J I Cigar arettes ettes in Nederland nu f 1.- king size and normal size 15 miljard franc voor de nieuwbouw in Algerije Plan voor een Internationale Katholieke Bank Wellicht binnenkort liquidatie van Ned. Kaiser-Frazer WIE ADVERTEERT— I EEN MOORD! L Vol en zacht van smaak CALVÉ SLASAUS Socialistische kritiek op Von Brentano n,v.i\uy sufctw LEVENSLANG voor „beul van Buchenwald" CALVE VRIJDAG 4 JULI 1958 PAGINA 9 Nederlands-Duitse besprekingen Deense functionaris bij de Verenigde Naties ontslagen Bang-Jensen weigerde bepaalde documenten aan Hammarskjöld te geven Nieuwe oceaanreuzen in Amerika Belgische koninklijke onderscheiding AMe&ICAN american AMERICAN CIGARETTES E°ni)incd Tobacc» De Gaulle's plannen BOURGUIBA: Weer samenwerking met Parijs mogelijk Prof. mr. A. M. Donner president van Europese Hof Ijsberg van 8 kilometer lengte waargenomen Prof. Zeegers lanceert door AGATHA CHRISTIE Acht Hongaren ge slaagd als automonteur De kabinetsformatie in Suriname In het voorlichtingsorgaan van de Westduitse sociaal-democratische par tij is kritiek uitgeoefend op de Westduit se minister van buitenlandse zaken, von Brentano, i.v.m. diens verklaring over de onderhandelingen die hjj met Ne derland heeft gevoerd. Zoals bekend zoeken beide landen een oplossing voor het vraagstuk van de Eems. West-Duitsland wil voorts terug gave van Elten en de Zelfkant. Von Brentano heeft verklaard dat de hinderpalen bij het overleg uit de weg zijn geruimd, aldus het voorlichtings orgaan. Maar enkele dagen later heeft men kunnen vaststellen dat dit niet he lemaal in overeenstemming met de waarheid is. In feite is de sfeer bij de besprekingen in Den Haag zo slecht ge weest, dat het overleg voortaan alleen door de ministers van buitenlandse za ken gevoerd zal worden. Het orgaan merkt dan op dat Neder land de teruggave van Elten en de Zelf kant thans niet meer uitsluitend afhan kelijk stelt van de oplossing van het vraagstuk van de Eems en Dollart, maar ook van het betalen van een scha deloosstelling aan de Nederlandse slachtoffers van de concentratiekam pen. Het gaat hier niet om een laag, maar wel om een gerechtvaardigd be drag, aldus het orgaan, dat verder op merkt dat de bewoners van de Zelf kant en Elten het slachtoffer van deze Nederlandse eis dreigen te orden. De bondsregering heeft de plicht de scha deloosstelling uit te keren, en wel niet alleen om wille van de bewoners van Elten en de Zelfkant maar ook om de Sovjet-Unie niet het argument te ver strekken dat niet alleen zij de eenwor ding van Duitsland verhindert, zo be sluit het orgaan. Bang-Jensen, een Deense functiona ris van het secretariaat van de V.N., die zoals bekend is geschorst, omdat hij heeft geweigerd bepaalde documenten aan de secretaris-generaal. Dag Ham marskjöld te geven, heeft gisteren mee gedeeld, dat hij een ontslagbrief van Hammarskjöld heeft ontvangen. Zijn ontslag is gisteren ingegaan. Bang-Jensen zei tegen een verslagge ver van Reuter dat hij zijn pogingen voort zal zetten om afschriften te krij gen van verklaringen, die getuigen over zijn handelwijze voor een commissie hebben afgelegd. „Ik zal vragen om een openbaar verhoor voor een tribunaal en als dan de feiten bekend zullen worden, ben ik er zeker van dat ik gerehabili teerd en weer in dienst genomen zal worden", aldus Bang-Jensen. Hij ver klaarde verrast te zijn door het besluit van Dag Hammarskjöld, omdat hij niet de gelegenheid heeft gehad zich te ver- bescfmldigmgen? tegen hem ln«ebrachte Bang-Jensen is fn december ge schorst, nadat hij geweigerd had Ham marskjöld bepaalde documenten te ver strekken, waaronder een lijst met na men van getuigen, die voor de V.N.