GauFs triomf in Tour de France zege van een „volgroeid55 wegrenner Twee veelbelovende debutanten doen hoop op betere tijden herleven Nelux' IN DE RESIDENTIE EERSTE HULDE David Thomas behaalt het open golfkampioenschap DONDERENDE OVATIE YOOR WINNAAR 1958 UITSLAGEN van de Tour Damen, Van den Borgh en Piet van Est leggen de basis voor een complete Nederlandse ploeg in 1959 prijzenpot DE Joop Ruhl blijkt de best geplaatste Nederlander Dramatisch slot voor Darrigade Amsterdam-DWS contracteert eigen spelers Nillson te sterk in Lichtenvoorde Twaalf clubs bij financieel échec Indeling der Semi-profs MAANDAG 21 JULI 1958 PAGINA 7 Mei 1958 De Ronde van Italië is in volle gang. Charly Gaul staat hoog geklasseerd, zo hoog, dat één grote aanval hem de overwinning kan brengen. Gaul valt echter niet aan en Baldini zegeviert. Waarom? „Ik heb al mijn zinnen gezet op de Tour de France. Ik wil nu niets van mijn krachten vergen." De karavaan voor de Tour de France wordt in Brus- Juni 1958 sel gevormd. Alle favorieten krijgen de kans om hun opinie te geven. Charly Gaul verklaart: „Als ik de Tour de France wil winnen, kan dat alleen gebeuren tussen Briangon en Aix-les-Bains. Het Pare des Princes is tot de laatste plaats bezet Juli 1958 en bereidt Charly Gaul een grootse ovatie. De Luxemburger hééft zijn slag geslagen tussen Brian gon en Aix-les-Bains. Ziet wat er van de favorieten van Brussel is overgebleven: Geminiani had nog slechts 28 seconden over van zijn voorsprong van ruim vijftien minuten. Anquetil heeft een achter stand van zestien minuten, Nencini ligt bijna zeventien minuten achter, Bobets verlies ruim vierentwintig minuten en Bahamontes staat op vierendertig minuten. De tienduizenden in het Pare des Princes hebben begrepen welk een su perioriteit de kleine Luxemburger Charly Gaul heeft gedemonstreerd om zo'n overweldigende triomf te kunnen behalen. Terwijl Gaul op het rose cement van de Parijse baan, temidden van de eerste echte ploeg die hem in zijn wielercarrière heeft omringd de combinatie van acht Nederlan ders en drie Luxemburgers alle spanningen van zich af voelt glijden, personifiëren de tienduizenden juichende Parijzenaars het enige miljoenen sterke legioen, dat lezend in kranten, luisterend aan radio's en kijkend naar de televisie bijna een maand lang geboeid het grootste wieleravontuur ter wereld heeft gevolgd. Glimlachend ziet Jacques Goddet, de directeur van de bonte karavaan, het tafreel goedkeurend aan. Hij is gelukkig en tevre den. Onder zijn leiding is gedurende bijna een maand een van de opwin dendste histories van de wielersport geschreven. Onder zijn leiding is te vens op z'n allerbest te zien geweest: strijd van de eerste tot de laatste dag; gezonde rivaliteit, die leidt tot krachtsexplosies van formaat; emotionele wendingen in dramatische etappes en tenslotte de triomf van de allergroot ste van deze generatie van renners op de weg: Charly Gaul. mMk M - Motorcross Betaald voetbal Nieuwe formule voor bekercompetitie Charly Gaul, winnaar van de Tour de France 1958, en zijn ploegleider, de Luxemburger Goldschmidt. de amateurwedstrijd Warschau-Berlijn- Praag zijn sluimerende klasse te heb ben aangetoond, heeft als debutant een bijzonder fraaie elfde plaats bereikt. Ware het voorts niet, dat de belangen van Gaul op bepaalde momenten ver dere demonstraties van kracht en klasse verboden in de rit van Briancon naar Aix-les-Bains bijvoorbeeld be perkte hij zich tot het