MY MAN GODFREY Dik Trom nu 2 augustus in Bloemendaal PASTOOR D. DE WIT TOT HERDER NIEUW-VENNEP GEÏNSTALLEERD In Groenendaal-toernooi komt thans tekening Van Berckel klopt Goudsmit IN SANTPOORT STAAT EEN ZEER MODERN BOLLENBEDRIJF Bijna de helft van vloer oppervlakte bestemd D Aardige filmcomedie Liebe, jazz und Ubermut De koning der raketmannen Scampolo Lopen of liften Prolongaties en reprises Zomer-academie voor Orgel gesloten „Ik kom met groot vertrouwen en blijdschap99 Een Paul Klee voor één gulden Hyacinten voor Kerstmis Studio AGENDA Roxy garage den hout SLEUTEL WEG? ALS U ar 1 v. Em pelen 34 graden Koelen versnelt de bloei Eén ketel ZATERDAG 26 JULI 1958 PAGINA 2 Films: Diversen Apotheken en dokters- diensten Haarlem Aerdenhout Bloemendaal Heemstede Overveen Bennebroek Lisse Hillegom Voorhout Haarlemmermeer Noordwijkerhout Santpoort Frans Hals Rembrandt PRIJSVERLAGING RENAULT „VIER" Standaard Van 4740.naar 4490. Bloemenweek Cinema Palace Muziek T entoonstellingen Films Burgerlijke Stand Haarlem „DE SLEUTELSPECIALIST" Geslaagden r.-k. U.L.O.- school Koningstraat te Haarlem VAKANTIE. SPELEN In Haarlemse katholieke speeltuinen R.-k. Handelsavondschool te Haarlem ZANDVOORT RADIO MOORS Oneerlijke dienstbode Zomerkermis in Zandvoort Galerie Espace tot eind augustus gesloten Orgelbespeling Twintig Jaar zijn voorbijgegaan se dert de eerste versie van My man Godfrey. Is de tweede versie, ditmaal van Henry Koster, bepaald minder geestig? Het is moeilijk uit te maken, maar het is wel zeker dat de film wat tegenvalt. Zeker, men schiet van tijd tot tijd wel in de lach om de geestige situaties en gesprekken, de typering is goed getroffen. Maar is dit flitsend filmspel, is hier sprake van een tref zekere regie? Henry Koster heeft aan het verhaaltje niet veel inspiratie op gedaan. Het is anders aardig genoeg. Een schandelijk verwende miljonairsdochter slaat eens aan de waterkant van New York een „zwerver" aan de haak, die zij mee naar huis neemt als triomf in een zonderlinge weddenschap. De ongeschoren man voelt zich in het extravagante gezelschap weinig op zijn CINEMA-PALACE: Lopen of liften, a. L 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Iedere ochtend: Vakantie Jeugdprogram ma Tom en Jerry Festival; 10.30 uur. FRANS HALS: Liebe, Jazz und Ubermut, alle leeft.: 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Di. 2.30, 8 uur. LIDOUnd Abends in die Scala, a. 1. (tweede week). 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Za.-avond: Het begon in Partis, 18 jaar. 1130 uur. UJXÓR: Paris Holiday, alle leeft. (tweede week); 2, 7, 9.15 uur. Za. en zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Iedere ochtend (beh. zo.): Trouwe ka meraden, a. L; 10.30 uur. MINERVA: Tm. zo.: Zoek het maar uit, alle leeft. Za. 2.30, 7, 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 U. Ma. tm. do.: Lassy's grote avontuur, alle leeft., 2.30 uur. Ma. en di.: Als de dauw hangt, komt er regen, str. volw.; 8.15 uur. Wo. en do.: La Strada, 18 jaar; 8.15 uur. REMBRANDT: Scampolo. 14 2. 4.15, 7, (.15 uur. Iedere ochtend (beh. zo.): Montagnes Jeugdvariété; 10.30 uur. ROXY: De koning der raketmannen. 14 J.; 7, 9.15 uur. Watt en Halfwatt op avontuur, a. L; 2.30 uur. Zo. 2, 4.15 uur. STUDIO: My man Godfrey, a. L; 2.15, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Iedere ochtend (beh. zo.)Vakantiepro gramma, a. 1.; 10.30 uur. Zaterdag 28 Juli Openluchttheater, Bloemendaal, 14.30 uur: Extra kindervoorstelling: Dik Trom, de held van het circus. Raadhuisplein, Zandvoort, 20.30 uur: Ju bileum-optreden van de Tirolerkapel uit Haarlem, m.m.v. Johnny Jordaan. Zondag 27 juli Openluchttheater, Bloemendaal, 15 uur: Concert door het Amerikaans koor van het Skidmore College. Openluchttheater, Bloemendaal, 20 uur: Optreden van de folkloristische zang- en dansgroep „Les Trétaux du Pont" uit St.- Chartier (Frankrijk). Maandag 28 juli Grote Kerk, Haarlem, 15.30 uur: Beiaard- bespeling door Arie Peters, stadsbeiaardier. Apotheken: Frans Hals-Apotheek, Frans Halsplein 1, tel. 11180; Apotheek Buzink, Lange Veerstraat 19, tel. 11000. Doktersdienst: Men belle de fa. Mathot, tel. 11990. Tandartsen: G. A. Lamp, Zijlweg 78, Haarlem, tel. 14395. Dierenartsen: J. Westerman, Leldsevaart 74. Haarlem, tel. 12111. