DE GROOT TRIOMFEERT voor de rechtbank: IN KORT GEDING Franse nationalen zijn er het best aan toe GLOEDNIEUWE USA-F0KD1957 N.V. HAARLEMSCHE AUTO CENTRALE Grootste cementmolen in de Benelux-landen bij de Cemij (Hoogovens) in bedrijf gesteld Grote meerderheid voor een fusie tussen V.S.V. en Stormvogels Kruiswoordraadsel 0 President stelt rijwielfabriek Locomotief in het ongelijk Jonge debutant Damen maakt veruit de grootste sprong 160 schilders in staking gegaan Jansweg 9-15 - Haarlem - Tel. 11094-12883-14125 Vereniging heet nu de Veiser Sport Vereniging Stormvogels IISLiFiriBuijniunHnfltSiyHSlllinftMöfflifïMSjffiiJliil De Dochter iran de Bevenjjacj&t l! 38 ct. Transfer voor K.L.M. geweigerd „Koning der Wereld thans in Berlijn Commandant gaat vrij uit Geen valse staten opgemaakt Toch vierkante kaas naar Duitsland Balans na de Pyreneeën Notaris van fraude beschuldigd Mgr. Van Dodewaard De „Zeeland" na vier maanden thuis Hogere uitkering bij ongevallen VRIJDAG 11 JULI 1958 PAGINA 9 HONIGj PUDDING zonder koken! „Stentor" woensdag te water Uw laatste gelegenheid de aute te kopen, welks in 1957 in Amerika het meest verkocht werd. Wij zullen U gaarne inlichten deze ongewone aanbieding. SLECHTS BEPERKT LEVERBAAR DE OFFICIAL FORD-DEALER Been bekneld geraakt Tijdens een korte plechtigheid in de Cemij, een der bij Hoogovens te Beverwijk aangesloten bedrijven, heeft de voorzitter van de directie, ir. A. H. Ingen Housz, donderdag een der grootste cementmolens van Eu ropa, de grootste van de Benelux- landen in bedrijf gesteld. Deze molen, die acht meter lang is, drieëneenhal ve meter doorsnee heeft, 110 ton ko gels bevat, heeft een produktie van 35 ton per uur en zal de totale capa citeit van de Cemij brengen op 600.000 ton cement per jaar. Oplossing kruiswoordraadsel van donderdag Ml- rtr-ata, /u.am i i r 17 Als Erwin bijkomt is het eerste wat hij ziet, het gezicht van zijn vader, bleek en strak, ,,'t Valt niet mee," hoort hij Olafs gromstem. Kreu nend poogt hij zich op te richten. „Waar is Araar?" brengt hij moeizaam uit. „Oh, geen zorg om Amar," geeft Olaf met een vaderlijke grijns ten antwoord, „hij is de dans ontsprongen als je dat bedoelt. Haldor ook. Al leen Toke is er niet best aan toe. Zij hebben je leven gered met hun drieën." „Maar Arnar," mompelt Erwin hees. Bleek kijkt hij de kring langs; dan brengt hy het hoofd in de handen en zwijgt. Bevreemd rijst Eric op en zijn ogen vestigen zich strak op Amar, die wat achteraf gebleven is. „Het is goed afgelopen gelukkig," zegt de Noorman. „Een vleeswonde, meer niet, maar het had zijn dood kunnen zijn." „Ik weet het," fluistert Arnar zon der zijn ogen neer te slaan. „Ik heb mijn best gedaan, Het spijt me meer dan ik zeggen kan, Heer koning. Ik zou kunnen aanvoeren, dat m\j deze wijze van jagen vreemd is. Wij van Jamtland jagen de beer met pijl en boog of met werpspies, maar ach, wat geeft het. Zoals gezegd had ik de speer niet moeten gooien." „Je hebt je in ieder geval daarna dapper gedragen," knikt Eric, „evenals jij, Haldor en de ongelukkige Toke. Zonder hun tus senkomst was mijn zoon zeker omgekomen." „Toke roept om je, Noorman," onderbreekt Svein hen, terwijl hij Eric meetrekt. Zwijgend knielt Eric bjj de oude krijger. Toke kijkt de Noorman met een koortsachtige blik aan, strekt de arm naar hem uit en fluistert hijgend: „Ik wist dat er onheil ge beuren zou op deze jacht, eerst Boll, toen Harald, nu ik. Wees voorzichtig, Heer. De dood sluipt onverzadigd rond. Geef hem niet nog een kans." Weer overvalt de Noorman een vreemd gevoel van onbehagen. Vergist hy zich of schuilt er een diepere betekenis achter deze woorden? De president van de Amsterdamse rechtbank, mr. U. W. H. Stheeman, uitspraak doende in het door de Loco motief tegen Daan de Groot ianhangig gemaakte kort