Groot meeleven bij de uit vaart van pastoor J. B, van der Linden O Indiana s* Derde T.V.-studio te Bussum nadert zijn voltooiing K ru iswoordraadse l BIJZONDERE OPRUIMINGS KOOPJES Treffende karakterschets in lijkrede EEN GREEP UIT ONZE jQüw reis begint bij Nu ƒ156.000 voor Anne Fr ank-huis Maatregelen voor tijden van schaarste Rebellen naar Nieuw-Guinea uitgeweken Beloning voor Sovjet-vliegers OPRUIMING BEHANG li De Dochter Vim de Qe/i yo VANMORGEN TE WIJK-AAN-ZEE Advies detailhandel gehaald VRIJDAG 18 JULI 1958 PAGINA L Vlak achter de hoge zeeduinen, op het kleine parochiekerkhof van St. Odulphus te Wijk-aan-Zee is op deze zomerse vrijdagmorgen het stof felijk overschot ter ruste gelegd van pastoor J. B. van der Linden, die maandag na een maandenlang smartelijk lijden in Heliomare was over leden. Velen hebben hem de laatste eer bewezen, hun vriendschap en dank baarheid getoond voor hetgeen hij in hun leven betekend had als voorbeeld van een simpel eenvoudig mens als geboren leraar, als toegewijd priester, zoals regent B. Verbeem hem in zijn lijkrede schetste. Hoewel hjj pas twee jaren te Wijk-aan-Zee werkzaam was, heeft hij, juist door zijn eenvoudige hartelijkheid, zovelen voor zich gewonnen dat het kerkgebouw zowel don derdagavond tijdens de korte rouwdienst als vanmorgen bij de lauden en de plechtige uitvaartmis zeer druk bezet was. 2-pers 14.90 149.50 29.50 52.50 9.90 19.80 26.90 49.50 149.50 147.50 33.50 26.90 49.75 119.00 16.90 21.90 speciale aanbieding reistassen en koffers Tijdelijk dierenpark in Hilversum Programma H.G.B. Examens Geslaagd de traditionele echte Virginia NU voor de populaire prijs van EEN GULDEN per pakje Korps mariniers onder nieuwe commandant Houtveen ('t Gooi) gaat naar A.G.O.V.V. Omdat ze Amerikaans vliegtuig tot landen dwongen Makarios antwoordt Britse gouverneur Zieke van boord Het vijf kringen water* polotoernooi V olleybalbekercompe* titie beëindigd Cricketprogramma Fabrieksrestanten tegen astgekend lage prijzen waaronder lichtecht behang. Doet uw voordeel Koopt nu Vakkundige Behangers beschikbaar. Gen. Cronjéstraat 135 Haarlem - Telef. 55432 Zomerwaterpolo- combinatie Elk 2e reuzenpak 20 cent goedkoper juiimoiKDii Oplossing kruiswoordraadsel van donderdag 23 Met een verheugde kreet stijgt Olaf van zijn paard en rent op Ingrids paard toe. Terwijl Eric hem langzaam volgt, nemen zijn ogen goed de omgeving in zich op, maar aanwijzingen zijn er niet te vinden. „Het paard stond los en dat bevalt mij niet", gromt Olaf, als zijn eerste opwin ding wat gezakt is. Eric knikt. „Dat kan er inderdaad op duiden, dat ze meende wat ze zei, en niet van plan is terug te keren. Het paard kan nu op eigen houtje de weg naar huis wel vinden en bovendien weten we helemaal niet, of het inderdaad wel hier was, dat zij afgestegen is. Het paard is hier al vanaf vanmorgen en kan een flink eind afgedwaald zijn." „Stom, dat ik in de haast mijn honden niet meegenomen heb", bromt Olaf verdrietig, „maar ik meende haast zeker te weten, dat zij bij Hrap zou zijn." „Is er nog een andere plaats, waar zij naar toe gegaan zou kunnen zijn mengt Erwin zich in het gesprek. Olaf haalt stug de schouders op. „Niet dat ik weet. Het is hier een woest gebied. Buiten gekke Hrap weet ik hier niemand." „En