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, tel. 13863. Ziekenvervoer: G.G.D., tel. 14141; Mar griet, Turfmarkt 10 rd., tel. 21400. Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206—208, Heemstede, teL 38320. Doktersdienst: W. E. Ulrici, Spiegelen- burghlaan 20, tel. 27888. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Dierenartsen: Zie onder Haarlem. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, zie onder Haarlem; Witte Kruis: H. J. G. Lugthart, Anjelierenlaan 5, tel. 26876. Apotheken: Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, tel. 57903; Apotheek De Wiide, Broekbergenlaan 42, Santpoort- Dorp, tel. 02560-8284. x Doktersdienst: J. H. M. Egberts, Zuider Stationsweg 12, teL 57458. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Dierenartsen: Zie onder Haarlem. Wijkverpleging.Wit-Gele Kruis, zie on der Haarlem; Witte Kruis: J. Th. Odinot, Rustenburgerweg 16, teL 52129. Apotheken: Zie onder Aerdenhout. Doktersdienst: A. G. Degenaar, P. de Hooghstraat 11, tel. 35008; G. S. Nout, Camplaan 20, tel. 38763. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Dierenartsen: Zie onder Haarlem. Apotheken: Zie onder Bloemendaal. Doktersdienst: J. A. Hollander, Zijlweg 17, tel. 11431. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Dierenartsen: Zie onder Haarlem. Wijkverpleging: Zie onder Bloemendaal. Doktersdienst: Dr. F. de Graaf, Rijks straatweg 53, tel. 02502-300. Wijkverpleging: W. Stuiver, Eikenlaan 1, tel. 02502-618. Doktersdienst: H. A. Holl, Veldhorst straat 50, tel. 3155. Doktersdienst: A. van der Kaaden, Hoofd- «traat 14, tel. 5114. Apotheken: W. Bal, Hoofdstraat. Hille gom. Doktersdienst: H. Walenkamp, Warmond, tel. 01711-220. Doktersdienst: Hoofddorp-Vijfhulzen: Bult, tel. 02540-6320. Nieuw-VennepAbbenes: Nugteren, tel. 02546-220. Badhoevedorp- Sloten: Den Ouden, tel. 02968-2368. Sloten: Den Ouden, teL 02968-2368. Doktersdienst: A. G. Th. van der Lugt, Hoogduinweg 20, De Zilk, tel. K 2520-5707. Artsen: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant poort, tel. K 2560—8310. Apotheken (ook nachtdienst): Apotheek De Wilde. Broekbergenlaan 42, Santpoort, tel. K 2560-8284. en Bloemendaalse apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal. tel. K 2500-22181. plaats en hij wil gauw de plaat poetsen. Maar hij heeft buiten het meisje gere kend. Zij biedt hem een baan aan als butler, en de man Godfrey neemt deze job aan, omdat de vreemde fami lie hem eigenlijk wel wat fascineert. Hij ziet haar dwaze gewoonten, voldoet aan haar zonderlinge grillen en be merkt al spoedig dat successievelijk de dienstbode, de jongste en de oudste dochter verliefd op hem worden. De laatste is eigenlijk meer jaloers. Zij denkt een verdenking van diefstal te kunnen ensceneren, maar dat valt haar niet mee. De politie is er echter aan te pas gekomen en dat heeft voor God frey de consequentie dat hij zijn biezen moet pakken, Amerika uit, hij is een verdwaalde Oostenrijker die illegaal in de Staten is gekomen. Intussen heeft hij met zijn goede manieren de fami lie voor zich ingenomen; hij weet door zijn relaties de pater familias van een dreigend bankroet te vrijwaren en tot slot trouwt hfl nog de jongste dochter. Een vlot en ook leuk gegeven, dat met de aanduiding spiritueel beslist te veel eer zou worden verleend, maar dat toch de basis kan vormen voor een amusante comedie. De film draait in Studio voor alle leeftijden. De amusementsfilm, die deze week in Frans Hals draait, is geknipt voor de vakantie. „Liebe, jazz und übermut", de titel geeft al aan, dat de Duitsers er een prentieloze, maar daarom des te aantrekkelijker rolprent van hebben ge maakt. Een nogal onnozel verhaaltje, waarin de liefde uiteraard de hoofdrol speelt, wordt rijkelijk gelardeerd met goede jazzmuziek door het orkest van Kurt Edelhagen, die juist dezer dagen van zich doet spreken in ons land. Ver der wordt er wat gedanst en gezongen, onder meer door een vitale Broadway- star, die goed uit haar vet komt. Lief hebbers kunnen er ook genieten van het expressieve spel van de blijkbaar on verwoestbare Grethe Weiser. Een film voor alle leeftijden. Roxy brengt zijn publiek deze week 's avonds de scienc-fiction film „De Koning der Raketmannen", waarin ver teld wordt hoe een geleerde de strijd opvat tegen een professor wie de machts wellust in zijn hoofd geslagen is. Een heftige strijd ontbrandt tussen de