geding, heeft donderdag de eis van de Locomotief afgewezen. De Locomotief had gevraagd dat Daan de Groot zich aan de bepalin gen van een contract met de Locomo tief, dat volgens de fabriek pas op 31 december 1958 afloopt, zon moeten houden op straffe van een dwangsom van 1.000 voor elke overtreding. In zijn uitspraak zegt de president, dat naar zijn mening de Locomotief de vordering in feite heeft gegrond op de bespreking van 13 januari 1958, toen Daan de Groot zijn premies over het jaar 1957 ten kantore van de fabriek heeft geïnd. „Maar de lezingen van beide partijen over deze bespreking verschillen. De Locomotief heeft gezegd, dat De Groot toestemming heeft gevraagd (en gekre gen) om dit jaar in Italië voor een ander merk te rijden. Voorts zou De Groot zich akkoord hebben verklaard met het premieschema voor 1958, dat hem toen overhandigd werd. De Groot zou tenslotte hebben gezegd: „Nu zullen we hem gaan opzetten". Daartegenover staat de lezing van De Groot: „Hij zou slechts gfïnformeerd hebben naar het standpunt van de Lo comotief inzake een eventueel in sa menwerking met Pellenaars, deelne men aan wedstrijden in Italië. De Groot zegt het premieschema ter be studering te hebben aangenomen zon der daarmee ook maar enigszins ken baar te willen maken, dat hij onder de gegeven omstandigheden met een hervatting of een voortzetting van zijn Advertentie INSTANT PUDDING met koude melk NIET KOKEN KliJR IN 2 MINUTEN alle smaken vanille chocolade frambozen Het linkse dagblad „Sin Po" in Dja karta heeft gemeld, dat aan de Indo nesische luchtvaartmaatschappij Garu- da Indonesian Airways een vergunning is geweigerd om een bedrag van vyf miljoen gulden Nederlands courant over te maken aan de K.L.M., aldus meldt het A.N.P. De Garuda heeft een vergunning tot transfer van dit bedrag aangevraagd, ter betaling van K.L.M.- experts. die tot aan februari van dit jaar bij de G.I.A. werkzaam zijn ge weest. Volgens „Sin Po" heeft de rege- eigenares is van de G.I.A., de betalingen «opgeschort totdat wes telok Nieuw-Guinea aan Indonesië zal ragen' Drie maanden na het inzetten van de anti-Nederlandse campagne moest het K.L.M.-personeel, dat by de G.I.A. was gedetacheerd op last van de Indonesische reeerint» naar Nederland terugkeren. S g naar 0? contract met de Locomotief akkoord ging". De uitspraak gaat verder: „De Loco motief heeft ons niet kunnen overtui gen van de juistheid van haar lezing van deze bespreking, althans zij heeft niet aannemelijk kunnen maken, dat zij het bewijs van het toen tussen par- tyen overeengekomene zou kunnen leve ren. Aan de uitdrukking „nu zullen we hem gaan opzetten", waarbij het ook aankomt op het verband, waarin deze woorden zouden zijn gebruikt, behoeft beslist niet de uitleg van een onvoor waardelijk akkoord gaan met de voor stellen van de Locomotief te worden ge geven. In geval van een akkoord gaan door De Groot zou het voor de hand hebben gelegen en had van de Locomotief in haar positie als bedrijf van zekere im portantie, verwacht mogen worden dat het overeengekomene schriftelijk was vastgelegd. Hiertoe zou te meer aanlei ding hebben bestaan nu De Groot te voren bij herhaling schriftelijk en met klem van argumenten zijn bezwaren tegen de voortzetting van zijn contact kenbaar had gemaakt." De president besluit: „Naar ons aan vankelijk oordeel zijn de contractuele verplichtingen van De Groot niet vol doende door de Locomotief gestaafd". De Locomotief werd veroordeeld in betaling van de kosten van het ge ding, begroot op f 180. Homer A. Tomlinson, die zich Ko ning der Wereld noemt, heeft zich gis teren bij de Brandenburger Poort op de grens tussen West- en Oost-Ber- lijn tot Koning van Duitsland gekroond Vandaag gaat hij via Oost-Berlijn naar Moskou, om zichzelf daar te kronen tot „koning van alle Ruslanden, de