Invoering vijfdaagse werkweek slechts mogelijk bij verdere inflatoire druk Uit Keneemerlamd SïlïiMPRW* Houdt dit even in het oog 4 ANNEN OP Di MAAN „HET HAARLEMS TEXTIELHUIS" „HET HAARLEMS TEXTIELHUIS" ledikanten Alfredo Weduwen en wezen- en invaliditeits- voorziening eerder gewenst geacht Gouden jubileum van C.H.U. Slagers wensen onheffing verbod Vijf maanden voor desertie Kredietverlening verder gedaald OORDEEL C.N.V.-COMMISSIE Mr. Beemink voorzitter Ondanks eervol ontslag The New York Times over de Libanese kwestie 34 banken in mei Vakopleiding voor slagers Nieuwe leden in gemeenteraad benoemd V akantieregeling Haarlemse Melkhandel 1958 a.s. DINSDAG 9 uur tegen abnormaal LAGE PRIJZEN DE A VONTUREN- VAN KUIFJE EN BOBBIE door HERGÉ 1 ZATERDAG 12 JULI 1958 PAGINA 10 Examens Hogere Tech nische School Haarlem De meat preserve Commissie vaststelling definitieve uniform voor de gemeentepolitie Burgemeester Cremers voorzitter Vergelijking met Oostenrijk vóór de A nschluss" HEEMSKERK AANLEG SPEELTUIN „POELENBURG" Binnenkort openbare dansdemonstratie BEVERWIJK Koninklijke goedkeuring onteigening WIJK AAN ZEE Geslaagd RECTIFICATIE BOERLAGEN'S SCHOENENMAGAZIJN OP AL ONZE HERENKONFEKTIE 2P% KORTING Cronjéstraat 133 - Telefoon 53981 LAKENS - SLOPEN THEE-HAND-BADDOEKEN TAFELGOEDEREN PYAMA'S - NACHTHEMDEN TRICOTAGES HUISHO UDJASSEN-SCHOR TEN Onze naam Gevestigd sedert 1880 „De Kleine Kapel" modern EN OUDERWETS bartel/or WEET IE, DAT ER AL ZEVENTIEN BOEKEN OVER KUIFJE EN BOBBIE BESTAAN? (Van onze Haagse redactie) Een commissie, onder voorzitterschap van prof. dr. H. Thierry, heeft voor de verbondsraad van het C.N.V. een rap port uitgebracht over de invoering van de vijfdaagse werkweek. De commissie meent, dat een algemene invoering van de vijfdaagse werkweek slechts moge lijk zou zfln door voortzetting en ver sterking van de inflatoire drnk, die sinds de oorlog kenmerkend is voor Ne derland ea ook voor de internationale economie. De gevaren van deze ontwik keling mogen niet worden onderschat. De commissie is van oordeel, dat in een belangrijk gedeelte van het be drijfsleven prijsstijging door arbeids- verkorting onvermijdelijk zal zijn. De ze prijsstijging kan theoretisch door prijsdalingen elders worden opgevan gen, indien het tempo van de invoering der verkorting niet te snel wordt opge voerd. De praktijk leert echter, dat de weerstand tegen prijsverlaging bijzon der groot is. De verkorting van de werkweek kan dan een vergroting be tekenen van de inflatoire druk. Ons loonpeil zal uit hoofde van bestaande beloften of van afspraken op Europees niveau in totaal reeds stijgen met 12 pet, te weten 7 pet in verband met de Euromarkt, 3 pet in verband met een te verwachten huurverhoging, 2 pet in verband met de nieuwe weduwen- en wezenvoorziening en invaliditeitsvoor- ziening. Wil er geen inflatie komen, dan zal de produktiviteit met hetzelfde per centage moeten stijgen, hetgeen volgens de ramingen van het centeaal planbu reau niet te verwachten is. .Bovendien, zo zet de commissie uiteen," is nauwe lijks te verwachten, dat in dezelfde pe riode het loonpeil ook niet nog eens zou worden verhoogd door e_n loonsverho- Aan de Hogere Technische School te Haarlem verwierven het einddiploma: Afdeling Bouwkunde: V. Bakker, Hei- loo; J. Bollen, Winterswijk; J. M. Broersma, Haarlem; N. Cobelens, Haarlem; J. A. van Diemen, Amster dam; N. Th. Groot Berkhout; A. J. A. Hendriks