ge leerde en de professor, ieder met hun medewerkers. De geleerde maakt gebruik van een apparaat waarmee hij zichzelf tot een raket maakt, maar hij kan des ondanks niet verhinderen, dat de machts wellusteling een allesvernietigend wa pen in handen krijgt. Heel New York stort inee.., maar de misdadiger wordl gestraft. Het verhaal is in hoge mate sensationeel, onwaarschijnlijk zelfs maar als film doet het het goed. Onder ui terste spanning brengen de makers de bezoekers naar het gruwelijke einde, dat toch hoopvol is. Wie veertien jaar of ouder is, kan Roxy gaan bezoeken maar hij moet wel over een degelijk stel zenuwen beschikken. In de middaguren gaat het er heel wat rustiger aan toe, want dan brengt hetzelfde theater een vakantie programma met Watt en Halfwatt als hoofdfiguren. De film is niet nieuw meer, maar men kan er toch zijn plezier aan beleven. Alle leeft. Advertentie Brandstof 1 L. op 17 K.M. Vier portieren. (Veilig!). 6 maanden garantie incL arb.loon. Prima verwarming in prijs begrepen. Wie fysiek niet in staat is een reis te maken naar het betoverend mooie eiland Ischia in de golf van Napels kan het door een Duitse bril bekijken in de film „Scampolo", die deze week in Rembrandt gedraaid wordt. Hfl moet dan Romy (Sissi) Schneider voor lief nemen en dat is ze ook wel voor zoetekauwen. Romy is ditmaal ook na- ief, maar tevens arm en alleenstaand en ze wordt verliefd op een architect, die aan een grote prijsvraag deelneemt. Het verhaaltje is wel te genieten, al had het wat korter gekund. De film makers hebben blijkbaar niet veel op met het touringcar-tourisme, want daarmee wordt nogal de spot gedreven. De Italianen komen er ook niet erg best af en soms lijkt het wel wat op persoonlijke rancune van de regisseur. Maar dat alles doet niet veel af aan de spectaculaire kwaliteiten van de film, die toegankelijk is voor hen, die ouder dan 14 jaar zijn. Gene Kelly, een Amerikaan die al een grote faam heeft in de filmwereld, is onverbrekelijk verbonden met de film „Lopen of liften", die deze week in Ci nema Palace draait. Hij is zowel produ cer, als regisseur en speelt bovendien de mannelijke hoofdrol. Hij is een Ame rikaanse business-man", die voor za ken naar Frankrijk is gekomen en zijn zoontje naar een Zwitserse school heeft gestuurd. De jongen weet te ontsnappen en gaat op zoek naar zijn vader, die hij in Parijs weet. Hij wordt tijdens zijn ontsnapping ingehaald door een meisje, dat erg aan hem gehecht is en dat haar moeder wil opzoeken. Liftend en lopend trekken de twee naar Parijs, maar in tussen verkeren de beide ouders, die beiden getrouwd geweest zijn, alleen op de wereld staan, in de grootste onge rustheid. Het loopt natuurlijk goed af, maar de manier waarop dat gebeurt biedt tal van amusante gebeurtenis sen. Een gezellige film die iedereen kan gaan zien. In Luxor kan men deze week nog eens een keer genieten van „Paris Ho liday", waaraan Bob Hope en Fernan- del meewerken, merikaans amusement voor alle leeftijden. Lido prolongeert het optreden van Catherina Valente in „Und Abend in die Scala". Ook amu sement en ook voor alle leeftijden. In Minerva draait tot en met morgen avond de Norman Wisdom lachfilm „Zoek 't maar uit". Voor alle leeftij den. Maandag- en dinsdagavond wordt „Als de dauw hangt komt er regen" weer eens vertoond. Voor strikt volwas senen. Woensdag en donderdag keert er de zeer goede film „La Strada" terug. oor 18-jarigen. Van maandag tot en met donderdagmiddag wordt in Minerva de dierenfilm „Lassies grote avontuur" vertoond, die voor alle leef tijden toegankelijk is. Dinsdag 29 juli Burgerzaal Stadhuis: Opening Bloemen tentoonstelling. 4 uur. Tentoonstelling is tot en met zaterdag 2 augustus dageliiks geopend van 10 uur tot 23 uur. Stadhuisplein, 7 uur: Gymnastiekdemon- stratie door dames- en herenkorpsen van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond. Schuttersveld, 22.30 uur: Bloemenvuur- werk. Donderdag 31 juli Kinderbloemencorso. RouteKaasmarkt - Pelikaanstraat - Haarlemmerstraat - Kort Rapenburg - Breestraat - Gangetje - Bo termarkt - Stadhuisplein. 8 uur. Vrijdag 1 augustus Stadsgehoorzaal, 8 uur: Opera Italians. Fragmenten uit bekende Italiaanse opera's. Zaterdag 2 augustus Rijnsburg's Bloemencorso. Vertrek van Stationsplein ongeveer half vier. Om onge veer half negen avondroute van het corso langs de Leidse Singels. De Lakenhal: Werken van A. H. Bakker Korff. T.m. 15 sept. