Westen verdeeld in antwoord aan Khroesjtsjev Amerika met tegenzin aan zijde van Engeland Zeer onafhankelijke reactie van premier De Gaulle Diplomatieke touwtr ekkerij Irak en Koeweit spoedig lid van de Verenigde Arabische Republiek Voorzichtig rapport over verkorting van de arbeidstijd Echter zeker niet vóór 1962 te verwezenlijken Botsing op Autobahnzes doden en vijf gewonden TOPCONFERENTIE Prinses Fazile op weg naar huis INVLOED VAN NASSER GROEIT Hevige gevechten in Libanon Conferentie in Frankfort m De Gaulle nodigt Fanfani uit DE S.E.R. OVER DE 45-URIGE WERKWEEK Duitser in zee te Callantsoog verdronken Nederlandse stationcar slaat door het springen van band over de kop en botst tegen andere auto Het weer. Amerikaans toerist gestorven Brandkastkraakjes in heel Nederland Vier Rotterdammers in de kraag gegrepen Grote reddingsactie mocht niet haten Kindje in dekentjes van wieg gestikt TUSSEN ULM EN STUTTGART V er anderlij ke bewolking Het weer in Europa Na verlaten vliegtuig op Schiphol WOENSDAG 23 JULI 1958 82ste JAARGANG No. 29967 PERZISCH EB GO De S.E.R. heeft de regering eenstemmig geadviseerd over een ver korting van de arbeidstijd tot 45 uur per week. Uit het rapport blijkt het onderstaande. De Raad geeft geen prognoses over het tempo van de invoering noch over het tijdstip, waarop begonnen kan worden. Als tot invoering wordt overgegaan moet dit per bedrijfstak gebeu ren, waarbij een zekere differentiatie per bedrijfstak of per onderne ming mogelijk moet blijven. De invoering zou het best etappegewijs kunnen geschieden, waarbij per etappe maximumgrenzen worden gesteld om een te grote differentiatie te voorkomen. De arbeidstijd verkorting met behoud van reeël loon moet uit de produktieverhoging worden betaald en mag in geen geval tot prijsverhoging leiden. Nader aan te wijzen instanties moeten op juiste invoering en naleving toe zien. Arbeidstijdverkorting mag andere sociale verlangens, welke een hogere prioriteit hebben, niet in de weg staan. Het bedrijfsleven moet vrij blijven om de vorm te verkiezen waarin de 45-urige werkweek tot stand gaat komen. Er zijn vele variaties en combinaties mogelijk. Enkele leden menen, dat niet iedere produktiviteitsverhoging zonder schade voor de economie in vrije tijd kan worden omgezet. De Raad meende zich over dit probleem niet te hoeven uitspreken. Vier Amsterdammers zijn dinsdagmiddag op de Auto bahn in de buurt van Esslingen (Stuttgart) om het leven ge komen. Zij behoorden tot de inzittenden van een Ford stationcar waarmede zij van vakantie in Zuid-Duitsland terugkeerden. Toen het busje zich met grote snelheid in de richting van de Nederlandse grens spoedde sprong de rechter voorband. De stationcar sloeg enkele malen over de kop en botste op de tegenovergestelde rijweg tegen een wagen van een Stuttgartse fabrikant, die daarbij eveneens om het leven kwam. igé'MORRIS "êeforepMÓ"#/ SUEDE JASJES IN KLEUREN BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. ITmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- toogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, t 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur avonds tel. 21544. De Westelijke Grote Drie zijn verre van eensgezind in hun antwoorden op het voorstel van de Russische premier, Khroesjtsjev, onmiddellijk een topconferentie over de crisis in het Midden-Oosten in Genève te openen, aldus bericht United Press International. Het antwoord van president Eisenhower van de Verenigde Staten bevat een wel zeer abrupte afwijzing van het denkbeeld ener spoedconferentie. Aanvankelijk heerste er gisteren duidelijk meningsverschil tussen de Amerikaanse en de Britse regeringen over het antwoord aan Khroesjtsjev, terwijl gistermiddag