Hevig noodweer i boven Limburg Wm Officier van justitie in Miinchen hielp kamparts van Buchenwald Touringcar van de weg geraakt; noodlanding van helikopter INederlandse troepenzending poging tot intimidatie De Mei-dagen van 1940 herleven in IJmuiden Olifant zakt op rondgang door het wegdek 105 Hong Khroesjtsjev snel uit Berlijn naar Moskou Tussen drag line gekomen Uitgetrokken - wat dan? VERKEER PLAATSELIJK ENIGE TIJD ONTWRICHT Zwitserse kabinet wil kernwapens voor leger Amerikaanse oud-senator van Florida kwam tussenbeide Nieuw model dwarsligger Van gazon in een vaart gegleden Luchtaanval op West-Sumatra Processen tegen aren 14-jarige jongen op slag gedood Benzineprijs verhoogd Warm met onweer Bet weer. Douglas-Home niet naar Zweden Djakarta beschuldigt OP STAANDE VOET ONTSLAGEN Tweejarig kind ver dronken Kardinaal Stepinac geopereerd Generaals in Algerije onderscheiden In Blijclorp Dropping films per helikopter voor N.T.S. „Dringende werkzaam hedenoorzaak van overhaast vertrek Meer wind ZATERDAG 12 JULI 1958 82ste JAARGANG No. 29958 Boven Zuid-Limburg heeft vrijdagavond geruime tijd een hevig noodweer gewoed, dat het verkeer plaatselijk enige tijd heeft ontwricht. Tengevolge van te weinig zicht moest een Sabena-helikopter, die van Brussel op weg was naar Keulen, op het vliegveld Zuid-Limburg te Beek rond kwart over zeven een noodlanding maken. De treinenloop onder vond hier en daar, o.a. op de lijn HeerlenKerkradeVal kenburg, enige vertraging. In het dorpje Epen geraakte een touringcar met toeristen tengevolge van de hoge waterstand van de weg. De bus kwam in een greppel terecht en liep slechts lichte schade op. Geen der inzittenden werd gewond. In een radio-uitzending, die het gehele land bestreek, heeft het Indonesi sche ministerie van voorlichting commentaar geleverd op het besluit van de Nederlandse regering, om een beperkt aantal troepen naar Nederlands Nieuw-Guinea te zenden. Tevens werd daarbij ter sprake gebracht een be richt in de Nederlandse pers, dat in Indonesië plannen zouden bestaan om op de Indonesische onafhankelijkheidsdag op 17 augustus een aanvang te maken met Indonesische infiltratie in Nederlands Nieuw-Guinea. Volgende week Crisis in Azerbeidsjan? Mia gaat de ruimte in Sociaal commentaar J&e MORRIS before you fay/ SUEDE JASJES IN KLEUREN Aan zee Het weer in Europa BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraal 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umulden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt rich hei recht voor adverlentlën eventueel ronder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, 7.90 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.50 uur 's avonds tel. 21544. iiiiiiitiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiii De Engelsman Robin Douglas-Home, die naar de hand van prinses Mar- garetha van Zweden dingt, heeft mee gedeeld dat hij voorlopig geen bezoek aan Zweden zal brengen. De reden voor dit besluit wilde hij niet noemen. Twee dagen geleden werd bekendge maakt, dat prinses Sibylla, de moeder van prinses Margaretha, Douglas-Ho me had uitgenodigd naar haar zomer residentie te komen. De Engelsman werd vandaag in Zweden verwacht. Het is mogelijk dat hij slechts de pers op een dwaalspoor heeft willen brengen. In Epen kregen het heel wat bomen, televisiemasten en terrasstoeltjes zwaar te verduren. Terrasjes spoelden leeg. De bewoners van de in het Geul- en Gulp- dal gelegen dorpen ondervonden heel wat wateroverlast, evenals de kampeer ders te Valkenburg. In Epen en Etena- ken, een géhucht van Wijlre, drong het water zelfs de huizen binnen. Plaatse lijk stonden bovendien de wegen blank. Het vliegveld Beek noteerde