Washington erkent het nieuwe Iraakse bewind Het verkeer eist weer zware tol Marswedstrijden in sport stadion van Kerkrade heeft een aparte rokerskring! Murphy probeert in Bagdad een gunstiger klimaat te scheppen Kleur- en klankrijk schouwspel Jongste blinde stenograaf BRAZILIAAN BETRAPT EEN DIEF Onderwijzer en twee kinderen verdronken Koninklijk gezin in San Remo Doden en gewonden op de weg Plechtige herdenking te Maarssen Robbie Remmen Maar het kostte toch moeite dit duidelijk te maken Deken B. G. Henning voorzitter Memisa OREOPITHECUS ONTDEKT Skelet twaalf miljoen jaar oud Man in de aal verdronken Verkoeling op zee voor hittegolf die Italië teistert Goederen uit auto's van buitenlanders gestolen MAANDAG 4 AUGUSTUS 1958 PAGINA WÊÉÊÊÈm Widen, die het informatieve proces gaat voeren betreffende de roep WÈf\.j.,.„mÊ^^^^^KKmmBÊBÊUBÈÊ^ÊBm dïe behalve als priester ook als tertiaris van St.-Franciscus ttficale hoogmis die ter gelegenheid van deze installatie we rd opgedragen door Mgr. Dr. B. J. Alfrink, aartsbisschop van Werd aangeduid. Kampioen pijproken Van hpilisffipirl Hpudrlen en wonderen van deye dienaar frnr1« 71 e parochiekerk te Maarssen is zondag plechtig de kerkelijke rechtbank geïnstalleerd, welke het informatieve proces gaat voeren, dat moet leiden tot de zaligverklaring van Mgr. Dr. Alfons Ariëns. Deze foto werd genomen tijdens de pon- Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft bekendgemaakt dat de Verenigde Staten de republiek Irak hebben erkend, aldus meldt Reuter. In de bekendmaking wordt gezegd, dat de Amerikaanse regering door bemiddeling van de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Dag Hammarskjöld, kennis heeft genomen van de verzekeringen van de nieuwe Iraakse regering, dat zij zich gebonden acht aan het Handvest van de A er- enigde Naties en haar internationale verplichtingen. In een nota aan de re gering te Bagdad zijn deze verzekeringen aanvaard en is het besluit van de erkenning meegedeeld. Dit besluit ging vergezeld van de goede wensen van de Amerikaanse regering voor het nieuwe Iraakse bewind. De ambassadeur die de Verenigde Sta ten vóór de staatsgreep in Bagdad heeft vertegenwoordigd, Waldemar Galla- man. behoudt deze oost. Ook Libië, Por tugal, Zweden en Denemarken hebben in het afgelopen weekeinde het nieuwe republikeinse bewind in Bagdad diplo matieke erkenning verleend. Gisteren zijn voor de tweede maal in 48 uur Amerikaanse strijdkrachten te Beiroet ontscheept. Aan boord van het gisteren in de Libanese hoofdstad aangekomen Amerikaanse troepen transportschip bevonden zich 2.200 militairen. De gisteren aangekomen strijdkrachten omvatten verscheidene afdelingen genie, een eenheid genees- Advertentie De 32-jarige Amerikaanse verzeke ringsagent Richard Valley heeft zich zaterdag meester gemaakt van de wereldtitel pijproken. Hij pufte een uur, 34 minuten en 46 seconden aan zijn pijp, 3 seconden langer dan zijn naaste concurent James S. Cunning ham, een 76-jarige gepensioneerde. J1 totaal waren 55 pijprokers opge- rSrif,7} °m elkaar het wereldkam pioenschap je betwisten. De enige urouu) die meedeed, mevrouw Alder- slerhtWt New York, hield het roken vol j 30 minuten en 55 seconden mo'-nt tgeen haar in het eindklasse- nt °P de 36ste plaats bracht. Op de onbewaakte spoorwegovergang aan de Peter van den Bremerweg te Soest zij» zondagavond de 51-jarige bromfietser D. O. uit Hilversum en zijn 11-jarig nichtje J. V. uit Amers foort, Jat bij hem op de duo zat, door •en sneltrein gegrepen en gedood. De trein, om 17.42 uur uit Amersfoort baar Baarn vertrokken, sleurde de slachtoffers metersver mee. Zij wer den onherkenbaar verminkt. De trein bad een half uur vertraging. Zondag middag omstreeks vijf uur is •en Duitse personenauto, bestuurd door de 52-jarige J. H. Geertzen uit Nord- born, tegen een boom langs de rijksweg j-'enekamp-OIdenzaal gebotst. De auto bestuurder wilde een bromfietser ontwij den, die naar links wilde afslaan. Laatstgenoemde, de 30-jarige P. uit De nekamp, werd gewond en in het r.