M0BSXS Uit Kennemerland De Beverwijkse houding inzake plan Meeresteijn fel gelaakt Derde etappe wielerconflict Locomotief contra De Groot Eerste plechtige H. Mis van Afrikaanse neomist Nieuwe moeilijkheden bij de Nederlandse Opera? Serie-verkoop Blouses I/3 tot |/j 790 19 75 Kruiswoordraadsel X f OXFORD TENTEN 97S |47 5 Beverwijk zou de oorzaak van de moeilijkheden zijn Assistentie van inlandse priesters Politiegarage te Zandvoort in gebruik De Dochter iroxx de Qervm^a^v MORRIS gekocht RAAD VAN HEEMSKERK RONDE VAN DEURWAARDERS' Uitslag huizenveiling Gricketprogramma H.C.B. onder de normale waarde GEERVLIET heeft VRIJDAG 4 JULI 1958 PAGINA 99 MOLENAAR'S NEDERLANDSE AUTOMOBIELFABRIEKEN Fabricage-afdeling van J. J. Molenaar's Automobielbedrijf N.V., Amersfoort DEALER VOOR HAARLEM: GARAGE BRINKMANN - Smedesfraat 22 - Telefoon 11025 TAe Heemskerkse raad heeft de kwestie van de maquette op de tentoon- stelling „Beverwijk bouwt", waarbij het Heemskerkse gedeelte van het plan Meeresteijn niet overeenkomstig het Heemskerkse plan uitgewerkt was, hoog opgenomen. Het is de druppel geworden, die de emmer van het Heemskerkse geduld heeft doen overlopen. In felle bewoordingen kritiseer den woordvoerders van de drie fracties de houding van Beverwijk bij de verwezenlijking van het streekplan in het algemeen, en die bij de ter visie legging van het plan Meeresteijn in het bijzonder. De algemene verontwaar diging resulteerde in een motie, die door de heer H. J. M. Roozen (K.V.P.) werd ingediend en met algemene stemmen werd aangenomen. GELUKWENSEN VOOR BURGEMEESTER HAARLEM Eindexamens vanaf f49.50 iof f875. buitensportcentrum GRETHA DE BRUYN E.D.O.Bloemendaal uitgesteld U hoort er weer bij door. beter te horen de audLUuomjB hoorbril I Oplossing kruiswoordraadsel van donderdag Examens 11 De volgende morgen trekken Olaf, Eric, Svein, Erwin en Arnar er vroeg op uit om zich bij Olafs mannen te voegen, die reeds eerder met de honden vertrokken zijn, om de beren op te sporen. De reusachtige beren jager is in een uitstekend humeur en ook Eric en Svein lokt het vooruit zicht van de jacht wel aan. Alleen Erwin is wat stil en teruggetrokken. Het gebeurde met Arnar laat hem niet meer los. Als hij slechts wist wie Thorfinn Snelvoet is, de man voor wie Arnar zonder twijfel een dodelijke vrees koestertHij heeft nog geen gelegenheid gehad zijn vader in vertrouwen te nemen en eigenlijk wacht hij daar liever mee. Het komt hem zelf allemaal zo onwaarschijnlijk en onbegrijpelijk voor, dat hij er eerst zelf nog eens duchtig over nadenken wil. Maar dat hij Arnar tot een doods vijand gemaakt heeft, daar is hij van overtuigd; de manier waarop deze naar hem kijkt, laat daaraan trouwens weinig twijfel bestaan: en Erwin neemt zich voor terdege op zün hoede te zijn. Steeds dieper leidt Olaf het troepje de heuvels in. Langs bijna onbegaan bare paden dringen zij door in het woeste, ontoegankelijke woud, waar slechts een enkele moedige jager zich durft wagen; waar zelfs overdag een groenige schemering heerst, waar in de ondoordringbare duisternis tus sen de stammen de lynx zich schuilhoudt, waar de grote bruine beer zijn domein heeft. De doffe toon van een jachthoorn wijst hun de weg en even later duikt een troepje mannen op; Olafs verspieders met de honden. „We hebben vele sporen gevonden", meldt de aanvoerder bedrukt, „van zeker drie beren. Eén heeft Bolli gedood, Harald is zwaar gewond." „Ik heb je gezegd uit hun Jbuurt te blijven," snauwt Olaf. „We konden er niets aan doen, Heer," stamelt de aanvoerder, „de beer stond ineens voor ons.