- commissie voor Hongarije verklaringen hadden afgelegd. Bang-Jensen stelde, dat het overhandigen van de liist een schending van het hem geschonken ver trouwen zou betekenen, daar de getui gen hem hun namen hadden genoemd op voorwaarde dat hij deze namen ge heim zou houden. Hammarskjöld stel de toen een commissie in, die het ge val moest onderzoeken. De commissie deed toen de aanbeveling de lijst met namen in een gezegelde envelop te ver branden in het bijzijn van Bang-Jen sen. Dit is toen gebeurd. Het Amerikaanse huis van afgevaar digden heeft een wetsontwerp goedge keurd, waarbij aan de federal maritime administration toestemming wordt ver leend voor het laten bouwen van twee zeer grote oceaanschepen. Een van de schepen zal de „United States gaan vervangen. Eeide schepen zullen zodanig worden gebcuwd dat zij in geval van oorlog of van nood in troe pen-transportschepen veranderd kun nen worden. De 85-jarige erevoorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse Middenstands bond, de heer L. de Groot, is benoemd tot commandeur in de Orde van Leopold II. „als blijk van waardering voor de man die als een van de voornaamste pioniers van het Westeuropese midden standswezen wordt beschouwd". Advertentie n World famous atamount De Franse premier, De Gaulle, is gisteravond van zijn reis naar Algerije in Parijs teruggekeerd, aldus meldt Reuter. Het comité van openbaar wel zijn te Algiers heeft voor De Gaulles vertrek een resolutie naar de generaal gezonden, waarin wordt aangedrongen op integratie van Algerije en de Sahara in Frankrijk. Eerder op de dag had De Gaulle in een radiorede te Algiers aangekondigd, dat de Franse regering een extra bedrag van vijftien miljard franc zal uittrekken voor nieuwbouw in Algerye. Het programma voor de woningbouw zal worden verdubbeld. De Franse premier kondigde voorts aan dat er vandaag besluiten zullen worden gepubliceerd waarbij een enkele kiezerslijst voor de komende verkiezingen in Algerije wordt ge steld. Er zal één kiescollege voor geheel Algerije komen en Islamitische vrouwen zullen ook stemrecht hebben. Algerije en Frankrijk zullen voorts dezelfde postzegels gebruiken. Voor het einde van het jaar zal men begim nen met nieuwe grote industriële projecten in Algerije. Het landbouw programma zal worden gemoderniseerd met name wat bevloeiingswerken betreft, en het onderwijsprogramma zal worden uitgebreid zodat alle Alge rijnse kinderen zonder uitzondering naar school zullen gaan. De premier herhaalde zijn eerder ge dane belofte dat de tien miljoen Fran sen van Algerije dezelfde rechten en plichten hebben. „Frankrijk wil op de ze bodem een groot vernieuwingsplan ten uitvoer brengen, dat ons tot ons doel zal voeren en waarin iedereen zijn deel zal hebben. Voor alles moet iedereen zijn brood met arbeid verdienen." De Gaulle zei dat hij de laatste drie dagen op zijn reis door Algerije zelf heeft ge zien dat „de veiligheid hard op weg is hersteld te worden". De Gaulle weigerde gistermiddag leden van het Algerijnse comité van openbaar welzijn te ontvangen, omdat hij het zoals generaal Massu hun vertelde te druk had. Ook een vak verenigingsdelegatie werd niet toege laten omdat de generaal in tijdnood was geraakt. Naar verluidt waren en kele comité-leden hierover gebelgd. Onder degenen die De Gaulle giste ren wel ontving was generaal Massu. Toen men Massu vroeg of dit ge schiedde in zijn hoedanigheid van voorzitter van het Comité van open baar welzijn van geheel Algerije of in die van officier, antwoordde hij, dat bij verscheidene militaire en burger lijke functies heeft en dat hij is ont vangen als „generaal Massu". De Tunesische premier, Bourgulba, heeft gisteren in zijn wekelijkse radio praatje verklaard, dat het verminderen van de spanning de zo zeer gewenste samenwerking met Frankrijk weer mo gelijk maakt. Hij riep de Tunesiërs op het verleden te vergeten en zich op de toekomst te richten. Advertentie Een ijsberg van acht kilometer lengte drijft op het ogenblik in de richting van de Noordatlantische