Nelux verspeelt in vijftiende etappe een van zijn beste renners Piet van Est bij de snelsten in een massale eindsprint te Toulouse Guilio Glorioso te sterk vc Duitse honkballers 500 schonen dingen naar Pele's hand Bahamontes winnaar Pyreneeën UITSLAGEN EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN Gaul komt mee naar Amsterdam Van den Borgh vandaag thuis Italianen zijn in hun zevende slagbeurt niet te stuiten Oud-H.C.C. cricket tegen Punch99 Ruimere in- en uitvoer van Nederlands geld in reisverkeer VRIJDAG 11 JULI 1958 PAGINA De Tour en de radio Aan de voet van de col d'Aspet eindigde donderdag een kort maar bewogen wieleravontuur. Martin van den Borgh, een van Neder lands meest spectakulaire rijders in de Tour, deed toen iets, wat bij een afdaling in de bergen zeer gevaarlijk is: remmen. Zijn snel heid was op dat moment bijzon der groot! De Limburger slipte, kwam te vallen en gleed nog enige meters door over het scher pe grint. Een betonnen afschut ting in een modderige greppel remde zijn vaart. De ijlings toe geschoten ploegleiders Gold- schmidt en Buchly vonden hun renner bewusteloos. Assistent- tourarts Couchener bracht Van den Borgh snel bij kennis. „Een gekneusd sleutelbeen, een grote hoofdwonde en enige minder ern stige verwondingen", luidde zijn diagnose. Van den Borgh verliet in een ambulance met gierende sirenes het stijdtoneel. Nelux had aan de rand van de Pyreneeën vijftiende etappe een ernstig verlies geleden. Zon der zijn val zou de man, die in de algemene rangschikking met zijn elfde plaats de best geklasseerde Nederlander van zijn ploeg was", in Toulouse opnieuw voor een uit stekende prestatie hebben ge zorgdEen tragedie, waarvoor men begrip had. Van den Borgh kreeg de prijs voor de meest-on gelukkige renner. Op het fraaie velodrome, waar de nationaal Darrigade met een felle eindsprint de zege voor zich opeiste, werd de eer van Nelux hooggehouden door Piet van Est, die aan het wiel van Bauvin als vijfde over de eindstreep ging. Hij behoorde dus tot de snelsten van een grote groep renners, waarin al de favo rieten elkaar tot het laatste mo ment angstvallig hadden bewaakt. TGULOüSE NA DE TOUR T2JUL H7e E1189 KM RS{v::-_Tr3Tr: Zet Carlier punt achter voetbalcarrière? (Van onze honkbalmedewerker) Guilio Glorioso, de goedmoedige reus uit Undini, het plaatsje on der de rook van Rome, en student in het vak strafrecht, heeft don derdagavond met een lach, welke beslist niet voor zijn streng toe komstig beroep wordt onderwe zen, een welverdiende ovatie van het publiek in ontvangst genomen. Want deze Glorioso, met zijn kei harde rechte ballen en curves, die met onbeschrijfelijke hoeken voor de slaghouten van zijn tegenstan ders wegspatten, heeft zijn land, na vijf ongelooflijk grote slijtage- gevechten, naar de finale ge bracht, Fier en ongebroken zal Italië morgen opnieuw aantreden tegen Oranje. De omweg was lang, vijfmaal moest men aantre den op het fraaie terrein, maar door de meesterlijke strat( coach Regazzi is men er 1 komen. De laatste hinden Duitsland, dat ook zo graag Ne derland had willen bekampen om de titel, en om zich te rehabilite ren voor Mannheim van vorig jaar. Het eerste is niet gelukt. Het is geen finale Nederland Duitsland. Daarvoor waren de Italianen te sterk, in de aanval en Glorioso in de verdediging. De zege van 62 behoeft wat dat betreft niet veel commentaar. Wat die rehabilitatie aangaat, daarin zijn de Duitsers volkomen ge slaagd. Zij hebben het publiek daarvan zowel na te strijd tegen