Heemstede; K. Jansen, Nieuw Vennep; P. Kool, Spierdijk; L. P. M. Meegdes, IJmuiden; N. A. Roo- zendaal, Warmenhuizen; Th. Sellmejjer, Haren; S. H. Strijk, Alphen a.d. Rijn; W. J. Vink, Hillegom; H. C. van Zanen, Edam. Afgewezen 1. Afdeling Weg- en Waterbouwkunde: J. de Boer, Overveen; A. Broekhuizen, Oegstgeest; P. J. Dekker, Tuitjenhorn; J. C. van Dort, Haarlem; N. Haasnoot, Oegstgeest; A. E. Hendrikse, Zand- voort; R. P. de Jong, Haarlem; R. Kruk, Velsen; M. E. Kruse, Haarlem; A. van der Linde, Haarlem; H. van Marle, Enkhuizen; Th. J. G. P. Meijer, Heemstede: J. P. Muller, Alkmaar; D. J. Olie, Alkmaar; J. P. v. Poppelen, Haarlem; H. J. Vader, Vlissingen; C. F. M. Verbeek, Heemstede; P. de Vil der, Beverwijk; G. J. Vrielink, Leiden; J. v. d. Wildt, IJmuiden; G. H. Zee- gers, Haarlem; P. A. M. v. d. Zwan, Vogelenzang. Afgewezen 11. Afdeling Werktuigbouwkunde: J. H. Andriessen, Heemstede; Jhr. C. J. Bo- reel. Beverwijk; L. H. Braak, Haarlem; B. H. J. Drost, Haarlem; A. van Dijk, Velsen; D. M. van Dijk, Halfweg; M. E. J. Goedemans, Haarlem; C. P. v. d. Groen, Driehuis; F. Holzhaus, Haar lem; J. H. Keijzer, Den Helder, met lof; H. G. Klaasen, Heemstede; J. Klootwijk, Den Helder; A. Kruyt, Aer- denhout; J. v. d. Maaden, Katwijk aan Zee; H. Meijer, Voorschoten; R. E. Ot to, Haarlem; E. Rab, Haarlem; J. P. de Ruig Heemstede; S. L. Rijpma, Heemstede; D. M. Stuurman, Ber gen; A. de Vries, Haarlem; G. J. Ah- rens, Amsterdam; M. A. Andoetoe, Haarlem; L. H. J. A. Beelen, Heemste de; M. A. Bemse, Zandvoort; R. W. L. Pronkhorst, Heemstede; K. G. D. Cou- mou, Oegstgeest, met lof; H. J. Iken, Haarlem; H. W. Kockx, Haarlem; F. Logeman, Bloemendaal; J. van 't Loo, Bakkum; H. G. Poel, Assendelft: J. C. M. A. Ponsioen, Alphen a. d. Rijn; V. J. Scheurkogel, Haarlem; C. J. M. Scholte, Haarlem; B. M. J. Sonnemans, Haarlem; C. P. Soutendam, Alkmaar; R. F. Veldhuyzen van Zanten, Hille gom; G. Wals, Heemstede; E. J. van Wees, Haarlem; L. Wolfslag, Leiden; A. J. Zoon, Heiloo; G. J. A. Arink, Heemstede; J. J. M. Evers, Hillegom; L. M. Godfried, Bloemendaal; C. de Jong, Haarlem; A. Kamsteeg, Oegst geest: M. C. Pronk, Sassenheim; J. Roeloffs, Leiden: J. G. H. Schrouff, Vaals; J. H. Sieffers, Haarlem; A. Terlouw, Heemstede; M. v. Toorenen- bergen. Aalsmeer; K. E. S. v. d. Ven, Zandvoort; D. Verdoes, Katwijk aan Zee: B. K. M. Vissers. Bloemendaal; G. Vlug, Haarlem; P. A. J. J. Wissen burg, Beverwijk; A. R. Wuring, Haar lem; R. W. M. van Wijk, Zandvoort. Afgewezen 5. Afdeling Elektrotechniek: W. A. M. van Alphen, Bloemendaal; J. A. Beu- mer, Haarlem; H. Blok, Leiden; E. W. Dunlop, Haarlem; J. J. Faber, Haar- lem; J. N. N. Goossens, Haarlem; M. F. Janssen, Haarlem; F. v. d. Kop, Mid delburg; P. Matzinger, Heemstede; H. H. Perquin, Leiden; G. Pit, Heems kerk; A. v. d. Plas, IJmuiden; N. J. Ravesloot, Den Helder; A. J. van Rede, Aerdenhout; J. P. de Ruiter, Aerden- hout; J. de Rijke, Den Haag; R. W. Sanderse, Den Helder; P. S. M. Schouw Haarlem; A. J. Slijkhuis, Haarlem; E. H. Veenstra, Amsterdam; J. Vinken oog, Haarlem; J. D. C. de Vries, Sant poort; W. G. Wiessing, Leiden; J. M. de Wit, Bodegraven. Afgewezen 1. Afdeling Scheepsbouwkunde: J. C. Bakker, Medemblik; J. W. F. Beek, Haarlem; A. Braaksma, Haarlem; R. J. Dommershuijzen, Amsterdam; R. H. Fillié, Den Haag; J. G. Hylkema, Hoogezand; E. R. Jahja, Bussum; J. Kokelaar, Amsterdam; O. Koning, Haarlem; A. J. Korsman, Alkmaar; C. Kortekaas, Heemstede; J. Mastenbroek