hoe heeft ze alle dingen, die ze meegenomen heeft, versleept?" zegt Erwin peinzend. „Berenhuiden, wapens, sieraden. Kan een meisje dat allemaal al leen dragen zonder een spoor na te laten?" „Hrap", snauwt Olaf, rood wordend. „Hrap heeft haar natuurlijk geholpen, de oude gek. Ik draai hem de nek om." Op dat moment klinkt er een verheugde kreet van Svein, die wat in de naaste omgeving rondgekeken heeft. „Hier is een sleepspoor", gromt hij tevreden. „Het gaat recht het bos in." Olaf fleurt weer helemaal op en de mannen staan op het punt de lange Sakser te volgen, als Amar toonloos zegt: „Ikik zal niet meegaan. Het is beter dat ik op de paar den pas. Ik hoop, dat ge dit begrijpen zult, Olaf." Olaf begrijpt er niets van en steekt dat niet onder stoelen of banken. Maar Eric stelt met een zekere verwondering vast, dat Arnar over meer karakter blijkt te beschikken dan hij vermoedde. Arnar buigt het hoofd en zwijgend neemt Eric Olaf bij de arm. Helaas, in de schemering van de bomen ziet geen van hen de wrede grijns, waarmee Arnar hen nakijkt. Advertentie Donderdag werd het zingen van de plechtige metten der overledenen ver vangen door een rouwdienst, waarin mgr. W. A. E. Bokeloh, deken van Den Haag als agens fungeerde. Hij bad het rozenhoedje voor, waarna het Libera me gezongen werd. De korte plechtig heid werd bijgewoond door deken B. G. Hosman van Beverwijk, regent B. 1 Verbeem van de Bisschoppelijke Kweek school te Beverwijk, de hoofdaalmoeze nier va nhet bedrijfsapostolaat C. F. A. Geraets, de pastoors P. C. Vollebregt en R. L. M. van Ginkel van Beverwijk, era. pastoor L. C. van de Nouweland van Heemskerk, waarnemend pastoor C. Stet van Wijk-aan-Zee en kapelaans van de parochies uit de omgeving. Bij de plechtige lauden vanmorgen was de praeses van het seminarie Hageveld, mgr. dr. C. J. Hennins agens. Hij werd geassisteerd door pastoor, C. Pouw van Heemstede en pater J. den Ouden uit Amsterdam. Als cantores bij deze plech tigheid traden op moderator E. J. van Poecke en waarnemend pastoor C. Stet. Behalve de geestelijkheid uit de wijde omgeving woonden o..m plebaan H. W. Agterhof, verscheidene braven van Ha- geveld, pastoor A. M. A Vollaerts uit Noordwijkerhout, burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk, wethouders en andere burgerlijke autoriteiten de plechtigheid bij. De H. Mis werd opgedragen door de ken B. G. Htsman van Beverwijk met assistentie van pater C. VerhetJen C.s. s.R. als diaken en Th. Straathof, leraar atn het seminarie Hageveld als sub diaken. Het zangkoor voerde onder lei ding van directeur H. Schellevis en met assistentie van leerlingen van het Groot Seminarie te Warmond de Gre goriaanse gezangen uit. Na de H. Mis heeft regent B. Ver beem als vriend van de overledene de lijkrede uitgesproken. Hij ging uit van de tekst „Zalig de doden, die in de Heer sterven: van nu af. Ja zegt de Geest, ze zullen uitrusten van hun zwoegen: want hun werken volgen hen achterna" (Openb. 