Ziekenhuis Sint Joannes de Deo nu belangrijk uitgebreid Vrouwenpaviljoen met behandelingscentrum m augustus m Wim Steyn exposeert tekeningen Slotconcert Internationaal Orgelconcours Haarlem B Dik Trom komt DOOR EEN ZATERDAGSE BRIL W Goed voor weinig gj.mv/jn.i Receptie tot Besluit van het Internationaal Orgelconcours D II IIP Garage Den Hout GELD INLAID LINOLEUM en LINOFELT Medio september officiële opening Hl „IN 'T GOEDE UUR" M. José Carré Betovering in Haarlems Ridderzaal ZATERDAG 12 JULI 1958 PAGINA 3 «SE Mii 1000 Mijl-race Italië 1958 Modevakschool St.-Theresia Haarlem Passagierslijsten Plann en Voor kinderen van onze abonnees in het Bloemendaals Openluchttheater Verplegershuis jgLrS* Van een gerenommeerde linoleumfabriek ontvingen wij voor onze OPRUIMING een partij KRUISSTRAAT 11 HAARLEM - TELEF. 11491 Waterpoloco mpetitie H.P.C. behaalt nauwe overwinning Haarlemse politie naar de Vierdaagse Voetballen in Haarlem- Oost J anaf vrijdag 1 augustus kunnen er in het ziekenhuis Sint Joannes de Deo aan de Maarten van Heemskerkstraat in Haarlem ook vrouwelijke patiënten verpleegd worden. Zonder uiterlijk vertoon zullen die dag het nieuwe vrouwen paviljoen en het nieuwe behandelings gebouw in gebruik genomen worden. Officieel wordt de nieuwbouw, waartoe 8 februari van het vorige jaar de eerste steen gelegd is door de economisch directeur van het zieken huis, drs. F. A. Vissers, eerst half september geopend. „Sint Joannes de Deo" zal dan, zeker wat de be handelingsmogelijkheden betreft, één der modernst geoutilleerde zieken huizen zijn. Volgens de nieuwste opvattingen zijn de verpleging en de behandeling der patiënten geschei den ondergebracht in twee afzon derlijke (onderling verbonden) ge bouwen. Dinsdag 29 juli, 's middags tussen twee en vijf uur, kunnen degenen, die belangstelling hebben voor de nieuwbouw, daar een kijkje nemen. De Broeders van Barmhartigheid van Sint Joannes de Deo zullen dan met gepaste trots de aanwinsten van hun gebouwencomplex tonen. Schilders, loodgieters, vloerenleggers en installateurs zijn thans nog druk doende er de laatste hand aan te leggen. In het semi-permanente vrouwenpaviljoen (men kan slechts van buiten zien, dat het gebouw van hout is opgetrokken) is plaats voor 32 patiënten. Voor de zusters Fran ciscanessen van Aerdenhout, die Zoals men weet de vrouwelijke patiënten gaan verplegen, is er in het paviljoen een „slot", omvattende een kapel en een recreatieruimte. Het andere grote novum voor Sint Johannes de Deo is het aparte behan- aelingsgebouw: de hartader van het zie kenhuis-complex, niet alleen functio neel, maar ook wat de ligging betreft. Het behandelingsgebouw is namelijk tussen het oude gebouw aan de Maarten v. Heemskerkstraat gelegen gebouw en het nieuwe vrouwenpaviljoen is gesi tueerd. De polikliniek krijgt door de nieuw bouw aanmerkelijk meer ruimte. De fy sische therapie, inzonderheid de reuma behandeling, neemt er een belangrijke plaats in. Voor reuma-patiënten zijn er de modernste behandelingsmogelijkhe den. Be halve_ een. oefenlokaal, hoogte zon. diathermie en andere electro-the- 'a.PL?:er ook ruimten waar vlinder-, wLfn rh?1^ en genomen kun- nen worden. Op de eerste verdieping van het behandelingsgebouw is het zeer uitgebreide en modern-geoutilleerde la boratorium en de Röntgen-afdeling. Op de tweede etage zijn de operatie-afdelin gen. Voor de buitenwereld is de nieuwbouw aan het ziekenhuis weinig spectaculair in zijn werk gegaan. Er is. behalve voor degenen, die in de onmiddelijke omge ving van St. Joannes de Deo wonen, ook weinig te zie van het ieuwe, omdat het volkomen schuil gaat achter de fa- gade van het ziekenhuis aan de Maarten van Heemskerkstraat. Het zal menig