van het Witte Huis alleen bekend was dat Groot-Brittannië en de Verenigde Staten nog geen overeenstemming hadden bereikt, deelde de Britse minister van bui tenlandse zaken, Selwyn Lloyd, het Lagerhuis mee dat premier Macmillan bereid is tot een topconferentie van regeringsleiders binnen het kader van de Verenigde Naties. Kort na deze mededeling volgde een verklaring van het Witte Huis, waarin werd meegedeeld dat het ontwerp van het Ameri kaanse antwoord niet van zulk een conferentie sprak. Maar geen uur later verklaarde de Amerikaanse regering zich bereid tot het beleggen van een dergelijke conferentie, „wanneer de meerderheid dat wenst". Macmillan geeft in zijn antwoord aan Khroesjtsjev te kennen, dat Engeland bereid is de Sovjet-Unie en de andere landen „spoedig" in New York op het hoogste niveau te ontmoeten. Nu het westelijk antwoord op Khroesjtsjevs lepe voorstel van zaterdag jl. is gegeven, kan men althans van één ding zeker zijn. Het gevaar, dat de crisis in het Midden- Oosten tot een gewapend conflict van grote omvang zou leiden, is althans Voor het ogenblik geluwd. De kwestie wordt nu de inzet van een diplomatie ke touwtrekkerij, die, hoe verbeten zij ook wordt uitgevochten, aanzienlijk minder verontrustende aspecten ver toont dan de toestand van vorige week, toen vrijwel alleen mariniers en para chutisten aan het woord waren. Er is zelfs nog enige aanleiding om Enge land en Amerika te feliciteren met het tactische inzicht, waarvan hun ant woord blijk geeft. Maar verder is er niet zoveel reden meer tot tevreden heid. In de eerste plaats zal het de heer Khroesjtsjev niet zijn ontgaan, dat zijn voorstel om op korte termijn een top conferentie over het Midden-Oosten te houden, in het westelijke kamp een aanzienlijke verwarring teweeg heeft ge bracht. Het st rkst komt dat tot uiting in het antwoord van de Franse rege ring, die de Russische premier op be paalde punten wel kapittelt, maar ove rigens gaarne bereid is zijn voornaam ste voorstel te aanvaarden. De oorzaak van deze afwijkende mening kan gele gen zijn in de wat ongewone structuur van de persoonlijkheid van De Gaulle maar waarschijnlijker is dat Frankrijk op deze manier de onlust afreageert die is gewekt door het feit, dat Ameri ka en Engeland het niet of nauwelijks hebben geconsulteerd. Veel minder op vallend is het verschil in benadering tussen Amerika en Engeland. De Britse regering heeft waarschijnlijk het tegen voorstel van een verkapte topconferen tie, te houden in de Veiligheidsraad, geconcipieerd en de regering-Eisen- hower heelt die suggestie met tegen zin aanvaard. Men zou kunnen stellen, dat vele Britse ministers wat meer oe fening bezitten in het capituleren voor internationale druk dan de heren Eisen hower en Dulles. Maar het verschil in benadering komt toch in de eerste laats voort uit het gemor, dat Groot- (rittannië in de achterban van het Ge menebest, met name van Canada en Indië, vreesde, als het Khroesjtsjev helemaal nul op het rekest had gegeven. En dan de grondgedachte van het Brits-Amerikaanse tegenvoorstel .,zeJfWat denkt men eigenlijk te bereiken m een rechtstreeks gesprek met Khroesjtsjev? Engeland en Ameri ka zijn er na de afwikkeling van de Suez-affaire, in een periode van be trekkelijke rust dus, nimmer in ge slaagd een oorspronkelijke en de fanta sie boeiende politiek voor het Midden- Oosten op te stellen. De Eisenhower- doctrine is door vrijwel geen enkele internationale theorie overtroffen in vaagheid en onbruikbaarheid. Hoe zou men dan nu, geplaatst tegenover een formidabele tegenstander want dat is Khroesjtjev - plotseling wél het Antwoord op alle vragen bezittenOok de voorkeur om het gesprek binnen het kader van de Veiligheidsraad te hou- don is