Amsterdam; J. R. Mikolka, Amster dam; J. S. van Ommen, Amsterdam; Th. Pauw, Haarlem; R. Sint Nicolaas, Amsterdam; J. J. Sluiter, Hilversum; S. Sozonoff, Antwerpen; W. Uilen, Has selt. Afgewezen 2. Afdeling VllegtuigbouwkundeB. Bleeker, Haarlem; M. W. Bouwensch, Bloemendaal; F. W. Buning, Voorburg; H. B. van Delft, Amersfoort; J. W. Dorst, Badhoevedorp; J. J. Festen, Soest; R. J. Fritz, Den Haag; R. Hil- verdirk, Amsterdam, met lof; J. Koet sier, Ruinerwold; L. B. Loos, Bilthoven; J. Louise, Leiden; L. G. A. Luttmer, Utrecht; H. Muijlwijk. Den Haag; P. Paauwe, Den Haag, met lof; H. Pan- nekoek, Aalsmeer; C. v. d. Pol, Haar lem; O. Siahaya, Den Haag: J. K. B. Sonnenberg, Sneek; P. A. Witsenburg, Den Haag. Afgewezen X. ging. Het gevaar van inflatie dreigt dus. Dit wordt verergerd, omdat op de eerste plaats onze betalingsbalans blij vend uit haar evenwicht zou kunnen geraken daar de produktie-omvang van sommige bedrijfstakken vermindert bij gelijktijdige prijsstijging en verlenging van levertijden. Op de tweede plaats zal meer vrije tijd een prikkel geven aan de consumptie, waardoor de zo no dige besparingen voor onze noodzake lijke industrialisatie tekort kunnen gaan schieten. De commissie voert een plei dooi voor opvoering van de individuele besparingen en beziet uit dat oogpunt het streven naar arbeidstijdverkorting met enige reserve. Volgens de commissie moet een aan tal sociale programmapunten niet wor den vervuld ofwel geleidelijk worden verwezenlijkt. Tot de laatste rekent zij ook de arbeidstijdverkorting. Uit enquê tes is haar gebleken, dat een kleine meerderheid van de arbeiders, onder wie vooral de geschoolden, voorkeur geeft aan arbeidstijdverkorting boven een gelijkwaardige loonsverhoging. Meer urgent dan deze beide punten acht men echter een betere voorziening voor we duwen en wezen, een verhoogde invali- diteitsuitkering en een opheffing van de gemeenteklassificatie. De commissie on derschrijft deze voorkeur. Onder grote belangstelling uit pro testants-christelijke en politieke kringen heeft de C.H.U. woensdag haar gouden bestaansjubilee herdacht. De herdenking werd ingezet met een wijdingsdienst in de Domkerk te Utrecht. Des middags had in de Stadsschouw burg een jubileumsamenkomst plaats, waar prominente figuren uit de C.H.U. o.a. mr. W. F. Schokking, de heer H. W. Tilanus. mr. H. K. J. Beernink en prof. dr. G. C. van Niftrik spraken over de geschiedenis en de betekenis van de partij in het verleden en in de toekomst. Minister Staf, die met zijn collega mi nister Helders de bijeenkomst bijwoon de, bracht de gelukwensen van de re gering over aan ,,een van de meest ge trouwe regeringspartijen" en deelde ver volgens mede, dat het H.M. de Koningin had behaagd het Eerste Kamerlid van de jubilerende partij mr. Kolf te bevor deren tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau en de directrice van het partijbureau mej. T. E. Vroegop de gou den eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, te verlenen. Mr. Kolf voorzitter van de feestcom missie, overhandigde aan de voorzitter de opbrengst van een gehouden inzame ling. namelijk een bedrag van 22.000 bestemd voor versterking van het Jhr, de Savomin Lohman Fonds en voor de politieke voorlichting van de partijgeno ten. Bij acclamatie werd de aftredende voorzitter de heer H. W. Tilanus be noemd tot adviserend lid van