Koning Hoessein verzoekt om militaire hulp In Amman bevestigd; Londen er niet toe bereid Amerikaanse valscherm troepen naar Turkije Nog geen uitspraak van de Veiligheidsraad Sovjet-manoeuvres langs Turkse en Perzische grens Het weer van a.s. zondag •....dus bierweerl Selwyn Lloyd Iraakse „premier" naar V.S. Gevaarlijk vuur Robert Murphy naar Libanon H. Vader blijft in Rome Tol voor Antwerp se tunnel verdwijnt Hammarskjöld zeer koel tegenover Amerika Moskou: Interventie van de V.S. in Libanon bedreigt de wereldvrede Tegenaanval op Menado WIN f1000.- Amsterdammer tracht zijn vrouw te wurgen .Het weer. Als U slaagt Internationale politiemacht OOK ZWARTE-ZEEVLOOT DOET AAN DE OEFENINGEN MEE In het Gooi Zichzelf bij politie gemeld DONDERDAG 17 JULI 1958 82sfe JAARGANG No. 29962 Vanmorgen zijn Britse eenheden luchtlandingstroepen per vliegtuig van Cyprus overgebracht naar Jordanië, nadat koning Hoessein volgens een proclamatie van de Jordaanse vorst „bevriende landen" om militaire hulp had gevraagd. De Britse troepen zijn in alle vroegte met transportvlieg tuigen vervoerd. Volgens tot dusverre ontvangen berichten zouden met deze luchtbrug 10.000 Engelse militairen wor den overgebracht. In dat geval zou de hele extra-troepen macht, die in verband met de crisis in het Midden-Oosten op Cyprus was bijeengebracht, zich dan in Jordanië bevin den. De Britse ambassade in de Jordaanse hoofdstad Am man heeft de komst van de Engelse luchtlandingstroepen officieel bevestigd. Officiële woordvoerders in Londen waren daar bij het ter perse gaan van deze editie nog steeds niet toe bereid. - IRAK Duitse boerenbond dringt opnieuw aan Maatregelen tegen de Nederlandse zuivel In verband met de wereldsituatie Rusland gaat met ingang van morgen militaire manoeu vres houden langs de Turkse en Perzische grens. De Russi sche kranten publiceerden vanmorgen een kort bericht, dat van 18 juli af oefeningen van de Russische land- en lucht strijdkrachten gehouden zullen worden in de militaire dis tricten van Transkaukasië en Turkestan. In de desbetreffende verklaring van het Russische ministerie van defen sie wordt gezegd, dat ook de Russische Zwarte-Zeevloot aan de manoeuvre» deel zal nemen. In Transkaukasië worden de manoeuvres geleid door maar schalk Gretsjko en in Turkestan door maarschalk Meretzkof, aldus de verklaring. Rebellen actief IMC0S ge MORRIS beforeyouóuif/ STURKA SHORTS/PANTALONS Zonnige perioden Aan zee e BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. I3muiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter* loogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. BRITSE TROEPEN door de lucht naar Jordanië overgebracht In politieke kringen meent men, dat ^Engeland in overleg met Amerika besloten heeft Britse troepen over te brengen naar Jordanië, teneinde ko ning Hoessein wellicht in staat te stellen aan het hoofd van het Arabische Legioen het republikeinse bewind in Irak neer te slaan en de monarchie te herstellen. Koning Hoessein zou verklaard hebben dat hij bereid is in Irak in te grijpen, als de westelijke mogendheden zouden helpen de binnenlandse veiligheid van Jordanië te beschermen. In een verklaring, die vandaag in Jor danië is bekendgemaakt, deelt koning Hoessein mede, het besluit de „bevrien de landen" om militaire hulp te verzoe ken genomen te hebben na overleg met de ministerraad en de volksvertegen woordiging. In een verklaring van de Jordaanse regering wordt gezegd, dat de strijdkrachten in Jordanië zijn gekomen in overeenstemming met artikel 51 van het handvest van de Verenigde Naties. Hierin wordt het recht erkend jp indi viduele of collectieve verdediging in ge val van een gewapende aanval totdat de Veiligheidsraad