EEN LANGE, HETE ZOMER in Rembrandt O Haarlem heeft drie nieuwe speelterreinen Vraag geen verf.vraag Rl In en buiten de speeltuinen DUIZENDEN KINDEREN VIEREN VAKANTIE Morgen vijftien eindstrijden op Eindenhout te Haarlem Film naar roman van William Faulkner Mannen zonder wet 'n Kindermeisje voor papa gezocht Schloss in Tyrol School voor misdaad Reprises Abbott en Costello bij de kannibalen Felle brand in rietschelf OPRUIMING LeidsepleinPretoriaplein en Hendrik Roozenlaan verbeterd SLEUTEL WEG? Uitgebreid programma van de Haar lemse Katholieke Vereniging voor het gezin Om tenniskampioenschappen van het Haarlemse district Tien geboden van Ulhricht ZATERDAG 12 JULI 1958 -taGINA 2 Films: Diversen Apotheken en dokters- diensten Roxy Frans Hals Cinema Palace Lido Luxor In Noordwijk Aanrijding op vier sprong in Aerdenhout DINSDAG 15 JULI TAPIJTEN - BEDDEN - MEUBELEN KOOPJES OP ALLE AFDELINGEN KRUISSTRAAT 11 - HAARLEM - TELEFOON 11491 CENTRALE VERWARMING POW-R-MATIC Oliebranders GROEN. Co. Verwarring bij Zanenlaan-Middenweg H.H. missen op zondag in dekenaat Haarlem Oproep van wethouder DE SLEUTELSPECIALIST" Velerlei attracties V.K.D.-nieuws Eigen programma Ongeluk bij kruising Westelijke Randweg- Leidsevaart Burgerlijke Stand Haarlem fggfr Bt A I» I O MOORS FILMJOURNAAL De Amerikaanse regisseur Martin Ritt heelt een lange film gemaakt van Faulkners roman De lange hete zomer. Wij zijn er niet wild van geworden, want alles wat de film doet is ons fotografisch op de hoogte brengen van wat er zoal in de oorspronkelijke roman gebeurt. Dat kan men echter beter ontdekken door de roman zelf te lezen in de zo oorspronkelijke stijl van Faulkner. En dan zal men als vrijwel steeds ont dekken dat weliswaar een aantal feiten kloppen, hoewel niet alle, maar dat de atmosfeer, waarin het drama zich af speelt, niet in de film tot haar recht komt. Ben Quick is een zwerver, die zijn woon- plaats heeft moeten verlaten omdat men CINEMA-PALACE: Das Schloss in Tirol, alle leeft.; 2. 4.15, 7, 9.15 uur. Vanaf zo.: De rode ballon, a. 1.; 10.30 u. FRANS HALS: Kindermeisje voor papa ge zocht, 18 j. 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2. 4.15, 7, 9.15 uur. Di. 2.30, 8 uur. LIDO: School voor misdaad, 14 j.; 2, 4.15, 7. 9.15 uur. Za.-avond: Verborgen moederschap, str. volw.; 23.30 uur. LUXOR: A en C bij de kannibalen, a. L 2. 7, 9.15 uur. Za. en zo. 2. 4.15, 7, 9.15 uur. Elke dag (beh. zo.): Trouwe kameraden, alle leeft. 10.30 uur. MINERVA. T.m. zo.: Silk Stockings, a. L 7, 9.15 uur. Za. en zo.: Geef 'm de ruimte, a. L Za. 2.30 uur. Zo. 2, 4.15 u. Ma.: Bonjour Tristesse, str. volw.: 8.15 u. Di. en wo.: Marquerite Gautier, str. volw.; 8.15 uur. REMBRANDT: De lange hete zomer, 18 J. 2. 4.15, 7, 9.15 uur. Vanaf ma.: Montagnes Jeugdvariété; 10.30 uur. ROXY: T.m. zo.: Mannen zonder wet, 14 j. 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2. 4.15, 7. 9.15 uur. Ma. tjn. do.: De weg der vergelding. 14 jaar. 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: De inspecteur-generaal, a. 1. 2.15, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Vanaf zo.: Vakantieprogramma met o.a. Donald Duck, Stan Laurel en Charles Chaplin, a. 1.; 10.30 uur. Tot en met 13 jull Sportpark, Heemstede: Circus Strassbur- ger. Aanvangstijden: 20 uur. Za. en zo. 14 en 20 uur. Zaterdag 12 jull Openluchttheater, Bloemendaal, 20 uur: Optreden van de Dutch Swing College Band. Zondag 13 Jull Openluchttheater, Bloemendaal, 1430 uur: Pianospel door Emmy van Eden. Maandag 14 Juli Grote Ktrk, 1530 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters, stadsbeiaardier. Haarlem Apotheken: Park-Apotheek, Kleverpark weg 13, tel. 11793; Centraal Apotheek, Grote Houtstraat 78, tel. 10500-10502; Bos- en