Windstoten met een snelheid van 100 kilometer HEVIGE STORM EIST SLACHTOFFERS Vier mannen omgekomen Bootji overvaren Merwede op de Blikseminslag bij noodweer Ballon tengevolge van de felle wind niet opgestegen Het Kanaal zeer woelig Schepen blijven in de haven Bloedige militaire staatsgreep in Westersgezind Irak Staatsraadbetuigt Cairo zijn vriendschap Mgr. dr. F. Feron, kapittel- vicaris van Roermond, plotseling overleden Jongen in rubberboot naar zee afgedreven üet Eerste seminarievaart voor bisdom Rotterdam uitgesteld Nachtelijke reddingsactie met boten en vliegtuigen Premier Noeri Al Said en kroonprins Abdoel Illah vermoord Huis grotendeels vernield weer. Heel Holwerd verwelkomde geredde Jappie Koning Feisal in arrest? Gasontploffing Stoffelijk overschot van jongen aangespoeld DE WIT VOOR DE RECHTER KANOVAARDER OPGEPIKT Na drie dagen zwerven op zee Vrij zonnig Het weer in nuropa MAANDAG 14 JULI 1958 O 82ste JAARGANG No. 29959 Vier mannen zijn zondag op het water het slachtoffer geworden van de felle zuidwester storm. Op de Merwede bij Dordrecht is 's middags een pasgebouwd plezierboot je, de „Jobi", overvaren door een Duits tankschip, waardoor drie Dordtenaren het leven verloren. Op de Westerschelde is een man van een zeiljacht geslagen en verdronken. De voor de zomer ongewone storm bereikte snelheden van 90 tot 100 kilometer. Vele zeilers op de meren zijn in grote moeilijkheden gebracht. Tientallen boten zijn omge slagen, doch persoonlijke ongelukken hebben zich hierbij niet voorgedaan. Een wind die met een vaart van 80 tot 100 km per uur over het gemeen telijke sportpark van Lisse raasde, is er schuldig aan dat zondagmiddag de eerste van drie seminarievaarten ten behoeve van de bouw van een voor het bisdom Rotterdam bestemd kleinseminarie te Noordwijkerhout niet is door gegaan. Balloncommandant K. P. M. Jansen uit Oegstgeest achtte het niet verantwoord bij deze windsnelheid op te stijgen. Tot grote teleurstelling uiteraard van het organiserend comité en de ongeveer 6000 kijkers. Het zal nu waarschijnlijk eind augustus of begin september worden. Aperzié ge MORRIS tefore poet évp/ STURKA SPORTKLEDING Aan zee BUREAU SMEDESTRAAT S HAARLEM Telefoon Redactie 21544 Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant Beverwijk Breestraat 171 tel 4790 Bijkantoor en Red IJmulden leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. J. W Boerrigter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs H v RUN en W Severla NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents pei millimeter. hoogte Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt rich het rechi voor edvertentiën eventueel rondei opgave vart redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents pet week, f 2.65 pet maand f 7 90 pet kwartaal Voor klachten ovet de bezorging na 5.38 uur avond» tel. 21544. 5 Zo woedde zondag de (zand-)sto rm aan de Nederlandse stranden. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimii Had zuid-Limburg vrijdagavond te lil den van een hevig noodweer, noord- Limburg werd zaterdagavond door een nog heviger onweer geteisterd. Op twee plaatsen sloeg de bliksem in. In het dorpje Merselo (bij Venray) werd een schuur van de boerderij van landbou wer M. A. W. Hoenselaar, door de blik sem getroffen. De schuur brandde ge heel af. Bovendien wist de brandweer niet te voorkomen, dat het vuur op de stallen en de boerderij oversloeg. Heel het bedrijf, met landbouwmachines, materiaal en meubilair, werd een prooi der vlammen. Bovendien kwam een tiental varkens om. De schade bedraagt ruim een ton. Het gezin Hoenselaai werd dakloos. Terzelfdertijd sloeg de bliksem in, in een schuur te Maas- bree. Hier bleef de brand tot de schuur beperkt. De schade wordt geschat op vijftien duizend gulden. