Incidenten zouden ^ernstige kunnen hebben De haven van Alexandrië s nachts gesloten voor alle scheepvaart Nassers adviseur Auto rijdt in Muider Trek vaart bij Naarden Drie kinderen verdronken Na bliksemoverleg in Moskou Khroesjtsjev en Nasser voor Irak op de bres Hun tweede doel: Amerika en Engeland onder druk van de V.N. te plaatsen 20 ct. De toestand van het ogenblik Uitgetrokken, wat dan? op vakantie... MORRlS'V^^/%/ Frankrijk zal alleen ingrijpen als onderdanen in gevaar komen Britse troepen in Tobroek geland? Chauffeur gedoodmede-inzittende door te hulp geschoten mensen gered Meisje te Haarlem in een sloot NASSER vraagt Khroesjtsjev geen stappen te doen .Het weer. Zomers weekend Landgenoten in Irak maken het goed DRAMA IN DE NACHT New York Times Warm ZATERDAG 19 JULI 1958 82sfe JAARGANG No. 2995 De Amerikaanse ambassadeur in Cairo, Raymond Hare, heelt de waarnemende Egyptische minister van buitenlandse zaken, Ali Sabri, gewaarschuwd voor de mogelijke gevolgen van een aanval op Amerikaanse strijdkrachten door mili taire eenheden van de Verenigde Arabische Republiek of door soldaten, die de Verenigde Arabische Republiek ge hoorzamen. Hare zei, dat de Amerikaanse regering hoopt in staat te zijn haar hulp aan Libanon op zodanige wijze te verlenen, dat haar betrekkingen tot de Verenigde Arabische Republiek daardoor niet in ongunstige zin worden beïn vloed. Eventuele incidenten zouden echter „ernstige gevol gen" kunnen hebben. Van deze démarche is mededeling ge daan door de woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken, Lincoln White, nadat de Arabische vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties, Omar Loetfi, de kwestie in de Veiligheidsraad ter sprake had gebracht. Inmiddels heeft de regering te Caïro meegedeeld, dat met ingang van vandaag de haven van Alexandrië van zons ondergang tot 's morgens acht uur voor alle scheepvaart verboden is. In deze verboden uren mag ook geen enkel schip de haven dichter dan 30 mijl naderen. Uit Bagdad wordt bericht, dat de nieuwe Iraakse regering alle militaire Verloven heeft ingetrokken. In diepe bad geraakt Na springen niet meer boven gekomen Sociaal commentaar fWEKASTRAND/BADKLEDING Zondag: Zon: Maan Maandag: Zon: Maan Aan zee Het weer in Europa BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IDmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 0. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- ïoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. AMERIKA WAARSCHUWT NASSER Caïro speelt samen met Moskou. Nassers bijzondere relaties met Tito hebben hem er niet van weerhouden Khroesjtsjev te raadplegen over de politiek die door de Verenigde Ara bische Republiek gevoerd zou moeten Worden. Nasser schrikt voor geen mid del terug om zijn doel, de vorming Van een Arabisch wereldrijk, te be reiken. Hij zou liefst niet te zeer af hankelijk zijn van de Sovjet-Unie, maar als de Russen op een gegeven ogenblik zijn ideaal kunnen dienen, aarzelt hij niet hen te hulp te roe pen. Of hem dit duur te staan kan komen, vraagt hij zich op dit moment niet af. In zijn blinde haat tegen de Westerse „imperialisten" en „kolo nialisten" zoekt hij steun bij die grote mogendheid die zijn gevoelens op dit punt deelt. Irak is deze week in de invloeds sfeer van Caïro gebracht, en Nasser wil het eenmaal gewonnen terrein niet prijsgeven. Zijn plannen om ook in Libanon en Jordanië te penetre ren zijn verijdeld door het Ameri kaanse en Britse ingrijpen en hij stelt zich voor het ogenblik dus slechts ten doel te behouden wat hij verworven heeft. Macmillan heeft in het Lagerhuis Verklaard dat de Britten niet naar Jordanië zijn gestuurd om Jordaanse troepen vrij te maken voor de strijd tegen de rebellen in Irak, en noch Engeland noch Amerika denken er over zelf gewapend tegen Bagdad op te treden. Het ziet er dus naar uit dat Irak althans voorlopig voor het Nasserisme behouden blijft, en dat de president van de Verenigde Ara bische Republiek, die zich gisteren weer te buiten gegaan is aan de felste