Hartelijk afscheid van dr. Maria E. Nulte Opruiming Kühling M. van Berckel legt opnieuw beslag op enkelspeltitel Super-Roneva Satin Coton Coupons tot SO% korting 9AANNEN OP DE MAAN r% i I tapijten bedden dekens enz. Door oud-leerlingen en ouders der leerlingen van Sancta Maria Tent in brand A y |i o# f De Dochter vwn de- Q&ienjacjfi Kinderprogramma's in de bioscopen Primus ontploft R.K.A.V. „Holland" heeft succes bij wed strijden in Leiden Haarlemse tenniskampioenschappen Succes voor mej. Van der Duim SEIZOEN-OPRUIMING STOFFEN Uitslag H.G.B. DE A VONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBIE door HERGÉ §s waf! waf! D rulL~^TTUt~m~\ MAANDAG 14 JULI 1958 PAGINA 2 Afscheid docenten Onze vermaarde begint a.s. dinsdag morgen 9 uur Anegang 27 Tel. 12610 Bovendien uw Modebuis Spraakonderwijs aan Zandvoortse school jeugd Nutsspaarbank Velsen DUITSE GASTEN BIJ SUOMI Bedrijfsvoetbal Hallo, hallo, hier de aarde...Hallo, maart-j raket, geef art twoord!.Geef an twoord!. Hallo, hallo, maan - raket.?..Hallo, hier de aarde!...Geefantwoord! De aarde! De aarde die ons oproept!.. §lX fesi 110 O od J |oa od cfl oo 0< ,oo 0< 00 O.c \M*t mij betreft, ik maak t best, dank je... Maar/je moet nu niet proberen me wijs te maken dat we op weg naar de maan zjn. IEDER BOEK OVER KUIFJE EN BOBBIE BEVAT TUSSEN 600 EN 900 TEKENINGEN IN KLEUREN WDMU 19 voortgetrokken door de honden stormt Olaf de heuvel af, op de hielen gevolgd door de anderen. „Wat is er gebeurd?" schreeuwt hij hijgend. „Is er iets met Ingrid? Zeg op oude vrouw." „Ach Heer", jammert de vrouw, wier houding het ergste doet vrezen, „mijn lief meisje is weg, verdwenen. Vanmorgen vroeg stond zij ineens naast mijn bed en gaf mij een kus. Dat vond ik al zo vreemd, maar ik dacht er niet bij na verder. Hoe slecht en dom van mij." „Dat is het zeker," zegt Olaf, terwijl hij haar ruw bij de schouder grijpt. „Nou, komaan, maak haar niet nog meer over stuur dan ze al is," zegt Eric kort, terwijl hij de berenjager achteruit trekt. Het mensje kalmeert wat als Eric haar bemoedigend over de haren strijkt. „Zeze heeft al haar sieraden meegenomen, en wapens ook," stamelt Helge met trillende lippen, „en haar bed was onbeslapen, en de berenhui den ontbreken. Ze is te paard, want haar p-p-paard is er ook niet." Met een grommende verwensing duwt Olof haar ruw opzij. De onrust op zijn gezicht heeft plaats gemaakt voor woede. „Ga je mee, Koning?" bijt hij de Noorman toe en zonder op antwoord te wachten, stormt hij naar de burcht. Weinige tellen later stuiven Eric, Erwin, Svein en Arnar in een stofwolk achter de grimmige berenjager aan de poort uit. De Noorman voelt er wel iswaar weinig voor zich in Olafs huiselijke aangelegenheden te mengen, doch het lijkt hem toch beter om bij de hand te zijn, als vader en dochter elkaar ontmoeten, want Olafs gezicht belooft niet veel goeds. „Ongehoord," gromt de berenjager naast hem, „die eigenzinnigheid moet nu maar eens uit zijn. Ze zoekt natuurlijk weer haar troost bij die ouwe gekke Hrap. Die kerel heeft