in twintig minuten tjjds een regenval van 17 mm. Tot twee maal toe heeft het onweer de spoorwegen vrijdagavond parten ge speeld. Om ruim half acht sloeg de blik sem in de dakveiligheid van een trein op het traject Geldermalsen-Dordrecht. Men kon tijdig een zogenaamde „blauwe engel" inzetten. Om tien minuten over acht sloeg de bliksem in de dakveiligheden van de trein Gouda-Alphen. Hier duurde de stremming langer en moesten er twee treinen worden opgeheven. Inmiddels functioneert de dienst weer normaal. De uitzending bevatte een waar schuwing aan Nederland dat elke poging van Nederlandse zijde om door toepassing van geweld een nieuw con flict in het leven te roepen, slechts zou kunnen uitlopen op een grotere rampspoed en een nieuwe spanning zou teweeg brengen in de internatio nale betrekkingen in de wereld". ,,De inhoud, zowel van de bekend making door Den Haag als van het bericht in de Nederlandse pers is zeer frappant en wekt de indruk, dat er slechte 'bedoelingen achter zitten", al dus het commentaar van het ministe rie, dat de voorgenomen troepenzen ding qualificeerde als „een poging tot intimidatie" van Indonesië. „Het is niet onmogelijk, dat de Nederlanders Neder lands Nieuw Guinea willen gebruiken als een militaire basis van waaruit de beheersing van Indonesië kan wor den bereikt door voordeel te trekken uit chaotische toestanden, die worden veroorzaakt door verstoring van rust en orde, zoals de huidige opstand en andere ondermijnende acties". Het bericht in de pers was „naiei aldus de uitzending van het ministerie van voorlichting, „aangezien het alleen maar een provocatie inhoudt die ten doel heeft, de werkelijke Nederlandse doeleinden in Nederlands Nieuw Guinea te bemantelen". De Zwitserse regering heeft meege deeld, dat zij het leger met kernwa- pens wil uitrusten. Het departement voor militaire zaken heeft opdracht ge kregen te onderzoeken welke typen kernwapens nodig zi)n en hoeveel dit nieuwe wapenprogram zal kosten. De regering zal na ontvangst van het rap port een boodschap aan het parlement zenden, waarin de bijzonderheden van het program vervat zullen zijn. Men verwacht in het parlement een langdurig scherp debat daar vele so cialisten wier partij de grootste is tegen uitrusting van het leger met kernwapens zijn. In haar verklaring zegt de Zwitserse regering, dat er steeds nieuwe en klei nere typen kernwapens worden inge voerd en dat kernwapens in de niet te verre toekomst in gewicht en ver plaatsbaarheid waarschijnlijk niet van de huidige conventionele wapens zul len verschillen. De regering is van mening, dat Zwitserland met het oog op de centrale ligging in Europa ge makkelijk een slagveld zou kunnen wor den en daarom dë meest doeltreffende wapens nodig heeft om zijn onafhan kelijkheid en neutraliteit te verdedigen. Zwitserland blijft echter streven naar vermindering van alle typen bewape ning in de wereld, aldus de regerings verklaring- SÉiiÊÉfMll Tijdens de filmopnamen van de Rank-organisatie voor de film Operatie Amsterdam" in IJmuiden herleefden vrij- dagmiddag de mei-dagen 1940. Hier ziet men Nederlandse soldaten in actie na een Duits bombardement op de haven. (Van onze correspondent in Bonn) BONN, hedenmorgen Het onderzoek, dat de Beierse minister van justitie heeft gelast om na te gaan hoe het mogelijk was, dat de voormalige S.S.