-k. fjekenhuis in Oldenzaal opgenomen, r.® bestuurder van de personenauto en *JJn echtgenote, de 44-jarige F. A. L. Leertzen-Koch, werden beiden zwaar gewond naar het ziekenhuis te Nord- norn vervoerd. De 57-jarige weduwe Hallie-Edel- Schaan uit Kampen is zondagmiddag 0rn tien voor vijf op de Dijkweg tus sen Zwolle en Hattem verongelukt. De vrouw reed op een bromfiets ?P de rijweg, en stak deze zonder een l(*en te geven over. Zij werd ge grepen door een achteroprijdende m°tor. De vrouw was op slag dood. teSfL de rijksweg Vught-Tilburg is za- bjh 8avond een verkeersongeluk ge- Êr-./j dat aan de eerste luitenant J- °-Gartner het leven heeft gekost. hovo de ringbaan Zuid-hoek Broek- van dseweg te Tilburg is in de nacht halt Zaterdag op zondag omstreeks Akkn e de 26-jarige bromfietser J. voorrramans uit Breda> doordat hij geen bus bg verleende, tegen een auto- fraef, 6 tst en met een schedelbasis- onp-o in bet ziekenhuis te Tilburg i~° nomen, waar hij zondagochtend ls overleden. de^2i6i^?gna£bt omstreeks 3 uur is Zijn D- Sonke uit Waarde met •en lichtmait"!1 bij Kruiningen tegen l8-jariï><. gereden. S. zowel als de ben, pass.?giei'e M. J. van Es- 8ew'ondeii^,ns >Uit .baarde, werden zwaar v°erd n Zlebenhuis in Goes ver- *ijn overleden V°mSt bleek Sonke te Juffrouw vJ Jhet leven van me- De 7minY- ®sPen wordt gevreesd, die don", ige J- Hendriks uit Nijmegen, ,te de Hc:rg en Dalseweg reeg mno j J!!n fiets een ongeluk kbeuzin^ 0r 11 zware inwendige liep f?g®n ?n een hersenschudding op- leden. g aan de gevolgen over- Des morgens, toen de aartsbisschop een pontificale Hoogmis in de met witte en gele bloemen versierde kerk opdroeg waar mgr. Ariëns zo vele jaren het herderlijk ambt heeft vervuld, was het Godshuis tot in de uiterste hoeken met gelovigen bezet. Naast vele hoogwaardig heidsbekleders zag men er bestuurs leden van de dr. Ariënsvereniging en van Sobriëtas, familieleden en vrienden van de vrome priester, zomede leden van diverse kloosterorden en van de souvereine orde van Malta. Aan het geheel gerestaureerde hoogaltaar, dat thans het middelpunt van de kerk vormt, fungeerde tijdens de H. Mis mgr. dr. A. C. Ramselaar als presbyter-assistens. Troondiakens waren deken I. H. v. d. Berg uit Ol denzaal en pastoor J. H. Beutener uit Vleuten. De plebaan Van de ka thedrale kerk te Utrecht, de hoogeerw. heer J. v. d. Burg, trad op als diaken met kapelaan J. M. de Graaff als sub-diaken. Ceremoniarius was dr. K. L. Reekers, secretaris van het aartsbisdom. De schola cantorum zong met de parochiegemeenschap de achtste Gregoriaanse Mis. De pre dikatie werd gehouden door een oud kapelaan van de parochie, de zeer ee r\v. heer N. J. W. v. Dieden, thans pastoor te Gorssel, die speciaal de aandacht vestigde op de deugd van nederigheid welke mgr. Ariëns tij dens zijn leven op bijzondere wijze heeft beoefend. In de namiddag had de plechtige in stallatie van de kerkelijke rechtbank plaats. Rondom mgr. Alfrink, die het voorzitterschap bekleedde, namen de leden hun plaatsen achter de groene tafel in. Aan de rechterhand van de aartsbisschop was de gevolmachtigd rechter gezeten, zijne hoogwaardige ex cellentie mgr. Constanz Kramer o.f.m., bisschop van Luanfu in China. Daar naast de rechters, t.w. mgr. dr. J. A. Geerdink, proost van het Metropolitaan