JONGENS GESTRAND OP LANDTONG Door seller (die zelf in moeilijkheden zat) gered Pastoor H. Brans benoemd te Amsterdam, rector D. de Wit pastoor in Nieuw Vennep „Haarlems Bloei" krijgt voor ruim ƒ150.000 onderdak ACC verrast door fel Rood en Wit €LIS.TB0"t) BSS MIA DE MUIS onvindbaar HORLOGES fabrieksrestanten Na kanotocht op Mooie Nel OPRUIMING BEHANG V oor stel tot bouw van nieuw V erkeers- huis aan Stationsplein Opnieuw drie wethouders in Bloemendaal Cricketcompetitie Zoeken naar raket-kop opgegeven Afgelast Diversen Gewond door glas Opstuivend sand D. de Jong veertig jaar koorzanger bij „Magnificat" Parochiekruis van verdienste uitgereikt GRAMMOFOONPLATEN - MUZIEK - MUZIEKINSTRUMENTEN Boom en verkeersbord geramd Wat KA]\T kan, kan KAN alléén 30-50% korting ECHT COUD tegen „DOUBLEPRIJZEN" ECHT ZILVER tegen „PLEETPRIJZEN" I. KAN KSS. Barteljorisstraat 2 - Tel. 13004 - Haarlem SUCCES 20 ct. Nieuwe regeling meteropnemin g H.P.G. hield school- zwemwedstrij den Nieuwe docenten bij „Sancta Maria" MAANDAG 14 JULI 195» PAGINA 3 De storm van gisteren heeft nogal wat schade aangericht in Haarlem en omstreken. Persoonlijke ongelukken hebben zich gelukkig niet voorge daan. Op de Mooie Nel kwamen gis termiddag verschillende watersport liefhebbers in moeilijkheden. De 13- jarige P. Gravemaker, de 14-jarige J. Dijkhuizen en de eveneens 14-jari- ge M. Sleeuwenhoek, alle drie uit IJmuiden, waren op de Mooie Nei gaan kanoën. De vader van P. Grave maker wist ervan en toen de storm in alle hevigheid ging woeden, heeft hij contact gezocht met de man in Penningsveer, die de kano's verhuurd had. Daar vernam hij omstreeks acht uur, dat de kinderen nog niet terug waren en dat hun kleren nog in Pen ningsveer lagen. waaronder lichtecht behang. Doet uw voordeel Kooptnu Gen. Cronjéstraat 135 Haarlem Telef. 55432 Films: Burgerlijke Stand Haarlem Pastoor De Wit In een door een pauselijke benoe ming ontstane pastorele vacature moet altijd weer voorzien worden door een benoeming vanwege de Paus. Daarom is rector D. de Wit op voordracht van mgr. J. P. Hui- bers door Z. H. de Paus benoemd tot vanaf dinsdag 15 juli. MUZIEKHANDEL KRUISWEG 45 - HAARLEM - TELEFOON 11552 E DRENKELING IN ZEE VOOR BLOEMENDAAL Moedige redding door A msterdammer Gemeentezaken Beurs van Amsterdam i De heer Gravermaker begaf zich daarop naar de politiepost in Haarlem oost en samen met de politie van Half weg is men daarop gaan zoeken. De 13- jarige H. Storken uit IJmuiden, wiens kano op de mooie Nel was omgeslagen maar die zwemmend de oever had weten te bereiken, wist de politie te vertellen dat hij het drietal op een landtong nabij de Waarderpolder had gezien. Later kwamen de jongens zelf bij de politie. Zij waren door de 25-jarige Lucien de Graaf uit Heemstede, die zelf met zijn zeilboot in moeilijkheden was geraakt, van de landtong afgehaald. Dat was omstreeks tien uur 's avonds. De kano's hadden de jongens op de landtong ach tergelaten. Zij hebben zich bij de politie gemeld, waar zij door hun ouders wer den afgehaald. De Haarlemse brandweer moest gis teren veertien maal uitrukken om de helpende hand te bieden. Op verschil lende plaatsen waren takken afgewaaid, die op een voor het verkeer gevaarlijke plaats over de weg waren blijven han gen. Elders waren dakpannen losge raakt of begon het dakzink af te scheu ren. Op weer andere plaatsen moes ten losgeraakte ramen worden vastge zet. Vele boomtoppen zijn afgewaaid en verschillende ruiten sneuvelden. In het water van de Koudenhorn kwamen twin tig groentekisten en drie vaten van de groentenveiling terecht. Op het Soenda- plein en de Korte Verspronckweg zijn bomen omgewaaid en op de JanGfjzen- kade sloeg