^ Het is een kwaaie knaap en nu dubbel gevaarlijk, want ook hij is gewond.„Nou, vooruit dan," gromt Olaf. „Wijs ons de sporen. Het gaat er op los." Advertentie Steeds meer automobilisten die een ruime, goed afge werkte, snelle en toch veilige wagen zoeken, laten hun keus vallen op de Morris Oxford. Doe als zij en vraag vrijblijvend een proefrit. De Morris Oxford.... veilig door grote vrijheid van beweging, groot glasoppervlak, vaste wegligging, gemakkelijke bestuurbaarheid, krachtige rem men, sterke carrosserie en nog tal van kleine bijzonder heden. Vraagt een proefrit. De wagen die U en Uw gezin het meeste biedt tegen een zeer aan trekkelijke prijs. y Agenten door het gehele land. Voor de aanvang van de raadsver gadering wenste de heer R. Been tjes als voorzitter van de K.V.P.- fractie burgemeester H. Nielen ge luk met zijn benoeming tot ridder in de orde van St. Gregorius. De hele gemeente ondervindt de weer schijn van deze onderscheiding, al dus de heer Beentjes, die hoopte dat de burgemeester zijn onderscheiding nog vele jaren mocht dragen, en dat zij door de practijk gesierd zou worden. De heren T. Wentink en R. W. A. Muyen sloten zich bij deze geluk wens aan. Burgemeester Nielen dankte voor de gelukwensen, en hoopte de belangen van de gehele bevolking nog vele jaren te kunnen behartigen. Vooral omdat zijn ambt hem in staat stelde, naast de vele materiële zorgen ook de geestelijke noden te behartigen. 77 Alvorens tot het indienen van de mo tie over te gaan betuigde de heer Roo zen zijn tevredenheid met de beant woording van ztjn schriftelijke vragen door het college van B. en W. De pu blieke opinie, zei hij, wordt de laatste tijd zozeer ten nadele van Heemskerk beïnvloed, dat het tijd wordt, dat we de kaarten open leggen. Beverwijk stag neerde in 1954 de bouw van Oosterwijk met zijn eisen om annexatie, zodat Heemskerk moest overgaan tot het bou wen van Poelenburg en de Oosterzij. tegen de zin van Beverwijk. Nu komt Beverwijk met een plan Meeresteijn, dat economisch niet te verantwoorden is, omdat de hurerr veel te hoog komen. Bovendien is over het in Beverwijk ter visie gelegde plan geen overleg ge pleegd. Beverwijk houdt door zijn eigen zinnigheid de evenredige ontwikkeling van het IJmondgebied tegen. Bij zijn streven om Heemskerk in zijn bezit te krijgen, stelt het Heemskerk in een kwaad daglicht, door het te doen voor komen alsof Heemskerk de afspraken niet nakomt. Daarom moeten wij als klap op de vuurpijl een motie aan nemen, waarin heel de gang van zaken in het juiste licht wordt geplaatst. De heer R. W. A. Muijen (Pv.d.A.) was blij dat de heer Roozen de vragen gesteld had, en dat het gehele verloop nu in het memorandum en in de motie op papier stond. Vooral omdat hieruit duidelijk blijkt, dat door de strubbe lingen die Beverwijk in 1954 veroorzaak te 166 niet gebouwd konden worden. De heer R. Beentjes (K.V.P.) stelde voorop, dat de hele fractie vooraf zijn volledige instemming had betuigd mét de motie van de heer Roozen. Eindelijk, aldus de heer Beentjes, wordt de onwil van Beverwijk duidelijk aan de kaak gesteld. Altijd trad Beverwijk naar bui ten op, en zweeg Heemskerk, veel te lang. Nog erger is het, dat de ge maakte afspraken genegeerd worden. Deze motie moet de eerste stap zijn bij het komen tot een betere samen werking. Het is nog mogelijk, het is noodzakelijk, aldus de heer Beentjes. De heer J. H. Duijn (K.V.P.) gaf ïijn mening keihard te kennen. Ik draag er alleen de