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Japanse penseeltekeningen. T.m. 12 okt. Burgerzaal StadhuisBloemententoon stelling. Tan. 2 aug. LUX: Droomeiland. Een romantische film in kleuren met Romy Schneider. Alle leeftijden. Dag. 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2.30, 4.45, 7, 9.15 uur. LIDO: Jantjes tegen wil en dank. Een ge zellige Franse filmkomedie met Jean-Marc Thibault. Alle leeft. Dag. 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2.30, 4.45, 7, 9.15 uur. CASINO: Sissi, keizerin en moeder. Het derde deel van de beroemde Sissi-serie met Romy Schneider. Alle leeft. Dag. 2.30. 7, 9.15 uur. Zo. 2.30, 4.45. 7, 9.15 uur. TRIANON: The bridge on the river Kwai. De vele malen bekroonde oorlogsfilm ls opnieuw geprolongeerd. 14 jaar. Dag. 2 en 8 uur. Zo. 2, 5, 8 uur. REX: Stan Laurel en Olivier Hardy bij de luchtbescherming. Een dolle filmklucht van het beroemde lachduo. Alle leeft. Dag. 2.30, 7.15, 9.15 uur. Zo. 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 uur. BEVALLEN van een zoon: E. W. W. dtolk-Janssen, J. M. S. Jansen-Zeepvat, C. A. Al. van Duuren-Dijkzeul, P. T. Hendriks-Turkenburg, W. Glijn-Ock- huizen. Van een dochter: M. J. E. Schnellen- Pronker, 2 d., C. M. Lieth-Seijsener. OVERLEDEN: K. Kraaibeek-Parage- ninks, 56 j„ Delftlaan; J. Bakker, 53 j., Gasthuisvest; P. Sminia, 55 j., Gen. de la Reijstraat; J, M. Spreij, 2 w., Z.B. Spaarne t.o. Schalkw.str.; I. Hubregt- sen, 56 j„ Lod. van Deysellaan. ONDERTROUWD: P. C. J. van der Goes en C. M. J. van Holstein. GEHUWD: C. A. van de Stolpe en D. J. Horst, J. J. Veltkamp en T. C. Koning, P. Harskamp en M. Swart, P. Antonisse en C. van Arum. RECTIFICATIE ONDERTROUWD: G. J. Cliteur en E. J. S. Mulder. De voorstelling, speciaal voor de kinderen van onze abonnees, van het spel „Dik Trom" in het Bloemen daalse openluchttheater moest we gens het ongunstige weer worden afgelast. De voorstelling gaat nu zaterdagmiddag 2 augustus, even eens om half 3. Uiteraard behouden de kaarten, die uitgegeven zijn, hun geldigheid. Met een receptie in de sfeervolle ka mer van Burgemeester en Wethouders van Haarlem is gistermiddag de Haar lemse Zomeracademie voor orgel be sloten. Namens het gemeentebestuur ontving de gemeente-secretaris, mr. H. E. Phaff, de deelnemers en genodig den. Namens de docenten waren er professor Anton Heilier uit Wenen en mevrouw Marie-Claire Alain uit Parijs. Mr. Phaff wees er in een korte toe spraak op, dat het aantal deelnemers dit jaar, nu de academie voor de vierde achtereenvolgende keer gehou den werd, groter is geweest dan ooit tevoren. De cursisten hebben er vele persoonlijke contacten kunnen leggen, hetgeen voor hun ontpooiïng gunstig kan zjjn. De gemeente-secretaris dank te in het bijzonder de docenten voor hun medewerking aan het welslagen van de academie. Dr. J. F. Obermayr sprak namens de organisatoren van de zomer-acade mie een woord van dank tot het ge meentebestuur en de docenten. Voor het volgend jaar is reeds een interessant programma gemaakt. De atmosfeer in Haarlem is bijzonder gunstig voor de orgelkunst. De spreker sprak de hoop uit, dat het Müller-orgel vügend jaar in betere staat zal verkeren. Tenslotte sprak nog een der cursisten zijn dank uit voor de gastvrijheid en voor de goede zorgen van leraren en or ganisatoren. Advertentie LANGE VEERSTRAAT 10 TEL 11493 Voor het Mulo-examen r.-k.ulo-school, Koningstraat te Haarlem slaagden de dames: Mary Boeree (tevens midden standsdiploma), Ria Bruschke, Agnes Lamp, Ria Bulters (m.d.), Babs van Galen (m.d.), Ria Heemskerk (m.d.), Trudi Gouwenberg (md.), Erna Haver kamp (m.d.), Nel van Kuyeren (m.d.), Hans Kuypers (m.d.), Jo ke Bulters (m.d.), Anneke Nanne (m.d.), Gertraud van Meurs (m.d.), Henny Milatz (m.d.), Mieke Nicolaas, Ans Ooms (m.d.), Ineke Penn (m.d.) Ti neke v.d. Pol, Vera Pronk (m.d.), Ger- da Riensstra (m.d.), Lyda Schuit, Car- la Smakmar, (m.d.), Wil Rosen (m.d.), Anja Schrama (m.d.), Hanneke Schreu- der (m.d.), Henny Weisscher (m.d.), Annelis Winthorst (m.d.), Vera Wijn gaarden (m.d.), Corrie van Staveren (m.d.), Noortje Tijssen (m.d.), Elly de Wit (m.d.), Gemma Bende (m.d.), Ma rijke Clignett (m.d.), Ria van Dam (m.d.), Marianne Doodeman (m.d.), Els van Draayen (m.d.