Haarlemse Muggenronde van start gegaan maal Vader en zoon twee verongelukt ».r«ssr j-j-r- - Duitsers weer te ver in zee Reddingsbrigade haalt hen er uit noordwijkerhout Tienjarig bestaan van Circuit van Zandvoort tijdens een voudige plechtigheid herdacht Honderden kinderen bejubelen Dik Trom als hun held Neomist in de kathedrale parochie DOLLE RIT VAN DRONKEMAN IN Burgemeester Cremers geeft het sein voor wielerzesdaagse Jongen ernstig gewond naar ziekenhuis MAANDAG 4 AUGUSTUS 1958 PAGINA 3 Eerst met bromfiets later met auto op weg naar ziekenhuis Films: R<?4XTaar?n283lJr975huel gedoemde eiland' Diversen Burgerlijke Stand Haarlem Aanwinsten r.-k. leeszaal Dahlias in Krelagehuis Grootse bloemen- demonstratie te Haarlem Orgelconcerten Geen spreekuur AAN BLOEMENDAALSE STRAND H. Kruk neemt afscheid van Haarlemse P.T.T. Voetbal in Haarlem oost In Openluchttheater OP HETERDAAD BETRAPT Bij diefstal op kampeer' terrein Bakkum WONDEREN DER TECHNIEK! Renault Frégate Transfluide GARAGE DEN HOUT W ielrennen Deens koppel wint in sportpark TOERNOOI OM DE UMANS-BEKER V.K.D.-nieuws Auto in Spaarne geschoven Vijftien verkeers ongevallen in Zandvoort Eerste plechtige H. Mis pater C. Hand graaf Uitslagen H.C.B. Beurs van Amsterdam In een druilerige motregen die later ontaardde in een fikse bui is vanmor gen de vierde Haarlemse Muggenron de van start gegaan. Honderden be langstellenden hadden zich op het par keerterrein aan de Planetenlaan in Haarlem-noord een plaatsje gezocht, toen burgemeester mr. O. P. F. M. Cre mers de haan van het startpistool over haalde. Een daverende klap volgde en de rennerskaravaan zette zich in bewe ging. Zestig jongens in de leeftijd van dertien tot en met vijftien jaar zochten even naar de juiste candans en peddel den opgewekt de Planetenlaan af, trap ten zwaaiend naar de Haarlemmers door de binnenstad en zetten toen koers Een 44-jarige metaalbewerker uit Haarlem en zijn 6-jarig zoontje zijn Sistermorgen twee maal bij een ver keersongeluk gewond geraakt. Vader en z°on, die op de Zijlweg in Haarlem om streeks kwart over negen met een •"•omfiets reden (het kind zat achterop) sloegen eerst over de kop, omdat de dynamo losgetrild was en tussen de Voorvork en de spaken van de fiets ge haakte. Een. automobilist, die het ongeluk zag, bood aan hen naar het Grote Gasthuis te brengen, omdat de vader een hoofd wonde had opgelopen. Op de Raamsingel gaf de autobestuurder, een 35-jarige schilder uit Haarlem, geen voorrang aan ®en uit de Van Eedenstraat komende h^chtauto. Bij de botsing, die daarvan zijn SevolS was' sloeg het jongetje met Hy ?0°fd door de voorruit van de auto. vader"!?01 op de motorkap terecht. De bank o'n1 d.?or de schok van de achter bleef vrii ziln zoontje. De bestuurder fers werden8j onSedeerd. De slachtof- gelukken naaT.alr°p zonder verdere on- vnprd met ^et Grote Gasthuis ver een hersensChudd?ngn|nhetDe h?<ï drie snijtanden nag het zo.?".tle m.ist auto van de sehildlr werf"rydlng' De zijde geheel vernield. n de voor" 1. 1.; 2, 7, CINEMA-PALACE: De familie Trapp, a. j 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Iedere ochtend: Marcelino, brood en wijn, alle leeft.; 10.30 uur. FRANS HALS: 't Zit in de lucht, a. L 2.30, 7. 9.15 uur. Di. 2.30, 8 uur. ...,v LIDO: Vader heeft het moeilijk, 2. 4.15, 7, 9.15 uur. LUXOR: De rode Pimpernel, 18 3 9.15 uur. Iedere ochtend: Sjors van de Reoenen- club, a. 1,; 2.30 uur. MINERVA: Sjors van de Rebellenclub, a. 1*» 2.30 uur. Bonjour Tristesse, str. volw., 8.15 uur. Du bist Musik, a. 1., 815 U. ™5 uuf Scampolo, 14 j.; 2, 4.15, 7, lo!3oruur?htend: 'Montagnes Jeugdvariété; - recensie; o.akeDonaldnDuc^astenle£^me™achrS®t lie Chaplin, 10.30 uur. en Char" Dinsdag 5 augustus Vleeshal, Grote Markt, 14 30 uur: Jeugd- Voorstelling van het Poppentheater Jan Ne- lissen- De gestolen koningskroon. Raadhuisplein, Zandvoort, 14.30 uur: Ca baretvoorstelling voor de Jeugd door het «nsemble van Tonny van Zwol. Raadhuisplein, Zandvoort, 20 uur: Caba retvoorstelling door het ensemble van Ton- van *7 1 Grote Kerk Haarlem, 20 uur: Orgel- k°ance« door Albert de Klerk Program- Werken van Tunder, J. S. Bach, ^hin, Franck en Langlais.N Bevallen van een ZOON: A. P. Hoe- ben-Verhaegh- G. P. A.. la Fleur-van Bekkum; T. Bruin-de Graaf; J. A Pe1- Groenveld; J. M.. van der Sman-Scholte. v.an een DOCHTER: A. Borstel-de Mun- "JK; G. Baan-Fiink; H. J. Smit-van de «-rkhof; j. m. Zwanenburg- van der OVERLEDEN: R. Metselaar-Spinder, j Roemer Visscherstiv F. Christen van Oosterhout 80 j„ Zuidpolderstr.; J. C. de Visser-de Wolff, 65 j„ Jac. v. Lennepln.; H. Smid-van Alteren, 78 j„ Schouwt1 eslaan; D. Ritman 84 j„ Kam perlaan. J O- r"*» F. Engbertsen en naar de eerste etappe-plaats, het nar tuurreservaat „De Beer" op het eiland Rozenburg in Zuid-Holland. Het was ondanks de regen een fleu rig gezicht op het parkeerterrein aan de Planetenlaan: zestig sportieve jonge lui met hun petjes en shirts in de kleu ren van hun ploeg, gedoken in aller hande kleuren regencapes en omstuwd door honderden toeschouwers, meren deels kinderen uit de buurt en vriend jes van renners. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers was aanwezig om het startschot te lossen, maar voordat hij de haan overhaalde maande hij de jongens tot sportiviteit en collegialiteit tegenover hun „course-makkers". De karavaan werd uitgeleide gedaan on der meer door de wethouder van jeugd zaken, de heer D. J. A. Geluk, repre sentanten van de gemeentelijke dienst voor de lichamelijke opvoeding, de sport- en de jeugdzaken en verschillen de politiële autoriteiten. Voorop reed een motor van de gemeentepolitie, daarachter „bromde" de geestelijke vader van de ronde, de heer H. C. van Hulst, en achter hem draaide de trotse drager van het ere-tricot van de ronde, de witte trui met de blauwe mug, Bert Oomen, lid van de ploeg van Haarlem zuid. Aan de staart van de groep reed de bevoorradingsauto en „bezemwagen" voor de eventuele uitvallers. Het zag er vanmorgen echter niet naar uit, dat een van de jongens zich zonder meer zou terugtrekken uit deze wieier- zesdaagse. Hun gezichten glunderden bij het vooruitzicht van een heerlijke vakantietocht, waarbij nog de mogelijk heid bestaat als een gevierd man in de Spaarnestad terug te keren. Vol en thousiasme en met een maximum aan optimisme begonnen zij aan hun tocht door Aerdenhout, Noordwijkerhout, Wassenaar, Scheveningen, Loosduinen, door het Westland naar Maassluis. Daar zou de hele karavaan zich in schepen op de pont, die de coureurs naar fcozenburg moest brengen. Voor de ronde die deze week ver reden wordt zijn maanden van voorbe reiding nodig geweest. Het ging er aller eerst om een geschikte route te vinden, daarna dienden de besturen van de plaatsen, waardoor de karavaan trekt hun toestemming te geven en moest met tal van mensen contact worden op genomen over de overnachtingen. Voor beschadigingen behoeft men inmiddels niet bevreesd te zijn, want de jongens zijn belust op winstpunten die zij krij gen voor goed gedrag, netheid en wat dies meer zij. De laatste weken heer ste er onder de organisatoren hoog spanning. De jongens moesten medisch worden gekeurd, de fietsen dienden grondig te worden nagezien, er werd een verkeerstest afgenomen om te bepalen wie de leiderstrui in de eerste etappe zou dragen, de petten en shirts moesten worden uitgedeeld en de bandmaten moesten worden genomen opdat men het juiste reservemateriaal kon mee nemen. Tot het laatste ogenblik is men in de weer geweest, maar nu rijdt de heer van Hulst, de grote stimulator van de ronde aan het hoofd van „zijn" colon ne. Het gaat met een flink, maar niet te hoog tempo en aan het eind van de dag worden de jongens op snelheid in een klassementsrit. Vandaag halve kUomT 660 afstand van ander- Morgen, dinsdag, begint de tweede etappe met een bustocht naar de Ba- rendrechtsebrug. Vandaar wordt gestart naar Oisterwqk. in een cross-country op het terrein van „De Reebok" zal worden uitgemaakt wie de eventuele nieuwe leider in het klassement zal zijn. In een fikse regenbui is vanmorgen de vierde Haarlemse Muggenronde van start gegaan. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers loste het startschot op het parkeerterrein aan de Planetenlaan, waarna de zestig jongens achter organi sator H. C. van Hulst door Haarlems binnenstad naar de eerste etappeplaats, het natuurreservaat „De Beer" op het eiland Rozenburg, koersten. De r.