Nederlandse atletiekploegen volkomen kansloos tegen Duitsland R Hannie Bloemhof boekt dubbele overwinning Interland gespecificeerd ïïsrvfti \°-9k vSwautf; VER. STATEN NA DE EERSTE DAG 8 PUNTEN VOOR RUSLAND Sprinters dicht hij wereldrecord Vaak briljant spel van Kramers „Tenniscircus" HCC I PROLONGEERT HET LANDSKAMPIOENSCHAP ACHTERSTAND IS NIET INGELOPEN Schermsters in Luxemburg op eerste plaats Atletiekwedstrijd van het jaar Spanning in de tienkamp Hoad. Rosewall Segura en Trabert in demonstratie zonder spanning Batslieden van ACC laten het tegen Rood en Wit lelijk liggen :na V.V.V. contracteert Wilkes niet A.D.O. breidt capaciteit opnieuw uit CRICKETTEAMS Vele toeschouwers gaapten, ondanks: Magere score voor Engelsen.regen MAANDAG 28 JULI 1958 PAGINA 7 VV..VN - - - Men hoopt op transfer Oostduitse atlete vlucht Vierde testmatch Geheel conform de verwachtingen Is het landen-atletiekduel tussen Duitsland en Nederland door Duits land met ruim verschil, 269 tegen 151 punten, gewonnen. Zowel bij de dames (70-44) als bij de heren (199- 107) werd het bewijs geleverd dat Duitsland over een bijzonder goede landenploeg beschikt, die achter Rus land en misschien tezamen met Polen de tweede plaats in de Euro pese atletiekwereld inneemt. Zeven dubbele Duitse overwinningen bij de dames en negen bij de heren de keren dat één Duitser le zege behaalde tellen wij nog niet eens mee laten zien dat sinds de laat ste landenwedstrijd, die in 1956 te Duisburg plaats vond, door de Ne derlanders geen achterstand is inge haald. Het zijn niet enkele topatleten, waar op men in Duitsland steunt. Zelfs als men favorieten voor de Europese kam pioenschappen, als de hordenloper Lauer en bü de dames Centa Kopp thuis laat, zelfs als men Germar niet op de 100 en 200 meter inzet en alleen maar op de 4 x 100 meter estafette laat lopen, zoals tegen Nederland gebeurde, dan is er op alle nummers nog voldoende materiaal aanwezig om ook een wed strijd tegen een sterker land dan het onze succesvol af te sluiten. Dat Hannie Bloemhof, Ine Spijk, Ria van Kuik en Joke Bijleveld bij de dames, en bij de heren Kamerbeek (110 meter horden) en Koch (discus) tegen deze tegenstanders de over winning voor zich opeisten, zal de keuzecommissie van de K.N.A.U. Eef Kamerbeek derde van links ligt bij het nemen van de horde nog op de tweede plaats. Op de eindstreep zorgde hij echter voor één der schaarse Nederlandse over winningen in de landenwedstrijd tegen Duitsland. de faam der Duitsers niets aan en liep een zo verbluffend gemakkelijke race, dat hij alle tegenstanders achter zich liet. Direct er na was er de 100 meter dames, waarin de Duitse Inge Fuhrman, op het ogenblik de snelste Europese sprintster, niet uitkwam, en weer werd een Nederlandse zege een feit. Hannie Bloemhof en Ine Spijk versloegen in resp. 11.8 sec. en 12.2 sec. de Duitse meisjes Brunhilde Hendrickx en Chris- tiane Voss. Daarna sloegen de Duitse atleten terug. Bij de heren werd verder geen loopnummer meer door de Neder landers gewonnen en bij de dames kon den de oranjebroeken alleen maar zege vieren op de 200 meter dames door Hannie Bloemhof en Ria van Kuik in respectievelijk 24.6 en 24.9 sec. De technische nummers werden alle een Duitse zege. Voor het Nederlandse dames-floret team, bestaande uit Nina Kleyweg, Danie van Rossen en Elly Botbijl, is het Beneluxtoernooi te Luxemburg bij zonder goed verlopen. De ploeg bezette vóór Luxemburg en België met 18 pun ten de eerste plaats i het eindklasse ment. Danie van Rossen en Nina Kleyweg hebben elkaar het