Kapittel, president van het grootsemina rie Rijsenburg en officiaal van het aartsbisdom, en prof. dr. F. v. Welie, oud-hoogleraar in het kanoniek recht aan de universiteit in Nijmegen. Als promotor fidei fungeert pater dr. Ana- cletus van Breda van de orde der Min derbroeders Kapucijnen te Helmond. Zijn plaatsvervanger is prof. F. Haarsma, hoogleraar aan het groot-seminarie te Rijsenburg. Griffier is pater Modul- fus Gemmeke van de orde der Karme lieten te Hengelo met dr. K. Reekers, secretaris van het aartsbisdom, als ad junct-griffier. Als deurwaarder treedt op rector H. C. W. v. d. Vegt te Utrecht. „Door dit proces te openen wordt de wens van zeer velen vervuld. Wij hopen en bidden dat wij handelen volgens de plannen en inzichten van de Almachtige God", aldus leidde de aartsbisschop de installatie in. De postulator van het proces, pater E. Lohman van de orde der Minder broeders te Woerden, verzocht mgr. Alfrink een aanvang te maken met het zaligverklaringsproces. Hij over handigde daartoe het aartsbisschoppe lijk rescript alsmede zijn mandaat. Deze stukken werden door de aarts bisschop aan de promotor fidei ter inzage verstrekt. Nadat deze bevestig de dat er geen bezwaren waren, wer den de stukken wettig en authentiek verklaard en vervolgens aan de kan selier overgereikt. Hierna werden door mgr. de benoe mingen van de leden der rechtbank be krachtigd, die stuk voor stuk verklaar den dat zij hun best zullen doen het proces wettig en goed te doen ver lopen. Toen was het ogenblik van de plechti ge beëdiging aangebroken. De aartsbis schop legde met duidelijke stem in het openbaar de eed af en ondertekende de eedsformule op het door de kanse lier opgemaakte stuk. Behalve de deur waarder legden alle leden van de recht bank een soortgelijke eed af waarbij zij beloofden zich ijverig en trouw te geven aan de vervulling van de taak, hun in dit beatificatieproces opgedragen. Alvorens de postulant de stellingen en de getuigenlijst aan de rechtbank aanbood, werd door de promotor fidei geëist dat hij de zogenaamde eed „de calumnia" aflegde. Eerst na onderteke ning van de eedsformule werden de stukken door de aartsbisschop en de rechters aanvaard. Tenslotte werd bepaald waar de plechtige zittingen van het tribunaal zullen worden gehouden, n.l. in de parochiekerk van Maarssen. Het ge tuigenverhoor in het Maltezer Rid derhuis aan de Nieuwe Gracht te Utrecht. De volgende zitting waarop het verhoor der getuigen een aanvang neemt, is vastgesteld op 20 augustus. Dan zullen worden gedagvaard pater Anacletus v. d. Berg O.F.M., Kap. te Helmond en mr. J. R. H. v. Schaik, minister van staat te Den Haag. De installatie werd besloten nadr.t de acte van overdracht der stukken van handtekeningen en stempels was voorzien. Mgr. dr. Alfrink richtte hierna het woord tot de aanwezigen, die met grote aandacht de plechtigheden hadden ge volgd. „Over enkele dagen is het 30 jaar geleden dat mgr. Ariëns te Amers foort is gestorven, waar hij zich had teruggetrokken om zich te wijden aan de propaganda voor het St.-Petrus Lief dewerk. Dit laatste trekje tekent heel bijzonder de rusteloze Ariëns, die zijn gehele leven heeft besteed om liefde te schenken aan ieder die in nood was. Dertig jaren zijn sindsdien voorbijge gaan en ieder jaar is er een groep ver eerders aan zijn graf om zijn gedachte nis levendig te houden." Speurend naar de reden van deze ver ering stelde mgr. Alfrink vast dat Al- phons Ariëns een uitzonderlijk mens was bezeten van grote idealen, een voor vechter van de sociale rechtvaardigheid, van de rechten van iedere mens, in het bijzonder van de kleine verdrukte mens. Hij was bezield van een onstui mige drang die