een zonnescherm door de etalageruit heen. De zonneschermen hebben het trouwens toch zwaar te ver duren gehad. In Heemstede zijn bomen omgewaaid 'n het park Groenendaal. Later op de dag werden de bomen gekapt. In het Woonwagenkamp is een woonwagen Stuk eewaaid. De avondvoorstelling van Circus Strassburger aan de Sportpark laan werd afgelast. De middagvoorstel ling was nog doorgegaan maar vooral de koorddansers maakten ernstige be zwaren tegen voortzetting van het pro gramma. Zij hadden uiteraard het meest te lijden van de storm. Het gro te tentzeil vertoonde gistermiddag al ver schillende scheuren en later waaide de paardenstal gedeeltelijk om. De velen die voor de avondvoorstelling hun kaartjes al hadden gekocht, konden hun geld terugkrijgen. Ernstige ongelukken zijn ongetwijfeld voorkomen doordat het personeel van het circus de storm Advertentie Fabrieksrestanten tegen ongekend lage prijzen Das Schloss In Tirol, CINEMA-PALACE alle leeft.; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. De rode ballon, a. 1.; 10.30 u. FRANS HALS: Kindermeisje voor papa ge zocht, 18 j. 2.30. 7, 9.15 uur. Dl. 2.30, 8 uur. voor misdaad, 14 j.: 2, 4.15, LUXOR: A en C bij de kannibalen, a. L 2, 7, 9.15 uur. Trouwe kameraden, a. 1., 10.30 uur MINERVA: Bonjour Tristesse, str. 'volw 8.15 uur. Di. en wo.: Marguerite Gautier, str. volw.; 8.15 uur. REMBRANDT: De lange hete zomer, 18 1 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Montagnes Jeugdvariété; 10.30 uur. ROXYDe weg der vergelding, 14 jaar; 2.30 7, 9.15 uur. STUDIO: De inspecteur-generaal, a. 1. 2.15, 7, 9.15 uur. Vakantieprogramma met o.a. Donald Duck, Stan Laurel en Charles Chaplin, a. 1.; 10.30 uur. Maandag 14 Juli Grote Kerk, 15.30 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters, stadsbeiaardier. Dinsdag 15 juli Grote Kerk, 20 uur: Orgelbespeling door Cor Kee, organist te Zaandam. Programma: Werken van Sweelinck, Wagenaar, Kee, Badings er. een improvisatie van een pas- sacaglia. BEVALLEN van een zoon: I. M. Teng-Myné; J. F. van den Bogaard- Vernieer; C. M. H. Ruts-Zwarteveen. BEVALLEN van een dochter: E. H. Jonkman-Kramer; T. J. van Wijk- Wiersma; G. Kuijpers-Meeuwenwoord; H. J. /an Liemt-Franke. GETROUWD: J. H. Semp en T. Hak kers; M. Elenbaas en M. Stevense- J T. Verharen en T. Rosman; R. van Huizen en C. G. Loerakker. v pJ- van der Velden, 74 jr., Bloemveldlaan. had zien aankomen en de nodige maat regelen getroffen had. Zandvoort heeft ondanks het storm achtige weer toch een grote drukte gekend dit weekeinde. Bloemendaal trouwens ook. De terrasjes waren vol en op de boulevards was het een gro te drukte van flanerende wandelaars, die de wilde zee kwamen bekijken. In een groot hotel in Zandvoort sloeg een parasol door een glaswand. Het 22- jarige meisje C.A.V. uit Amstelveen haar 13-jarig zusje J.V. liepen daar bij verwondingen op. Het 22-jarig meis je kreeg een slagaderlijke bloeding aan het been en haar zusje liep een diepe vleeswonde in de voet op. Na door de politie verbonden te zijn moes ten de meisjes naar het St.-Elisabeths- gasthuis in Haarlem worden vervoerd. De strandexploitanten hebben van nacht de wacht betrokken bij hun mate riaal. Vanmorgen moesten zij met krui wagens het zand wegruimen van hun tenten en strandstoelen. In het kampeer terrein de Branding zijn vele tenten in elkaar geklapt, waardoor de bewoners verwondingen opliepen. Kampopzichter Van Dijk is de hele nacht doende ge weest de gewonden te helpen verbinden. De kampbewoners die dakloos geworden waren werden ondergebracht in het ge bouw van de kampleiding en in bun kers. De kampeerterreinen in Bloemen daal Strand waren dit weekeinde over vol, zodat de