vuur na aan de schenen gelegd. Ditmaal was het Danie van Rossen die het Rotterdamse meisje de loef afstak. In het individuele klas sement prijkte de naam van de Haagse florettiste bovenaan. Met 8 gewonnen partijen was zij Nina Kleyweg, die 7 overwinningen boekte, voorbij gegaan. Vooral het duel tussen deze twee schermsters, die in een zege van 5-4 voor Danie van Rossen is geëindigd, was zeer spannend. Bovendien stond de partij op een hoog peil. Ook Elly Bot bijl heeft met 3 gewonnen partijen aan de Nederlandse zege bijgedragen. Bij de heren-floretwedstrijd waren de resultaten van onze landgenoten niet zo gunstig. Cars, Sauerbier en Van der Vuurst, die respectievelijk 3, 2 en 3 partijen wonnen, bezetten in het ploe- genklassement de derde en tevens laat ste plaats. Luxemburg heeft de strijd gewonnen. Ook de Nederlandse degenploeg, die door het niet verschijnen van Kuypers gehandicapt was Terweer verving hem heeft een teleurstellende pres tatie verricht. Het team eindigde op de laatste plaats achter België en Luxemburg. De Nederlandse sabelequipe verging het beter. Achter België eindigde het team op de tweede plaats. Imponerend was het lopen van de Duitse sprintersgarde. Hary, Futterer, Naujoks op de honderd meter en Burg een genoegen hebben gedaan. Naast deze „vreugde" was er een deceptie. Visser, de man die met een sprong van 7.83 meter de Europese ranglijst van dit jaar aanvoerde, kwam met een matige 6.99 meter voor de dag en bleef voor de tweede maal in twee weken tijd ver beneden zijn kunnen. Revanche voor Müller De Duitser Müller heeft revanche Eenomen voor zijn nederlaag tegen Delnoye in Keulen. Del'noye werd in die wedstrijd tweede achter de Pool Ozog en bracht toen het Nederlands record op de 500 meter op 14 min. 11 sec. In Nijmegen begingen onze land genoten de grote fout een veel te lang zaam tempo te lopen. Juist door dit lage tempo kon de Duitse atleet al zijn energie sparen voor een. eindsprint. Driehonderd meter voor de finish zette hij die sprint zo energiek in, dat het leek of Delnoye, die tot dan de leiding had, stilstond. Dat Delnoye zich on danks deze onverwachte klap toch her stelde geeft enig vertrouwen voor de 5000 meter in Stockholm. Record 800 m. dames Kraanr tweede maal kwam Gerda in een landenwedstrijd. De dames llen"1 RlJswijk teSen de Franse Sprisnrl? Z1J meteen een nieuw ïetfen twee nC°Jd (2 16-6>- Nu> tnnklasse Arian tegenstandsters van iPiober kw^e ?öser en Marianne ïjUaerlands recorriZ1J met een nieuw Nederlands record naar huis (2 min. 15). Zege van Kamerbeek Het eerste nummer, de 110 meter horden, liet niet vermoeden dat de uit eindelijke nederlaag zo groot zou wor den De Eindhovenaar Kamerbeek zorgde voor de grote verrassing door Brand, Steines en Schottes te verslaan. Kamerbeek, die in Stockholm voor een verrassing kan zorgen, trok zich van op de tweehonderd meter „demonstreer den" uitstekend lopen. Germar liet slechts even zijn ster schitteren. Het was nu eenmaal niet nodig tegen de Nederlanders op volle toeren te draaien. Ook op de overige loopnummers was een laatste aanzet voldoende om onze landgenoten de hielen te laten zien en meestal werd het een dubbele, ja zelfs drievoudige overwinning. Het bestuur van VVV heeft de con tracten met alle spelers van het vorige seizoen, met 'uitzondering van Wilkes en Janse, verlengd. Wilkes staat op de transferlijst en men verwacht, dat in de komende dagen een transfer tot stand zal komen. Wilkes zelf heeft te kennen gegeven nog wel voor VW te willen spelen, doch de eisen welke hij stelt