verantwoording voor, zei hij. Het is onbegrijpelijk, dat een ge meente, die zijn eigen autonomie wil verdedigen, dit doet ten koste van die van een ander. Wij passen voor een „Groot-Beverwijk". Als Beverwijk de evenwichtige ontwikkeling van de IJ- mond wil, moet 't ook zorgen voor een evenwichtige ontruiming van de tuinen. Zijn wij conservatief? Poelenburg en de Oosterzij bewijzen het tegendeel. Met nadruk stelde de heer Duijn voor nog éénmaal te proberen om tot samen werking met Beverwijk te komen. Zou dit niet gaan, dan moest het hard te gen hard gaan. De heer T. Wentink (Chr. Groep) schaarde zich volkomen achter de heer Duijn. Eindelijk horen we nu een krach tig Heemskerks geluid, zei hij. Sommige Beverwijkers verheugen zich al op een fusiefeest, aldus de heer Wentink, maar de hemel bewaar me voor zo een fusie beest! Wethouder C. de Ruijter wees op de betekenis van het memorandum als blijk, hoezeer de ontwikkeling van de IJmond de raad ter harte gaat. On verantwoorde daden moeten voorkomen worden. De laatste handeling van Be verwijk, het ter visie leggen van een onuitvoerbaar plan, is onverantwoord. Beverwijk wil deze ontwikkeling force ren om te kunnen aantonen, dat Heems kerk zijn afspraken niet nakomt. Heemskerk heeft, toen het plan ter vi sie gelegd werd, niet vermoed, dat Be verwijk met een ander plan kwam. Nu zitten we in de moeilijkheden, omdat het plan ook in hogere instanties niet goed gekeurd kan worden. Hij verklaarde zich akkoord met het voorstel van de heer Muijen om de motie ook ter ken nis te brengen aan de ministers van bin nenlandse zaken en van volkshuisves ting. De Raad der gemeente Heemskerk, kennis genomen hebbend van de vra gen, gesteld door het raadslid H. J. M. Roozen, inzake de procedure van het ter visie leggen van het plan Meere steijn, en de daarop door het college van burgemeester en wethouders ge geven antwoorden; zich verenigd hebbend met een door het college van burgemeester en wet houders aan de raad aangeboden me morandum over de gang van zaken be treffende de evenwichtige ontwikkeling van het IJmondgebied; gelet op de uitgesproken zorgen bij de samenwerking tussen de gemeentebe sturen van Beverwijk en Heemskerk in het bijzonder bij het ontwerpen en ter visie leggen van „Meeresteijn"; besluit: aan het college van burgemeester en wethouders op te dragen: 1. zowel in het IJmond-adviescollege als bij de samenwerking met de andere gemeentebesturen in het IJmondgebied alle middelen te betrachten om de ge wilde samenwerking in het gebied te bevorderen; 2. alsnog in samenspreking met het college van burgemeester en wethou ders van Beverwijk te komen tot' het ontwerpen en ter visie leggen van een realisabel plan Meeresteijn. waarvoor de geëigende procedure gelijktijdig kan volgen; 3. dit memorandum ter kennis te bren gen aan het IJmond-adviescollege, ten einde in de gerezen moeilijkheden ter zake van het ontwerpen en ter visie leggen van het plan Meeresteijn haar adviserende taak te kunnen vervullen. 4. deze motie met bijbehorend memo randum ter kennis te brengen aan ge deputeerde staten van Noord-Holland; en gaat over tot de orde van de dag. Op het laatstgehouden examen van de r.-.k avondmulo St.-Augustinus te Haar lem slaagden voor het aanvullingsdiplo ma B van het r.