Schooljaar gesloten, diploma's gisteren uitgereikt WARM t. Balanceemummer, hoogtepunt bij Circus Strassburger Van der Horst-Van Dinther verrassend uitgeschakeld 'tbe*& 9 men 12-jarige jongen verdronken Het N.Ph.O. in het komend seizoen Toch drainering in Hannie Schaft- straat NAS staat voor de beslissing Verrassend programma Okker en Van der Valk Bonman bij de dames in de eindstrijd Zweefvliegtuigen botsen R.-K. Handelsavondschool Haarlem AAN SPORTPARKLAAN TE HEEMSTEDE TENNISTITELS VAN HAARLEM Een bestuurder ver ongelukt VRIJDAG 11 JULI 1958 PAGINA 3 GOLDINA 31 ct HCLLANDIA 27 ct tot de laatste trek Geslaagden Die lekkere melk is morgen, maar ook overmorgen nog goed Onder Ruigenhoek Afgewezen vier kandidaten m januari Win ter flor a in het Krelagehuis Concordia tegen Oudewater Programma H.G.B. 54 WONINGEN AANBESTEED Te bouwen aan Glip- perdreef te Heemstede Coornhertlyceum te Haarlem Salarisverhoging voor de brandweer On der wij s voorstellen Nieuwe vloeren voor Bouw- en Woning toezicht Goudleer misère in Frans Halsmuseum B. en W. van Haarlem achten restaurateur niet verantwoordelijk WIELERNIEUWTJES 1000 's Werelds grootste entj beste kleine wegen met de oersterke, buitengewoon' zuinige motor. Als Coach. Sedan of Tourer naar keuze MOLENAAR's NEDERLANDSE AUTOMOBIELFABRIEKEN GARAGE BRINKMANN, Smedestraat 22, Haarlem, Tel. 11025 R.K. Handelsavondschool De leerlingen van de middelbare han delsavondschool der Stichting r.-k. Avond-onderwijs te Haarlem waren gis teravond met hun leraren, het school bestuur en genodigden in feestelijke stemming bijeen in een der zalen van café-restaurant Brinkmann aan de Groo- te Markt. Het schooljaar werd officieel gesloten en de leerlingen, die voor de drie- of vijfjarige opleiding geslaagd zijn, ontvingen hun diploma's,, Als voorzitter van het schoolbestuur hield rector D. de Wit ter opening van de „sluitingsavond" een hooggestemde toespraak, waarin hij onder meer de geestelijke waarde van diploma's uiteen zette. Drs. M. Weyers, directeur van de r.-k. handelsavondschool, gewaagde ver volgens van de gunstige resultaten bij de examens. Hij dankte de leraren en ook de leerlingen, die zich bij hun avondstudie soms zware offers moesten getroosten op tijden, dat onverstandiger leeftijdgenoten vrijaf hebben. Als de drie beste geslaagden van de vijfjarige cursus noemde hij de dames Ineke Leemreize en Elly Vogel, en de heer Wil Dorren. De beste leerling van de driejarige cursus is de heer Dirk Fruyt van Hertog. Namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omlig gende Gemeenten wenste de heer J. J. Jurissen de geslaagden geluk. Hij ge tuigde van de belangstelling en waar dering der Kamer voor het handels- avondonderwijs. De heer Fr. van Rey- sen sprak namens de katholieke mid denstandsvereniging een kort woord: „Maak van uw werk een spel speel dat zó, dat Gij Uzelf er geheel in kunt leggen, en dat Gij en Uw medemensen er plezier in hebben". De heer Verstra ten sprak namens de katholieke bond van handels-, kantoor- en winkelbedien- den „Sint Franciscus" en wekte zijn vakgenoten op tot meer en meer stu die. Tenslotte sprak de heer A. M. L. Leeuwenburg zijn gelukwensen uit na mens de gecommitteerden. Voor de drie-jarige opleiding slaag den de dames: Willy Böhm (Sant poort), Diny Braak, Hannie van den Broek, Bep de Bruin (Heemstede), Ria Geukers, Elly Hulsebosch, Anneke de Jong, Annie Luiten, Loes van der Meij, Corrie van Ruiten, Marijke Thijssen (Overveen), Emmy de Vilder (IJmui den), Tonnie Wildschut en Riet Zoon; de heren: Herman Beaufort, Wim Bee- len, Rob Benjamins (Zandvoort), Otto Advertentie Woensdagmiddag is in een