afremmen van Geminiani Damen zou nog hoger ge komen zijn in het klassement. Men vergete voorts niet, dat ploegleider Goldschmidt, door al zijn zorgen te be steden aan Gaul, Damen waarschijnlijk Charly Gaul's overwinning in samen- Werking met de formatie van Neder landers en Luxemburgers op de ge bundelde kracht van Fransen, Italianen en Belgen is indrukwekkend geweest. Zij is wellicht nog- grootser van allure door de wijze, waarop de Luxemburger een feitelijk vernietigend lijkende slag in één der beslissende dagen heeft be antwoord met een fabelachtige vluent over vier Alpentoppen. De wUze' Waar- op Gaul vanuit een verloren positie is teruggekomen, is het beste bewij hij werkelijk de beste, de veelzijdigste en de sterkste is geweest van de hon derdtwintig strijders, die nu bijna een maand geleden uit Brussel zijn ver trokken. Gaul stelde zijn kandidatuur voor de triomf in de eerste tijdrit en deed dat op zo'n imponerende wijze, datgeen Van zijn concurrenten het hebben aan gedurfd vóór de Alpen een aanval op De uitslag van de laatste etappe van de Tour de France luidt: 1. Baffi (It.) 9.25.46 (met bonificatie 9.24.46). 2. Graczyk (Midden Zuid) 9.25.46 (met bonificatie 9.25.16). 3. Nencini (It.) z.t. 4. Padovan (It.) z.t. 5. Gainche (West Zuidwest) z.t. 6. Van Geneugden (Belg.) z.t. 7. Traxel (Zwits./Dld.) z.t. 8. Voorting (Nelux) z.t, 9. Groussard (Fr.) z.t. 10. Hoe- venaers (Belg.) z.t. 18. W. v. Est (Nelux) z.t. 19. P. van Est (Nelux) z.t. De plaatsingen van de overige leden van Nelux waren: 39. Kersten. 40. Gaul. 41. Ernzer. 42. Bolzan, allen in dezelfde tijd als Baffi (9.25.46). 54. Damen 9.26.04. 64. De Jongh z.t. 75. Schmitz z.t. Eindklassement 1 Gaul (Nelux) 116.59.05. 2. Favero (It.) 117.02.15 op 3 min. 10 sec. 3. Geminiani (Midden Zuid) 117.02.46 op 3 min. 41 sec. 4. Adriaenssens (B.) 117 06 21 op 7 min. 16. 5. Nencini (It.) 117 12 38 op 13.33. 6. Planckaert (B.) 117 27 06 op 28.09. 7. Bobet (Fr.) 117.30.44 op 31.39. 8. Bahamontes (Sp117.38.49 op 40.44. 9. Bergaud (Fr.) 117.57.31 op 58.26.10. Hoevenaers (B.) 117.57.31 op 58.26. U. Damen (Nelux) 117.59.45. 12. Friedrich (Zw/ Did) 118.01.18 13. Delberghe (Parijs N.O.) 118.01.23. 14. Graczyk (Midden Zuid) 118.03.44. 15. Bauvin (Fr.) 118.11.56. 16. Ernzer (Nelux) 118.15.34. 17. Anglade (Midden Zuid) 118.24.02. 18. Thomin (West Z.W.) 118.24.49. 19. Catalano (Xt.) 118.25.10. 20. Man- zaneque (Sp.) 118.28.35. 22. Piet van Est 118.34.42. 32. Bolzan 118.57.57. 37. Schmitz 119.08.07. 41. De Jongh 119.17.36. 44. Kersten 119.20.11. 46. Wim van Est 119.21.01. 47. Voorting 119.21.33. De gemiddelde snelheid van Gaul over de 4.319 km. die de Tour telde was 36.905 km/u. De Luxemburger behaalde daarmee het hoogste ge middelde ooit in een Ronde van Frankrijk gereden. De vorige record houder was de Fransman Walkowiak, sedert 1956 met 36.512 km/u. Puntenklassement 1. Graczyk (Midden Zuid) 347 pnt. 2. Planckaert (B.) 406 pnt. 3. Darn- gade (Fr.) 553 pnt. 4. Gamche (West Zuidwest) 584 pnt. 5. Delberghe (Pa rijs N.O.) 623 pnt. 6. Bauvin (Fr.) 660 pnt. 7. Hoevenaers (B.) 663 pnt. 8. Nencini (It.) 682 pnt. 9. Piet van Est (Nelux) 718 pnt. 10. Wim van Est (Nelux) 728 pnt. 11. Favero (It.) 775 Pnt. 12. Adriaenssens (B.) 788 pnt. 13. Thomin (West Zuidwest) 820 pnt. 14. Ernzer (Nelux) 844 pnt. 15. Baffi (It.) 873 pnt. 16. Voorting (Nelux) 902 pnt. Ploegenklassementen 1. België (Adriaenssens, Planckaert en Hoevenaers) 352.30.58. 