-k. mulo-examen de vol gende heren: Engelbertus A. de Leeuw, Haarlem; Laurentius M. M. van der Meer, Heemstede; Robert J. Pelganta, Bloemendaal; Antonius J. Spronk, Haar. lem. Eén kandidaat werd afgewezen. De wonderlijke karavaan van advoca ten en wielrenners heeft in de race langs de rechterlijke instanties ook de Amsterdamse rechtbank aangedaan, donderdag vond voor de president, mr. U. VV. H. Stheeman, het kort geding plaats tussen de rijwielfabriek Locomo tief en de hoofdstedelijke wielrencrack Daan de Groot. Zoals ook bij de inmid dels veroordeelde renners Van der Plu.vm en Stolker het geval was, luid de het door mr. A. W. Kymmell namens Locomotief uitgesproken verwijt aan de Groot: contractbreuk. De president kreeg het verzoek Daan de Groot te ver oordelen tot het onmiddellijk nakomen van zijn verplichtingen jegens de Loco motief, op straffe van een dwangsom van duizend gulden per dag. „Van der Pluym en Stolker zijn ver oordeeld. Deze "affaire is analoog aan hun geval". Aldus begon mr. Kymmell zijn toelichting. De Locomotief betreurt deze procedures. De fabriek heeft jaren lang prettig met de renners samenge werkt, zei mr. Kymmell, die Pellenaars ervan beschuldigde voor de moeilijkhe den verantwoordelijk te z(jn. Ook de Magneet-fabriek zou volgens mr. Kym mell schuldig zijn. De wielersport in Nederland is door dit alles benadeeld. Geheel anders luidde uiteraard het be toog van mr. Th. Limperg. de raads man van Daan de Groot. „De Locomo tief heeft een eigen ronde georgani seerd, een ronde van deurwaarders. Ik vermoed niet dat de Locomotief de fi nish zal halen" begon de advocaat van de Groot, die uiteenzette wat een figuur als Pellenaars voor de Nederlandse be- roepsnenners betekent. Inderdaad had de Groot een contract met Locomotief. De „Pel", eens in dienst van dit bedrijf, had hem en de anderen er zelf bijgehaald. In het contract, dat werd afgesloten en tot het einde van dit jaar zou duren, stond dat de „Pel" alle zaken betref fende het materiaal en de premies voor de renners zou regelen. ..Toen Pelle naars ontslagen werd, achtte zijn cliënt Advertentie slaapzakken veldbedden luchtbedden en alle andere kampbeno digdheden, uit voorraad le verbaar. Verhuur luchtbedden, per dag 50 ct. Twijnderslaan 7, Haarlem, Tel. 15116 100% SERVICE Vanwege de slechte terreingesteld heid werd de wedstrijd EDO-Bloemen- daal om de Frans Hals Bokaal don derdagavond uitgesteld tot donderdag 24 juli. Donderdag 10 juli wordt de wedstrijd EDO-VSV gespeeld. Op wel zeer bijzondere wijze wordt Santpoort dit weekeinde geconfronteerd met het missiewerk. Zaterdagavond om half acht zal de parochie van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand een bijzon dere ontvangst bereiden aan de door haar geadopteerde negerpriester Em manuel Wamela, die onlangs in Rome de H. Priesterwijding ontving. Hij zal vergezeld zijn van nog twee inlandse priesters Joseph Siebayrgya en Paul Kalanda, die hem zondag tijdens zijn eerste plechtige H. Mis, die om half tien wordt opgedragen, zullen assisteren. Jaren geleden werd de priesterstu dent Emmanuel Wamela door het St.- Petrus Liefdewerk aan de parochie Sanpoort toegewezen. Hij is afkomstig uit het bisdom Masaka en studeerde aan het klein-seminarie Bukalasa en aan het groot-seminarie Katigondo, waar de Witte Paters de leiding hebben. Pa ter Antoine Smits, thans overste van het Lavigeriecollege in 's Heerenberg, was daar in die tijd directeur. Het is om deze reden, dat pater Smits zondag in Santpoort de feestpredikatie komt houden. In 1956 werd Emmanuel Wamela door zijn bisschop naar Rome gezonden om er aan het pauselijk college Urbano de Pro paganda Fide zijn hogere studies te vol tooien. Alvorens na zijn wijding naar Santpoort te reizen, is de jonge priester