Dr.J.vanDodewaard coadjutor van mgr. J. PHuibers Dulles te Parijs Met erewacht ontvangen De Gaulle is optimistisch over zijn tweede bezoek aan Algerije Jongeman met 17,300 er vandoor Ingaande J oktober GELUIDDEMPER EN GELE PLAAT OP DE BROMFIETSEN Na 1 januari 1959geen scherpe sierstukken meer op auto's Een Engelse landarbeider schreef atoombom-brief Klacht over lange diensttijd De mens voorop B De „Starfighter" op Soesterberg De comité s voor openbaar welzijn kurken op de zee Statenontbinding op de Antillen Het weer- LAHAYE geeft op in Tour de France VERSLAG IN FRANSE MINISTERRAAD OPLUCHTING IN ENGELAND 1 Het heeft Z.H. de Paus behaagd te benoemen tot bisschop van Clisma (Tell-el-Colzum) in Egypte en tot Coadjutor van de Bisschop van Haarlem met recht van opvolging de zeereerwaarde hooggeleerde heer Prof. Dr. Joh. A. E. van Dodewaard, profes sor in de H. Schrift aan het Groot-Seminarie van Warmond. Mgr. van Dodewaard voor K.R.O. In een Koninklijk Besluit is een reeks wijzigingen van het wegen-verkeersreglement opgenomen. Zo zullen bromfiet* sen per 1 oktober moeten zijn voorzien van een „gele plaat"', een rechthoekig of nagenoeg rechthoekig herkenningsteken van 16 bij 6 centimeter op het voorspatbord. Voorts wordt voor bromfietsen een remkracht vereist van minimum 3.86 meter per kwadraat-seconde. Afgewerkte gassen mogen niet anders worden afgevoerd dan door „een inrichting welke behoorlijk geluiddempend en over de gehele lengte gas- dicht is." Opstandelingenleider in Zuid-Sumatra geeft zich over 1 september verkiezingen Aan zee Het weer in Europa - Sociaal commentaar ee MORRIS '6eforetyou6uyf SUEDE JASJES IN KLEUREN Rustig weer ZATERDAG 5 JULI 1958 82ste JAARGANG No. 29952 "StXvstxmF Professor dr. Van Dodewaard werd te Arnhem geboren op 7 juni 1913 en door mgr. Huibers 11 juni 1938 in de kathedraal te Haarlem tot pries ter gewijd. Op 19 juli van hetzelfde jaar kreeg hij opdracht om zijn studies te Rome voort te zetten in de Bijbelweten schappen. In de oorlog moest hij zijn studies afbreken en werd hij per 30 december 1941 benoemd tot professor aan het theologicum te Warmond. Na de oorlog ging prof. van Dodewaard terug naar Rome, waar hü 8 januari 1948 aan het Bijbelinstituut cum laude promoveerde tot doctor in de Bijbel wetenschappen. Prof. dr. Van Dodewaard heeft van morgen een telefoontje van de nuntia tuur in Den Haag ontvangen, waarin hem zijn benoeming, waarvan hij uiter aard niet onkundig was, werd bevestigd. Ook de bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, had met zijn coadjutor van morgen een telefonisch onderhoud, waar in hij hem van harte feliciteerde met zijn benoeming. Vanmiddag om één uur bracht de coadjutor van Haarlem een bezoek aan zijn bisschop. Zijn benoeming werd vanmorgen op het theologicum met groot enthousiasme ontvangen en van vele kanten mocht de coadjutor gelukwensen in velerlei vor men ontvangen. Prof. van Dodewaard heeft verschil lende publikaties op zijn naam staan. In 1950 van zijn hand „De binnenkant" en in 1953 „Bijbelse theologie van dé kleding". Ook werkte hjj aan het stan daardwerk „Met de heiligen het jaar rond De nieuwe bisschop-coadjutor promoveerde in 1948 in Rome op het proefschrift „Der Einfluss der zwei Apostelfürsten im Markusevangelium". Met prof. Steur en dr. A. Kat schreef hij de trilogie „Pasen, Kerstmis, Pink steren" en enkele maanden geleden ver scheen van zijn hand een werk, getiteld Maria's eretitels", een uitleg van de litanie van Loreto. Hij publiceerde regelmatig in „Het Schild",„de Neder landse Katholieke Stemmen en „Bibh ca", terwijl hij voorts medewerkte aan de „Encyclopedie van