zijn naar het oordeel van WV zo hoog, dat men er niet aan denkt hierop in te gaan. ADO is van plan de tribunecapaciteit uit te breiden van 20.000 toeschouwers tot 23.000, door vergroting van de staan- tribune aan de lange zijde van het veld met ongeveer 3000 plaatsen. De kosten, f 90.000, kan ADO niet uit eigen mid delen financieren, maar aan de Haagse gemeenter aad wordt nu voorgesteld een door ADO te sluiten lening voor dit bedrag te garanderen. Gren heeft van de Zweedse voet balbond het verzoek ontvangen om trainer te worden van het nationale elftal. Gren zal het aanbod waarschijn lijk accepteren. De Canadese voetbalclub Windsor +«f„ onl? sPeelt op 31 juli in Den Bosch tegen BW. De uitslagen van de interlandwedstrij den NederlandDuitsland (dames en heren) luiden: DA^?„S' Ho°gspringen: 1. Inge Kilian (D.) 1.62 m; 2. Nel Zwier (N.) 1.62; 3. Ilia Hans (D.) 1.57; 4. Dini Hobers (N.) 1.57 m. Discuswerpen: 1. Kriemhill Hausmann (D.) 53.89 m; 2. Gudrun Kapolke (D.) 48.75; 3. Come van den Bosch (N.) 43.62; 4. Corrie Huygen (N.) 43.14. Kogelstoten: 1. Marianne Werner (D 14.94; 2. Mathilde Hartl (d.) 14.n; 3. Dini' Hobers (N-) 13.02; 4. Corrie van den Bosch (N.) 12.98. 100 meter: 1. Hannie Bloemhof (N.) 11.8 sec.; 2. Ine Spijk (N.) 12.2; 3. Christiane Vos (D.) 12.3; 4. Brunhilde Hendrickx (D.) 12.5. 400 meter: 1. Maria Jeibmann (D.) 57.3 sec.; 2. mej. Lehr (D.) 58.1; 3. Cor rie Bekker (N.) 58.5; 4. Sietse Rijpstra Jeltema (N.) 59.2. 800 meter: 1. Ariane Doeser (D.) 2.13; 2. Margret Buscher (D.) 2.14.2; 3. Gerda Kraan (N.) 2.15; 4. Mane Poisonmer (N.) 2.30.3. 80 meter horden; 1. Anneliese Karl (D.) 11.1 sec.; 2. mej. Junker <D 11.4; 3. Willy Bakker—Cysouw (N.) 11.8. 4. Corrie van den Bosch (N.) 11.7. Verspringen: 1. Erika Fisch (D.) 5.65 m; 2. Helga Hoffmann (D.) 5.65; 3. we ke Schenk (N.) 5.61; 4. Nel Zwier (N.) 5.19. 200 meter: 1. Hannie Bloemhof (N.) 24.6; 2. Ria van Kuik (N.) 24.9; 3. Mar iene Collin (D.) 25.7; 4. Strater (D.) 26. Speerwerpen: 1. Jutta Neumann (D.) 51.93 m; 2. Almut Brömmel (D.) ol.77; 3. Wil van Montfoort (N.) 42.50; 4. Greet van Zelm (N.) 41.64. 4 X 100 meter: 1. Nederland (Hannie Bloemhof, ine Spijk, Joke Bijleveld, Ria van Kuik) 47.1 sec.; 2. Duitsland (Chris tiane Vos, Brunhilde Hendrickx, Mar iene Collin, Annie Biechl) 47.5 sec. HEREN. 100 meter: 1. Harv (Dl 10 6' otte„ WA a 4.5-Ru,ters (N n-2: 400 meter; 1. Pörschke (D.) 48.6; 2. Huber (D.) 49.8; 3. Kuhl (D.) 49.8; 4. I.) 43.56; 6. Timme (N.) 42^9. 200 meter: 1. Naujoks (D.) Zl-7. 2. irg (D.) 21.9; 3. Ruiters .<N-> 2! lit (N.) 22.5; 5. De Brum (N.) 22.1, Moerman (N.) 50.2; 5. Kare„h»m s 50.3; 6. Yska (N.) 50.5. nbeld <N-> 800 meter: 1. Missalla (Dl tsi- Haus (N.) 1.51.9; 3 Stracke (k) 1 52 2 4. Heydecke (D.) 1-52.4; 5. Heida (N 1.52.6; 6. Van Dorst (N.) 1.54.6. 110 meter horden: 1. Kamerbeek (Ni 14.6; 2. Brand (D.) 14.7; 3. Steines (D.) 14 8- 4. Schottes (D.) 14.8; 5. Boere (N 14 9' 6 Nederland (N.) geen tijd. Verspringen: 1. Steinbach (D.) 7.36; 2. Scharp (D.) 7.34; 3. Molzberger (D.) 7 24- 4 Visser (N.) 6.99; 5 Hofstede (N.) 6.98; 6. Weisscher (N.) 6.8b nicnmwerDen: 1« Koch (N.) 51.33, 2. Koppenhöfer (D49.30; 3. Schwarz (D.) 47.23; 4. Fikkert (N.) Salomon (D.l 43.56; 6. Timme (N.) 42.29. 200 Burg Smit 6. Waldheim (D.) 23.1. 1500 meter: 1. Brand (D.) 3.52-8;l- Blankenstein (N.) 3.53.2; 3. Mengier (D.) 3.53.4; 4. H. Jansen (N.) 3.54.2; 5. Schwarte (D.) 3.54.4; 6. D. Jansen (N.) 3.57.2. Kogelstoten; 1. Wegmann (D.) 17.02 m; 2. Lmgnau (D.) 16.63; 3. Koch (N.) 15.39; 4. Soelch (D.) 15.13; 5. Van Wees 14-24: 6. Doornbosch (N.) 13.37. 