Oranje als tegen Italië voldoende blijk gegeven. Mannheim is ver geten! Het programma van de K.R.O. over Hilversum 11 (298 m) wordt zaterdag tussen 15.35 en 17.30 uur onderbro ken voor een reportage van de aan komst der zeventiende etappe in Nimes. De herhaling volgt om 19.10 uur, de nabeschouwing om 21.55 uur, eveneens in het programma van Hilversum 11. IIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIilllHllllllllllllimtllHIMIIIIIIIIHIlllllllllllllt Het officiële etappeklassement van de 15e rit van Luchon naar Toulouse luidt: 1. Darrigade (Fr.) 4.40.41 (met bonificatie 4.39:41); 2. Favero (It.) 4.40.41 (met bonificatie 4.40.11); 3. Padovan (It.) z.t.; 4. Bauvin (Fr.) z.t.; 5. Piet van Est (Nelux.) z.t.; 6. Nencini (It.) z.t.; 7. Groussard (Fr.) z.t.; 8. Delberghe (Parijs N.O.) z.t.; 9 Gay (Centr. Zuid-Fr.) z.t.; 10. Anquetil (Fr.) z.t.; 11. Emzer (Nelux.) z.t.- 12 Planckaert (Belg.) z.t.; 13. G. Desmet (Belg.) z.t.; 14. Voorting (Nelux.) z.t.; 15. Christian (Intern.) z.t.; 16. Robinson (Intern.) z.t.; 17. Annaert (Parijs N.O.) z.t.; 18. Chaus- sabel (Centr. Zuid.-Fr.); 19. Botella tsp.); 20. Thomin (West Z.W.); 23. Bobet (Fr.); 25. Damen (Nelux.); 26. Bolzan(Nelux.); 31. Gaul (Nelux.); 33. Schmitz (Nelux.); 35. De Jongh (Nelux.); 37. Geminiani (Centr. Z. Fr.) allen in de zelfde tijd als de winnaar 4.40.41; 46. Wim van Est (Nelux.); 49. ex. aequo een groot peloton met o.a. Kersten (Nelux.) 5.05.28. Algemeen klassement 1. Favero (It.) 69.08.44; 2. Gemi niani (Centr. Z.-Fr.) 69.09.41; 3. Bauvin (Fr.) 69.14.17; 4. G. Desmet (Belg.) 69.14.39; 5. Planckaert (Belg.) 69.17.41; 6. Anquetil (Fr.) 69.18.00; 7. Botella (Sp.) 69.19.01; 8. Gaul (Nelux.) 69.19.25 op 10.41; 9. Robin son (Intern.) 69.19.45; 10. Bobet (Fr.) 69.20.06. 11. Brankart (Belg.) 69.20.42; 12 Adriaenssens (Belg.) 69.21.21; 13. Nencini (It.) 69.22.12; 14. Darrigade (Fr.) 69.22.51; 15. Hoevenaers (Belg.) 69.25.50; 16. Rohrbach (Centr. Z.-Fr.) 69.27.19; 17. Bergaud (Fr.) 69.27.31; 18. Ernzer (Nelux.) 69.27.58; 19. Del berghe (Parijs N.O.) 69.29.29; 20. Voorting (Nelux.) 69.31.24; 21. Piet van Est (Nelux.) 69.32.14; 25. Damen (Nelux.) 69.34.40; 31. De Jongh (Nelux). 69.44.27; 32. Bolzan (Nelux.) 69.45.18; 33. Schmitz (Nelux.) 69.47.58; 55. Wim van Est (Nelux.) 70.12.59; 66. Kersten (Nelux.) 70.20.49. Puntenklassement 1. Graczyk (Centr. Z.-Fr.) 220 pnt.; 2. Darrigade (Fr.) 254 pnt.; 3. Bauvin (Fr.) 256 pnt.; 4. Planckaert (Belg.) 269 pnt.; 5. Gilbert Desmet (Belg.) 318 pnt.; 6. Gainche (West Z.W.) 326 pnt.; 7. Robinson (Inter.) 337 pnt.; 8. Delberghe (Parijs N.O.) 376 pnt.; 9. Hoevenaers (Belg.) 403 pnt.; 10. Piet van Est (Nelux.) 415 pnt.; 11. Wim van Est (Nelux.) 417 pnt.; 12. Anquetil (Fr.) 425 pnt.; 13. Baffi (It.) 437 pnt.; 14. Voorting (Nelux.) 477 pnt.; 15. Christian (Inter.) 487 pnt.; 16. Thomin (West Z.W.) 504 pnt.; 17. Adriaenssens (Belg.) 550 pnt.; 18. Bover (Sp.) 567 pnt.; 19. Mahé (Fr.) 569 pnt.; 20. Ernzer (Nelux.) 572 pnt. Bergklassement 1. Bahamontes (Sp.) 35 nnt 2 (,Nf'ux> 2f Pnt.; 3. Damen' (Nelux.) 11 pnt.; 4. Robinson (Inter) 10 pnt.; 5. Bergaud (Fr.) 9 pnt 6 Bobet (Fr.) 8 pnt.; 7. ex aequo Brankart (Belg.) en Ferlenghi (lit.) elk 7 pnt.; 15. Schmitz (Nelux.) 3 pnt. 17. Ernzer (Nelux.) 2 pnt. Dag-ploegenklassement 1. Frankrijk (Darrigade, Bauvin, Groussard) 14.01.03; 2. Italië 14.01.33; 3; ex aequo Nelux-ploeg (Piet van Est, Voorting en Damen), Parijs N.O., Centr. Zuid.-Frankrijk en België in 14.02.03. Algemeen ploegenklassement 1. Frankrijk (Bauvin, Anquetil en Bobet) 207.52.23; 2. België 207.53.02; 3. Centr. Z.