-k. Openbare Leeszaal en Biblio theek Nieuwe Gracht 70 te Haarlem, heeft als „Nieuwe Aanwinsten" gere gistreerd: C. Beke, Van I tot 21. Dl. 1. Zwerftochten in kinderland; V. Den kers, Vernieuwing van het geschiede nis-onderwijs; M. van den Dungen, De jeugdige mens en de machteloosheid der volwassenen; F. E. von Gagern, Bezinning en vernieuwing; H. Graup- ner, Söhne und Töchter; ein Schlüssel zur Welt der Jugendlichen; C. H. Ha milton, De rijkdom der latere levensja ren; E. Keuskamp en L. H. Keuskamp. Hekking, Het kind en de politie; Na het eindexamenstuderen; 7e gew. dr.; Overlading in het onderwijs; Pater Paschasius van Marvilde, Volg uw kind in zijn ontwikkeling van baby tot zeven jarige; N. Perquin, Een levensschool voor de jeugd in de bedrijven; A. Pie- ters, Beeldende expressie in de prak tijk; L. Stallaert, Voor alleenstaanden; H. W. F. Stellwag, Moeilijkheden bij de opvoeding; J. J. A. Vollebergh, Bij scholing van volwassenen; H. Wolter- eck, Ouder worden als levensvervulling. Nog nooit zullen er zoveel extra mooie dahliabloemen bijeen hebben ge staan ais er binnenkort in het Krelage huis te Haarlem te zien zullen zijn. De allernieuwste en beste dahlia's uit bin nen- en buitenland zal men aantreffen op de jubileumtentoonstelling van de Nederlandse Dahiiavereniging. De be kendste kwekers uit ons land zullen hun favorieten voor het voetlicht bren gen. Kwekers uit het buitenland zullen partij geven. De liefhebbers laten zich evenmin onbetuigd. In ons land zijn een groot aantal dahliaclubs met duizenden leden. Deze besteden al vele weken lang de uiterste zorg aan hun dahlia's om op 13 en 14 september te Haarlem een goede kans te hebben met hun mooiste bloemen medailles en bekers te veroveren. Het kweken van bijzon dere dahliabloemen is de laatste jaren in ons land een sport geworden. Des kundigen zullen op deze tentoonstelling dit jaar voor het eerst met een grote verscheidenheid bindwerk laten zien wat men met dahliabloemen in zijn eigen woning kan bereiken. Deze jubi leum dahliatentoonstelling belooft tot een grootse bloemendemonstratie uit te groeien. In de Grote of St.-Bavo kerk te Haar lem zal dinsdag 5 augustus 's avonds van acht tot negen uur Albert de Klerk het orgel bespelen. Programma: 1. Koraalvoorspel, Franz Tunder, „Jesus Christus, wahr' Gottes Sohn"; 2. Praeludium und Fuge b moll, Joh. Seb. Bach; 3. Noël en Duo, Claude d'Aquin, „Je ne suis levé par un matinet"; 4. Pastorale, César Franck; 5. Hommage Frescobaldi, Jean Langlais, a. Prélude au Kerie, b. Offertoire, c. Elevation, d. Communion, E. Fantaisie. Eveneens in de Grote of St.-Bavo Kerk te Haarlem bespeelt donderdag 7 augustus 's middags van drie tot vier uur Albert de Klerk wederom het or gel. Programma: 1. a. Point d'Orgue en triple, Pérotin le Grand, b. „Alma Re- demptoris Mater", Guillaume Dufay; 2. a. Canzon Ariosa, Andrea Gabrieli, b. Fantasia over: „Laet ons mit herten reyne", dr. John Buil; 3. a. Toccata a moll, Jan P. Sweelinck, b. Koraalvoor spel: „Nun komm der Heiden Heiland", c. Echo-Fantasia; 4. Ciacona f moll, Johann Pachelbel; 5. a. Toccata C. Dur Boh. Czernohorsky, b. Fuga a moll; 6. a. 2e Couplet du Kerie, Frangois Cou- perin, b. 5e Couplet du Gloria „Domine Deus, Agnus Dei"; 7. Trumpet Tune, John Stanley. De Bloemendaalse wethouder mr. J. C. C. W. Hyszeler is morgen verhin derd zijn spreekuur te houden. In het Marine Hospitaal in Overveen is zondag ter observatie opgenomen een 23-jarige Duitser uit Issalohn. Hij kampeerde het afgelopen weekeinde met enkele kameraden op het kampeer terrein „De Lakens" in De Kennemer- duinen en kwam zondagmorgen bij het baden in zee in moeilijkheden. Dit ge schiedde ter hoogte van kilometerpaal 62 waar van de duinen uit een afgang naar het strand is bij de kampeer vereniging De Zeemeeuwen. In het tweede zwin werd de buiten landse toerist door een golf opgenomen en omdat hq daarna op de vol met kui len zijnde zeebodem geen grond meer onder de voeten kreeg, werd hij ang stig. Zijn vrienden hielpen hem naar het enige tientallen meters verwijderde strand en daar werd de patiënt, die veel water binnen had gekregen, eerst door de strandploeg van De Zeemeeuwen ge holpen en vervolgens door leden van de Bloemendaalse reddingsbrigade overge nomen en naar de strandpost „De Ken tering" vervoerd. Later is de jongeman naar het Marine Hospitaal vervoerd. Tegen half drie zondagmiddag werd de reddingsbrigade van Bloemendaai opnieuw gealarmeerd voor een drenke ling bij het theehuis Parnassia. Daar bleek een vijfjarig knaapje uit Haarlem reeds door een voorbijganger uit het wa ter te zijn gehaald. Het was daarin drij vende aangetroffen en het jongetje voel de slap aan. Omdat het begon te schreeuwen kon worden geconstateerd dat het nog in leven was. De brigadiers hebben