen met in het bin nenland hier en daar een bui. Zwak ke tot matige noordwestelijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. -,ou 4.26-21.02. Maan 22.49-9.25. Door geringe veranderingen in de luchtdrukverdeling is boven de Noordzee een zwakke noordelijke tot noordweste lijke stroming tot stand gekomen, waar van verwacht wordt dat deze komende nacht mist en laaghangende bewolking binnenvoert. Door de zonnestraling zal de bewolking voor een groot deel ver dwijnen. Daarna kunnen ui het binnen land opnieuw enkele buien tot ontwikke ling komen. In het temperatuurverloop komt weinig verandering. Morgen vrij goed strandweer. Op de meeste plaatsen droog en enkele opkla ringen. Mid dagtemperatuur 17-19 gr. C. Zeewatei 15 gr. C. Zwakke tot matige wind uit noordelijke richting. Vooruit zichten: enkele dagen iets koeler, maar overigens rustig strandweer met wolkenvelden. Station max neersl. Weer temp. afgel. gisteren 24 uur Helsinki regenbui 21 2.6 Stocköolm half bew. 28 0 Londen zwaar bew. 22 3.1 Amsterdam mist 20 27.2 BrusseJ licht bew. 21 0.2 Luxemburg zwaar bew. 26 2.3 Parijs zwaar bew. 19 11 Nice onbewolkt 26 0 Berlijn half bew. 24 0 Frankfurt mist 19 4 München onbewolkt 17 8 Geneve zwaar bew. 21 1 Wenen onbewolkt 26 2.4 Innsbruck zwaar bew. 19 7 Rome onbewolkt 29 0 Madrid onbewolkt 24 0 Mallorca onbewolkt 30 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1