dreigementen, zijn kruit droog kan houden. Maar met dat al is er een zo Beladen atmosfeer ontstaan in het Midden-Oosten, dat men met alle mo gelijkheden moet rekening houden. Er 'kan maar al te gemakkelijk een vonk overspringen die tot een explo re leidt. De grote vraag is: hoever zijn de Russen bereid te gaan met hun steun aan NasserTot nog toe hebben zij zich bepaald tot scherpe Veroordelingen van het Westerse op deden, en in de V.N. spelen zij de van zedenmeesters en verdedigers ïan het volkenrecht. Washington en °nden zullen, nu zij eenmaal inge- l[eken hebben, met grote behoed- 'Wrnheid te werk moeten gaan, om e 'Spanningen niet onnodig te ver- o ten, maar verder kunnen zij slechts "^spannen afwachten wat Nasser en Kh roesjtsjev in hun schild voeren. lakend van buitenlandse tewL Haag Is gistermiddag een gellnt het Nederlands gemeld riJt vf .Bagdad; Daarin wordt en „i 1 het gezantschapspersoneel lanric T ?over bekend, ook de S iandse kolome in Irak het goed maken. De voorhoede van een meer dan 2.000 man sterke eenheid Amerikaanse infanterie is vanmorgen om 5 uur op het internationale vliegveld van Bei roet aangekomen. Deze eenheid behoort tot de 24ste luchtlandingsdivisie. De troepen dienen ter versterking van de in Libanon reeds ontscheepte Ameri kaanse strijdkrachten. De aanvoer der versterkingen in Beiroet zal de hele dag duren. Aan het eind van deze operatie zal de sterkte van de Amerikaanse strijd krachten in Libanon ongeveer 8.800 man bedragen. De nieuw aangevoerde versterkingen komen uit Beieren en hebben deze week eerst een tussenlanding gemaakt op de NATO-basis Adana in Zuid-Turkije. De wijze waarop deze hele kolossale opera tie wordt uitgevoerd, wekt He bewon dering van de westelijke journalisten, die er in Adana of Beiroet getuigen van zijn. Gisteren is een vierde bataljon mariniers rechtstreeks uit Cherry Point in Vir- ginië naar Libanon overgebracht. Gisteren is het overbrengen' van 2.000 Britse parachutisten naar Jordanië vol tooid. Het ligt niet in de bedoeling dit aantal spoedig te vergroten. In Libanon zelf zorgen de plaatse lijke autoriteiten er wel voor, dat de Amerikaanse militairen voortduiend in staat van alarm vertoeven. Regel matig komen er berichten binnen over bomaanslagen, die tegen de Amerika nen zouden worden ondernomen en over „zelfmoordcommando's", die van Syrië uit op de mariniers zou den worden afgestuurd. Maar tot dus ver heeft zich geen enkel incident van enige betekenis afgespeeld. Intussen voert Eisenhowers speciale afgezant in Libanon, Robert Murphy, voortdurend besprekingen, o.a. m'et premier Sami el Solh en met de voor zitter van de Libanese Kamer van Af gevaardigden, Adil Osseiran, die bekend staat als een heftig tegenstander van het Amerikaanse ingrijpen. Uit Parijs wordt vernomen, dat Frankrijk iii de crisis in Libanon al leen zal ingrijpen, indien Franse on derdanen in gevaar komen te verke ren. Een woordvoerder van het Fran se ministerie van buitenlandse zaken heeft verklaard, dat de Lihanezen te zijner tijd stellig in staat zullen zijn hun eigen moeilijkheden op te lossen. United Press International meldt, dat het niet zo is, dat de Amerikaanse commandant in Libanon, admiraal Hol- loway, een Frans aanbod om 300 ma riniers aan land te zetten, heeft afge wezen. Indien premier De Gaulle al van plan mocht zijn geweest die mariniers aan land te zetten, dan is hij van dat voornemen afgebracht door de Franse minister van buitenlandse zaken, Couve de Murviile, die hem erop heeft gewe zen dat Frankrijk juist bezig is zijn be trekkingen met de Arabische wereld te normaliseren. Voor da uitvoering van die politiek zou het schadelijk zijn, als i rankrijk verder ging dan het verlenen van morele steun aan het Brits-Ameri kaanse optreden. Volgens het Britse socialistische blad „Daily Herald zouden drie Britse oor logsschepen met 700 man troepen giste ren in Tobroek zijn aangekomen. De haven van Tobroek ligt aan de Middel landse Zee op een afstand van 120 km van de Egyptische grens. De troepen zouden dienen om