Sovjet-Unie wil maandag reeds topconferentie Nehroe en belanghebbende Arabische landen moeten ook worden uitgenodigd Eisenhower en De Gaulle nog niet erg enthousiast T opconferentie op zijn Russisch 1 m Met dertig valse cheques 23 mille geïncasseerd Onverwacht hoog bezoek HAMM ARSK JÖLD wordt overrompeld Khroesjtsjev wil desnoods wel in een hotel logeren H Nieuwe raket met een muis gelanceerd Twee soldaten reeds meer dan zes weken bij hun bataljon onwettig afwezig Het weer van a.s. zondag nooo.- ►...dus bierweer! VOORWAARDE Fraude bij Sociale Verzekeringsbank in Amsterdam Crisis ten einde in Venezuela Deportatie van Hongaren naar de Sovjet-Unie Bang geworden door dreigement van hun commandant Voortgang in Genève .Het weer. WIN eè'MORRIS 'êeforeyoudvp/ DONDERDAG 24 JULI 1958 82ste JAARGANG No. 29968 Premier Khroesjtsjev heeft de Westelijke wereld verbaasd door binnen 24 uur na ontvangst van het Amerikaanse, Britse en Franse antwoord op zijn voorstel voor een top conferentie over het Midden-Oosten te verklaren, dat hij bereid is naar New York te komen voor een verga dering van de Veiligheidsraad waaraan de regeringsleiders zullen deelnemen, zoals premier Macmillan van Engeland heeft voorgesteld. Aldus bericht Reuter. Khroesjtsjev wil reeds volgende week maandag vergaderen. De Sovjet-leider heeft gisteravond boodschappen gezonden aan president Eisenhower, premier Macmillan, premier De Gaulle van Frankrijk en premier Nehroe van Indië, waarin hij zegt dat de toestand in het Midden-Oosten zo ernstig is, dat men het houden van besprekingen over het Midden-Oosten binnen bet kader van de Verenigde Naties niet mag laten vertragen door procedurekwesties. Jongste prinsessen naar Frankrijk Een onbekende, die erin geslaagd is een partij cheques in handen te krijgen, heeft de Sociale Verzekeringsbank (vroe ger Rijksverzekeringsbank) in Amsterdam benadeeld voor een bedrag van ongeveer 23.000. Hij heeft daarbij gebruik gemaakt van de diensten van een dame, wier signalement de politie van de afdeling Zwendel van het Amsterdamse hoofdbureau bekend is. „Draka" aan de grond en weer vlot getrokken 5000 als slavenarbeiders naar Mandsjoerije Wordt Wickiewel teruggevonden IMC0S //ZC\X STURKA SPORTKLEDING Minder wind Aan zee Het weer in Europa BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- toogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. KHROESJTSJEV bereid naar New York te komen Ei is nu niet veel meer, dat een topconferentie in de Veiligheidsraad over het Midden-Oosten kan verhin deren. £>e bekwame tacticus Khroesj tsjev heeft Amerika en Engeland in hun eigen netten gevangen. Hij gaat nagenoeg akkoord met de voor waarden voor een topconferentie, die Macmillan en Lloyd hebben uitge dokterd en die door Eisenhower en Dulles schoorvoetend zijn overgeno men. Een overzicht van het gezel schap, dat daar in New York ten aanschouwen van het grootste leger fotografen, televisie- en filmmensen, dat Amerika in lange tijd heeft ge ilen, bijeen zal komen, geeft al on geveer een indicatie van wat er uit de bus zal komen. Eisenhower en Macmillan zullen zich geplaatst zien tegenover Khroesjtsjev, Nehroe en Nasser. De Gaulle aarzelt zich aan het experiment te wagen. Het westelijke standpunt zal na tuurlijk gesteund worden door ae vertegenwoordigers van nationalis tisch China, Libanon en Jordanië. Maar Canada weifelt en Zweden en Japan zullen vrijwel ieder voorstel °m de Amerikaanse en Britse troe pen uit het Midden-Oosten terug te trekken van harte bijvallen. Hel standpunt van Irak zal worden be paald door degene, die aan de con ferentietafel wordt toegelaten, Ab bas of Djawad, de oude of de nieuwe Woordvoerder. Waarschijnlijk wordt er op de conferentie niet gestemd, maar ware dit wél het geval, dan zou de numerieke meerderheid van het Westen aanzienlijk zijn geslonken. Maar nog afgezien daarvan: Eisen hower en Macmillan zullen overladen borden met