vaarwegen en de scheepvaart is gewaarschuwd er een oogje op te houden. Aldus bericht U.F.1. De reusachtige ijsmassa, een van de omvangrijkste ooit in dit gebied in de zomertijd waargenomen, werd opgemerkt door de piloot van een toestel van de Pan-American World Airways, dat on derweg was van de V.S. naar Engeland. De positie van de berg werd door hem opgegeven als zijnde 54 graden noord en 22 west, ruw geschat 800 km ten westen van Ierland. Met de golfstroom drijft het gevaarte noordoostwaarts. Groot-Brittannië De Britse oud-pre mier Sir Anthony Eden heeft op advies van zijn dokter al zijn afspraken gean nuleerd. Zijn dokter raadde Sir Anthony aan „het kalmer aan te doen". (UPI) Nu door de ministers van buiten landse zaken van de zes landen der Europese gemeenschap de zetelverdeling voor het Europese gerechtshof is vast gesteld en is overeengekomen, dat Ne land de president van dit Hof zal aan wijzen, neemt men in Den Haag aan dat als eerste kandidaat voor deze benoe ming in aanmerking komt prof mr. A. M. Donner, hoogleraar in de algemene staatsleer en het staats- en administratief recht aan de Vrije Universiteit te Am sterdam. De benoeming, zo vernemen wij, is echter geen zaak waarover de beslis sing van vandaag op morgen verwacht kan worden. Het kabinet zal zeker met grote zorg naar de meest ge schikte kandidaat zoeken, waarmede nog vel' vergaderingen van de minis terraad gemoeid zullen zijn. Prof. Donner is een zoon van de pre sident van de Hoge Raad. Onder zijn politieke vrienden van de A.R. is hij niet alleen als rechtsgeleerde maar ook als politiek mentor een zeer geziene figuur. Prof. Donner is lid van het col lege van advies van zijn partij. Ook in onderwijskringen geniet hij groot aan zien. Prof. G. H. L. Zeegers, secretaris-ge neraal van het Kardinaal van Kossum Instituut, heeft een plan ontworpen voor een „missiewereldbank". In een beknopt memorandum heeft hij zijn denkbeeld toegelicht. ,,De katholieken" zo schrijft hij, „staan voor dc taak om te trachten honderden miljoenen men sen voor de Kerk te winnen. Wij moeten dat doen in de denkbaarst moeilijke om standigheden van ideologische cn poli tieke weerstanden en gebrek aan mate riële middelen." Prof. Zeegers consta teert, dat het groot-kapitaal voor het overgrote deel in handen is van niet- kahtolieken. I)e katholieke Kerk kan dus noch als instituut, noch voor wat de ge lovigen betreft, beschikken over grote kapitalen of inkomen uit vermogen. De katholieke Kerk kan voor zijn doelein den ook niet rekenen op grote hulp en welwillendheid van de profane institu ten. De profane organisatie, zoals de V.N. moeten niet alleen aandacht schen ken aan de technische of economische maar ook aan de sociale ontwikkeling van de zogenaamde onderontwikkelde gebieden. Prof. Zeegecs acht het noodzakelijk, dat de missie-organisaties worden inge schakeld bij de hulpverlening door de profane organisaties op sociaal gebied. „Maar de katholieke Kerk zou dan moe ten kunnen beschikken over een finan cieel instrument in dé vorm van een missiewereldbank, alsmede over een or gaan voor sociaal-technische bijstand aan de Missie, zoals bijvoorbeeld het Kardinaal van Rossum Instituut en an dere soortgelijke instituten." „Hoewel de katholieke wereldgemeen schap in verhouding tot de niet-katho- lieke niet rijk is, kan het kapitaal dat nog altijd aanwezig is op een meer ef ficiënte wijze worden aangewend door dit te beleggen in 'n modem opgezette en modern geleide bank. Bovendien kan deze bank 'n enorme stimulans zijn voor de katholieken om meer te gaan sparen, want men combineert dan een privaat doel met een missionair doel." De op te richten Internationale Katho lieke Bank (IKABA) zou naar de op vatting van Prof. Zeegers de missie in een nieuwe fase kunnen brengen. De IKABA zou de door katholieken inge- In het jaarverslag over 