-arts in het concentratie kamp Buchenwald, Hans Eisele, naar Egypte kon ontkomen, heeft er toe geleid, dat de eerste officier van justitie in de landshoofdstad Miinchen, mr. Max von Decker, is ontslagen. Gebleken is, dat Von Decker al in 1954 van een advocaat in Neurenberg ernstig belastend materiaal had ontvan gen over Eisele's praktijken in Buchenwald. Hij heeft die noch aan de criminele recherche, noch aan de politieke afdeling der justitie te Miinchen doorgegeven. -'V S Bij de Ned. Spoorwegen is een nieuw model dwarsligger geconstrueerd. Deze bestaat uit blokken beton, die verspringend tegenover elkaar liggen, elk blok gekoppeld met twee overliggende door middel van uitneembare buizen. De vaste ligging van de rails wordt hierdoor sterk bevorderd, zowel op rechte stukken als in bochten. De spoorstaven worden met verende draadklemmen elastisch op de betonblokken geklemd. Proeven met het nieuwe systeem zijn volop gaande. Vrijdag is het tweejarig zoontje van de mm. H. uit Den Helder te water geraakt en verdronken. Het jongetje speelde op een gazon voor het ouder lijk huis en is toen waarschijnlijk uit gegleden en in de daarlangs lopende Doggersvaart geraakt. Omwonenden hebben het kindje al na enige minuten weer op het droge kunnen brengen, maar ook de spoedig gearriveerde arts kon de levensgeesten niet meer opwek ken. Aloysius kardinaal Stepinac, de <30- jarige aartsbisschop van Zagreb en pri maat van Joegoslavië, is donderdag in de pastorie van Krasitsj waar hij ge dwongen verblijf houdt, aan het rech terbeen geopereerd, aldus bericht UPI. De operatie vond plaats in da woon kamer van de pastorie met een divan als tafel. Dr. Bogicevitsj deelde na af loop mede dat de -«atiënt niet werd verdoofd tijdens het afbinden van een ader. De kardinaal lijdt reeds g iime tijd aan stoornis van de bloedsomloop welke in het rechterbeen dreigde over te gaan in trombose. De minister heeft verder bekendge maakt, dat Von Decker van 1931 af lid is geweest van de Nazipartij en dat hij opdracht heeft gegeven om eens na te gaan hoeveel voormalige Gestapo-agenten er wel bij de justitie te Miinchen werkzaam zijn en in hoe verre zjj Eisele bij zijn vlucht hebben geholpen. Via de procureur-generaal der bonds regering is de autoriteiten der Ver enigde Arabische Republiek in Cairo verzocht Eisele die om politiek asyl heeft gevraagd, doch anderzijds ver klaarde helemaal niet te zijn gevlucht, doch een vakantiereis door de landen van het Midden-Oosten te maken en .vroeger of later" naar West-Duitsland te zullen terugkeren in voorarrest te stellen, hangende de beslissing over zijn eve_ntuele uitlevering. (Tussen West- Duitsland en Egypte bestaat geen uit leveringsverdrag). Bij de Amerikaanse autoriteiten zijn de akten en dossiers opgevraagd, die dienden bij de zaak te gen Duitse kampartsen (onder wie Eisele) voor het geallieerde tribunaal in Neurenberg in 1947. Naar aanleiding van de vlucht van Eisele schrijft de „Frankfurter Neue Presse" dat „zij, die met de zaak be kend zijn, weten, dat de Amerikaanse oud-senator van de staat Florida, Clau de Pepper, in 1945 en 194fi tussenbeide is gekomen, eerst om Eisele's doodstraf om te zetten in levenslang, later om zijn straf te verminderen tot zeven jaar." De zuster van Eisele is volgens het blad getrouwd met een restaurateur uit Florida. „Senator Pepper bezocht vaak het restaurant van Eisele's zwager," zo gaat het blad voort. „Deze zwager droeg aanzienlijke sommen bij aan de verkiezingscampagne van de senator." De Britse vereniging van artsen heeft inmiddels geprotesteerd tegen het feit, dat de Duitse vrouwelijke arts, dr. Herta Oberhauser, die des tijds veroordeeld is wegens experi menten op gevangenen van de nazi's, weer het beroep van arts uitoefent. De vereniging heeft op haar jaarver gadering te Birmingham een resolutie aangenomen, waarin zij haar bezorgd heid te kennen geeft over de houding van de Westduitse autoriteiten in deze, die niet belet hebben, dat deze arts weer aan het werk gegaan is. Dr. Her ta Oberhauser werd, toen