\ Lia Dudink (m.d.), Willv Grol (m.d.), Bep Hartog (m.d.), Hortense heems, Ellen Honcoof, Loes de Henlenaar, Lenneke van Loon (m.d.), Jeanne Meiman (m.d.), Hennie Punt- man (m.d.) en Annie Reichwein (m.d.). Gisteravond is pastoor D. de Wit door denken G. P. A. Alkemade, van Hoofd dorp tot pastoor geïnstalleerd van de parochie van O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen te Nieuw Vennep. De nieu we herder werd aan de grens van het dorp ontvangen door kapelaan M. Wel ling en het Kerk- en Armbestuur. Toen pastoor de Wit arriveerde zette zich een opgewekte stoet in beweging. Voor af ging het muziekkorps Irene, ge volgd door gidsen, kabouters, en jon gens en meisjes van de gymnastiek vereniging. Aan het kerkportaal werd de nieuwe pastoor verwelkomd door kapelaan Welling. „Als mensen van geloof en vertrouwen weten wij, dat door de bis- Het programma van de diverse eve nementen, in- of uitgaande van de. katholieke speeltuinen in Haarlem voor maandag 28 juli luidt: KINDERVREUGD, G. van Bouil lonstraat: „Het zilver van de Pharao", toneelvoorstelling op de speeltuin door de toneelgroep Arena om tien uur. De tuin is ver der in de morgen gesloten. DON BOSCO, Phoenixstraat: To neelvoorstelling op de speeltuin door de groep Arena „De reis naar Bombola" om half drie. De tuin is 's middags gesloten. ZAANENOORD, Zaanenstraat: Spel op de eigen tuin. NOORDERVREUGD, Ambachtstraat: Toneelgezelschap Arena met „Het zilver van de Pharao" op de eigen tuin om half drie. De speeltuin is 's middags gesloten. HOF VAN EDEN, Geusevesperstraat: Voorstelling op de eigen tuin van „De reis naar Bombola" door het toneelgezelschap Arena om tien uur. De kleutertuin is deze mor gen gesloten. Aan de r.-k. Handelsavondschool te Haarlem slaagden dit jaar voor het praktijk-examen van de Nederlandse associatie: Voor boekhouden 13 leerlingen: Net tie van Beek, Ida Boilerman, Peter Beelen, Piet v. d. Burgt. Wil Dorren, Stef Hollander, Johan Kuyk, Ineke Leemreize, Hein Leloux, Henk Moors, Hans Terhorst, Frans Versteeg, Trees de Wolf. Voor Engelse Handelscorr. 7 leerlin gen: Annie Dobbe, Rob Eldering, Loeki Jore, Hans In der Rieden, Joop Roh- ling, Johan Trentelman, Peter Versteeg. Voor Nederl. Handelscorr. 7 leerlin gen: Coby Bierman, Elly Buys, Loeki Jore, Wim de Rooij, Johan Trentelman, Peter Versteeg, Henk Vogel. Advertentie Van ouds bekend. Tel 14609 Officieel Phiiips-reparateur Kruisstraat 38 - Haarlem De Zandvoortse politie heeft een 22- jarige dienstbode aangehouden, die be kend heeft ten nadele van haar werk- geeftser, die een kamerverhuursbe- drjjfje heeft, 25 te hebben ontvreemd. Van badgasten, die in hetzelfde huis ka mers gehuurd hadden, had zij DM 50 ge stolen. De traditionele zomerkermis in Zand voort wordt gehouden van zaterdag 26 juli tot en met zondag 3 augustus. Op het terrein aan de Herenstraat, bij het eindpunt van de autobusdienst worden reeds talrijke kermisattracties opge bouwd. schop Jesus Christus u heeft aangewe zen als onze herder en vader. Wij zjjn niet als wezen achtergebleven. Door het geloofsbesef zijn wij dankbaar voor uw komst. Dit zal alle dagen voortleven als u het offer van Jesus Christus viert, dat uw voorgangers ons op zo mooie wijze hebben leren vieren." Pas toor de Wit richtte zich nu in een kort woord tot zijn parochianen. ,,Ik weet zeker, dat u gisteren zeer bedroefd was, toen pastoor Brans heen ging. Ik heb pastoor Brans zeer goed gekend, daar ik hem verschillende malen ben opge volgd. Ik ben bljj, dat u bedroefd bent, omdat u aldus uw getrouwheid aan uw herder toont. Daarom vertrouw ik, dat u ook mij trouw zult zijn. Ik kom met groot vertrouwen en blijdschap naar Nieuw Vennep." Daarna betraden priesters en gelovi gen het kerkgebouw, waar deken Al kemade van Hoofddorp de installatie verrichte. Hij werd hierbij geassisteerd door kapelaan Welling en de neomist D. de Wit, een neef van de nieuwe pastoor. In zijn toespraak noemde de deken de gelovigen van Nieuw Vennep een volk van geloof. In hun pastoor moes ten zjj vooreerst de priester zien, de door God gezondene en afgezant van Jesus Christus, de uitdeler van Gods geheimenissen en hun nieuwe herder. ,,U zult in uw pastoor een beminne lijke en goedhartige man ontmoeten". De deken spoorde aan de pastoor in eerbiedige gehoorzaamheid te volgen. Bovenal moesten de gelovigen niet ver geten voor de pastoor