laatkomers naar Wijk aan Zee verwezen moesten worden. Het ver keer in Bloemendaal heeft van de storm weinig last ondervonden. In de bollenstreek zijn eveneens wat takken afgewaaid, maar ernstige schade heeft de storm vrijwel nergens veroor zaakt. Boven de bollenstreek hing gister middag een vuilbruin waas van opstui vend zand, afkomstig van de duinen en de droge tuinderijen. De parochiegemeenschap van de H. H. Elisabeth en Barbara heeft zondag het veertig-jarig jubileum als koorzan ger van de heer J. de Jong gevierd. In de parochiekerk werd 's morgens een plechtige H. Mis uit dankbaarheid opgedragen, waarbij de Schola Canto- rum „Magnificat" onder leiding van de dirigent A. Koster de vierstemmige Missa Pontificalis van Lorenzo Perosi zong. Tevoren was de jubilaris door de zangers en zangertjes in toog en superplie aan de ingang van de kerk ingehaald. Bij de zusters werd het feest voort gezet. Namens het kerkbestuur sprak pastoor S. Mol tijdens een ontbijt woor den van dank en van lof aan het adres van de koorzanger. „Van uw achttiende jaar heeft u uw beste krach ten gegeven aan de ere-dienst". Het was voor spreker een groot talent een mooie stem te hebben en deze te mo gen aanwenden voor de ere-dienst. Om zijn erkentelijkheid voor het werk van de heer de Jong tot uitdrukking te bren gen had het kerkbestuur hem onder scheiden met het parochiekruis van verdienste. Het ere-diploma van de Ne derlandse Sint-Gregoriusvereniging zal hem binnenkort worden overhandigd. De vice-president van de Schola, de heer A. Koster, legde de nadruk op de bescheidenheid van de jubilaris. „Nooit zagen wij u op de voorgrond, maar altijd troffen wij u op de ach tergrond waar u uw plaats steeds waar dig innam." Het was ook voor deze spreker een goede gedachte, dat de heer de Jong zijn stem gebruikte om de eredienst van God op te luisteren. Als blijk van waardering overhandigde de heer Koster een electrisch scheer- apparaat. Hij sprak vervolgens enkele woorden van dank tot mevrouw de Jong voor de steun en de medewerking die zij steeds had verleend. Hü liet zijn woorden vergezeld gaan van een fraai bloemstuk. Twee jongens droegen een bloemstuk aan namens het jongens koor. Na de lofuitingen dankte de heer de Jong voor de vele bewijzen van colle gialiteit en hartelijkheid, die hp bij de huldiging en in zijn veertig-jarige loopbaan als zanger had mogen onder vinden. De feestviering werd besloten met een gezellig samenzijn. Op voordracht vam mgr. J. P. Hui- bers, bisschop van Haarlem, heeft Z.H. de Paus tot pastoor van de parochie van de H.H. Petrus en Paulus („De Papegaai") te Amsterdam benoemd pas toor H. M. J. Brans uit Nieuw Vennep als opvolger van mgr. W. Nolet, die on langs eerv.ol ontslag uit de bediening heeft gevraagd en gekregen. Door deze benoeming keert pastoor Brans terug naar de stad, waar hij 5 augustus 1908 werd geboren. Op 30 mei 1931 werd hij in de kathedraal te Haar lem priester gewijd. Na zijn wijding werd hij tot kapelaan benoemd te Zoeterwou- de en vervolgens te Lisse (H.H. Engel bewaarders). Per 4 maart 1939 werd hij benoemd tot kapelaan in de parochie van de H.H. Elisabeth en Barbara aan de Paul Krugerstraat te Haarlem. In die dagen begon kapelaan Brans furore te maken mede als organisator en spreker bij vele gebeurtenissen en het lag in de lijn der verwachtingen dat hij na de oorlog benoemd werd tot rector bij de zusters in de Koningstraat te Haarlem, in welke functie hij met name de zorg kreeg voor het jeugd- en jonge renwerk in Haarlem. Bij vele acties was hij de grote animator, onder andere tij dens de grote missietentoonstelling „Mit- tovos", die in 1948 te Haarlem werd ge houden. In 1950 werd rector Brans benoemd tót conrector van het St.