me altijd dwars gezeten. Nu zal hij echter zijn vet krijgen." Talloze oud-leerlingen en ouders van leerlingen van het r.k. meisjeslyceum Sancta Maria in Haarlem hebben zater dagmiddag van de gelegenheid gebruik gemaakt afscheid te nemen van mejuf frouw dr M. E. Nolte, die zoals bekend het komende cursus-jaar geen rectrix meer zal zijn van die school. De af- scheids-receptie, gehouden in de Kroon zaal van café-restaurant Brinkmann aan de Groote Markt, was het resultaat van 'n spontane actie van de oud-leerlingen vereniging van Sancta Maria waar van mejuffr. Nolte erevoorzitters is en van ouders van leerlingen. De schei dende rectrix, die gedurende drie en twintig jaar aan de school verbonden was werd een hartelijke huldiging be reid, zich manifesterende in de zeer gro te belangstelling, in de waarderende woorden van een rjj van sprekers en de vele waardevolle afscheidsgeschenken. Uit naam van de ouders en oud-leer lingen spraken dokter B. M. M. Dele- marre, mevrouw dokter Bernink, de heer J. C. P. van Schendelen, mevrouw Wamaars-Goossens. de heer Ch. J. de Vilder, mevrouw P. Defoer-Bongaerts en de heer A. Bergé. Van hun belang stelling gaven voorts blijk de rector van het Triniteitslyceum, pater dr M. van Straaten O.E.S.A. mede aanwe zig namens zijn ambtgenoot van het Mendelcollege, pater drs. V. Hultjens O E.S.A., familieleden van mejuffr. Nolte onderwie mejuffrouw Agnes H. Nolte, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal en prof. dr. Gesina H.J. van der Molen, huisgenote van mejuffrouw Nolte. De sprekers getuigden van hun waarderende dankbaarheid voor hetgeen de scheidende rectrix voor haar leer lingen gedaan heeft, van haar grote pae- dagogische gaven, haar persoonlijke be langstelling voor de meisjes en hun om standigheden en van haar vastheid van karakter, welke laatste eigenschap me juffrouw Nolte ook in voor haar moei lijke omstandigheden getoond heeft. Dok ter Delemarre bood een toilet-garnituur aan, mevrouw Bernink een vaste planl voor de kas, de heer van Schendelen een tuin-parasol, mevrouw Warnaars bloe men, de heer de Vilder een verrekijker, mevrouw Defoer een pick nick-set. De heer Bergé liet, mede namens zijn echt genote, mevrouw J. Bergé-Zwart, die destijds deel uitmaakte van de oprich tingsklasse van Sancta Maria, zijn 14- jarig dochtertje Conny, leerlinge van de school, als eerste „kleindochter van Sanc ta Maria" bloemen aanbieden. In haar dankwoord toonde mejuf frouw Nolte zich niet alleen zeer er kentelijk voor de „fantastisch mooie cadeaus" maar ook voor de blijken van waardering, die zij op zo ruime schaal steeds mocht ontvangen. In de nieu we rector van Sancta Maria stelde zij zeer veel vertrouwen, evenals in de vele goede docenten, die aan de school verbonden zijn. Zondagavond heerste er een harte lijke en gezellige sfeer in de bovenzaal van restaurant Boekenroode te Heem- -stede, waar de docenten van Sancta Maria in een intiem samenzijn afscheid namen van hun rectrix, mejuffrouw dr. M. E. Nolte. Mejuffrouw Nolte had de wens te