de nodige maatregelen heeft genomen om de internationale vei ligheid en vrede te bewaren, aldus de verklaring. Er zijn voorts grote hoeveel heden brandstof door de lucht naar Bahrein aangevoerd, zo wordt in le ver klaring gezegd. De westelijke mogendheden zijn van nacht teruggeschrokken voor de ern stige consequenties, die zijn verbonden aan een rechtstreekse interventie in Irak. De Britse minister van buitenland se zaken, Selwyn Lloyd, is gisteravond met twee adviseurs naar Washington vertrokken. U.P.1. vernam vannacht „uit betrouw bare bron" te Washington, dat er een westelijk plan tot rechtstreekse inter ventie heeft bestaan, maar dat dit door minister Dulles is verworpen. De Brit se minister-president, Harold Macmil- lan, heeft te middernacht het kabinet bijeengeroepen en de stafchefs uitge nodigd de vergadering bij te wonen. In politieke kringen te Londen werd ge zegd, dat deze onverwachte vergade ring duidde op ontwikkelingen „van ernstige aard". Volgens de politieke correspondent van het Britse persbu reau „Press Association" zouden „on verwachte berichten uit het Midden- Oosten" er de reden »van zijn. Een uur vóór de bijeenkomst van het Britse ka binet was een debat in het Lagerhuis af gesloten, waarin de leider van de op positie, Hugh Gaitskell, had verklaard, dat de Britse regering niet kon reke nen op steun van de Labourparty voor Britse militaire hulp aan Jordanië ter onderdrukking van de opstand in Irak. Hij zei, dat rekening moest worden ge houden met de mogelijkheid van Rus sische interventie. In dit verband past de waarschuwing, die radio-Moskou gisteravond tot zijn Britse luisteraars richtte. In de uitzen ding werd gezegd, dat de „Amerikaan se agressie" zou leiden tot een „vuur zee van haat, die feller is dan de bran dende olievelden in geheel het Midden- Oosten" Deze haat in de gehele Arabische wereld zal de „imperialis ten in zee terugdringen. Radio-Moskou ried de Amerikanen aan hierop te let ten voordat het te laat is en adviseerde de Britse regering goed na te denken alvorens te handelen. Het Russische ministerie van buiten landse zaken heeft een verklaring uit gegeven, waarin op de Amerikaanse regering een beroep wordt gedaan on middellijk haar troepen uit Libanon te rug te trekken. „De Sovjet-Unie kan niet als toeschouwer aan de kant blijven staan", zo heet het in die verklaring, „Zjj behoudt zich het recht voor de no dige maatregelen te nemen om vrede en veiligheid te beschermen". De president van de Verenigde Ara bische Republiek, Gamal abdel Nas- -tïTTT- De nieuwe Iraakse „premier" Karim Kassem. Abdel Ondanks alle kunstmatig in het leven gehouden illusies omtrent de effectiviteit van de Verenigde Naties, beslist de machtspolitiek nog altijd het wereldgebeuren. Men kan dit be treuren, maar het is niet realistisch dit te ontkennen. Nadat men Hitier de kans had gelaten om het Verdrag van Versailles paragraaf na paragraaf te verscheuren en Oostenrijk in te palmen, begon de tweede wereldoorlog naar aanleiding van de Poolse Corri dor. Nadat men Nasser het Suez- kanaal heeft laten nationaliseren en Syrië in de Verenigde Arabische repu bliek heeft laten inlijven, ziet Ame rika, dat Engeland en Frankrijk in dertijd verhinderde om Nasser aan te pakken, zich gedwongen de regering van Libanon militair te hulp te komen om de laatste resten van de Westerse invloed in het Midden-Oosten te be houden. De hoeksteen van het Pact van Bagdad, Irak, is door de opstand losgewrikt en Nasser in de schoot ge lold. De zelfstandigheid van Jordanië Wordt ernstig bedreigd. De positie van het moedige Israël, dat zich indertijd niet aan de Verenigde Naties heeft Bestoord en de Egyptische legers ver sloeg, komt opnieuw in