verwijten en sermoenen, rop zij met slechts weinig anders rn formalismen kunnen antwoorden jehrek aan tijdig en oorspronkelijk nkiverk wreekt zich thans. Van alle e'Sen, die het Westen oorspronkelijk San een topconferentie had verbon- degelijke voorbereiding en prea- mbele zekerheid, dat er akkoorden gorden bereikt, blijft niets behou- en. Khroesjtsjev, aan wiens handen bloed van Imre Nagy en van dui- e?xcZen andere Hongaren kleeft, doet ys triomfator zijn intrede in New d0rk. De Sovjet-Unie neemt deel aan e vergadering van crediteuren, die g?'9t op het faillissement van de JSenhower-doctrine voor het Mid- gjf-Oosten. Indien de hele Weste- 3 «-e diplomatieke fagade ineen stort, in ech° daarvan ons nog lang de oren blijven klinken. sj™m?,rgen om acht uur zijn de prin- vei-7Jl ®ftar§rlet en Marijke met haar van wST en met enige vriendinnen Soest jYprlnsessen Beatrix en Irene van Franw^rg Per yllcStuig naar Zuid- «nkrijk vertrokken. Een der permanente leden van de Veiligheidsraad is nationalistisch Chi na, de gezworen vijand van Moskou. In zijn nieuwe nota's noemt de Sov jet-leider nationalistisch China niet met name, doch hij merkt op dat het nut tiger zou zijn als premier Nehroe, de leider van een erkend vredelievend land. aan de vergadering zou deelne men dan een permanente vertegen woordiger ,,die in feite niemand ver tegenwoordigt". Volgens Khroesjtsjev dienen de be langhebbende Arabische landen de vergaderingen bij te wonen. Khroesj tsjev is het met de opvatting van pre mier Macmillan eens, dat men moet trachten tot een algemeen akkoord te komen en dat het niet de bedoeling is om bestaande meningsverschillen vast te stellen door middel van stem mingen over resoluties. De Sovjet-lei der meent voorts, dat naast de be sprekingen in de Veiligheidsraad niet- officiele bijeenkomsten van de rege ringsleiders moeten worden gehouden om zo snel mogelijk tot opbouwende besluiten ter versterking van de vrede te komen. De Gaulle voelt niet veel voor een topconferentie in het kader van de Ver enigde Naties. Nu Khroesjtsjev echter met een dergelijke gang van zaken instemt de Franse regering be reid deze nieuwe ïmstandigheden te bestuderen, aldus bericht Reuter. Er bestaat nog ltijd de mogelijkheid dat een topconferentie elders onder auspi ciën van de Verenigde Naties, zo heeft Persbureau in kringen die nauwe betrekkingen met De Gaulle staan, wordt gehouden. Volgens United Press International komt het voorstel van Khroesjtsjev erop neer, dat de Veiligheidsraad een subcommissie moet benoemen. Indië is namelijk in het geheel geen lid van de Veiligheidsraad; van de Arabische Het gebouw van de Verenigde Naties in New York. Op 7 en 8 juli j.l. werden aan een aantal postkantoren in Amsterdam, Haarlem, Leiden en nog enige gemeen ten in de omgeving van de hoofdstad, door een dame, die met een auto arri veerde cheques voor uitbetalingen van de Sociale Verzekeringsbank geïnd, welke steeds een bedrag vermeldden van ruim ƒ750,-. In totaal zjjn in die twee dagen dertig van deze cheques gepre senteerd bij de postkantoren. Volgens 't controlesysteem van de Sociale Verzeke ringsbank, dat in verband met de re cente zwendelaffaires bjj banken juist was geïntensiveerd, heeft het postkan toor bjj dit soort uitbetalingen reeds tevoren een duplicaat van de cheque ontvangen. Dit was ook bjj de boven vermelde uitbetalingen het geval. De dame was, volgens net signalement dat men uit de beschrijvingen van de ambtenaren heeft kunnen vaststellen, ongeveer 28 jaar oud, lang tussen 1.75 m en 1.80 m, slank en donkerblond. Zij sprak zeer beschaafd. Na ongeveer een week kwamen de betalingsbewijzen van de postkantoren terug bij de Sociale Verzekeringsbank. Toen viel het onmiddellijk op dat een dertigtal cheques dezelfde naam, maar steeds een verschillend postkantoor ver meldden. Controle in de boeken wees al spoedig uit, dat er cheques waren ver valst. HAMMARSKJÖLD landen heeft