5000 meter: 1. Müller (D.) 14.28.4; 2. (N.) 14.31; 3. Kleefeldt (D.) 4' Schmidt (D.) 14.32.6; 5. Cujé (Dk) 14.35; 6. Viset (N.) 15.28. Hoogspringen: 1. Püll (D.) 1.95 m; 2. Riebesahm <D.) 1.83: 3. Bahr (D.) 1.79; TYa" eeff N1.79; 5. Nummerdor (NJ 1.70; 6. Van der Meer 1.79. .Polsstokhoogspringen: 1. Lehnertz (D.) i'10 Seidler (D.) 3.90; 3. Van Es (N.) 3.80; 4. Schmit (D.) 3.80; 5. Gelens (N.) 3.50; 6. Wijsen (N.) 3.40. Speerwerpen: 1. Schenk (D.) 72.58 m; 2' Sal?™2n iD 66.11; 3. Kamerbeek (N.) 64.27; 4. Fikkert (N.) 64.14; 5. Hutsch (D.) 61.79; 6. Van der Heyden (N.) 61.69. 4 X 100 meter; 1. Duitsland (Harv, Mahlendorf, Futterer, Germar) 41 2 sec 2. Nederland (De Bruin, Ruiters, Hof stede, Smit) 42.6). 4 X 100 meter: 1. Duitsland (Huber, Poerschke. Kaiser en Waldheim) 3.18;' 2. Nederland (Haus, Karenbeld, Moer man en Van Dor&t) 3.19.2, De atletiekwedstrijd van het jaar, de ontmoeting tussen de twee sterkste landen ter wereld, Rusland en de Ver enigde Staten, is zondag te Moskou be gonnen. Na de eerste dag hebben de Amerikanen een kleine 8 punten groot zijnde voorsprong. Dat danken zij aan hun heren, die op de sprint nummers, de horden, het kogelstoten en het kogelslingeren een dubbele over winning en daarmee kostbare punten behaalden. De dames moesten hoewel ze betere prestaties bereikten dan van hen verwacht werd met een punten verlies genoegen nemen. De tussenstand is thans 8375 in het voordeel van Amerika. De Russische dames vergaar den 30 punten; de Amerikaanse 22. De Russische heren kwamen tot 45 punten en de Amerikaanse tot 61. Hoewel men bij een dergelijke ont moeting „op hoog niveau" wel enige wereldrecords zou verwachten is het er op de eerste dag toch niet van geko men. Er werd slechts één nationaal record gebroken. Dat was op de 4 x 100 meter estafette dames waar de Ameri kaanse meisjes Isabel Daniels, Lucinda Williams, Margret Matthews en Barbara Jones met een tijd van 44,8 sec. het nationale record verbeterden. Ook de estafette der heren ging bijzonder snel en bijna was het wereldrecord gesneuveld. Ondanks de afwezigheid van de drievoudige Olympische kampioen Morrow hij liet voor een „zakenreis" de trip naar Moskou schieten zorgden Murchi- son, Collymore, Segrest en Davis voor een tijd van 39,6 sec., slechts maar 0,1 sec. boven het record, dat op de Olympische Spelen is gevestigd. In deze ploeg liepen toen Baker, King, Murchison en Morrow. In twee jaar tijds dus vrijwel een geheel andere estafetteploeg, hoewel de atleten allen nog actief zijn. Wel een bewijs van de ongeëvenaarde kracht van de Amerikaanse sprint. Een verrassing was ongetwijfeld de overwinning van Barbara Jones op de 100 meter dames. Overigens was het maar een zëge op het kantje af. Vooral door haar snelle start kon zij winnen. In de laatste meters kwam Vera Krep- kina geweldig opzetten met naast zich de tweede Amerikaanse, Isabelle Daniels. Voor de drie werd dezelfde tijd afgedrukt, n.l. 11.6 sec., en daarmee schaarden zij zich aan het hoofd van de wereldranglijst 1958. De ene superprestatie volgde op de andere. 10.2 sec. voor de Amerikanen en 10.4 sec. voor de Russen bij de heren. Tot vijftig meter voor de finish lagen Murchison, Collymore, Bartenev en Konowalow nog gelijk. Toen zagen de vele duizenden toeschouwers in de Lenin-arena een kleine, donker gekleur de figuur zich losmaken. Terwijl Mur chison, want dat was dat kleine man netje, twee passen moest maken als de anderen er één deden, snelde hjj met een benentempo, dat voor het oog nau welijks meer te volgen was als eerste over de finish; 10.2 wezen de chrono meters. 