het jongetje na de eerste hulp verlening per brancard naar de par keerplaats van Parnassia gebracht en daar was inmiddels een ziekenauto van het Marine Hospitaal aangekomen, Gisteravond tegen zes uur heeft de 26-jarige L. J. van O. uit Noordwijker hout met een bestelauto op de Gooweg tussen de Schulpweg en de Lange Laan in Noordwijkerhout eerst een motorrq- 5*er ,met duopassagiere en een paar Honderd meter verder drie wielrijders "U "et Inhalen aangereden. De jonge man was niet in het bezit van een rij- Dewijs en verkeerde evenals drie ka- neraden, die bij hem in de auto zaten, '"Vloed van sterke drank. De ge volgen van de dronkemansrit waren voor een achtjarig- jongetje, dat hij zijn vader achterop de fiets zat, het ergst. "ltsteeksei van de bestel- auto die bij de aanrijding met de motor beschadigd was, raakte de jongen aan de hals, wat een slagaderlijke bloeding tot gevolg had. Gelukkig konden twee juist passerende verpleegsters de bloeding stelpen. De jongen, die ook nog 'n been wond had opgelopen, werd naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden overge bracht. De vader van het jongetje kwam te vallen en liep een niet ernstige hoofd wond op. Twee andere kinderen van hem werden in de wegberm geslingerd en kwamen er met een paar ontvellin- gen en kleine wonden af. De duopassa* giere liep enige snij- en schaafwonden op, terwijl de bestuurder van de mo tor er zonder kleerscheuren af kwam. De jonge dronkeman, die naar de gevolgen van zijn dolle rit niet had om gekeken, werd bij Leeuwenhorst door passerend verkeer tot stoppen gedwon gen. Hij en zijn drie vrienden werden door de Rijkspolitie ingerekend. Zy zouden trouwens toch wel achterhaald zijn, want een dochtertje van de heer Van der Meer, uit de Van 't Haaffstraat te Noordwijkerhout, had het nummer van de bestelwagen genoteerd, toen zij bij een café in Noordwijkerhout Van O. en zijn kornuiten daarin zag plaats nemen en wegrijden. Haar vader be zorgde deze notitie later bij de Rijkspo litie, die goed van pas kwam,want aan vankelijk ontkende v. O. dat hij de auto had bestuurd. Een vijfde man zou vol gens hem de wagen hebben gereden. De politie wist echter van het meisje, dat er vier mannen in de auto waren gestapt. Na enige tijd in de cel te heb ben doorgebracht, bekende v.O. in de loop van de avond tenslotte dat hij de schuldige was. die de patiënt naar het hospitaal in Overveen vervoerde. De Bloemendaalse reddingsbrigade heeft vorige week al eerder op moeten treden bij het buiten gevaar brengen van een Duitse dierenarts, die eveneens in de zee voor het strand van Bloemen daai aan zee in moeilijkheden was geko men. Het blijken vooral de buitenlandse toeristen en met name de Duitsers te zijn, die de reddingsbrigades langs onze kust steeds in actie laten komen omdat de vreemdelingen onbe kend met het gevaar der zee en daar in in moeilijkheden komen te verkeren. Het is daarom goed er nog eens op te wjjzen, dat de Kon. Ned. bond tot het redden van Drenkelingen een bro chure in vier talen heeft uitgegeven (Nederlands, Engels, Frans en Duits), waarin de strandbezoekers enige wen ken worden gegeven, die zij beslist moe ten lezen voor in zee te gaan zwemmen of baden. De zondag te Zandvoort gehouden na- mr. H. M. van Fenema, en de heer tionale motor- en autoraces vielen samen met het 10-jarig bestaan van het cir cuit. Om 12 uur 's middags hadden tal rijke autoriteiten en genodigden zich bij de start-streep verzameld om dit feest te vieren. Mevrouw W. L. van Alphen- van der Valk knipte evenals 10 jaren geleden een lint door, waarmede het begin van een nieuwe 10-jarige pe riode werd gesymboliseerd. Aan deze eenvoudige plechtigheid gingen enkele toespraken vooraf. De sportcommissaris van de KNAC, de heer J. H. van Haaren, feliciteerde de gemeente Zandvoort en de stichting Touring Zandvoort met het 10-jarig bestaan van het circuit en bood namens alle sportverenigingen, welke van het circuit gebruik maken, een bronzen plaquette aan, welke aan de muur van de pits was bevestigd. De heer J. B. Th. Hugenholtz, direc teur van het circuit dankte voor deze geste. Spr. memoreerde dat op het cir cuit tot dusver 240 wedstrijden zijn ge houden. waaronder 30 auto- en 41 motor wedstrijden. Spr. huldigde de initiatief nemer voor de aanleg van het circuit, de oud-burgemeester, de heer H. van Alphen. Deze heeft in de oorlogsjaren, als het ware onder het