alleen Irak zitting en de erkenning van het nieuwe bewind door de Verenigde Naties is nog zwevende. In diplomatieke kringen in Londen ge looft men niet dat de topconferentie te New York reeds volgende week maandag kan beg'nnen. Macmillan vergadert op die d ~>.g in Londen met de premiers van Perzië, Turkije en Pakistan en de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dulles. Boven dien is een overleg met de overige NA- TO-landen gewenst alvorens de topcon ferentie een aanvang neemt. Als waar schijnlijke datum wordt thans in Lon den de éde augustus genoemd. Ove rigens neemt men in Washington en Londen wel aan, dat aan de door Khroesjtsjev gestelde voorwaarde dat Nehroe en de Arabische leiders aan het topoverleg deelnemen zal worden voldaan. Van binnenlandse zijde is niet veel druk op de Amerikaanse regering geoefend ten gunste van een topconfe rentie. De Amerikaanse publieke opi nie beschouwt een topconferentie als een hachelijke zaak. In Amerikaanse regeringskringen is dan ook te verstaan gegeven, dat in dien Khroesjtsjev naar het hoofdkwar tier van de Verenigde Naties te New York komt en dan de bijeenkomst tot een propagandavertoning poogt te ma ken, president Eisenhower de confe rentiezaal zal verlaten. Het noofii van dt Vmezolaansie re- geringsjunta, schout-bij-nacht Wolf gang Larrazabal, heeft generaal Josue Lopez Henriquez aangewezen als ter van defensie en daarmee een gemaakt aan de crisis, waaruit de nui- dige regering met een versterkt pres tige te voorschijn is gekomen. Het is duidelijk geworden, dal de meerderheid van net leger en nafe" noeg de gehele burgerbevolking achtei Larrazabal staan. In de middse werd een algemene staking gehouden als de monstratie van trouw aan zijn bewind. Vakbonds- en andere leiders riepen de bevolking herhaaldelijk via de radio op, deel te nemen aan de demonstratie, die maakte dat de crisis eindigde in vakan tiesfeer. Het Nederlandse motorschip Draka" dat dinsdagnacht bij Porkala, ten wes- ten va> Helsinki, aan de grond liep is woensdagavond door het bergingsvaar tuig „Hercules" weer vlot getrokken. De „Hercules" kon als gevolg van mist de 498 ton metende „Draka" woensdag pas bereiken. De Draka. die toebehoort aan de N V. scheepvaartbedrijf L. Davids, heeft een lek in de voorpiek opgelopen. Door pom pen hield men het schip, dat op eigen kracht achter de „Hercules" naar Hel sinki kon varen, drijvende. Men heeft de deklading evenwel over boord moeten zetten. Dr. Bela Fabian, de voorzitter van de vereniging van voormalige Hon gaarse politieke gevangenen, heeft gis teren te Genève meegedeeld dat 5.000 Hongaarse metaalbewerkers, die in 19d6, na de Hongaarse opstand, naar de Sovjet-Unie waren overgebracht, als „slavenarbeiders" in Mandsjoerije te werk zijn gesteld, waar zjj moeten helpen bij het verhogen van de staal- produktie. Volgens Fabian zijn na de opstand 75.000 Hongaren, onder wie velekin deren, naar de Sovjet-Unie weg gevoerd. Dr. Fabian zei ook nog dat er een proces tegen 103 Hongaarse intellec tuelen zou komen, „tenzij protesten der democratische machten dit wellicht weten te verhinderen". Hij wees in dit verband op het pro ces tegen de Hongaarse schrijver en journalist Gyula Obersovszky, dat gis teren te Boedapest zou beginnen. et is zeer de vraag, of de Verenig de Naties en het gemeentebe stuur van New York maandag aanstaande gereed zullen zijn voor een conferentie van regeringsleiders in de Veiligheidsraad. Er zijn wel reeds voor bereidingen getroffen, al hebben pre mier De Gaulle, premier Macmillan en president Eisenhower nog niet defini tief laten weten dat zij, na Khroesj- tsjevs aanvaarding van wat in hoofd zaak Macmillans voorstel is, maandag naar de Verenigde Naties zullen ko men. Het secretariaat schijnt gereed te zijn met zijn eerste voorbereidingen. Maar de Sureté Nationale, de FBI, Scotland Yard en de Russische MVD zullen over de veiligheidsmaatregelen willen onderhandelen. Er is reeds spra ke van, dat Amerikaanse mariniers ge bruikt zullen worden om een wijde af zetting rond het V.N.