met water gevulde zanderij onder Ruigenhoek de twaalfjarige Martinus Antonius van Ruiten verdronken. De jongen was met zijn moeder en zijn zusje naar de duin- kom gegaan en terwijl zijn moeder met een buurvrouw zat te praten, is de jon gen met zijn zusje gaan zwemmen. Op dat moment krioelde het terplaatse van de zwemmende kinderen. Omstreeks drie uur kwam de jongen bi) zijn moeder terug met de mededeling dat hij een eindje verderop wilde gaan zwemmen, omdat hij niet met zijn zusje samen wilde zijn. Toen zijn moeder hem uit het oog verloren had, meende zij dat de jongen naar het zweefvliegen was gaan kijken, dat ter plaatse beoefend wordt. Maar tegen vijf uur begon zij zich ongerust te maken over het lan ge wegblijven van het kind. Intussen had een negenjarig jongetje een jongen zien wegzinken. Hij waarschuwde een paar oudere jongens, die onmiddellijk gingen duiken. Tevergeefs echter, zodat zij het knaapje ervan verdachten dat hij hen voor de gek hield. Langzamerhand verspreidde zich op het strandje het gerucht, dat er een jongetje verdron ken was. Steeds meer mensen gingen duiken en rond vijf uur slaagde men er in het lichaam van de jongen boven te halen. Pogingen om door kunstmatige ademhaling de levensgeesten weer op te wekken, bleven zonder resultaat. Het N.Ph.O. zal zoals gebruikelijk het komende seizoen weer 18 concerten Verzorgen, verdeeld over een dinsdag en vrijdagserie. Voor deze series, waar van 12 concerten onder leiding staan van Henri Arends en 3 zullen worden geleid door Marinus Adam, zijn enkele gast- dirigenten uitgenodigd. In de Serie D leidt de Franse dirigent Victor Clowez het 8e concert, terwijl het Radio Phil- harmonisch Orkest o.l.v. Bernhard Hai- tink in deze serie komt concerteren. Het 8e V-concert zal onder leiding staan van de Finse dirigent Niels Eric Foug- stedt, chef-dirigent van de Finse radio- omroep. Naast een aantal solisten, die reeds eerder in Haarlem met het N.Ph.O optraden, zoals de pianisten Ingrid Haebler, George van Renesse, Luctor Ponse Hans Richter Haaser, Marie Thérèse Fourneau, de violisten Theo Olof, Herman Krebbers, Betty Jean Ha gen, André Gertler, zomede de cellist Tibor de Machula, zullen het komend seizoen voor de eerste keer op het po- dium van het Concertgebouw verschij nen de pianisten Alexander Uninsky, Rudolf Dohm, Nikita Magaloff, de vio listen Jacob Krachmalnick (de nieuwe eerste concertmeester van het Concert gebouworkest), Hans Heinz Schneeber- ger, de cellist Anne Bijlsma, de mezzo- sopraan Nan Merriman, de has David Hollestelle en de organist Piet Kee. Van de door de solisten uit te voeren werken noemen wij o.a. de planocon certen van Liszt in A gr.t., Mozart in G gr.t. K.V. 453, Brahms le concert, Beethoven 5e concert, Ravel in G gr. t., de vioolconcerten van Brahms, Mo zart K.V. 218, Bartok, Paganini le con cert en de celloconcerten van Haydn en Dvorak. Naast de standaardwerken als de Ju piter symfonie van Mozart, de Italiaan se symfonie van Mendelssohn, de 3e symfonie van Tschaikowsky, en de 5e symfonie van Dvorak, vinden uitvoerin gen plaats van de Vuurvogel van Stra- winsky, het Concert voor orkest van Bartók, de Hary Janossuite van Kodaly de le symfonie van Mahler, Mathis der Maler van Hindemith, El sombrero de tres picos van De Falla. De indeling van de volledige programma's is echter nog niet vastgesteld. Broekhoven (Heemstede), Hans Bulters, Jan Buys, Hans Christiaans, Theo Duyn, Cas van Duijn (Santpoort), Dirk Fruyt van Hertog, Bob Hommes, Piet Horst man (Haar'lemmerliede), Simon Kees- om, Ben van Leeuwen, Ruud Lucas, Piet Luttikhuizen, Henk Oudejans, Frans van Ravensberg, Sjaak