het Christendom Als professor in de Bijbelexegese ge niet prof. van Dodewaard een goede naam. Verre van een kamergeleerde te zijn, draagt hij zijn kennis uit ook bui ten de muren van het seminarie, o.a. door zijn lessen aan de clergé overal in de bisdommen Haarlem en Rotter dam. Door deze contacten is hij nauw keurig op de hoogte geraakt met de noden van de moderne zielzorg. Aan tal loze pastoors en kapelaans heeft hij hulp geboden bij hun werk in Bijbel clubs en Ecclesiagroepen. Doch ook met de leken en vooral met de leken- studenten der Leidse Universiteit, on derhield hij contact door het leiding geven aan Bijbelclubs. Prof. van Dodewaard werd in 1941 ge roepen om professor Greiteman, wiens beloftevolle leerling hy geweest was, op te volgen. Een indicatie voor de bijzon dere aanleg van prof. van Dodewaard voor de Bübelstudie mag wellicht ge zien worden in het feit, dat hy, nog als student, een prijsvraag won welke was uitgeschreven door de Amsterdamse Mgr. dr. J. A. E. v. Dodewaard iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimmiiiiimniiiiiimiiiiinii Hedenavond zal de K.R.O. in de „Echo" (half negen) een vraaggesprek hebben met de nieuwbenoemde bisschop coadjutor van Haarlem, mgr. J. van Dodewaard. lllllllll)IIMIIIIIIIIII|lllimilllimilllllllllllllllllllllllllllllllHIII Universiteit. Het daarvoor geschreven referaat heeft tot basis gediend voor zyn later proefschrift. Door het vak waarin hy doceerde, kwam hü veelvuldig in aanraking met zijn toenmalige collega, prof. dr. B. Alfrink, de huidige aarts bisschop, met wie hg zeer bevriend is. Tijdens zijn studietijd in Rome heeft de toenmalige student van Dodewaard, zolang dat nog mogelijk was, belangrijke koeriersdiensten kunnen verrichten voor de verbinding tussen de in Rome ver blijvende internuntius, mgr. Paolo Gi- obbe en het Nederlandse Episcopaat. Dat was in de eerste jaren van de oorlog. Op advies van de doktoren heeft La- haye van de Nederlands-Luxemburgse ploeg, vanmorgen besloten van verdere deelneming aan de Tour de France af te zien. Lahaye heeft een gescheurde spier. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, John Foster Dulles, is gisteren te Parijs aangekomen voor be sprekingen met premier De Gaulle van Frankryk, aldus bericht U.P.I. Dulles verklaarde dat zyn onderhoud met De Gaulle ongetwyfeld by zou dragen tot wederzijds begrip en samenwerking, waardoor Frankrijk en de Verenigde Staten lange tijd met elkander verbon den zyn geweest. ,,Ik ben er zeker van, dat deze besprekingen openhartig, hartelijk en vruchtbaar zullen zijn," al dus de minister. Dulles is per vliegtuig naar Parijs ge komen voor de eerste directe bespre kingen' tussen de Amerikaanse rege ring en De Gaulle, sedert de laatste op 1 juni aan het bewind is gekomen. Dul les heeft hedenochtend met de Franse premier in diens ambtswoning, het .Hotel Matignon" geconfereerd. De 'generaal heeft hem een officieel de jeuner aangeboden en later voerde Dulles besprekingen met zijn Franse collega, Maurice Couvé de Murville, die Frans ambassadeur in Washington is geweest. Dulles vliegt vannacht naar Amerika terug. Onmiddellijk, nadat Dulles gisteren uit het vliegtuig was gestapt, inspec teerde hg een erewacht van 70 Fran se luchtmachttroepen met automatische pistolen. Het is de eerste keer, dat een minister van buitenlandse zaken door zulk een erewacht wordt ontvangen. Ge woonlijk geschiedt dat alleen, als er re geringshoofden aankomen. Dulles in Parijs. Op de achtergrond de erewacht. (Van onze Parijse correspondent) PABIJS, hedenmorgen. Minister-president De Gaulle heeft gistermiddag in een kabinetsraad ver slag