Regeringsleiders in U.N.O. als delegatieleiders Tegenvoorstel van de V.S. aan Engeland en Frankrijk overhandigd I Londen op de toestand in Koeweit niet erg gerust De TOUR der V.N. gestart wm m,; SOVJET-PROTEST TEGEN SCHENDING LUCHTRUIM BOVEN oostenrijk: Nederlandse straaljager neergestort Twee schuren door brand verwoest tfg W «r kV.. I ANTWOORD VAN AMERIKA AAN KHROESTTSIEV GEREED Sobolev wijst in Veiligheidsraad Japans compromisvoorstel af De Prins bezoekt atoomcentrale Dulles nog deze week in Londen? I 3 Brits fregat naar Qatar? Ome Joop weer in touw Dr. Raab nodigt Khroesjtsjev uit Patrouilles uit de straten van Bagdad teruggetrokken Zeil-skiën in Florida Het weer. Jlfe^ §5h I Voor een bezoek aan Oostenrijk Zaandams echtpaar met bromfiets te Baarn gevaUen Voor Chili gebouwd schip onder de hamer Piloot om het leven gekomen Appelen- en peren- oogst gaat beginnen DINSDAG 22 JULI 1958 82ste JAARGANG No. 29966 De Sovjet-regering heeft bij de Verenigde. Staten geprotesteerd tegen de schending van de neutraliteit van Oostenrijk op 16 juli j.I. toen Amerikaan se vliegtuigen die van bases in Zuid-Duitsland naar het Midden-Oosten vlo gen, een route over Oostenrijk zouden hebben gevolgd. De Russische pro testnota is gisteren aan de Amerikaanse ambassadeur in Moskou overhan digd. Aldus meldt Reuter. Man overleden; vrouw met shock in het ziekenhuis Haarlemsche Scheeps bouwmaatschappij Indien regering van Chili termijn niet voldoet s": Boven West-Duitsland Zeer ruime oogst verwacht ee MORRIS beforepouóut// NYLON REGENJASSEN 59.50 Veranderlijk weer Aan zee BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- ïoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Het Amerikaanse antwoord op het voorstel van de Russische premier, Khroesjtsjev, vandaag in Genève een topconferentie over de crisis in het Midden-Oosten te openen, is gisteravond aan de premier van Groot-Brit- tannië, Macmillan, en de Franse premier, De Gaulle, voorgelegd, aldus meldt United Press International. Aan de overige leden van de NATO zal het ontwerp „zo snel mogelijk" worden gezonden, zodra Groot-Brittannië en Frankrijk het hebben bestudeerd. De perschef van president Eisenhower, Hagerty, die deze verklaring heeft afgelegd, kwam hiermee terug op zijn eerdere mededeling dat het Amerikaanse antwoord reeds aan de regeringen van de andere NATO-landen was overhandigd. Ook Londen en Parijs heb ben gisteren op het Sovjet-voorstel gereageerd. De Britse regering heeft gisteravond een besluit t.a.v. de voorgestelde topconferentie genomen. Macmillan zal het besluit hedenmiddag in het Lagerhuis bekendmaken. Voordien wordt het niet gepubliceerd. De Franse minister van voorlichting, Soustelle, heeft gisteren volgens A.F.P. en Reuter te Parijs verklaard, dat de regering van De Gaulle in beginsel welwillend tegenover het voorstel van de Sovjet-premier staat. De Franse premier zal zijn antwoord op het Russische voorstel versturen, zodra het resultaat van het debat in de Vei ligheidsraad over het Midden-Oosten bekend zal zijn. De secretaris-generaal van de Vere nigde Naties, Dag Hammarskjöld, heeft de Sovjet-regering via de Rus sische afgevaardigde bij de V.N., Sobo lev, laten weten dat hij bereid is aan een topconferentie deel te nemen als ook de andere genodigden zich bereid ver klaren de voorgestelde bijeenkomst bij te wonen. Zoals bekend heeft de In dische premier, Nehroe, bijna onmid dellijk na ontvangst van het Russische voorstel zijn instemming met het hou den van een spoedige topconferentie be tuigd. Volgens Reuter gelooft men in diplo matieke kringen in Washington, dat het antwoord van de Westelijke mogend heden wellicht zal neerkomen op een uitnodiging aan Khroesjtsjev als voor zitter van de Russische delegatie in de Verenigde Naties te verschijnen. Daar zou hü dan de regeringsleiders van de door