Vaart Apotheek, Bos- en Vaartstraat 28, tel. 13290. Doktersdienst: Men belle nummer 11990. Tandartsen; J. H. Moltzer, Jan Steenlaan 9, Heemstede. teL 34547; mej. L Mosier, Staten Bolwerk 8, Haarlem, tel. 14464. Wijkverpleging: Men belle nummer 13883 (Wit-Gele Kruis). Dierenartsen: J. Hagedoorn. Heemsteeds* Dreef 11, Heemstede, tel. 35521. Zieken vervoer: G.G.D., tel. 14141; Mar griet, Turfmarkt 10 rd„ teL 21400. Aerdenhout Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand- voortselaan 162, Aerdenhout, tel. 26772. Doktersdienst: W. E. Ulrici, Spiegelen- burghlaan 20, tel. 27883. Tandartsen: Zie ondci Haarlem. Wijkverpleging: Zie onder Haarlem (Wit- Gele Kruis); H. J. G. Lugthart, Anjelieren- laan 5, tel. 26876 (Witte Kruis). Bloemendaal Apotheken: Bloemendaalse Apotheek. Bloemendaalseweg 85, tel. 57903. Apotheek De WUde, Broekbergenlaan 42, Santpoort- Dorp. tel. 02560-8284. Doktersdienst: C. Eenhoorn, Zuider Sta tionsweg 17, tel. 54003. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Wijkverpleging Zie onder Haarlem (Wit- Gele Kruis). Overveen Apotheken: Zie onder Bloemendaal. Doktersdienst: P. M. Wijkmans, Juliana- laan 130. tel. 61054. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Wijkverpleging: Zie onder Haarlem. Heemstede Apotheken: Zie onder Aerdenhout. Doktersdienst: K. L. Kout, J. de Witt- laan 23. tel. 38411; A. J. van Ravenswaay, Zandvoortselaan 70, tel. 36593. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Voorhout Doktersdienst: H. Walenkamp, Warmond, tel. 01711-220. Noordwijkerhout Doktersdienst: A. G. Th. van der Lugt, Hoogduinweg 20, De Zilk, tel. 02520-5707. Bennebroek Doktersdienst: E. de Graaf, Rijksstraat weg 53, tel. 02502-300. Lisse Doktersdienst: J. M. van Dijk, Achter weg 6, Lisse, tel. 3134. Haarlemmermeer Doktersdienst: Hoofddorp-Vijfhuizen: Bult, tel. 02540-6320. Nieuw-VennepAbbenes: v Nugteren. tel. 02546-220. Badhoevedorp SlotenVan Glabbeek. Noordwijk Doktersdienst: Mulder, tel. 2230. Wijkverpleging: Zr. Van Leeuwen, tel. 2907 (Wit-Gele Kruis). Hillegom Doktersdienst: J. J. Versluys, Hoofdstr. 42, tel. 5121. Apotheken: J. Bal, Hoofdstraat, Hille gom. Sanfpoort Artsen: M. Trooster. W. Daniëlslaac 14. Santpoort, tel. K 2560-8410. Apotheken (ook nachtdienst): Apotheek D: Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort, tel. K 2560-3284. en Bloemendaalse apotheek, Bloemendaalsewe- 85, Bloemendaal, tel. K 2500-22181. in hem een brandstichter ziet. Hij komt nu in een stadje dat beheerst wordt door een ruwe rijke dronkaard, Vamer genaamd, die wat in de jongeman ziet, te weten een handige en gewetenloze sluwaard. Hij gaat zaken met hem doen en verzoekt hem zelfs zijn dochter te trouwen, want hij wil kleinkinderen heb ben, die hem onsterfelijk kunnen maken. Bovendien zit zijn dochter Clara naar een man te snakken in dat eenzaam nest. Zijn zoon die al getrouwd is. doet niet veel anders dan zijn kinderlijk vrouwtje liefhebben. Dat is niet genoeg voor Vamer. De jongen moet ook wat presteren. Er ontstaat rivaliteit tussen de zoon en Quick, en aangezien de zoon de vader haat, sluit hij hem op in een stal en steekt de boel in brand, om de rivaal verdacht te maken. Hij redt ech ter onmiddellijk weer zijn vader in een ogenblik van spijt. Maar de dorpelingen die het op de „brandstichter" hebben gemunt, willen hem lynchen. Dat wordt belet door Clara, die dus tenslotte toch verliefd is op de boerenjongen, die zij zeide te minachten. Men kan de film zien in Rembrandt. Achttien jaar. Roxy neemt zijn bezoekers als ge woonlijk mee naar de ,,Far West" en de tijd van de rovers-te-paard. „Man nen zonder wet" maakt geen uitzonde ring. In de film, die niet boven de mid delmaat komt, staat een in vrede leven de, jonge rancher