Sov jet-Unie". Hjj heeft afgezien van zijn voornemen om ook Warschau te be zoeken, omdat zijn visum op zich heeft laten wachten. Woensdagmiddag is Tomlinson, toen hij een soortgelijke poging wilde onder nemen in Amsterdam, door de hoofd stedelijke politie op lijn 16 gezet. (Van onze Haagse redacteur) Minister Samkalden heeft in ant woord op vragen van de Tweede- Kamer-leden Boekhoven en Vrolijk meegedeeld, dat de vroegere comman dant van de Parketgroep te Amsterdam zich niet heeft schuldig gemaakt aan het opmaken van valse beoordelings- staten over de staat van dienst van zyn ondergeschikten. De beoordelingsstaten van het per soneel yan het Korps Rijkspolitie be neden de rang van aspirant-officier worden opgemaakt door de comman dant van het district. Weliswaar vragen de ïstrictseommandanten vaak aan de groepscommandanten adviezen, doch de belanghebbenden worden altijd schriftelijk ingelicht warineer er mede op grond van de adviezen een ongunsti ge beoordeling wordt uitgebracht en zij kunnen dan daartegen beroep aanteke nen. Reuter meldt uit Keulen dat Neder- lanase kaasproducenten erin hebben toe- gestemd vierkante kazen te leveren in plaats van ronde. Een filiaal-bedrijf voor kruidenierswaren in Keulen heeft de kleinhandelsprijzen voor Nederlandse kaas aanmerkelijk verlaagd en deelde mede dat dit mogelijk was doordat thans vierkante kazen geleverd werden, welke kaas geschikter is voor mechani sche verpakking. Engeland. De Brit Peter Manuel is vanmorgen in een gevangenis te Glasgow opgehangen wegens moord op zeven personen. *n Toulouse keerde de karavaan de Pyreneeen defnntief de rug toe. Drie dagen achtereen hebben de renners ge worsteld met moeilijkheden, in het woeste maar toch steeds boeiende decor dat Jacques Goddet ieder jaar weer voor zijn Tour uitzoekt. Op de steile hellingen en in de grillige afdalingen van de Aubisque, de Aspin, de Peyresourde, de Ares en de Portet d'Aspet de cols die ditmaal in het schema waren opgenomen heeft de Franse nationale ploeg ongetwijfeld de grootste winst behaald. Bauvin hand haafde zich onder de hoogst-geklasseer- den, Jacques Anquetil en Bobet dron gen door tot de top. Het belangrijkste voor ploegleider Marcel Bidot was ech ter, dat zijn favorieten geen seconde verloren op Gaul, Geminiani, Nencini en de Belgen. De slag der Pyreneeën werd daardoor een triomf voor hem. De algemene rangschikking werd in drie dagen uiteraard volkomen gewij zigd. André Darrigade, die in Dax nog de gele leiderstrui droeg, is afgezakt naar de veertiende plaats met een achter stand van ruim 14 minuten op de nieuwe leider, de Italiaan Favero, die door snelle sprints in Luchon en Toulouse een kostbare minuut winst behaalde. Ger- rit Voorting zakte af naar de twintigste plaats en is nu met 22 minuten achter stand kansloos voor een plaats onder de hoogst geklasseerden. Derde is nu de slimme Gilbert Bauvin, op 5% minuut van Favero. De onderlinge verschillen tussen de favorieten bleven ongewijzigd, maar uiteraard werden hun posities beter. Ra fael Geminiani één dag leider staat nu op de tweede plaats met een voorsprong van 8 min op de Belg Plane- kaert (vijfde), van 8,19 op Anquetil (zesde), van 9.43 op Gaul (achtste), en van 10.25 op Louis Bobet (tiende) De Belgen Jean Brankart en Adriaens- sens volgen onmiddellijk op Bobet evenals Nencini, die in de Pyreneeën en kele minuten verspeelde. Ook Fran- tfcis Mahé had nog tot de hoogst geklas seerden kunnen behoren, iniïien de Franse nationalen hem tijdens de rit naar Toulouse niet eenvoudig in de steek hadden gelaten. Hy verloor nu 24% minuut en duikelde naar de 26e plaats. De grootste winnaar van alles is een Nederlander geweest: Pietje Da- men. De kleine, snel klimmende en dapper dalende coureur uit Lieshout klom in drie dagen van de 61e plaats naar.de 