te bidden. Ver volgens wenste hij pastoor De Wit geluk met zijn mooie parochie. Met de op wekking „Draagt elkanders lasten" ver zocht deken Alkemade de gelovigen er steeds zorg voor te dragen de schulden last van de nieuwe kerk te helpen ver lichten. Hierna ging de deken over tot de installatie. In tegenstelling met het gewone gebruik las hij een pauselijke benoemingsbrief voor, daar zowel de opvolgers van mgr. Nolet als die van pastoor Brans door de Paus benoemd zijn, omdat de vorige herder van Pe trus en Paulus te Amsterdam als ge heim kamerheer een plaats vacant liet, waarover slechts Rome beschikt. Advertentie plannen hebt om uw tuin te laten aanleggen of te veranderen dan is het nu de beste tijd voor en be spreking. Daarvoor zullen wij gaarne bij u komen. TUINBOUWBEDRIJF BINNENWEG 18 Heemstede - Tel. 3-80-80 De Aerdenhoutse kunstschilder E. H. Heijmans is voor een heel voordelige prijs in het bezit gekomen van een naar alle waarschijnlijkheid authentiek werk van de Zwitserse schilder Paul Klee. De heer Heijmans kocht namelijk onlangs op de markt van het Water- looplein te Amsterdam voor de som ma van een gulden een doekje van 28x28 cm, voorstellende enkele spe lende kinderen. Het werk bleek in 1939 gesigneerd zijn door Paul Klee, die in 1940 op 61-jarige leeftijd is over leden. Deskundigen zijn met kunstschilder Heijmans van mening, dat men hier te doen heeft met een oorspronkelijk werk van de Zwitser. Het is de bedoeling van de heer Heijmans het schilderij te houden voor zijn eigen studie van ab stracte schilderijen. In tegenstelling tot hetgeen wij gis teren in de agenda voor Haarlem en omgeving schreven, delen wij mede, dat de tentoonstellingszaal „Galerie Es pace" tot eind augustus gesloten is. Er wordt dus geen zomertentoonstelling gehouden. In de Grote of St.-Bavo Kerk te Haarlem zal dinsdag 29 juli 's avonds van acht tot negen uur Piet Kee het orgel bespelen. Programma: 1. Partita over „Jesu meine Freude", Johann Gottfried Walter. 2. Kleine Stücke für die Flötenuhr, Joseph Haydn, a. Alle gretto. b. Andante, c. Menuet, d. Me nuet. e. Allegro ma non troppo. 3. In- troduktion und Passacaglia in d, MaX Reger. 4. Fantasie in A gr.t., César Franck. 5. Sonata da chiesa, Hendrik Andriessen. Tema con variaziom - Fi nale. Er is na de gespeelde partijen van donderdag en vrijdag in het Groenen daal-toernooi enige tekening gekomen. In de A-afdeling heren-enkelspel is het veld tot acht spelers geslonken en zijn nog In de strfld Lalisang, MTspaard, V. Berckel, Verhoef, Witteman, v. Din- ther, Nieland en de Jong. De Haar lemse kampioen van Berckel versloeg de vrij sterke Amsterdammer Goud smit met 7—5 en 6—4 en zal na een zege op Verhoef hoogst waarschijnlijk in de halve finale bekerverdediger La- lisang ontmoeten. In het dames enkel spel plaatsten zich voor de halve finale Kea Okker, Ria Smids en mej. v. Beest uit Amsterdam terwijl de dames Ap- king en Schouten voor de nog open plaats zullen spelen. Een finale tussen Kea Okker, de Haarlemse jeugdkam pioene, en mej. L. v. Beest ligt in de lijn der verwachtingen. In het herendubbel kwam het duo v. Berckel-v. Dinther tegen S. Okker- Wijkhuizen met de hakken over de sloot nadat Okker en Wijkhuizen in de beslissende set een 53 voorsprong namen, setstanden; 46, 62 en 86. Van Berckel en v. Dinther ontmoetten in de tweede ronde Putters en Goud smit uit Amsterdam maar deze partij moest afgebroken worden. We verwach ten dat de Haarlemmers de halve le zullen bereiken evenals Lalisang Witteman. Het dubbel Nijboer^cniat man en W. ten Houte de Lang - Maesen plaatsten zicb Ut word nn? niet dames- en gemengddubbel werd nog met gespeeld. voor pakplaats temperatuur-regeling hebben. In de ze ruimten wordt door middel vai grote ventilatoren lucht van bu aangezogen, die een rad^teur e bollencultuur is niet, zoals velen menen, een uitsluitend aan het gebied tussen Haarlem en Leiden voorbehouden privilege. Ook ten noorden van Haarlem, in Santpoort, wordt ze beoefend. De naam Nijssen is in die streek om meer dan één reden overbekend. De N.V. Maarschalk en Co. in Santpoort doet nu van zich spreken door de vestiging van een hypermodern bedrijf, dat 'n zeer korte tijd is ge bouwd door het aannemersbedrijf Holleman en Zonen uit Santpoort onder architectuur van de heer W. Kuitems uit Hillegom, Goed twee en een halve