tegenover twee grote benden. Om de zaak tot een goed einde te brengen, sluit hij zich eerst bij de ene groep aan, daarna bij de andere en hij slaagt. Veertien jaar. Vanaf maandg gaat, ook in Roxy, „De weg der vergelding", eveneens een film met veel schoten en een dichte wolk kruitdamp. Veertien jaar. De film „Een kindermeisje voor pa pa gezocht" is een gezellig niemendal letje van Duitse makelij, zeer geschikt voor een paar verloren uurtjes in de vakantie. De hoofdpersonen zijn twee ne ven, directeuren van een chocoladefa briek annex lunchroom. De een is een Don Juan, de ander juist het tegenover gestelde. Het toeval wil. dat er 'n aan- dig meisje regelmatig in de lunchroom komt. De verlegen baas wordt verliefd, maar durft niet in haar nabijheid te ko men. Inmiddels wordt hij weer bemind door zijn secretaresse. Wanneer de jon gedame in de zaak opbelt om naar een betrekking te solliciteren, ondervangen de twee neven het gesprek en nemen haar aan... als kindermeisje. Waar komt het kind vandaan en hoe ontwik kelt het zich verder? De heren slagen in ieder geval, al is daarvoor wel de hulp nodig van het ogenschijnlijk zo on schuldige kindermeisje. Alles komt uit eindelijk op zijn pootjes terecht, tot ieders tevredenheid. Achttien jaar. Genoeglijk zomer-amusement is de film „Schloss in Tirol", die deze week in Cinema Palace gaat draaien. Een jongeman wil zich uitgeven voor de ver loofde van een rijke erfdochter. Zijn verloofde is echter een simpel fotomo del. Hij huurt van zijn laatste centen een slot in Tirool, een en ander om een Amerikaanse relatie te interesse ren voor een door hem uitgedacht, nieuw type helicopter. De Amerikaan komt, maar de verloofde is gevlogen met een vriendje. Het keukenmeisje van het slot die echter de vroegere slotvrouwe blijkt te zijn neemt de honneurs waar. Als alles spaak dreigt te lopen, blijkt de Amerikaan ook bankroet, maar gelukkig ontdekt een Europese combinatie de talentvolle jon ge uitvinder, zodat op het laatste nip pertje alles nog goed komt en de uit vinder behalve zijn centen ook de slot vrouwe krijgt. Zoals gezegd, een amu sante comedie die hoewel van Duitse makelij, de lach niet afdwingt. Een reeks heel goede opnamen en met ge voel voor humor gemaakt. Voor alle leeftijden in Cinema Palace. Het zijn nu eens Engels „probleem jongeren" (om de aangevochten aan duidingen als „nozums" en ,,asfalt- jeugd" te vermijden), die in Lido ver toond worden in de film „School voor Misdaad". De jongetjes heten, zoals be kend, bi) de Britten „Teddy boys en op het witte doek zijn ze ware despe rado's. Een hunner dreigt, in het nauw gedreven, zelfs met een pistool school kinderen dood te schieten, tot grote ont zetting van machteloze moeders en kijkers. Er zit wel vaart in het verhaal, maar waarschijnlijk lijkt ons alles niet. Geluk kig maar voor de Teddy boys. Er komt ook een jeugdige brandstichter „De Vuurvlieg" genaamd in voor. Hij wordt net op tijd ingerekend. Al met al boeit het verhaal zeker en wordt er hevig gespeeld met hartstochten en sentiment. Een film voor veertienjarigen en oude ren. In Studio komt Danny Kaye terug in zjjn filmpersiflage op Gogolj's beroem de toneelstuk „De Inspecteur-generaal", een genoeglijke film voor alle leeftijden Minerva draait tot morgenavond „Silk Stockings", een filmmusical naar het toneelstuk „Ninotchka" met o.m. Wim Sonneveld. Goed amusement voor alle leeftijden. Morgenmiddag draait hier George Formby's klucht „Geef 'm de ruimte", eveneens voor alle leeftijden. Maandagavond herhaalt deze bioscoop de vertoning van „Bonjour Tristesse". naar de gelijknamige roman van Fran- goise Sagan. Voor strikt volwassenen. Dinsdag en woensdag is hier „Margué- rite Gautier" te zien met Greta Garbo. Een