het hoofd bestuur van de C. H. U. Hij wordt op gevolgd door mr. H. K. J. Beernink, Na afloop had een druk bezochte recep tie plaats in de Stadsschouwburg, waar vele prominente figuren uit het politieke leven de jubilaresse kwamen gelukwen sen. Onder hen werden onder meer op gemerkt het bijna voltallige college van ministers en staatssecretarissen, de voorzitters van de Eerste en Tweede Ka mer der Staten Generaal dr. Korten- horst en mr. Jonkman, zomede verte genwoordigers van ongeveer alle poli tieke partijen. In de donderdag gehouden openbare vergadering van het bestuur van het bedrijfschap voor het slagersbedrijf kwam allereerst een bestuursverkie zing aan de orde omdat de zittingsperio de van het zittende dagelijks bestuur was afgelopen. De voorzitter van het bedrijfschap, de heer C. Burger uit Amsterdam, werd herbenoemd als voorzitter, de heren B. van der Eijk uit Dordrecht en J. B. Din- kla uit Haarlem zijn herbenoemd als vice-voorzitters. Als leden van het da gelijks bestuur werden herbenoemd de heren van der Eijk, J. C. Ammerlaan te 's-Gravenhage en M. van 't Hoff te Rotterdam, allen vertegenwoordigers van de werkgevers, en de heren Din- kla, J. L. Dingjan te 's-Gravenhage en L. Th. Elsinga te Rotterdam, als verte genwoordigers van de werknemers. De in de openbare vergadering van het bedrijfschap van 8 mei jl. vast gestelde verordening betreffende het verbod van cadeau- en kortingstelsel voor het slagersbedrijf ontmoette, blij kens hetgeen in de vergadering van van daag te berde werd gebracht, bezwa ren van enkele commerciële groeperin gen in de bedrijfstak. Men wilde van die zijde de mogelijkheid geschapen zien waarbij het cadeaustelsel niet helemaal zou worden verworpen, maar het in de vorm van bv. cadeau-bonnen zou kun nen worden gehandhaaft. Het bestuur van het bedrijfschap vuur het slagers bedrijf heeft de bezwaren niet gedeeld en de verordening aan de minister van economische zaken ter goedkeuring voorgelegd. De voorzitter heeft voorts medege deeld dat er een studiecommissie is ge vormd die actuele vraagstukken in het slagersbedrijf zal bestuderen. Het resul taat van die studie zal op een- te zijnet tijd te houden kaderdag worden bespro ken. In de vergadering is verder o.m. ge sproken over „meat preserve", een kleurbehoudend middel met name voor gehakt. Het gebruik van dit middel is bij k.b. van 1954 verboden. Tengevolge van dit verbod Is het slagersbedrijf in grote ongelegenheid gekomen. In de Nederlandse slagerijen worden per jaar tachtig miljoen tot negentig miljoen kg gehakt omgezet. Deze hoeveelheid vormt vijftien tot twintig pet. van de to tale omzet. De laatste vier jaar is op alle moge lijke manieren geprobeerd het verbod ongedaan te maken, maar tot dusverre zonder succes. Voor desertie naar Algerije heeft een voormalige korporaal donderdagmid dag voor de krijgsraad te Arnhem te rechtgestaan. Verdachte verliet zijn in de legerplaats ,,'t Harde" gelegerde verkenningsbataljon op 28 mei van het vorig jaar en bleef bijna een jaar af wezig. Gedurende dat jaar nam hij dienst in het vreemdelingenlegioen, waaruit hij met hulp van Algerijnse opstandelingen wist te ontsnappen. Na zijn terugkomst in ons land kon hij op Schiphol worden aangehouden. De auditeur merkte in zijn requisitoir op, dat deserteren verdachte blijkbaar in het bloed zit. In 1954 zag hij hiertoe namelijk ook kans, doch toen bereikte hij het vreemdelingenlegioen