-hoofdkwartier te leggen. Er wordt al gepraat over een gedeeltelijke ontruiming van First Ave nue, vjjftien straatblokken van het V.N.-gebouw gelegen. Bovendien staat het nog niet vast, dat New York de ont moetingsplaats zal worden. In zijn ant woord zei Khroesjtsjev ook met Genè ve akkoord te kunnen gaan en van De Gaulle weet men dat hij bij voorkeur niet in New York zal komen, omdat een „topconferentie" daar volgens hem wel moet ontaarden in een soort pro- pagandameeting van de hoogste orde. Ook De Gaulle wil naar Genève. President Eisenhower daarentegen schijnt weinig voor Genève te voelen. Hij kan niet lang uit Washington ge mist worden, zjjn gezondheidstoestand zou niet gunstig reageren op de lange reis erheen, en de Amerikaanse rege ring schjjnt herinneringen aan „De geest van Genève" te willen vermij den. Wat de huisvesting van de delegatie betreft een kwestie die ook zeer be langrijk is heeft Arkady Sobolev, de Russische delegatieleider in de Vei ligheidsraad, gezegd, dat hij de Russi sche delegatie uitstekend kan onder brengen in de Russische ambassade en een buiten New York gelegen dépen dance ervan. En Khroesjtsjev kan heel goed besluiten, gaf hij te kennen, lie ver in een hotel te logeren dan in de ambassade. Hammarskjöld heeft reeeds met en kele voormalige voorzitters van de Algemene Vergadering over de proce dure overlegd. De oplossing gaat in de richting van een vergadering van de Veiligheidsraad tijdens welke een algemeen gehouden probleemstelling, zoals „het probleem van het Midden- Oosten" op de agenda wordt ge plaatst. Dan kan een bijzondere sub commissie worden benoemd met als leden Engeland, Frankrijk, Amerika, Rusland, Libanon, Jordanië en de Verenigde Arabische Repu bliek, de „belanghebbende staten" uit de nota van Khroesjtsjev. Die subcommissie zou dan kunnen vergaderen en de regeringsleiders zou den gelegenheid hebben de bijeenkom sten bij te wonen. In een dergelijke sub commissie zou geen stern-procedure gevolgd behoeven te worden, zodat een aanbeveling slechts met algemene stem men kan worden aangenomen. Deze or ganisatie ligt in de lijn van de door Macmillan en Khroesjtsjev aangeduide voorwaarden en bovendien zou Rusland niet met nationalistisch China hoeven te vergaderen. Het secretariaat heeft zorgen. Want Japan, lid van de Veiligheidsraad, is tegen deelneming van Indië aan het „topoverleg". En de kwestie van de ge loofsbrieven van de Iraakse delegatie leden mannen van voor en van na de revolutie is evenmin opgelost. Arkady Sobolev vertelde gisteravond, toen hij met een groep journalisten een cocktail-party op touw had gezet, dat het allemaal niet zo formeel hoeft. Een delegatieleider van de betrokken lan den zou de bijzondere zitting van de Veiligheidsraad bijeen kunnen roepen, „En dan gaan we met z'n allen naar boven". Sobolev doelde op het kantoor van Hammarskjöld op de 37ste verdie ping, waar men ongestoord zou kunnen confereren. De Amerikaans-Hongaarse federatie, een organisatie van politieke vluchtelin gen, is ook plannen gaan opstellen. Het is de bedoeling Khroesjtsjev in New York te verwelkomen met een demon stratie van zijn politieke tegenstanders. Hongaren, maar ook anderen die ge vlucht zijn voor de communistische ter reur, zouden een daverende manifesta tie willen organiseren, een betoging die aan duidelijkheid en kracht niets te wen sen overlaat. „Iedere Hongaar zal zijn plicht kennen", zei een van de bestuurs leden. De Liga van Joden in de Verenigde Staten heeft verklaard, dat Khroesjt sjev verantwoordelijk is voor de mas samoorden in de Okraïne en een ver klaard anti-semiet is. „Er is geen enke le reden waarom Amerika Khroesjtsjev zou hoeven verwelkomen", aldus de verklaring van de Liga. „Zo min als Amerikanen Hitier hoefden toejuichen hoeven zij het Khroesjtsjev