-Frankrijk 208.11.25; 4. Nelux-ploeg (Gaul, Ernzer en Voor ting) 208.18.47; 5. Italië 208.24.36; 6. Inter, ploeg 208.43.20; 7. Spanje 208.51.04; 8. Parijs N.O. 209.25.44; 9. Zwitsers/Duitse ploeg 209.2917' 10 West Z.W. 209.37.47. De prijs voor de meest-strüdlustige renner in de vijftiende etappe werd niet toegekend daar Gay niet het vereiste minimum van veertig punten behaalde. De prijs voor de meest-ongelukkige renner werd toegekend aan de Ne derlander Martin van den Borgh, die tengevolge van een val na 40 km de strijd moest staken. Ook deze derde en laatste Pyreneeën- étappe was Van den Borgh uitstekend begonnen. Hij kwam als vierde na Ba hamontes, Gaul en de Duitser Reitz over de Col des Ares na 27 km en hij had in het voorste deel van het pe loton, dat zich gereed maakte om de aanval op de steile Portet d Aspet te beginnen al een ruime voorsprong op o.a. Mahé en Grascyk, twee ren ners, die voor hem in het klassement stonden, zodat alle kans bestond, dat hij nog enkele plaatsen zou zqn opge schoven. De vijftiende etappe heeft overigens meer slachtoffers geëist. Nu de warm te een vaste greep op de karavaan had gekregen, kwamen velen in de niet lan ge, maar wel lastige klimpartijen naar de toppen van de Ares en de Portet d'Aspet in ernstige moeilijkheden. Foré en Mallejac kampten met maag- en darmstoornissen. Steeds werd dokter Dumas naar achter geroepen om de beide renners te observeren en ten slotte kwam het advies van de Tour medicus aan de ploegleiders van de Belg en de Franse regionaal: ,,Het is niet verantwoord, dat zij blijven door- martelen". Dat dringende advies be tekende dat Foré en Mallejac na on geveer 80 kilometer afstapten en later kwam het bericht door dat ook de Pa- rijzenaar Barone in de bezemwagen was gestapt. De hoge temperatuur, de vermoeid heid na de zware bergritten en de venij nige „klimmetjes" in deze etappe sloe gen nog verder toe. Vier man, die al kort na de start in Luchon waren weg gezakt naar de staart van de omhoog kruipende rennerssliert, kwamen ten slotte ver na sluiting van de controle in het kokend hete Toulouse binnen: Battista en Olsen, beide van de inter nationale ploeg, de Duitser Loeder, en de Belgische kampioen Vlayen, waar mee de ploeg van Jean Aerts op deze dag dus twee man verloor. Weer Bahamontes Weer was het Federico Bahamon tes, die in de eerste beklimming schijn baar zonder moeite naar boven „dans te", om op de top van de 976 m ho ge Ares voor de vierde maal in deze ronde de volle puntenwinst te grijpen. Hij ging over de streep met 35 secon den voorsprong op Charly Gaul, die ook deze dag niet los kon komen en op Ruiz, Van den Borgh, Suarez, Fa vero, Adriaenssens en daarna de rest van het peloton. De hoofdmacht was toen met uitzon dering van de renners die al dadelijk moeilijkheden hadden gekregen nog vrijwel gesloten. In de afdaling en tij dens de korte, ruim honderd meter hoge klim naar de Buret werd de meute in delen uiteengetrokken. Jempy Schmitz ging voor het eerst in de aan val en lange tijd ging hij een paar hon derd meter voor het peloton uit achter Bahamontes aan, die op het moment dat Van den Borgh van de tien ki lometer lange kronkelweg omhoog naar de Col d'Aspet (1069 m) viel, alweer een dikke minuut voorlag. Drama-Van den Borgh Met Bauvin schuin voor zich was van den Borgh de korte helling voor de klim komen afzetten. Niemand van de renners, die in zjjn buurt waren, zoals Gerrit voorting, die kort tevoren de