kennen gegeven, dat ook de echtgenoten van de docenten hierbij aanwezig zouden zfin. Hoewel de avond geenszins een officieel karakter droeg, zijn er toch verschillende speeches ge houden. Uit de aanbieding van enkele geschenken en vooral uit de woorden die daarbij en daarna gesproken werden is wel duidelijk gebleken hoe groot de waardering van het gehele docenten korps voor de persoon van mejuffrouw Nolte altijd is geweest en nog is, hoe groot ook het gevoel van gemis is, dat zij bij hen achterlaat, nu zij vertrekt. In haar dankwoord vol kwinkslagen, waarin haar slagvaardigheid, bij haar docenten zo bekend van de vergaderin gen, weer naar voren kwam, was nog eens duidelijk op te maken, hoe oprecht hartelijk de verhouding van mejuffrouw Nolte met haar docentenkorps is en .et hoeveel idealisme en liefde zij haar taak als rectrix heeft vervuld. Advertentie Honderden werkelijke spotkoopjes in ZIET DE ETALAGES Haarlems grootste speciaalzaak in woningtextiel (hoek Warmoesstraat) Het behoort tot de jaarlijks terugke rende vakantiegebruiken, dat verschil lende bioscopen 's ochtends speciale kinderprogramma's verzorgen. Een van de bekendste daarvan is wel het Jeugdvariété van Ger Montagne, die dit jaar weer present is in het Rem- brandt-theater. Ger Montagne zelf houdt een praatje en goochelt, terwijl hij aan het slot van zijn gevarieerd pro gram zijn oud-Hollandse poppenkast presenteert, waarin deze keer ,,De zoon van Jan Klaassen"optreedt. Wim Bos verzorgt de muzikale begeleiding en hij doet dat op een voor kinderen wel bij zonder attractieve manier. Clown Rixo laat de kinderen lachen en het Truxini- duo tovert de meest fantastische din gen op het podium van de bioscoop. Al met ai biedt Montagne's Jeugdvariété dus weer een kleurig amusement voor de kinderen. Luxor brengt voor de jeugd de uit stekende jeugdfilm „Trouwe kamera den" over een jongen en zijn hond. In Studio wordt een serie kinderfilms ver toond, waarin Stan Laurel, Oliver Hardy en Charlie Chaplin de belangrijkste fi guren zijn. In Cinema Palace wordt de ze week voor de kinderen de prachtige film „De Rode Ballon" gedraaid. Het echtpaar Van N. uit Utrecht dat per scooter naar Zandvoort was geko men, stelde zaterdagmiddag zijn kam- peertent op op het kampeerterrein „Sandevoerde" te Zandvoort. Toen men het kooktoestel in gebruik wilde stel len, vloog dit met een harde knal uit elkaar. Er ontstond brand die de kam- peertent in korte tijd vernielde. De kam peerders liepen brandwonden op welke in een ziekenhuis te Haarlem werden verbonden. Een ontijdig einde van een zo juist begonnen vacantie. Enkele kampeerders hielden op het kampeer terrein spontaan een inzameling om de gedupeerde kampgenoten te helpen. De zelfde avond kon hun nog een bedrag van 250 ter hand worden gesteld voor de aanschtffing van een nieuwe tent. Zondag aanvaardde een volle bus met „Halland"-atleten en -atletes de reis naar Leiden, om bij „de Bataven" tij dens interregionale wedstrijden voor R.K. Verenigingen de beschikbaar ge stelde bekers te