-Aloysiusge- sticht te Den Haag. In die kwaliteit kreeg hij met 't jeugd- en Jongerenwerk in het gehele Bisdom Haarlem te ma ken. Hij was onder meer de aalmoeze nier van de K.J.M.V. en de L.T.J. en sinds 1954 toen hij tot rector benoemd was van het St.-Aloysiusgesticht, hoofd aalmoezenier van het jeugdwerk, dioce saan directeur van de jongeren K.A. en diocesaan aalmoezenier van de jongeren beweging. Toen twee jaar later pastoor A. C. Schaaper te Nieuw Vennep be noemd werd tot vicaris-generaal van het bisdom Rotterdam, werd rector Brans in zijn plaats benoemd. In Nieuw Vennep was de bouw van een nieuwe kerk, die de oude moest vervangen reeds ver gevorderd en voor pastoor Brans was de taak weggelegd de afbouw zo spoedig mogelijk te doen geschieden. Kort na zijn zilveren priesterfeest werd de kerk in juni 1956 geconsacreerd. De Nieuw Vennepers zullen hun pastoor node zien gaan. Zij hadden in hem een priester gevonden, die „het prachtig deed" en die door woord en daad zijn parochianen ten zeerste aan zich verplichtte. PASTOOR D. DE WIT PASTOOR H. BRANS opvolger van pastoor H, Brans te Nieuw Vennep. „Gelukkig, dat hij pastoor is geworden", zullen zyn vele vrienden en relaties zeggen en zij zeggen dat niet omdat zy hem graag kwijt willen uit Haarlem, maar om dat met die benoeming een grote wens van rector De Wit in vervulling is gegaan. Daarom zullen zij hem van harte gelukwensen. Vanmorgen bleek de rector afwezig, omdat h(j op kamp is. Of hij pu op de hoogte is van zijn benoeming, is ons niet bekend. Stad en land werden vanmorgen afgebeld om de nieuwe pas toor van Nieuw Vennep te bereiken. Pastoor de Wit werd 7 november 1902 te Hoogkarspel geboren en 26 mei 1934 priester gewijd. Hij was achtereen volgens kapelaan te Wervershoven, Alkmaar (H. Laurentius) en Den Haag (H. Paulus). In september 1951 werd hij tot rector benoemd van de zusters in de Koningsstraat te Haarlem, een functie, die enkele jaren tevoren be kleed werd door rector Brans. Rector de Wit had dus ongeveer dezelfde werk zaamheden als laatstgenoemde. Hij deed het natuurlijk anders, geheel op zijn eigen gezellige manier. De kracht van zijn werk lag vooral in het persoonlijk contact en daardoor heeft hij voor de Haarlemse katholieke gemeenschap bij zonder veel kunnen doen. Zijn grootste zorg ging als districtsaalmoezenier voornamelijk uit naar de jeugdbewe ging en met hart en ziel heeft hij zich daaraan gegeven en in die kringen zal men het betreuren dat hij Haarlem nu gaat verlaten. Onder meer aan zijn stimulerende werkkracht is het te dan ken, dat het roemruchte Stoofke een centrale werd van vele jeugdactivitei- ten. Menigeen heeft zich daar, hoe koud het soms ook was, goed kunnen verwarmen. Rector de Wit had vele functies die aan zijn rectoraat verbonden waren, te veel zelfs om ze allemaal op te noemen. Wij noemen slechts zijn advi seurschap van de r.-k. Bejaardenbond, zijn werk bij de Mater Amabilisschool en bij de Handelsavondschool. Overal was hij een graag geziene gast, die van een grapje hieid en die met een kwinkslag vele moeilijkheden wist op te ruimen. Het laatste grote werk van reetor de Wit is de Amate geweest, de grote missietentoonstelling in het dekenaat Haarlem, welke onder zijn presidium werd gehouden. Zijn leiding had een aparte stijl, maar binnen de gemoede lijkheid waarmede alles ondernomen werd, werd alles toch zo het moest zijn en kon de Amate op een groot geestelijk en materieel succes bogen. Enfin, rector de Wit is nu pastoor. Hij gaat naar Nieuw Vennep en ieder een zal het er over eens zijn dat hij het in de Meer goed zal doen. Zijn vrienden krijgen nog wel gelegenheid