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiii De hevige storm heeft ook in het KanaaT talrijke moeilijkheden veroor zaakt. In Belfast zijn twee jongens, wier jacht kapseisde, verdronken. Men vreest dat twee vissers, die met een zeilboot hun netten gingen inspecte ren, eveneens zijn omgekomen. De Royal Daffodil", die met zeven honderd passagiers een dagreisje naar Calais zou maken, moest binnengaats blijven. Circa vijftig Engelsen die geen kans zagen per schip van Calais naar Dover te gaan werden met twee char- tervllegtuigen naar Southend gebracht. Meer dan veertig zeilschepen, die gis teren deelnamen aan de race Folke stone-Calais, moesten per schip van Frankrijk naar Engeland worden ge bracht. In Hastings was de storm oorzaak, dat ruim veertig bemanningsleden van de mijnenveger Apollo", die op de re de voor anker lag, een onverwacht lang verlof kregen. Zij konden namelijk niet aan boord van het schip worden terug gebracht. Belgisch Congo Ais opvolger van de heer Pétillon is benoemd tot gou verneur van de Belgische Congo de vi- ce-gouverneur-generaal Cornells. De heer Pétillon is minister van koloniën geworden. Het ongeluk op de Merwede heeft zich als volgt toegedragen. De 55-jarige havenarbeider J. van Tilborg was met de 47-jarige monteur C. Willebroordse met de „Jobi" van Dordrecht de Mer wede overgestoken om zijn broer, de 50-jarige schippersknecht M. van Til borg van een bij Papendrecht gelegen schip af te halen. Het bootje voer terug naar de Dordtse wal en lag op een be- Êaald ogenblik parallel met het uit [amburg afkomstige schip „Marion". Vermoedelijk is toen door het woe lige water een defect aan de stuur inrichting van de „Jobi" ontstaan, waardoor het schuin voor de „Ma rion" kwam te liggen en aan bakboord zijde van dit schip werd geramd. Het bootje moet tot splinters zijn gesla gen. Van de drie mannen was niets meer te bespeuren. De kapitein van de „Marion" heeft meegedeeld eerst op het allerlaatste ogenblik iets van het ongeluk te hebben gemerkt. Het slachtoffer van het ongeluk op de Westerschelde is de 39-jarige H. van Dam uit Oost en West Souburg. Hij was met zijn vergrote BM zaterdagmiddag naar de jachthaven te Terneuzen ver trokken, doch besloot wegens het slechte weer zijn schip daar te laten liggen en per andere gelegenheid terug te keren. Vele andere zeilers namen hetzelfde besluit en keerden per bus en veer boot naar hun woonplaats terug. In de jachthaven van Terneuzen lag ook de „Having", een omgebouwd vis sersscheepje uit Oostende, eigenaar de heer Posthumus, leraar aan de zee vaartschool te Vlissingen. Enkele zei lers uit Vlissingen, die met hun scheep je in Terneuzen lagen, besloten met de heer Posthumus terug te varen naar Vlissingen en onder hen bevond zich ook de heer Van Dam. Vlak voor de haven van Vlissingen werden door de ruwe zee een tweetal personen overboord geslagen. Een 17- jarige zeevaartscholier wist echter zwemmend aan boord van de „Having terug te keren, doch de heer Van Dam dreef weg. Bij de pogingen om de overboord geslagen zeiler op te pikken, sloeg de motor van de „Having" af. Een ijlings uitgeworpen anker hield net schip van de kust af. Van verschdlen- de zijden ondernomen pogingen om de heer Van Dam te redden hadden geen succes. Uit Breskens was inmiddels de red dingsboot „President Wiersma" uitge varen. Deze slaagde er na veel moeite in langszij van het scheepje te komen en een sleepkabel over te brengen. De „President Wiersma" heeft hierna de „Having" teruggesleept naar de haven van Vlissingen. Tweeduizend militairen, burgers en jonge lieden nemen op het ogenblik als vrijwilliger deel aan de opsporing van pa ter dr. H. Ruding S.J., president van het Groot-seminarie te Djogjakarta, die van een bestijging van de berg Subing, nabij Wonosobo in midden-Java, niet is te ruggekeerd en sedert enige dagen wordt vermist. Het zoeken naar de