2. Italië ï,o' Nencini en Catalano) 352.40.03. 3. Nelux (Gaul, Damen en ■Jvfanm k ii4, 4- Frankrijk R Snini \^dden Zuid 353.30.31. 6. Spanje 355.49.46. 7. Pariis N O 35601 07 o8'w ^Ierland/Duitsland in West Zuidwest 356.16.12. 10. Intern, ploeg 357.54.26. hem in te zetten. Twee etappes in de Pyreneeën bleven ze aan zjjn wiel. Gaul bevestigde vervolgens zijn aspiraties op een brandend hete zondagmiddag met een helse klim naar de top van de Mant Ventoux. Op dat moment leek de triomf zeker. Een inzinking en enkele ongelukkige momenten gaven echter plots twee rivalen, de taaie, bij zonder dappere en altijd strijdlustige Franse veteraan Raphaël Geminiani en Frankrijks jongste wielerwonder, de tien jaar jongere, frêle, wat over het paard getilde Jacques Anquetil, een unieke kans om Gaul alle illusies te ontnemen. Toen kwam de laatste kans, de etappe van Briangon naar Aix-les- Bains. Zoals drie jaar geleden, maar nu in omgekeerde richting, kwam de Luxemburger tot een indrukwekkende solo, de vlucht, waarin hij alle favo rieten verpletterend "ersloeg. Daarna, in de laatste rit tegen het horloge, be vestigde Gaul niet alleen zijn superiori teit. Hij stak zich ook ten koste van de Italiaanse ontdekking van deze Tour: Favero in de gele leiderstrui; definitief. Gaul's triomf is niet alleen de ver vulling van de vurigste wens van de Luxemburger, eveneens niet slechts vrijwel de voltooiing van de erelijst met de hoogst denkbare triomfen. Gaul's lijst van overwinningen is, zeker voor een vijfentwintigjarige, bijzonder indrukwekkend. In 1954 winnaar van de Ronde der Zes Provinciën; in 1955 winnaar van de Ronde van het Zuid- Oosten en eerste in het bergklassement van de Tour de France en derde in het eindklassement: in 1956 winnaar van de Ronde van Italië, winnaar van de Ronde van Luxemburg en opnieuw winnaar van het bergklassement van de Tour; in 1957 kampioen van Luxem burg, vierde in de Ronde van Italië en tweede in het bergklassement; in 1958 derde in de Ronde van Italië. Volgroeid wegrenner Deze zege in de Tour de France is het bewijs, dat Gaul in de loop der jaren fysiek zoveel sterker is gewor den, dat hij niet alleen in de bergen dank zij zijn superieure klimmers kwaliteiten kan imponeren, maar nu ook een compleet wielrenner kan worden genoemd. Hij heeft zich niet laten verrassen in de vlakke etappes. Hij was en dat zegt nog meer superieur in de klassieke ritten tegen het uurwerk. Bovendien bleef hij de man, die in de bergen iedereen ver achter zich kan laten. Deze overwin ning van Gaul roept de verwachting op, dat er een opvolger is gekomen voor een Bartali of een Coppi. De Fransen verpletterd De triomf van Gaul, de overwinning van de Belgen in het ploegenklasse- ment, de uitstekende posities, die Gemi niani en zijn ploeg hebben bereikt en de overwinning van Geminiani's piep jonge ploeggenoot Graczyk in het pun tenklassement, al die uitslagen bete kenen een verpletterende nederlaag voor de Franse nationalen onder lei ding van Marcel Bidot. De tricolores hebben aardig meegeprofiteerd van de prijzenpot, waarmee de heer Goddet jaarlijks rammelt, maar moreel zijn zij diep verslagen door onderlinge afgunst. Anquetil en Bobet gunden -Ikaar de triomf niet en die jaloezie is de Fran sen noodlottig geworden. Bidot bleek geen Bmda, de lepe Italiaan, die het heeft gepresteerd om met Coppi en Bartali in één ploeg toch overwinnin gen te boeken. Anquetil heeft Bobet ervan beschuldigd hem de zege te heb ben ontroofd