10.2 sec. ook voor Collymore, die met miniem doch duidelijk verschil tweede werd. In de kogelring een ontmoeting tussen de twee sterkste slingeraars ter wereld. Duizenden kilometers van elkaar ver wijderd hadden ze al jaren lang een Het Nederlandse cricketelftal, dat 9 ,augustus te Haarlem tegen MCC *nd) zal uitkomen, is als volgt caDta?n?So1<?iu Pe ViUcneuvo (HCC, Van c°lthoff (HOC, wicketkeeper), mrri r, (HCC). Van de Bosch Spit Bregman (ACC), Gallois (Quirt tj ?as (Haarlem), Marseille Mulder (VRA), Stolk (Hermes DVS) en Vriens (HCC). Het team dat dinsdag 5 augustus op wJe™Mrvan VRA te Amsterdam tegen de MCC zal spelen, wordt ge vormd door; Mulder (VRA, captain en wicketkeeper), Bailey (Hermes DVS). Bosch (ACC), Bosman (Quick Hg) Dries (Excelsior), Feldmann (ACC)' Jansen Schoonhoven (VRA), Van Ma nen (HCC), Raayen (VRA), Rishworth (HBS) en De Ruig (Rood en Wit). Het team van de Flamingo's, dat op 6 en 7 augustus op het terrein van SCHC te Bilthoven de tegenstander is van de MCC, bestaat uit: Van Katwijk (HBS, captain), Ingelse (Quick N, wicketkeeper), Bakker (HCC), Bijle veld (Rood en Wit), Leeftink (PW), Maas (Haarlem), Schuur (HCC), Van der Vlugt (HCC), H. v. Weelde (ACC), W. v. Weelde (VOC) en Wijkhuizen (Rood en Wit). Snijder is zevende geworden in een internationale wegwedstrijd voor ama teurs, die te Kopenhagen is gehouden. verwoede strijd gevoerd om het bezit van het wereldrecord. Nu eens slingerde Conolly het verst, dan weer verbeterde Kriwonosov aan de andere zijde van de oceaan het wereldrecord. Nu ston den zij tegenover elkaar. De experts waren er allen vast van overtuigd dat in deze titanenstrijd een nieuw wereld record geboren zou worden. Tot ieders verwondering gebeurde dit niet. Conolly werd winnaar met een worp van 67.28 meter en Kriwonosov eindigde als vierde en laatste met de „schampere" cijfers 62.47. m. op zijn lijst. De betrek kelijkheid van iedere voorspelling werd hiermee weer eens duidelijk aangetoond. Ook bij het kogelstoten werden de experts beschaamd. De Amerikaan O'Brien had enkele dagen tevoren bij de training de zeven en een kwart kilo zware kogel bijna twintig meter ver iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiiiiii iiifliiiiiiiiiiiiiiiiiimmmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiii gestoten, een belofte voor de wedstrijd. De Amerikaan zorgde ook nu voor een prestatie van formaat, maar de 19.14 m. liggen nog altijd 11 cm. onder zijn eigen wereldrecord. De lange afstand en het snelwande len zijn in Amerika de vergeten num mers in de atletiek. Vandaar ook dat de 10 km. en het snelwandelen over 20 km. twee gemakkelijk Russische zeges opleverden. Dubbele overwinningen nog wel, die een aanmerkelijke puntenwinst in het Russische kamp brachten. Dat vooral het wandelen voor de Amerika nen een kleine tragedie werd, blijkt wel uit het verschil van acht minuten tus sen de winnaar Spirin en Hewson. Shelby is weer in grote vorm. Met een sprong van 7.94 m. nesteldq hij zich niet alleen op eenzame hoogte aan de top van de wereldranglijst, maar ver sloeg hij tevens de als concurrent van Visser geldende Igor Ter Owanesian, die na 7.76 m. in de bak landde. De Amerikaanse hegemonie op het polsstokhoogspringen werd in Moskou voor de eerste maal doorbroken. Mis schien kwam dat wel omdat Gutowski de reis naar Moskou niet kon meema ken. Nu kon Morris met zijn 4.40 meter niet op tegen de Rus Boulatov, die onder donderend gejuich op het nipper