uitgebracht van de bevindingen van zyn tweede op 1, 2 en 3 juli aan Algerije gebracht bezoek, waarbij hij zich heeft doen vergezellen van de ministers Guy Mollet, Guillaumat en Michelet, resp. minister van staat, van de strijdkrachten en de oudstrijders en pensioenen. De Gaulles verslag moet afgaande op hetgeen de woordvoerder der regering, de minister voor het bouwen, Sundreau, daaromtrent na afloop aan de pers meedeelde, zeer optimistisch zijn geweest. Vastgesteld is kunnen worden, aldus de woord voerder, dat het leger thans eensgezind en gedisciplineerd achter de door generaal De Gaulle geleide regering staat. Zeer gunstig is ook de indruk die De Gaulle en de hem vergezellende ministers hebben opgedaan met betrek king tot de houding van de Mohammedaanse bevolking.^ Deze is de gene raal op de onderscheidene, deels zeer afgelegen en moeilijk toegankelijke door hem bezochte plaatsen massaal komen begroeten. En, aldus een uitleg van generaal De Gaulle ter kabinetszitting, zij zouden niet gekomen zijn indien zij „tegen" waren. De militaire situatie, d.w.z. het verloop van de strijd tegen de opstandelingen, is eveneens „bevredigend gevonden. dag te Algiers geen „tijd meer" heeft kunnen vinden om de delegatie van het centraal comité voor Algerije en de Sa hara te ontvangen, die zich aan de in- De woordvoerder van de regering liet in het midden of generaal De Gaul le iets op te merken heeft gehad met betrekking tot de zgn. Comité's van openbaar welzijn. Volgens „France Soir" evenwel zou De Gaulle van deze comité's hebben gezegd dat zy in zyn ogen „kurken op de zee" waren en hy zou het bij deze uitspraak hebben gelaten. Nagenoeg alle Parijse bladen hebben inmiddels in hun verslagen van en commentaren over de Algerijnse reis van De Gaulle bereids met nadruk en veelal met onverholen voldoening gere leveerd dat de generaal donderdagmid- Op de vliegbasis Soesterberg, waar het grote NATO-vlieg feest wordt gehouden, waren vrijdag de voorbereidingen voor dit feest reeds in volle gang. Er werden o.m. proefvluchten gemaakt met de Lockheed F. 104 „Starfighter de modernste Amerikaanse straaljager. Een toestel van dit type heeft met 2260 km per uur het wereldsnelheidsrecord veroverd en ook het wereldhoogterecord voor bestuurde vli egtuigen met 27.812 meter in de wacht gesleept. De piloot, die beide records vestigde, captain Walter Irwin (rechts) en hofmaarschalk majoor mr. R. J. E. M-. van Zinnicq Bergmann (links) ziet men hier, gereed voor een vlucht in deze befaamde „Starfighter". gang van het zomerpaleis had gepresen teerd. „Alles op zyn tyd en iedereen op zijn plaats", aldus ongeveer een opmerking van de onafhankelyke „Combat". De delegatie heeft het hoofd van de Franse regering een nieu we eenstemmig door het comité aan genomen motie willen aanbieden en toe lichten, waarin naar verluidt ander maal krachtig zij het eerbiedig werd aangedrongen op het spoedig nemen van overtuigende en ingrijpende inte gratiemaatregelen, die Algerije voor- foed tot een provincie even Frans als 'rankrijks andere provincies zou maken. Op het stuk van de verlangde politieke en administratieve integratie is zoals bekend thans door de regering vooralsnog slechts besloten, dat Al gerije en het moederland dezelfde post zegels zullen gaan gebruiken. Een maat regel die als integratiemaatregel hier en daar in Algerije nogal bespottelijk wordt gevonden, aldus „Le Monde", die tevens als veelbetekenend opmerkt, dat generaal De Gaulle ook thans weer heeft vermeden het woord „integratie" uit te spreken; terwyl andere bladen in het licht stellen dat De Gaulle te Algiers wel sprak van „eenheid" doch in