oog van de be zetters, de aarden baan voor het circuit laten aanleggen en de aanleg kort na de bevrijding weten te voltooien. Als herinnering bood de heer Hugenholtz aan de heer en mevrouw van Alphen elk een geschenk aan. De heer van Alphen dankte voor deze geste.. Spr. meende dat het niet zo moeilijk is een „zaak" op te zetten (en dit circuit dat spr's naam draagt zag spr. als een bedrijf), maar om dit goed te exploiteren. In dit verband bracht spr. hulde aan zijn opvolger, de huidige burgemeester var Zandvoort Zaterdag nam de heer H. Kruk, chef bestelling, afscheid van Haarlem in verband met zijn benoeming tot di recteur van het postkantoor te "Rel. In de kantine van het Postgebouw Baljuwslaan bracht de heer L. W. M. van Beeck, adjunct-directeur postdis- trict Haarlem, onder de aandacht dat de heer Kruk reeds op vele plaatsen zijn dienst had gedaan als plaatsver vangend directeur en nu zjjn bestem ming had gevonden in Tiel, hetgeen een gelukwens waard was. De heer C. A. L. Trommelen, chef postgebouw Baljuwslaan, nam hierna het woord en wilde gaarne de prettige samenwerking memoreren tussen hem en de heer Kruk. Hjj liet zijn woorden vergezeld gaan van een schilderij na mens de afd. administratie en de hoofd bestellers aan de Baljuwslaan. De heer F. Lansheer sprak namens de afd. werkverdeling en overhandigde aan mevrouw Kruk een ruiker bloemen. De laatste spreker, de heer H. Plant, voorzitter van het jubileumfonds, wilde zich gaarne aansluiten bij de vo rige sprekers en bood namens het fonds een prachtige ets van Haarlem aan. Mevrouw Kruk kreeg bloemen. De heer Kruk sprak daarna een kort dankwoord. Deze week zullen voor het spelen van voetbalwedstrijden op het Van Zeggelen- plein te Haarlem enkele zeer bijzondere elftallen aantreden. Dinsdag komen de elf broers van het gezin Van Straa- ten een wedstrijd spelen tegen de Buurt- veteranen van „Haarlem-Oost"; don derdag komt de cliëntele van een kapsalon uit tegen de bewoners van de Jac. van Looystraat; vrijdag zullen elf leden van de korfbalclub „D.S.V." tegen Haarlem-Oost tonen dat zij ook kunnen voetballen en zaterdag zullen elf neven uit de omgeving van de Prinsenbrug hun krachten meten met de leden van D.B.O., (Zuidpolderstraat). Een muziek- en trommelkorps is aan gezocht om de familieleden af te halen an te begeleiden door De Amsterdamse Buurt om daarna met de DBO-spelers naar het Van Zeg- gelenplein te gaan, waar van vier tot zes uur zal worden gevoetbald. De ove rige wedstrijden zijn: maandag 7 uur: Haarlem Oost-Indische buurt (Heemste de) en woensdag 7 uur: Haarlem- Oost-Pr. Bernhardlaan. Uitslagen van gespeelde wedstrijden: Haarlem Oost-De Brug 10-2; Binder- P.T.T. 4-1; Haarlem-Oost-Thorbeckestr. 5-2; Buurtveteranen-D.B.O. 6-1; Zuid Poiderstraat-Sing Sing 5-4; Schilders Hollandia-D.B.O. 4-1. Dik Trom, de reeds jarenlang bij de jeugd legendarische en populaire figuur, heeft zaterdagmiddag in het Openlucht theater te Bloemendaai opnieuw de har ten van rond duizend kinderen veroverd. Dik, de zwaar uitgegroeide jongen, die alleen op het toneel voorkomt, maar die door zijn manier van optreden als echte kwajongen zo uit het leven ge haald schijnt, die alle volwassen man nen met vreugde aan hun jonge jaren doet terugdenken, aan de tijd dat ook zjj vol kattekwaad zaten, bracht op nieuw de jeugdige schare in extase door haar te laten genieten van zijn belevenissen als „De held van het cir cus". Van het begin tot het einde heeft Dik de toeschouwertjes voor het merendeel kinderen van abonnees op ons blad laten genieten van zjjn avontuur in een circus. Het was een waar feest in het Open luchttheater zaterdag, een feest dat niet alleen de kinderen, maar ook de ouderen ten volle meebeleefden; voor de ouderen alleen al door de enthou siaste uitroepen van de kinderen. Zo klonk van de tribune terwijl het muis stil was in het theater de kreet „Goed, zo, lekker!" toen Dik Trom een slungel achtige jongen uit het dorp en de vrek Mulder „beet" nam; een andere keer riep een kind „nare vent!" bedoeld tegen de gierige Mulder. Weer een ande re keer steeg er van de tribune een afkeurend geroep op, dan weer een aan moediging of een waarschuwing voor Dik Trom, die in de ogen van de dui zend geen kwaad kon doen. „Dik Trom, de held van het circus", zoals de volledige titel luidde van het stuk, dat het Kindertheater bureau Car- la Flink zaterdagmiddag ten tonele voerde, had