niet. Deze desertie kwam hem destijds op 7 weken hechtenis te staan. De eis van de auditeur luidde thans een gevangenisstraf van acht maanden, waarvan vijf maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Minder prettig vond de auditeur het dat ver dachte op 28 februari van dit jaar van hogerhand eervol was ontslagen. De raadsman zei dat verdachte tot deze desertie is gekomen om de hui selijke moeilijkheden, waarin hij ver keerde, te ontvluchten; hij pleitte voor een korter onvoorwaardelijk gedeelte. De krijgsraad vonniste verdachte met een gevangenisstraf van vijf maanden, waarvan drie voorwaardelijk. De staatscourant van vrijdag bevat een ministeriële beschikking inzake het instellen van een commissie met als taak de minister van binnenlandse za ken, bezitsvorming en publiekrechtelij ke bedrijfsorganisatie van advies te die nen over de vaststelling van een defi nitief uniform voor de gemeentepolitie. Tot lid en voorzitter van de commis sie is benoemd mr. O. P. F. M. Cre mers, burgemeester van Haarlem. The New York Times heeft gisteren In een hoofdartikel de situatie in Liba non vergeleken met die in het voor-oor- logse Oostenrijk. „Toen Hitier na de verkiezingsoverwinning in de Saar aan zijn reeks van veroveringen begon was zijn eerste slachtoffer Oostenrijk, dat hij in zijn macht kreeg door middel van samenzwering en subversieve activitei ten en dat hij vervolgens In bezit nam als deel van het Derde Rijk", aldus de Times. Deze gemakkelijke overwinning was een enorme morele steun voor de uit voering van zijn denkbeelden de wereld te veroveren, en niets kon hem nu meer verhinderen zulks te doen, behalve de wereldoorlog die in 1939 ontbrandde, schrijft het New Yorkse blad. „Een onheilspellende parallel van de ze tragische gebeurtenissen is in het Midden-Oosten ontstaan, waar presi dent Nasser met de hulp van de Rus sen in staat is een panarabisch impe rium op te bouwen, waarin Syrië met de Saar en Libanon met Oostenrijk kan worden vergeleken „Indien de geschiedenis van de jaren dertig een les inhoudt voor de jaren vijf tig, dan is het deze dat een onafhanke lijk Libanon noodzakelijk is voor het be houd van de vrede en het evenwicht van krachten in het Midden-Oosten, even als Oostenrijk dat was en is voor de zelfde doeleinden in Europa. „Oostenrijk is verhinderd zich aan te sluiten bij Duitsland en een analoge maatregel zou inzake Libanon zeer ge wenst zijn. „De Volkenbond was niet in staat een verbod van de „Anschluss" van Oosten rijk Hitier af te dwingen. Maar de Ver enigde Naties die de communistische agressie in Korea een halt hebben toe geroepen, zullen wel degelijk een Liba nese aansluiting bij Nassers Verenigde Arabische republiek kunnen tegenhou den", aldus The New York Times. Uit de hoofdposten van de gecombi neerde balansen van de 34 representa tieve handelsbanken, verstrekt door de De Nederlandscbe Bank, blijkt dat de kredietverlening in mei verder is ge daald. De post overige debiteuren be droeg per uit. mei ƒ2.898.1 min. tegen ƒ3.017.5 min. per uit. april. De post de biteuren overheid daalde eveneens en wel van 277 min. In april tot 236 min. in mei. Bij de vier grote banken daalde de post overige debiteuren ƒ1.983.5 min. per uit april tot 1.876.2 min. per uit. mei, de post debiteuren overheid gaf een daling te zien van ƒ239.9 min. tot ƒ203.1 min. De post kas steeg bij de 34 banken van 638.5 min. tot 679.7 min. De post