Cabylië gewaagde van „broederlijke associatie". Hetgeen weer doet vermoe den dat De Gaulle tussen verscheidene mogelijke politieke oplossingen nog geen definitieve keus heeft gemaakt. Volgens de verslaggever van dit blad is echter het belangrijkste re sultaat van De Gaulle's jongste Al- gerije-tournee dat thans nagenoeg het gehele leger in Algerije zich achter de door De Gaulle geleide regering heeft geschaard, de parachutisten in begrepen. „Zelfs diegenen onder hun chefs wier gedragingen en uitlatin gen ongerustheid hadden gewekt, zo schryft hy, beleiden thans hun trouw". De verslaggever verwacht dat in de komende dagen uit het overplaatsen, weg uit Algiers, van de roodgemutste parachutisten geruststellend zal blij ken dat het systeem der aflossingen weer normaal kan functioneren. Even eens stelt deze verslaggever de vraag „Valt een krachtmeting te verwach ten tussen de militairen en de ultra's?' Zyn antwoord luidt: „Dit zou een beperkte krachtmeting zijn, men kan namelijk in het geheel niet zien hoe zy thans nog ten gunste van de extre misten zou kunnen uitvallen, nu de koorts van de 13de mei in de Alge rijnse openbare mening bedaard is." In plaats van de Britse kustmjjnen- veger „Thames", zal de kustmynen- veger „Bronington" tezamen met het zusterschip „Curzon" van 7 tot 11 juli een operationeel bezoek aan Amster dam brengen. (Van een verslaggever) Een 18-jarige bediende van een Am sterdams effectenkantoor is vrijdag middag voor de verleiding bezweken toen hij een tas met 17.300,- van de effectenbeurs naar zyn kantoor moest brengen. Hij heeft de tas afgehaald en is sindsdien spoorloos. Het geld behoort aan zyn werkgever, een effectenmakelaar. De jongeman is nog slechts enkele maanden bij hem in dienst. Bij de politie was hy nog niet bekend. Nadat zijn vlucht vrijdagmid dag aan het licht was gekomen, is de politie in het gehele land gealarmeerd. Het signalement van de jongeman is aan alle politieposten doorgegeven. In de voorrangsregels voor colonnes en stoeten is de begrafenisstoet omge doopt in uitvaartstoet. Bovendien zullen colonnes van de bescherming bevolking dezelfde voorrangsrechten krygen als militaire colonnes. Voorts is een aantal wyzigingen aan gebracht met betrekking tot lichtsigna len, het voeren van tweetonige hoorns door voertuigen van politie en brand weer. De sirene voor deze voertuigen wordt per 1 januari 1961 verboden. De ziekenwagen krijgt een drietonige hoorn toebedeeld. De brandweer mag de bel houden. Auto's zullen na 1 januari 1959 niet meer mogen zijn voorzien „van scherpe uitstekende delen, welke onnodig zyn en ingeval van botsing of aanrijding verwondingen kunnen veroorzaken De ze bepaling is kennelyk gericht tegen de noga] vaak spits toelopende siervoor werpen (vroeger radiateurdop) op de motorkappen van sommige automobiel- merken. De wyzigingen omvatten ook voor schriften voor de bebakening van stil staande voertuigen en opleggers in het donker op 30 meter afstand hiervan voor het achteropkomende verkeer. Tenslot te, naast enige administratieve bepalin- fen voor het centraal bureau ryvaardig- eidsbewyzen, volgt de mededeling, dat men alleen rij-examen kan doen in een auto, die daartoe door genoemd bureau wordt geschikt geacht. De gezamenlijke Nymeegse bromfiets- handelaren hebben zich in een schry- ven aan de minister van Verkeer en Waterstaat gekant tegen het voornemen de maximumsnelheid voor bromfietsen binnen de bebouwde kom te beperken tot 30 km per uur. Een landarbeider te Ipswich heeft verklaard verantwoordelijk te zijn voor de brief aan de Sovjet-ambassade te Londen, waarin een in Engeland gelegerde Amerikaanse piloot dreigde boven de Noordzee een atoombom af te werpen, aldus bericht Keuter. De landarbeider, de 34-jarige William Stanley Whales zegt in een schriftelijke verklaring voor de pers de brief te hebben geschreven om aandacht te trekken voor zijn klachten over een diensttijd van vijftien jaar bij de Britse luchtmacht. 