1957 van de Nederlandse Kaiser-Frazer Fabrieken te Rotterdam verklaart de raad van commissarissen, dat hij de ontwikkeling van de komende Europese markt nauw lettend volgt en dat hij zich ernstig af vraagt of in deze markt voor een as- semblagebedrijf als Kaiser Frazer nog plaats zal zijn. Mochten commissarissen 37 Juffrouw Blacklock was niet zo goed of ze deed het en toen werden juffrouw Marple de echte kogel gaten aangewezen. „Wat is u wonderbaarlijkja, door de Voorzienigheid gespaard!" zei juffrouw Marple ademloos. „Ik haalde net de sigaretten voor mijn gasten." Juffrouw Blacklock wees op de grote zilveren doos op tafel. „De mensen doen zo schandelijk onver schillig als ze roken!" viel juffrouw Bunner afkeu rend in. „Niemand ontziet meer je meubilair, zoals vroeger. Ziet nu eens wat een brandvlek daar op ta fel is gekomen, doordat iemand er zijn sigaret op heeft gelegd. Schandelijk!" Juffrouw Blacklock verzuchtte: „Soms geloof ik, dat we ons veel te veel aan alles hechten." „Maar het is zo'n pracht van een tafel, Letty!" Juffrouw Bunner was nu eenmaal verrukt van al wat haar vriendin bezat, al# ware het van haar zelf. Bij haar was geen spoor van jaloezie te mer ken. „Het is inderdaad een schitterende tafel," merkte juffrouw Marple beleefd op, „en wat staat er ook een mooie porseleinen lamp op." Juffrouw Bunner was weer degene, die het com plimentje aanvaardde, als gold het haar eigen lamp. „Vindt u ook niet? Saksisch porselein. We hebben er twee zo. De andere staat opgeborgen." „Jij weet ook alles hier in huis, Dora, of je denkt het alleen maar," zei juffrouw Blacklock opgewekt. ..Jij geeft veel meer om de dingen dan ik." Juffrouw Bunner bloosde er van. „Ik hóud nu een maal van mooie dingen," zei ze half uitdagend, half weemoedig. „Ik moet eerlijk zeggen," hernam juffrouw Marple, „dat ik ook bijzonder gehecht ben aan het weinige wat ik bezital was het alleen maar om de her inneringen, die er aan verbonden zijn. Dat is toch ook met foto's het geval, nietwaar? Tegenwoordig verzamelen de mensen geen portretten meer zoals vroeger, maar wilt u wel geloven, dat ik van al mijn neven en nichten, van kind af alle mogelijke kiekjes bezit? Daar ben ik werkelijk aan gehecht, al bezitten zp slechts affectiewaarde." „Jij hebt van mij ook nog zo'n malle foto," zei Dot. „Daar kpk ik scheel en sta ik met een fox- terrier in mijn armen!" „Uw tante zal van u ook wel zulke kiekjes heb ben bewaard," richtte juffrouw Marple zich recht streeks tot Patrick. „Als ik me goed herinner heeft Elinor mij er eens een van jou als zuigeling gestuurd, Pat," gaf juf frouw Blacklock hierop te kennen. „Ik geloof dat ik dat al lang kwijt ben. Heus, ik wist niet meer hoe veel kinderen zij had, tot ze mij over jullie beiden schreef." „Dat is ook weer typisch voor deze tijd," merkte juffrouw Marple op, „dat mén tegenwoordig niet eens zo goed meer op de hoogte is van de leden van de jongste generatie, als het tenminste een enigszins uitgebreide familie is." „Ik heb de moeder van Pat en Julia voor het laatst op een bruiloft dertig jaar geleden gezien," vertelde juffrouw Blacklock. „Ze was een bijzonder knap meisje." „Vandaar, dat ze zulke snoezige kinderen heeft," grinnikte Patrick. „U heeft zo'n prachtig ouderwetse foto-album, tan te Letty," mengde Julia zich thans in het gesprek, „weet u nog, hoe we wel eens hebben zitten lachen om de hoeden, die de mensen op hadden?" „En wat hebben we ons zelf mooi gevonden!" verzuchtte juffrouw Blacklock. „Trek het u niet aan, tante Letty," troostte Pa trick. „Over een jaar of dertig, als Julia nog eens naar haar oude kiekjes kijkt, vindt ze ook dat ze er als een vogelverschrikker uitziet!" ,,ls u opzettelijk over die oude portretjes begon nen?" informeerde Dot, toen zij met juffrouw Mar ple naar huis wandelde. „Nu kindlief, vind je het ook niet van belang