tje over 4.50 meter ging. Nadat de toeschouwers bekomen waren van de 400 meter van Davis (45.6 sec.) konden ze zich gaan afvra gen wie er nu wel de tienkamp zal gaan winnen. Die vraag is na de eerste dag nog volkomen onopgehelderd. De recordhouder Kuznetsov en de ex- recordhouder Johnson concurreren op een geweldige manier. Beurtelings win nen ze het ene en het andere nummer en steeds wisselt de stand. Wel heeft de Amerikaan na de eerste dag een voor sprong van 107 punten, maar die kan vandaag even snel verdwijnen. Met 4.527 punten na de eerste dag ligt een nieuw wereldrecord wel in de zeer waarschijnlijke lijn der verwachtingen. (Van een onzer verslaggevers) Van enige duizenden tennisenthou siasten hebben velen zich zaterdag en zondag op de Scheveningse Metsbanen betrapt op iets, dat in het bijzijn van profs als Lew Hoad, Ken Rosewall, Pancho Segura en Tony Trabert, be horend tot de beste tennissers ter we reld, even vreemd als onbegrijpelijk leek. Zij gaapten en konden soms zelfs niet nalaten om even de ogen dicht te doen. Uit dit alles zou men kunnen af leiden dat het optreden van Jack Kra mers befaamde „Tenniscircus" een vol slagen mislukking is geworden. Het te gendeel is echter waar. De vier sterren hebben herhaaldelijk laten zien wat van hen verwacht werd: briljant ten nis. Met meesterlijke drives, geraffi neerde dropshots, indrukwekkends smashes, prachtige vollie., en keiharde services oogstten zjj de grootste bewon dering. Maar meer ook niet. Daarom is dit tennisfeest op den duur erg eento nig geworden. En toen Hoad zijn ge brek aan interesse zondagmiddag wat al te slecht camoufleerde was de aar digheid er gauw af en stapte een be langrijk deel van het publiek geeu wend van de tribunes. Rosewall ook wel de „little master" genaamd en Tony Tral ->rt, de lange Amerikaan verschenen als eersten op het Scheveningse gravel voor een iet wat ongelijke strijd, -rrbert was er namelijk volkomen uit en sloeg soms de gemakkelijkste ballen in het net. Rose wall met zijn fijne techniek won de eerste set met grote overmacht: 61. In de tweede set nam hij een voor sprong van 5—2. Even leek het er op of Trabert zou inlopen. Verder dan 54 kwam de ex-basketballspeler niet. omdat Rosewall er niets voor voelde om nog een derde set te spelen. Met zijn flitsende backhand dwong de kleine Australiër zijn forse tegenstander met 64 op de knieën. De partij tussen Lew Hoad en de krombenige Segura was beslist veel aantrekkelijker. Segura toonde zich evenals vorig jaar uiterst actief, steeds bereid om ook op welhaast onmoge lijke „ballen" te lopen. De kleine don kere man uit Ecuador bracht de no dige vaart in het duel met Hoad, die er in de eerste set nauwelijks aan te pas kwam. Hierna ging de vermoeid heid bij Segura een rol spelen. De 38- jarige hield dapper vol maar toen Hoad meer spreiding in zijn spel begon te leggen en Segura soms van het kastje naar de muur ging, kwamen er fouten. Met 62 en 6—3 won Hoad de twee laatste sets en daarmee de partij. De hardslaande Hoad en Trabert heb ben het in hun dubbel tegen Rosewall en Segura niet kunnen bolwerk ar On danks hun vuurwerk zagen de twee „groten" toch geen kans om met al te veel succes door de verdediging van de „kleintjes" te breken. Aan het net leg den Rosewall en de springerige Segura zo veel raffinement aan de daj, dat zij fle partij met 97 en 63 volkomen verdiend in hun voordeel beslisten. De weersomstandigheden waren zon dag heel wat gunstiger en de animo bij de meeste spelers groter. De nacht in een duur Schevenings bed scheen