om van hem afscheid te nemen. Advertentie AÊphenaar KuCtnb op Haarlems Bloei krijgt een nieuw on derdak aan het Stationsplein. De ge meente wil te harer behoeve een nieuw verkeershuis bouwen en inrich ten voor een bedrag van 151.000- en B. en W. van Haarlem vragen de ge meenteraad nu een dergelijk bedrag be schikbaar te willen stellen. Het college ontveinst zich niet, dat een en ander nogal kostbaar is, maar het schrijft in de toelichting op het voorstel „dat Haarlems Bloei in onze stad een min of meer onmisbare positie heeft ver worven," terwijl er tevens aan herin nerd wordt, dat „het vreemdelingenver keer, een groot belang voor onze stad, voor een _:iet gering deel door de stich ting wordt gedragen." B. en W. beginnen met uiteen te zet ten hoezeer de bemoeiingen van de stichting Haarlems Bloei de laatste ja ren zijn toegenomen, en hoe met name de werkzaamheden in het bestaande verkeershuis aan het Stationsplein zijn uitgebreid. Vervolgens wordt er de aan dacht op gevestigd, dat de beide kamers die „Haarlems Bloei" momenteel in het Stadhuis bezet, binnenkort ontruimd moeten worden in verband met de voor genomen uitbreiding van het aantal wethouders. Het is dus de hoogste tijd, dat voor Haarlems Bloei nieuwe huis vesting wordt gezocht. Voorlopig zal het kantoor van de stichting zoals wij enige weken geleden reeds hebben gemeld worden ondergebracht in de kantoren van Oscar Smits bank aan de Kruisstraat. Volgens de toelichting op het voorstel zijn er elders slechts geringe mogelijk heden om Haarlems Bloei onder te brengen. Bovendien herinnert men er aan, dat het Verkeershuis reeds vele jaren aan het Stationsplein onderge bracht is geweest, terwijl het Stations plein in toenemende mate een verkeers- centrum zal worden. Om die redenen achten B. en W. het gewenst het nieu we gebouw aan het Stationsplein te bou wen. Men heeft contact opgenomen met de Nederlandse Spoorwegen, die ermee akkoord zijn gegaan, dat het verkeers huis tegen de westelijke gevel van het Stationsgebouw wordt opgetrokken, na bij de Kruisweg. Openbare Werken heeft in opdracht van B. en W. een ontwerp gemaakt voor het nieuwe Verkeershuis voor Haarlems Bloei. De toelichting van B. en W. laat geen twijfel bestaan over de estetische en architectonische kwaliteiten van dit ontwerp. Er is in het nieuwe Verkeershuis' enige ruim te uitgespaard met het oog op moge lijke verdere uitbreiding van de werk zaamheden van Haarlems Bloei. Bo vendien heeft men in het nieuwe ver keershuis een krantenkiosk ontwon en, die in de plaats zal komen van et houten bouwsel op het Stations plein, dat thans als krantenkiosk wordt gebruikt. De kosten van de bouw worden geraamd op 141.000,-, terwijl de inrichting aan meubilair, telefooninstallatie en telex-aansluiting 10.000,- moet kosten. B. en W. van Haarlem stellen nu de gemeenteraad voor om de bouwkosten, alsmede de kosten van installatie voor haar rekening te nemen. Haarlems Bloei kar, dan het gebouw huren tegen de werkelijke kostprijs, die geraamd wordt op ongeveer 9.200 per jaar. De gemeente zal ook het grotere onderhoud voor haar rekening nemen, De Spoor wegen blijken intussen belang te stellen in het bestaande verkeershuis en de eventuele opbrengst van de verkoop van het gebouwtje zal van de bouw- en stichtingskosten worden afgetrokken. De kiosk die in het nieuwe Verkeers huis wordt gebouwd, zal aan Haarlems Bloei in exploitatie worden gegeven, zodat de opbrengst van de verhuur van deze kiosk eveneens in mindering zal worden gebracht. De jaarlijkse lasten wegens het in gebruik nemen van het nieuwe Verkeershuis, zullen mettertijd in de vorm van subsidie aan Haar lems Bloei vergoed moeten worden. Zaterdagavond