zelfde afdaling had gemaakt, heeft begrepen hoe het gebeuren kon. De weg Het avontuur is ten einde. Een door bloed en modder ontsierde Van den Borgh zoekt troost bij zijn ploegleider Goldschmidt. Van doorrijden is geen sprake. De valpartij leidde tot een ernstig gekneusd sleutelbeen en een grote hoofdwond. De Limburger moet de strijd staken op een moment dat hij werkelijk tot de besten behoort. was goed en niet glad, maar wat de oorzaak ook is geweest, plotseling begon de man uit Koningsbosch te remmen, hij slipte en smakte het vol gende ogenblik tegen de grond. „Atten tion, attention, een Nederlander geval len", brulde Tour-radio door de kara vaan en nog geen 20 sec. later kwam de ploegleiderswagen met Gold schmidt en Buchly met gierende rem men naast de ongelukkige Nederlander tot stilstand. Dokter Dumas bevond zich op dat ogenblik helemaal aan de staart van de karavaan, waar de Belg Foré last van buikkrampen had. De tweede tour-medicus- dokter Couchener was wel dadelijk bij Van den Borgh, die buiten bewustzijn was. Van den Borgh, die van top tot teen onder het slijk IIJULM6eET 187KM (D raviramenng] fefrarïhe 2 km {-MIDDELLANDSE Z fi iiiimmiimmimmimnmiiimiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Favero en Padovan in strijd gewikkeld om de tweede en derde plaats tn de vijftiende etappe van de Tour de France. De opname werd gemaakt op het mo ment, dat Darrigade als eerste over de finishlijn stoof. Favero werd tweede. zat, bloedde hevig uit een hoofd wond. Zou het meevallen? Zou de de butant in de ronde van Frankrijk, die zich zo verrassend goed had geweerd, die altijd klaar was om in de stag te gaan, de tocht weer kunnen voortzet ten? Goldschmidt gooide enkele kruik jet water over hem heen en de dok ter hield hem een flesje onder de neus. Er kwam weer kleur op het gezicht van de Nederlandse renner, doch op hetzelfde ogenblik, dat hij weer bij ken nis kwam, greep hij met een van pijn vertrokken gelaat naar de linkerschou der. De dokter onderzocht de plek, waar Van den Borgh naar had gegre pen. „Een ernstig gekneusd sleutel been", luidde zijn oordeel. De Limburger werd voorzichtig in de ambulance-wagen geholpen. De Ne derlands-Luxemburgse equipe was na het uitvallen van Lahaye een tweede lid kwijt geraakt. Er was nog geen 40 km in deze etappe gereden.... Van de Nederlanders was Van den Borgh tot dusver zonder meer de bes te man geweest. In de vlakke ritten had hjj zich steeds uitstekend weten te handhaven en in de twee Pyreneeën- etappes, waarin de vervaarlijke Aubis- que, de lastige Aspin en de Peyresour- de, had hij oz goed gereden, dat hij in het algemene klassement ,op de elfde plaats, onmiddellijk na Charly Gaul en nog voor grote mannen als Bobet, Bran kart en Nencini stond met nog geen 10.5 minuut achterstand op de gele trui drager Favero. Schmitz ingehaald Ondertussen had Schmitz zijn goede positie niet kunnen handhaven. Tijdens de beklimming werd hij door een groep renners ingehaald en toen Bahamon tes ook op de vijfde col die voor de bergprijs geldt, het eerste doorkwam, reed hij op de veertiende plaats. Gaul kwam als tweede boven, 44 seconden na Bahamontes, Dotto was derde en de dappere Plet Damen vierde, gelijk met Dotto op 1 minuut en 35 seconden na de Spanjaard. Vijf seconden later volg den Ernzer, Anquetil, Favero en Piet van Est. Omlaag ging het weer, de Pyreneeën waren achter de rug, de eerste reeks gevechten in de strijd om de berg prijs was afgesloten. Bahamontes liet zich in de afdaling, evenals hij dat