van Sambeek, Thijs van Straten, Dignum Thorborg (Haarlemmerliede), Henk Uytendaal (Bloemendaal), Piet Veldt (Overveen), Cock Vernooij (Bennebroek), Piet en Bert van der Voorn en Aad Willemse (Heemstede). Voor de vijfjarige opleiding slaagden: de dames Nedda Aarsen, Netty van Beek, Ida Bollerman, Marian Christian, Mia Duineveld, Ankie Erkens, Atie Fe lix, Mieke Hoenderdos, Loeki Jore, Ine ke Leemreize, Henny Schouten, Thea Tuyn, Elly Vogel en Anneke Woesten- burg; de heren: Albert Boon. Wil Dor ren, Jan Kroft (Heemstede), Johan Kuyk, Hein Leloux, Han Prenen, Guus Snoeks, Kees Swaalf, Hans Terhorst, Johan Trentelman, Frans Versteeg. Wim Vink (Haarlemmermeer) en Leo Vosse (Heemstede). Afgewezen twee kandidaten. Men is tot de conclusie gekomen, dat de woningen van de woningbouwvereni gingen „Sint Bavo-oost" en „Gemeen- tepersoneel" aan de Hannie Schaftstraat bij langdurige regenval veel overlast ondervinden van het regenwater. De op lossing is nu gevonden in een draine- ringssysteem, dat echter 24.600 kost. „Sint Bavo-oost" moet hiervan 13.958 betalen en .Gemeentepersoneel' 10.642. Deze kosten zullen in overeenstemming met de minister van Volkshuisvesting worden beschouwd als „grondkosten" bij de definitieve vaststelling van de stichtingskosten van de complexen. B. en W. stellen de raad nu voor beide woningbouwverenigingen de bedoelde bedragen als voorschot te verstrekken. Aangezien de uenoefte aan gym nastiekzalen nog altijd even groot is in Haarlem, steden B. en W. de raad voor ook voor de komende periode van 1 oktober tot 31 mei de grote zaal van het Krelagehuis af te huren. Op verzoek van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur zijn eenter enige wijzigingen in de huur overeenkomst aangebracht. De grote zaal zal komend jaar niet beschikbaar zijn voor de gemeente gedurende onge veer tien dagen in januari, omdat daar dan een grote wintertentoonstelling, de zogeheten Winterflora, gehouden wordt. Voorts wordt een extra vergoeding van f 25 gevraagd, wanneer er toernooien in de zaal worden gehouden. Dit in verband met de extra werkzaamheden voor het personeel. B. en W. gaan met deze bijzondere voorwaarden akkoord en delen de raad mede, dat de extra vergoeding voor toernooien aan de or ganiserende verenigingen zal worden doorberekend. N.A.S. speelt zaterdagavond in Alk maar de beslissingswedstrijd in de pro motiecompetitie tegen D.T.S. Dit >e- tekent de dertigste officiële wedstrijd voor de Halfwegse club die zondag de kans voorbij liet gaan door niet ver der te komen dan een gelijkspel op eigen terrein tegen D.T.S. N.A.S. is het spel van extra wed strijden niet vreemd. In de gewone com petitie moest een beslissingswedstrijd tegen Uithoorn het zo zeer begeerde kampioenschap brengen. Zal thans de extra wedstrijd tegen D.T.S. eveneens met succes bekroond worden? In elk geval zal het spannen in Alkmaaren kansloos is de Halfwegse club zeker njet. Concordia moet in Hillegom de strijd aanbinden tegen Oudewater en is verplicht te winnen om nog een kleine kans te behouden. Veel hangt ook af van de wedstrijd tussen Olym- pia en Vredenburch. De Hillegomse supporters rekenen nu toch stellig op een overwinning van hun favorie ten. Of het lukken zal? Zaterdag wordt de cricketcompetitie van H.C.B. voortgezet aan de Donkere laan te Bloemendaal met de wedstrijd Haar lem 5 tegen BMHC 2. In het Heem- steedse Sportpark ontmoeten C.V.H.W 2 en Haarlem 3 elkaar. Aan de Span jaardslaan komen R en W B en R en W A tegen elkaar in het veld. Deze week vond aan de Spanjaards laan wederom een competitiewedstrijd plaats. Op de eerste wond sloot R en W d de innings op een