14, 13). In zijn inleiding haalde spreker het woord van een kerkvader aan „Als het goed gaat met de vaart, denk dan aan de storm". Hij paste ook deze woorden op de overledene toe en werkte in zijn rede uit hoe deze mens veel van zich zelf heeft geopenbaard en van de andere kant, hoe hij veel van zichzelf verbor gen heeft geitouden. In het eerste deel schetste hij hem als een simpel, een voudig mens, wars van alle uiterlijk heid, als geboren leraar, die op het seminarie Hageveld voor zijn studenten bijzonder veel betekende omdat hij kleur wist te geven door zijn manier van lesgeven aan de dorre stof, die nu eenmaal bij ieder leervak behoort, als toegewijd priester, zoals ook de Advertentia Moderne BLOKDEKENS 1-pers Eiken LINNENKAST uitneembaar ROOKSTOELKUSSENS geheel verend HAARVELOURS SALONKARPETTEN 140 x 200, van de Kon. Ver. Tapijt- fabriek van 75.- voor BOUCLé TAPIJT 100 cm breed WOLLEN DEKENS 1-pers., mod. dessins ZUIVER WOLLEN „AaBe" DEKENS, 2-pers., iets vuil, van 63.- voor FAUTEUIL met losse kussens RONDE TAFEL met 4 beklede stoelen DUBBEL FAGE, zuiver wol len dekens, 2-pers. DIVANBED 1-pers., 15 J. gar. VERENDE MATRAS 1-pers BLANK EIKEN DRESSOIR GEWATTEERDE DEKENS 1-pers., 140 x 200 2-pers., 180 x 210 KRUISSTRAAT HAARLEM T 11 TEL 11491 Wijk-aan-zeeërs hem hebben leren ken nen, een priester, die vervuld was het werk voor het heil van de zielen aan hem toevertrouwd of met wie hij in aanraking kwam. Vervolgens tekende spreker de over ledene in wat hij zorgvuldig voor ande ren wist verborgen te houden: zijn ge voelig hart, wat hij zich voor anderen heeft ontzegd en wat de ziekte voor hem betekende, het offer van zijn leven tenslotte Had hij zo de figuur van wjjlen pas toor J. B. van der Lindeh markant ge schetst, terugkerend tot de tekst, die zijn uitgangspunt was, kon hij de zalig- prijzing toepassen op deze dode in de Heer gestorven. De dankbaarheid, dat hij in ons leven stond, mag worden uitgedrukt in een hartelijk gebed voor de overledene, waartoe spreker allen aanspoorde. Na de absoute, die door deken B. G Hosman werd verricht, klonk het bijna feestelijke „In Paradisum", de engelen begeleiden u naar het Paradijs. Zo werd het stoffelijk overschot van pas toor J. B. van der Linden ten grave gedragen, neergelaten in een eenvoudig graf in afwachting van de uitbreiding van het priestergraf, waarheen het later zal worden overgebracht. Ook op het kerkhof was het meeleven zeer groot. De begrafenis werd verricht door mgr. W. A. E. Bokeloh, deken van Den Haag, met dezelfde essistentie als bij de H. Mis. Advertentie bij deze super jumbo 24.'5 een elegante schoudertas cadeau AmsterdamVan Woustr.71, Bos en lommerweg 365, I. Bolstr.54, De Clercqstr.29 Haarlem: Grete Houtstr. 168 De winkeliers van de Gijsbrecht van Amstelstraat in Hilversum hebben grootse plannen bij de organisatie van hun braderie, die de volgende week van 23 tot en met 26 juli voor het vijfde jaar wordt gehouden. De directie van Ouwehands Dierenpark in Rhenen heeft er in toegestemd, dat twee lama's tij delijk een plaatsje krijgen toegewezen in een particuliere tuin n de straat. In andere tuinen zal men 17 vogels kunnen bewonderen, die welwillend zijn afgestaan door Avifauna; het zijn kraan vogels, een ibis, zwarte zwanen en een den, ter waarde van 5.000. Burgemees ter J. J. G. Boot zal de braderie, waarop iedere avond ongeveer 65.000 bezoekers worden verwacht het vo rig jaar waren het er 40.000 officieel openen. Ook de directeuren van de ra dio-omroeporganisaties zijn uitgenodigd, omdat de winkeliers daarmee de be langrijkheid van Hilversum als centrum van de radio-omroep willen beklemto nen, een facet van de Gooise hoofdstad waarvan de bevolking, en in het bij zonder de winkelstand, profiteert. Voor de competitie van de Haarlemse Cricket Bond zijn voor zaterdag de vol gende wedstrijden vastgesteld: Haarlem 4—R.