Haarlemmer verwonderen, dat er tus sen de Maarten van Heemskerkstraat, de Schotersingel, de Jan de Braystraat, Ostadestraat, Velserstraat en Saenre- damstraat een ruim vijf hectare groot „inpandig" terrein is, met een park achtige tuin en een uitgestrekte groen- tenkwekerii dat (behalve de omliggende huizen) behoort tot het ziekenhuis. Het gebouwen-complex paalt, sinds de nieu bouw, aan de achterzijde van de H. Hart kerk in het Kleverpark. Voor het vrouwen-paviljoen komt er een eigen ingang naast de H. Hartschool aan de Velserstraat. De nieuwe vleu gels van het ziekenhuis, drie verdiepin gen tellend (behalve het vrouwenpavil joen) zijn op iedere etage gelijksvloers bereikbaar. Voor 't ziekenhuis, waaraan sinds 1892 niets noemenswaardigs is bij gebouwd, betekent de uitbreiding 'n be- f ;V - ik •S:<- Over tekeningen moet men gebo gen staan, ze uit de portefeuille kunnen halen en ze op armlengte-af stand en desgewenst vlak bij het oog kunnen houden. Tekeningen bekijken is een andere vorm van snoepen. De mogelijkheid van bekijken van teke ningen en prenten is gebonden aan een proportie die de expositieruimte in 't Goede Uur dwingend oplegt. Men is er midden tussen de tekeningen die diagonaal in de ruimte, even on der ooghoogte, hangen en waarvan men zelfs niet meer dan armlengte afstand kan nemen. Deze maand zijn het de tekeningen van Wim Steyn die daar uitgehangen zijn: tekeningen van landschappen, mensen en dieren, strikt gescheiden. Het landschap bij Wim Steyn is het weliswaar gecultiveerde, maar toch grootse landschap: de mens is er ken nelijk wel geweest maar op het mo ment niet lijfelijk aanwezig; de mens heeft er zijn ordening als spoor achter gelaten. In het landschap is slechts hij zelf, op de plaats van de kü^er- Ook in de mens die hij uitbeeldt in terpreteert hij zichzelf: hij geeft zien- zelf weer als in een spiegel. In feite geven zijn portretten dat, wat hij van zichzelf in de ander herkent. Het zijn zelfportretten, wat daar buitenom gaat kost hem kennelijk moeite. Hij werkt niet vanuit weten maar vanuit beleven. Als men zijn tekeningen niet van het onderwerp, maar van de beeldende be nadering uit beschouwt zijn zij als zo danig alle boeiend, omdat hij niet co- pieert maar herschept en in de eerste plaats een tekening maakt waartoe de voorstellnig slechts een toevallige aan leiding is. Hierin heeft hij de tekening gezien, zowel in de kracht en maatver houdingen van het zwart en het wit als in de mogelijkheden van het materiaal. Juist bij een figuur als Steyn worden de emotionele impulsen van het mo ment direct vastgelegd en overgeleverd. Wie zich meer interesseert voor de ge slaagde groei dan voor de ondoorzich tige huid van het eindresultaat, beleeft veel genoegen aan Steyn's tekeningen. Achter de zekerheid als van de gravu re, verraden z\j de omzichtige bewust wording vanuit de potlood-notitie via de documentaire uitwerking in inkt tot het plotse kristallijn van de tekening in Siberisch krijt. In feite bewondert men hier, dwars door de voorstelling heèn, de abstrac tie in de tekening die als een ontlading volgt na een proces van rijping van de tekening door tekenend observeren van het onderwerp. Hiervan is de Kat (43) na al de stu dies van deze dieren wel een pregnant voorbeeld. L. T. Advertentie Klasse 1000 c.c. Tourisme 5 eerste plaatsen: RENAULT DAUPHINEG! Klasse 750 c.c. Tourisme Nummer 1: RENAULT „VIER" Op 9 en 10 juli zijn aan de modevak school St.