beroemd verhaal, dat o.m. ge diend heeft tot basis voor het libretto van „La Traviata". Voor strikt volwas senen. Een vakantiefilm met Abbott en Cos tello als attractie, is altijd in de roos. In Luxor ziet men deze week het illus tere duo door de wildernis van Centraal Afrika zwerven. Ze begeleiden een ex peditie, die voorgeeft een bepaald zeld zaam soort aap na te speuren, maar in feite op zoek is naar diamanten. Na tuurlijk pakt alles zo uit, dat de goede Abbott de aap ontdekt en er vriend schap mee sluit, maar bovendien de be schikking krijgt over een hele rits kost bare diamanten. Het resultaat is dan ook, dat hjj in New York een enorm kantoor laat zetten, waar hij de aap als compagnon en zijn metgezel Costello als liftboy in dienst heeft. Het is een ge noeglijke film, die eens een keer niet overvloeit van gooi- en smijtwerk. Zelfs ontmoet men hier en daar een paar me ter echte, pure filmhumor. De film is voor alle leeftijden geschikt. Gistermiddag brak brand uit in een rietschelf op de tuin van een bloem bollenkweker in het Langeveld te Noordwijk. De fel brandende schelf le verde gevaar op voor een in de buurt staande schuur, waarop men de brand weer alarmeerde. Deze trok met bekwa me spoed naar de plaats van de brand. De brandweerlieden blusten de vlam men en haalden de riethoop uit elkaar. Door de schuur nat te houden kon men voorkomen, dat ook deze in vlammen opging. Nu bleef de schade aan het ge bouw beperkt tot geblakerde verf. Daar de vorige dag op de tuin vuil was ver brand, bestaat het vermoeden, dat von ken in het riet een smeulplek hebben gevormd, welke later tot ontbranding is gekomen. Circa 350 bossen riet gingen verloren. De eigenaar was tegen de schade niet verzekerd. Om zeven uur gisteravond gebeurde op de viersprong te Aerdenhout nabij de Zandvoorterweg een verkeersonge val, waarbij een 55-jarige bromfietser uit Zandvoort een hersenschudding op liep. De bestuurder van een busje, dat wellicht bij het passeren de bromfietser heeft geraakt, wordt verzocht zich te melden op het politiebureau in Over veen. Advertentie Het gemeentebestuur van Haarlem en met name de dienst voor Lichame lijke Opvoeding, de sport en de jeugd zaken is druk doende het probleem van het gebrek aan speelruimte en sport velden tot een oplossing te brengen. Het vorig jaar kwam het dit jaar officieel in gebruik genomen Van der Aart- sportpark in Haarlem-noord gereed, thans naderen drie nieuwe speelterrei nen hun voltooiing. Zowel op het Leid seplein en het terrein aan de Hendrik Roozenlaan in west als op het Pretoria- plein in noord zijn tal van werktui gen en zelfs zandbakken aangebracht om de jeugd ontspanning te bieden. Vandaag zijn zij in gebruik genomen. Op alle drie de pleinen zijn basket balvelden aangelegd en baskets aan gebracht; bovendien is er voor de klei nere jeugd volop voor ontspanning ge- Advertentie BLOEMENDAAL - TELEF. 54855 Op het kruispunt van de Zaanenlaan met de Middenweg in Haarlem-N. gaf gisteravond omstreeks acht uur een be stelauto, bestuurd door een 23-jarige electricien, geen voorrang aan een per sonenauto, die op de Middenweg reed en uit noordelijke richting kwam. De bestelauto kwam van de richting Rijks straatweg, en raakte de andere auto van achteren. Door die manoeuvre werd de personenauto, bestuurd door een 41- jarige assuradeur uit Heemstede, weg geslingerd. Een 37-jarige dame, die op haar fiets op de Middenweg reed, schrok van een en ander dermate, dat zij haar fiets wegwierp en ijlings vluchtte. De personenauto moest daar door voor haar uitwijken. De wagen reed het trottoir op, ramde een boom en werd al met al zwaar beschadigd. De dame kwam er met de schrik van af. Kathedraal: 6.30, 7.30, 9 H., 11 en 12 uur. St. Antonius, N. Groenmarkt: 6.30, 7.30 K„ 8.30 H., 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8 9.15 H. 