&W. c (Donkere laan, Bloemendaal)R.&W. aHaarlem 3 (Spanjaardslaan, Haarlem); B.M.H.C. 2— R.&W d (Zomerzorglaan, Bloemendaal). De ranglijst ziet er thans als volgt uit gesp. gew. gel. verl. pt. R.&W. c 6 5 1 0 11 Haarlem 3 6 4 1 1 9 R.&W. b 6 4 0 2 8 Haarlem 5 7 3 1 3 7 C.V.H.W. 2 6 2 1 3 5 R.&W. a 6 13 2 5 Haarlem 4 5 114 3 B.M.H.C. 2 6 114 3 R.&W. d 4 0 0 4 0 Amsterdam 18 juli - Handelsweten schappen M.O.: J. Th. Keiren, Kerkrade. Amsterdam 17 juli-Engels M.O. A: de dames: J. B. Bijlsma, Den Haag; B. A. Dijkstra, Leeuwarden; M.D. Phen- ning-Gassler, Rotterdam; J. van Ser- vellen-Bakker, Rotterdam en de heren; G. van der Laan, Overveen, D. Onrust, Scheveningen; Z. C. A. Grubben, Maas- bree; W. H. van Lokven, Veghel; P. N. de Vries, Gorredijk. Amsterdam 18 juli - Boekhouden M. O. N. H. Duinkerken, Haarlem; J. A. E- gas, Hardinxveld; M. A. van Helden, Zwijndrecht; A. J. M. Jacobs, Breda; C. Hillenius, Amsterdam; J. P. de Hoog Scheveningen: A. B. Huls, Bilthoven; C. H. Engel, Wormerveer; A. C. F. Ha- mans, Roosendaal; G. Eigenhuis, Am sterdam; C. A. van Gink, Roosendaal; S. Hogestein, Schiedam; A. C. Marke ring, Arnhem; E. A. Kuyntjes, Utrecht; J- E- H. Meys, Valkenburg; R. K. de Jong, Rotterdam; G. Jongkind, Leeu warden; W. Knegt, Hoogeveen; J. A. Kolster, Alkmaar. Bfl het gisteren en heden gehouden examen te Amsterdam voor het verkrij gen van het Bewijs van Algemene Ont wikkeling om verder te kunnen stude ren voor leraar N.O. zijn geslaagd: T. Ley (Haarlemmermeer)M. F. van Roode, H. Kasteel, J. Hackfoort N. Overdijk, J. Koeleman, R. J. W.'Ste vens, allen uit Haarlem. Nog enkele weken zal het duren, voor dat in Bussum de kostbare apparatuur arriveert, die dient om Bussums derde Televisiestudio „Eltlieto" in te richten. De plaatsing van deze aan de eisen des tijds aangepaste apparatuur zal echter nog enige tijd vergen. Het ligt in de bedoeling deze derde TV-studio 1 jannari 1959 officieel in gebruik te nemen, hetgeen uiteraard de mogelijk heid niet uitsluit er reeds eerder een officieus gebruik van te maken. Met deze derde TV-studio en het ge reedkomen van de regiekamer, die momenteel op de Vitusstudio wordt ge bouwd, zit de N.T.S. in Bussum weer stevig in het zadel. In april 1957 werd reeds gestart met de verbouwing van het voor vijf jaar met een optie van de volgende vijf jaar gehuurde Eltheto aan de Huizer- weg te Bussum. Van begin af aan lag het in de bedoeling een studio te maken, die wat de oppervlakte betreft even groot zou zijn als de Vitus- en Irene- studio en wat de apparatuur betreft zou zijn aangepast aan de steeds verder gaande ontwikkeling in deze „branche", waardoor men het aantal zenduren van 12 wellicht met medewerking van de regering op J8 zou kunnen brengen. Het vroegere kerkgebouw Eltheto wordt een studio, die de toets der vergelij king met andere, ook buitenlandse stu dio's zal kunnen doorstaan. Op de bo venverdieping is de regiekamer verre zen met daarbij de geluidkamer en de