-Theresia aan de Eemstraat te Haarlem geslaagd voor het lingeriedi ploma: Henny Hoogland, Anna Duyn, Nelly Deyzen, Trudy Tuyn, Tecla v. Buuren. Het diploma costumière werd be haald door: Joke Huiberts, Mieneke Lip- pes, Thea v. Veen, Jannie Huisman, Ria v. Zomeren, Greet Roosloot, Ria v. Bourgonje, Annie Suasso de Lima de Prado, Nelly Verheem, Anneke Slebe, Henny v. Egmond, Nel Koks, Hanny Kok, Mary Kok en Ria v. Nieuwenho- ven. Op ons bureau, Smedestraat 5, Haar lem, liggen ter inzage de passagierslijs ten van de „Flaminia", Tandjong Priok, Triest (verwachte aankomst 17 juli), en van de „Sydney", Tandjong Priok, Genna (verwachte aankomst 14 juli). Het nieuwe behandelingsgebouw van het ziekenhuis Sint Joannes de Deo te Haarlem, dat 1 augustus in gebruik zal worden genomen, tegelijk met een afdeling voor vrouwelijke patiënten. De stenen nieuwbouw drie etages en een sousterrain is evenwijdig aan het oude gedeelte van het ziekenhuis en daarmede door een gang verbonden. Vanaf de Maarten van Heemskerkstraat is het nieuwe behandelingsgebouw nauwelijks zichtbaar. Op de foto is links nog een gedeelte zichtbaar van het nieuwe houten vrouwenpaviljoen, haaks gelegen op het behandelingsgebouw. ij een kritische beschouwing over het slotconcert van het Interna tionaal Orgelconcours, gister avond gegeven in het Haarlemse Con certgebouw, moet mede in acht worden genomen de gedane keuze van de uit gevoerde werken. Helaas valt dan te constateren, dat het slotconcert dit jaar niet het niveau bereikte het om redenen van programmasamenstel ling niet bereiken kón van de vooraf gaande jaren. Nog vers ligt ons de uit voering van vorig jaar in het geheugen, toen prof. Anthon Helller met een com binatie van gerenommeerde koren een grandioze prestatie leverde. Hoe mooi de derde symphonie van Camille Saint- Saëns ook is, men mag daarbij niet ver geten, dat dit werk in de afgelopen jaren hier reeds meerdere keren door diverse dirigenten en organisten ge speeld is. En van een slotconcert op een belangrijke gebeurtenis als een interna tionaal orgelfestijn, mag men toch ver wachten dat men er iets bijzonders krijgt te horen. Intussen ligt het niet in mijn bedoe- Advertentie is na een buitenlands verblijf te Biarritz, Cóte d'Azur en Sport d'Hiver, Suisse, teruggekeerd. M. José Carré toont U gaarne (zonder enige verplichting) zijn simpele gedistingeerde coiffures Wagenweg 29, Haarlem Tel. 20518 Institute de Beaute Haute Coiffure langrijke verbetering, omdat vooral de behandelingsruimten te klein waren ge- wordn en de specialisten zich jaren lang hebben moeten behelpen. In het oude gedeelte, destijd gebouwd door ar chitect Blanke, een leerling van dr. F. J ,H, Cuypers, komt daardoor meer ruimte voor de verpleging van de man nen, voor wie er 160 bedden zijn. T 7andaag over veertien dagen is het weer V feest voor de kinderen van onze abon nees. Op zaterdag 26 juli 's middags om half drie zal voor hen niemand minder dan Dik Trom in het Bloemendaalse Openlucht theater optreden. Hij vertoont dan een reeks avonturen, die zijn samengevat onder de titel „Dik Trom, de held vaa het circus". Er zijn natuurlijk maar weinig kinderen en zeker geen ouderen die nog nooit van Dik Trom gehoord hebben. Hij is im mers de held uit de boeken van C. Joh. Kie vit. En wie eenmaal over die dikke Dik Trom heeft gelezen, vergeet hem nooit meer. Maar wie ooit over Dik Trom gehoord of gelezen heeft, zal hem nu zeker in levende lijve willen zien. Door een samenwerking tussen de Stichting Open luchttheater Bloemendaal en de directie van onze courant is het mo gelijk geworden, dat „De Jeugdspelers" uit Den Haag onder leiding van Carla Flink naar Bloemendaal komen om al die oude bekenden, zoals veldwachter Flipsen, Mulder, de Vrek, Bruin Boon, Piet van Dril, de Circusdirecteur, de Clown, de Beer en de dief ten tonele te voeren. De voorstelling is voor iedereen toegankelijk. De toegangsprijs be draagt eigenlijk 75 cent. Maarvoor kinderen