op de Aubisque had ge daan door het peloton inhalen. Voor hem zat liet er voorlopig op. De etap pe, die hij in Luchon eergisteren nood gedwongen voor zijn rekening had moe ten nemen interesseerde hem niet, daarvoor was de rit van 120 kilome ter na de top trouwens ook te lang. De verdeling van het peloton was nu een feit, twee grote moten trokken, stuk voor stuk gesloten, uitrustend van de vermoeienissen en dus zonder onder linge strijd over de steeds flauw da lende wegen naar Toulouse. Door de dorpjes, de wijngaarden en langs de snelstromende riviertjes, waar de vissers hun aandaent even van de jacht op de forellen lieten afdwalen naar de bonte optocht van honderd fiet sende mannen en dikke stofwolken op jagende ao*o's en motoren. Nelux met acht man Doch In het voorste 41 man sterke peloton, waarin Frankrijk-nationaal met Anquetil, Bauvin, Bergaud, Bo bet, Darrigade en Groussard in totaal dus met zes man, was vertegenwoor digd, waarin de gele-truidrager Fa vero en Nencini zaten, waarin Nelux met acht man, allen behalve Wim van Est en Kersten reed en verder Gemi niani, Rohrbach, 3ahamontes en Botel la een plaatsje hadden gevonden, was het tempo toch zo hoog, dat de achter stand van de tweede groep met Mahé en Graczyk als kopstukken en van Ne derland dus Wim van Est en Kersten snel groeide. Bij de ravitallering van Le Mas d'Azll (103 km) was het nog vijf minuten, maar 20 km verder bedroeg het verschil al acht minuten. Tenslotte, toen de eer ste groep de rode wielerbaan van het fraaie velodrome in Toulouse opdraai de en de rappe Darrigade in de laat ste ronde Ineens naar voren flitste om Favero in: de sprint te kloppen, was de achterstand van het tweede peloton tot 24 min. en 47 sec. uitgegroeid. ■v -V Een verwarrende situatie bij het derde honk tijdens de don derdagavond gespeelde honkbalwedstrijd Italië- die door de Italianen met 6-2 werd gewonnen. Gaul heeft definitief toegezegd op maandag 21 juli a.s., twee dagen na af loop van de Tour dus, naar Amsterdam te zullen komen, voor de huldiging van de Neluxploeg in het Olympisch sta dion. Ook de overige Luxemburgse renners zullen daar aanwezig zijn. De reis naar Amsterdam is voor Gaul ove rigens een klein probleempje, want hij kreeg uiteraard reeds vele contracten aangeboden en de huldiging in Neder land paste niet in het door zijn ma nager ontworpen schema. De Luxem burger heeft zich echter niet willen onttrekken aan zijn morele verplich tingen. „De Nederlanders hebben voor mij gereden, nu rijd ik voor hen. U kunt vast op mij rekenen". De Nederlandse kampioen Wagtmans (stayers) en Post (achtervolging) zul len zondag 20 juli a.s. deelnemen aan de wedstrijden, tevens huldiging, voor de renners van de Tour de France. Naar alle waarschijnlijkheid zal Van den Borgh, die donderdag in de etappe van Luchon naar Toulouse zo ongelukkig ten val kwam, aanwezig zijn. LeVioan107km St.HippotyteT37ton 530m. ACol du Vent 700m Madièresc^ Iac Gianac ,9km MpDELLANDSEZEEl- (D ravitaillennq Aberg" CduVfenPOOm. Bfeiers Cdefiog«s530m Nimes Huilend zat de onfortuinlijke Martin van den Borgh donderdagavond in zijn hotelkamer, gedeprimeerd door de tui meling, die hij bij een onschuldige afda ling maakte. Gelukkig is het allemaal nogal goed afgelopen. Van den Borgh is in een ziekenhuis door de tourarts Dumas behandeld. Er werden foto's genomen, waarbij bleek dat het sleutel been in zijn linkerschouder inderdaad ernstig was gekneusd. De hoofdwond, en de wonden aan armen en benen ble ken niet van ernstige