gevaar. Dit oHes is mede het gevolg van de aar zelende politiek van Amerika, dat zijn vingers niet wilde branden aan de kastanjes, die nu in een veel heter en gevaarlijker vuur liggen te ver- Schroeien. SOWJETUNIE Bagdad Ka»pi»chc= Frankrijk En ga!and TURKIJE Pok/at on KIRKOC JULI 1959 REVOLUTIONAIREN IN IRAK NEIGEN NAAR VER. AR REP. =Middclland»cl ■zcc J»co*t>\ PERZIE BE'ROET./ /-DAMASCUS-»* Ofie- leidingm MEI 1959 VER. ARAB. REP. STEUNT OPSTANO IN LIBANON f? HOESSEIN WORDT LEIDER VAN DE ARAB. EEOER ATIE BASRA JORDANIË KOEWEIT Peruse Febr.1950 Verenigde Ara. bischc Republiek Febr. Arabische Federatie Rode SAOEDARAB/E SOOkrr tmtn IyiPsitiwhi ser, heeft in een radio-rede gezegd, dat hij iedere aanval op de republiek Irak zal beschouwen als een aanval op de Verenigde Arabische Republiek en dat hij dan de verplichtingen inzake collec tieve defensie zal nakomen, die in het handvest van de Arabische Liga zijn neergelegd. Nasser noemde de Ameri kaanse landingen in Libanon een daad van agressie en een ernstige bedreiging van de vrede. Uit Ankara wordt gemeld, dat de staatshoofden van de nog overgebleven Mohammedaanse landen van het Pact van Bagdad er bij koning Hoessein van Jordanië op hebben aangedrongen Ame rikaanse militaire bijstand te vragen. De drie staatshoofden, president Is- kander Mirza van Pakistan, de Sjah van Perzië en president Celal Bayar van Turkije, zijn na hun besprekingen niet uiteengegaan, maar wachten in Is- tanboei de loop van de gebeurtenissen af. Het Amerikaanse ministerie van de fensie heeft medegedeeld dat ongeveer 1.600 man Amerikaanse valschermtroe pen naar Turkije zijn overgebracht. Een woordvoerder van het ministerie deelde mede dat de valschermtroepen, die deel uitmaken van de in West-Duits- land gelegerde 24ste Amerikaanse divisie infanterie, mogelijk zullen worden ge bruikt ter versterking van de in Liba non aan wal gezette Amerikaanse mari niers. Zjj zijn onder commando geplaatst van admiraal James Holloway, die ook met de leiding over de Amerikaanse operaties in Libanon is belast. De val schermtroepen zijn overgebracht naar de grote N.A.T.O.-basis nabij Adana, in Zuid-Turkjje. Een Amerikaanse woord voerder heeft evenwel verklaard, dat Adana niet als de uiteindelijke bestem ming van de valschermtroepen moest worden beschouwd. De „New York Times" meldt dat de in Adana gelande Amerikaanse val schermtroepen deel uitmaken van een der nieuwe z.g. „Pentomic"-divisies, die normaal de beschikking hebben over atoomwapens. Volgens dit blad heeft een woordvoerder van het leger verklaard dat de parachutisten met „de gebruikelijke wapens" waren uit gerust. Hij had de vraag of zij ook over atoomwapens beschikken echter niet willen beantwoorden. Vanmorgen vroeg hebben dertig z.g. „Flying Boxcar "-transportvlieg tuigen, afkomstig van de Westduitse basis Ramstein-Landstuhl, een tussen landing gemaakt te Capodichino, een Amerikaanse luchtbasis bij Napels. Verslaggevers, die zich op het nabu rige vliegveld van de Italiaanse bur gerluchtvaart bevonden, zagen een 1500 Amerikaanse militairen, gekleed in veldtenue en uitgerust met mortie ren, anti-tankgeschut, lichte machine geweren en automatische geweren, de vliegtuigen verlaten. Nadat de „Fly ing Boxcars" hun benzinevoorraad hadden aangevuld, vertrokken zjj naar een bestemming „ten oosten van Italië. Volgens nog onbevestigde berichten zou de grens tussen Turkije en Syrië vannacht zijn gesloten. Advertentie voor stuurmansleerling of voor leerling-werktuigkundige, komt U dan eens met ons praten over Uw uitrusting. Door de jarenlange ervaring weten wij precies wat U wel en wat U niet direkt nodig heeft, onverschillig voor welke Maatschappij .U gaat varen. Zijlstraat 71 