betwisten. En niet zonder succes! Zowel bij de dames als bij de heren kwamen de „Hollanders" als eersten uit de strijd. De heren ver zamelden 334 punten voor „Estafette" uit Amsterdam met 116 punten, de dames 132,5 punt voor DEM uit Beverwijk met 116 punten. De voornaamste uitslagen waren: 110 m. horden heren A: 1. C. Hoogewerf, Holl., 16.9 sec.: heren C: 1. G. Weisscher, Est., 18.2, 2. N. de Zwager, Holl., 19.4, 3. H. v. Noort, Holl., 19.9; heren D: 1, H. Piek, Holl., 19.6. 100 m. jongens A: I. A. Oudendijk, Est., 11.5, 2. M. Adelaar. Holl., 12.-, 3. R. Borger, Holl., 12.6. 100 m. heren D: 1. L. Groothuis. Est., 12.2, 2. J. Poppelaars, Holl., 12.3, 3. H. Paar- dekoper. Holl„ 12.4. 4. B. v. d. Meij, Holl., 12.4. Hoogspringen heren C: 1. H. Verheem, Holland. 1.72 m. (promotie naar B. klasse!), 2. A. Weisscher, Esta fette, 1.57. Verspringen jongens C: 1 J. Meinders, Holl., 5.15 m., 2. P. Blom, Holl., 4.72 m. 100 m. jongens B: 1. W v. Crugten. L.D.A., 11.7, 3. G. der Linden, Holl.. 11.9. 400 m. heren D: 1. G Weisscher, Est., 55.8, 3. C. Visser, Holl., 57.3. Kogelstoten heren D: 1. S. v. Rookhuizen, DEM, 10.61, 2. J. J. Rooy- akkers, Holl., 9.77, 3. L. Schipperijn, Holl., 9.73. 60 m. jongens C: 1. H. Hoek, LDA. 7.5, 2. J. Meinders, Holl., 8.-, 3. P. Blom. Holl., 8.5. 1500 m. heren C: I. C. Mulder, Hermes, 4.27.6, 3. F. Kors, Holl.. 4. 35.2; heren D: 1. T. Glas, Holl., g. tijd. Discusw. jongens A: 1. H. de Vries, Holl., 31.82, 3. C. Rooyakkers, Holl., 26.86. 4. B. Borger, Holl. 24.87. 3000 m. heren B: 1. J. Groothuis, Est., 9.17.8, 2. G. Rewijk, Holl., 9.22.-, 3. F. Kors, Holl., 9.43.-. Kogels! jongens A (5 kg.): 1. A. Oudendijk, Est., 12.74, 2. B. Borger. Holl., 12.21. 3. C. Rooyakkers, Holl.. 11.58. 80 m. horden dames B: 1. E. Meiland, Holl., 12.6 (promotie naar A. klasse!), 2. Tr. Maathuis, DEM, 13.3. 100 m. dames D: 1. W. Bosman, Holl., 14.- (promotie!). 60 m. meisjes C: 1. C. van Oyen, Holl., 8.8 (clubrekord), 3. G. Meiland. Hol!, 9.5. Verspr. dames C: 1. N. Piek. Hol!, 4.48; dames D: L. Meiland. Hol!, 4.37. Verspr. meisjes C: 1. C. van Oyen, Hol!, 4.20. 3. G. Mei land, Hol!, 3.55. Hoogspringen dames B: 1. N. Piek. Hol!. 1.45: dames D: 1. L. Meiland, Hol!, 1.2! Kogelstoten jon gens B: 1. O. der Linden, Hol!, 11.90, 3 G. der Linden, Hol!, 10.70. Hoog springen jongens B: J. Lindström, Holl., 1.52, 3. H. Dahlkamp, Hol!, 1.47. Verspringen jongens A: 1. M. Adelaar, Hol!, 5.95, 2. B. Borger, Hol!, 5.42; heren D: J. v. d. Griendt, Hol!. 5.55, 2. J. Poppelaars. Hol!, 5.53, 3. H. Paar- dekoper, Hol!, 5.43. Discuswerpen heren D: F. v. d. Zalm, MSV, 30.01, 3. L. Schipperijn, Holl, 27.99. Met vijftien finales is gisteren op „Eindenhout" in Haarlem de strijd om de tennistitels van het district Haarlem besloten. Veertien nieuwe kampioenen was het resultaat, want alleen M. van Berckel slaagde er in zijn eerste plaats in het heren-enkelspel te prolongeren. Alle respect voor de organisatoren, die in zeven dagen niet minder dan twee honderd en acht en twintig partijen op vlotte wijze