hem vrienden en bewon deraars bezorgde in alle kringen van de maatschappij. Ariëns is niet verge ten. Men verwacht blijkbaar nog iets van hem, n.l. dat hij zijn activiteit tot na zijn dood zal voortzetten. Juist om dat zijn mensenliefde zo groot was dat deze niet met de dood kon worden af gesloten, hoopt men ook nu nog liefde van hem omdat men hem dicht bij God verwacht. Deze mensenliefde, de meest kenmerkende eigenschap van Ariëns, vond zijn oorsprong in een innige ver binding met God. Juist voor de noden van deze tijd moet Ariëns worden be schouwd als een voorbeeld van de lief de tot God en de liefde tot de mensen. De priester Ariëns was een groot teken en daarom hopen wij dat God Zijn die naar mag verheerlijken, aldus mgr. Al frink. De aartsbisschop eindigde zijn toe spraak met zijn speciale waardering uit te spreken aan het adres van mgr. Kramer die zich bereid heeft ver klaard het voorzitterschap van de rechtbank op zich te nemen. Hij sprak voorts de wens uit „dat op de voor spraak van mgr. Ariëns het diocees van de Chinese bisschop moge wor den beschermd. Gods zegen ruste op deze rechtbank tot eer en glorie van onze Heer wiens priester Ariëns was met geheel zijn hart." Advertentie TV" ader Remmen y deed aanvan kelijk wat aarzelend. „Ik zou eigenlijk veel liever zien dat u wat over het blindeninstituut ot. Henricus in Grave schreef. Dat het onderwijs er zo uitstekend is en dat er nogal wat geld nodig is", zegt de bescheiden vader van de twaalfjarige Robbie. Maar de be langstelling geldt in de eerste plaats de leerling van het in stituut, die vorige week cum lauae slaagde voor het di ploma kantoorsteno graaf. J ong van jaren en door een oogziekte vanaf zijn derde jaar blind, sloeg deze begaafde Nijmeease jonocn alle records en zelfs de Nederlandse Associatie van Praktijkexamens was er zo ondersteboven van, dat op het diploma van Robbie de woorden met lof werden gezet. Over het algemeen zijn de kandidaten achttien jaar en ouder als zij voor het examen stenografie opgaan en er is een belangrijk percentage, dat de eerste maal door de zeef valt en het examen nog eens moet doen. Niet zo Robbie. Met verbluffend gemak werkte hij zich door de examen opgaven heen en een handelsbrief met voor een twaalfjarige lang niet eenvoudige uitdrukkingen leverde hem niet de minste moeilijkheden op. Vlotweg nam hij het dictaat op zijn braillemachine in steno op zonder merkbaar veel inspanning de voorgeschreven 150 lettergrepen per minuut halend om daarna de opgave foutloos op een gewone schrijfmachine uit te tikken. Negens zijn op z'n puntenlijst favoriet en bijzonder opwindend vindt Robbie die prestatie niet. Hij lacht er maar wat om, dat hij nu plotseling het middelpunt is van een bescheiden en goedbedoelde publici teit. Om nu toch vader Remmen even tegemoet te komen: Robbie dankt dit succes, naast zijn ijver en intelligentie, voor een goed deel aan het instituut St.-Henricus, dat volgend jaar zijn eeuwfeest viert. Ruim zeven jaar heeft hij er onderwijs genoten, dagelijks met de bus heen en weer uit Nijmegen. Frater Aariaan heeft daar voor zijn pupillen een speciaal soort braille- ontworpen, dat is opgebouwd uit slechts zes punten en dat aanmer- keiyk sneller werkt dan het gebruikelijke stenoschrift. Er zijn wel meer blinden, die het stenograferen onder de knie hebben, maar de prestatie van Rob ligt vooral in zijn leeftijd. De jongste kandidaat, die ooit in Neder land tot de examens werd toegelaten en slaagde, was nog altijd veertien jaar. Robbie Remmen is inmiddels uitgestudeerd in Grave. De fraters hebben deze twaalfjarige knaap, die over een opvallende intelligentie beschikt en met veel animo en overgave studeert, klaargemaakt voor het Nijmeegse St.