camera- en controlekamer. Tevens is hier een filmcabine gebouwd. De regie kamer zal met die in de Irene- en Vi tusstudio verschillen door een glazen tussenschot, dat de afdeling geluid- en beeldregie van het overige deel zal scheiden. Door het wegbreken van het balkon en een tussenmuur is een zaal ruimte verkregen van 11 bij 22 meter, (Van een verslaggever) Over veertien dagen moet de Anne Frank Stichting de ?,5 ton bijeen heb ben die benodigd zijn om het Anne Frankhuis in zijn omgeving te kunnen bewaren en tot een internationaal jeugdcentrum te kunnen inrichten. Naar de Amsterdamse burgemeester, mr. G. van Hall, die zoals bekend de leiding van de geldinzamelingsactie op zich genomen heeft, bekend maakte, gaf zijn postgirorekening no. 12 donderdag een bedrag aan van 155.764,40. De burge meester heeft het vaste vertrouwen dat het benodigde geld voor het einde van deze maand bijeen is. Hij noemde de reacties op zijn eerdere oproep indrukwekkend. Elke dag komen er talloze giro'tjes met guldens en rijks daalders binnen en verschillende grote ondernemingen hebben zich al van hun beste zijde laten zien. Hij heeft goe de hoop dat er nog vele grote en klei ne bedragen zullen binnenkomen. Door de aandacht die de Canadese radio-om roep aan de zaak van het Anne Frank huis heeft besteed, zijn er ook uit dat land postwissels ontvangen. Zo stuurde een meisjesschool daar een cheque van veertig dollar: het resultaat van een inzameling onder de leerlingen. Ofschoon de burgemeester zich erg getroffen toonde door de vele harte lijke blijken van daadwerkelijke be langstelling, kon hij niet nalaten ge amuseerd te vertellen over enkele vreemde reacties op zijn oproep. Zo had de directeur van een grote firma op een druk stadspunt hem geschre ven dat hij graag duizend gulden op girorekening no. 12 wilde storten, op voorwaarde echter dat de burgemees ter een parkeerverbod wilde uitvaar digen voor het weggedeelte waar de zaak gevestigd was. Een andere za kenman schreef zijn medewerking niet te kunnen geven, omdat hij al jarenlang vergeefs net gemeentebestuur had verzocht de „krul" voor zijn huis weg te nemen. Het behoeft geen betoog, zei de burgemeester, dat ik ook voor het goe de doel mijn gezag niet kan verkopen. Indien zich onverhoopt opnieuw om standigheden zouden voordoen, die het publiek tot hamsteren aanleiding zou den geven moeten volgens het hoofd bedrijfschap detailhandel de volgende maatregelen worden genomen. Vóór de hamsterperiode moet voorraad worden gevormd bij het publiek en bij de handel. Als maatregelen te nemen tijdens een hamsterperiode worden genoemd 1. Het toestaan van faciliteiten bij de toepassing van de arbeidswet 1919 om snellere produktie en doorstroming van voorraden mogelijk te maken. 2. Het geven van adviezen aan het publiek. 3. Het opwekken van de detaillisten tot het volgen van een redelijke gedrags lijn, zoals het toepassen van een eigen distributie. 