totaal van 82 runs voor het verlies van 8 wickets. De vol gende avond toog RenWb naar de wi ckets en passeerde het totaal: 83 runs voor slechts 4 wickets, waarvan C. J. P. van Baasbank met 25 runs topscorer werd. Adembenemend is tiet optreden van de wit zes man bestaande Bob Gerry Troupe op een strak gespannen draad. Advertentie Precies vijf minuten duurt de be klemmende show van de Duitse jon geman Marco, waarin hij een presen teerblad met half gevulde glazen wijn op het gevest van een manshoog zwaard laat balanceren. Dat zwaard op zijn beurt staat in al zijn blinken de scherpte op de punt van een dolk mes, dat Marco tussen zijn hagelwit gebit geklemd houdt. Met deze op een wel heel vreemde wijze omgorde wapenrusting klimt deze ridder van de balanceerkunst behoedzaam een soepele ladder op, waaraan hij ach terover gaat hangen, tussen zijn mond en het dienblad een zilveren lint, dat bij een ongecontroleerde be weging abrupt breekt. Wat dan het gevolg zou zijn demonstreert Marco driehonderd seconden later, als hij het zwaard met een elegante zwaai, maar trefzeker, een blok hout in jaagt. Het blijft staan, trillend als een espenblad. Het optreden van Marco is naar ons oordeel wel het hoogtepunt uit het pro gramma, dat Circus Strassburger voor enkele dagen domicilie gekozen hebbend op een terrein aan de Sportpark laan te Heemstede biedt, een pro gramma, dat met smaak en distinctie is samengesteld en waarvan de bezoe ker enthousiast huiswaarts keert. Het werd donderdagavond voor het eerst voor Haarlem en omgeving vertoond, ten overstaan van een helaas te ge ring, zij het waarderend, publiek. Signor Trunkelli opende het program ma met een voltige, waarvan de snel heid omgekeerd evenredig was aan het tempo, dat de vier olifanten van Adolphe Strassburger demonstreerden. Hun optreden gaf overigens genoeg aan leiding te veronderstellen, dat in hun gerimpelde huid carnavaleske grappen makers waren gekropen, die een borrel tje te veel op hadden. Snel en met een bewonderenswaardige souplesse trokken de drie Rethlems in een perche-nummer van leer, zowel muzikaal als acro batisch. Van gedegen vakmanschap getuigde mevrouw Elly Belli Strass burger met haar in vrijheid gedresseer de paarden. Vooral met haar twaalf hoogzwartglanzende Friese hengsten een golf van enerverende gespannen heid oogstte zij terecht zeer veel suc ces. De hoge-schoolrijder Jo Spruijt leidde zijn paard in de elegantste dans passen. Veel vertederend plezier bezorgden de chimpansees van Pilade Christiani het publiek met hun fiets- en bromtochten. De drie beren van Edith Crocker wis ten eveneens van wanten, zeker de in telligentste van het drietal, die zich op een motor als een echte beer in het ver keer gedroeg. De charmante Vera Strassburger, die de verschillende on derdelen van het programma bij het pu bliek inleidde, was nog bekoorlijker, toen zij een speelse demonstratie met haar poedels voor het voetlicht bracht. Distinctie en stijl kenmerkten de dres suur van de Arabische volbloeds de balletmeisjes onder de optredende paarden door Adolphe Strassburger. De Bedini's, vier Italiaanse „uitsluip- en-door-kruipers", legden in hun anti- podistisch nummer een zeldzame tref zekerheid, een sprankelend raffinement en een feilloze routine aan de dag. Het spektakelstuk na de pauze was het adembenemende karwei, waarmee de Bob Gerry Troupe voor (beter op) de draad kwam. Als een menselijke pyra- mide stak deze uit zes man bestaande groep op een hoogte van zes-zeven me ter via een smalle, strak gespannen lmt de Diste over. Niemand van de kijkers had meer een droge draad aan zijn lichaam De Franse clowns Maiss en