te doen". Bij het onderzoek ging uiteraard de eerste aandacht van de politie naar de r'deling controle van de boekhouding var de bank, waar het uitbetalingssys teem geheel bekend is. De fraudeur moet op de hoogte zijn geweest van alle controles, want hij of zij is met grote behendigheid tussen de klippen door gelaveerd. Men houdt echter ook rekening met de mogelijkheid, dat de blanco cheques gestolen zijn. Van de Amerikaanse proefbasis te Cane Canaveral is gisteren weer een „Thor-Able"-raket gelanceerd met een muis in de neuskegel, aldus meldt Reu ter. De raket zou een afstand van 9.600 kilometer moeten afleggen. De lance ring is vlot verlopen. De vraag is nu of men er in zal slagen de neuskegel met de muis terug te vinden. De vorige keer, dat men een dergelijke proef nam, op 9 juli, is men daarin niet ge slaagd. De witte muis in de neuskegel, „Wickie", is een zusje van „Mia", die de reis van 9 juli heeft meegemaakt en die niet is teruggevonden. „Wickie" zit opgesloten in een speciale houder, met voldoende zuurstof, eten en water voor zes weken. De hartslag van „Wickie" wordt tijdens de reis door speciale in strumenten gemeten, een radiozender in de raket seint deze gegevens uit. (Van onze correspondent) Als het nu niet afgelopen is gaan jullie naar Nieuwersluis, zo dreigde de commandant van een bataljon infanterie, een kapitein, twee van zijn man schappen. De kapitein zei hiermee teveel. Of een militair naar het gevrees de strafkamp Nieuwersluis gestuurd zal worden, heeft namelijk slechts de krijgsraad te beslissen. Maar dat konden de soldaten niet weten. Zij schrok ken wel van het dreigement en omdat ze het toch niet erg beviel in de com pagnie reeds geruime tijd heerste er tussen de kapitein en de soldaten in kwestie, de negentienjarige A. B. uit Delft en de twintigjarige H. G. K. uit Amsterdam, een gespannen verhouding besloten ze maar weg te gaan. Beide jongelui hadden nogal eens moeilijkheden in dienst en regelmatig moesten ze dan ook de order „Op rap port" aanhoren. Tot een uitbarsting kwam dit alles toen soldaat K. zijn com mandant tijdens een bivakoefening een klap in het gezicht gaf. K. kon slecht lopen en een militaire arts had hem het advies gegeven niet meer dan acht kilometer per dag te lopen. De kapi tein had het recht van het doktersad vies af te wijken en deed dit dan ook. Hij nam K. toch mee op een mars van twintig kilometer. Na de mars kon K. zich niet meer beheersen en gaf de kapitein een klap in zijn gezicht, in plaats van verstandig een beklag te schrijven. Dit geval van insubordinatie zou te zijner tijd voor de krijgsraad ko men, maar in afwachting daarvan ver oorzaakten beide militairen nieuwe moeilijkheden, zodat ze steeds opnieuw bij hun commandant op het matje moesten komen. Bij een van die gele genheden dreigde de kapitein met Nieuwersluis. B. en K. besloten daarop te deserte ren. Aan een ieder die het horen wil de vertelden ze, dat ze niet van ver lof terug zouden komen. Maar och, er wordt zoveel gezegd in een kazer ne. Het is niet zo verwonderlijk dat er aan hun woorden niet veel aandacht werd besteed. Wat hun kameraden van het geval wisten, zal wel nooit bekend worden. Zij immers moeten wel geweten hebben, dat B. en K. hun woorden waar zouden maken. De laatste dag voor het verlof verdeelde B. nota bene zijn hele uitrusting on der zijn vrienden. Zo gingen de twee 6 juni j.l. met verlof en sindsdien zijn beiden spoor loos. De verontruste ouders stelden zich, toen hun zoons niet van verlof thuis kwamen, met de kazerne in ver binding en later met de militaire po litie. Al het speurwerk is echter te vergeefs geweest. Omdat het moge lijk is dat de militairen naar Ham burg gegaan zijn en daar een schip gevonden hebben werd ook Interpol ingeschakeld. Alle pogingen om, na hetgeen er be kend raakte, de kapitein te spreken te krijgen, liepen op niets uit. Vele tele foongesprekken met de kazerne lever den slechts