25e en hij werd evenals de on fortuinlijke Martin van den Borgh (zon der val nu op de negende plaats) beslist L,r®velatie van deze ronde. n s e andere Nederlanders hebben i tA herSen ook goed gehand- naatd. Piet van Est werd 21e, nadat hij oi 7 °P de 39e plaats stond en Piet de Jongh steeg in drie dagen van de 43e naar de 31e plaats. Alleen Wim van Est en Jaap Kersten donderdag beiden in de slechte groep, vielen ver terug. Wimme: „Ik wil me niet forceren, straks in de vlakke rit ten moeten we nog voldoende reserves hebben om Gaul te steunen" staat nu als vijftigste geklasseerd en Kersten als 65e. In het algemene ploegenklassement werd de positie van Nelux ongunstiger door het uitvallen van van den Borgh. Het aanvankelijke verschil van nauwe lijks veertien minuten met Frankrijk na tionaal werd in Toulouse namelijk ver groot tot 26 minuten. Het gehele personeel van het Amster damse schilderbedrijf „Trio" N. V., werk zaam op schepen en terreinen in de hoofdstedelijke haven, is vanmorgen niet op i.et werk i erschenen. Het betreft hier ongeveer 160 ichïlders die niet tevreden zijn met -Ie nieuwe CAO- bouwbedrijf. De directie deelde mee dat de mees ten van hen een uurloon var. 2.ont vangen, een z.g. ervaringstarief. Dit be drag ligt hoger dan de CAO-norm. Voor 16 juni bereikten de schilders met een duurtetoeslag een loon van 2.10. Dit bedrag mag echter volgens de nieuwe C.A.O. niet meer worden uitbe taald. Voorts werd meegedeeld dat ook de directie zich moet houden aan de thans geldende arbeidsovereenkomst. Een over treding ervan zou het bedrijf een boete van ƒ25.- per man per dag kosten. Volgens de politie zou 10 percent van de werknemers zijn aangesloten. Naar wy gisteren reeds in een deel van onze oplaag berichtten, heeft de of ficier van justitie te Middelburg een ver volging doen instellen tegen een Vlis- singse notaris wegens valsheid in ge schrifte en verduistering. De zaak zal vermoedelijk half augustus dienen voor de rechtbank te Middelburg. Enkele maanden geleden stelde de fiscale re cherche op grond van enkele klachten een onderzoek in ten kantore van de no taris, die tal van andere vooraanstaan de posities bekleedt in de Vlissingse sa menleving. Uit het onderzoek zou zijn gebleken, dat de notaris tekorten had tengevolge van een onnauwkeurig beheer, in zyn boekhouding onjuiste gegevens had ver werkt, waardoor de financiële situatie van het notariaat irreële werd weerge geven en manipulaties pleegde met een aan zyn beheer toevertrouwd spaarbank boekje, waardoor sprake zou kunnen zyn van verduistering. By de werf A. van Bennekum te Sliedrecht zal woensdag 16 juli weder om een nieuwe sleepboot voor de n.v. Bureau Wijsmuller te IJmuiden, te water worden gelaten. Het is de Sten tor, een zusterschip van de Hector, die vorige week zijn intrede In IJmuiden deed. De plechtigheid vindt 's avonds om 6 uur plaats. over Van de nieuw benoemde bisschop coadjutor van het bisdom Haarlem, prof. dr. J. van Dodewaard werd bij het bestuur van het Nationaal Maria- congres te Nijmegen bericht ontvan gen dat hij bij de pontificale hoogmis op zondag, de nationale Maria-opdracht en het pontificale sluitingslof aanwezig zal zijn. Mgr. van Dodewaard is een van de inleiders op de sectievergaderingen van het Nationaal Maria-congres. Donderdagmorgen hield een 24-jarige matroos aan boord van de Duitse viskotter SG 16, Anke Christie, bij het aanleggen aan de Trawlerkade te IJmuiden een ander schip af met een stootzak. De zak raakte vast, waarbij het touw met een lus vastsjorde om een van zijn onderbenen. De man klaagde over hevige pijn. Bij onderzoek in het ziekenhuis bleek echter, dat hij alleen maar schaafwonden had opgelopen. In zijn toespraak heeft ir. Ingen Housz in korte trekken de ontwikkeling van het bedrijf geschetst. In 1929 