van onze abonnees is de toegangsprijs slechts 50 cent. Voor 50 cent kunnen de kinderen dus in het Bloemendaalse Openluchttheater een hele middag genieten van de avonturen van de populaire Dik Trom. De kaarten kunnen vóór 26 juli worden gehaald bij het kantoor van onze courant: Smedestraat 5 in Haarlem. Het zal weer storm lopen. Zorg dus, dat de kaarten zo vlug mogelijk worden afgehaald. Wat op 1 augustus in gebruik genomen en medio september officieel geopend wordt, is echter nog maar de eerste fase van de uitbreidingsplannen van Sint Jo annes de Deo. Zoals men weet worden die plannen in drie fases uitgevoerd en wanneer er geen onverhoopte moeilijk heden komen zal eind 1960 het gehele complex, gereed zijn, zoals het door het architectenbureau ir. F. J. Wiegerinck b.i. en ir. H. J. van Balen b.i. te Arnhem geprojecteerd is. Dan zal het ziekenhuis een capaciteit van ongeveer 275 bedden hebben en daarmede vermoedelijk wel voldoen aan de grote behoefte, die er op dat gebied helaas nog altijd bestaat. Binnenkort zal begonnen worden met de bouw van het verplegershuis, plaats biedend aan twee en veertig leerling verpleegsters, met de nodige studie les-, recreatieruimten en een aula. Dit gebouw zal evenwijdig komen aan de Jan de Braystraat. De derde en voorlopig laatste fase van de bouwplannen omvat een defini tieve verpleegafdeling voor vrouwe lijke patënten in een gebouw, dat zes tot zeven verdiepingen hoog zal zijn en derhalve wel boven de omgeving uit zal torenen.. De toegang tot dit gebouw is via de Velserstraat ontwor pen. De tijdelijke vrouwen afdeling in het semi-permanente paviljoen zal, wanneer het definitieve gebouw eenmaal gereed is, dienen tot huisves ting van de vrouwelijke personeels leden. einigen hebben vermoed, dat het er deze zomer toch nog van zou komen. De benoeming van een coadjutor, die mede het bisdom zal gaan besturen, is weer een romeinse verrassing ge worden, welke rigoureus alle sacra le weddenschappen doorkruiste. Toen vorige week zaterdag de se cretaris van het bisdom opbelde, dat er een coadjutor benoemd was, heb ik hem eerst niet willen geloven. Je moet altijd, ook van die kant, op een pleizierig gekuip be dacht zijn en je kunt per slot van zaken niet met je laten sollen. Ik moest de hooggeleerde secretaris wel geloven, omdat zijn stem een andere, een lichtere kleur had, dan wanneer hij een pastoreel overlij densbericht doorgeeft of voorzich tig informeert naar het adres van de ambassadeur in Moskou. Maar hoe gaat het bij een krant? Je treft voorzorgsmaatregelen, om dat romeinse benoemingen op de meest ongelegen momenten plegen te komen. Je legt je oor te luiste ren, de volksmond heeft direct een paar namen bij de hand. Je knikt eens vriendelijk naar een kanun nik en je houdt nauwlettend in de gaten, wanneer de nuntius naar Rome gaat en in Den Haag terug keert. Je weet, dat pastorieën in deze de slechtst geïnformeerde adressen zijn, maar de voorspellin gen, die daar ten beste worden ge geven, laten toch altijd wel enige indruk achter. Als ik achteraf de namen door neem die in de loop van de laat ste maanden genoemd zijn als die van de toekomstige coadjutor, dan moet ik toch respect hebben voor de Haarlemse clerus, die zo'n groot aantal episcopabele figuren blijkt te tellen. Doch zoals altijd, leidt de Spirituele weg langs velerlei klippen naar een clericaal hoogge bergte, waar plots de primus inter pares wordt aangetroffen, ver van het gerucht van de mensen en nog net binnen de grens van het bis dom. Van al die voorspellingen is dus niets terecht gekomen. De verras sing uit Rome was compleet even als het ongelegen tijdstip, waarop de benoeming werd vrijgegeven. Maar zo'n telefoontje van het bis