hem voor een topconferentie voor gestelde landen als delegatieleiders kunnen ontmoeten in een debat over het Midden-Oosten. Een topconferentie zou op deze wijze tot een later tijdstip kunnen worden verschoven. Vast staat echter nu wel, dat men vandaag niet in Genève bijeenkomt, zoals Khroesj- tsjevs plan was. De permanente raad van de NATO heeft gisteren te Parijs de Westelijke houding tegenover Khroesjtsjev voor stel besproken. Volgens A.F.P. waren de meningen verdeeld, evenals vorige week ten aanzien van de Britse en Ame rikaanse inmenging in Jordanië en Li banon. Sommige landen wilden op het voorstel ingaan, andere wilden er be paalde voorwaarden aan verbinden en een aantal meende dat een topconferen tie nog wat moet wachten. De Veiligheidsraad is gisteravond op voorstel van de Amerikaanse afgevaar digde, Labot Lodge, tot hedenmiddag uiteengegaan, nadat de Russische afge vaardigde, Sobolev, het Japanse com promis-voorstel, dat versterking van het korps waarnemers der Verenigde Na ties in Libanon beoogt, had afgewezen, en de Libanese afgevaardigde vervol gens had verzocht de discussies op te schorten teneinde de regering in Bei roet de gelegenheid te geven zich uit te spreken over enige verklaringen, die tijdens het debat zijn afgelegd. Sobo lev betoogde dat de Japanse resolutie „de nieuwe situatie die in Libanon is ontstaan na de landing der Amerikaan se strijdkrachten ignoreert". Door het korps der waarnemers uit te breiden en te versterken zullen de Verenigde Naties volgens Sobolev de Amerikaan se strijdkrachten slechts helpen „bij hun vuile werk". Tevoren had Cabot Lodge de Japan se resolutie „constructief" en de „on ontbeerlijke minimum actie genoemd, welke zou leiden tot omstandigheden, waardoor de terugtrekking van de Amerikaanse strijdkrachten mogelijk Wordt. Verder spraken zich ook de Brit se, Franse, Canadese en Zweedse af gevaardigden voor de resolutie uit. Tijdens de zitting van de Veiligheids raad was de zetel van Irak niet bezet. Te New York heeft Reuter van ge- ^°onlijk betrouwbare Arabische zijde aarbij als bron vertegenwoordigingen Arabischel anden bij de Verenigde Aaties worden genoemd vernomen, «at dr. Abdoel Madjid Abbas, de per manente vertegenwoordiger van |ra*? N de Verenigde Naties, met de dood "edreigd is, voor het geval hij in de fitting van gisteren van de Veiligheids raad als afgevaardigde van Irak zou optreden. De bedreiging zou zijn geuit «oor een thans in de Verenigde Staten vertoevende Iraakse officier. Dr. Ab bas is ook na de staatsgreep van Bag dad Irak in de Veiligheidsraad blijven Vertegenwoordigen. Hij voerde aan, dat hij handelde in opdracht van het ministerie van buitenlandse zaken der Arabische Unie te Amman. De nieuwe «aakse regering heeft gepoogd Hasjim "jawad, een vroegere permanente ver tegenwoordiger van Irak bij de Verenig de Naties, de functie van dr. Abbas te doen overnemen. Deze poging is y^owel door de Veiligheidsraad ver- llllllllllllllllllIllillllllllMlllllllllllllllllllllllllllllllllljllllllll Te Washington heeft Beuter van ge zaghebbende zijde vernomen dat de mo gelijkheid bestaat dat de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, John Foster Dulles, het komende weekeinde naar Londen zal vliegen, om aldaar te beraadslagen met vertegenwoordigers van Groot-Brittannië, Turkije, Perzië en Pakistan. Of Dulles al dan niet naar Londen zal gaan zal er vooral van af hangen wat er deze week bij de Ver enigde Naties zal gebeuren. Komt er een speciale bijeenkomst van de Alge mene Vergadering dan bestaat de mo gelijkheid dat Dulles zelf de Ameri kaanse afvaardiging zal leiden. Ministers van de statenleden der Bagdadse verdragsorganisatie nu Groot-Brittannië, Turkije, Perzië en Pakistan zullen begin volgende week te Londen besprekingen houden. Tijdens zijn reis langs Britse atoomcentrales heeft