afwerkten. Na afloop reikte de voorzitter van het district, de heer T. Rogmans, met een toepasselijk en inspirerend woord voor de jongeren, de prijzen uit. Hij wees er op dat de inschrijving voor het A-toer nooi belangrijk groter had kunnen zijn, maar constateerde met voldoening dat de C-groep uitstekend vertegenwoordigd was en dat deze wellicht in de toekomst de basis zal vormen voor de kwalita tieve opbouw van het district. In het heren-enkelspel verdedigde M. van Berckel met succes zijn titel. Aan vankelijk ondervond Van Berckel in de finale tegen H. van der Stadt behoor lijke tegenstand, maar in de beslissende derde set bleek Van der Stadt zijn kruit verschoten te hebben en won geen enkele game. Setstanden 64, 57 en 6—0. Kea Okker en mej. J. aan der Duim kwamen in drie finales tegenover elkaar. In het enkelspel moest mej. Okker haar titel afstaan (26, 86 en 64), doch behaalde met N. van der Horst het kampioenschap in het ge mengd dubbel door mej. J. van der Duim en A. van Dinther met 36, 62 en 6— 3 terug te wijzen. Het damesdubbel daarentegen leverde een zege op voor mevr. Pierlot en mej. van der Duim, die mej. Okker met mej. Van der Valk Bouman met 61 en 64 versloegen. Het herendubbel werd na een aardige strijd een zege voor Hans Steffelaar en C. Noppen die S. Okker en J. Wijkhui zen met 62 en 75 klopten. AFDELING A, H.E. (2de ronde): A, H. v. d. Hof si. J. Nijboer 46, 61 en 9—7; L. Verhoef sL N. v. d. Horst 6—3 en 8—6 en H. v. d. Stadt s! J. v. d Hof 64 en 6—3. Halve finale: M. v. Berckel s! A. M v. d. Hof 6—3 en 6—1 en H. v. d. Stadt en L. Verhoef 63 en 63. Finale: M. v. Berckel sl. H. v. d. Stadt 6—4, 5—7 en 6—0. D.E., halve finale: mej. K. Okker s! mej. A. Vink 4-6, 60 en 6-3 en mej. J. v. d. Duim sl. mej. T. Schouten 60 en 63. Finale: mej. J. v. d. Duim sl. mej. K. Okker 26, 86 en 64. H.D., halve finale: H. Steffelaar en C. Noppen s! P. Titiheru en F. Musch- ter 119 en 119 en S. H. Okker en J. Wijkhuizen s! J. Nijboer en Schlatt- man 6—0, 2—6 en 62. Finale: H. Steffelaar en C. Noppen sl. S. H. Okker en J. Wijkhuizen 62 en 7—5. DJ)., halve finale: mej. K. Okker en mej. v. d. Valk Bouman sl. mej. G. Knuyt en mej. A. Vink 64 en 6—4 en mevr. Pierlot en mej. J. v. d. Duim s! mevr. Hiddinga en mevr. Schutz 57, 6—3 en 6—1. Finale: mevr. Pierlot en mej. J. v. d, Duim s! mej. K. Okker en mej. v. d Valk Bouman 6—1 en 64. G.D., halve finale: mej. K. Okker en N. v. d. Horst s! mevr. L. Pierlot en M. v. Berckel 62 en 75 en mej. J. v. d. Duim en A. v. Dinther sl. mej. v. d. Valk Bouman en J. Nijboer 64 en 6—4. Finale: mej. K. Okker en N. v. d. Horst s! mej. J. v. d. Duim en A. v. Dinther 36, 62 en 63. AFDELING B, H.E. (2de ronde): Mr. dr. P. Zonderland s! P. Hendriks 63 en 61. (3de ronde): F. Neelissen sl. P. Moo- lenburgh 119 en 63; A. v. d. Hof sl. R. Eilers 61 en 64; R. Heringa s! M. Wettendorf 63 en 64 en P. Titi heru sl. mr. dr. P. Zonderland 60 en 6—! Halve eindstrijd: F. Neelissen sl. A. v. d. Hof 62 en 64 en P. Titiheru sl. R. Heringa 60 en 60. Finale: F. Neelissen s! P. Titiheru 6—4 en 6—3. D.E. (2de ronde): mej. M. Jansen sl. mej. T. Kloet 75 en 6—! 