aanvankelijk niets met een circus uitstaande. Dik Trom geraakte in heel wat moeilijkheden onder meer doordat in het dorp zijner inwoning een ruit was vernield door een voetballende (slungelige) jongen en doordat er ver schillende malen was ingebroken. Dik van beide feiten verdacht wist zich evenwel telkens uit zijn benarde positie te bevrijden en intussen vond hq nog tijd om zowel de vrek Mulder als veld wachter Flipse en de „slungel" in het ootje te nemen, zeer ten gerieve overi gens van de kinderschare aan de over zijde van de vijver. Pas na de pauze werd het circus de plaats van hande ling en wat de kinderen daar allemaal beleefden was zonder twijfel het hoogte punt van de middag. Tal van amusante, maar ook spannende momenten kregen de bezoekertjes voorgeschoteld en of een wolk de zon uit de „kom" hield of dat een windvlaag hun haren deed opwaai en, de aandacht van de kinderen ver slapte geenszins. Carla Flinks groep speelde goed, het weer was redelijk en het stuk was grappig en spannend tege lijk, drie gronden waarop men kan aan nemen, dat de middag bijzonder prettig is verlopen en dat de kinderen zich ten volle hebben geamuseerd. De Rijkspolitie te Castricum heeft zondag, daarop attent gemaakt door kampeerders van kamp Bakkum, de 24-jarige Amsterdammer W. B. op he terdaad betrapt bij een diefstal van 350 uit een kampwinkel op het kam peerterrein. De man drong door verbreking van een ruit een bakkerswinkel op het win kelcentrum binnen, waar hij uit de kas sa het genoemde bedrag haalde. Kampbewoners, die opmerkten dat er iets niet in orde was, waarschuwden de kamppolitie, die met de rijkspolitie de man kon arresteren nog voor hij zich met zijn buit uit de voeten maakte. Hugenholtz. Spr. hekelde de opvatting van sommige Zandvoortse zakenlieden die beweren dat Zandvoort niets aan het circuit heeft. De oud-burgemeester wees er op dat de Zandvoortse zaken on mogelijk de tienduizenden bezoekers na afloop van de wedstrijden kunnen her bergen. Spr. merkte hierna op, dat som mige zaken meer aan het ci-cuit zouden „hebben" als zij zich matigden in hun tarieven. Zijn wensen voor de komende tien jaren formuleerde de heer van Al phen kort t.i krachtig: „Goede sport en geen ongelukken". Deze wen- ging tij dens de daarna volgende wedstrijden volledig in vervulling. Advertentie VLIEGENDE SCHOTELS Nog niet. Maar wel De gemakkelijkst berijdbare wagen ter wereld. Sturen en gasgeven. Meer hebt U niet te doen. Nadere inlichtingen en demonstratie: Een door de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" in het „Van der Aart sportpark" gehouden koppelwedstrijd over veertig ronden, is op fraaie wijze gewonnen door het Deense koppel Nielsen-Hansen. Met 300 meter voor sprong op het koppel Eddy Riethoff- Jan Beugeling beslisten de twee Denen, die onbetwist de beste combinatie vormden, deze wedstrijd in hun voor deel. Nielsen en Hansen, die voor een korte vakantie in Santpoort verblijven, hadden blijkbaar al meer samen een koppelwedstrijd gereden, want zij na men meteen na de start het initiatief in handen en veroverden daarmee een kleine voorsprong. Deze wisten zij door goed aflossen steeds verder op te voe ren. Van de Haarlemse koppels, die voor het eerst een dergelijk soort wedstrijd voorgeschoteld kregen, weerden Riet- hoff-Beugeling en Uttien-Boogaard zich het beste. Zij deden slechts weinig voor elkaar onder en behoefden de Denen slechts 300 meter prijs te geven. De ove rige .'-.oppels hadden in deze strijd één ronde achterstand opgelopen. Voordat men van „De Kampioen" een groter opgezette koppelwedstrijd op dit parcours gaat organiseren, wil men eerst nog een proef nemen met trio's. Dit zal dan op zondag 17 augustus plaats vinden. Voor de start van de koppelwedstrijd deed Aad Straver met succes een aanval op het met een tijd van 1 min. 37.9 sec. op naam van Peter de Jong staande sportparkrecord over één ronde met staande start. Straver bracht het op 1 min. 35.9 sec. De uitslag van de koppelwedstrijd luidt: 1. L. Nielsen-B. Hansen; op 300 m: 2. E. Riethoff-J. Beugeling: 3. K. Uttien- Boogaard; op 1 ronde: 4. J. v. Egmond- B. Walters; 5. J. de Jong-R. Otte; 6. H. v. d. Geest-B. de Klerk. Een wedstrijd voor C-klassers over 15 renden leverde het navolgende resul taat op: 1. Hendriks, 2. Peters, 3. Nijs- sen, 4. Van Steyn, 5. Heersma, 6. Croese, 7. Boogaard, 8. Wehnes, 9. Fictoor. In het toernooi om de