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozenkrans, Spaame: 6. 7.30, 9, 10.30 H., en 12 uur. St. Jan, A'damstraat; 6.15, 7, 8 15 9 30 H., 11 en 12.15 uur. H. Hart, Kleverpark: 6.30, 7.45, 9, 10.30 H. en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, P. Kruger- straat; 6.30, 7.45, 9.30 H. en 11 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg, 6.30, 7.30, 9 H„ 10.45 en 12 uur. O. L. Vr. van Zeven Smarten, Rijks straatweg: 6.30, 7.30, 8.45 H.f 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H.H. Petrus en Paulus: 6.30, 7.45, 9 H„ 10.45 en 12 uur. BLOEMENDAAL, Allerh. Drieëenheid: 7.30, 9 H„ 10.45 en 12 uur. Hulpkerk: 7.30 en 9 uur. AERDENHOUT: 7.30, 9 H., en 11 uur. ZANDVOORT: 6.30, 7.30, 8.30, 9.30 H., 11 uur; Huis in de Duinen 8.30 uur. OVERVEEN: 7, 8 K.. 9 H.. 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE (H. Bavo): 6.30, 7.30, 8.30, 9.40 H„ 11 en 12 uur. HEEMSTEDE (O. L. Vr. Hemelvaart) 6.45, 7.45, 8.40 H„ 10, 11 en 12 uur. SPAARNDAM7.30 en 10 H. BENNEBROEK: 6.45, 8, 9.15 H„ 11 uur. VOGELENZANG: 7. 8.30 H., 10 uur. zorgd. Men vindt op het Leidseplein en op het Pretoriaplein naast de zand bakken voor de allerkleinsten klimrek- ken en instrumenten voor het „kopje duikelen". Op het terrein aan de Hen drik Roozenlaan is een grote ruimte vrijgelaten voor de kleintjes. Doordat de pleinen, die geheel openbaar zijn en niet door een hek zijn omgeven, geheel betegeld zijn, bieden zij voor de rolschaatsers een ruime gelegenheid. Men hoopt inmiddels, dat het voetbal len wordt beperkt tot het „pingelen" zoals dat onder de jongens heet, om dat door „wedstrijden" voor de overige jeugd, behalve op de enigermate af gesloten gedeelten, er weinig ruimte overblijft. Om de nieuwe speelplaatsen enigs zins te sparen voor vernieling heeft de wethouder van onderwijs, sport en jeugdzaken, de heer D. J. A. Geluk, een oproep gericht tot de bevolking, waarin hij onder meer zegt: „Het gemeentebestuur heeft voor de aanleg van deze speelplaatsen vele tienduizenden guldens moeten uitge ven. Ik meen dat we in verband daar mee een beroep mogen doen op de be volking er aan mee te werken dat deze pleinen door de jeugd goed gebruikt worden en dat datgene wat gemaakt is niet vernield zal worden. Daarom doe ik in de eerste plaats een beroep op de ouders van de kinderen, al hun invloed aan te wenden om beschadi ging te voorkomen. Op deze wijze kan de buurt zjjn waardering tot uiting brengen voor datgene wat tot stand gekomen is." Advertentie If LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. 11493 Advertentie Nu voor duizenden kinderen in Haarlem en omgeving de vakantie aan breekt of reeds is aangebroken, is er weer voor het jeugdige volkje een indrukwekkend aantal vrije dagen, waartegen de huismoeders met de nodige zorg op zien. Maar haar zorg wordt toch voor een groot deel ver licht door het werk van verschillende verenigingen, die moeiten noch kos ten sparen om de kinderen niet alleen bezig te houden, maar ze ook wat wijzer de vakantie te laten uitkomen. Een van die verenigingen is de „Haar lemse Katholieke Vereniging voor het Gezin", welke in de loop der jaren zo'n voortreffelijke naam heeft verworven, dat ieder jaar met spanning naar het vakantie-programma wordt uitgezien. Dat programma is inmid dels klaar gekomen en in de loop van de volgende week zullen de leden een „krant" in huis ontvangen, waarin uitvoerig verteld wordt, wat er de komende weken voor de kinderen te doen is. Wij willen echter met het belangrijkste beginnen door te vermelden, dat er vanwege de Vereniging weer verschillende zomerkampen zijn georgani seerd. Daarvoor waren er zeer