Z.K.H. prins Bernhard ook een bezoek gebracht aan de centrale Dounreay in Schotland. Men ziet de prins hier tijdens een rondgang. Achter de prins loopt dr. R. Hurst, directeur van Dounreay. In officiële kringen te Londen volgt men met enige ongerustheid het doen en laten van de vorst van Koeweit. Het Egyptische persbureau voor het Midden-Oosten heeft gemeld, dat deze vorst, emir Abdoellah Salem el Sabah, zondagavond in Damascus tweemaal een onderhoud heeft gehad met presi dent Nasser van de Verenigde Arabi sche Republiek. Koeweit, dat aan de Perzische Golf is gelegen, is een van de rijkste oliegebieden ter wereld. Het produceert per jaar GO miljoen ton. In diplomatieke kringen te Cairo gelooft men niet, dat de emir plotselinge poli tieke veranderingen nastreeft. Wel zou hij van plan zijn zijn vorstendom op de duur in nauwer contact te brengen met Irak en de Verenigde Arabische Republiek. Sommige Britse deskundigen zijn van oordeel, dat emir Abdoellah door een Nu de grote Tour voorbij is, is gisteren in Arnhem de Toer der V.N., ofwel de Toer de Frats, ofwel de Muggentoer gestart. 120 jongens zijn daar gisteren begonnen aan een veertiendaagse fietstocht door ons land, georganiseerd door Ome Joop Legerstee. Niet alleen het winnen van een sprintje, maar cok hulpvaardigheid, verkeersdiscipline, fietsonderhoud enz. kan de jongens m de gele trui brengen. Op deze foto ziet men een van de ploegen met in het midden Gertie, hun mascotte. (Van onze correspondent) Ome Joop Legerstee, de Arnhemse krantenjongen, die langzaam een „big boss" is geworden, is maandag ondanks alle moeilijkheden met zijn 120 jongens van start gegaan voor de fietstocht door Nederland, die hij genoemd heeft: Tour der verenigde naties. Met veel impro visatie en fantasie heeft hij de finan ciële zorgen, veroorzaakt door het te rugtrekken van een aantal provinciale dagbladen overwonnen. Zijn jongens, onder wie zes Duitsers, die aan deze tour een internationaal tintje geven, rij den nu weliswaar met veel reclame en tam tam door ons land, maar dat kon de spanning aan de start en de vreug de onder het fietsen niet verminderen. Integendeel ook de jongens die propa ganda maken voor het drinken van al coholhoudende dranken bleken het fles je vruchtensap op prijs te stellen. Het startsignaal werd maandagmorgen op de Grote Markt te Arnhem gegeven door de directeur van de Wageningse wielerbaan, nadat een der jongens, J. van Thuyl uit Utrecht de gele trui had mogen aantrekken, omdat hij de avond tevoren van alle jongens het eerst in slaap was gevallen. Voor deze presta tie kreeg hij een kusje van de Tour- Miss, die al even beschroomd was als de gelukkige zelf. Na Dieren was hij de gele trui echter al weer kwijtge raakt aan Willy Felix uit Arnhem, die met een voorsprong het eerste over de finishlijn van de eerste sprint reed. Ome Joop botste hier met zijn brom fiets tegen een lantaarnpaal en hield daarvan enige ontvellingen over. De eerste etappeplaats, waar de jongens maandagavond arriveerden is Enschede. Vandaag ging het naar Zwolle en van daar via Amsterdam, Leiden, Den Haag, Rotterdam, Breda, Heeze,' Ven- lo, Gennep naar Wageningen, waar over 14 dagen op de wielerbaan de laatste loodjes worden verreden. krachtige volksbeweging wel eens ge dwongen kan worden sneller te hande len dan hjj zelf van plan is. Het groot ste deel van de 200.000 inwoners van Koeweit wordt gevormd door Iraki's, Syriërs en Palestijnse Arabieren. De bevelhebber van de veiligheidstroe pen van Koeweit, sjeik Abdoellah el- Moeboerak, een oom van de emir, zou vorige week een aanbod tot militaire hulp, dat hem door .de Britse politieke resident in Koeweit is gedaan, van de hand hebben gewezen. Vorige week maandag heeft de Brit se regering onmiddellijk versterkingen gestuurd naar Bahrein, waar nu het hoofdkwartier van de 24e