21 augustus van het vorige jaar is hij uit de dienst ontslagen wegens „geestelijke onevenwich tigheid". Whales erkent dat hy zich heeft voor gedaan als een Amerikaanse piloot, om dat dit hem de beste manier leek om de pers voor zyn geval te interesseren. Hij voegt hier echter aan toe, dat grote de len van zyn schryven, waaronder pas sages waarin hy spreekt over de klach ten van zijn diensttijd, niet in de pers zyn gepubliceerd. Ook heeft hij het stuk getekend als „W. Whales" en niet al leen met een ,,W.", zoals in de bladen stond afgedrukt. Bovendien heeft hy in een bijgevoegde inleiding op zijn brief aan de Russische ambassadeur Malik, zijn naam en adres voluit vermeld. Ook hiervan heeft hij niets in de pers terug gevonden. Zoals bekend werd de bewuste brief inderdaad te Ipswich gepost. De inhoud ervan werd op gezag van de Sovjet ambassade te Londen door het Russi sche persbureau Tass bekendgemaakt. Tevoren had de ambassade het Britse ministerie van buitenlandse zaken een foto-kopie van het schryven doen toe komen. De Britse politie stelt een uit voerig onderzoek in. Whales is niet aan gehouden. De Rus die de kopie van de brief op het Britse ministerie overhandigde, had toen al blyk gegeven er een grap in te zien. Waarnemers in Londen vragen zich af waarom of de Sovjets Tass be kendheid aan deze brief hebben laten geven als zy zelf ook al van mening waren dat de inhoud waarschijnlyk niet ernstig genomen moet worden. Dr. Husein Aminuddin, voormalig voorzitter van het handelsbureau van Zuid-Sumatra, die met 70 miljoen ru- piahs naar de opstandelingen was ge vlucht, heeft zich enige dagen geleden te Lahat in Zuid-Sumatra aan de rege- ringsstrydkrachten overgegeven, aldus meldt het persbureau Antar. Dr. Ami nuddin, die een der burgerlijke leiders van de opstand op Sumatra was ge worden, had tenslotte het bevel over een groep opstandelingen gekregen. iiiimiiiiiiiiimiimimiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiii Premier Jonckheer van de Nederland se Antillen heeft vanmorgen in een ra diorede meegedeeld dat de regering van de Antillen heeft besloten de staten te ontbinden en 1 september verkiezin gen te houden. De beveiliging van de Antillaanse autonomie vormt de inzet van de ver kiezingen, aldus premier Jonckheer. muimm Rustig strandweer met zondag meer zonnige perioden dan vandaag. Gema tigde temperatuur. Overdag 18-20 gr. C. Zeewater 15 gr.C. Zwakke wind uit noor delijke richting. Vooruitzichten: enkele dagen met rustig en droog weer. In de morgenuren wolkenvelden, maar later meer zonneschijn. max neersi Station Weer temp. afgel gisteren 24 uur Helsinki geheel bew. 24 4 Stockholm zwaar bew. 28 0 Londen geheel bew. 22 0 Amsterdan geheel bew. 18 0.1 Brussel zwaar bew. 21 0 Luxemh zwaar bew. 20 8 Partis licht bew. 20 1 Nice licht' bew. 26 0 Berlyn licht bew. 20 22 f'ranktun regen 21 16 Mtlncben zwaar bew. 18 0 Wenen zwaar bew. 3 Innsbruck zwaar bew. 3 Home onbewolkt 27 0 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii (Van een medewerker) y belangrijke discussies, zoals we die in de afgelopen week in de Kamer hebben meegemaakt over het industrialisatiebeleid in de eerstko mende vijf jaar, komt het allereerst aan op een juist antwoord op de vraag waar het in wezen om gaat. Vanzelfsprekend zijn er aan een zo belangryke