heeft de oprichter de heer Pierre Regout sa men met ir. Kessler de plannen ge maakt, die in 1932 resulteerden in een produktie van 53.000 ton cement. Re gelmatig ontwikkelde zich het bedrijf verder. De 53.000 ton werden 160.000, 300.000. In 1956 steeg het totaal tot 400.000 ton en in 1959 zal de capaciteit tot 600.000 ton kunnen oplopen. Cemij is nu de half miljoen ton gepasseerd en dat is een belangrijk gebeuren in de ge schiedenis van het bedrijf. Cemij is een goede fabriek, tech nisch knap gebouwd en heel het per soneel heeft meegewerkt van deze fa briek te maken wat ze nu is, een mo- delbedrijf. Ir. Ingen Housz dankte daarvoor alle medewerkers van hoog tot laag. Voor alle werkers moet het een vol doening zijn dat de nieuwste uitbreidin gen, de vierde cementmolen, de pak- kerij twee en de nieuwe droogkamer opnieuw een afronding van het bedrijf betekenen. Ir. Ingen Housz wenste dat deze aan winst de naam van de Cemy nog ver der ten goede zou komen, waarna hij een handel overhaalde en de sirenes begonnen te loeien. In het enerverende ritme van steeds sneller draaiende mo lens begon daarop de arbeid in het be drijf, waar de vier cementmolens ge zamenlijk een belangrijke uitbreiding van de produktie verzekeren. Advertentie De fusie van de voetbalverenigingen Stormvogels en V.S.V. is een feit. Gis teravond werd de door de K.N.V.B. ge- eiste gecombineerde ledenvergadering gehouden onder voorzitterschap van de heer W. Chr. Suwerink. „Er is op de eigen vergadering voldoende gelegen heid tot discussie geweest," aldus de heer Suwerink. „De standpunten zijn bekend. Het gaat er nu alleen nog om of we de fusie, waartoe beide vereni gingen woensdagavond hebben beslo ten, werkelijkheid zullen maken." Di rect daarna werden de stembriefjes uit gedeeld en toen deze geteld waren ble ken 136 stemmen voor en 36 stemmen tegen de fusie te zijn uitgebracht. V.S.V. en Stormvogels hebben officieel opgehouden te bestaan. Er is nu een Velser Sportvereniging „Stormvogels" gekomen die bij de K.N.V.B. echter kortweg geregistreerd staat als Storm vogels. De fusie gaat officieel in op 1 augustus. Tijdens de gecombineerde vergade ring in het patronaatsgebouw te IJmui den zaten de bestuursleden van Storm vogels en V.S.V. broederlijk aan de be stuurstafel, niet als twee groepen, maar als een gemengd bestuur. Het dagelijks bestuur van Stormvogels blijft met de dagelijkse leiding belast. De heer W. Chr. Suwerink blijft voorzitter van de nu ongeveer 1500 a 1600 leden tellende nieuwe vereniging. Naast het dagelijks bestuur van Stormvogels worden in het nieuwe bestuur opgenomen de overige vijf bestuursleden van Stormvogels en zeven bestuursleden van V.S.V. Het be stuur zal dus nu uit vijftien man bestaan maar daarbij is een regeling getroffen dat in een periode van drie jaar zoveel bestuursleden zullen afvloeien dat het bestuur tot negen leden zal worden te ruggebracht. Anderzijds is het echter ook denkbaar dat de bestuursleden niet gemist kunnen worden omdat de nieu we vereniging waarschijnlijk wel naar een aparte sectie betaald en een apar te sectie amateurvoetbal toe zal moeten. V.S.V. heeft de contracten van al zijy betaalde spelers opgezegd. Deze spe lers zijn op de transferlijst geplaatst en het nieuwe bestuur zal daaruit een keu ze doen. Stormvogels bracht bij de fu sie in zijn betaalde spelers en zijn bank saldo, V.S.V. zijn eigendommen, waar onder de terreinen met accommodatie aan de Hagelingerweg te Velsen. Blauw shirt en witte broek, rood shirt en witte broek zijn verdwenen. Het wordt nu oranje shirt en witte broek en kousen met oranje omslag. Links op het oranje shirt komt een schild blauw en rood getooid met een witte storm vogel. De fusie tussen Stormvogels en V.S.V. is in een zeer korte tijd gereali seerd. De eerste bespreking vond plaats