Tra bert bijzonder goed te lebben gedaan. Hij had kennelijk zijn oude vorm weer te pakken. Ondanks de handicap van een groot aantal blaren op de hand, waarmee hij zjjn racket vast hield, liet hij tegen Segura briljant spel zien. Met zijn enorm harde services en sterke backhand bracht hij de ook nu weer uiterst actieve Segura in grote moei lijkheden, nadat deze de eerste set met 62 had gewonnen. Trabert won de tweede met 6—4 en profiteerde hier na van een inzinking bij de soms luid zuchtende en naar lucht happende Zuid-Amerikaan. Een „double fault" van Segura bepaalde de eindstand op 21 voor Trabert. Het duel Hoad-Rosewall, vorig jaar een hoogtepunt, werd nu een trieste aangelegenheid. Het heette dat Hoad een blessure aan het dijbeen had, maar daarnaast was het hem maar al te dui delijk aan te zien dat hij op deze zon nige middag liever met zijn krant in de ligstoel was gebleven. De kleine Rosewall, die er al gauw goed inkwam, dreef zijn trage en schijnbaar ongeïn teresseerde tegenstander naar alle hoe ken van de baan, om tenslotte met 62 en 63 een zeer gemakkelijke over winning te behalen. Het dubbelspel tussen Hoad-Rosewall en Segura-Tra- bert heeft na deze slechte partij een hoop goed gemaakt Weer was het de kleine Segura, die door zijn bedrijvig heid voor de nodige vaart zorgde. Tra bert ging meedoen. De Amerikaan liet enige staaltjes van „efficient power tennis" zien. Hoad kon toen natuurlijk niet achterblijven. Hij kan namelijk ook zeer hard slaan! Met de vaak wilde klappen van de „langsten" en het meer verfijnde spel van de twee „kiemen" is ook op de tweede dag het dubbel spel de meest aantrekkelijke partij ge worden. Dat Segura en Trabert met 74, 46 en 6—4 wonnen deed niet veel ter zake. Een moment uit de wedstrijd der „Haagse groten", HCC I en HCC II, waarin ten gunste van HCC I de beslis sing voor het kampioenschap van Nederland is gevallen. De Oostduitse atlete Karin Richert, die in het vorige weekeinde goede tweede werd met 11.1 op de 80 meter horden tijdens de Oostduitse kampioenschappen, is naar West-Duitsland uitgeweken. Karl-Heinz Balzer, staatscoach voor het polsstokhoogspringen en het discus werpen in Oost-Duitsland, heeft dat land eveneens de rug toegekeerd. Een Engels estafetteteam, samenge steld uit Madeleine Weston, Dorothy Hyman, June Paul en Heather Armita- ge-Young, heeft zaterdag te Cardiff op de spelen van het Britse rijk het we reldrecord op de 4 x 110 yards estafette verbeterd en gebracht op 45.3 seconde. Het oude record stond met een tijd van 45.6 seconde sedert 5 december 1956 op naam van de Australische dames Shirley Strickland, Norma Croker, Fleur Mel- lor en Betty Cuthbert. Op de foto ziet men de laatste wissel, die tussen June Paul en Heather Ar- mitage-Young. Australië is zaterdag nog een wereld record kwijt geraakt. Tijdens wedstrij den in Leipzig liep namelijk de Oost duitse damesploeg de 4 x 220 yards estafette in 1 minuut 36.0 seconde. Zij verbeterde daarmee het oude record, dat met 1.36.3 op naam staat van Mar iene Matthews, Norma Croker, Fleur Mellor en Betty Cuthbert, met 0.3 sec. Het eerste team van HCC is kampioen van Nederland gebleven. Zondagmiddag triomfeerden de Hagenaars over hun clubgenoten die als HCC 2 aan de com petitie deelnemen. Nadat dit elftal sloot op 188 voor 6, sloegen Gallois (43), Hei mei (77) n.o. en Arendsen de Wolff (67) 190 runs bij elkaar voor het verlies van één wicket. De uitslag was geen verras sing. Het eerste team van HCC heeft in deze competitie zeer constant gespeeld en kan met recht