4. Maatregelen van de overheid op basis van de haar toekomende wettelijke be voegdheden. Aldus een advies van het hoofdbe drijfschap detailhandel aan de staats secretaris van economische zaken, dat op 6 november 1957 door het bestuur van het hoofdbedrijfschap werd opge steld. Van dit advies wordt melding gemaakt in het ontwerpjaarverslag van het hoofdbedrijfschap over de periode 15 augustus 1956 tot 31 december 1957, dat ter behandeling wordt voorgelegd aan de openbare vergadering van het bestuur op 23 juli, die echter als studiozaal voor het pu bliek te klein moet worden geacht, zo dat het plan om hier een accomodatie voor het publiek te scheppen naar Ame rikaans voorbeeld geen doorgang kon vinden. Gelijkvloers is een uitschuif- ruimte voor requisieten, een electro- I technische schakelruimte en een rui me kantine. Eltheto heeft er daarnaast een ver dieping bij gekregen. Op deze tweede verdieping zal, gezien de ervaringen met de bouw van de andere studio's, grote aandacht geschonken worden aan de ventilatie. Er zijn hier aan- en afvoer kanalen voor warme en verse lucht. Ook de kelder heeft een geheel nieuwe inrichting gekregen. Hier bevinden zich o.m. de vier kleedkamers en de schminkkamer, een kamertje voor de toneelmeester, de toiletten en de ver warmingsinstallatie. Men beschikt nu bjj de N.T.S. in Bus sum over zo een twaalftal gebouwen, opslagruimten en stallingen meegeteld De NTS slaat, zo werd ons verzekerdl ten opzichte van buitenlandse T.V.-sta- tions zowel in het gebruik van de ap paratuur als in de tijd, nodig voor het klaarstomen der uitzendingen, beslist geen gék figuur en de ingebruikname van de derde TV-studio zal de N.T.S. ongetwijfeld in de gelegenheid stellen deze positie te handhaven. Tijdens een straf geregisseerde militaire plechtigheid op het voorplein van de Van Ghent-kazerne even buiten Rotter dam is donderdag het commando over het korps mariniers overgedragen aan kolonel H. Lieftinck, die gisteren be vorderd is tot generaal-majoor. Zijn voorganger generaal-majoor H. O. Romswinckel overhandigde hem het vaandel ten teken dat hij officieel het bevel uit handen gaf. De ceremonie, opgeluisterd door de marinierskapel, werd bijgewoond door de bevelhebber der zeestrijdkrachten, vice-admiraal H- H. L. Pröpper, staatssecretaris H. C. W. Moorman, overste J. Gregory na mens prins Bernhard inspecteur-gene raal der Kon. Marine, mr. G. E. van Walsum, burgemeester van Rotterdam en tal van andere autoriteiten. De scheidende commandant sprak een afscheidswoord, waarin hjj wees op de verbondenheid tussen Rotterdam en het korps mariniers, die meermalen tot uiting is gekomen. De rechtsbuiten van 't Gooi, de 23- jarige C. V. Houtveen, oud-speler van HVC, is gecontracteerd door de Apel- doornse Eerste Divisie-club AGOW. De correspondent van het A.N.P. te Hollandia meldt, dat 43 deelnemers aan de opstand in Indonesië door de marine in Nederlands Nieuw Guinea zijn opge vangen. Het bericht vermeldt niet, waar dit is geschied. Zij zijn opgebracht naar Manokwari, alwaar zij zijn geïn terneerd. De beide Russische vliegers, kapitein Swetlitsjnikof en kapitein Zakharof, die op 27 juni het Amerikaanse vliegtuig, dat in het gebied van de Kaukasus de Russische grens had geschonden, tot daling dwongen, zijn beloond, zo meldt de „Rode Ster". Zij werden beloond, omdat zij de bevelen van hun com mandant met succes hebben uitge voerd. Sir Hugh Foot, de gouverneur van Cyprus, heeft gisteren volgens Reuter meegedeeld, een boodschap ontvangen te hebben van aartsbisschop Makarios waarin deze zich bereid verklaard „mee te doen aan iedere