te weten, dat juffrouw Blacklock haar neef en nichtje nooit tevoren in haar leven gezien had?... Ik denk vast, dat Inspecteur Craddock dat óók wel belang rijk zal vinden." Edmund Swettenham ging een beetje onzeker op een gazonroller zitten. ,.Goedenmorgen, Phillipa," begon hij. -Hallo!" „Heb je het druk...? „Gaat wel." „Waar ben je mee bezig? „Zie je dat niet?" „Nee, ik heb geen verstand van tuinieren. Je speelt zo'n beetje zandhappertje, lijkt het wel!" „Ik ben aan het uitstoelen van wintersla." „Uitstoelen zeg je? Wat n vakterm!" „Had je wat bijzonders? vroeg Philippa koel- tlGS. ja. Ik wou je eens spreken." Philippa keek hem eyen aan. „Ik wou, dat je dat hier niet kwam doen. Mevrouw Lucas ziet dat niet graag, weet je." „Vindt niet goed dat je achterna wordt gelopen?" „Doe niet zo mal!" „Ik neem anders een eerbiedige afstand in acht... hoewel ik eerliik gezegd achter je aan loop!" „Toe, ga alsjeblieft weg, Edmund. Je hebt hier niets te maken!" v „Daar vergis je je in, gaf hij triomfantelijk ten antwoord. „Ik kom hier gewoon zaken doen. Me vrouw Lucas belde moeder op vanmorgen, dat ze zulke mooie pompoenen had." „Daar stikken we in!" „En of we soms een potje honing wilden ruilen tegen een pompoen!" „Dat is geen eerlijke ruil. Ze weet met haar pom poenen heus geen raad... ze zijn op 't ogenblik te geef." (Wordt vervolgd tot de conclusie komen, dat het bedrijf de grondreden van zijn bestaan zal ver liezen, dan zullen zij niet aarzelen aan deelhouders tijdig een voorstel tot liqui datie van de vennootschap te doen. De directie verklaart in haar verslag geen vervolgorder voor de levering van Willys-jeeps van het ministerie van Oorlog te verwachten. Daarenboven wordt ernstig rekening geho 'den met de waarschijnlijkheid, dat voor een lonen de assemblage van de Simca-personen- wagens in haar fabriek in de toekomst, gezien het betrekkelijk kleine aantal, geen redelijke financiële basis te vin den zal zijn. Dit heeft haar aanleiding gegeven het bedrijf in te krimpen. In verband hiermede wordt een statutenwij ziging voorgesteld, zoals reeds gemeld inhoudende, dat 50% van het nominale bedrag der aandelen aan de houders kan worden terugbetaald. Over 1957 behaalde het bedrijf een exploitatiewinst van 2.434.604 (v. j. 3.100.733). Na afschrijvingen ad 554.828 533.555) en reservering ad 1.000.000 Cf 1.685.000) resteert een saldo winst van 879.776 882.178). Voorgesteld wordt, zoals bekend, een onveranderd dividend van 15% uit te keren en 200.000 'idem) toe te voe gen aan de statutaire reserve. De resultaten over het afgelopen boekjaar noemt de directie voldoening- gevend, alhoewel zij zijn achtergeble ven bij die van het vorige jaar. Zowel de omzetten op de binnenlandse als die op de buitenlandse markt toonden t.o.v. het topjaar 1956 een vermindering. De in 1956 van het ministerie van Oorlog ontvangen vervolgorder voor de levering van Willys-jeeps kwam gro tendeels in 1957 tot uitvoering. Het overblijvende gedeelte wordt in 1958 geassembleerd en afgeleverd. De as semblage en verkoop van Simca-auto- mobielen bleven in 1957 iets achter bij 1956, doch vertoonden t.o.v. 1955 nog een stijging. De resultaten van de eerste helft van 1958 zijn bevredigend. brachte kapitalen in de vorm van ver antwoorde leningen in verantwoorde projecten kunnen steken. „Het is niet nodig en zelfs niet ge wenst", aldus prof. Zeegers, „om bij hulp aan de missie altijd primair te den ken aan giften. We moeten bij het or ganiseren van hulp aan de missie niet meer op de eerste plaats denken in termen van bedelen, maar we moeten desken aan investeren. De Internationale Katholieke Bank zou werkelijk internationaal moeten zijn. De zetel zou moeten zijn geves tigd in een groot land met belangrij ke internationale financiële en econo mische betrekkingen. De bank zou voorts onder zeer deskundige leken- leiding moeten staan. Het opperste toezicht zou moeten berusten bij de Heilige Stoel. 