zij als vrij willigster werkte in de concentratie kampen, een „jonge fanatieke nazi" ge noemd. Zij kreeg 20 jaar gevangenis straf, maar werd in 1952, na vijf jaar te hebben gezeten, op vrije voeten ge steld. De Franse ministerraad heeft aan ge neraal Raoul Salan, opperbevelhebber in Algerije, de militaire Medaille toege kend. Generaal Massu werd van bri gade-generaal tot divisie-generaal be vorderd. Ook Salans adjudant te velde, generaal Jouhaud, werd bevorderd tot generaal der luchtmacht, Vrijdag is een olifant van diergaarde Blijdorp, terwijl hij bereden door een op passer een rondgang in de tuin maakte, bij het beververblijf door het wegdek gezakt. De berijder voelde het dier op eens onder zich wegglijden, meer dan een meter diep, en raakte zelf met bei de voeten de grond. Aanvankelijk meen de hij dat de olifant onwel was gewor den en in elkaar was gezakt. Dit bleek echter niet zo te zijn. Toen de oppasser van haar rug sprong, bracht „Kamala" haar voorpoten op het vaste weggedeelte en trok daarop de achterpoten bij. Ze heeft van de val geen nadeel ondervon den. Of de bevers, die ter plaatse hun „burcht" hebben gebouwd, meer uit gangen hebben gemaakt, is nog niet met zekerheid te zeggen. Het is wel mogelijk dat zij op deze manier het wegdek heb ben ondermijnd. Het hoofdkwartier van de Indonesi sche luchtmacht heeft medegedeeld, dat stellingen der opstandelingen in de bergen van West-Sumatra woensdag j.l. zijn gebombardeerd en gemitrailleerd, waardoor onder de opstandelingen vele slachtoffers zijn gevallen. De aanvallen werden ondernomen op Batu Kangkung en Sungai Limau, waar naar wordt gemeend de minister van defensie der revolutionaire regering, Burhanuddin Harahap, en majoor Na- wawi, de voormalige chef-staf van het militaire commando van Zuid-Sumatra, zich schuil houden. Het is niet bekend of zij tot de slachtoffers behoren. Er werden bommen geworpen op huizen, die door de opstandelingen tot kazernes waren ingericht. Volgens het communiqué zijn de opstandelingen in paniek gevlucht. De speciale V.N.-commissie voor Hongarqe heeft te New York bekend gemaakt van de Amerikaanse regering vernomen te hebben, dat 105 personen, die al eerder voor tegen-revolutionaire activiteit een veroordeling in Hongarije ondergingen, opnieuw berecht zullen worden. In het gebouw van het opper- gerechtshof van Boedapest hangen aan kondigingen van 105 herzieningen van processen, welke tussen 7 en 16 juli zullen dienen. De commissie is gereed gekomen met haar rapport over de arrestatie en executie van oud-premier Imre Nagy en de drie andere opstandelingenlei ders. De commissie heeft aan alle in stanties die daartoe in staat waren in lichtingen verzocht over processen in Hongarije. Alleen de Amerikaanse re gering heeft hierop gereageerd met het bericht, dat gedurende tien dagen in juni 100 berechtingen en herberechtin- r n in Hongarije hebben plaatsgehad. Dinsdag 22 juli zal een proef geno men worden met het droppen van film materiaal bestemd voor het journaal van de Nederlandse Televisie Stichting. Tussen 2 en 3 uur op die dag ver schijnt er een helikopter boven Hil versum om een film te droppen over de Vierdaagse. Wanneer deze proef vol doet, ligt het in de bedoeling helikop ters in te schakelen voor sneller trans missie van films die'in ons land zijn opgenomen en die op dezelfde dag nog voor het journaal gebruikt kunnen worden. Khroesjtsjev is gisteren, na afloop van de morgenzitting van het partij congres van de Oostduitse communis ten in Oost-Beriijn. naar Moskou ver trokken. Een Oostduitse functionaris verklaarde dat „dringende werkzaam heden in Moskou" de oorzaak zijn van dit overhaast vertrek. Sommige waar nemers