Haarlem De Westduitse boerenbond heeft be kendgemaakt, dat hij er opnieuw bij de bondskanselier op aan zal dringen, maatregelen uit te werken tegen de in voer van goedkope zuivelprodukten uit Nederland. De bond beweert, dat gesubsidieerde kaas uit Nederland tegen dumpingprij zen in West-Duitsland wordt aangebo den, waardoor de afzet van Duitse kaas wordt geschaad. Koning Hoessein van Jordanië lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllIIIIIIIIIIIIHi De plaatsvervangende Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken Robert Murphy is gisteren naar Liba non en wellicht naar enkele landen in het Midden-Oosten vertrokken. In Liba non zal hy als speciale politieke verte genwoordiger van president Eisenho wer al het mogeiyke doen „om de vre de en rust voor de regering aldaar te herstellen en president Sjamoen te hel pen", aldus de officiële bekendmaking van het Witte Huis. Robert Murphy is de expert van het Amerikaanse minis terie van buitenlandse zaken voor het Midden-Oosten en Noord-Afrika. Van Vaticaanse zqde is meegedeeld, dat de Heilige Vader zijn vertrek naar Castelgandolfo, het zomerverbiyf van de Paus, heeft uitgesteld in. verband met de internationale toestand. Paus Pius XII zou zaterdag om gezondheids redenen naar Castelgandolfo zyn ge gaan. De Belgische regering heeft volgens het ANP besloten met ingang van 31 juli a.s. de tolgelden voor de Antwerpse tunnel af te schaffen. De tunnelgelden brachten verleden jaar 26 miljoen frs op. Naar aanleiding van de gebeurtenissen in Irak is de Veiligheidsraad in spoed zitting bijeengekomen. Rechts de Amerikaanse afgevaardigde Henry Cabot Lodge tijdens zijn uiteenzetting; midden de Engelse vertegenwoordiger Sir Pierson Dixon en links de Rus Sobolef. Ondanks de Amerikaanse voorspelling dat de Veiligheidsraad gisteren zou stemmen over een door de Amerikaan Lodge ingediende resolutie, die strekt tot uitbreiding van de groep waarne mers van de Verenigde Naties in Li banon tot een internationale politiemacht is de zitting tot hedenmiddag verdaagd om „een verdere gedachtenwisseling" mogeiyk te maken. Tot deze verdaging werd besloten nadat de Zweedse vertegenwoordiger Jarring had medegedeeld, dat volgens zijn regering de aanwezigheid van Ame rikaanse mariniers in Libanon het ge wenst maakt de werkzaamheden vafi de waarnemers te doen opschorten. Jarring is de opsteller geweest van de resolutie die heeft geleid tot vorming van een groep waarnemers van de Ver enigde Naties voor Libanon. Jarring behield zich gisteren het recht voor een resolutie hierover in te dienen. De Zweedse regering is van oordeel, dat de regering te Washington zich ten onrechte heeft beroepen op artikel 51 van het handvest van de Verenigde Na ties. Een van de voorwaarden is, dat er een gewapende aanval tegen een bij de Verenigde Naties aangesloten staat is ondernomen. De Zweedse regering is van oordeel, dat dit in dit geval niet het geval is, aldus Jarring. Secretaris-generaal Hammarskjöld heeft een verklaring in de Veiligheids raad afgelegd, waarin men vrijwel al gemeen een houding jegens de Ame rikaanse inmenging las, die op zijn minst gezegd koel was. Kort voor de verdlaging van de zitting zei Hammar skjöld te verwachten, dat hij vandaag inlichtingen zou ontvangen die een be tere basis zullen bieden voor het be palen van de waarde van het werk van de groep. De Rus Sobolev verklaarde, dat aan vaarding van de Amerikaanse resolutie zou betekenen, dat de Veiligheidsraad medeverantwoordelijkheid draagt voor een verergering van de internationale toestand en het nemen van een stap in de richting van een derde wereldoorlog, waarvoor thans alleen de Verenigde Staten verantwoordelijk zijn. Maarschalk