Umans-Beker van DCO waren de uitslagen ih de eer ste ronde: THBBloemendaai 4-2. RCH 2DCO 4-1. A.s. woensdagavond spe len DCO en Bloemendaai de verkiezers- finale waarna op donderdagavond de winnaarsfinale plaats vindt tussen RCH 2 en THB. De wedstrijden beginnen o~.i kwart voor zeven op het DCO terrein aan de Schalkwijkerweg. Voor de onderlinge damcompetitie van V.K.D. werden gespeeld: Th. Kok—P. Mul 02, G. FaayA. Masteling 02, Th v Wort—J. Lucas (ap) 1—1, v. Andringa— P. Beelen 0-2, R. Kok—H. Sassen (ap) 1—1, A. Meyer—F. Herberman 1—1, H. Sassen—R. Kok (ap) 0—2. Door de jeugd werd slechts één partij gespeeldAnnie WallingaArno Spierings De ranglijst van het eerste tiental: F. Visser 14 6 6 2 18 P. Hollenherg 12 7 3 2 17 P- Mul 11 6 4 1 16 Th. v. Wort 16 4 8 4 16 G. Faay 11 2 6 3 10 A. Masteling 13 2 6 5 10 Th. Kok 10 3 3 4 9 H. Rump 10 3 3 4 9 J. Lucas 13 1 7 5 9 D. Rump 10 0 6 4 6 De strijd om de titel gaat nu tussen Mul, Hollenherg en Visser. De verdeling van de kansen ligt in dezelfde volgorde. Of het relatieve verschil ln een totaal verschil zal verkeren, zullen de komende weken moeten leren. Mul ontmoet Hollenherg nog twee maal en Visser nog éénmaal, zodat deze partijen welicht van beslissende invloed zullen zijn. Het gevecht om degradatie te ontlopen is in volle hevigheid ontbrand. Ongerekend de mogelijkheid van verrasen de ontwikkelingen lijkt het er op, dat D. Rump en Lucas de laagste troeven in han den houden. Van Wort vormt in grote een. zaamheid de middenmoot. In het tweede tiental hebben Sassen en Kok elkaar belet de promotiegrens defini tief te overschrijden. Beiden hebben nog één puntje nodig uit respectievelijk twee en een partij. Beelen blijft goed volgen, doch de buit zal hem wel ontgaan. Een langs het Zuider Buiten Spaar ne tegenover de J. J. Hamelinckstraat geparkeerde auto geraakte gistermid dag omstreeks vier uur te water. De wagen was er geparkeerd door zijn eigenaar, een tuindersknecht uit Alk maar en stond op de handrem. Na enige tijd werd de auto uit het water gehaald door een kraanwagen van de gemeente-reiniging. Persoonlijke inge bakken deden zich uiteraard niet voor. In het afgelopen, weekeinde zijn er in Zandvoort vijftien verkeersongeval len gebeurd, waarbij zowel persoonlijk als materieel de schade niet ernstig was. Bij een dier ongevallen werd kapelaan Westerlaken uit Deurne door een bromfietser aangereden op de Bou levard de Favauge. Hij moest in de Mariastichting te Haarlem worden op genomen. De inleggelden bij de Nutsspaarbank te Haarlem over juli hebben bedragen 3.547.096. De terugbetalingen be liepen 2.844.478. Het overschot was 702.618. Het totale spaartegoed per 1 augustus bedraagt 5I.449.5S5. Het spaaroverschot van 1 januari tot en met 31 juli is S.674.901. In de kathedrale basiliek Sint Bavo te Haarlem heeft gistermorgen pater Caspar Handgraaf M.S.F. zqn eerste plechtige H. Mis opgedragen. De neo mist was ter gelegenheid daarvan za terdag met zijn broer, die op de dag waarop pater Handgraaf priester werd gewijd het sub-diakonaat had ontvan gen, ingehaald In de Van 't Hoffstraat. Voorafgegaan door bruidjes en onder de vrolijke klanken van de r.-k. Har monie Sint Bavo trok de auto door de straat naar het woonhuis van de neo mist. Tal van belangstellenden kwamen pater Handgraaf zondagmiddag tijdens een receptie in het Clubgebouw aan de Leidsevaart gelukwensen. Later op de middag was hq agens bij een plechtig danklof. Pater Handgraaf werd bjj zijn eer ste plechtige H. Mis geassisteerd door kapelaan J. van der Plas uit Venhui zen, een zoon van de parochie van Sint Bavo en als subdiaken door zijn broer Nico Handgraaf MSF. Presbyter-assis- tens was kapelaan C. W. J. Wenneker en kapelaan R. W. M. Geraets trad op als ceremoniarius. Het koor, dat onder leiding stond van de heer E. Nicolaas en dat begeleid werd aan het orgel door de heer J. Schouten voerde de „Missa super Amor Gèsu" van Oswald Jaeggi uit. „Wederom zijn wij hier, dankbaar ge stemd, rond het altaar verenigd", zei kapelaan H. J. Heesterbeek uit Amster dam in zqn feestpredikatie. „Vorige week werd deze pater priester gewijd, thans draagt hq zijn eerste plechtige H. Mis op in zijn eigen parochiekerk". Voor kapelaan Heesterbeek duidde zulks op een teken van liefde van God. „Hier zien wij hoe God zich bewogen heeft boven een mensenkind en het heeft uitverkoren Zijn navolger te zijn". De predikant grondde