-Camsiuscollege waar hij in september de afdeling gymnasium gaat volgen, waarbij het onderwijs zal worden aangepast aan Robbies handicap Een veelbelovende knaap, deze jongste stenograaf. Onder Jjan de trap herinnert vader Remmen ons nog even aan St.- Henncus. Ten overvloede. Is het succes van Robbie niet mede het succes van de individuele en vooruitstrevende vorm van onderwijs van de fraters in Grave Nadat er enige tijd een Babylonische spraakverwarring had geheerst In het hoofdbureau van politie te Rotterdam heeft een Braziliaanse korporaal van het opleidingschip, dat aan de Parkka de in de Maasstad ligt, vrijdagmiddag met behulp van de Braziliaanse consul de dief van een draagbaar radiotoestel letje aan kunnen wijzen. Het was een 21-jarige Rotterdamse matroos op de grote vaart, die nota bene als getuige mee naar het bureau was gekomen. De Braziliaanse korporaal, die uit Rotterdam zou vertrekken, wilde nog een radiotoestelletje kopen. Terwijl hij in een winkel even met een Nederlan der stond te praten, zag hij dat diens metgezel er met een draagbaar toestel van door ging. Zo goed en zo kwaad als het ging maakte hij dit de winkelier duidelijk. Er kwam al gauw een radio wagen van de politie aan te pas. Toen men de winkel uitliep zag de Braziliaan de bewuste zeeman staan. Deze meld de zich als getuige en ging mee naar het bureau... Lange tijd probeerde de Braziliaan de ware toedracht van de zaak aan de poli tie duidelijk te maken, maar ten einde raad riep men de consul te hulp want er bleek niemand te zijn die uit het Por tugees iets wijs kon worden. Inmiddels was het echter zeven uur geworden, en had de Braziliaan zelf nog geen draag baar radiotoestel. Nu was de politie hem echter behulpzaam, ondanks de winkelsluitingswet. Het hoogwaardig episcopaat heeft de hoogeerw. heer B. G. Henning deken van Rotterdam, benoemd tot voorzitter van de medische missie-actie (Memisa), als opvolger van de onlangs overleden mgr. Niekel. Kerkrade was afgelopen weekend pas goed een internationale muziekstad. Honderden, veelkleurig geüniformeerde muzikanten, van tal van nationalitei ten, bevolkten het centrum van de ge meente. Zij gaven er tijdelijk een cos- mopolitisch karakter aan. Het feit, dat een vijftal korpsen, waaronder de Ban- da Militare di San Marino en de Spaan se harmonie Santa Cecilia uit Tortosa, plotseling verstek lieten gaan, deed hier nauwelijks iets aan af. Kerkrade hield nog genoeg muzikan ten „uit verre en vreemde landen" over om zijn duizenden bezoekers ervan te overtuigen, dat de oudste mijnstad van Nederland het vierjaarlijkse muziek festival terecht een wereldevenement kan noemen. Speciaal kwam dit zondagmorgen tot uitdrukking, toen veertien allerfleurigst uitgedoste muziekkorpsen in het Kerk- raadse stadion voorbij duizenden geboeid toekijkende Limburgers defileerden. Ruim dertigduizend bezoekers waren in het stadion samengestroomd om er te genieten van populaire marsmuziek, van voortreffelijk jonglerende tamboer- maitres en van de feestelijke kleuren pracht van de rijk gevarieerde unifor men. Het fluit- en tamboercorps Ge- brook uit Hoensbroek de Koninklijke Harmonie St.