veel aanvragen binnengekomen, maar de leiding heeft slechts 355 kinderen kunnen plaatsen, een respectabel aantal overigens, waarvoor de nodige leiders en leidsters moesten worden gere- cruteerd. Wie de organisatie van de zomerkampen bekijkt en daarbij tevens het uitgebreide programma voor de vakantie, komt spoedig tot de ontdek king, dat de Vereniging veel geld moet uittrekken om alles te bekostigen. Men rekent echter weer op de goedgeefsheid van de Haarlemmers, wan neer volgende week de grote jaarlijkse collecte wordt gehouden. luchttheater te Bloemendaal op donder dag 31 juli het gezelschap „Arena" een voorstelling geeft van het toneelstuk „Hoe Jan Klaassen de kous op zijn kop kreeg". Hetzelfde gezelschap geeft 28 juli en 2 augustus een voorstelling op de verschillende tuinen; alle Om op die zomerkampen terug te ko men. In totaal zullen daarmee vijf we ken gemoeid zjjn. Op drie verschillen de plaatsen worden de kampen gehou den, te weten in Hattem bij Zwolle, in het Haarlems vakantiecentrum te Epe en in het kamp „De Beer" op het eiland Rozenburg. Op 26 juli vertrekt de eerste groep, twee groepen vertrek ken op 2 augustps en op 9 en 16 augus tus vertrekt er nog een groep. Het kamp „De Beer", waar alleen jongens zullen worden ondergebracht, krijgt nog een bijzondere attractie. Daar zullen op 4 augustus de rennertjes van de Haarlemse Muggenronde de finish passe ren van de eerste etappe, wanneer de jongens 's morgens vanaf de Planeten- laan in Haarlm gestart zijn. Ten aanzien van het vakantieprogram ma zij medegedeeld, dat iedere katho lieke speeltuin haar eigen attracties heeft. Per tuin worden de kinderen dus bezig gehouden. Maar zoals ieder jaar zijn er enkele gezamenlijke activiteiten, waaraan alle kinderen van de speeltui nen kunnen deelnemen. Groot feest zal het namelijk zijn, wanneer in het Open- Zondag zullen op de banen ven „Einden- hout" aan de Wagenweg in Haarlem de eindstrijden plaats vinden van het A-, li- en C-toernooi om de vijftien tennistitels van het district Haarlem. De finales zullen als men vandaag en morgen door het weer geen tegenslag ondervindt reeds zondagmorgen om ongeveer elf uur begin nen en tot vijf uur de aandacht blijven vragen. In het heren-enkelspel moest S. Okker gisteravond met 8—6 en 6—4 de kracht van Van der Stadt erkennen en versloeg Ver hoef met 6—1 en 6—2 Titulaer. Voor het dames-enkelspel plaatste zich voor de halve eindstrijd mej. Van der Duim door een zege van 63 en 62 op mej. Smids. In het gemengd-dubbelspel versloeg het dubbel mej. K. OkkerN. v. d. Horst het duo mevr. L. Pierlot—M. v. Berckel met 6—2 en 75. Mej. Van de Valk Bouman en J. Nijboer bleven met 61, 57 en 86 mevr. en de heer Hlddinga de baas. De overige resultaten van gisteravond luidden: AFDELING B, H.E. (2e ronde): F. Nee lissen sl. J. Brandse 2—6, 63 en 7—5; A. v. d. Hof sl. H. Schreuder 61 en 61. D.E. (2de ronde): mevr. W. Krul sl. mej. I. Goossens 3—6, 75 en 64. (3de ronde): mej. W. v. d. Broek sl. mej. J. Schaap 61 en 63 en mevr. W. Vecoe- kamp sl. mej. T. Schouten 75, 57 en 62. H.D. (2de ronde): J. de Vilder en P. Moo- lenburgh sl. W. v. Duinen en K. Verschuur 6—2 en 64. D.D. (Ie ronde): mej. F. Klaar en mej. J Schaap sl. mevr. P. v. Duinen en mevr. Vetter 9—7 en 64. G.D. (2de ronde): mevr. Westra v. d, Zouwe en T. Schlattmann sl. mej. J. Schaap en W. v. Swaay 62 en 61. AFDELING C, H.E. (2de ronde): J. Groot sl. A. Troll 6—0 en 6—1. (3de ronde): J. de Haan sl. J. Blom 6—3 en 6—0; D. W. v. d. Geest sl. N. Troll 8— 6, 5—7 en 6—2; M. Wettendorff sl. T. Okker 61 en 62; G. v. d. Lee sl. J. Perry 61 en 63 en R. Heringa sl. C. Binsbergen 61 en 6—3 D.E. (3de ronde): Mej. C. v. d. Broek sl. mej. J. Groot 63 en 64 en mej. H. Cobe- lens sl. mej. M. v. Wijk 