3de ronde): mej. R. Smids sl. mevr. P. Westra v. d. Zouwe 86 en 60 en mej. M. Jansen sl mevr. W. Krul 6O en 63. Halve finale: mevr. W. Veenekamp sl. mej. W. v. d. Broek 61 en 63 en mej. R. Smids sl mej. M. Jansen 62, 1—6 en 75. Finale: mej. R. Smids sl mevr. W. Veenekamp 36, 63 en 75. H.D. (2de ronde): J. Hendriks en J. Perry sl H. Eilers en R. Bromelow 62 en 62; P. Titiheru en F. Muschter sl W. v. Swaay en J. Groot 46, 6—0 en 61. Halve finale: J. de Vilder en P. Moo- lenburgh sl. J. Hendriks en J. Perry 62 en 62 en P. Titiheru en F. Musch ter sl J. v. d. Maessen en R. Hartevelt 7—5, 3—6 en 9—7. Finale: J. de Vilder en P. Moolen- burgh sl. P. Titiheru en F. Muschter 6—2, 4—6 en 7—5. D.D. (1ste ronde): mevr. en mej. Ocenacek sl. mej. Tuinder en mej. Melt- zer 6—2 en 62. Halve finale: mevr. en mej. Ocenacek sl. de dames P. en S. Westra 63 en 6 3 en mej. F. Klaar en mej. J. Schaap sl. mevr. en mej. Krul 61 en 60. Finale: mevr. en mej. Ocenacek sl. mej. F. Klaar en mej. J. Schaap 60 en 6—1. G.D. (2de ronde): mevr. J. Ocenacek en J. Verspoor sl. mej. Knuyt en F. Neelissen 64 en 1210; dames I. en J. Groot sl. W. en J. v. d. Werff 36, 62 en 63. Halve finale: mevr. Westra v. d. Zouwe en F. Schlattman sl J. Ocenacek en J. Verspoor 86 en 64 en mevr. H. Schoone en H. de Vilder sl. de dames I. en J. Groot 64 en 63. Finale: mevr. H. Schoone en H. de Vilder sl mevr. Westra v. d. Zouwe en F. Schlattman 61, 810 en 86. AFDELING C, H.E. (3de ronde): W. Kruyer sl. A. van Leuven 64 en 64 en J. Groot sl. A. Troll 97, 46 er, 6—4. (4de ronde): J. de Haan sl. D. W. v, d. Geest 3—6, 6—4 en 6—2; M. Wetten- dorff sl. R. van Schagen 46, 60 en 62; W. Kruyer s! G. v. d. Lee 75 en 6—3 en R. Heringa sl. J. Groot 26, 7— 5 en 63. Halve finale: M. Wettendorff sl J. de Haan 64 en 61 en R. Heringa sl. W. Kruyer 86 en 62. Finale: R. Heringa sl. M. Wettendorf 64 36 en 60. D.E. (2de ronde)mevr. J. Oei sl. mej M. Wijsmuller 57, 64 en 119. (3de ronde): mej. T. Broersen sl. mevr. J. Oei 3—6, 6—3 en 6—2 en mevr. Vetter sl. mej. N. Dingemans 63 en 6—2. Halve finale: mej. C. v. d. Broek sl. mej. T. Broersen 2—6, 64 en 63 en mej. H. Cobelens sl. mevr. Vetter 61 en 6—2. Finale: mej. H. Cobelens sl. mej. C. v. d. Broek 0—6, 6—3 en 7—5. H.D. (2de ronde): J. Hoffscholte en M. Bosman sl. S. Tijmstra en B. v, Uijttert 63 en 97. (3de ronde): R. Heringa en C. v. d. Lee sl. P. Schendstok en F. Roozekrans 60 en 60; C. Gaus en D v. d. Vliet sl F. Deibei en T. Okker 2—6, 6—3 en 6—3; F. Doodeheefver en N. Kors sl J. Hoffscholte en M. Bosman 6—4 en 64. Halve finale: R. Heringa en G. v. d, Lee sl. C. Gaus en D. v. d. Vliet 1 en 60 en J. de Haan en P. Koopman sl, F. Doodeheefver en N. Kors 6—3 en 64. Finale: R. Heringa en G. v. d. Lee sl J. de Haan en P. Koopman 6—3 en 6—4. D.D. (Ie ronde): mevr. L. Hei en mej. T. Broersen sl. mej. Teer en mej. Beek 6—3 en 7—5 en mej. H. Tuinder en me], Meltzer sL mej. G. Comens en mevr. J. Vas-Visser 60 en 