vermiste geestelijke heeft tot dusver echter nog geen resultaat gehad. Terwijl de populieren rond het veld op hun dunne stammen vervaarlijk door bogen begonnen de ballon -aarders de eerste toebereidselen te treffen. De oranjekleurige ballon (pas een week oud) werd uitgelegi om met een half miljoen liter waterstofgas te worden ge vuld. Met behulp van zandzakjes pro beerde men de katoenen met rubber versterkte ballon op zijn plaats te hou den. Inmiddels gaven de weervoorspel lingen die telefonisch aan het weerkun dig instituut in De Bilt waren ge vraagd weinig hoop op een afvaart. Verwachi wera dat tegen het late mid daguur eerst de wind zou afnemen. Tot zolang zouden de kijkers moeten wach ten. Zij werden beziggehouden met flar den harmoniemuziek van vier uit de bloembollenstreek afkomstige korpsen. Toen echter de wind in tegenstelling tot de verwachtingen aan kracht begon te winnen, besloot men de vaart tot au gustus of september uit te stellen. Het is te hopen dat de tochten op 20 en 27 juli, resp. in Wateringen en Langeraar. meer suseer zullen hebben. Opnieuw is het bisdom Roermond zwaar getroffen. De kapittel-vicaris, mgr. prof. dr. F. Feron, amper twee weken belast met het bestuur over ge noemd diocees, is hedenmorgen plotse ling op 62-jarige leeftijd overleden. Enkele professoren van het Groot Semi narie hebben de kapittel-vicaris, tevens president van het Groot Seminarie, tegen half acht op zjjn kamer dood ach ter zijn schrijfbureau aangetroffen. Prof. Feron zou, zoals gebruikelijk, om zeven uur in de berk van het Groot Seminarie de communiteitsmis voor de semina risten opdragen. Toen hij om kwart over zeven nog niet in de kerk aan wezig was, gingen enkele professoren eens naar de kamer van de president. Op hun herhaaldelijk kloppen kregen zij evenwei geen gehoor. Zij verschaf ten zich daarop toegang tot de kamer van mgr. Feron en troffen hem daar dood aan. Vermoed wordt dat mgr. Feron door een hartaanval is getroffen. Een dag voor zijn overlijden, zondag jl., was mgr. Feron nog in Aken, waar hij tienduizend jongeren van Duitsland. België en Nederland, pelgrims van de Akense heiligdomsvaart, aanspoorde om te gaan bouwen aan een christelijk Euro pa. De overleden kapittel-vicaris werd ge boren te Lutterade-Krawinkel op 27 juni 1896. Na zijn studies te Rolduc en Roermond werd mgr. Feror op 12 maart 1921 priester gewijd. In datzelfde jaar ging hij theologie studeren. De jonge doctor in de theologie was enige tijd in de directe zielzorg werkzaam o.a. als kapelaan te Valkenburg, waarna hij op 1 augustus 1927 benoemd werd tot professor aan het Groot Seminarie te Roermond. 7 jaar later, op 15 juli 1934, werd hij tevens president van het Groot Semina rie. In 1936 volgde zijn benoeming tot kanunnik van het kathedrale kapittel en op 25 november 1942 werd hij geroepen tot de hoge en verantwoordelijke functie van vicaris-generaal van de toenmalige bisschop van Roermond mgr. dr. G. Lemmens. Dezelfde functie bekleedde mgr. Feron ook onder het kortstondige pontificaat van wijlen mgr. dr. A. Hans- sen, die professor Feron op 1 januari van Door de straffe wind is zondag van Holwerd uit de 12-jarige Jappie Buwal- da in een rubberbootje zeewaarts ge dreven. De reddingboot van Ameland bracht de volkomen uitgeputte jongen vanmorgen om half zeven, samen met zijn twee redders aan de wal, waar hij door z'jn ouders, die een bange avond en nacht hebben doorgemaakt, met wijd open armen werd ontvangen. Nagenoeg de gehele bevolking van Holwerd is vannacht trouwens niet uit de kleren geweest. Jappie speelde zondag in de voor avond met enige vriendjes in een op blaasbare plastic boot bij de pier van Holwerd. Toen echter een van de vriendjes met een fikse sprong uit de In Irak is hedenochtend een bloedi ge militaire staatsgreep uitgevoerd, al dus bericht UPI. Koi.ing