inspanning om een eind te maken aan de Grieks- Turkse wrijving en het bloedvergieten". Makarios, die in Athene in ballingschap verblijft, antwoordde op een boodschap die Foot zondag heeft gezonden met het verzoek aan de aartsbisschop, zich aan te sluiten bij een oproep tot het eindi gen van de gewelddaden. De 24-jarige vrouw van de machi nist van het Nederlandse vrachtschip „Antilla", mevrouw C. C., is met :n acute blindedarmontsteking in het zie kenhuis van La Rochelle in Frankrijk opgenomen. Het schip voer omstreeks een mijl uit de kust bij La Pallice in Frankrijk, toen de ziekte zich open baarde. Onmiddellijk transport naar een ziekenhuis was een eerste vereiste. Na een radio-oproep van de „Antilla" voeren een reddingsboot en een kust- bootje met een dokter uit. De toestand van de zieke liet echter niet toe, dat zij in volle zee van boord werd gehaald. Met veel moeite, vanwege het storm weer, heeft een loodsboot toen het schip naar La Pallice begeleid, vanwaar de patiënte naar het ziekenhuis in La Rochelle kon worden vervoerd. Zij is daar met goed gevolg geopereerd. Advertentie In het vijfkringen waterpolotoernooi dat in het kader van een zwemmaand in Rotterdam wordt gehouden hebben de Rotterdammers ongeslagen de lei ding genomen. Woensdagavond bleven zij met 6i de baas van de Amster dammers en donderdagavond klopten zij het Haarlemse zevental met 63. Haarlem nam door Fons Roozekrans de leiding maar Vrolijk, Smaling en Entrop deden de rust ingaan met 31. In de tweede helft trok Haarlem direct op het doel der Rotterdammers af maar Rudi Prins miste een kans. Schoof, Smaling en Kamerling hadden de Rotterdamse voorsprong op 6—1 ge bracht toen Haarlem door Jan Sint suc ces boekte.De eindstand werd 63 door dat Fons Roozekrans een schot van Piet de Bruyn in een doelpunt had omgezet. De stand is nu: Rotterdam 36, Midden v. Ned. 3 4, Amsterdam 42, Haarlem 32, Den Haag 32. Hoewel het woensdag bepaald geen weer was om buiten volleybal te spe len hebben de organisatoren niettemin de volleybalvelden van speeltuin „Flo ra" de eindstrijden van de beker- en zomercompetitie laten spelen. Bij de dames kwam in de A-afde ling Eclecta in het bezit van de be ker en in de B-afdeling legden de HBC-reserves beslag op de eerste plaats. Bij de heren werd het een dub bel succes voor OVRA, waar.van het eerste en derde team respectievelijk in de A- en B-afdeling de beker voor een jaar in bezit kregen. De zomer-compe- titie (een competitie voor niet-NeVoBo- leden) werd, na een beslissingswed strijd met ONA, door het personeel van de Haarlemse strafgevangenis (SHH) gewonnen. De jeugdcompetitie werd door Topscore A (meisjes) gewonnen. Eerste klas A: Rood en Wit—HCC 2, VOC—HCC 1, VRA—ACC. Eerste klas B: ExcelsiorHBS, Quick (Den Haag) Sparta, Quick (Nijmegen)VW. Tweede klas A: VCCRood en Wit 2. Tweede klas B: HilversumRood en Wit 3. Tweede klas E: Rood en Wit 4 Haarlem 2, Groen GeelCVHW. Der de klas B: Rood en Wit 6Hilversum 2. Advertentie De Haarlemse-dames kregen voor de 2e klasse van de zomerwaterpolocompetitie GCZ op bezoek. In de eerste helft werd de strijd reeds beslecht. Corry Holm en Nel Goedhart hadden de stand op 2-0 gebracht toen een van de GZC-dames het water werd uitgezonden. Zij kwam niet meer terug, daar