door het aanvalssein steeds weer uit te stellen ten gunite vanGeminiani. Bobet klaagde voortdurend door de elf overige Franse nationalen in een isolement te worden gedrukt. Veelbelovende debutanten De Nederlanders? Oranje kan ver heugd zijn. De tijd, dat de vaderlandse wegrensport de doodsklok hoorde lui den, leek de laatste jaren angstig dicht bij. Al wat wij presteerden, was wat teren op de roem van oude gloriën als Wagtmans, Wim van Est en in min dere mate Gerrit Voorting. De jeugd, die de plaatsen van de „oude mannen" kon overnemen, kwam bepaald niet aanstormen. De nood was hoog, maar, gelukkig, de redding is, zo lijkt het, nabij. Dappere jongelingen, twee debu tanten die uit het goede hout zijn ge sneden en die blijk hebben gegeven de sport en de sport-als-métier te begrij pen, hebben aangetoond, dat er met wilskracht, moed en geloof in eigen kracht, eer en sportieve vreugd te oogsten is. Damen en Van den Borgh zijn een lichtend voorbeeld voor de jonge vaderlandse wielrenners geweest. Damen, pas overgestapt uit de rangen der amateurs na eerst als winnaar van een glorieuze overwinning in de Pyre neeën heeft ontnomen. Van den Borghs Tourdebuut eindigde onfortuinlijk met een fatale val in een onschuldige etappe. Zijn manier van strijden was echter zo'n grote belofte voor de ko mende dagen, dat men in hem gerust ook één der mogelijke coryfeeën van de Nederlandse wielersport mag zien. Naast die twee debutanten moet dan Piet van Est worden genoemd. De sterke, strijdlustige en evenmin van kwaliteiten gespeende broer van de in zijn beste jaren zeer bekwame Wim van Est, heeft het dan toch maar ge presteerd om onmiddellijk na de Ronde van Nederland, waarin hij een fraaie overwinning behaalde, in de Tour de France te stappen en daarin niet alleen dikwijls de aandacht te trekken, maar voorts aan te tonen over inzicht in de wielertactiek te beschikken. Weer een complete ploeg? 'Nederlands balans van de Tour de France 1958 is bepaald niet slecht. Gele truien voor Voorting, Wim van Est en nogmaals Voorting. Eén etappe-over winning, actieve deelneming aan ont snappingen en uitstekende prestaties in tijdritten, waardoor de nodige keren beslag kon worden gelegd op het dage lijks ploegenklassement, een derde plaats in het algemeen ploegenklasse ment en, men onderschatte dat niet, een werkzaam aandeel in de overwin ning van GauL Al die resultaten recht vaardigen de verwachting, dat Neder land de uitnodiging zal krijgen om het volgend jaar weer met een volledige ploeg aan de start te verschijnen. Het is daarom te hopen, dat de leiders in de K.N.W.U. hun plaats, taak en ver antwoordelijkheden zullen begrijpen. Daar zal namelijk veel van afhangen. Ook of het gevaar van het luiden van de doodsklok definitief wordt afge wend. Nelux in Parijs. Van links naar rechts Ernzer, Damen, Kersten, Voorting, Piet van Est, Buchly, Wim van Est, Gaul en De J ongh. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim v Het totaalbedrag dat de prijzenpot van de NederlandsLuxemburgse formatie vermeldt is respectabel: 7.745.000 francs of dus bijna f 70.000. Dit bedrag zal onder elf renners worden verdeeld en daarbij wordt rekening gehouden met het aantal etappes, dat zij hebben uitgereden. Gaul deelt niet mee in de pot. Hij heeft voor de start in Brussel afstand van al zijn verdiensten gedaan ten gunste van zijn ploeggenoten als hij de Tour de France zou winnen. Nader gespecificeerd ziet de prijzen lijst van