Feisal is af gezet en de nieuwe regering heeft een verklaring van vriendschap met de „Verenigde Arabische Republiek" doen uitgeven. Er is een „Zender van de republiek Irak" in dt lucht gekomen die voortdurend dekreten uitvaardigt en communiqué's uitzendt. In Bagdad zijn volgens deze zender kroonprins Ab doel Illah, de oom van koning Feisal en premier Noeri Al Said vermoord. De stoffelijke overschotten zouden in het openbaar zjjn verbrand. De monar chie is afgezworen. Volgens de „Zender van de repu bliek Irak" is een „staatraad" ge vormd die de regering van Irak aan de kant heeft gezet. Brigade-generaal Ahmad Salih Al-Azzi is tot stafchef van het leger oenoemd. Het (eger van Iran is in alarmtoe stand gebracht en alle verbindingen tus sen Iran en Irak zjjn verbroken. In Washington heeft het ministerie van buitenlandse zaken meegedeeld, dat de Amerikaanse ambassadeur in Bagdad het bericht van de staatsgreep heeft bevestigd. Hij rapporteerde dat vanoch tend schoten zijn gehoord in de omge ving van het ambassadegebouw, maar later is het weer rustig geworden. „Weg met de agenten van de impe rialisten, weg met allen die door cor ruptie de volkeren van Irak, Jorda nië, Libanon en de Verenigde Arabi sche Republiek in de afgrond der ver nietiging willen storten. De nieuwe Iraakse republiek zal waken voor de belangen van de nationalisten in ons land," aldus een der communiqué's van de nieuwe zender. Koning Feisal werd een verrader genoemd, en in een eerdere bekendmaking had de omroeper gezegd: „Dit is de dag om te doden en om gedood te worden." In Amman wordt vernomen dat ko ning Hoessein het afgelopen weekein de een samenzwering tegen zijn leven heeft ontdekt en zestig officieren, on der wie enkele uit zijn lijfwacht, heeft laten arresteren. De bedoeling van het in Jordanië ontdekte complot zou zijn geweest om tegelijk met de sa menzweerders in Irak op te treden Irak en Jordanië zijn verenigd in een Arabische federatie. In Amman ziet men de „Verenigde Arabische repu bliek" als de Instigator van de sa menzwering tegen koning Hoessein. Het „Nieuwsagentschap voor het Mid den-Oosten", een semi-officiële instel ling van de Verenigde Arabische Re publiek, heeft vandaag bericht dat de revolutie in Irak is overgeslagen naar Jordanië. Het Britse consulaat en het Britse voorlichtingsbureau in Bagdad zijn ontruimd. Een woordvoerder van de Iraakse petroleummaatschappij ver klaarde in Beiroet, dat de oliewinning en het olievervoer, voor zover bekend, normaal voortgang vinden. Radio Bagdad heef' de tekst van een decreet uitgezonden, waarhij le monar chie in Irak wordt opgeheven en de re publiek ingesteld. Tot premier is be noemd generaal Abde] Karim Khazem, die ook als opperbevelhebber en minis ter van defensie van Irak zal optreden, aldus radio Bagdad. De V. A. R. zou de nieuwe regering al erkend heb ben. Radio Bagdad maakte voorts be kend, dat alle grenzen en vliegvelden van Irak gesloten zijn. In een latere uitzending werd melding gemaakt van TURK'JE Adana© AinZalah iMosU Kirkuk Aleppo ■Madamst russa SYRIË Benelux op ge - Lijke schaal gPimasais Bagdad I RAK (IRAN) ISRAEL. ®Am Gaza&j&eoizalem ORDANIE AlJauf O aSuez SAOEDI-ARABIË EGYPTE Grens Olieteiding Olieveld KM 200 8AHRE! het ontslag van verscheidene hoge of ficieren. Het telegrafische verkeer tus sen Londen en Bagdad is sinds van morgen verbroken. De 23-jarige koning Feisal kwam in 1953 aan het bewind. Hierdoor werd een einde gemaakt aan het regentschap van Emier Abdoel Illah, dat 14 jaar had geduurd. Alle politieke partijen in Irak werden 28 augustus 1954 bij decreet ontbonden. Irak heeft bijna vijf miljoen inwoners. Het is een van de grootste olielanden van de wereld. De jaarlijk se olieproduktie bedraagt meer dan 30 miljoen ton. De pro-Westerse generaal Noeri Al Said, die toen premier van Irak