Yisserijgolf Diamanten echtpaar in Beverwijk De burgemeester acht zijn op treden niet beledigend Ruim honderd miljoen auto's rijden op 's Heren wegen Het wereld-autopark is in tien jaar tijds meer dan verdubbeld Nederland op achtste plaats onder de Europese landen Schoolkleding NAAIMACHINES kiest men van Wielrijder gedood Rein Engeland Bruidegom was jarenlang brugwachter Wethouders denken er anders over „Een voortduren de marteling" WERELDAUTOMOBILISME IN CIJFERS Twee tankschepen met elkaar in aanvaring bramenpluk kan beginnen Benoeming verwacht Mr. De Graaff voor zitter Rode Kruis V erdwenen militair terug N.B. Spaarne zondag afgesloten Ontvangst buitenlanders te Velsen Kennemers gaan weer voetballen 15 zeelieden gedood 26 gewond en 12 vermist Kistkalveren VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1958 PAGINA 5 GOLDINA 31 ct HGLLANDIA 27 ct tot de laatste trek om de verfijnde smaak PAX 22 ct SPORTSVIAGAZIJN GRETHA DE BRUYN VITESSE TERUG UIT DUITSLAND WONDEREN DER TECHNIEK! Renault Frégate Transfluide GARAGE DEN HOUT ENGEL, Gr. Houtstr. 181, tel. 14444 antwoord op de vragen van de 'actievoorzitter van de KVP in Velsen, heer J. Nuyens, delen B. en W. Velsen mede, dat de Velser Jeugd Centrale inderdaad bij het college een Afzoek heeft ingediend om (onder "leer) de groep Duitse jongeren offi- c"'' te ontvangen. Het verzoek is een stemmig ingewilligd. Ten aanzien van 6 vraag of hieruit geconcludeerd mag k°rden dat de jeugduitwisseling met ü'tse jongeren de instemming heeft het college van B. en W. lopen 6 opvattingen in het college uiteen, "•aar dit is op het genomen besluit niet invloed geweest. £>e heer Nuyens heeft vervolgens ge waagd of het gebruikelijk is bij offi- 'ele ontvangsten de geldende normen 'er wellevendheid in acht te nemen, er «n uitgaande dat namens een ander r°rdt opgetreden. Dit behoort althans geval te zijn, aldus het college van en W. Naar het oordeel van de bij ?e ontvangst aanwezige wethouders (de rfjen Maas en A. de Jong, j?a.) is dit ten aanzien van de groep irUltse jongeren niet alleen nagelaten, J"aar was het optreden van de burge meester voor hen en een deel der aan- ezigen beledigend. Op de vraag van de heer Nuyens of JJet niet mogelijk was geweest, onder Respectering van de persoonlijke gevoe lens van de burgemeester, de officiële ontvangst zodanig te organiseren, dat datgene achterwege was gebleven, daaraan men algemeen in den lande aanstoot neemt, antwoorden B. en W. Jat indien de burgemeester van zijn Bezwaren m die zin had doen blijken, oudste wethouder namens het ge meentebestuur zou zijn opgetreden, enslotte verklaren zij, dat het geens- Advertentie Voor Lycea, H.B.S. en alle andere scholen. SHIRTS en BROEKJES, kleurecht. HOCKEY- en VOETBALSCHOENEN vanaf f 10.50. HOCKEYSTICkc vanaf f 6.50 Twijnderslaan 7 - Haarlem 100 service. Tel. 15-1-10 Voor de donderdagmarkt werden in Er 2.500 kisten vis aangevoerd, ten „aF.en 450 kisten schelvis, 200 kis- 60 u .nS. 175 kisten kabeljauw en gul, h»>.