zaak een aantal kanten die in gewicht niet veel voor elkaar onder doen: evenwichtige spreiding, gezonde financiële hulp, zorg voor vakbekwame arbeidskrachten, bevordering van goe de aan- en afvoerwegen. enz. enz. In hoofdzaak betreffen zy alle evenwel de economische benadering van het pro bleem Niet dat we dit willen onder schatten, integen- deeL Wanneer met voor een gezonde economische on dergrond voor onze industrie wordt gezorgd moe ten we er eenvoudig niet aan beginnen. Niet alleen immers roepen we dan de grootste stroppen op, maar we duperen ondernemers en werknemers. De reke ning die we hebben te betalen by het ontbreken van een economisch verant woord beleid is massale werkloosheid. We bedoelen het daarom niet als een tegenstelling, wanneer we na drukkelijk even onderscheid wil len maken tussen de economische en de menselyke benadering van het pro bleem. Het is ons opgevallen dat dit on derscheid in de Kamer in de afgelopen week vrywel uitsluitend is gemaakt door de katholieke arbeidersafgevaardigde de heer Andriessen. Deze nuchtere idealist onder de K.V.P.-Kamerleden demon streerde in dit politiek gesprek weer eens zyn grote sociale bewogenheid, met er aan te herinneren dat in zaken als waar het nu om ging, het belang van de afzonderlijke mens centraal dient te blijven staan. „Het gaat in diepste wezen om de be langen van de arbeidende mens; om zyn plaats in onze Nederlandse econo mie. Hy moet dan zyn: doel en middel punt tevens van het economisch hande len, waarbij vanzelfsprekend asm het begrip arbeidende mens een zo breed mogelijke inhoud moet worden gege ven", aldus de heer Andriessen. Op grond van dit uitgangspunt was de heer Andriessen vrywel het enige Kamerlid dat op een bijzondere wijze aandacht schonk aan de sociale aspecten van het industrialisatievraagstuk. Hij deed dit overigens kennnelijk met 'n h--innering aan de waarschuwing, welke moet le ven in ieder mens, die sociologie be drijft: pas op voor de socioloog die geen econoom is. Een overigens om keerbare stelling. Vervolg op pagina 7) iiiiimiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiii Advertentie BARTEUORISSTR HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL 717162 Verwachting tot zondagavond (op gemaakt te 11.15 uur) Overwegend droog weer met aanvankelijk veel bewolking, maar later plaatselijk opklaringen. Zwak ke wind in hoofdzaak noordweste lijk. Dezelfde of iets hogere tem peraturen. Zondag: Zon: 4.27-21.01 Maandag: Zon: 4.28-21.00 Maan: 23.10-10.31 Maan: 23.32-1L35 De eerste vijf dager, van juli hebben op de meeste plaatsen regen gebracht, hier en daar zelfs zeer grote hoeveel heden. Rotterdam kreeg niet meer dan 12 mm, maar in de N.O. Polder werd al bijna 90 mm regen gemeten. Een hogedrukgebied, waarvan het cen trum bij IJsland ligt, breidt zich lang zaam over Schotland en de Noordzee mt Hierdoor is de wind noordelijk gewor den en worden er wolkenvelden aange voerd. De krachtige Julizon zal daar in de loop van het weekend wel raad mee weten. Wy verwachten daarom zon dag meer zonnige perioden dan van daag. In Zweden kwam het kwik gis teren nog tot 28 gr. C. en in onze om geving to+ 21 gr. Oe cemperatuur zal voor maandag geen grote verandering ondergaan, maar wordt tijdens opklarin gen wel belangrijk hoger. BUREAU SMEDESTRAAT S HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: I. 3. W. Boerrlgter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Dn. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, t 7.90 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 530 uur 's avonds tel. 21544

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1