maand geleden werd met de bouw begonnen. Mevrouw E. Maarschalk-Koster heeft op 1 juni de eerste steen gelegd. Er wordt al ra het gebouw gewerkt en binnen een maand is het kant en klaar Een modem bouwwerk, voorzien van de nieuwste snufjes voor de be handeling van de bollen, is verrezen aan de oostzijde van de rijksweg HaarlemVelsen, op korte afstand van de plaats waar een voet gangerstunnel onder de rijksweg het langzame verkeer uit de Sant- poortse Hoofdstraat veilig onder de drukke verkeersweg naar de andere kant brengt. Zo is er een speciale afdeling voor hvacinten, die in het buitenland met Kerstmis op tafel moeten staan. De bollen gaan vroeger uit de grond dan normaal. 20 juni „ijn ze binnen gekomen. In de cel werd de tempe ratuur gesteld op dertig graden en iedere week gaat er een graad af. Ook is er een afdeling voor vroege tulpen. En narcissen zijn zelfs op een temperatuur van 34 graden be handeld. Aan de noordkant van de pak plaats. is één grote cel, waar de bol len komen te staan, klaar voor de export. Ook deze ruimte kan, indien nodig, volgens hetzelfde systeem verwarmd worden.'Men kan de in stallatie ook omdraaien en bij mooi zomerweer in de verkoeling brengen de nachten lucht van lagere tempe ratuur aanzuigen. Uitneembare stel lages, ook al volgens een nieuw sys teem. maken het mogelijk in deze grote cel ondanks de beschikbare hoeveelheid kubieke meters met de ruimte te woekeren. We hebben altijd gedacht, dat bloembollen, om ze vroeger dan normaal te doen bloeien, moesten broeien op hoge temperatuur. Het is maar gedeeltelijk waar. De heer Maarschalk heeft ons uit de droom geholpen. Narcissen, die op een temperatuur van 34 graden waren behandeld, staan nu in de koelcel. Naar wij veronderstelden om de ontwikkeling van de bol af te rem men. Het bleek volkomen naast de waarheid te zijn. Na de hoge tem peratuur bevordert de afkoeling juist de ontwikkeling van de bol in een sneller tempo. m/ De heer Maarschalk heeft nu zijn nedrijf bij zijn tuinen. Tot nu toe zat hij met zijn kantoor en bollenschuren aan de andere kant van de rijksweg, verspreid en in de drukke tijd van het jaar zelfs inwonend bij anderen. Toen de rijksweg tevens tunnelweg werd en oversteken van deze weg werd verboden, moest we) tot nieuw bouw besloten worden. Van de nood is een deugd gemaakt door het be drijf nu geheel naar de eisen van de tijd in te richten. Zo vindt men er zelfs in de specifieke bollenstreek maar weinig. Het kantoor aan de straatzijde is gesplitst in twee afdelingen. Links van de Ingang is het privé-kantoor van de directie, rechts het admini- stratiel kantoor. Beide kantoren heb ben door middel van openslaande ra men een verbinding met de er achter gelegen pakplaats, de grote werk ruimte met een vloeroppervlakte van 426 m2. die het hart van het bedrijf vormt. Hoe belangrijk deze pakplaats wel is, blijkt uit het feit, dat het gehele complex ongeveer 1.000 m2 groot is. Aan de zuidkant van de pakplaats bevinden zich vier grote cellen,' die ieder een eigen Het hele verwarmingssysteem wordt gevoed door één verwarmings ketel, die volautomatisch werkt. Zo dra ergens de temperatuur te laag wordt, schakelt hij zichzelf in. Alle gewenste temperaturen in de ver schillende cellen, onafhankelijk van elkaar, zijn ermee te bereiken. Vroe ger gold, dat een bollenschuur uit drie verdiepingen moest bestaan. La ter zijn dat er twee geworden. Maar de N.V. Maarschalk heeft nu alles gelijkvloers gebouwd. Het kost meer grond, maar het werkt stukken prak tischer. Drempels komt men in het nieuwe gebouw niet tegen. Alle' transporten kunnen zonder enige moeite van de ene naar de andere afdeling geschieden. Vroeger ook moesten de bollen-kisten een voor een vertild worden. Nu is er een een voudig karretje, dat met de hand bediend wordt en dat zonder veel moeite dertien kisten tegelijk optilt om ze te verrijden. Het wonderlijke is, dat noch het tillen, noch het rij den een zwaar karwei is. Ook voor het verplaatsen van zware manden met bollen heeft men iets gevonden. Vroeger moesten twee man elk een oor torsen van een mand met 35 ki lo bollen. Nu is er een tweewielig wagentje, waarmee het oor van zo'n mand wordt opgepikt. Bouwvakkers en elektriciëns werken op het ogenblik even hard in het gebouw als personeel van bollenbedrijf. De bolien moesten nu eenmaal de grond uit. Terwijl