dom is in staat om tientallen ande re telefoons gloeiend heet te maken, en dan wordt er een journalistieke sport bedreven, die ongemeen boei end en zenuwslopend is. Er zou een kolom te schrijven geweest zijn over de spontane reacties, die de benoe ming bij alle mogelijke mensen, van hoogeerwaarde tot heel gewone op de hiërarchische ladder, oplever de. De voortreffelijkste reactie, die alle andere kort en bondig samen vatte, was die van de man die een historisch spreekwoord bezigde: „Iedereen heeft buiten de (Dode)- waard gerekend". de sprekers op een hoger kookpunt dan dat van de melk bracht, was het Kampschöer, die heel tactisch de vlam onder de melkkoker wat wist te temperen en op die manier voorkwam, dat minister Mansholt of menige andere hoge melk-boer inderdaad zijn beleid met de dood zou moeten bekopen. Het zal nu burgemeester Kolf schoten van Alkemade, een man die meer thuis is onder de Veners, moeten zijn, die de belangen van de L.T.B.'ers behartigt. Hij lijkt mij een rustig man, die voldoende agrariër is om de boerenstand te representeren. Die misschien wel water bij de wijn wil doen, maar zeker niet bij de melk. ling hiermede de solist Albert de Klerk een verwijt te maken. Hij heeft ook op deze avond bewezen een onzer grootste organisten te zijn. Heel rustig, precies wetende wat het voordeligste is om het orgel zijn volle recht te geven, heeft hij in de symphonie van Saint-Saëns zijn grote muzikale kwaliteiten ten toon ge spreid. Het lijkt alsof er in dit werk practisch weinig te doen valt voor het orgel. De wijze echter waarop een or ganist het tweede deel interpreteert, zowel wat de registratie als muzikale frasering betreft, stempelt hem direct tot een kunstenaar of niet. Wel nu deze interpretatie was bij Albert de Klerk wederom in voortreffelijke handen. Het orkest deed al het mogelijke om punc tueel te spelen, vooral in het scherzo achtige derde deel, maar Henri Arends kon toch niet helemaal voorkomen, dat het hier en daar wat groezelig klonk. Over het eerste stuk van het pro gramma wil ik weinig zeggen. Het concerto voor orgel en orkest van Ar thur Meulemans, de Belgische compo nist, bleek een misgreep te zijn. Het geheel bezat bitter weinig zeggings kracht, waarbij de forto-passages de muzikale impotentie van deze muziek moesten verDloemen hetgeen nog niet eens gelukte. Geen enkele maat is origineel, en vele fragmenten zijn filmmuziek van de slechtste soort. Maar genoeg hierover. Het speet mij zeer dat direct hierop volgde 't orgelwerk van Maurice Duruflé „Prélude, Adagio et Choral" over de gregoriaanse melodie van het Veni Cre ator. Ook dit stuk bleef nu nog enigs zins in de nagalm hangen van het eerste werk. Ik heb het meerdere keren door Albert de Klerk horen spelen, terwijl het mij veel meer boeide dan nu het geval was. Niettemin speelde De Klerk het voortreffelijk en het bezat in deze vertolking altijd toch nog genoeg eigen schappen om er grotelijks van te genie ten. Een apart compliment derhalve voor de solist van deze avond. Ook Hen ri Arends en het Noordhollands Philhar- monisch orkest deelden in het succes dat de gemengde instrumentale uit voeringen verkegen. J.L. Advertentie met kleine bijna onzichtbare fout jes. Een unieke gelegenheid om een prima artikel tegen sterk ge reduceerde prijs aan te schaffen. 