zjjn predikatie op de liefde en in het bijzonder op de liefde van God. Hij constateerde het feit, dat velen niet beseffen wat de liefde in houdt en dat als gevolg daarvan het woord zo dikwijls nodeloos wordt ge bruikt, zelfs misbruikt. Kapelaan Hees termans liet duidelijk blijken dat lief de moet bestaan in het „geven". „God toonde Zijn liefde door de mensen het leven te schenken. Hij gaf er wederom blijk van, toen de mens zqn ziel had besmeurd en Hq Zqn zoon naar de aar de zond". De predikant wees erop, dat Christus in Zijn leven op aarde, opnieuw op grond van de liefde, alles gaf, dat Hij bezat, zelfs Zjjn leven". Zelfs zover ging Jesus, dat Hij zei zich aan de mensen te zullen blijven geven, onder de gedaanten van brood en wqjn. Hij gaf de macht daarover het consa creren aan Zijn apostelen en aan hun opvolgers, de priesters, door de woor den „Doet dit tot gedachtenis aan Mij". Kapelaan Heestermans zei verder in zijn predikatie? dat de liefde niet alleen bestaat uit het geven, maar ook uit het vergeven en het toegeven. „Willen wij God navolgen, dan zullen wij ook moe ten vergeven en toegeven, want God geeft van Zijn liefde blijk niet alleen door de mens vele gunsten te schen ken. Hij vergeeft ons ook wanneer wij verkeerd hebben gehandeld en boven dien geeft Hij toe, wanneer wij blijven aandringen op iets, dat wi) niet direct ontvangen". Aan het eind van zijn pre dikatie merkte kapelaan Heesterbeek op, dat het geven en vergeven de mens niet gemakkelijk valt. „Maar geven maakt blq en God zal de goede gever Zijn zegen schenken". De drie voor de competitie van de HCB gespeelde cricketwedstrijden had den een gelijksoortig verloop. Een R. W.-team batte eerst, kwam tot bo ven de honderd runs en gooide ver volgens de tegenstander beneden de drie cijfers uit. Aan de Zomerzorgerlaan te Bloemendaai scoorde R. W. b 111 runs, waarvan J. Vogelaar met 32 top scorer werd. Verder maakte H. Randag 27, O. Koenders 15 en J. Pot bleef met 23 not out. Voor BMHC 2 had N. A. Allan het meeste succes met zijn slows. Hij veroverde 5 wickets voor 46 runs; Ph Schouw 1-34, Bouman 2-17 en Cats 1-0. BMHC kwam slechts tot 42 runs. waarvan Ph. Schouw 17; H. Randag 7-20 en C. J. P. van Baasbank 3-4. R, W. d kwam aan de Spanjaards laan tot 115 punten, gesloten voor het verlies van vijf wickets. Alle zes bats- lieden in de dubbele cijfers, waarvan C. van Schouwenburg met 20 runs top scorer. Verder scoorden J. W. Steffelaar 16, Th. Koot 11. C. van Buchem 10, H. Latenstein 12 C. Vogelzang 14 n.o. en J. J. van den Burg 11 n.o. Van een zes tal bowlers van C. v. H. 2 hadden slechts C. A. Aronds (2-19) en A. Bolmna (2-26) succes. N. Leyer Jr. 10, H. A. Lokman 10, N. A. van Loenen 17 en Mr. Extra 17 kwamen als voornaamste contribuanten tot 67 runs. Op het tweede veld aan de Spanjaards laan kwam van de topbats alleen H. R. West met 29 goed voor de dag. Op 49 waren reeds zeven wickets down. Daar na brachten H. Thon (28). wederom L. J. Jonker (13) en R. Hissink (12 n.o.) het nog tot 106 runs. Voor Haarlem 4 bowl den H. Slagter 3-39. een speler met een zekere aanleg, H. Westrum 4-18 en H. Schlatmann 1-19. De bezoekers zagen enkele batslieden ongelukkig vertrekken. Het totaal werd 62, waarvan H. Slag ter 13 en E. Slagter 24. De bowling- cijfers voor R. W. a. lumen: H. van Son 5-24, P. van Baaren 3- 20 en H. R. West 1-12, Aanstaande zaterdag staat de compe titie van de Haarlemse Cricket Bond stil in verband met de wedstrijd van het Nederlands elftal tegen de M. C. C. op zaterdag en zondag op het terrein van Rood Wit aan de Spanjaardslaan te Haarlem. (Niet officiële koersen) 3% Ned 1953 3V4 Ned 1953 SVt Ned 1956 314 Ned 1948 3(4 Ned 1950 3(4 Ned. 1954 3(4 Ned. 1955 1 3-3(4 Ned 1947 3 Ned 62-64 bei fae Inechr Grtbk 1946 3% BJÏ.G. Won.bouw 6 Ned. HandeJ Mt! cert AJC.Ü Van Bericel'g Patent CaJvé-Delft cert Van Gelder Kon. Hoogovens cert Onliever eert Ned Kabel Philips Kon Petroleum „Amsterdam" Rubber Holl. Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomb. Mtl Ned Scheepv Unie KJLM H.V.A Dell MIJ eert. A'dam 2(4 '561 A'dam '56 A'dam m Rentespaarbr. vorig opening Slot 4/8 92' 93 te 92(4 92(4 86(4 86(4 86 (s 86(4 90H 91 94(4 88'e 88"g 109(4 171 186 187% 197 301(4 176 329 363*4 364(4 269 294% 295(4 166.10 166.30 69% 69 135 135(4 139% 139(8 120% 121(4 105,50 103 110.50 110 84(4 98 100 109(4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 3