de mededeling van de waar nemend compagnie-commandant op, dat hij niet wilde mededelen waar de kapitein verbleef. Ook wilde deze of- Actve rtentle Weerdienst London «eint Komende dagen 's middags over drijvende wol kenvelden, maar overigens mooi, droog en warmer. ten serviel vin de gezamenlijk* brouwers van het besta Naderlandse biar. een reis van Win binnen 8 dagen! Schrijf op briefkaart hoeveel mm neerslag en hoeveel uur zonneschijn u voor a.s. zondag verv/acht. Stuur aan 'Het bier is weer best'. Postbus 2200, A'dam. Briefkaarten moeten uiterlijk vrijdag gepost zijn. Wie het dichtst komt bij meting De Bilt (gemeten te De Bilt) wint 1000 gulden vakantiereis. (Bij meer goede voorspellingen wordt deze prijs gedeeld. Beslissing van het C.B.K. Is bindend. Correspondentie niet mogelijk). Bovendien zijn er 100 troostprijzen (doosjes bierglazen). Vorige zondag: 5,1 uur zon. 7.1 mm neerslag. 2 prijswinnaars: A. J. Kooij. Korenbloemstraat 16. Utrecht W. Bekkers. Betuwestraat 11. Tilburg. WAT IS IMC0ST International Meteorological Consultant Services: weerkundigen, die het weer voor de geallieerde operaties voorspelden. VAN ONZE REIZENDE ROELAND San Francisco - Groot feest hier: 25 jaar geleden werd de drooglegging opgeheven. Bier is nu de meest gedronken (licht-alcoholische) drank van de U.S.A.! (De Amerikaanse vrouwen nemen 22 van het bierverbruik in de U.S.A. - genietend - voor haar rekening). TERRAS-SCÈNE Hij: 'Bier!' Zij: 'Bierf Ober: 'B.l.b.v.b. ficier het huis- of kwartieradres van zijn commandant niet meedelen. Een andere militair kreeg kennelijk genoeg van het eindeloos lijkende tele foongesprek: hij eindigde plotseling en bars met de mededeling: „U kunt de kapitein niet spreken. Hij is niet thuis in Den Haag en ook niet op zijn kwar tieradres in Assen. En hij is beslist niet te spreken te krijgen". De atoomgeleerden uit Oost en West die in Genève een studie maken van methodes waarmee kernontploffingen ontdekt kunnen worden hebben giste ren het tweede belangrijke besluit van hun conferentie genomen, aldus meldt U.P.I. Zij hebben besloten het verza melen van radio-actief materiaal, dat ontstaat bij een kernontploffing, aan te bevelen als een bruikbare methode. De acoustische method, is ook reeds aanbevolen. Betreffende twee andere methodes, het registreren van aard- en elektromagnetische schokken, zijn voorlopige samenvattende conclu sies nog in studie. Als laatste staat nu op de agenda van de conferentie het bestuderen van „andere mogelijke methodes". De Rus Dr. Owsei Leipoenski heeft hierover gisteren het eerste rapport uit gebracht. „We blijven voortgang ma ken", was het enige commentaar dat de geleerden willen geven. De Russi sche politieke waarnemer Tsarapkin opperde als mogelijkheid, dat de con ferentie binnen een week afgelopen is. Anderen noemen 1 augustus als mogelijke slotdag van de besprekingen. Advertentie BARIEUOrIsSTR™HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM Ta. 717162 Verwachting tot vrijdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Overdrijvende wolkenvelden en bijna nergens buien meer. Matige, langs de Waddenkust aanvankelijk nog krachtige wind tussen noord west en west. Iets minder koud. Zon: 4.50-20.42. Maan: 15.52-0.17. Morgen vrijwel geen buien en zon nige perioden. Matige wind uit weste lijke richtingen. Iets minder koel. Over dag 17 tot 18 graden C. Zeewater 16 graden C. max oeersL StatloD Weei temp. algeL giste reo 24 uur Helsinki regen 12 1 slucKnuiin geheel bew. 18 1 Oslo zwaar bew. 18 12 Kopenhagen licht bew. 18 4 Londen onbewolkt 18 0 Amsterdam licht bew. 17 0.4 Brussel onbewolkt 18 0.2 LuxemOurt zwaar bew. 15 4 FartH licht bew. 19 4 Nice onbewolkt '24 0 üeriyD onbewolkt 20 1 frankhui licht bew. 20 0 München regen 18 9 Zürich regen 18 5 Genève regen 19 4 L>jcarno half bew. 25 0 Wenen regen 19 6 innsDruck zwaar bew. 21 0.T

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1