200 br. PARKET INLAID van 16.90 voor 890 183 br. PARKET INLAID van 15.20 voor 7.90 200 br. TEGEL INLAID van 16.90 voor12.80 183 br. MARMOLEUM van 12.15 voor 9-45 200 br. LINOFELT van 7.90 voor0.9b 200 br. CONFETTI van 11 90 voor 8-90 183 br. CONFETTI van 10.70 voor 7.90 200 br. GRANITé van 11.90 voor8 90 VERKOOP BEGINT DINSDAG 15 JULI, 9 UUR at ick betovert ben, was een gedra gen melodietje, dat de muziek- kring „De Cantory" gisteravond zong ten stadhuize. Dat was tijdens de receptie, die in de kaarsverlichte Rid derzaal van Haarlem gehouden werd na het indrukwekkende concert ten besluite van het Internationaal Orgelconcours 1958. De betovering moest overigens al leen worden toegeschreven aan de sfeer waarin de talrijke gasten van de meer formele hoffelijkheid tenslotte terecht kwamen in een hoffelijke gezelligheid. Die jaarlijkse receptie is iedere keer weer een merkwaardig feest, waarop je mensen de hand schudt die je iedere dag ontmoet. Het is of iedereen in een andere wereld is terecht gekomen en met een verbaasd gezicht zijn beste ken nissen ontmoet. Iedereen gedraagt zich daar ook naar. Hoe het zij, Haarlems burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers, die met zijn echtgenote reeds op het concert aanwe zig was, bleek weer een uitstekend gast heer, die na hen reeds tijdens het con cert begroet te hebben officieel enke le gasten in een internationaal toespraak je welkom heette. Onder die gasten wa ren minister prof. dr. J. Zijlstra en echt genote, de commissaris van de Konin gin in Noord-Holland, dr. M. J. Prinsen en echtgenote, de heer Braaksma, de directeur van de afdeling Badvoorlich- ting van „Buitenlandse Zaken" de ver tegenwoordiger van de Oostenrijkse ge zant m Nederland de Oostenrijkse con- sul te Amsterdam en de secretaris van de Zwitserse ambassade. Dank bracht de burgemeester aan de velen, die hun beste krachten hadden gegeven aan de organisatie van het concours, met name de heer D. J A. Geluk en de heer P. uï' e 'aats.te hopelijk ook na zijn ambtelijke pensionering het secreta riaat van het concours zal vervullen. Later op de avond huldigde mr. Cre mers de vier deelnemers aan het con cours en feliciteerde hij Hans Hasel böck met zijn overwinning. Haselböck ontving de wisselprijs met bijbehorende oorkonde. Ook de twee andere aanwezi ge deelnemers, Klaas Bolt en Peter Ur- ford kregen een oorkonde overhandigd. Gotthard Schneider kon helaas niet aan wezig zijn. In een symphatiek dank woord verzekerde Hans Haselböck, dat hij het als een grote eer had beschouwd naar Haarlem te zijn uitgenodigd om aan hét orgelconcours deel te nemen. Dank bracht hjj aan de „registrant" de heer B. Lasschuit en tenslotte liet hij op gees tige en onverholen manier blijken, dat hij evenals ooit de andere Wener Anton Heiller de prijs in de wacht had ge sleept, ofschoon hij uit een concurreren de school afkomstig was. Daarmede was het officiële gedeelte ten einde. Intussen had „De Cantory" ret is nu zover, dat de L.T.B. een nieuwe voorzitter heeft. Meer dan dertig jaar heeft de heer G. Kampschöer de boeren en tuinders in de bisdommen Haar lem en Rotterdam geleid. Steeds weer moest het bericht worden te gengesproken, dat hij zou aftreden en tenslotte meenden wij, dat de heer Kampschöer zou aanblijven, tot hij van de allerhoogste hand ge dwongen zou worden zijn voorzit tershamer voorgoed neer te leg gen. Alle boeren en tuinders zou den hem als voorzitter gehouden willen hebben, maar de heer Kamp schöer zelf was nu niet meer te vermurwen. De L.T.B.'ers hebben zich er bij neergelegd en de afgelopen week een opvolger gekozen, voor wie die functie een kolfje naar zijn hand zou zijn. Maar zij zullen eraan moeten wennen, dat niet meer de „oude" Kampschöer hun president is. Hij verstond de kunst om op het hoog tepunt van een emotionele vergade ring een kalmerende injectie te ge ven, die de zaken meer in een juis te verhouding bracht. Hij deed dat immer op de hem eigen, sle pende manier, voorzichtig en met een distantie die niemand begreep, maar toch aanvaardde. Als de melkprijs in het geding was en de algemene