Nelux er als volgt uit: Totaal aan dagprijzen 4.715.000 Algemeen klassement: 1- Gaul 2.000.000 11. Damen 80.000 16. Ernzer50.000 22. Piet van Est50.000 32. Bolzan 40.000 37. Schmitz 30.000 41. De Jongh 30.000 Ploegenklassement: 3. Nelux 500.000 Bergklassement: 2. Gaul 250.000 totaal 7.745.000 Niet het kleine Zeeuwse plaatsje Hengstdijk maar Den Haag heeft dit keer de primeur gehad van de huldiging van de Neder landse renners in de Tour de France. Dat gebeurde gistermiddag op een par cours dat was uitgezet op de Fruitmarkt, een „le vensgevaarlijk" parcours toen het begon te rege nen. Voor de ereronde ble ken een vierduizend toe schouwers belangstelling te hebben. Zij juichten de renners toe toen die wer den voorgesteld, zij ver gaapten zich aan de man nen die hitte en koude, vlakke wegen en bergen hadden overwonnen. Zij hadden een extra-applaus over voor V. d. Borgh de linkerarm in verband en Lahaye, de twee Nederlanders die waren uitgevallen buiten hun wil. En zij waren enthou siast toen de speaker in de hulde ook de Luxem burgers betrok. Het „officiële" tintje werd aan de huldiging gebracht door de Haagse wethouder van Sociale Zaken, de heer C. H. P. W. v. d. Oever, die het startschot loste voor de race van de renners, die twaalf uur geleden pas Parijs hadden verlaten. De coryfeeën van de Tour maakten zich niet bij- ronder druk in de twee manches van 30 km. Al leen Piet van Est trachtte in de eerste manche wat Extra applaus voor de pechvogels leven in de brouwerij te brengen. Met nog acht ronden voor de boeg had hij een flinke achterstand, oorzaak van een val op de gladde keien waarvan ook o.a. Steenvoorden en Mahn het slachtoffer wer den, ingelopen. Meteen ging Piet van Est door en hij liet het leidende viertal Peter Post, Steen voorden, Pauw en Gerrit Voorting achter zich. Maar Piet van Est werd geen winnaar.. Dat werd Peter Post die een protest indiende omdat hij niet, zoals vrijwel alle toe schouwers hadden gezien, een ronde achterstand had. Toen werd Piet van Est naar de tweede plaats verwezen. In de tweede manche liet Post het niet op een protest aankomen. Hij bevond zich met De Groot en de Delftenaar Kool steeds in de voorste ge lederen, sprong drie ron den voor het einde weg en triomfeerde met flinke voorsprong. Dr. P. van Dijk, de voorzitter van de KNWU, overhandigde de bloemen en Klaas Buchly kwam snel toelopen om te fe liciteren. Toen hij zijn „eigen" mannen van de Tour zag, haalde hii de schouders even op. Alsof hij wilde zeggen; „Nou ja, jongens, jullie start' geld is binnen." Want om nu te zeggen dat er ener verende strijd is geleverd, zou overdreven zijn. Trouwens wie wil dat verwachten? Het fatale moment voor Darrigade. Terwijl hij op weg was zijn zesde triomf te behalen en nu nog wel in het Pare des Princes, werd een baancommissaris plotseling zo nieuwsgierig, dat een botsing onvermijdelijk was. Darrigade (links) maakte een fikse buiteling; de baancommissaris vloog ook door de lucht en stortte eveneens op het beton neer. De Tour Is zaterdag met 78 renners ge ëindigd 65 procent van het aantal, dat bijna een maand geleden in Brussel startte. Slechts 77 coureurs flitsten in het propvolle Pare des Princes over de eindstreep. Eén lag kermend op de piste, de man, die en kele seconden tevoren nog had gedacht zijn zesde triomf te zullen behalen: Dar rigade. De Franse nationaal mocht de laatste etappe winnen, dat was duidelijk. In de slotfase probeerden nog enkele