61. Finale: mej. M. van Wijk en mej. J. Groot sl. mej. H. Tuinder en mej. Melt zer 60 en 75. G.D. (2de ronde): mej. M. van Wijk en H. Rinkema sl. mej. C. Lamp en P. Koopman 63 en 6—4; mevr. M. v. Oort en R. Königel sl mevr. v. Beek Vollenhoven en N. Troll 64, 36 en 64; mej. N. Dingemans en J. de Haan sl. mevr. en dhr.Perry 61 en 64. Halve finale: mej. M. van Wijk en H. Rinkema sl mevr. M. v. Oort en R. Königel 36, 62 en 86 en mej. T. Broersen en W. Hei sl. mej. N. Dinge mans en J. de Haan 26, 86 en 64. Finale: mej. M. v. Wijk en H. Rinkema sl. mej. T. Broersen en W. Hei 86 en 7—5. U kent dit wereldberoemde merk satin coton van veredelde Egyptische katoen met onovertroffen eigen schappen: krimpecht, kleurecht, wasecht Thans brengt Gerzon dessins die normaal 5.25 tot 6.90 kosten voor deze unieke prils: Cm&UO** Wr CROTE «OW HOUTSTRAAT.54 jJeLJJVSy De logopaediste der gemeente Zand voort, mejuffrouw L. Molkenboer, heeft een verslag uitgebracht van de behan deling der spraakgebrekkige kinderen, leerlingen van de openbare en bijzon dere kleuterscholen en lagere scholen te Zandvoort. In totaal werden 47 kin deren behandeld voor stotteren, lispe len, neusspraak, vertraagde spraakont- wikkeling, woordblindheid en stamelen. Tien kinderen zijn geheel genezen, v(jf kinderen konden gedeeltelijk worden ge holpen en bij v(jf kinderen was het re sultaat onvoldoende door slechte mede werking van de ouders of het kind zelf of wegens gezinsmoeilijkheden. De andere kinderen zijn nog in be handeling. De logopaediste wijst er op, dat tweemaal vijftien minuten spraak- behandeling in de week het spraakge brek niet kunnen bestrijden als de ouders en het kind zelf niet meewer ken. Naast begrijpende ouders, die steeds met hun kind oefenen, zijn er helaas een groot aantal die het niet zo nauw nemen en zogenaamd geen tijd hebben om thuis de spraakoefeningen te doen. Met het gevolg dat de resultaten dik wijls nihil zijn. Steeds werd weer overleg gepleegd met ouders en onderwijzend personeel over de vorderingen van de kinderen. In de maand juni 1958 werd aan het hoofdkantoor en de bijkantoren van de Nutsspaarbank te Velsen ingelegd 491.884,03 en terugbetaald 401.424,88. Het saldo steeg dus met 90.459,15. Gedurende het eerste halfjaar van 1958 werd ingelegd 2.628.829,32 tegenover 2.381.036,74 in de overeenkomstige pe riode in 1957. Terugbetaald werd het afgelopen halfjaar 2.413.548,13. In het eerste halfjaar 1957 werd terugbetaald f 2.152.903,43. Het saldo der inleggers bedroeg per 1 juli 1958 ƒ8.557.553.73, wat ongeveer 140.000 minder is dan op 1 juli 1957, toen het saldo f 8.698.249,03 bedroeg. Nu drie jaar geleden de spraakbehan- deling in Zandvoort werd ingevoerd, ligt het voor de hand, dat in de hogere klassen alle spraakgebrekkige kinderen reeds behandeld zfjn en er dus nu niet zoveel nieuwe gevallen meer bij ko men als dat in het begin het geval was. Momenteel zijn het meest kleuters die door de schoolartsen voor spraak- behandeling werden opgegeven. Vele van deze kindertjes hadden te kampen