Manetti'kregen vooral met een raak getvneerd parodisch draadnummer de lachers op hun hand. Het Nederlandse clowneske trio de Rubati's wist een zelfde effect te bereiken met een by- zonder goed verzorgde muzikale show. Het programma, boeiend en stijlvol dus ingericht, werd bij zijn snelle tred ver engeld van een goed spelend orkest, dat onder leiding stond van de heer W. van Eist. Hns. In opdracht van het gemeentebestuur van Heemstede heeft de Haarlemse ar chitect B. J- M. Stevens 54 woningen, inclusief 10 garages, aanbesteed, welke gebouwd zullen worden aan de Glipper- dreef te Heemstede. De twee laagste inschrijvers waren A. Prins uit Am sterdam en N. Smit uit Gouda, respec tievelijk met ƒ748.000 en ƒ759.476. De hoogste inschrijver was J. ten Haaft met ƒ910.000. De gunning is aangehou den. Geslaagd voor eindexamen H.B.S.-A aan het Coornhertlyceum te Haarlem: de dames C. Baay. N. Dinger, J. M. E. Eilers, M. G. Fuykschot, L. van Hemert, M. Mos, G. C. K. D. Nijssen, j. W. Pannekoek, I. F. Rabé, S. M. Visser, A. J. Buyze, E. M. Koning, A. A. Koulman, E. M. Ochse Freiwald, M. J. van Tets, A. van der Vlerk. En de heren: C. G. Alphenaar, A. Doorn, J. Hermes, M. P. van Overbee- ke, K. G. Pander, T. F. de Waard, Fa. A. Nietzman, P. F. Regnault, J. M. Reynders, C. J. Rombach. Afgewezen: één kandidaat. In de strijd om de Frans Hals Bokaal zegevierde E.D.O. donderdagavond over V.S.V. met 51. E.D.O. nam voor rust door H. Smit de leiding waarna Koe nen de rust deed ingaan met drie-nul. H. Smit verhoogde na rust de score en De Waard bracht de stand op 50. Eerst daarna kon V.S.V. middels een vrjje schop de eer redden. Volgende week donderdag komt H.B.C. bij E.D. O. op bezoek. B. en W. van Haarlem hebben de gemeenteraad voorgesteld de salaris sen van het beroeps-brandweerperso neel op trekken tot het niveau van de nieuwe rijksregeling. Deze rijksregeling is gebaseerd op de werkclassificatie. Voor het veranderen van de inrich ting van het katholiek schoolgebouw aan de Timorstraat is een bedrag van 26.800 nodig. B. en W. stellen de raad voor dit krediet beschikbaar te stellen. Ook wordt voorgesteld 32.428 ter be schikking te stellen voor het aanvullen van klassemeubilair voor gemeentelijke scholen voor lager, uitgebreid lager, en middelbaar onderwijs. Tenslotte doen B. en W. de raad het voorstel om 202.000 beschikbaar te stellen voor de bouw en de inrichting van een gymnas tieklokaal ten behoeve van de christe lijke lagere school aan het Marianne Philipsplantsoen. In het gebouw van Bouw. en Woning toezicht aan de Kruisstraat, verkeren de vloeren niet in de gewenste toestand. De vloerbedekking in drie vertrekken is zeer slecht, terwijl in een vierde ver trek helemaal geen vloerbedekking ligt, maar de vloer gebeitst is. Op het ogen blik wordt de elektrische installatie in het gebouw gewijzigd, waarvoor de vloerbedekking verwijderd moet wor den. Voor het publiek en de ambtena ren zouden gevaarlijke situaties kunnen ontstaan. Men wil nu de vloeren egaliseren en daarop een laag hardboard aanbrengen, waaroverheen marmoleum wordt gelegd. Een en ander kost 2250 en B. en W. vragen de raad de benodigde gelden te willen toestaan. Gisteravond is op de banen van Ein- denhout aan de Wagenweg op beschei den wijze een begin gemaakt met de strijd om de tennistitels van het district Haarlem in de A-afdeling. Voor een verrassing zorgde het gelegenheidsdub- bel S. Okker en J. Wijkhuizen door het gerenommeerde Westrust-dubbel N. v. d. Horst en A. v. Dinther met 6-3, 2-6 en 6-2 in de eerste ronde te wippen. Han Steffelaar revancheerde -zich voor de tegen Van Berckel geleden nederlaag en