was, behaalde in mei bij de algemene ver kiezingen een grote overwinning. Inzet van de verkiezingen was de vorming van een federatie met Jordanië, waar van Noeri Al Said voorstander was. 20 mei werd er een regering gevormd van de Arabische Unie. Noeri Al Said werd premier. Het bericht omtrent de staatsgreep van de pro-Nassergroep in Irak heeft grote opschudding veroorzaakt in in ternationale oliekringen te Londen, aldus meldt A.F.P. Men verwacht dat op de Londense beurs oliefondsen, vooral voor maatschappijen met belangen in Irak, zoals de British Petroleum en de Royal Dutch-Shell vandaag grote verliezen ziji, te verwachten. In oliekringen wijst men erop, dat deze ontwikkeling komt op het moment dat de Iraq Petroleum Company onderhandelingen met de autoriteiten van Irak had besloten, waardoor de concessievoorwaarden de zer maatschappij worden herzien. Op grond van de nieuwe overeenkomst zou de Iraq Petroleum Compony be paalde concessiegebieden aan de rege ring teruggeven. Voorts had de maat schappij zich verplicht haar produktie voor 1961 te verdubbelen. In het Duitse grensstadje Kranen burg, even ten zuidoosten van Nijme gen, heeft zich zondagmorgen een gas ontploffing voorgedaan, waarbij een door vier gezinnen bewoond huis gro tendeels is vernield. In het oude tuinmanshuis aan de Wald- straat wilde de huishoudster van de loodgieter van der Giet het van pro- paangas voorziene fornuis aansteken. Toen er vuur gemaakt werd ontstond er een explosie, waarbij de huishoud ster, de weduwe J. Derks over het gehele lichaam zware brandwonden op liep. Zij werd naar het ziekenhuis ver voerd. Dt heer van der G. was in een ander vertrek en bekwam slechts licht letsel aan het been. Van het huis werd de oostelijke helfl geheel verwoest. Het dak sloeg weg, de muren stortten ineen en het meu bilair werd vernield. De oorzaak wordt gezocht in een lek van de gasleiding boor op de pier sprong, kreeg het boot je een zodanige zet dat het een eind- weegs In zee dreef. Het werd door stroom en wind gegrepen en dreef met steeds groter wordende snelheid ver der. Enige mensen op de pier zagen het gebeuren en riepen de jongen toe in de boot te blijven en de hulp af te wachten, die ze zouden gaan halen. Op het door hen geslagen alarm gingen twee mannen, de heren Louw Duinen uit Holwerd en Kleinendorst uit Rot terdam met een oude reddingboot ach ter de jongen aan. Ook van deze twee werd daarna niets meer vernomen. Inmiddels was ook de reddingboot „In- sulinde" van Oostmahorn uitgevaren. Omstreeks half twee 's nachts gingen voorts een politieboot en twee redding boten uit Ameland en Schiermonnikoog op zoek, met als doel de omgeving van de Engelsmanplaat. De hulp van vliegtuigen bleek ech ter onontbeerlijk en tegen het morgen- gloren stegen twee „Avengers" op van het marine-vliegkamp Valken burg. De bemanning van een van de ze toestellen ontdekte omstreeks zes uur de vlet waarin de twee mannen zaten met de jongen. Dit werd de menigte op de pier van Holwerd dui delijk, toen het vliegtuig zeer laag kwam overvliegen, waarbij een van de inzittenden gebaarde dat de ver lorenen waren opgespoord en dat r*e jongen gered was. De vliegers leidden toen de „dr. van Rietschoten" met onderschipper Botte Ney, naar de vlet, zodat een half uur later alle leed geleden was. Zaterdagmiddag is onder Noordwijk aangespoeld het stoffelijk overschot van de 12-jarige P. H. B., gewoond hebbende in de Jacobastraat in Den Haag. Het ventje was een week geleden met een vriendje op Scheveningen in zee ge gaan, doch beiden keerden niet meer in de ouderlijke woning terug, zodat het ergste werd gevreesd. Het lijkje van de andere jongen is eind vorige week uit de buitenhaven op Scheveningen opge haald. Op het strand te Wijk-aan-zee is zon dag tijdens de storm het stoffelijk over schot aangespoeld van een nog niet