eerder braaf dan verstandig. Pen conferentie in Genève zou althans J}et voordeel van een zekere besloten heid bieden. Ook de deelneming van Premier Nehroe aan de besprekingen iets reëler zijn dan die van psjang Kai-sjek. Misschien komt de te genzin van Eisenhower voor een deel ook wel voort uit de gemengde gevoe lens, waarmee hij een rechtstreeks duel voor het forum van de wereldopinie met niemand minder dan Nikita Khroesj- Pjjev tegemoet ziet. Hij herinnert zich maar al te goed de verlegenheid, waar in hjj destijds in Berlijn is gebracht door een veel minder geduchte tegen stander als maarschalk Zjoekov. Het is Uiterst onwaarschijnlijk, dat Khroesj- rsiev zelfs maar een fractie van de op rechte bezorgdheid over de situatie Koestert, die radeloze westelijke politi ci hem toeschrijven. Daarom is het eer wel mogelijk, uat de resultaten van een verkapte topconferentie nog desastreuzer zullen zijn dan die van het onnozele topgesprek m Genève. De eni ge*0??*. voor het westen is, dat de ft westel**e tegenvoorstel nog niet heeft aanvaard. De Gaulle spreekt Frankrijks instem ming uit met het beginsel van een con ferentie over het Midden-Oosten. Doch het Franse antwoord schijnt niet in de richting van een conferentie in het ka der van de V.N. te wijzen. De Gaulle's antwoord zinspeelt in voorzichtige bewoordingen op „verdere beraming" van een topconferentie „in dien de debatten in de V.N. geen suc ces hebben", in welk geval Frankrijk bereid is „onmiddellijk over samenstel ling, datum en plaats van samenkomst" te beraadslagen een plaats van sa menkomst, „welke het meest geschikt is voor zulk een conferentie". Doch De Gaulle mérkt dan meteen op, dat een topconferentie, die „bij eenkomt in een wereld die in angst en onrust is gedompeld" geen kans van slagen heeft „tenzij zij plaats heeft in een atmosfeer van objectiviteit en kalm te". Voorzichtig berispt De Gaulle Khroesjtsjev dan, omdat vele passa ges in diens brief „er niet toe strek ken de ontspanning en nodige doelbe wustheid" te vergemakkelijken tussen de deelnemers. Uit de kringen om De Gaulle wordt vernomen, dat de Franse premier de conferentie bepaald liever niet in New York wil houden. Zonder dat dit in de brief wordt uitgedrukt, meent De Gaul le dat de veiligheidsraad als forum voor deze bijeenkomst slechts publi citeit en opschudding zal meebrengen. De Gaulle wenst geheime besprekingen. Verder acht De Gaulle de Veiligheids raad een „slagveld" tussen Oost en West, hetgeen de toenadering slechts kan bemoeilijken. De Gaulle, zo wordt gemeld, is meer geporteerd voor Ge nève en voor een conferentie over on geveer vijf weken. Dit alles toont een houding van Frankrijk, die zeer van het Engelse en Amerikaanse standpunt verschilt. De Gaulle's voorzichtige terechtwij zing vindt een tamelijk bruusk even beeld in Eisenhowers verwijt aan Khroesjtsjev, dat „de wijze waarop gij verkozen hebt u uit te drukken, nauwe Hjks erop berekend is de atmosfeer van kalmte en redelijkheid te bevorderen, die naar gij terecht zegt in de plaats behoort te komen van de thans over verhitte atmosfeer". Eisenhower is van oordeel, dat de Sovjet-Unie, als zjj inderdaad een be dreiging van de wereldvrede aanwe zig acht, de zaak overeenkomstig het handvest der V.N. aan de Veiligheids raad moet voorleggen. Dit or- gaan houdt zich al met zekere aspec ten van de crisis bezig, maar wan neer men vindt, dat er andere as pecten of andere vraagstukken in het belang van de vrede dienen te worden behandeld, kan elk lid van de Veilig heidsraad het arbeidsveld van de Raad vergroten, aldus de Amerikaan se president. t Vervolg op pagina 7) Prinses Fazile, die verloofd was met Koning Feisal van Irak, heeft na het bekend worden van de moord op de