een bedevaart naar Lourdes gaan ma ken. In opdracht van zijn bisschop keert Het (A.N.P. bericht dat een aantal leden van het ballet der Ned. Opera meent inbreuk op een gesloten overeen komst te moeten constateren. Op 14 juni ja. is er nJ. een voorlopig contract getekend door de heer Piet Tig- gers als directeur van de Nederlandse Opera en de heer Johan Verdoner, die blijkens artikel 2 van dit contract met ingang van 1 september 1958 en tot 1 december 1959 door de Opera is aange steld tot directeur van het ballet der Nederlandse Opera. Dit is meegedeeld door genoemde heer Verdoner, die daar aan toevoegde dat deze overeenkomst vóór 21 juni j.l. zou worden omgezet in een definitief contract (hetgeen in dat zelfde artikel was opgenomen. In dit definitieve contract zouden ook de ma teriële "oorwaarden worden vastgelegd). Het voorlopig contract bevatte een aan tal punten, die ook voor de positie der teenagers dansers belangrijk waren. Een aantal leden van het ballet was, aldus de heer Verdoner, opgetogen over deze nieuwe basis, ^ie volgens hen de zo lang gewenste waarborgen beloofde voor een artistiek verantwoord voortbe staan van hun ballet en een einde zou maken aan de voortdurend optredende moeilijkheden, die tenslotte waren uitge lopen op het ontslag van alle leden per 1 september a.s. Van de ondertekening der beloofde definitieve overeenkomst is intussen nog niets gekomen. Wel hebben alle ballet leden dezer dagen een brief van de operadirectie ontvangen met hot var. zoek een daarbij gevoegde verklaring te tekenen. Met die ondertekening ver klaart men: in aanmerking te willen komen voor een engagement als lid resp. medewerkende van het ballet der Nederlandse Opera voor het seizoen 1958-1959 „tegen dezelfde gage die hij tot 31 augustus 1958 geniet." Een deel van de benaderde ballet- kunstenaarsaldus de heer Verdoner, heeft overwegend bezwaar tegen de in houd dezer verklaring. Zulks voorna melijk omdat daarin met ge'en woord over het meergenoemde contract wordt gesproken en deze „in het klaarblijke lijk negeren van de aanvaarde voorlo pige overeenkomst contractbreuk meent te moeten constateren." Zij zo werd ver zekerd, zenden die „verklaring" daarom terug na daarin de boven geciteerde clausule te hebben doorgestreept en aan het slot te hebben uitgeveegd; „met in achtneming van het contract tussen de stichting en de heer Johan Verdoner van 14 juni j.l." De heer Verdoner heeft contact opge nomen met een juridisch adviseur van een der erkende vakcentralen, waarbij de bedoelde leden van 't ballet zich inmid dels hebben aangesloten na „op grond van wantrouwen jegens het bestuur" uit de „vereniging van geëngageerden" te zijn getreden. Van de zijde van het bestuur en de directie der Nederlandse Opera wilde man »inh van anmmantaar onthouden. hij na zjjn vakantie naar Rome terug om er sociologie te gaan studeren. De plechtige eerste H. Mis krijgt een wel heel bijzonder cachet door de uitvoering van een Afrikaanse 4-stem- mige mis met tam-tam begeleiding. Deze H. Mis zal gezongen worden door de studenten van het Lavigerie-Col- lege der Witte Paters in Santpoort, o.l.v. pater Mettrop. Rond de grote missietentoonstelling Amate is deze mis in verschillende Haarlemse ker ken gezongen. Ongeveer een jaar ge leden werd hij ook reeds in Santpoort uitgevoerd. De mis werd gecomponeerd door Jo seph Kiwele, een neger-onderwijzer uit de streek Katanga in de Belgische Con go. In de ogen der negers is het, o.a. cU ->r zijn 4-stemmige uitvoering, een Eu ropese