brengen dit in verband met het feit, dat de premier van de aan Perzië rrenzende Sovjet-republiek Azerbeidsjan, Ragimov, even plotse ling van zyn functie is ontheven. De secretaris van de communistische par tij, Achoendov, is in zijn plaats be noemd. Ragimov was ook lid van het centrale comité van de Russische com munistische partij. Khroesjtsjev is met een TU-104 straal- passagiersvliegtuig naar Moskou terug gekeerd. Op het vliegveld deden partij leider Ulbricht, premier Grotewohl en leden van de Russische afvaardiging naar het Oostduitse partijcongres hem uitgeleide. Ook maarschalk Malinofski, de Russische minister van defensie die met vakantie in Oost-Duitsland is, was op het vliegveld aanwezig. Op het werk aan de afsluitdam tus sen Vrouwepolder en Kamperland heeft zich vrijdag een bedrijfsonge val voorgedaan, waardoor de 14-jarige smeerjongen E. L. uit Wissekerke om het leven kwam. De jongen kwam door onbekende oorzaak met zijn hoofd tussen bovenbouw en onderstel van een draai ende dragline terecht en werd op slag gedood. De politie stelt een onderzoek in. Zo ging de Thor-Able raket van de Amerikaanse luchtmacht met aan boord Mia de muis te Cape Canaveral de ruimte in. De raket is neergekomen in de buurt van het eiland Ascension. De afgelegde afstand, ongeveer 9.000 km is nagenoeg die tussen Washington en Moskou. Tot nu toe zijn alle pogingen om de neuskegel met de muis terug te vinden, mislukt. De proef had ten doel het onbeschadigd laten terugkeren in de atmosfeer en naar de aarde van een neuskegel van geheim ontwerp. (Van een medewerker) Enkele jaren lang hebben we bijna niet hoeven te schrijven over de bijverschijnselen van de werkloos heid, maar nu neemt het aantal vragen weer toe, welke verband houden met werkloosheidsuitkering. Een van de meest actuele vragen is wel wat er gaat gebeuren indien iemand zogenaamd „uitgetrokken" is. Voor de oorlog betekende het begrip „uitge trokken werkloze", of nog erger „dubbel uitgetrokken", hetzelfde als diep in de armoede zitten. We herinneren ons zelf eens te hebben behoord tot deze categorie. Wie dubbel uitge trokken was kwam in beginsel in aanmerking voor steun, maar om dat te kunnen „genie ten" mocht men zelf niets bezitten. We waren in die tijd nog vrijgezel, maar het huwelijk was toch niet zo ver ver wijderd en dus stond er iets op het spaarbankboekje. Het steunbedrag was in die tijd voor een kostwinner, in de gemeente waar we toen woonden 14 per week. Aangezien het spaarbankboekje een saldo van 1.000 vertoonde, kregen we de boodschap over een jaar maar eens terug te komen. We mochten namelijk per vveek van ons eigen spaarbankboek je anderhalf maal het steunbedrag of wel 21 per week opmaken. De verbittering die deze situatie, vol komen terecht, opriep werkt nog altijd bij de arbeiders na. Ten onrechte, want deze situatie is voltooid verleden tijd. Zoals bekend heeft thans een arbeider die minder dan 6.900 per jaar verdient en onvrijwillig werkloos is, aanspraak op een werkloosheidsuitkering over ten hoogste 126 werkdagen of 21 weken per jaar. Het percentage van de uitkering is afhankelijk van zijn burgerlijk be staan. Deze uitkering is geen gunst, maar een recht, dat hij zich heeft verdiend door te werken. De vraag of hij een dun of dik spaarbankboekje heeft, is van geen enkee invloed op deze uitkering. Hjj mag, bij wijze van spreken, mil jonair zijn. Wanneer evenwel die 126 dagen voorbij zijn, en hij heeft dan nog geen werk, dan neemt de gemeenschap de zorg over die hij zelf voor de eerste 21 weken had gedekt Sociologisch ge zien vinden we dit nog steeds geen ide ale situatie, maar het gaat ons in dit artikel alleen om de vraag wat er dan gaat