versloeg nu met C. Noppen Van Berckel en H. van der Stadt met 6-4 en 6-4. Het gemengddubbel mevr. L. Pierlot en M. van Berckel leverde met mej. T. Schouten en L. Verhoef een aardige strijd die na drie sets met 6-2, 4-6 en 12-10 door eerstgenoemden werd gewonnen. De eerste zege die de dames Okker en Van der Valk Bouman op het dub bel G. Knuyt en A. Vink behaalden (twee maal 6-4) betekent door de geringe deelname in deze afdeling tegelijk een finale plaats. In het herenenkelspel eli mineerde J. Nijboer met 6-3, 2-6 en 6-4 zijn tegenstander E. Schmidt en bij de dames startte mej. A. Vink met een overwinning op mevr. L. Pierlot, twee maal 6-1. De overige uitslagen luidden: Afdeling B H.E. (2e ronde): P. Titi- heru sl. F. Muschter 6-1 en 6-3. HJD. (le ronde): W. v. Swaay en J. Groot sl. R.- Königel en R. Zonderland 9-11, 8-6 en 6-4, en J. v. d. Maessen en R. Hartevelt sl. J. v. d. Hoff en J. Ver spoor 6-4 en 6-1. (2de ronde): P. Titiheru en F. Musch ter sl. W. v. Swaay en J Groot 4-6, 6-0 en 6-1. G.D. (le ronde): mevr. en dhr. W. en J. v. d. Werff sl. mevr. P. Duinen en K. Verschuur 6-2, 5-7 en 11-9. (2e ronde): mevr. H. Schoone en H. de Vilder sl. mej. T. Broersen en W. Hei sr. 6-3 en 6-1. Afdeling C, H.E. (2e ronde): J. Blpm sl. C. Krienen 3-6, 6-3 en 6-4, D. W. v. d. Geest sl. K. Dijkstra 6-1 en 6-2, T. Okker sl. A. Schmoutziguer 7-5 en 6-2 M. Wettendorff sl. C. Gaus 6-2 en 6-1, R. v. Schagen sl. H. Kampman 6-1 en 6-1, G. v. d. Lee sl. N. Kors 8-6 en 6-1, W. Kruyer sl. H. Garvelink 6-2 en 6-3. A. v. Leuven sl. H. Rinkema 6-4 en 6-3 en P. Groenland sl. M. Bosman 6-4 en 6-3. (3de ronde): R. v. Schagen sl. W. Hei jr. 6-0 en 6-0. D.E. (2de ronde): mej. J. Groot sl. mej. A. Krouwels 6-3 en 6-2, mej. T. Broersen sl. mej. M. Beek 6-3 en 6-1, mej. M. van Wijk sl. mevr. N. Vac Visser 6-4 en 6-3 en mevr. Vetter sL mevr. J. de Groot 6-1, 3-6 en 6-1. H.D. (2de ronde): R. Heringa en C. v. d. Lee sl. K. Dijkstra en P. Groen land 6-0 en 6-0, P. Schendstol en F. Roozekrans sl. H. Rinkema en H. Pelt 6-4 en 8-6, C. Gaus en D. v. d. Vliet sl. H. v. Leuven en H. Mathijssen 6-3 en 6-4, L. v. d. Weiden en H. Revers sl. W. Hei sr. en jr. 7-5 en 6-3 en F. Doode- heefver en N. Kors sl. R. Tuinder en L. Westerwoud 6-1 en 6-0. G.D. (le ronde): mej. C. Lamp en P. Koopman sl. mej. Veraart en P. Schend- stock 6-3 en 6-2, mevr. v. Beek Vollen hoven en N. Troll sl. mej. P. Wilms Floet en C. Kroskinsky 6-1 en 6-1 en mevr. M. v. Oort en R. Königel sl. mej. E. Snoek en Dr. F. Klein 6-4 en 6-3. Het is onjuist om de restaurateur van het goudleerbehang in de Goud leerzaal van het Frans Halsmuseum mede verantwoordelijk te stellen voor de moeilijkheden, die zich hebben voor gedaan, zo delen B. en W. van Haar lem in een pre-advies aan de raad mee. B. en W. waren ervan op de hoogte, dat de restaurateur gebruik zou maken van een nieuw plakmiddel voor het bevestigen van het goudleer- behang. Zü hebben de man toestem ming gegeven met dit middel te wer ken en de gemeente kan zich daar om achteraf niet onttrekken aan de fi nanciële gevolgen van de mislukking. B. en W. delen in hun pre-advies mede, dat zij alle reden hadden om vertrou wen te hebben in het nieuwe plakmid del. De restaurateur had er vele proe ven mee genomen. Hij had stukken goudleer, die met het nieuwe middel opgeplakt waren, dagen lang in sneeuw en regen laten liggen en vervolgen» snel bij een kachel te drogen gehan gen. Van kwalijke gevolgen van deze behandeling was niets gebleken. De mislukking van het gebruik in het Frans Halsmuseum moet geweten wor den aan de plaatselijke atmosfeer. Vroe. ger, toen er nog voldoende goudleer was, kon