- n koolvis, 950 kisten verse 400 kisten makreel, 150 kisten 4nn°i 40 kisten diversen, 2.500 kilo tong, kleine kistjes haring en 250 stuks ?HJVe kabeljauwen. De aanvoer was af- ffstig van de Vios IJM 24, de eBw81, de KW 101 Nestor, de KW 52 de HD 79. tot f 3.60 tot 3.50 per kilo. Voor I wo seh°I, middelsoorten en schol Schni 65 tot 60 per kist genoteerd, drw.j11 deed 45 tot 35 per kist, de hatjJ®8 32 tot 22 per kist. De verse kist, varieerde van 25 tot 20 per kist. Makreel van 24 tot 18 per woensdaE s<Aelvis was goedkoper dan per kist, Grote schelvis ƒ31 tot 29 middel 3fV^iddel 32 tot 21, kl. en braad 3a f 24, pennen 35 tot 22 dong 24 tot f vjJ 21. De wijting be- beljauw was in ürBer kist. Ook de ka- Rrote stijve kabe]Lgezakt- De regels J 86 tot 68 voor de tiiWen noteerden tot 38. De kisten de kleine 46 kwamen op 90 tot 72 k' kabeljauw Voor de kisten kleine kabln-25 kg en 96 tot 77 genoteerd. jauw werd Het weer om de Noord is w Verbeterd. De haringvisserij weaer wat s?n de 57 en 60 graden Noorderbreedm Jhet best, maar op de Vikmgbank werd aardig makreel en sck®J.vl® g®vangen. Pe vangsten beliepen 200 tot 250 man- 1 en per schip per dag. Een Paar trei- iers, die op 58 30 graden op haring visten, fieldden vangsten van 120 manden per dag De loggers en kotters op de kust padden iets meer succes dan de voor in ande dagen. Zij vingen 120 tot 80 ki- i?p^ .g met 25 tot 30 manden schol veoi etmaal. Op 't Zand was nog niet daoWer^etering te constateren. De Sasten bedroegen er 50 tot 40 nden schelvis en makreel. augustus deW"brameneplukis Va"atf 16 Hoewel de struiken een hu, g a?n' loofden, is het uitblijven °ogst b,G" t^uchten niet ten goede de zon de temin kan een blhoortifk*0™01}- Niet- Wacht worden. Zuidelijker is „P ver- dar met de bramenpluk begonn5lal eer' zins in de bedoeling van het college heeft gelegen om de gemeente Velsen, onverschillig op welke wijze, in de lan delijke publiciteit te betrekken. De burgemeester kan zich niet met alle antwoorden verenigen. Aan de ont vangst van de Engelse en Duitse jonge mensen heeft hij zich niet willen ont trekken. Maar daar hier voor hem een gewetenszaak in het geding was, heeft hij gemeend van het houden van een toespraak te moeten afzien. Hij heeft dit tevoren aan de twee wethouders, die hem zouden vergezellen, medegedeeld. Op grond van de gewetensvrijheid meent hij aanspraak te mogen maken op eerbiediging van zijn standpunt in deze. Uit het feit, dat hy alle jongeren, zowel Duitse als Engelse, de hand heeft gedrukt kan, aldus de burge meester, worden geconstateerd, dat een beledigend optreden geenszins in zijn bedoeling heeft gelegen. Op de Rijksweg te Santpoort ter hoogte van de Westlaan is gisteravond om tien minuten over elf de 54-jarige ongehuwde wielrijder J. H. E. Schilling uit IJ muiden aangereden en zo ernstig gewond, dat hij kort daarna is over leden. De man kwam uit de richting Haarlem en stak volgens de verklaring van een Amsterdamse chauffeur plotse ling de Rijksweg over. De chauffeur kon de wielrijder niet meer ontwijken. Hij werd door de linkerzijde van de auto gegrepen en tien meter ver weg geslingerd. Zwaar gewond bleef de man in de berm van de weg liggen. Bij aan komst in het Antonius Ziekenhuis te IJmuiden-oost bleek hij reeds te zijn overleden. Na een vierdaags bezoek aan de Duit se voetbalclub Mayen is het gezelschap van de r.-k. sportvereniging .Vitesse" behouden in Castricum teruggekeerd, vol lof over de wijze waarop men in Mayen werd ontvangen en over de gastvrijheid, die men daar genoten heeft. Het feestprogramma was perfect georganiseerd door de Duitsers, zodat de bezoekers genoten hebben niet al leen van het onthaal maar ook van de buitengewoon mooie omgeving. De Duitsers zijn op het ogenblik bezig met het vervaardigen van een natuurstenen schild, waarop het wapen van Castri cum wordt aangebracht. De voorzitter van de Duitse club zal persoonlijk het schild aan burgemeester Smeets