gebeuren. De werkloze moet zich dan melden bij de dienst van Sociale Zaken in de gemeente waar hij woont. Het is na melijk niet meer als vóór de oorlog, dat de gemeente dan kan geven wat zij kwijt wenst te zijn. Neen, dan treedt de zogenaamde sociale voorzie ningsregeling in werking. Er zijn twee soorten regelingen, de zogenaamde a- en b-regeling, waarbij we het vandaag alleen over de b-regeling zullen hebben. De b-regeling voorziet in een uitkering aan werknemers, die voor hun bestaan in hoofdzaak zijn aangewezen op arbeid in loondienst en dat tot de loongrens van 6900. Laten we nu nadrukkelijk beginnen te zeggen, dat de sociale voorzienings regeling in ons land zich zeer beslist onderscheidt van armenzorg. Hier is derhalve niet de armenwet van toepas sing, maar indien men onvrijwillig werk loos is kan men van te voren vaststel len welke uitkering men zal ontvangen. Bij armenzorg of hoe we dit dan ook tegenwoordig mogen noemen, vindt als regel eerst een verwijzing plaats naar kerkelijke of particuliere liefdadigheids instituten. Eën ander kenmerk van de sociale voorzieningsregeling is. dat een rivisiemogelijkheid een vijziging in de uitkering kan brengen. Eenmaal uitge keerde bedragen zijn, in tegenstelling tot de uitkeringen krachtens de armen wet, in het algemeen gesproken, niet verhaalbaar. (Vervolg op pagina 8) Met ingang van 14 juli a.s. zal de verkoopprijs voor autobenzine met 0,5 cent, en die voor tractorpetroleum met 0,25 cent per liter worden verhoogd. De ze verhoging is naar Shell-Nederland meldt een gevolg van de recente stij ging van de wereldmarktprijs. Advertentie BARTEUOR.SSTR HAARLEM TEl. 13439 FERD. BOLSTR 48 A'DAM TEL. 717162 (Van onze weerkund;«e medewerker) Reeds vrijdagavond trok er een on weersfront van België het zuiden van Nederland binnen waarbij plaatselijk veel regen viel. In Zeeland v.-erd 10-30 mm. regen gemeten en in zuid-Limburg op enkele plaatsen meer dan 40 mm. Enkele van deze bui°n gingen van ha gel vergezeld. Ook in het westen viel enige regen maar op de meeste plaat sen bleef het droog. Vandaag voerde een zuidoostelijke wind warmere lucht uit Frankrijk en Duitsland aan. Wel is mogelijk dat het op enkele plaatsen tot buien komt. Zondag bereikt een oceaandepressie noord-west Frankrijk waardoor de zuidoostelijke wind krachtiger wordt maar aanvankelijk nog warme lucht blijft aanvoeren. In de loop van de dag zullen van het zuiden uit de regen en onweerskansen groter worden. Het weer krijgt hierdoor een meer onbe stendig karakter al zal de temperatuur voorlopig nog op een zomers niveau blijven liggen. Verwachting tot zondagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Koeler weer met enkele buien, maar ook perioden met opklaringen. Matige tot krachtige, later mogelijk verder toenemende zuidelijke tot zuidwestelijke wind. Zondag: Zon: 4.34-20.56. Maan: 1.54-17.47. Maandag: Zon: 4.35-20.55. Maan: 2.39-18.42. Zonnig en zomers en in de middag vrij warm. 22-24 gr. C. Zeewater 16 gr. C. Vooral zondag toenemende onweers- kans. Vooruitzichten: Ook aan het strand in de loop van zondag kans op een regen- of onweersbui, minder sta biel en later iets koeler. max oeersl. Stauon Weer temp. a tg ei. gisteren 24 uur StoeKfioim half bew. 21 0 Oslo onbewolkt 22 0 Kopenhagen zwaar bew. 21 0 Londen zwaar bew. 24 0 Amsterdam licht bew. 23 2 Brussel licht bew. 26 0 Luxemburg onbewolkt 26 0 Partji zwaar bew. 26 0 Nice onbewolkt 26 0 Berum licht bew. 25 3 E'ranatun licht bew. 29 0 Muncr.ec licht bew. 27 0 Ziirich zwaar bew. 28 0 lieneve onbewolkt 28 0 Locarno onbewolkt 27 7 Wenen onbewolkt 28 0 InnsbrucJt zwaar bew. 29 0.1 Soma onbewolkt 28 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1