een samenzwering die tegen koning Idris van Libië ge smeed zou zijn te verijdelen. Engeland zou de vorst gewaarschuwd hebben voor het komplot, dat op touw gezet zou zijn door aanhangers van Nasser. Op deze radiografisch overgebrachte foto uit Jordanië ziet men een aantal Ara bische leiders, die hun loyaliteit betuigen aan Koning Hoessein. Vannacht om ongeveer twaalf uur is een kleine Fiat-bestelwagen uit Hilver sum in de Muider Trekvaart te Naar den gereden. De bestuurder, de Hilver summer G. J., is hierbij door verdrin king om het leven gekomen. De mede- inzittende B. v. d. K. uit Hilversum kon dank zij het optreden van voorbijgangers worden gered. Het drama speelde zich af langs de Oude Amsterdamse Straatweg ter hoogte van het woonwagenkamp tussen Naarden en Muiderberg. Omtrent de oorzaak van dit ongeval tast men nog In het duister. De Naardense politie vermoedt dal de wagen uit de richting Naarden is gekomen. Vijf voorbijgangers ontdek ten ongeveer twee en een halve meter van de kant in de Muider Trekvaart een zinkende auto. Zij sprongen on middellijk te water en slaagden erin het dak van de bestelauto boven wa ter te houden. Een van de redders zag zelfs kans het leven van B. v. d. K. te redden. Deze inzittende had zijn hoofd door het portierraampje gestoken en daardoor kon men hem boven water houden. Enkele ogenblikken nadat een zesde voorbijganger de Naardense politie had gealarmeerd, arriveerden drie agenten, Vrijdag zijn twee meisjes en een jongen door verdrinking om het leven gekomen. Gistermiddag is de twee en een half jaar oude Anna Bezu uit Haarlem ver dronken. Het meisje, dat met een auto ped was gaan spelen, werd om ongeveer kwart over één vermist. Later in de middag hebben kinderen het lijkje in een sloot in de omgeving van de Pijlslaan gevonden. De achtjarige L. Kersten is vrijdag- dagmorgen in het gemeentelijke Rieler- bad te Deventer verdronken. Het meisje was met een vriendinnetje aan het spe len met een bal in het kinderbad en zou deze bal, die achter andere baders ver dween, ophalen. Ze kwam echter niet terug en nadat eerst het vriendinnetje vergeefs had gezocht, waarschuwde ze de badmeester, die het meisje liet om roepen. Dit had geen resultaat. De bad meester heeft daarna met behulp van bezoekers de verschillende baden afge zocht en afgedoken. In het diepe bad trof men het meisje levenloos aan. Vermoe delijk is de bal in dit bad terecht geko men en is het meisje bij haar poging de bal te bemachtigen te water geraakt. De zevenjarige Henk van den Berg uit Rotterdam, die met zijn ouders bij zijn grootouders te Bruinisse logeerde, is vrij dagmiddag op nog onverklaarbare wijze verdronken. Het ventje was aan het spelen in het nog overgebleven ge deelte van de spuikom te Bruinisse en heeft zich waarschijnlijk bezeerd aan daar ter plaatse liggende ijzeren binten, die gebruikt worden om damwand te slaan. Toen de jongen, die van deze ijzeren binten in het water sprong, niet meer boven kwam, gingen andere kin deren ouderen waarschuwen. Hulp van ouderen was betrekkelijk gauw ter plaatse en het lichaam werd bijna on middellijk gevonden. Het was toen ech ter al te laat. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Een dergelijk on geluk is ter plaatse nog nooit voorgeko men. Het water was maar anderhalve meter diep. die ook in het water sprongen om de vijf dodelijk vermoeide redders af te lossen. Inmiddels was er nog meer hulp ko men opdagen. Men slaagde erin met een touw en een dreg de wagen dich ter naar de kant te brengen en toen kon men het linnen dak opensnijden. Op dat ogenblik deed men de ontstel lende ontdekking dat er nog iemand achter het stuur zat. Het slachtoffer werd door het dak op het droge ge bracht, maar gewaarschuwde artsen konden slechts de dood constateren. Nog later, toen een kraanwagen de auto verder omhooggebracht had, kon B. v. d. K. uit zijn benarde positie wor den bevrijd. Hij is ter observatie naar het Naardense Diaconessenhuis over gebracht. Omtrent dit tragische verdrinkings drama vernemen wjj nader, dat