ge- identificeerde vrouw. Volgens betrouwbare berichten, die „Het Parool" van betrouwbare zijde uit Willemstad (Ned. Antillen) heeft ontvangen, heeft de procureur-generaal van de Nederlandse Antillen besloten een straivervolging In te stellen tegen de Ne derlandse journalist A. de Wit, tegen wie reeds eerder een uitwijzingsbevel is uitgevaardigd, waartegen thans nog een beroepsprocedure loopt. „aanleiding tot de vervolging van De Wit vormt een artikel van voor het ge zag in de Ned. Antillen beledigend ka rakter. Het artikel verscheen op 17 juni in het blad „Beurs- en Nieuwsberich ten", waarvan de heer De Wit hoofd redacteur is. MGR. DR. F. FERON dit jaar tot zijn vicaris-generaal benoem» de. Na het overlijden van bisschop Hans- sei. koos het kathedrale kapittel prof. Feron tot vicaris-capitularis. Mgr. Fe ron was tevens nog Huisprelaat van Z. H. de Paus, een onderscheiding wel ke hem op 11 februari 1916 ten deel viel. Naast professor en vicaris-generaal was dr. Feron voral bekend als rede naar en publicist. Op meetings en con gressen trad hij steeds als spreker op en als hoofdredacteur was hij verbon den aan het weekblad van het bisdom Roermond „Credo". De professoren die mgr. Feron dood op zijn kamer aantroffen waren prof. drs. H. J. A. Sanders en prof. drs. J. Hermans. Een van hen heeft de over ledene het H. Oliesel toegediend. In de loop van vanmorgen is het stoffelijk overschot van mgr. Feron in zijn spreek kamer, waar hij in de loop der jaren honderden mensen heeft te woord ge staan, opgebaard. Een der eersten die de chapelle ardente bezochten was mgr. dr. G. Lemmens, emeritus-bisschop van Roermond, voor wie mgr. Feron steeds een groot helper is geweest De oud-vi caris-generaal van mgr. Hanssen, mgr. drs. P. van Odijk, heeft in de loop van vanmorgen de Internuntiatuur en all* bisschoppen van Nederland van het zo plotseling en tragisch overlijden van de kapittel-vicaris van het bisdom Roer mond op de hoogte gesteld. De Duitse kanovaarder Uwe Heuen, afkomstig van Hamburg is zondag, na drie dagen op de Noordzee te hebben rondgezworven door de Hollandse coas ter „Albatros" opgepikt. De achttien jarige Heuen was donderdag uitgevaren voor een pleziertochtje. Hij raakte steeds verder van de kust verwijderd en kon niet meer terugkeren. Gisteren merkte de Hollandse coaster „Lyra" hem op. Daar deze evenwel geen verbinding kon maken met Scheveningen Radio werd contact gezocht met de Hollandse coaster „Albatros" die in de buurt rondvoer. Deze nam de Duitser toen aan boord. Geïnformeerd naar de gezondheidstoe stand van de jeugdige Duitser meldde men vanaf de „Albatros" heel lakoniek: „De drenkeling slaapt lekker, maar de kano is verloren gegaan". Advertentie BARTcUORISSTR. HAARLEM Ta. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM Ta. 717162 Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Perioden met zonneschijn en op de meeste plaatsen droog weer. Overwegend matige wind tussen west en zuid. Vannacht tamelijk kond, morgenmiddag iets hogere temperaturen dan vandaag. Zon: 4.37-20.54. Maan: 3.33-19.30. Verder in kracht afnemende en naar zuidelijke richting draaiende wind. Zon nig en mooi strandweer. Overdag iets warmer. 18-20 gr. C. Zeewater 16 gr. C. Vooruitzichten: meer zomers strandweer, maar niet helemaal bestendig. max neersl Station Weer temp aigel gisteren 24 uui Stockholm half bew. 24 0.5 Oslo zwaar bew. 17 16 Kopenhagen regenbul 21 1 Londen half bew. 19 0.5 Amsteraan licht bew. 21 0 Brussel half bew. 22 02 Luxemhei licht bew. 24 1 Partt» licht bew. 23 0 Nice onbewolkt 25 0 Berlijn onbewolkt 32 0 Prankiun onbewolkt 27 0.1 MOnchen regen 31 10 Zürich zwaar bew. 30 1 deneve licht bew. 26 0.3 Locarno zwaar bew. 29 0 Wenen half bew. 31 0 Innsbruck geheel bew. 33 0 Soma onbewolkt 32 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1