63 en 64. H.D. (3de ronde): J. de Haan en P. Koop man sl. L. v. d. Weiden en H. Revers 63 en 63. G.D. (2de ronde): mej. T. Broersen en W. Hei Sr. sl. mevr. en de heer Vas Visser 60 en 6—0. Voor de onderlinge competitie van V.K.D. zijn de volgende partijen gespeeld: D. RumpTh. v. Wort (ap) 11 G. FaayF. Visser 02 J. LucasP. Mul 02 H. RumpA. Masteling 20 A. v. d. VorstR. Kok 02 P. BeelenA. Meyer 20 De uitslagen van de jeugdcompetitie luiden: Harrie •UitermarkKees Zwanenburg Jack UitermarkPeter Verdonk De ranglijst van het tweede tiental: 20 1—1 1. H. Sassen 15 12 2 1 26 2. J. v. Rooden 20 10 6 4 26 3. R. Kok 15 10 2 3 22 4. P. Beelen 15 7 5 3 19 5. A. v. d. Vorst 15 9 1 5 19 6. G. Hesselman 18 6 7 5 19 7. J. Kramer 20 9 1 10 19 8. V. Andringa 15 7 2 6 16 9. J. Wiegman 13 2 0 11 4 10. F. Herberman 14 1 1 12 3 11. A. Meyer 16 1 1 14 3 Donderdag 14 augustus komen kinderen weer bij elkaar, dan op het gemeentelijk sportveld aan de Klever- laan. Z(j zullen daar gezamenlijk een groot ganzenbordspel spelen, een expe riment voor Haarlem, en vervolgens getuigen zijn van het voetbaltoernooi, waaraan diverse tuinen deelnemen en waarin om de wisselbeker gestreden wordt. Het heeft geen zin om de program ma's van de tuinen zelf hier gedetail leerd op te sommen. Wij volstaan met een greep uit de vele evenementen, die op stapel staan. Zo gaan bijvoorbeeld de jongens en de meisjes van de speel tuin Kindervreugd (Godfried van Bouil- lonstraat) hun eigen buurt verkennen, de meisjes op 29 juni, de jongens op 1 augustus. Donderdag 7 augustus krijgen zij visite van de kinderen van „Don Bosco" uit Weesp. Een attractie apart is de bekliming van de toren van de oude St. Bavo op maandag 11 augustus. De kinderen van de speeltuin Maria- gaarde (Westergracht) bezoeken maan dag 21 juli het bisschoppelijk museum, dinsdag 29 juli het Frans Halsmuseum, zaterdag 9 augustus de nieuwe en maan dag 18 augustus de oude St. Bavo. Het hoogtepunt van de uitstapjes wordt de boottocht naar Auvifauna op woensdag 20 augustus, terwijl er voorts nog een fietstocht naar de St. Adelbertusakker en de Benedictijnerabdij te Egmond op het program staat. Voor de kinderen van de speeltuin Don Bosco (Phoenixstraat) is er ook het nodige te doen, maar de grootste attractie zal toch het bezoek aan Ma- durodam zijn op dinsdag 5 augustus. Van de overige punten noemen wp een prettige tocht naar de Kennemerduinen op dinsdag 12 augustus. Heel veel pleizier staat ook de kinde ren van de speeltuin Zaaitenoord (Zaa- nenstraat) te wachten. Zij maken dins dag 29 juli een wandeling naar Bosbeek en vrijdag 1 augustus gaan zij zwem men in het zwembad aan de Klever laan. De kleuters krijgen donderdag 7 augustus een zandbakwedstrijd en ver der is er o.a. nog een tekenwedstrijd op donderdag 21 augustus. Woensdag 30 juli gaan de kinderen van de speeltuin Elba (Gedempte Schalkburgergracht) naar de stads- kweektuin, woensdag 6 augustus slaan zij aan het tekenen en dinsdag 13 au gustus brengen zij een bezoek aan de bijenstand „Mellona" te Santpoort. Voorts hebben zij zaterdag 16 augustus een viswedstrijd en nemen zij deel aan het vuurfeest op de speelweide in Haar lem-Noord. Vrijdag 22 augustus maken zij een fietstocht naar de Alkmaarse kaasmarkt. Ook de kinderen van de speeltuin Noordervreugd (Ambachtstraat) maken een tocht naar Bosbeek in Santpoort. Zij doen dat dinsdag 22 juli. Woensdag 6 augustus bezoeken zij de Cruquius en maken zij een fietstocht naar Schiphol. Een week later gaan zij fietsen naar IJmuiden om een bezoek te brengen aan de Rijksvisafslag. Bij het vuurfeest Een van de grootste attracties van de Haarlemse Katholieke Vereni ging voor het Gezin zijn de geza menlijke middagen, waarop hon derden kinderen bijeenkomen