het oog op deze fusie de samenstelling van het competitieschema tot die datum uitgesteld. Na een bestaan van meer dan 45 jaar zyn Stormvogels en V.S.V. dus in el kaar opgegaan. Onder de energieke lei ding van de heer W. Chr. Suwerink gaat de nieuwe vereniging een nieuwe toekomst tegemoet waarbij de persoon van de voorzitter er borg voor staat dat de gevoeligheden die bij een fusie nu eenmaal altijd een rol spelen in de kortst mogelijke tijd tot het verleden zullen behoren. De sleepboot „Zeeland" van Wijsmul ler te IJmuiden wordt in de loop van zaterdag in IJmuiden verwacht. De sle per heeft dan een reis van vier maan den onder commando van kapitein H. v. d. Burg achter de rug. Op deze reis werd een boorponton van Schiedam naar Maracaibo gebracht, werden in de Golf van Mexico twee grote sche pen vlotgebracht, en nu is de Zeeland met het uitgebrande Deense vracht schip „Olivia Winther", dat in Mobile in de Verenigde Staten werd opgehaald, op weg naar Temeuzen, waar hij de komende nacht zal aankomen. (Vein onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft zich kunnen verenigen met de wetsontwerpen tot wijziging van de ongevallenwet, de land en tuinbouw-ongevallenwet en de zee ongevallenwet. De wijziging houdt in een verhoging van het uitkeringspercen tage gedurende hét eerste jaar van het ongeval van 70 tot 80 pet Het komt dan gelijk te staan met het uitkerings percentage van het wettelijk ziekengeld. SB Het ogenblik waarop ir. A. H. Ingen op zaterdag 28 juni. Met de vergadering Housz (op het podium) de vierde ce-i van gisteravond is aan alle formalitei- mentmolen van de Cemij, links op foto) ten voldaan. De K.N.V.B. had als uiter- gedeeltelijk zichtbaar, in bedrijf stelt, j ste datum 12 juli gesteld. Hij heeft met Horizontaal: 1. gewicht (afk.); 2. draaiende vorm- 7. strafwerktuig; 10. gesloten; 11. eei-ste vrouw; 12 toiletartikel; 13. behoefte aan soort rugzak; 19. graafwerk- luig; 20. boomloze steppe; 22. soort; 24. ontvangdraad; 26. kunstenaar; 29. lidwoord; 30. te zijner plaatse (Lat. afk.); 32. kle dingstuk; 33. smalle strook; 35. afbeelding; 37. verdieping; 39. dubbelklank; 40. karak ter; 42. aanw. voomaamw.; 44. als volgt (afk.); 45. jongensnaam; 47. loven; 49. opbrengst; 51. energievol; 52. het Romeins imperium (afk.); 53. hoofddeksel; 54. komt dichterbij; 57. precair; 61. technisch ho ger onderwijs (afk.); 62. vogel; 64. lok- spijs; 66. chemische stof; 68. beschoelings- balk; 71. drank; 72. grasvlakte; 74. vorm van eten; 75. doorloop; 76. zangstuk; 77. naschrift (afk.). Verticaal: 1. leider; 2. noodsein (afk.); 3. plaats tn N.-Holland; 4. neerslag; 5. als volgt (afk.); 6. karakter; 7. ijle stof. 8. werelddeel; 9. zang- noot; 10. teken van verdriet; 12. knersen; 14. familielid; 15. elektrisch geladen deeltje; 17. vogel; 18. verbinding; 21£ dierenver blijf; 23. op een doel afgaan; 25. ziekte; 27. soort visnet; 28. zoogdier; 31. schouw burgplaats; 34. Europeaan; 35. vreemde munt (afk.); 36. rivier in Duitsland: 38. opening; 41. niet zichtbaar; 43. voeg woord; 46. ongemerkt afwijken; 48. sie raad; 50. bewoner van Azië; 53. droogkruls der boekdrukkers; 55. uitroep; 56. telwoord; 58. chemische stof: 59. thee (Duits); 60. lichaamsvocht; 63. hindoese godheid; 65. sportartikelen; 67. wig; 69. dierengeluid; 70. landbouwwerktuig; 73. voegwoord. Horizontaal: 1. kwartel - Mac; 2. rapier - Nero; 3. Arabier - eau; 4. ter - staal; 5. ontstemd - ra; 6. N.K. - rek - even; 7. Km. - realist; 8. knopen - alt; 9. enten - Salan; 10. uier - sirene; 11. sluier - N.T.S. Verticaal: 1. kraton - keu; 2. warenkennis; 3. apart - motel; 4. rib - sr. - Peru; 5. teis teren; 6. ereteken - S.E.; 7. ram - Sir; 8. adelaar; 9. meel - villen; 10. ara - restant; 11. courant - Nes.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 9