mis, althans een mis, die duide lijk Europese invloeden verraadt en die het gevolg zijn van de opleiding, die de componist in Europa heeft genoten. In Europese oren klinkt het echter als typische negermuziek. In feite is het een poging om ook de kerkmuziek te doen wortelen in de eigen inlandse cultuur. Bij het zoeken daarnaar ont moet men echter typische moeilijkhe den. Zo zal de neger, in een bepaalde passie, deze volhouden tot het einde.Een Gloria met zijn sterke nuanceringen, is dan ook voor de inlander moeilijk te be grijpen en in zijn zang te beleven. het contract verder niet meer van kracht", sprak mr. Limperg. „Hij heeft dit de Locomotief in wat de raads man „knappe brieven noemde duide lijk gemaakt. De zaken van Stolker en Van der Pluym liggen anders. Zij heb ben nooit gereageerd op het ontslag van de „Pel". Integendeel, er is door hen na dit ontslag nog gesproken over nieuw materiaal en verhoging van pre mies", aldus mr. Limperg. De president zal op 10 juli vonnis wij zen. Kruisweg 45, Haarlem, opgehouden 49000.Eindenhoutstraat 9, Haarlem opbod 20700.afslag 5.totaal 20705.Makelaar F. A. Groen. Twee de Zuidpolderstr. 62, hoek Vaartstr,/ Haarlem opgehouden 3700.Duven- voordestraat 57, zw. en rd. Haarlem 8100— 100.— 8200.—. F. H. v. Emmerik qq; Zoetestraat 22, Haarlem 2700.— 250.— 2950.—. F. H. v. Em merik qq; Zoetestraat 24, Haarlem 1350.— 225.— 1575.—. J. Boon qq; Gedempte Schalkburgergracht 23a Haar lem 4300.5.4305.opgehou den; Gaelstraat 20, Haarlem 7000.- 7000.J. Hartog; Berkenrodesteeg 15,Haarlem 3450.— 900.4350. J. Jonkman qq; Kleine Houtstraat 119 zw en rd. Haarlem 1200.650. 1850.J. Boon. Voor de competitie van de Haarlem se Cricket Bond is voor zaterdag het volgende programma vastgesteld: Haar lem 3-Rood Wit D aan de Donkere- laan in Bloemendaal: Rood en Wit B- CVHW 2 en Rood en Wit C-Haarlem 5 aan de Spanjaardslaan te Haarlem. Donderdagmiddag werd de nieuwe politiegarage te Zandvoort in gebruik genomen. De korpschef, de hoofdinspec teur Huijsman, verwelkomde de burge meester mr. H. M. van Fenema en an dere genodigden. Spr. was verheugd over deze uitbreiding van de accom modatie der gemeentepolitie, waardoor men al het kostbare materiaal der po litie behoorlijk onder dak kan brengen. Spr. wees er op dat hierdoor de politie haar dienende taak nog beter zal kun nen verrichten. Na dank gebracht te hebben aan de dienst van publieke wer ken de aannemersfirma A. F. Kraak en het schildersbedrijf P. de Boer, beiden uit Haarlem voor hun voortref felijk werk verzocht de heer Huijsman de burgemeester, de garage in gebruik te stellen. De burgemeester voldeed gaarne aan dit verzoek maar wilde eerst nog wijzen op het grote nut van de garage voor de verkeersdienst. De mobiliteit van de politie wordt daardoor vergroot. De sterkte van het Zandvoort- se politiekorps is onvoldoende, zo ver volgde de burgemeester, om zijn voor al in zomermaanden omvangrijke taak naar behoren te vervullen. Het strand, de duinen, het circuit en de buurtschap Bentveld eisen een grote mobiliteit der politie welke alleen kan worden bereikt door een met de nodige snelle verkeers middelen uitgeruste verkeersdienst. Spr. kon nog als „nieuwtje" medede len dat burgemeester en wethouders 's middags juist hadden besloten de raad voor te stellen plm. 4.000 uit te trekken voor de aanschaffing van een zogenaamde mobiele politiepost. Spr. hoopte dat de raad met deze noodzake lijke aanschaffing akkoord zal gaan. Hierna bezichtigden de genodigden het keurig uitgevoerde en zeer