rebellie van de boeren van zich laten horen, maar haar he- melsrustige zang vermocht de vagevuur- temperatuur niet te temperen. Wellicht waren daar de liederen uit de bundel „kusjes" debet aan. Enfin, ook de kus jes bleken slechts tijdelijk te zijn, toen met het „Schlaf mein Liebschen" de muzikale illustratie besloten werd. Aan slapen dacht overigens niemand en het twaalfde uur had reeds geslagen, toen de laatste gasten zich het „gut Nacht" van de Cantory herinnerden. En toen was het werkelijk afgelopen. In de wedstrijd HPCRZC, die voor de eerste klasse heren van de zomer- waterpolocompetitie in Heemstede werd gespeeld heeft RZC niet te klagen ge had over medewerking van de scheids rechter. Er werd twintig minuten te jaat begonnen. RZC was nog niet vol ledig, maar aan de ongelijke strijd werd kort na het begin een eind gemaakt ?aar yan der Linden om onbegrijpelij ke redenen het water werd uitgezonden. RZC slaagde erin de eerste helft met blanco stand af te sluiten. Ver in de tweede helft nam RZC de leiding, maar het nu voltallige H.P.C. wist, ondanks het feit, dat de bezoekers het spel trachtten te bevriezen, door Prins de gelijkmaker te laten scoren. Het was tenslotte 5 sec. voor het einde dat Ter meer er 21 voor H.P.C. van maakte. Zwemlust, de nog ongeslagen ploeg van de eerste klasse A heren kwam op bezoek bij HVGB. Door midvoor Ho- geland nam HVGB de leiding maar kort voor het ingaan van de rust werd het 11. In de tweede helft bleef de strijd gelijk opgaan. Boon had er 2—1 van ge maakt toen kort voor het einde Zwem lust een doorbraak forceerde waaruit de gelijkmaker geboren werd. Eind stand 22. Haarlem heeft in de tweede klasse heren de eerste overwinning geboekt. De strijd ging tegen het Gooi. De Gooi- midvoor Van der Kooy had nauwelijks het eerste doelpunt laten noteren toen Diepersloot de balans in het voordeel van Haarlem deed omzwaaien. Met een doelpunt voor en na de rust van Brand- licht verkreeg 't Gooi wederom de lei ding. Een wijziging in het team van Haarlem had succes. Diepersloot bracht de overwinning op 5S. Ook dit jaar zal een detachement van de politie Haarlem naar Nijmegen ver trekken om voor de elfde achtereenvol gende maal aan de internationale-vier- daagse-afstandsmarsen deel te nemen. Onder leiding van de sportinstructeur W. A. van Soest begon in april de training. Tijdens de training zijn onge veer 600 km afgelegd. Het detachement, dat nog één korte mars maakt zal dan ook in goede conditie aan de start ver schijnen. Als semi-militairengroep wordt er in Nijmegen 50 km per dag gelopen. Het detachement bestaat uit: W. A. van Soest (detachements-com- mandant) voor de 14de maal; L. Pe- besma 16de maal; H. N. v.d. Kamer, 13de maal; P. Zitman 11de maal; J. F. de Zwart 10de maal; I. Sietsma 10de maal; P. A. Wilhelmus 9de maal; A. J. J. Barendsen 8ste maal; J. Bultje', 5de maal; K. Bast 4de maal; O. H. Bleeker 3de maal; L. Mulder 2de maal; J. A. Pol 2de maal; W. Eising 2de maal; G. Noorden lste maal; G. A. Verhoeven lste maal. De verzorging is in handen van V. G. Kokhuis. N. Stoute, W. Hollink en mevrouw Wilhelmus. Zoals reeds eerder bericht, is door de buurtvereniging Haarlem-Oost een voetbalveld aangelegd op een terrein aan het Van Zeggelenplein. De uitsla gen van de wedstrijden zijn: Haarlem- Oost 1Buurtveteranen 64; Fa. Vrugt —Fa. de Vos 122: Haarlem-Oost 1 Zuidpolderstraat 102. Voor de aanstaande week zijn de vol gende wedstrijden vastgesteld: Maan dag: De Brug 2—IJmuiden; dinsdag: BuurtveteranenBewoners Jac. v. Looystraat; woensdag: De Brug lJon gensstad: donderdag: Zuidpolderstraat Harmenjansbuurt: vrijdag: De Brug 3Appelaer; telkens om zeven uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 3