de 32- jarige B. van der K. uit Hilversum zijn redding in eerste instantie dankt aan de 22-jarige A. de V. en de 25-jarige W. G., bewoners van het nabijgelegen woonwagenkamp, die vannacht, toen zij reeds te bed lagen, hulpgeroep hoorden, onmiddellijk enkele kleren aanschoten en half gekleed naar buiten snelden, waar zjj de auto in de vaart zagen verdwij nen. Half zwemmend, half baggerend door de modder, slaagden zij erin de auto te bereiken en deze met het dak boven water te houden, waarmee zij het leven van v.d. K. hebben gered. Ook de landbouwer J. M. snelde te hulp en sprong te water om beide red ders bij te staan. Twee zoons van deze Naardense landbouwer kwamen even eens te hulp met een trekker, waarmee zij probeerden de auto op de wal te trekken. Toen hierbij echter het uit het portierraam stekende hoofd van v.d. K. onder water ging, staakten zij hun poging. De chauffeur K. uit Hilversum en de conducteur van een juist passeren de N.B.M.-autobus, K. uit Eemnes, sprongen eveneens te water, waarbij zich later ook drie agenten van de ij lings gealarmeerde Naardense politie voegden. Met zijn achten slaagden zij erin de auto dichter bij de kant te brengen. Het duurde echter nog twintig minuten voor dat men v.d. K. uit zijn benarde posi tie kon bevrijden, waarna men de bo ven omschreven ontstellende ontdek king deed. De belangrijkste ontwikkeling, die zich sinds de landing van Amerikaanse mariniers in Libanon en van Britse parachutisten in Jordanië in de Arabi sche crisis heeft voorgedaan, is zonder twijfel het bliksembezoek, dat Ga- mal abdel Nasser, president van de Verenigde Arabische Republiek, aan Moskou heeft gebracht. Over de besluiten, die Nasser en de premier van de Sovjet-Unie Nikita Khroesjtsjev hebben genomen, zijn geen concrete mede delingen gedaan. Er is alleen meegedeeld, dat zij „volkomen overeenstem ming" hebben bereikt. Uit de verklaringen, die sindsdien van Russische, Joegoslavische en Arabische zijde zijn afgelegd, zou men echter kunnen op maken, dat er in Moskou een gemeenschappelijk plan van actie is opgesteld, dat minstens twee punten omvat. In de eerste plaats wil men tot iedere prijs vermijden, dat het nieuwe republikeinse bewind in Irak wordt bloot gesteld aan rechtstreekse militaire actie. Vervolgens wil men door middel van de Verenigde Naties druk uitoefenen op Amerika en Engeland, tenein de deze landen ertoe te bewegen hun troepen uit Libanon en Jordanië terug te trekken. Het verhinderen van een recht streekse of indirecte westelijke inter ventie in Irak is waarschijnlijk de be doeling van een verklaring, die de Rus sische regering heeft uitgegeven. Zij zegt daarin, dat zij „niet onverschillig kan blijven ten aanzien van daden van niet uitgelokte agressie in een gebied in de onmiddellijke nabijheid van de Sovjet grenzen". De Russische regering kon digt aan, dat zij alsdan „vastomlijnde maatregelen" moet nemen, die gericht zijn op de beveiliging van de Sovjet- Unie en op het behoud van de wereld vrede. Een vertegenwoordiger van het nieuwe Iraakse bewind heeft nadat hij overigens vergeefs had getracht toe gang te verkrijgen tot de Veiligheids raad in New York op een persconfe rentie verklaard, dat zijn land zich nog steeds beschouwt als lid van het Pact van Bagdad en dat de nieuwe regering vastbesloten is alle economische en po litieke verplichtingen, die het oude re gime jegens het westen op zich had ge nomen, na te komen. Het nieuwe Irak zal de olie-industrie niet nationaliseren. Het zal de Sovjet-Unie niet om hulp vragen en volgens de vertegenwoordi ger in New York is het voorbarig te spreken over een unie van Irak met de Verenigde Arabische Republiek. Een woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken noemde deze verklaring, „zeer be langwekkend". Londense diplomatieke waarnemers wijzen er in dit verband op dat het officiële Russische pers bureau „Tass" woensdag meldde dat een der eerste handelingen der nieuwe Iraakse regering op het gebied der buitenlandse politiek de „losmaking van Irak van de