praktisch Ingerichte bouwwerk. Advertentie Serie 1 Serie 2 Serie 3 Serie 4- [HAARLEM GROTE HOUTSTRAAT S4jUt,1195gJ STEEN DOOR RUIT. Vannacht zijn vijftien horloges weggehaald uit de etalage van de Zandvoortse horloge maker L. H. C. van E. aan de Halte straat. De etalageruit was verbrijzeld door een steen. Horizontaal: 1. reinigingsmiddel, 4. herkauwer, 6. elk, 10. stuk stof, 11. soort stof, 14. rivier Duitsland, 16. N.V. (Duitse afk.), 17. toiletgerei, 18. rondhout, 19. van onderen (afk.), 20. pers. voornaamw., 21. zanggroep, 23. briefaanhef (Lat. afk.), 25. uitroep, 28. mismaakte, 30. geheel de jouwe (Fr. afk.), 32. bestaat, 34. dierengeluid, 35. bijwoord van tijd, 37. geriefelijk, 42. Duits pers. voornaamw., 44. Engels pers. voornaamw, 45. uitroep, 46. stof- maat, 47. lidwoord, 48. bergplaats, 49. privé persoon, 53. liefdegod, 55. bij woord, 56. natuurkundeterm, 58. fami lielid, 59. bepaald soort pijnen, 63. kleine steentjes, 65. eerst volgend (afk.), 66. rekening, 68. de dato (afk.), 70. landbouwwerktuig, 71. en anderen (afk.), 73. lidwoord (oud), 75. zonne god, 76. verharde huid, 78. jongens naam, 80. deel v. h. hoofd, 81. ijverig, 82. bekende motorraces, (afk.), 83. al leenzang. Verticaal: 1. voedingsmiddel, 2. voor zetsel, 3. meisjesnaam, 4. voorzetsel, 5. treiter, 6. Engels lidwoord, 7. voorzetsel, 8. jongensnaam, 9. beletsel, 10. hofbe diende, 12. openbare functie, 13. woes tijn, 15. voedingsmiddel, 17. afval, kor- Adv.rtentïe die maakt, dat U zich weer vrij in gezelschap kunt bewegen. Siert zowel dames als heren. Geen kledinggeruis en snoeren. N.V. Instr. handel v/h Fa. P. GEFRVLIET - Keizersgracht 411 - A'dam-G. - Tel. 37728 HAARLEM Koningstraat 11 Telef. 16171 Vraagt geheel vrijblijvend onze brochures reltjes, 19. iets mededelen, 22. rivier in Siberië, 24. gelooide huid, 26. onder anderen (afk.), 27. godin, 29. angstig zonder reden, 31. niet zo, 33. zoogdier, 36. geogr.a&hdüfdmg (afk.), 38. dub belklank, 39. deel v. h. hoofd, 40. steun- draad, 41. moede, 43. grondtoon, 44. te zijner plaatse (Lat. afk.), 47. uitroep, 49. rivier in Italië, 50. vuurmaker, 51. kledingstuk, 52. meisjesnaam, 54. vorm van mogen, 57. gewas, 58. regel, 60. meisjesnaam, 61. vlijt, 62. Engelse ont kenning, 64. hennepbraak, 67. drietal, 69. boom, 72. kloostervoogd, 74. Ned. Televisie Stichting (afk.), 77. soort on derwijs, 78. Engels voorzetsel, 79. Frans voegwoord, 80. deel v. d. weer macht (afk.). Horizontaal: 1. chloroform, 2. roeien - peer, 3. emeritus - do, 4. oer - nau tiek, 5. ma - arend, 6. liever - leek, 7. weelde - sp(elo)nk, 8. pas - Denen, 9. entresol - ni, 10. Eire - A.D., 11. kort stondig. Verticaal: 1. creool - perk, 2. home - Iwan, 3. leermeester, 4. oir - ave - rit, 5. rein - elders, 6. ontaard - set, 7. uur, - EDO, 8. opstel - elan, 9. re - ineen - d.d., 10. mededelen, 11. rok - koning. Aan het Coornhertlyceum te Haar lem slaagden voor het eindexamen Gym nasium-A: Geslaagd de dames: E. D. L. D. Feitkamp, D. A. Janssen, A. H. Laban M. Th. Romijn, A. M. C. Roos, M. Tupker, J. P. Volkers, en L. de Wil de; de heren; A. L. Boers, C. W. Cohen Tervaert, O. de Savornin Lohman, A. M. A. J. Thiadens. Afgewezen geen. Eindexamen Gymnasium-B: Geslaagd de dames: L. A. Dekker, H. A. de Haan, M. A. A. Meilink, P. E. Verspyck Mijns- sen E. de Wolff, A. Winkelman; de heren: D. W. Th. Smalbraak, A. Tin- kelenberg, P. W. Verbeek, W. A. Win ter. Met één candidaat wordt het examen voortgezet; afgewezen: geen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 2