en een vrolijk of spannend programma voorgeschoteld krijgen. Dat het de jongelui danig boeit, illustreert bovenstaande foto. in Haarlem-Noord zijn zij evenzeer pre sent.' De evenementen, die de kinderen van de speeltuin Het Paradijsje te wachten staan, geven nog genoeg variatie. Voor hen hebben wij genoteerd een ochtend wandeling met picnic door de Kenne merduinen. Het is dan vroeg opstaan geblazen, want dinsdag 29 juli wordt er reeds om 6 uur 's morgens gestart. De kinderen van de speeltuin Overveen (Hendrik Roozenlaan) wacht een mooie uitgaansdag op dinsdag 19 augustus. Het is nog een verrasssing, waarheen de tocht zal voeren. Het programma vermeldt hier nog verschillende sport wedstrijden. Tenslotte de speeltuin Hof van Eden (Geusevesperstraat). Daar gaan de kin deren maandag 4 augustus op vossen jacht in het Burgemeester Rijkenspark te Santpoort. Dinsdag 12 augustus is er een grote vliegerwedstrijd en maandag 18 augustus wordt er een "gecostunieerl de optocht gehouden met daarna een gecostumeerde voetbalwedstrijd. In het programma van deze speeltuin zijn de kleuters natuurlijk niet vergeten. Op de kruising van de westelijke randweg en de Leidsevaart gaf gister avond een auto rijdende op laatstge noemde weg, die 300 m. voor de krui sing ophoudt voorrangsweg te zijn, geen voorrang aan een trekker met opleg ger, die op de Westelijke Randweg (wel een voorrangsweg) reed. De be stuurder van de auto, die meegesleurd en zeer ernstig vernield werd, moest met zijn echtgenote vervoerd worden naar het Grote Gasthuis. Zfl hadden een hersenschudding en schaafwonden opgelopen maar hun 4-jarig zoontje, dat ook in de auto zat, bleef ongedeerd. BEVALLEN van een zoon: L. A. Schooneveldt-Bosch; C. M. Kuntz-Span. BEVALLEN van een dochter: J. P. Bruneel-Stol voort; J. M. van Veen- Wambach; p, Wernik-Feenstra; A. M. Wolkowiski-Mandemakers, 2 d. ONDERTROUWD: J. C. Lankhuijzen en H. H. Harwijne. GETROUWD: P. Stijnman en M. W. M. Wolfsen; W. J. Boon en O. Herr mann. OVERLEDEN: D. H. W. Laeyen- decker, 85 jr., Schotersingel; J. T. Bruin, 2 m, Hazepaterslaan; J. San- berg, 82 jr., P. C. Boutensstraat; B. A. Copini, 53 jr., Pijnboomstraat; J. C. L. Mol, 73 jr., Reggestraat; A. G. W. M. Langemeijer, 36 jr., Kamperlaan. Advertentie Van ouds bekend. Tel. 14609 jssgjl Officieel Philips-reparateur Kruisstraat 38 - Haarlem Walter Ulbricht, de leider van de Oostduitse communistische partij, heeft op het congres van de partij „tien nieu we geboden" uitgevaardigd inzake de socialistische moraal. Zij luiden: 1. Gii moet u altijd inzet ten voor de internationale .moederschap van de arbeidersklasse 2. Gij moet uw vaderland liefhebben en altijd bereid zijn uw hele vermogen in te zetten voor de verdediging van de rechten der ar beiders en boeren, 3. Gij moet er aan meehelpen de uitbuiting van de ena mens door de andere definitief uit de wereld te helpen, 4. Gij moet goede da den doen voor het socialisme, want het socialisme leidt tot een beter leven voor alle werkenden, 5. Gil moet bij de ver breiding van het socialisme handelen in de geest van wederkerige hulp en ka meraadschappelijke samenwerking, de gemeenschap achten er haar kritiek ter harte nemen, 6. Gi; moet het eigendom van het volk verdedigen en vermeer deren, 7. Gij moet altijd naar verbete ring van uw prestaties streven, spaar zaam zijn en de socialistische arbeids- tucht versterken, 8 Gij moet uw kin deren in de geest van de vrede en het socialisme opvoeden tol universeel ge vormde, karaktervaste en lichamelijk geharde mensen, 9 Gi) moet behoorlijk leven en uw gezin beminnen, 10. Gu moet solidair handelen met de volke ren die vechten voor hun onafhanke lijkheid, -J i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 2