Onafhankelij ke Infanteriebrigade is gevestigd. Het Britse ministerie van defensie heeft gisteravond berichten over Britse troepenlandingen in Koeweit tegenge sproken. Nog een ander olie-sjeikdom staat op het ogenblik in de belangstelling, namelijk Qatar, eveneens aan de Perzische Golf. De „Daily Telegraph" meldt hedenochtend, dat het Britse fregat „Loch Insh" bevel heeft ge kregen op te stomen naar Qatar, waar een opstand zou dreigen tegen de vorst, emir Ali bin Abdoellah al- Thani. De vorst, die een medische behande ling heeft ondergaan in Genève, heeft een bezoek, dat hij aan koningin Eli zabeth en aan de Britse regering zou brengen, afgezegd. Kanselier dr. Julius Raab van Oosten rijk is gistermiddag per vliegtuig te Moskou aangekomen voor een officieel bezoek aan de Sovjet-Unie, aldus meldt Reuter. Hij werd onder anderen ver welkomd door premier Khroesjtsjev en de eerste vice-premier Mikojan. Khroesjtsjev verklaarde in een wel komstrede dat de persoonlijke bekwaam heid van Raab en zijn gaven ais staats man de drie jaar geleden gevoerde be sprekingen over het sluiten van een Oostenrijks vredesverdrag hadden ver gemakkelijkt. „Wij hopen, dat onze ontmoeting de vriendschappelijke betrekkingen tussen Oostenrijk en de Sovjet-Unie zal ver sterken en dat onze gezamenlijke arbeid niet slechts hiertoe, doch ook tot ver betering der verhoudingen tussen de verschillende staten zal leiden, opdat aldus de zaak van de wereldvrede zal wor den gediend", verklaarde Khroesjtsjev. De Oostenrijkse bondskanselier ant woordde dat de Sovjet-Unie „blijk heeft gegeven de vrede te wensen, door het vredesverdrag met Oostenrijk te onder tekenen". Hij voegde hieraan toe: .nk zij dit vredesverdrag is Oostenrijk in staat een neutraliteitspolitiek te voeren, waarbij het zich aan geen der twee grpte blokken bindt. Dit is kortgeleden nog gebleken uit het Oostenrijkse pro test bij de Verenigde Staten tegen het overvliegen van Oostenrijks gebied door Amerikaanse vliegtuigen". Dr. Raab sprak de hoop uit dat de Sovjet-premier Oostenrijk zal bezoeken, „opdat u met eigen ogen de vorderingen, die het Oostenrijkse volk heeft gemaakt, kunt aanschouwen". De heer W. P. uit Zaandam is maan dag met zijn bromfiets op het rijwiel pad langs de Amsterdamse Straatweg t* Baarn bij het inhalen van een ander* bromfietser ten val gekomen. Hij liep een schedelbasisfractuur op en is tijden» het vervoer naar het ziekenhuis over leden. Zijn vrouw, die achterop zat, werd met een shock in het Baamse zie kenhuis opgenomen. Het echtpaar wal op een vakantietocht De Amerikaanse ambassade te Am man heeft gisteravond meegedeeld dat een lading olieprodukten, die de Jor daanse behoeften voor dertien dagen zal dekken, vandaag in de haven van Akaba wordt verwacht. De olie wordt aangevoerd met de tankboot „Clyde Explorer", die 12.700 ton door de Ver enigde Staten betaalde en verscheepte olieprodukten zal aanvoeren. De eerste Amerikaanse divisie ma riniers, die 17.000 man sterk is, wordt volgens Reuter in Camp Pendleton in Californië gereed gehouden voor even tuele overbrenging naar het Midden- Oosten. De meeste verloven zijn inge trokken. De Iraakse legerleiding heeft gis teravond de legerpatrouilles uit de straten van Bagdad teruggetrokken. Het leven in de stad is weer nor maal, aldus bericht het Egyptisch persbureau voor het Midden-Oosten. Het luchtverkeer tussen Londen en Bagdad is gisteravond hervat. Uit Londen is een Viscount van de Iraak se luchtvaartmaatschappij naar Bag dad vertrokken met zestien Iraakse passagiers aan boord. Deze maatschap pij is een zusteronderneming van de B.O.A.C. Ook in het Russisch-Turkse grensgebied is het rustig, zo heeft de gouverneur van de Turkse pro vincie Kars volgens Reuter meege deeld. De gouverneur verklaarde, dat hij zondag op uitnodiging van de Rus sen met de Sovjet-autoriteiten