elektriciëns draden trekken, meet een sorteer-machine de bollen schokkend en schuddend. Ze wor den meteen geteld. Steeds meer wordt ook het bollenbedrijf geauto matiseerd. De mens wordt er ech ter niet overbodig. Het wordt hem alleen gemakkelijker gemaakt. Maar hij blijft er van dominerende betekenis. Omdat de bol een pro- dukt is van de natuur, een pro- dukt dat met grote zorg behandeld moet worden. Maar dat dan ook een pracht aan bloemen oplevert, dank zij de moderne vindingen bij na op elk gewenst tijdstip van het jaar. De N.V. Maarschalk en Co. en alle andere bollenbedrijven, werken nu reeds aan de versiering van de Kersttafel. Vandaag wordt vrijwel de gehele dag gespeeld waarna men zondag na enkele halve finales om ongeveer twaalf uur met de vijftien finales een aanvang zal maken. 3De resultaten van donderdag en. vrijdag luidden: AFDELING A, H.E. (le ronde): C. de Jong sl. H. Koning 61 en 63; F. Neelissen sl. J. v. d. Hof 7—5 en 63. 2de ronde; A. Lalisang sl. J. v. Welie 61 en 62; J. IJspaard sl. K. v. d. Horst 6—4 en 6—3; M. v. Berckel sl. R. Goudsmit 7—5 en 6—4; L. Verhoef sl. F. Neelissen 64, 46 en 62; P. Witteman sl. P. Putters 63 en 62; A. v. Dinther sl. Ir. J. Gerkens 64 en 6—2; C. Nieland sl. H. Borgerding 6—2 en 61 en G. de Jong sl. A. v. d. Hof 63 en 61. D.E. (le ronde): mej. T. Schouten sL mevr. Steffelaar 62, 5—7 en 6—3' 2de ronde: mej. K. Okker sl. mej. E. van Scherpenzeel 6—2 T?ej' Smids sl. mej. M- v. f- Valk Bouman 5—7, 6—3 en 7—5; 1®e:' L- v. Beest sl. tp Rnndss 6 1 en 0- -4. HJD. (le ronde'.: J- Nijboer en F. Schlatman sl. P. Titiheru en F. Musch- ter 61 en 63; W. ten Houte de Lange en j. v. d. Maesen sl. J. de Jong en L. Verhoef 6—1, 2—6 en 6—3; M. v. Berckel en A. v. Dinther sl. S. Okker en J* Wijkhuizen 4—6, 6—2 en 8—6. (2de ronde); J. Nijboer en F. Schlat man sl. H. Borgerding en K. v. d. Horst 6—2 en 6—4; W. ten Houte de Lange en J. v. d. Maesen sl. C. Nieland en H. Koning 64, 1—6 en 63. D.D. (le ronde): mej. E. v. Scherpen zeel en mej. W. v. d. Broek sl. mevr. F. Hiddinga en mej. T. Schouten 63. 26 en 8—6. AFDELING B, H.E. (le ronde): J. Klip sl. L. v. Loo 61 en 6"4; Z. Ver waal sl. G. Hartman 61 en 6—4. 2de ronde: R. Tienstra sl. J. Klip 6 2 en 6—2; B. Fruitema sl. Buyze 6—1 en 61; Z. Verwaal sl. Hendriks 11 9 en. 7—5- M. Wettendorf sl. Reinalda 6—1 en 6—1; R. Weijerman sl. F. Vetter 6—2 en 6—0. 3de ronde: P. Koster sl. T. Okker 3— 6, 63 en 9—7; E. Schmidt sl. Z. Ver waal 6—2, 1—6 en 6—3; M. Wettendorff sl. R- Weijerman 6—2 en 60. D.E. (2de ronde): mej. M. Jansen sl. mej. H. Cobelens 75 en 6—2; mevr. H. Schoone sl. mej. M. Ocenacek 64 en 75. 3de ronde; mej. M. v. d. Valk Bouman sl. mej. Y. Verheek 60, 68 en 10—-8; mevr. R. Venekamp sl. mevr. H. Schoone 4—6, 6—2 en 9—7; mevr. G. Steffelaar sl. mej. T. Schouten 68» 64 en 97. H.D. (2de ronde): H. Zanders en R- Tienstra sl. F. Muschter en J. Verspoor 6_4 en 8—6; A. Schutz en Vorstman sl- G. Hartman en W. Hendriks 6—0 en 63; C. Verschuur en D. Vetter sl. F- Koster en R. Weijerman 64 en 6—41 W. v. Duinen en H. de La Mar sl. Th. Hinloopen en N. Geurink 64 en 63. G.D. (le ronde): mevr. N. Verschoor en J. v. d. Hoff sl. mej. en dhr. Groot 64 en 61. 2de ronde: mej. V. .Verheek en W. v. Duinen sl mevr. G. Steffelaar en P- Hartevelt 6—4, 1—6 en 6—1; mevr. H- Schoone en W. v. Haastert sl. mevr. N. v. Duinen en C. Verschuur 60 en 6—2 D.D. (le ronde): mevr. Venekamp en mevr. Poelgeest sl. mej. Steffelaar en mej. Verwaal 62 en 75; mevr. v. Duinen en mej. Verheek sl. mej. T. Schouten en mej. Jansen 64 en 64. AFDELING C, H.E. (2de ronde): A. Koster sl. A. de Vries 61 en 64; A- Abma sl. J. Apon 60 en 60; C. Gaus sl. J. Langemeijer 46, 62 en 62. 3de ronde: P. Groenland sl. J. Bcij- nes 6—2 en 6—3; R. Reinalda sl. Ter Haar 4—6. 6—3 en 6—3; A. Koster sl. A. v. Mancius 62 en 64; T. Okke sl. J. Buyze 63 en 64. D.E. (2de ronde): mej. M. Sikkes sl mej. M. v. Wijk 8—6 en 75. H.D. (le ronde): J. v. d. Berg en Wijnand sl. J. Langemeijer en vv. Schuithuis 4—6, 6—3 en 6—4; K- Greeve en v. d. Eijken sl D. J, Nieuw 46, 61 en 63; P Gro land en H. Wentholt sl. J. Apon en Van Kampen 62 en 6—1. rr_„vt G.D. (le ronde): mevr. en dhr. Knuy sl. mevr. Vetter en mr. Zonderland 8, 63 en 61; mevr. en dhr. Moore sl mevr. en dhr. Venneker 6—0, 2—6 6—4.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 2