met adenoïden vegetaties, zodat de ouders een keel- neus- en oorarts raad pleegden. Zodoende konden vele kleu ters van de amandelen worden verlost. Bij sommigen kwam deze behandeling zeer ten goede aan hun spraak, bij an deren weer niet, en bleef de neusspraak voortbestaan. Zaterdag heeft Suomi in het Staten- huis te Beverwijk haar Duitse gasten uit Sindelfingen ontvangen. Drs. A. Demmers sprak voor de Velser sport stichting, de heer J. van de Poll na mens Suomi en de heer Janssen na mens de Duitse gasten. Op Watervliet werden zondag onder zeer slechte weersomstandigheden, terwijl vuile stof wolken van het P.E.N., de atleten on der een roetlaag bedekten, wedstrijden gespeeld met wisselend succes. Vandaag brengen de gasten een bezoek aan Alk maar en de Afsluitdijk. Voorts staan nog andere excursies op het program. Donderdag Is in het Statenhuis een af scheidsavond en vrijdag vertrekken de gasten. De uitslagen van de in de afgelopen week voor de bedrijfsvoetbalcompetitie van Haarlem gespeelde wedstrijden luiden: Afdeling A; VVVI-SVOWI 4—0, OVN-DDS I 1—3. Afdeling B; VES-Go- by 23, Heeremans-DDS 2 13. Afde ling C; Nebima Hilco, 10, Vriebo- VVV 2 4—3, Hilco-HSM 1—4. Het programma voor de komende week luidt: SVOW 2-Tramvogels, VW I O VN, GIH-Nebima 2, Hilco-HAC, VES- Wilbert, Nebima I-OCS, Heeremans Goby. In de Haarlemse Cricket Bond werd een volledig programma afgewikkeld. Opmerkelijk is de opmars van Haarlem 3, dat thans CVHW 2 aan de zegekar bond. CVHW scoorde precies 50 runs, waarvan C. A. Arones 14 n.o. en J. 't Mannetje 10; J. Fortgens 6-19, F. Lan- ting 1-13 en G. Strik 1-4. Haarlem 5 maakte 82 runs tegen BMHC 2. H. Rigbers 2-26, N. Tol 1-12, H. Slagter 6-9 en E. Bieshuizèn 1-7. BMHC kwam slechts tot 70 runs. Voor BMHC hadden gebowld E. Brongersma 3-24, J. Kramer 4-11 en N. Allan 1-13. Aan de Spanjaardslaan sloot R. en W. a op 22-8, in de hoop op een goed resultaat in de tweede innings. Voor het b elftal bowlden I. van Doorninck 1-8 en C. J. P. van Baasbank 6-7. R. en W. b bereikte echter een gemakkelijke zege. Op een totaal van 76 runs voor het verlies van 3 wickets staakte de a de strijd. C. J. P. van Baasbank, ook hier de grote man met 40 n.o., goed ter zijde gestaan door W. Naujoks met. 12 en O. Koenders met 16 n.o.; H. Thon 1-17 en C. P. van Baaren 2-14. De Haarlem veteranen kwamen tot 73 runs voor 7 wickets: G. Strik 11, C. van Vreeden 11 en E. Slagter 16 n.o.; R. de Graaf 4-19 en A. Eelman 1-17. Copyright b» Uitgevers Guterma» L)e hond!...Da'S hun hond die een teken ran leven geeft. Hallo,hallo, hier de aarde...Geef hff! 1 antwoord!. ■akker! n Ha.hij heeft me gehoord!..] Bobbie !...kVat is 'r?..Hé, wat ij me nu overkomen?.. Ha,wacht 'ns exen!...Het vertrek!... Dat af schuwe- lijk verpletterend gevoel. Ik moet in zwijm gevallen zijn!... Hallo, hallo, 'hier maan - raket...Kuifje spreekt op 't ogenblik ...Ik ben juist weer tot bewustzijn gekomen, en ga nu zien hoe m'n metgezellen 't maken... Advertentie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 2