Koning haar studie in Engeland afgebroken. Zij is thans met haar moeder Prinses Hanzade op weg naar Turkije, waar haar ouders wonen. Men ziet de Prinses (links) hier met haar moeder op doorreis in Parijs. In de Syrische hoofdstad Damascus heeft Reuter gisteren vernomen, dat de nieuwe Iraakse republiek en het onder Britse bescherming staande olie- sjeikdom Koeweit aan de Perzische Golf op het punt staan zich aan te sluiten bij de Verenigde Arabische Republiek, die Egypte en Syrië omvat en waarmee Jemen nauw verbonden is. Uit Bagdad of Koeweit kon nog geen bevestiging van dit bericht worden verkregen. Wei is in Bagdad be kendgemaakt, dat Irak heeft besloten een neutraliteitspolitiek te volgen, in samenwerking met de „Arabische broedervolken". Dit is de eerste dui delijke uitspraak over wijziging van de pro-Westerse politiek, die Irak onder de oude heersers tot op heden volgde. In Tyr in het zuiden van Libanon is het gisteren tot hevige gevechten tus sen opstandelingen en aanhangers van de regering gekomen. Het leger is tus senbeide gekomen om de strijdenden te scheiden. Aan beide zijden zouden tal rijke slachtoffers zijn gevallen. Generaal Foead Sjehab, de stafchef van het Libanese leger, heeft gisteren aan boord van het vlaggeschip van ad miraal James Holloway, de bevelheb ber van de Amerikaanse strijdkrach ten in het gebied van Libanon, een be leefdheidsbezoek aan de admiraal ge bracht. Dit is het eerste bezoek van een Libanese functionaris aan een schip van de Amerikaanse vloot en het wordt opgevat als een teken van verbetering in de betrekkingen tussen de Ameri kaanse en Libanese strijdkrachten. Robert Murphy, de speciale afge zant van president Eisenhower, zet zijn bemiddelingsbesprekingen in Liba non voort. Er zijn echter nog geen aan wijzingen, dat hij erin geslaagd is de verschillende partijen tot overeenstem ming te brengen over een voor allen aanvaardbare presidentskandidaat. De verkiezing van een opvolger van pre sident Sjamoen, die morgen zou plaats vinden, is intussen voor onbepaalde tijd uitgesteld. De Jordaanse regering heeft gister avond bekendgemaakt, dat twee van haar ministers, die tijdens de opstand in Irak te Bagdad waren, daar zijn ver moord. Het zijn Ibrahim Hasjem, vice- premier van de Iraaks-Jordaanse Unie en de federale minister van defensie, Soeleiman Toekan. Hasjem was tachtig jaar. Toekan zes tig jaar oud. Vijf andere Jordaniërs worden nog vermist. Hasjem is nog premier geweest onder Feisals groot vader, koning Abdoellah. De zeven po litici namen te Bagdad deel aan unie besprekingen toen de opstand uitbrak. Een woordvoerder van de Britse am bassade te Amman heeft verklaard, dat de Britse militairen in de Jordaanse hoofdstad, die in het begin ongewapend in de straten rondliepen, thans wapens dragen „wegens de houding, die de be volking tegenover hen aanneemt." De Syrische regering heeft de rege ringen van Jordanië en Libanon mee- 200 km t Basra t \9 /RAK ^Abaaan <^KOEWE/rm Bah ra Ntutroot gtbita Hamoe Fadhili SAOEDt ARAB/E Dhahr Shak qata PER2H De negen Amerikanen, die lange tijd in Oost-Duitsland hebben vastgezeten, hebben op een persconferentie in Frankfurt hun belevenissen verteld. De heli kopter, waarin de mannen zaten, werd destijds in de Uostzone tot landen gedwongen. Een overzicht van de persconferentie. gedeeld, dat om veiligheidsredenen de vluchten van buitenlandse passagiers vliegtuigen over Syrië zijn verboden. Tot op heden werden dagelijkse dien sten onderhouden tussen Libanon en Jordanië via Syrië. De V.S. hebben Oostenrijk meege deeld, dat zfj de vluchten van ongewa pende transportvliegtuigen over Oosten rijks grondgebied „onder de druk van de gebeurtenissen in het Midden-Oos ten" betreuren. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken deelde verslaggevers mee, dat de betrokken vluchten de vorige week waren gestaakt. Oostenrijk had er tegen geprotesteerd. De Rotterdamse politie vermoedt een goede slag te hebben geslagen met de arrestatie van een viertal Rotterdam mers, goede bekenden van de recher che, die verdacht worden van brand kastkraakjes in heel Nederland. De arrestanten, onder wie twee broers van 27 en 28 jaar, die zijn op gesloten in het huis van bewaring, heb ben nog geen bekentenis afgelegd. Zij hebben allen de gevangenismuren meermalen van binnen gezien als ge volg van hun vrij beruchte reputatie op het gebied van inbraak en diefstal. Bij hun operaties, die zich o.a. in Rotter dam, Sliedrecht en Nijmegen voltrok ken, maakten zij gebruik van dure auto's en uitstekend snijgereedschap. Vele duizenden guldens zouden hun het laatste jaar uit brandkasten in han den gevallen zijn. Premier De Gaulle van Frankrijk heeft de Italiaanse premier en minis ter van buitenlandse zaken, Fanfani, uitgenodigd hem te Parijs te bezoeken aldus meldt volgens Reuter het Itali aanse ministerie van buitenlandse za ken. Fanfani zou kunnen komen op een ogenblik dat voor hemzelf geschikt is. De 38-jarige uit Dortmund afkomstige Duitser Willi Steyn, die met vakantie in Callantsoog vertoefde, is gisteravond in zee verdronken, nadat hij, hoewel hij niet voldoende kon zwemmen, van een van de strekdammen bij Callants oog in zee was gesprongen. De kustwacht van Callantsoog merkte ae drenkeling omstreeks zeven uur op en gaf aan Scheveningen Radio door, dat de man vier kilometer ten noorden van Callantsoog ongeveer 100 meter uit de kust dreef, nabij de zandbank „De grote keten". Tevens deelde de kustwacht mee dat wegens de woe lige zee van de kust af geen hulp ge boden kon worden. Op de zeemelding, die Schevenin gen Radio hierop deed uitgaan, stegen om tien minuten over zeven twee Avengertoestellen van de Marine Luchtvaart Dienst van Valkenburg op en om kwart over zeven een heli kopter. Bovendien voer de redding boot van Den Helder uit. De piloot van een van de Avengers had de drenkeling tegen acht uur in de ga ten en leidde de helikopter er naar toe. Toen bleek echter dat de man reeds was overleden en dat de vloed het stoffelijk overschot naar het strand deed drijven. Per helikopter is het slachtoffer van het strand naar het poli bureau van Callantsoog vervoerd. Dinsdagmiddag ls het zeven maanden oude zoontje van de familie C. Smit uit Den Burg op Texel in de dekentjes van zijn wieg gestikt. Toen de ouders van hun werkzaamheden op het veld de man is bloembollenkweker om half zes ln hun woning terugkeerden, troffen rij het kindje dood aan. De S.E.R. is van mening, dat een werkweek van 45 uur op verantwoorde wjjze slechts zeer geleidelijk kan wor den ingevoerd. Noch het tempo, noch de datum van aanvang kunnen echter van tevoren worden vastgesteld. Van verplichte algemene invoering van arbeidstijdverkorting wil de Raad niet weten. Een verplichte invoering zou geen stimulans opleveren om de produktiederving zo klein mogelijk te houden. Een dergelijke stimulans zou er wel zijn, wanneer men alleen dan tot arbeidstijdverkorting laat overgaan als zij wordt begeleid door een produk- tiviteitsstijging, die groter is dan de na tionale trendmatige produktiviteitsstij- ging, of wanneer een dergelijke stijging reeds heeft plaatsgevonden, zonder dat de lonen of andere arbeidsvoorwaarden verhoogd werden. Dit zou volgens de Raad werkgevers en werknemers prik kelen tot actieve belangstelling voor een extraproduktiviteitsverhoging. De practische toepassing van boven staande norm is volgens de Raad ech ter niet altijd gemakkelijk, daar de be oordeling van de