is een 37-jarige inwoon ster met haar auto tegen een boom ge red' die langs de Elswoutslaan te Overveen staat. De dame kwam uit de richting Aerdenhout en kwam door on bekende oorzaak in botsing met de boom. Zij kreeg verwondingen aan mond en neus. De auto werd aan de voorzijde beschadigd. Zondagavond om kwart voor elf reed een 41-jarige Haagse met haar auto te gen de paal van een verkeersbord op de Militairenweg te Overveen. De da me, die van de Bloemendaalseweg de Militairenweg was opgereden, kwam abusievelijk op het rijwielpad terecht. De wagen werd ernstig beschadigd. De bestuurster liep geen verwondingen op. Een naast haar zittende 41-jarige Frans man kreeg een snijwond aan zijn lip. Burgemeester en wethouders van Bloemendaal stellen de gemeenteraad voor te besluiten, dat in de komende zittings-periode opnieuw drie wet houders benoemd zullen worden. Het aantal inwoners der gemeente bedroeg per 1 januari 19.844 minder dus dan 20.000 zodat er eigenlijk maar twee wethouders benoemd zouden kunnen worden. Sedert 1 maart van dit jaar is het bevolkingscijfer de 20.000 weer ge passeerd, maar het aantal inwoners per 1 januari zou de doorslag moeten geven. Daarom is voor de benoeming van de derde wethouder toestemming van Ge deputeerde Staten nodig. Het verminde ren van het College met één lid zou een goede werkverdeling welhaast onmoge lijk maken, zo wordt nog opgemerkt. Zaterdagmorgen rond half twaalf is de 64-jarige H. Lang uit Braunschweig in Duitsland op het nippertje aan de verdrinkingsdood ontsnapt. De Duit ser was in Bloemendaal aan Zee gaan zwemmen en kwam nabij het aldaar gezonken garnalenbootje in moeilijkhe den. De 32-jarige Amsterdammer M. R- Prins zag een en ander gebeuren. Hij liep 't water in en slaagde erin de dren keling te grijpen. Op het strand nam de politie de Duitser over en paste kunst matige ademhaling toe. Advertentie (Van onze cricketmedewerker) Rood en Wit—ACC: een stormachtige wedstrijd! Een storm van enthousiasme in het Haarlemse kamp vanwege de ver rassende zege van het Rood en Wit-team, maar stormweer ook boven de Span jaardslaan, dat aanzwelde tot een orkaan, welke de verrichtingen van de spelers danig beïnvloedde. Een overwinning dus voor Rood en Wit, maar een nederlaag voor Haarlem dat op Spangen met 6 wickets werd verslagen. Hetgeen Rood en Wit tegen ACC voor de lunchpauze te zien gaf, schonk met een score van 79 voor 7 weinig hoop op succes voor de gastheren. Aan bat hadden alleen de debutanten J. Mole naar 10 en Venker 23, alsmede Wijk huizen die 23 runs bijdroeg, van zich doen spreken. Voor de rest was het zwak batten wat de klok sloeg, een nederlaag voor Rood en Wit leek op komst. Na de pauze onderging de strijd evenwel een geduchte verandering. Onstein en Meyers legden er het hout op. Laatstgenoemde scoorde vliegens vlug 14 punten, waarna Onstein met C. de Ruig op de mat op dezelfde voet voortgingen. Dit tweetal speelde met groot zelfvertrouwen, viel de bowlerij onvervaard aan en voerde het totaal met kracht omhoog. Onstein, die een zeer aantrekkelijke innings speelde, werd met 31 runs topscorer, C. de Ruig eindigde op 22. Ook hij kwam tot een uitstekende battingprestatie. Voor een totaal van 147 waren de Haarlemmers all out. Schooneveldt 4 voor 41 en Feldmann 4 voor 47 hadden voor ACC met de bal het meeste succes. Met nog ruim drie en half uur aan speeltijd moest ACC in staat worden geacht het wel verdienstelijke, maar niet hoge totaal van Rood en Wit te kunnen overschrijden. Bij cricket is echter niets zeker. Vanaf de eerste over ging het al mis met de Amsterdammers, die zich tegenover een aanval zagen ge plaatst, welke Van Weelde c.s. kennelijk