regionalen de hechte coalitie te breken, maar steeds weer haalde het peleton hen massaal terug. Toen kwam de laatste ronde. Bauvin trok het sprintje aan en Darrigade kwam onmid dellijk handig aan zijn wiel, reeds vrij wel zeker van de zege. Het spelletje werd echter doorkruist door een onvoorzichtige baancommissaris, die zich in de laatste bocht nieuwsgierig naar voren boog, juist toen Darrigade in volle vaart passeerde. De Franse nationaal werd onder de schou der geraakt, maakte alsof hij door een enorme hefboom was opgetild een angst wekkende salto en sloeg vervolgens met fiets en al, tegen de harde piste. Nauwelijks een meter verder lag de official, die even eens tegen de baan werd geworpen. Darrigade werd onmiddellijk uitgeroepen tot de onfortuinlijkste renner van de Tour, een onderscheiding, waaraan een fikse troostpremie verbonden is. Hoewel hij de laatste 70 meter niet aflegde, wordt toch geacht, dat hij de ronde heeft voltooid, aangezien de tijden van de renners werden opgenomen bij de ingang van het stadion. De Brit David Thomas uit Sudburg heeft op de haan van de Kennemer Golf en Country Club, het internatio nale open golf-kampioenschap van Ne derland gewonnen met een totaal van 277 slagen (70-65-70-72) en een voor sprong van 3 slagen op de runner-up Antonis Cerda (Argentinië) 280 (67-71- 72-70). De zege van Thomas is niet in gevaar geweest na zijn tweede ronde van 65, waarmee hij een nieuw baan record vestigde. Na de derde ronde was hij 5 slagen voor op de Zuidafrikaan Trevor Wilkes en op Cerda, maar alleen Cerda wist zijn plaats te behouden. Trevor Wilkes had een slechte laatste ronde van 76 en viel terug naar de vijfde lpaats met 286 (69-68-73-76). Derde werd de Austra liër Peter Thomson met 282 (71-69-76- 66) en vierde de jonge, veelbelovende Belgische prof Donald Swaelens, zoon van de bekende Jules Swaelens, met een totaal van 285 (70-72-72-71). Best geplaatste Nederlander was Joop De „rel" onder de spelers van „Am sterdam" rond de fusie met D.W.S is volledig bijgelegd. Dit weekeinde 'zijn namelijk zonder veel omhaal de con tracten getekend. De namen zijn: doel man Bouber, Mesman, Boskamp, De Kubber, Corbran, KI. Smit, Kick, Von- hoff, Schenkel, Tolmeyer, Bons en Oud. Van de zijde van D.W.S. werden gecon tracteerd doelman Kramer, Wertwijn, De Jong, G. Braam, Niessen, Klein en Den Oude. De Zweed Bill Nillson heeft op de „Besselingschans" in de Lichtenvoordse bossen voor 20.000 toeschouwers een prachtige overwinning behaald in een zeer sterk veld van internationale mo torcrossers. In de eerste manche waren Nillson en zijn landgenoot Johansson oppermachtig. De Nederlander Jan Clynck, die na zijn val voor het eerst weer startte, nam direct de leiding maar vloog na twee ronden tijdens een heftig duel met Jo hansson uit de bocht en moest toen gelukkig ongedeerd de strijd staken. Tot de uitvallers behoorden verder de Belg Baeten en onze landgenoot Al- bert Dirks. Van de gestarte Amerika nen was alleen de BSA-rijder Penner in staat het tempo te volgen. Ook in de tweede manche waren de Zweden superieur waarbij vooral Jo hansson opviel door zijn mooie rijden. Het publiek vergat de regen toen het zag hoe Albert Dirks met de buitenlanders op zijn hielen wegspoo. Wat Nillson c.s. ook probeerden, de Nederlander bleef hen zij het vaak na spectaculaire duels waarbij de modder en het vuil hoog opspoten de baas en hij vond zijn beloning in een fraaie ritzege. De machine van Nillson