Gretsjko, voormalig op perbevelhebber van de Russische strijd krachten in Duitsland, is thans eerste vice-minister voor het leger. Maarschalk Meretzkof was plaatsvervangend minis ter van defensie en commandant van het Russische front bij Leningrad in de tweede wereldoorlog. Het is niet zeker of deze oefeningen de jaarlijkse grote Russische manoeu vre zijn, of georganiseerd zijn om Perzië en Turkije, en daarmee het Westen onder druk te zetten. Maar westelijke diplomaten in Moskou zijn algemeen van oordeel dat het laatste het geval is, aldus meld* U.P.I. uit de Russische hoofdstad. Radio-Moskou heeft gisteren een ver klaring van de Sovjet-regering over de landing der Amerikaanse troepen in Li banon omgeroepen, waarin gezegd wordt dat de toestand in het Midden-Oosten een bedreiging van de wereldvrede is. De verklaring doet een beroep op de Amerikaanse regering om onmiddeliyk de troepen terug te trekken. „De Sovjet- Unie kan niet als toeschouwer aan de kant blyven staan. Zij behoudt zich het recht voor de nodige maatregelen te ne men om vrede en veiligheid te bescher men". De verklaring doet tevens een beroep op de Verenigde Naties „dringende en vastbesloten maatregelen te nemen om de agressie te beëindigen". Niemand bedreigt de integriteit en onafhankelijkheid van Libanon, aldus de verklaring. Er zijn overvloedige be wijzen hiervoor, zoals de verklaring van de secretaris-generaal der Verenigde Naties, Hammerskjöld, en het verslag van de V.N.-waamemers. Het spreekt vanzelf dat de be leidsverklaringen van de regering der republiek Irak die in overeenstem ming zijn met het streven van het Iraakse en alle andere Arabische vol ken in de Arabische en alle vrede lievende landen eenstemmige steun vinden. De instelling van een repu bliek is een zuiver binnenlandse aan gelegenheid van het Iraakse volk. Het voorwendsel voor de gewapende inmenging in de binnenlandse aangele genheden van de Arabische landen is een verzoek van president Sjamoen van Libanon om hulp, doch dit verzoek was geïnspireerd. Het is bekend, aldus de Russische verklaring, dat de huidige ge beurtenissen in Libanon het gevolg zijn van zuiver binnenlandse oorzaken en dat inmenging van landen van het Pact van Bagdad en de Verenigde Staten, die tot elke prijs een anti-nationaal re gime willen handhaven, tot een burger oorlog heeft geleid. Het Indonesische persbureau Antara heeft gisteren gemeld, dat Indonesische regeringsstrydkrachten grootscheepse tegenaanvallen van de opstandelingen in West-Sumatra en Noord- Celebes heb ben afgeslagen. Een van de aanvallen had de herove ring van Menado in Noord-Celebes ten doel. De opstandelingen werden terug geslagen en verloren veertig man aan doden. In West-Sumatra hebben 500 opstan delingen, uitgerust met lichte en zware automatische wapens, een aanval ge daan op de havenstad Pariaman, ten noorden van Padang, aldus het pers bureau Antara. Advertentie W«#fdlen>t London seint: Komende dagen droog en warm met lange zonnige perioden. Een «ervlce ven de gezamenlijke brouwers van het beste Nederlandse bier. een reis van Win binnen 8 degenl Schrijf ep briefkaart hoaveef mm neerslag en hoeveel uur zonneschijn a voor a.t. zondag verwacht. Stuur aan 'Het bier is weer best'. Postbus 2200. A'dam. Briefkaarten moeten uiterlijk vrijdag gepost zijn. Wit het dichtst komt bij meting De Bilt (gemeten te De Bilt) wint 1000 gulden vakantiereis. (Bij meer goede voorspellingen wordt deze prijs gedeeld. Beslissing van het C.B.K. is bindend. Correspondentie niet mogelijk). Bovendien zijn er 100 troostprijzen (doosjes bierglazen). Vorige zondag: 4,2 uur zon. 0.8 mm neerslag. Er weren 4 prijs winnaars onder wie de prijs gelijk ft verdeeld WAT IS IMCOST International