aard. Dokter Du mas zei. dat Van der Borgh geen her senschudding had, maar tenminste tien dagen niet mag fietsen en liefst zoveel mogelijk rust moet houden. De dappere Nederlandse renner, die voor het eerst in de Ronde van Frank rijk meereed en met zijn elfde plaats In de algemene rangschikking wanneer hl) niet gevallen was zou van den Borgh in Toulouse negende zijn geweest tot nu toe een der besten van de Nelux- formatie was, zal vandaag terugreizen naar Nederland, in gezelschap van de Belgen Noel Foré en André Vlayen, voor wie de Tour eveneens een abrupt einde kreeg. (Van onze sportcorrespondent Fortuna '54 en Straatsburg zijn niet tot overeenstemming kunnen komen over de transfersom, die Straatsburg zou moeten betalen voor de terugkeer van Carlier. Daarmede is de kans heel groot geworden, dat er een einde komt aan de voetballoopbaan van de oud-in ternationaal en linksbuiten van Fortu na. Want Bart Carlier is vast besloten naar Straatsburg terug te keren. Hij voetbalde bij de club van die naam, eer h\j naar Fortuna kwam. Hij leerde in Straatsburg ook zijn vrouw kennen, die intussen heimwee heeft gekregen. En Bovendien wachten in Straatsburg de schoonouders op de terugkeer van Car- 'ier om hun zaak in sportartikelen aan hem over te dragen. De strjjd zelf had tot de zevende in ning een weinig interessant verloop. Glorioso, die zijn derde wedstrijd in zes dagen wierp moest zich eerst wat losspelen. Hiervan werd dankbaar ge bruik gemaakt door Jager, die een vrije loop wist te veroveren. Hierna ging Sweitzcr voor drie slag aan de kant. Hoewel Philipp hierna de bal hoog in het rechtsveld sloeg, was het Tagliabo- schi, die door een vang voor de tweede nul zorgde. Jurgen Heimig echter dacht er anders over. Een felle korte armbe weging deed de bal hoog de lucht in gaan in de richting van de linksvelder Cerea. Deze was reeds gestart naar het hek, om alsnog te pogen de bal binnen het speelveld te houden. Tevergeefs, de bal vloog het stadion uit, en zo scoor de Jurgen zijn tweede homerun in dit toernooi. Een kostbare homerun want ook Jager kwam thuis: 2-0. De gelijkma kende slagbeurt bracht Klaus Helmie op de plaat bij Duitsland. Deze begon onzeker en had moeite controle over zun werpen te houden. Al gauw liepen de honken vol, en het was Macri die ee.n.fav® sHg Luzi in de gelegen heid stelde de thuisplaat te passeren. Alsof het verder niemand meer in tres» seerde werd er verder gespeeld. Nie- Op het terrein van de Haagse Cric ket Club zal zaterdag een wedstrijd worden gespeeld tussen veteranen van HCC en een elftal bestaande uit redac teuren en medewerkers van het be roemde Britse weekblad „Punch", zich noemende „Punch of London". In verband met deze ontmoeting, die een onderdeel vormt van de viering van het 80-jarig bestaan van de HCC, mag van een historisch gebeuren wor den gesproken, Voor de eerste maal in de geschiedenis speelt het cricket-team van „Punch" namelijk een wedstrijd buiten het Verenigd Koninkrijk. De ploeg staat onder aanvoering van de heer Bernard Hollowood, de hoofdre dacteur van „Punch", die toegezegd heeft dat in de kolommen van zijn blad de nodige aandacht aan deze ontmoe ting zal worden besteed. Zaterdag om 11.30 uur begint de match tegen HCC, dat aangevoerd wordt door C. W. V. Bakker. De wedstrijd zal een feestelijk karakter hebben, waarbij het accent wellicht nog iets meer op het feestelijke zal worden gelegd dan op de wedstrijd zelf. mand had de indruk dat uit deze wed strijd de finalist moest komen. Toch werd beslist