agressieve Bagdadse verdragsorganisatie" was geweest. Het officiële Egyptische persbureau heeft over de besprekingen tussen Nas ser en Khroesjtsjev meegedeeld, dat de Arabische president maandag jl. ver nam, dat de Amerikaanse landing in Libanon op til was. Hij bevond zich aan boord van het presidentiële jacht „Hoe- rija" op de thuisreis van Joegoslavië, waar hij besprekingen had gevoerd met maarschalk Tito. Nasser keerde toen ijlings naar Joegoslavië terug, pleegde aanvullend overleg met president Tito en vloog vandaar, samen met zijn mi- Advertentie nister van buitenlandse zaken, Mah- moed Fawzi, naar Moskou, waar hij woensdag aankwam. Tweemaal heeft Nasser met Khroesjtsjev geconfereerd, in totaal acht uur. Gistermorgen is Nas ser van Moskou naar Damascus gevlo gen, waar zijn aankomst voor de Arabi sche autoriteiten aldaar een volslagen verrassing was. Nasser heeft gisteren in Damascus het woord gevoerd op een massa-bij eenkomst. Hü zei, dat in Irak de „fak kel der vrijheid" is ontstoken. Maar ook in Amman en Beiroet (de hoofd steden van Jordanië en Libanon) zal eerlang de „banier van de vrijheid" worden gehezen, aldus Nasser. „Uw broeders in Irak hebben de strijd ge wonnen. Iedere druppel bloed van ons is de hunne. Wij vrezen geen vloten en atoombommen. Uw broeders in Am man en Beiroet vechten voor de vrij heid. Wij zijn sterker dan ooit". Blijk baar doelend op de Frans-Britse ope raties in Egypte in de herfst van 1956 zei Nasser: „Zoals wij in Pord Said hebben gewonnen, zo zullen wij, als Al lah het wil, overal de zege behalen". De Arabische president zei, dat hij niet begreep, waarom het Westen zich zo druk maakte over de gebeurtenissen in Irak, waar de nieuwe leiders zich no- tabene bereid hadden verklaard olie aan het westen te blijven leveren. Het was hem speciaal onbegrijpelijk, hoe de Ver enigde Staten, die zich zelf van het Brit se kolonialisme hebben ontdaan, „hun geschiedenis hebben kunnen vergeten". O Er zjjn aanwijzingen dat Nasser en Khroesjtsjev een gemeenschappelijk plan van actie hebben opgesteld. Zij willen een militaire actie tegen het republikeinse bewind in Irak verhin deren en tegelijkertijd Engeland en Amerika in de V.N. onder druk zet ten. O In de Veiligheidsraad zijn drie reso luties van Amerika, Rusland en Zweden verworpen. O Zowel Rusland ais Amerika hebben nu om een bijeenkomst van de Algemene Vergadering gevraagd, maar eerst zal in de Veiligheidsraad, die tot maan dag is verdaagd, nog een Japans com promis-voorstel worden ingediend. O Een vertegenwoordiger van het repu blikeinse bewind in Irak heeft in New York verklaard, dat zijn land zich nog steeds beschouwt als lid van het Pact van Bagdad. Van Russische zij de was woensdag verklaard dat een van de eerste besluiten van Irak het uittreden uit het Pact was geweest. O In diplomatieke kringen in het Westen meent men dat in Londen en Washing ton het besef begint door te dringen, dat het nieuwe bewind in Irak in staat is zich te handhaven en dat het Westen de nieuwe stand van zaken heeft te aanvaarden. Amerika en En geland zouden besloten hebben zich te beperken tot het stabiliseren van de toestand in Jordanië en Libanon. O Amerika heeft de Verenigde Ara bische Republiek gewaarschuwd geen gewapende aanvallen te plegen op Amerikaanse strijdkrachten. Even tuele incidenten zouden „ernstige ge volgen" kunnen hebben, aldus de boodschap van Washington. O Vanmorgen is een begin gemaakt met een kolossale operatie, waarbij 2.000 man van de 24ste Amerikaanse lucht landingsdivisie uit zuid-Turkije naar Libanon worden overgebracht. Van avond zal daardoor de totale sterkte van de Amerikaanse strijdkrachten in Libanon ongeveer 8.800 man bedra gen. O De overbrenging van Britse troe pen naar Jordanië is gisteren vol tooid. Engeland heeft 2000 parachu tisten gestuurd en dit aantal zal voorlopig niet vergroot worden. De New York Times bericht vandaag uit Caïro, dat president Nasser van de Verenigde Arabische Republiek tijdens zijn onverwacht bezoek aan Moskou er bij premier Khroesjtjev