Meteorological Consultent Services: weerkundigen, die het weer voor de geallieerde operaties voorspelden. VAN ONZE REIZENDE ROELAND Schevenlngen - Naar verluidt was het Holland Festival tevens het Festival van het Beste Bier. Buitenlandse Kunstenaart genoten van deze nationale 'meesterwerkjes achter glas F BIER It BEST VOOR BEIDEN Hij: 'Hoe vind je die voorspellingen van de 1MCOS?' Zij: 'Eén ding hebben ze altijd goed: 't Is altijd bierweerl' lllllllllllllllllllllllllllllIilllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllH De 37-jarige stratenmaker uit Am sterdam heeft zich woensdagmorgen tot de hoofdstedelijke politie gewend met de mededeling dat hy zijn echtgenote had vermoord in een van de ten thuis jee van „De Franse Kamp", gelegen op het terrein van het Gooisch Natuurreser vaat en geëxploiteerd door deze stich ting. N. werd ingesloten. Na onderzoek bleek de vrouw niet dood te zyn, maar ernstig gekwetst. Omdat het misdryf zich had afgespeeld op Hilversnms grondgebied is N. in handen gesteld van de Hilversumse politie. Naar wij eerst thans van de politie vernemen kregen N. en zijn vrouw woensdagochtend hooglopende ruzie, waarschijnlijk over financiële aangele genheden. N. moet toen zijn vrouw de hals hebben toegeknepen, waardoor zy het bewustzijn verloor. Daarna trachtte hij zijn vrouw te wurgen, eerst met een kous, en daarna met een theedoek. De man vluchtte en kort daarna kwam de vrouw bij. Zij strompelde het tentje uit naar het toilet, waar zij opnieuw door bewusteloosheid werd bevangen. Een medekampbewoonster, die ook voor de familie N. de post had meegenomen, trof niemand in het tenthuisje aan. Zij ontdekte door toevallige omstandigheden mevrouw N. op het toilet in een der mate deerniswekkende toestand, dat on middellijk de kamparts werd gealar meerd, die overbrenging naar het zie kenhuis adviseerde. De vrouw is inmid dels buiten levensgevaar. N. wordt ver dacht van poging tot doodslag en zal voor de officier van justitie worden ge leid. Advertentie BARTEUORISSTR HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL 717162 Verwachting tot vrijdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog weer. Vannacht kou der, morgen iets hogere temperaturen. Zwakke tot matige wind, krimpend van west naar zuid. Zon 4.40—20.51 Maan 6-58—21.20 In ons land viel in Leeuwarden van woensdagmorgen 7 uur tot donderdag morgen 7 uur de meeste regen, name lijk 25 mm. Na het wegtrekken van de storing begon in onze omgeving de luchtdruk flink te stijgen, tengevolge van het naderbijkomen van een rug van hoge luchtdruk, die zich uitstrekte van de Golf van Biscaye naar het zeegebied bij IJsland. Op zyn beurt werd deze rug gevolgd door een oceaan-depressie, waarvan het koufront vanmorgen Ier land naderde. Het is niet waarschyniyk, dat het erby behorende regengebied ons voor morgenavond zal bereiken, zodat de weersverbetering ook morgen het grootste deel van de dag zal voort duren. Morgen droog en vrij zonnig by een middagtemperatuur van ongeveer 18 graden C. Zeewater 16 graden C. Afne mende wind uit westelijke richting. Vooruitzichten: enkele dagen met mooier strandweer, vrij zonnig en iet» hogere temperaturen. Station Weer max temp neem. afgel. glsterer 24 uur Stockholm geheel bew. 20 Oslo zwaar bew. 21 0 Kopenhagen regen 17 4 Londen half bew. 19 18 Amsterdam zwaar bew. 16 8 Brussel geheel bew. 18 29 Luxemburg zwaar bew. 21 1 Paros geheel bew. 20 2 Nice onbewolkt 27 38 Berujn regenbui 32 4 PYankfun zwaar bew. 26 4 München geheel bew. 31 14 Zürtch regen 27 8 Genève zwaar bew. 23 1 Locarno zwaar bew. 26 11 Wenen onbewolkt 33 0 Innsbruck regen 31 T Bom* zwaar bew. 33 24

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1