depositos en spaargelden gaf een daling te zien van 1.932.7 min. tot ƒ2.069.2 min. De post creditsaldo van cliënten beliep uit. mei 3.787.4 min. tegen ƒ3.647.6 min. per uit. april. Per uit. mei is de kredietverlening aan particulieren bij de 34 banken t.o.v. 1 januari 1958 met ƒ208.4 min. gedaald. In nauwe samenwerking met de „Vereniging tot bevordering van het slagersvakonderwijs" gaat de „Stich ting tot opleiding van werknemers in de vleeswarenindustrie" per 1 september a.s. cursussen houden voorlopig in Alk maar, Deventer, Doetinchem, Eindho ven, Groningen, Leiden, Nijmegen, Rot terdam, Utrecht en Zwolle. Deze cursus vormt het theoretische deel van de driejarige vakopleiding die men wil geven aan alle mannelijke werknemers in de vleeswarenindustrie van veertien tot zeventien jaar, die ten minste vijf jaar lager onderwijs geno ten hebben, tot vermeerdering van hun vakkennis en algemene ontwikkeling. Deze lessen vergen vijf uur per week, behalve in de maanden juli en augus tus. Hun praktische opleiding ontvan gen de jongelui in de bedrijven waar zij werkzaam zijn en die geregeld door con troleurs zullen worden bezocht. Nog anderhalve maand zal de jeugd van Poelenburg en de Oosterzij geduld moeten hebben. Begin september hoopt het actieve „voorlopige bestuur" met de nieuwe speeltuin „Poelenburg" te beginnen. Na de bouwvakvakantie, die gisteren is be gonnen, zal onder leiding van de heer de Vries van Openbare Werken een aanvang worden gemaakt met de aan leg van de speeltuin. Het is hard nodig want in Poelen burg, een wijk met jonge gezinnen en heel veel kinderen zijn de klachten over de vernielzucht van de jeugd niet van de lucht. Jammer dus dat de speel tuin pas na de vakantie klaar komt. Eerste zorg van het handjevol men sen dat het speeltuinwerk op gang ge bracht heeft, is een vereniging met een paar honderd leden op te zetten. Dan zitten ze safe met de centen, en kun nen ze pas goed beginnen. Binnenkort zal er in zaal Dom een oprichtingsver gadering belegd worden. Een tweede zorg is dat er niet ge noeg vrijwilligers zijn om het oude ma teriaal een erfstuk van wijlen de speeltuin aan de Oosterstreng op te knappen. Het is niet prettig als alles op een of twee man aankomt. Een schilder zou heel welkom zijn. Overigens zit het de oprichters wel mee. Ze hoeven op de vergadering niet met lege handen te komen. De chèque van de Hoogovens, die op de dag van de duizendste woning aan burgemees ter Nielen werd overhandigd voor de speeltuin zal een behoorlijke steun in de rug zijn. Bovendien heeft de ge meenteraad onlangs alle steun toege zegd aan de speeltuin- Het zal een juweeltje worden, met een draaimolen, glijbaan, schommels, een speelvijver, zoiets als in Velserend, en een mooi gebouwtje voor de oppas ser. Ook de ouders hoeven zich niet te vervelen. Er is een terrasje, waar ze koffie, limonade enz. kunnen krijgen, terwijl de jeugd zich in het water of in de tuin amuseert. Ook 's winters wil men de jeugd be zig houden. Hoe, dat is de vraag nog. In ieder geval zal het succes van de speeltuin voor de organisatoren een sti mulans zijn om ook hiervoor een oplos sing te vinden. De te Heemstede opgerichte volks dansvereniging blijkt een succes te zijn. Tot begin mei hebben de cursisten ge oefend in de slotzaal van Assemburg. Daarna moest deze in verband met de drukte van de trekkers worden verla ten zodat een onderdak werd gevonden in het Groene Huis