-Cecile uit Eijsden en de IJmuider harmonie zorgden voor een stralend rood, het Sinsen Musikkorps uit Oslo voor smetteloos wit; de Engelse Preston Town Silver Band voor diep groen; het Franse mijnwerkerscorps „harmonie des Houillères du Bassin de Lorraine" uit Metz voor stemming blauw en de Koninklijke harmonie Ver maak na Arbeid uit Turnhout gaf aan het geheel een grijs tintje. Niet alleen de ze kleuren boeiden de aanwezigen in ho ge mate, maar ook het luide tromgerof fel en het jubeleend trompetgeschal. De jury, bestaande uit de Engels man Frank Wright, de Duitser prof, dr. Rudolf Holle, de Belg Jos Moeren hout en de Nederlander Gjjsbert Nieuwland, deelden in het intense ge not van het duizendkoppige publiek en beloonde de optredende korpsen royaal met eerste prijzen. Het hoogste aantal punten (117 van de 120) behaalde het keurige korps van dirigent Paul Semler Collery, de Franse harmonie des Houillères du Bas sin de Lorraine uit Metz. De 185 leden van deze harmonie maakten een vreug dedans rond hun statige tamboer-mai- tre Edgar Libert, toen de jury aan dit korps de eerste prijs met lof in de eerste afdeling van de marswedstrijden toekende. Met een oorverdovend applaus gaf het publiek zijn instemming met deze juryuitslag te kennen. De muzikan ten uit Metz, meest mijnwerkers, had den dit succes verdiend. Het publiek juichte opnieuw toen de Duitse be- drijfsharmonie, het Werkorchester Gos- sen uit Erlangen, in dezelfde afdeling ook een eerste prijs met lof (114 pnt) kreeg toegekend. Groot was ook de voldoening bij toeschouwers en muzi kanten, nu de overige korpsen in de eerste afdeling St.-Cecile Eijsden (101 pnt), IJmuider Harmonie (97 pnt) en Vermaak na Arbeid uit Turnhout (97 pnt) gedrieën met een eerste prijs be kroond konden afmarcheren. In de tweede afdeling weerden de Noren zich het best. Het Sinsen Mu sikkorps uit Oslo behaalde met 102 punten een eerste prijs. Een punt minder (101) maar toch ook een eer ste prijs behaalden de musicerende mijnwerkers van de Bergkapelle Hödl- grube uit Voitsberg (Oostenrijk). Klein, maar dapper gedroegen de jeugdige wit-blauwe leden van de Bre dase jeugddrumband van de Rozen- kransschool zich, die met 97 punten ook een eerste prijs als overwinnings trofee mee naar huis konden nemen. De Franse muzikanten van harmonie municipale de Grenay verwierven in diezelfde afdeling eveneens een eerste prijs (met 96 punten). In de derde afdeling gaven de West Vancouver Boys Band uit West Vancou ver (Canada) "en het fluit- en tamboer korps Gebrook uit Hoensbroek elkaar niets toe. Beide korpsen verlieten het sportpark met een eerste prijs met lof, dank zij de 108 behaalde punten. Op de tweede dag van het Kerkraad- se muziekconcours is meteen de grote slag of althans een bijzonder grote slag gevallen. Het Nationaal Jeugd orkest uit Tel Aviv kreeg door de jury het maximaal aantal te behalen pun ten, n.l. 260 toebedeeid. En het is dus zo, dat in de nog komende concours- dagen dit resultaat nog slechts geëve naard kan worden en uiteraard niet meer overtroffen. Men was en is er in Kerkrade lichtelijk beduusd van, dat de beslissing zo gauw en zo abrupt is gevallen. Immers het is bij nmziekwed- strijden, en vooral bij muziekwedstrij- den als de onderhavige, van groot be lang dat de spanning bewaard blijft als het even kan tot de laatste dag. En nu mag het waar zijn dat in dit op zicht nog niet alles verloren is, maar het blijft een onwrikbaar feit, dat waar de mogelijkheid tot een overtreffende trap is vervallen, er geen sprake meer kan zijn van die toegespitste verwach ting die normaliter het concours be heerst. Zaterdagochtend is in een mijn* te Baccinello in het gebied van Grosseto (Italië) een fossiel ontdekt, dat volgens de conservator van het natuurhistorisch museum te Bazel, prof. J. Hurzeler, een volledig fossiel is van een oreopithecus, een menselijk wezen, dat 12 miljoen jaren geleden geleefd zou hebben in de bossen van het gebied waar de vondst is gedaan. De oudste tot nu toe be kundige troepen, verbindingsafde lingen en een eenheid pantsertroepen. Een Amerikaanse militair is in de nacht van vrijdag op