verraste. Op 7 waren reeds 3 wickets down. De Baare speelde in een tergend langzaam tempo. Hij hield bijna een uur stand voor2 runs en werd toen door Bijleveld gecleaned. Het schitte rende fielden van de gastheren begon intussen steeds meer de aandacht te trekken. Vooral Meyers onderscheidde zich bijzonder op silly mid-off. Slechts Feldmann 29 wist voldoende weerstand te bieden en na hem nog Van Weelde, wiens innings op 12 ten einde kwam door een prachtige vang van Ter Haar. Op een totaal van 85 strandden de ACC- Advertentie Het iets kleinere formaat waarborgt ook voor deze prijs het excellente Elisabeth Bas aroma. overheerlijk tot de laatste trek Er zal verandering worden gebracht in de termijn van meteropneming in Haarlem. Men wil verandering brengen in het systeem, waardoor in bepaalde gevallen een huis tot tien maal toe per jaar moet worden bezocht. B. en W. delen mede, dat dit kostenbesparend zal werken. In huizen waar zich een gewone gas- en een gewone elektrici teitsmeter bevindt, zal het opnemen van de watermeter evenals het opnemen van de gas- en elektriciteitsmeters voortaan om de twee maanden geschie den. In de overige percelen zal de wa termeter eens in de vier maanden wor den opgenomen. De muntmeter voor gas en elektriciteit zullen voortaan maar ééns in de vier maanden worden opge nomen. Het is de bedoeling, dat dit nieuwe systeem per 16 augustus ingaat. Er is een overgangsregeling voor de betaling ontworpen, die neerkomt op een vaststellen van het gemiddelde ge bruik. B. er. W. van Haarlem stellen de raad nu voor de bestaande verorde ningen in deze zin te wijzigen. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor een stuk grond aan de Jacques Parklaan ter grootte van 5369 m2 te ver kopen aan de woningstichting „De klei ne middenstander" die er 56 flatwo ningen en 12 autoboxen op zal gaan bouwen. Voorts stellen B. en W. de raad voor ter completering van net gemeentelijk bezit ter plaatse aan te kopen voor een bedrag van 4957- het pand Berken- rodesteeg 15. ers, nadat de beide laatste batsmen H. Woudstra en Janssen nog een wan hopige poging in het werk hadden ge steld de tijd uit te spelen. De bowlingcijfers waren: Onstein 3 voor 21, Venker 3 voor 13, Bijleveld 2 voor 18, J. de Ruig 1 voor 13. De ACC- er Schooneveldt moest in verband met familie omstandigheden ontijdig ver trekken, waardoor de Amsterdammers met slechts 10 man aan bat kwamen. De ontmoeting tussen Sparta en Haarlem leverde weinig spanning op. Haarlem trok het eerst naar de wickets en was voor 29 runs al 5 mensen kwijt. Wel werd het beeld van de score daarna wat gunstiger doordat Honnebier met een goed gespeelde 31 loskwam. Van Alphen 20 runs in de boeken bracht en Max Maas met 15 punten eveneens de nodige weerstand bood. Daarbij bleef het echter en voor 98 zat de ploeg aan de kant. De Bruyn 4 voor 28, Borrani 4-24 en Meyer 2 voor 40 namen de wickets. Sparta had met de score van de Haar lemmers weinig moeite en slaagde er in het totaal voor het verlies van 4 wickets voorbij te gaan. Vooral Borrani sloeg er lustig op los. Met 56 runs was hij de grote man bij de thuisclub. Wenneker en Ruiterman droegen resp. 23 en 33 punten bij. Bij een stand van 136 voor 7 werd gestopt. Nog voor de theepauze kreeg de strijd hier een einde. Paul Maas had met 3 voor 50 de meeste wickets veroverd. H.P.C. hield zaterdagmiddag in de zwemvijver Groenendaal in Heemstede de jaarlijkse school wedstrijden. De voornaamste uitslagen zijn: 25 meter schoolslag: meisjes lager onderwijs van 10 en 11 jaar: 1. J. Koning 21,4 sec.; 2. J. Keizer 21.7 sec.; Meisjes l.o. 12 jaar en ouder: 1. C. Oosterdijk 21.6 sec.; 2. L. Muusze 22.2 sec. Jongens l.o., 10 en 11 jaar: 1. S. Rijpkema 23.5 sec.; 2. H. v. d. Berg 23,6 sec. Jongens l.o. 12 jaar en ouder; 1. R. Abma 20.1 sec.; 2. T Geu- zenbroek 21.6 sec. Meisjes U.L.