1 Prof. Zeegers hoopt dat zijn denkbeeld spoedig meer concreet kan worden uit gewerkt. De rechtbank in Bayreuth heeft ,,de beul van Buchenwald", de 43-jarige Martin Sommer veroordeeld tot levens lange tuchthuisstraf voor het doden van 25 gevangenen van het concentra tiekamp tijdens de oorlog, aldus be richt U.P.I. De begeleidende omstan digheden van Sommers misdrijven zijn, blijkens het behandelde ter terechtzit ting, van onvoorstelbare wreedheid ge weest. De openbare aanklager had 25 ver oordelingen tot levenslange tucht huisstraf, na elkaar te ondergaan, ge- eist, doch de rechtbank volstond met een enkele de hoogste straf. Het is niet alleen de hoogste straf, die ge geven kon worden, daar de doodstraf niet bestaat: het is tevens een zeer zwa re straf voor een verdachte, die in hoge mate invalide is. Doch de verschrik kingen van Sommers heerschappij in het kamp van Buchenwald, zoals zij tijdens het proces zijn geschilderd, hebben dit vonnis reeds doen vermoe den. Er is de verdachte de dood van 53 gevangenen ten laste gelegd, doch na de behandeling van 25 sterfgeval len staakte het openbaar ministerie op spectaculaire wijze de bewijsvoe ring met de opmerking, dat dit mate riaal „genoeg was". Sommer heeft in al le gevallen ontkend, dat een gevan gene door hem van het leven is be roofd. Hij heeft dit indertijd, in 1943, weliswaar toegegeven, toen hij name lijk door de nazi's in verband met een corruptieproces tegen de kampcom mandant Koch werd vervolgd, doch dat was volgens hem geweest om meerde ren te dekken. Sommer verdedigde zich ermee, dat hij slechts bevelen heeft uit gevoerd. Zeventien Hongaarse vluchtelingen hebben gedurende drie dagen in Utrecht examen gedaan voor het diplo ma hulpmonteur, dat is ingesteld door de stichting Vakopleiding Automobiel en Motorrijwielbedrijf (V.A.M.). In de werkplaatsen van Van Gend en Loos te Utrecht hebben de kandidaten, die reeds geruime tijd werkzaam zijn in automobielbedrijven in ons land, het praktische gedeelte van het examen afgelegd. In de christelijke lagere tech nische school te Utrecht legden zij proeven van bekwaamheid af in het vaktekenen en het werken aan de draaibank. Donderdagavond zijn aan acht geslaagden diploma's uitgereikt. Negen kandidaten werden afgewezen. Een van de geslaagden kreeg het di ploma voor tweede monteur. De opleiding ging uit van de stichting Hulpcomité voor onderwijs aan Honga ren. De examinatoren kwamen tot de conclusie, dat de kandidaten uiterma te geschikt zijn voor de functie van monteur. De vooropleiding in Honga rije is evenwel te gespecialiseerd ge weest. De jongelui werden na een la- gere-schoolopleicTing te werk gesteld in autowerkplaatsen, waar zij zich uit sluitend bezig hielden met een bepaald onderdeel van het automonteursvak. De afgewezen kandidaten werd toegezegd, dat zij door bemiddeling van de VAM nog nader in het automonteürsvak zul len worden bekwaamd. De Surinaamse kabinetsformateur, de heer Pengel, heeft drukke dagen achter de rug. Hij ontving woensdag de onder voorzitter van de raad van advies, de fractieleiders van de verenigde Hindo- staanse party en de Progressieve Suri naamse Volkspartij en dr. ir. Frank Es- sed, die bij de verkiezingen het groot ste aantal stemmen heeft verworven. Donderdag zijn adviezen ingewonnen van de voorzitter van de Surinaamse rekenkamer, de procureur-generaal, het hoofd van de dienst van de gewapende politie en hoofdfiguren uit de handel, zo als de voorzitter van het Surinaamse bedrijfsleven en de directeur-beheerder van de Suralco. Voor het einde van deze week zou de formateur de namen van de ministers aan de gouverneur meedelen. Advertentie I INHOUD 0.38 STATIEGELD 5- .o' ptscheSv- ca.j

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 9