de toe stand aan de grens heeft besproken. Het was een „hartelijke ontmoeting" volgens de gouverneur. De nieuwe Iraakse premier, Abdel Karim El Kassem heeft in een gesprek met een redacteur van het Egyptische dagblad „Al Massaa" verklaard: „De nieuwe Iraakse regering is beter in staat de belangen der oliemaatschap pijen te beschermen dan haar voze voor gangster". „Wij beseffen het belang van de olie voor de nationale en inter nationale ontwikkeling en wjj hebben daaraan al eerder uiting gegeven. De voorzitter van de ,Iraq Petroleum Com pany" te Kirkoerk heeft onze verkla ring verwelkomd", aldus de premier. Koning Hoessein van Jordanië heeft gisteren een vergadering van de mi nisterraad voorgezeten, waarop over de ontwikkeling in Bagdad is gespro ken, aldus bericht Reuter. Premier Ri- fai heeft gisteren met de Amerikaanse, Britse en Turkse diplomatieke verte genwoordigers de toestand besproken. Robert Murphy, de speciale afgezant van president Eisenhower, heeft giste ren in Beiroet zijn besprekingen voort gezet. Hij ontving in de Amerikaanse ambassade enige opstandelingenleiders, onder andere de voormalige Libanese minister van buitenlandse zaken, Henri Pharaon. Kort voor de ontmoeting vein Murphy en Pharaon ontplofte een klei ne bom op nog geen 75 meter van de Amerikaanse ambassade. De schade bleef beperkt tot wat gebroken ruiten. Premier Ben Goerion van Israël heeft gisteren in het parlement verklaard, dat het Israëlisch oorlogspotentieel wordt opgevoerd. Keizer Haile Selassie van Ethiopië heeft aangedrongen op onmiddellijke vervanging van alle buitenlandse strijdkrachten in het Midden-Oosten door een strijdmacht van de Verenigde Naties. De Dalai Lama, de geestelijke lei der van Tibet, heeft op een massale bij eenkomst in Lhassa de Amerikaans- Britse interventie in het Midden-Oosten veroordeeld, aldus meldt radio Peking. De Dalai Lama vergeleek de gebeur tenissen in het Midden-Oosten met po gingen van „imperialisten en geheime nationalistische agenten in Tibet ten einde de Chinese eenheid teniet te doen" A.F.P. tekent hierbij aan, dat het de eerste maal is dat de Dalai Lama in een redevoering melding maakt van nationalistische agenten in Tibet en dat een dergelijke uitlating in een offici- cieel Chinees bericht wordt vermeld. De Haarlemsche Scheepsbouwmaat schappij heeft gedreigd de 1270 ton me tende ijsbreker Piloto Pardo volgende week onder de hamer te zullen brengen indien de regering van Chili dan niet de laatste termijnbetaling van 600.000 dollar zal hebben gedaan, aldus meldt U.P.I. uit Santiago. De totale kosten van het schip bedragen 1.724.000 dollar. De „Piloto Pardo" werd op 11 juni j.I. te water gelaten en gedoopt door de echtgenote van de Chileense ambas sadeur in ons-land. Het schip, dat ge bouwd wordt in opdracht van de Chi leense marine, is bedoeld om als ex- peditie-bevoorrodaingsschip dienst te doen in de Zuidpoolwateren. Het schip is 73 meter lang en 11,90 me ter breed. Het heeft een radar-uitrus ting en heeft een dek voor helikopter landingen. Van de zijde van de Haarlemsche Scheepsbouw konden wij geen beves tiging van dit bericht verkrijgen. Men gaat normaal door met de afbouw van de ijsbreker, welke in november ge reed zal moeten zijn voor de proefvaart. Naar wij vernemen heeft de Chileen se marine kortgeleden nog geïnfor meerd wanneer de bemanning aan boord kan komen. v T f Xv X Windwater en wolken.ideaal voor een nieuwe watersporthet „zeü- skiën", dat in Florida beoefend wordt (Van onze correspondent in Bonn). Zoals in een deel van onze oplage van gisteren reeds werd bericht is gis- term gen omstreeks het middaguur, tijdens een oefenvlucht boven de West- duitse bondsrepubliek, een op de vlieg basis Eindhoven thuishorende Neder landse straaljager van het type F-84-F („Thunderstreak") in de lucht geëx plodeerd en bij Gleidorf