niet slecht gespeeld, en de kwaliteit van het veldwerk was ruim voldoende. Dit hield de teams in even wicht. In de zevende Italiaanse slagbeurt echter kwam de ware vechtlust boven. Barbanera Goldstein, de vriendelijke eerste honkman van de Zuiderlingen, stuurde dt bal dezelfde richting uit als Jurgen Heimig. Het effect was tot zijn grote verbazing ook hetzelfde. Ongrijp baar verdween de bal over het hek. Homerun en de stand was 2-2. Dit maakte het werpen van Klaus Heimig weer onzeker. Handig is hier van geprofiteerd geworden. Een vrije loop en twee honkslagen door Taglia- boschi en Luzi op de Duitse werper af gedwongen leverde niet minder dan drie runs op. Deze grote onverwachte maar beslist wel verdiende winst van de Ita lianen moest voldoende zijn voor de zege. Van Duitse kant werd dit beves tigd door een volkomen aanvaarden van deze 2-4 achterstand. De temperament volle Zuiderlingen wensten zich echter nog veiliger te stellen. In de achtste slagbeurt werden door kort maar hevig slagwerk nogmaals twee runs aan de score toegevoegd: 2-6. Dolgelukkig met Glorioso in hun midden die met 16 maal drie slag, slechts vier vrije lopen en twee honkslagen tegen, een groot aan deel in de zege heeft gehad, verlieten de Italianen het terrein. Vanavond om half zes zullen zij er weer zijn voor de grote finale tegen Oranje. Een strijd waarvan de uitslag niet te voorspellen is. De in- en uitvoer van ons betaalmiddel in het reisverkeer is verruimd, aldus blijkt uit de Staatscourant van 10 juli jl. Nederlandse ingezetene mogen thans bij terugkeer uit het buitenland binnen landse betaalmiddelen meenemen tot ten hoogste het uitgevoerde bedrag, ver meerderd met de in het buitenland door omwisseling van ,'e-sdeviezen verkregen binnenland betaalmiddel Niet-ingezetenen kunnen in net ver volg binnenlands betaalmiddel invoeren tot een onbeperkt bdrag, uitvoer is toe gestaan tot ten hoogste 1000 of indien blijkens gedane aangifte bij de Invoer meer was ingevoerd, tot ten hoogste het ingevoerde bedrag. Pele, het zeventienjari ge Braziliaanse voetbal idool, is op het ogenblik de meest begeerde man van Zuid-Amerika. Na de glorieuze intocht van de wereldkampioenen in Rio de Janeiro hebben meer dan vijfhonderd Braziliaanse schonen van allerlei ras en huidskleur naar de hand van deze beroemde jongeman ge dongen. Het za! voor Pele niet gemakkelijk zijn keus te maken.Huwe lijks-aanzoeken zijn niet de enige problemen waar mee de voetballers te kampen hebben. Sedert de terugkeer in hun vaderland hebben zij nog geen ogenblik rust gehad. Het spelen van de slopende wedstrijden in het toernooi te Zweden was een vakantie verge leken bij hetgeen de spe lers nu doormaken. Som migen van hen hebben nog niet eens de kans ge had om hun familieleden na hun langdurig verblijf in het buitenland te be groeten. Hun tijd is vol ledig in beslag genomen. Woensdag bijvoorbeeld, werden van hun handen en voeten gipsafdrukken gemaakt, voor een groot monument dat straks een der pleinen van de Bra ziliaanse hoofdstad zal sieren. Men zal dan de voeten kunnen bewonderen, die voor de fraaie doelpunten hebben gezorgd. De twee entwintig leden van het team hebben besloten alle geschenken en premies gelijkelijk te verdelen over de officials, de spe lers en de reserves en over degenen die direct bij het kampioenschap betrokken waren. Het ge zelschap heeft nog een zwaar program voor de boeg. Nog alle 20 Brazili aanse staten moeten wor den bezocht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 7