arbeidsproduktiviteit op korte termijn dikwijls tot verschil in interpretatie aanleiding geeft, hetgeen het toezicht op de naleving van de voor waarden bemoeilijkt. De Raad meent, dat het uit practische overwegingen aanbeveling verdient om naast de bo vengenoemde voorwaarde dan ook te stellen, dat de invoering van een ar beidstijdverkorting niet tot prijsverho ging aanleiding mag geven. De raad geeft de voorkeur aan een bedrijfstaksgewijze benadering, hetgeen overigens niet wil zeggen, dat de arbeidstijdverkorting nu in elke be drijfstak in zijn totaliteit moet worden ingevoerd. Bij C.A.O. of loonregeling zou kunnen worden bepaald, dat de ondernemingen uit de bedrijfstak tot arbeidstijdverkorting kunnen over gaan als bij nader aan te wjjzen in- (Vervolg op pagina 4.) (Van onze correspondent i» Bonn) Terwijl de meeste Engelse manschappen in de buurt van Amman onder mus kietennetten verblijven, houdt de soldaat (voorgrond) de omgeving met zijn bren in de gaten. Advertentie BARtËuÖr1sSTr"*HAARLEM TEL. 13439 FERO. BOLSTR 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien. Overwegend matige wind tussen west en zuid. Koude nacht, morgen overdag iets minder koud dan vandaag. Zon: 4.48-20.44. Maan: 14.40 Station Helsinki StoCKUolITI Oslo Kopenhagen Donoen Amsteroanr- Brussel l.uxembu- Bartlï Nice Berlijn tranktun München Ziirich Genève txicarm Wenen Innsbruct* Rome Weer geheel bew. onweer geheel bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. half bew. licht bew. regen regen zwaar bew. max oeersJ temp afgei glsterer 24 uur 14 17 19 19 19 18 20 17 20 26 21 20 17 18 20 22 27 19 28 8 4 0.1 5 9 15 6 4 0 0.7 9 12 11 5 30 7 21 0 De association internationale des étudiants en agriculture houdt van 4 tot 16 augustus zijn tweede internationale congres van landbouwkundige studenten te Wageningen. Voorts werd nog gedood een uit Sonthofen afkomstige Duitse jongeman die vermoedelijk in het Nederlandse busje meereed. Vermoedelijk was hjj een bekende van de Nederlandse ge zinnen. Het kan echter ook zijn dat hij een 'ifter was. De namen der Amsterdamse slachtof fers zijn: de heer E. Nederlof 39 jaar, de heer E. Lina 44 jaar, Nelly de Rijke 10 jaar, Bertus de Rijke jr. 12 jaar. De naam van de meerijdende Duitse jongeman is Egbert Kulawik, die van de gedode Stuttgartse fabrikant Man fred Schoch. Zwaar gewond werden en nog in ernstig levensgevaar verkeren de heer B. de Rijke 28 jaar die vermoedelijk de wagen bestuurde, mevrouw Ruth de Rijke, leeftijd onbekend, echtgenote van de bestuurder en moeder van de beide kinderen die om het leven kwamen, mevrouw Nederlof, leeftijd onbekend, en een 10 tot 12 jarig meisje van wie men vermoedt dat het de dochter van het echtpaar Nederlof is. Voorts werd gewond mevrouw M. Lina 40 jaar wier man bij het ongeluk werd gedood. De overledenen zijn opgebaard in de kapel van een kerkje buiten het dorpje Neuhausen nabij Stuttgart. Het onder zoek door de Stuttgartse justitie duurt nog voort. Volgens ooggetuigen heeft het Amsterdamse busje met zeer grote snelheid gereden. (Van een verslaggever) Bij het verlaten van een passagiers vliegtuig uit Polen is de 41-jarige Ame rikaan Alexander Toczyski gisteravond op Schiphol in elkaar gezakt en vrijwel direct gestorven. Het slachtoffer, een Amerikaan van Poolse afkomst, was met zijn vrouw en kinderen op fami liebezoek geweest in zijn moederland en zou op Schiphol overstappen op het vliegtuig naar Amerika. Hij had daar waarschijnlijk zjjn been gebroken of gekneusd, want het was in gips gehuld. Men vermoedt dat hij door een acute embolie is getroffen. Het stoffelijk overschot is voor onder zoek naar het Wilhelminagasthuis in Amsterdam vervoerd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1