neergestort. Het dorpje Gleidorf ligt in het z.g. Rothaargebirge, dat niet zo gemakke lijk begaanbaar is. Vandaar dat over het ongeluk geruime tijd niets anders bekend was dan het radiobericht van de piloot van een andere Nederlandse straaljager, die eveneens aan de oefen- vlucht deelnam en het toestel van zijn kameraad zag ontploffen. Hjj meldde aan het hoofdkwartier van de tweede geallieerde tactische luchtmacht in München-Gladbach waartoe het Nederlandse 306e squa dron, waarvan de beide toestellen deel uitmaakten, behoorde, dat hij de pi loot van het exploderende vliegtuig niet uit zijn toestel heeft zien sprin gen. Dit is tengevolge van de aard van het ongeluk dan ook nauwelijks mogelijk geweest. Aangenomen moet worden, dat de pi loot van het verongelukte toestel om het leven is gekomen. De resten van het wrak kwamen' in een bos in een zeer heuvelachtig landschap neer. De twee de geallieerde tactische luchtmacht heeft in de streek Schmallenberg-Win- terberg een gebied, waar op geringe vlieghoogte oefeningen mogen worden gehouden. Het officiële bericht, dat de Neder landse straaljager zou zijn neergeko men in de buurt van Möhnedam was niet juist. Op de fruitveilingen zal deze week de aanvoer van appels van de nieu we oogst een aanvang nemen Het is het ras yellow transparant waarvan de vruchten thans dermate groot zijn, dat zij pluk- en eetrijp zijn. Na de yel low transparant komt het perenras oomskinderenpeer, dat ook v. eldra pluk- rijp is. Men verwacht, dat de volgende week de aanvoer hiervan zal beginnen. Er wordt dit jaar een ruime oogst van appels en peren in ons land ver wacht. Volgens schattingen aan de hand van de standcijfers van de rijks- tuinbouwconsulenten verwacht men zelfs een oogst welke groter zal zijn dan de gemiddelde appel- en perenoogst van de afgelopen tien jaar in ons land. Vannacht heeft een heiige brand twee grote schuren van een kapitale boerde rij te Bedum in de as gelegd. Van de boerderij kon slechts het voorhuis, dat wordt bewoond door het echtpaar Oos- tinga behouden blijven. Een personenwagen en een aantal landbouwwerktuigen gingen verloren. Omstreeks 10 uur des avonds ging het echtpaar Oostinga naar bed, nadat de boer een voer hooi had binnengereden en de personenauto en een landbouw- tractor had binnengezet Twintig minu ten later moest de brandweer van Be dum worden gewaarschuwd voor een felle brand in de grootste van de twee schuren. Men vermoedt dat een vonk van de uitlaat van de trekker is over gesprongen op het hooi dat, kurkdroog ais het was, onmiddellijk vlam vatte. De brandweer kon zelfs met vele wa terstralen niets tegen het vuur in de schuren uitrichten. Beide schuren gin gen verloren met alles wat er in was. Het Voorhuis kreeg veel waterschade. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL. 717162 Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Koel weer met enkele buien, maar ook opklaringen. Matige tot krach tige wind tussen west en zuidwest. Zon: 4.47-20.45. Maan: 13.25-23.4L Ook morgen koel strandweer met nog een enkele bui maar ook enkele opkla ringen. Overdag temperatuur tussen 16 en 18 gr. C. Zeewater 17 gr. C. Vrij krachtige tot matige wind uit westelijke richtingen. Vooruitzichten na morgen weer een storing met meerdere buien en nog aanhoudend koel. na*. neersi. Station Weei temp. afgeU glsterao 24 uur Helsinki regen 19 0 SjtuCKfloiir) zwaar bew. 20 9 Oslo zwaar bew. 23 0 Kopenhagen regen 16 23 Londen regen 21 1 Amsterdam half bew. 19 0.1 Brussel zwaar bew. 20 3 Luxembui zwaar bew. 17 4 Partis zwaar bew. 21 0 Nice zwaar bew. 25 0 Berlijn geheel bew. 20 2 Pranktun regen 21 2 Miinchen geheel bew. 22 0 Zürich regen 23 0.4 Genève zwaar bew. 24 3 uocarno regen 28 5 Wenen zwaar bew. 25 5 Innsbruck geheel bew. 26 0 Rome licht bew. 28

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1