men grote vellen goudleer kopen die aan elkaar werden genaaid en derhalve niet vatbaar waren voor atmosferische invloeden. Tegenwoordig moet men het goudleer met stukjes en beetjes bjj elkaar zoeken, deze aan elkaar passen en op linnen plakken, waarna het geheel pas kan worden be vestigd. De atmosferische invloeden zjjn hier dus veel groter. B. en W. stellen dan ook aan de raad voor zich niet te onttrekken aan de verantwoordelijkheid voor het gebruilt van dit plakmiddel en overeenkomstig een eerder gedaan voorstel te beslui ten. De raad heeft deze kwestie ook op 14 mei al behandeld, maar B. en W. zegden toen toe nog nader pre-advies te zullen uitbrengen met betrekking tot de verantwoordelijkheid van de res taurateur zelf. Drie amateurs van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen"; de Sant poorter Coen Visser en de Haarlem mers Henk van Weeren en Loek Vaars, zullen zondag 13 juli op het Chobham- circuit in Engeland deelnemen aan de „Twickenham Course de Primes", een internationale wegwedstrijd over 113 mijl. De renners worden op hun reis vergezeld door de heer Joh. Hoogland. Eveneens op zondag 13 juli organi seert ,,De Kampioen" daartoe aan gezocht door het plaatselijk wielerco- mité in Bovenkarspel de Ronde van de Bakkerstraat. Tal van bekende ama teurs en onafhankelijken, onder wie de sterke Heemstedenaar Piet Steen voor den, de Hagenaar Ab van Egmond (winnaar van Olympia's Tour door Ne derland) en zijn plaatsgenoot Joop van den Putten, de IJmuidenaar Hans van Duin, Ab Sluis uit Badhoevedorp, de Alkmaarder Jan Ottenbros, hebben voor deze ronde Ingeschreven, zodat er on getwijfeld een spannende strijd ver wacht mag worden. Ook nagenoeg alle renners van „De Kampioen" zullen in Bovenkarspel van start gaan. De start is om half vier en de af te leggen af stand bedraagt 100 km. Vooraf rijden de nieuwelingen, waaronder eveneen» alle Haarlemmers, een wedstrijd over 60 km, waarvan de start om twee uur is. Tijdens het jaarlijkse kamp van de Amsterdamse club voor zweefvlieg tuigen op het K.N.V.VJL.-zweefvlieg- centrum Teriet heeft zich woensdagmid dag een dodelijk ongeval voorgedaan. Cirkelend in een thermiekgebied na bij het vliegveld kwam een Slingsby Skylark H prestatievliegtuig, be stuurd door de penningmeester van de club, de heer M. de Leeuw, op ongeveer 1200 meter hoogte in aanraking met een Slingsby Prefect overgangstrainer, bestuurd door de heer Hoekstra, even eens lid van de A.C.V.Z. Het toestel van de heer De Leeuw verloor-daarbij een der vleugeluiteinden en geraakte in een vrille. Hoewel de bestuurder het stuurhutdak nog wist af te werpen, heeft hij zich niet meer tijdig met zijn valscherm kunnen redden. Zijn Skylark kwam terecht in een heide veld achter het tussen Arnhem en Teriet gelegen kampeerterrein Boshuizen en werd geheel vernield. De heer Hoekstra wist met zijn eveneens beschadigde Prefect veilig op Teriet te landen. De heer Max de Leeuw, een vijftigja rige directeur van een Amsterdams» Lederwarenfabriek, was een ervaren zweefvlieger en tevens in het bezit van een motor-vliegbrevet. Hij was houder van het zweefvliegbrevet C en van het zweefvliegbewijs. Ook de heer Tjabbe Hoeksta (29) is een geoefend zweefvlieger en in het bezit van het zweefvliegbrevet C. Hij is van beroep vliegtuigbouwkundige en werkzaam bij het nationaal Lucht vaart Laboratorium te Amsterdam. Een dergelijk zweefvliegongeval i« in ons land tot dusverre nog niet voor gekomen. Advertentie Agenten door het gehele Und Fabricoge-ofdeling von J. J. Molenaar's Automobielbedrijf N.V.. Amersfoort DEALER VOOR:

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 3