Ó t m. 14 jaar: 1. G. Poen 19.5 sec.; 2. R. Nieuwstad 20.9 sec. Meisjes UX..O., 15 jaar en ouder; 1. L. Blei 20.1 sec.; 2. M. v. d. Hoeven 21,1 sec. 25 m. schoolslag jongens U.L.O. t.m. 14 jaar: 1. R. Bunck 18.6 sec.; 2. K. v. d. Berge 19.5 sec.; Jongens U.L.O.15 jaar en ouder: 1. J. Poen, 17.9 sec,; 2. R. Kabel 17.9 sec.25 m. vr.sl. meisjes l.o., 10 en 11 jaar: 1. I. Ko ning 20.9 sec.; 2. D. Velthuis 22.2 sec. Meisjes 12 jaar en ouder: 1. G. Ooster dijk 20.7 sec.; 2. M. de Weerd 21.1 sec. 25 m. vr. sl. jongens l.o, 10 en 11 jaar: 1. T. ten Hark 18.8 sec.; 2. T. de Graaf 20 sec. Jongens l.o. 12 jaar en ouder: 1. H. Tjassen Keizer 17 sec.; 2. R. Abma 17.9 sec. Meisjes U.L.O. t.m. 14 jaar: 1. G. Poen 17 sec.; 2. K. Bekooy 173 sec. Jongens t.m. 14 jaar: 1. T. Brouwer 14.6 sec.; 2. R. Bunck 14.9 sec. 25 m. vr. sl.: Meisjes U.L.O., 15 jaar en ouder: 1. M. v. d. Hoeven 15.4 sec.; 2. L. Blei 16.4 sec. Jongens 15 jaar en ouder: 1. R. Kabel 13.5 sec.; 2. J. Poen 14.2 sec. 5 x 25 m. est. vr. sl. meisjes l.o. 1. Dreefschool 1 min. 54.6 sec.; 2. Crayenesterschool 1 min. 56.1 sec. Jongens Lo.: 1. Bos en Hoven- school 1 min. 39.7 sec.; 2. Crayenester school 1 min. 43,5 sec. Eindstand punten telling: 1. Crayenesterschool 42 pnt.; 2. Bos en Hovenschool en Dreefschool 29 punten; 4. Nic. Beetsschool 11 pnt.; 5. Sparreschool 7 pnt.; 6. Voorwegschool 2 punten. In verband met enige mutaties en tevens tengevolge van de sterke groei van de school er zal dit jaar met vijf eerste klassen gestart worden zijn naast de nieuwe rector, dr. P. A. H. J. Merkx, classicus, de volgende do centen aan „Sancta Maria" in Haarlem benoemd: H. S. van den Bos, Frans; H. J. van Hove, Engels; H. J. vaa Moll, Engels: C. J. Kuik pr., Neder lands; drs. A. F. den Brok, geschiede nis; mej. B. J. M. Severin, hist, cand., geschiedenis; ir. B. R. Bongers, biolo gie; J. P. C. Heymans, tekenen; G. Arts, wiskunde. Hiermee zal het aantal aan de school verbonden leerkrachten per 1 septem ber 1958 tot ver over de veertig ge stegen zijn. (Niet offlclSe Koersen) vorig opening Slot 14/7 De Amerikaanse luchtmacht heeft volgens U.P.I. bekendgemaakt dat de pogingen zijn opgegeven om de neuske- gel van de woensdagnacht afgeschoten „Thor-Able" raket te vinden. In de neuskegel bevond zich een langwerpige buis, met daarin een muis. Eerder was bekendgemaakt, dat voor zover kon worden nagegaan de neuskegel terecht gekomen is in het zeegebied waarop de raket gerich; was, namelijk een gebied in het zuiden van de Atlantische Oceaan. Mia de muis wordt in de „cockpit" ge stopt, die later in de neus van de raket bevestigd werd, waarmee zij de ruimte in ging. Met de kop van de raket is zij in de Atlantische Oceaan terecht geko men, maar men heeft deze ondanks alle voorzorgsmaatregelen niet terug kunnen vinden. 3% Ned. 1953 3% Ned 1953 93% 3% Ned 1956 3'/« Ned. 1948 87% 3% Ned 1950 86% 3% Ned 1954 88% 88% 3% Ned. 1955 1 3-3% Ned. 1947 90% 90 3 Ned 62-64 bel fac 93% 93% Inschr Grtbk 1946 3% 88% BJS.G. Won.bouw 6 109% Ned Bande] Mij eert 172 A.K-U. 195% 193 Van Berkei's Patent 193 CaJvê-Delft eert 306 Van Gelder 180% Kon. Hoogovens eert 303 nil ever eert 367% 366 Ned. Kabel 260 Philips 297% 297 Kon Petroleum 171.50 167.10 „Amsterdam" Rubber 74% 71% Boll. Amerika Lijn 138% 138 Kon. Ned. Stoomb. Mn 138% 138 Ned. Scbeepv Unie 126 123 K.LJS4 106 H.V-A, 111% 109 Dell Mij. eert. 124 A0 120.50 A'dam 2% '561 84% A'dam '56 100% A'dam tn 100 Rentespaarbr. 110

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 3