die tijdens de race blauwe rookwolken uit ging braken, liet de Zweed op het laatst niet meer toe voluit te draaien. Ondanks dat kwam hij toch nog als vijfde binnen, hetgeen net voldoende was om de eerste plaats in de algemene rangschikking te behouden met 1 punt voorsprong op de Engelsman Smith. Bij de kwartliters toonde zich Simon Schram uit Wolvega de meerdere van de Fries Van de Mey. De snel gestarte Van de Hoek moest zich uiteindelijk met de derde plaats tevreden stellen. Ruhl, die met een totaal van 294 (73- 77-74-70) 14/15 ex aequo werd met de Argentijn Eduardo Churio. De titelhouder John Jacobs, Sunday Lodge, eindigde met Jan Cramer (Cu- ragao) en G. de Wit, Hilversum, ex aequo 16/17/18 met een totaal van 295. Beste amateur was de linkshandige KLM-piloot J. F. Gregory, die 303 totali seerde. Op de tweede dag was het weer buiig, maar van veel invloed is dit niet geweest op de prestaties, getuige het score-verloop. Vertegenwoordigers van de 77 clubs, uitkomend in de afdeling betaald voet bal van de K.N.VJS., hebben zaterdag avond in Utrecht van de heer A. H. Martens, de voorzitter van deze sectie, kunnen horen dat na het onderzoek naar de financiële positie van een aan tal verenigingen in twaalf gevallen een garantie-som moest worden geëist om zeker te zijn, dat de betrokken clubs het gehele seizoen aan hun financiële verplichtingen zullen kunnen voldoen. Deze garantie was noodzakelijk om te voorkomen dat de competitie in de loop 'van het seizoen kan worden bemoeilijkt doordat een of meer clubs wegens fail lissement uit het betaalde voetbal moet treden. Het bestuur van de sectie betaald voetbal overweegt de beker-competitie een enigszins ander karakter te geven. Men heeft het plan de clubs uit de Ere- Divisie voor de eerste eindronde en wel licht ook voor de tweede eindronde vrij te stellen. Aangezien de clubs in de Eerste en Tweede Divisie het komende seizoen slechts ten hoogste 28 wedstrij den behoeven te spelen, wordt het hier door mogelijk deze eindronden op zon dagen te verwerken, zonder dat het competitieprogramma te overladen wordt De clubs van het betaalde voetbal zul len voortaan in het voetbalseizoen slechts één vriendschappelijke wedstrijd per week mogen spelen. Voor elke vriend schappelijke wedstrijd is voorts de toe stemming van het sectie-bestuur nood zakelijk. In principe dienen deze ont moetingen op woensdag of donderdag te worden gespeeld. De nieuwe competitie-indeling van het betaalde voetbal is vastgesteld. De clubs zijn voor het seizoen 1958/'59 als volgt ingedeeld. Ere-divisie: ADO, Ajax. Amsterdam/ DWS, Blauw Wit, DOS, Elinkwijk, Feijenoord, Fortuna. MW, NAC, NO AD, PSV, Rapid J.C., S.H.S., Sparta, En schede. WV en Willem IL Eerste divisie A: AGOW, Alkmaar, BW, DFC, Eindhoven, Fortuna VI., De Graafschap, Haarlem, Helmond, Leeu warden, Limburgia. SVV, Volendam, Wageningen en ZFC. B: Excelsior, GVAV, Helmondia, Heracles, Hermes DVS, HVC, KFC, RBC, RCH, Rigters- bleek, Roda Sport, Sittardia, Stormvo- gels/VSV, Vitesse en De Volewijckers. Tweede divisie A: De Baronie, DHC, Dosko, EBOH, EDO, 't Gooi, Hilversum, Longa, ONA, UVS, De Valk, Wilhel- mina, Xerxes, Zeist en Velox. B: Be Quick, Enschedese Boys, Go Ahead, Heerenveen, NEC, Oldenzaal, Oosterpar- kers, PEC, Rheden, Tubantia, Veendam, Velocitas, Zwartemeer en Zwolse Boys. Drie coryfeeën uit de cross van Lichtenvoorde: Clynk, Nilsson en Baeten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 7