op aangedrongen zou hebben geen enkele actie in het Midden-Oosten te ondernemen, die de wereldvrede bedreigt. Nasser zou volgens betrouwbare zegslieden van de correspondent van het blad in Caïro de Russische leider gevraagd hebben, wat voor steun hij van de Sovjet-Unie kan verwachten als de westelijke mogendheden Syrië of Irak aanvallen. President Nasser zou ernstig bezorgd zijn, dat de Brits- Amerikaanse actie in het Midden-Oos ten een Russische reactie uitlokt waar door het Midden-osten het gebied zou worden waar een derde wereldoorlog begint. Nasser zou de Russische leiders dringend verzocht Lebben geen stappen te doen tenzij hij of zijn bondgenoten erom vragen, aldus de New York Times. (Van een medewerker) We hadden gedacht in twee be schouwingen de kwestie van de sociale voorzieningsregeling te kunnen behandelen. Een aantal vra gen uit K.A.B.-afdelingen evenwel ma ken het wenselijk nog een aantal pun ten uit de B-regeling te behandelen om eerst daarna de A-regeling uiteen te zetten. In het algemeen mogen we nog even opmerken, dat de beschou wing van vorige week uitsluitend be trekking had op de regeling ten behoe ve van werknemers die onder de W.W.- wet vallen en die dus een inkomen heb ben beneden de 6.900 per jaar. Met name werd ons gevraagd, welke uitkering ongehuwden ontvangen. Zoals gezegd krijgt een ongehuwde kostgan ger een bedrag afhankelijk van de ge meenteklasse, waarin hij woont, va riërend van 29.80 in de vijfde gemeen teklasse tot 32,40 in de eerste ge meenteklasse. Men kan evenwel slechts kostganger zijn bij eigen ouders, indien deze 65 jaar of ouder zijn. De onge huwde werknemer van 25 jaar en ouder, die ook al is hij geen kostwinner of kostganger gewoon bij zijn ouders in woont, ontvangt toch een uitkering van 12,83 per week. gedurende maxi maal dertien we ken. Hierin ligt evenwel een van de naar onze me ning zwakke plek ken in de regeling. Jongere mensen ontvangen namelijk niets. In het on gunstigste geval animeren vader en moeder dan deze jonge werkloze om maar bij vreemden kostganger te gaan worden. Alzo de vervreemding van het gezin bevorderend en eigenlijk de ge meenschap benadelend. In het gunstig ste geval wordt nergens over gesproken, maar moéten de ouders de gevolgen van de werkloosheid van hun volwassen zoon of dochter opvangen. Men kan toch in redelijkheid zulke jonge mensen niet helemaal zonder zakgeld laten: ze moe ten gekleed en gevoed worden enz. Reeds hebben ter zake de vakcentrales zich gewend tot de Minister van So ciale Zaken, maar voor zover ons be kend is op dit punt door de minister nog geen standpunt ingenomen. (Vervolg op pagina 11) Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM Ta. 13439 FERD BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot zondagavond: Warm en overwegend zonnig weer met zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen Oost en Zuid. 4.43—20.49 u. 9.32—22.15 u. 4.44—20.47 n. 10.50—22.42 u. Een hogedrukgebied zal tijdens het weekeinde voor zomers weer in ons land zorgen. Passeerde er verleden week zondag een stormdepressie, waar door het weer herfstachtig leek, mor gen zal in het grootste deel van Neder land de temperatuur boven de 25 gr. C komen, hetgeen een echte zomerse dag betekent. Droog en zonnig strandweer met mid- dagtemperaturen tussen 22 en 24 gr. C. Zeewater 17 gr. C. Zwakke zeewind in de namiddag. Vooruitzichten: ook voor zondag zonnig en zomers strandweer verwacht met mogelijk nog iets hogere temperatuur. max oeersl. Station Weei temp. atgel. giste reo 24 uur Helsinki half bew. 18 3 ötucKUuirn licht bew. 15 5 Oslo onbewolkt 21 0 Kopenhagen licht bew. 18 0.5 LonaeD zwaar bew. 24 0 Amsterdam licht bew. 21 0 Brussel half bew. 23 0 Luxemburg onbewolkt 21 0 Partl» half bew. 24 0 Nice onbewolkt 27 0 öermn onbewolkt 20 0 fTankturt onbewolkt 24 0 München onbewolkt 21 0 Zünch onbewolkt 22 0 Genève onbewolkt 23 0 Locarno geheel bew. 27 0 Wenen onbewolkt 24 0 Lnnsbrucz onbewolkt 26 0 Borne onbewolkt 21 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1