aanspraak maken op het predikaat: sterkste ploeg van het land. ACC speelde een trieste wedstrijd tegen het Haarlemse Rood en Wit. De Amsterdamse batslieden brachten slechts een schamel totaal van 45 runs op Rood en Wit daarentegen sloeg er 146 bij elkaar. Een gemakkelijke zege dus. De resultaten: In de wedstrijd tegen HCC 1 waren battingcijfers van HCC 2: Van der Most 29. Van Arkel 66, Rijks 58; bowlingcijfers HCC 1: Van Staay 3 voor 50, Bakker 1 voor 26, Vriens 0 voor 36, De Villeneuve 2 voor 54; battingcijfers HCC 1: Gallois 43, Heimei 77 n.o., Arend sen de Wolff 67; bowlingcijfers HCC 2: Van Arkel 0 voor 12, Aim 0 voor 46, Bor- gers 0 voor 26, Van de Bosch 1 voor 68, Van de Most 0 voor 19, Kloppenburg 0 voor 8, Rijkens 0 voor 6, Blaisse 0 voor 2. Hermes DVS-VOC, door VOC gewon nen met 24 runs. VOC scoorde 136 runs; Hermes DVS 112. Battingcijfers VOC: Dobbinga 29, Wally van Weelde 11, J. B. van Weelde 29, Te'rwiel 24, Stroo 16 n.o.; bowlingcijfers Hermes DVS; Noordijk 4 voor 49, Baris 0 voor 22, Tettelaar 4 voor 39, Hile 2 voor 18; battingcijfers Hermes DVS: Stolk 59, Hille 20; bowling cijfers VOC: Madsen 0 voor 14, Terwiel 7 voor 41, Van Bennekom 2 voor 41. Wally van Weelde 0 voor 9. ACC-Rood en Wit: gewonnen door Rood en Wit met 101 runs. ACC scoorde 45 runs, Rood en Wit 146 runs. Batting cijfers Rood en Wit: Wijkhuizen 47, J. P. de Ruig 16, Fenker 13, Onstein 28, Meyers 10 n.o.; bowlingcijfers ACC: Van der Hurk 1 voor 10, H. v. Weelde 6 voor 36, Feldmann 2 voor 35, Bregman 0 voor 4, Van Someren 0 voor 5; battingcijfers ACC: bij ACC kwam geen enkele speler in de dubbele cijfers; bowlingcijfers Rood en Wit: Onstein 1 voor 8, Bijleveld 2 voor 8, Fenker 3 voor 6, Wijkhuizen 4 voor 9, P. J. de Ruig 0 voor 16. HBS-Haarlem: door Haarlem gewon nen met 22 runs. HBS was all out voor 63 runs; Haarlem scoorde 85 runs. Bat tingcijfers HBS: Van Katwijk 14, Rish- wourth 26, Hakstege 11; bowlingcijfers Haarlem: M. Maas 4 voor 30, P. Maas 4 voor 23, Van Alphen 1 voor 9, Van Dok 1 voor 1; battingcijfers Haarlem: M. Maas 17, Buchem 10, Van Dok 10, Schlat 15; bowlingcijfers HBS: Rishwourth 3 voor 23, Stead 1 voor 13, Hageman 5 voor 33. WV-Excelsion gewonnen door Excel sior met 47 runs. Excelsior scoorde 107, terwijl VW 60 runs scoorde. Battingcij fers Excelsior: J. Dries 36. W. Bruning 23; bowlingcijfers VVV: Grootmever 7 vor 41, Dick Griebling 1 voor 21, Alders 2 voor 32, Slagter 0 voor 5; battingcijfers VW: Paul de Ruiter 12, Grootmeyer 10; bowlingcijfers Excelsior: Dries 3 voor 33, Bruning 1 voor 55, Oosterholt 6 voor 5. Sparta-Quick (N); gewonnen door Sparta met 10 runs. Sparta scoorde 108 runs; Quick 98. Battingcijfers Sparta: Wenneker 20, H. A. van der Linden 13, A. H. van der Linden 12, Ruiterman 19, Wilson 16, Hoenderkamp 10 n.o.; bowling cijfers Quick: Hagen 5 voor 28, Kloppers 5 voor 38; battingcijfers Quick; Groenen 17, Pfyffer 28. C. Burki Jr. 16, Van der Berg 10; bowlingcijfers Sparta: Meyers 6 voor 23, De Bruyn 2 voor 32, Borrani 2 voor 22. Op de derde dag van de vierde test match tussen Engeland en Nieuw Zee land, nebben de Engelse batslieden maar 40 minuten aan de wickets ge staan. Daarna barstte een donderbui los en moest de wedstrijd worden ge staakt. May scoorde 13 runs en bleef not out, Graveney voegde één run aan het En gelse totaal toe en verloor daarna zijn wicket. Na de derde dag bedraagt het totaal van de Engelsen 206 voor 3. De Nieuwzeelandse batslieden hadden in de eerste innings 267 runs vergaard.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 7