te Beverwijk. Za terdag zal de volksdansgroep deelnemen aan een volksdansbal in Castricum sa men met groepen uit Amsterdam, Cas tricum en Alkmaar. Het ligt in de be. doeling van de Heemskerkse volksdans groep binnenkort openbare dansdemon- straties te houden op verschillende plaatsen in Heemskerk om zodoende be langstelling voor de volksdanskunst te wekken. Het raadsbesluit van 12 september 1957 gewijzigd bij besluit van 24 april 1958 tot onteigening van gronden in het uitbreidingsplan Meerestejjn is bij K.B, van 25 juni 1958 goedgekeurd. Aan de academie voor lichaamscul tuur te Amsterdam slaagde voor het examen chiropodiste (Voetkundige) mevr. M. Woldhuis-Bruynen, Stet- weg 11, Wijk aan Zee. Ter vervulling van de vakatures in de gemeenteraad van Finsterwolde, ontstaan wegens het bedanken van da raadsleden P. Alles, M. Kuiper en J. Mulder, allen P.v.d.A. en Th. H. Bar- lagen en H. Houwen, beiden „Gemeen tebelangen", heeft de voorzitter van het centraal stembureau tot leden van de raad benoemd de heren G. G. Smit, (P.v.d.A.), P. Nuninga, H. Meijer, J. F, Brinkman, allen „Gemeentebelangen" en F. E. Bulten, (C.P.N.). De lijst van de Party van de Arbeid was uitgeput, zodoende is maar een kandidaat van die partij benoemd. In tegenstelling met hetgeen in onze advertentie van 11 juli vermeld werd, is onze zaak a.s. maandag NIET de gehele dag geopend, doch vanaf 13.00 uur. Lange Veerstraat 32 - Haarlem De Haarlemse Melkhandel houdt haar vakanties van 20 juli t/m 16 augustus. Evenals vorig jaar wordt niet aan huis bezorgd, maar met een bel aan de wagen gevent. Bij zieken, ouden van dagen en allen die daartoe de wens te kennen geven, wordt aan huis bezorgd. Schriftelijke aanvragen daartoe bij het secretariaat, Oranjestraat 78, voor woensdag 16 juli. Wij verzoeken uw medewerking. Herenkonfektie Bedrijfskleding Herenkonfektie waarborgt kwaliteit HOE BESTAAT HET 1HOE BESTAAT HET 11 ttgen onderstaande ONGELOOFLIJK LAGE PRIJZEN -e- AMERIKAANSE stalen officiers-ledikanten met spiraal (opvouwbaar). Formaat: 1.95 x 0.78 x 0.42 m. f 1 7.75 per stuk. AMERIKAANSE -*■ stalen stapel-ledikanten met spiraal (uitneembaar). Formaat: 1.95 x 0.78 x 0.42 m. f 44.- per stuk. Hoogte tussenruimte 0.79m. totale hoogte 1.68 m. KUSSENS f 4.85 per stuk. Zo/ang de voorraad strekt. Prijzen af opslagplaats. Haast U Verzending van telefonische of schriftelijke bestellingen onder rembours. Te bezichtigen: n.V. HILLTRAOE Stadionwag 39, kl. 6, Rotterdam, Tel. 75 849, na 18 uur 70 881. kan heel goed samen gaanKijkt U maar eens bij RHEE MODERN zijn onze nieuwe machines, die ons bij het wasproces onschatbare diensten bewijzen. OUDERWETS is ech ter de degelijkheid van onze werkmetho de, waarbij ook aan het kleinste zakdoekje de grootste zorg wordt besteed. Kortom: Uw was is in beste handen bij: 'NTERIEURV BLEEKERSVAART- WEG 57 - TEL. 38201 MFPMSTFDC Copyright by Uitgeverij Castermaa Hallo, hallo, hief de aarde Maanraket, qeef Antwoord Hallo' Hallo'.... Hemeltje lief, a/s wij maar geen - vergissing in Onze berekening gemaakt hebben!... Dat zou verschrikkelijk zijn' OnjsldUtMert yym, vei van Aen veUvtj OnUfarvdert eveme+vl asm fat Hallo, hallo,maanraket -Geef antwoord'.... Aardige strop voor ons, verdorie, a/s ze 'ns allemaal de dood zouden hebbengevonden Hallo,hallo, maanraket?... <3 OO Advertentie Copyright P. I. ox 6 kopenhagen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 10