zaterdag, terwij] hij ir Beiroet patrouille reed, door een kogel gedood. De Amerikaanse diplomaat Ro bert Murphy heeft gisteren volgens UPI na besprekingen met leiders van het nieuwe regiem in Bagdad ver'Taard, dat het enige tijd kan duren voordat het be wind van Kassem een beslissing neemt ten aanzien van het Pact van Bagdad. „Ik heb de indruk, dat zij het ver drag aan een grondig onderzoek onder werpen", aldus M„rphy, voordat hij zich per vliegtuig naar Beiroet begaf, vanwaar hij zal doorvliegen naar Cairo voor het voeren van besprekingen met president Nasser van de V.A.R. „Enige punten in het verdrag zijn de leiders niet geheel duidelijk. Het kan daarom enige tijd duren voordat Irak een be slissing neemt", verklaarde Murphy. De 26-jarige Nederlandse onderwij zer Henk Jansen, die in Bournemouth (Engeland) was in verband met een zomercursus voor Europese onderwij zers, is zaterdagavond bij het zwem men verdronken. Hij geraakte bij het zwemmen in moeilijkheden. De kustwacht zag hem onder water verdwijnen. Na een half uur zoeken vond men, op nauwelijks tien meter afstand van de promenade, zijn lichaam in ondiep water. Het negenjarig jongetje H. van de Wurf is vrijdagmiddag verdronken in het water langs de groente, en fruit markt in Den Haag. Het jongetje lo geerde bij zijn oom aan de Marktweg. Zfln ouders verbleven in Leersum, het gezin was met verlof over uit Aruba. Een vijftienjarige jongen is de knaap nog nagesprongen maar het lukte hem niet hem te redden. Zaterdag is voorts de twee en een halfjarige Jacob J. Hilgenga in de Drouwenermond (bij Stadskanaal) in een wijk (een zeer brede sloot) geraakt en verdronken. In de Waal is zaterdagnacht de 61-ja- rige A. uit de Oude Havenstraat in de oude Nijmeegse stad verdronken. Hij liep met zijn 25-jarige zoon ter hoogte van het oude pontveer toen hij plotse ling op onverklaarbare wjjze van de ka de in de rivier viel. Men vermoedt dat hij te dicht langs de walkant heeft ge lopen en toen zijn evenwicht is kwijtge raakt. De zoon die onmiddellijk pogin gen in 't werk stelde om zijn vader te redden, wist hem op 't droge te krijgen. De levensgeesten bleken toen echter reeds te zijn geweken. Koningin Juliana, prins Bemhard kat?aaa dateren van ongeveer en de vier prinsessen zijn zondag aan 500.000 jaar terug. boord van het jacht „Piet Hem geble ven voor zover zij niet gingen zwemmen om verkoeling te vinden voor de ver schroeiende hittegolf die Italië op het ogenblik teistert. Uit de auto van 'n 47-jarige Zwitserse directeur, die aan de Kruiskade te Rot terdam stond geparkeerd, is vrijdag nacht een garderobekoffer gestolen. Er zaten dames- en herenkledingstukken, een paar gouden manchetknopen en een kostbare damesring in, met een totale waarde van ongeveer 4.500. Uit de auto van een 38-jarige Duit ser uit München verdwenen diezelfde nacht enige fototoestellen en zes vul pennen, een schadepost van 2300 Mar ken. Om aan de blikken van nieuwsgieri gen op de wal te ontkomen verliet het jacht zondagmorgen de haven van San Remo om verder in zee het anker te laten vallen. Sinds het jacht zaterdag aanmeerde bleven groepen mensen nieuwsgierig naar het vaartuig kijken. Het koninklijk gezin gebruikte de lunch aan boord. In de middag werd gezwommen en 's avonds keerde het jacht naar de haven terug. Het gemeentebestuur van de stad heeft ter ere van zijn hoge bezoekers voor vanavond een galafeest in het Casmo ge organiseerd. Verbroedering tussen de dames van Preston Town Silver Band uit Preston, Engeland en de Bergkapelle Hödlgrub»/ Zangtal uit Voitsberg in Oostenrijk op het wereldmuziekconcours in Kerkrade.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 5