verdere doel punten uitbleven. Het was de tweede overwinning die Haarlem boekte. In de eerste klasse heren ontmoetten HVGB en SVH elkaar. HVGB nam door Hogeland de leiding, maar moest deze voorsprong aan SVH afstaan, waarna Meulenberg er 2-2 -an maakte. Boon speelde HVGB wederom de lei ding in handen. Nadat Smael voor SVH een aanval met een doelpunt had af gewerkt ging met 3-3 de rust in. In de tweede helft werden tot kort voor het einde de aanvallen gekeerd maar Smael wist de overwinning voor SVH in de wacht te slepen (3-4). Een spannende strijd werd gestreden tussen Haarlem en VZV voor de twee de klasse heren. Haarlem had wederom Paanakker en Diepersloot opgesteld, hetgeen een aanzienlijke versterking betekende. Faber had Haarlem de lei ding bezorgd toen de verdediging de gevaarlijke VZV-er Swier de gelegen heid schonk voor de gelijkmaker te zorgen. Voor een overtreding werd Ha mers (VZV) het water uitgezonden en uit een hoekworp genomen door Fabel mf,a „e Paanakker 2-1. Dat de ploegen voltallig waren, was voor kort, daar Gravemaker (VZV) een overtreding be ging en op de kant mocht toezien. Gottmer schoot raak en dat betekende de gelijkmaker. Tenslotte sleepte Die perslot voor Haarlem de punten in de wacht door de eindstand op 3-2 te brengen. Horizontaal: 1. nakomelingschap; 3. boom; 5. pro jectiel; 10. boom; 12. deel v. Amerika (afk.); 13 cilinder; 14. inhoudsmaat (afk.); 16. spraak; 18. rivier in Neder land; 19. vogel; 21. vreemde munt. za. kleur; 25. groot stuk; 26. zingen; 28 toe spraak; 30. gegrbet (Lat.); 32. gebied, 34. meisjesnaam; 36. meisjesnaam, 39. overal; 41. land in Azië; 43. de Middellandse Zee; 45 ie^nsnaam, 47. aanw. voornaamw.; 49. vogel, 51. gods dienstig lied; 54. kleur;56. geleerd; 58. fijn weefsel; 60. deel v. e. trap, 62, daar naast; 65. telwoord, 66. rotsholte; 68. aanzien; 69. familielid 70. meisjesnaam; 71. vreemde munt; 73. bekende motor races (afk.); 75. vis; 77. water in Bra bant; 78. ind'en; 80. schoeisel; 81. rivier in Utrecht; 82. soort steen. Verticaal: 1. uitroep; 2. zangnoot; 3. familielid; 4. soort onderwijs (afk.); 5. lijfwacht; 6. plaats in Gelderland; 7. Engelse ont kenning; 8. plaats in Noordholland; 9. hoogste deel; 11, paar; 15. laag (Eng.); 17. rivier in Italië; 20. in plaats van (afk.); 22. hennepbraak; 24. plaats in Rusland; 26. steen; 27. zoogdier; 29. half; 31. ieder; 33. titel; 35. indien; 37. meis jesnaam; 38. wrede keizer; 40. niet ge sloten; 42, vis; 44. zoogdier; 46. moes- plant; 47. insect; 48. achterdocht; 50. kleurstof; 52. bloedhuis; 53. klein plant je; 55. ster (Lat.); 57. tegen; 59. eenheid v- druk (afk.); 61. glad; 63. groot aan tal; 64. visgerei; 67. vette vloeistof; 69. gewicht; 72. mannelijk zoogdier; 74. voorzetsel; 76. de somma van; 79. na- tuurkundeterm (afk.). Horizontaal: 1. ijzervreter; 2. val, - logeren; 8. editie, - egel; 4. rem, - nier; 5. linden, - mom; 6. neen, - pak; 7. aleer, - rat; 8. dorp, - gareel; 9. ree, - embargo; 10. innen, - aai; 11. ds„ - stutten. Verticaal: 1. ijver, - Madrid; 2. zadel, - loens; 3. elimineren; 4. neep, - es; 5. vlinder, ent; 6. roeien, g.m.; 7. eg, - en - rabat; 8. teer, - paraat; 9. erg, - materie; 10. reebok, - e.g.; 11- n-l., - slok.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 2