ko men overhandigen. Het is bestemd voor verfraaiing van het gemeentehuis. On der grote belangstelling werd een voet- balwedstryd Mayen-Vitesse gespeeld. Vitesse verloor met 4-1. Tijdens de voortreffelijk georganiseerde slotavond werden over en weer woorden van dank gesproken. Voorzitter Hoogervorst van Vitesse bood de Mayen-voorzitter een echt Delfts blauwe molen aan. Binnenkort mag de benoeming wor den verwacht van mr. F. H. A. de Graaff uit Amsterdam tot voorzitter van het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis. Mr. de Graaff zal ir. F. C. C. baron van Tuyll van Seroosker- ken van Zuylen, de 1 januari van dit jaar afgetreden voorzitter die onlangs is overleden, opvolgen. Het K.B. tot de benoeming van mr. De Graaff moet nog worden getekend. Een wachtmeester van de mare chaussee heeft een van de twee dienst plichtige militairen, die in de loop van de maand juni niet van verlof naar hun onderdeel in Assen terugkeerden, van Parijs naar Nederland overgebracht. Inlichtingen van de voogd van de mili tair hebben tot diens aanhouding geleid. De dienstplichtige werkte als houthak ker in de buurt van Parijs. Hij had zijn voogd gevraagd zijn papieren op te zen- den. De teruggekeerde militair is naar De t°nderdeel in Assen overgebracht, tig neeK6- mil'tair is nog voortvluch- ce'tiirf ,de dienstplichtigen zijn eni- deel iiit Su 4 verlaten van hun onder deel uit elkaar gegaan. Advertentie VLffiGENDEJCHOTELS? Nog niet De gemakkelijkst berijdbare wagen ter wereld. Sturen en gasgeven. Meer hebt U niet te doen. Nadere inlichtingen en demonstratie: In Engeland is een wet van kracht geworden, de Anti-hitter Act", op grond waarvan het verboden is pa pier of afval te werpen of te laten vallen „boven, op of vanaf een plaats in de open lucht, waartoe het publiek zonder betaling toegang heeft". Wie zich aan de nieuwe bepalingen niet houdt, loopt de kans een boete van maximaal honderd gulden te moeten betalen. De wet is zodanig gesteld, dat bussen, trams, treinen en wellicht ook sommige parkeerplaatsen er bui ten vallen, al hoopt de Britse over heid nu wel te kunnen optreden tegen hen, die ongebruikte kaartjes depo neren in wachthuisjes, die aan één kant open zijn. In ieder geval kan nu b.v. de man geverbaliseerd worden die vanaf de straat een frite-zakje in een pa ticuliere tuin gooit, of die vanuit zijn venster een leeg sigaret tenpakje op straat deponeert. Een particuliere organisatie, de „Keep Britain Tidy Group", zal zich in ok tober beraden over de maatregelen, die zij kan nemen om de naleving van de Anti-Litter Act" te steunen. Zij zal wellicht overgaan tot de ver toning van speciale films op de scho len en een ander voorstel is, dat zij een anthropoloog moet vragen een onderzoek in te stellen naar de ge woonten en onderbewuste motieven van de vuilniswerpers. In verband met de speedboatraces die zondag worden gehouden zal 't Noor der Buiten Spaarne te Haarlem tussen de uitmonding van de J. Gijzenvaart en de ingang van de Mooie Nel c'.ie dag tus sen twaalf uur en half zes voor alle verkeer te water volkomen gestremd zijn. Voorzover het wedstrijdprogramma zulks toelaat, zullen de rijkspolitie te water en de havendienst langs de west-, respectieveiyk de oostzijde van het N.B. Spaarne gelegenheid geven, in noodzakelijke gevallen te passeren. Advertentie Het zal een ieder wel eens opgeval len zijn, dat er steeds meer gouden hu welijken voorkomen, maar diamanten huwelijksfeesten behoren heden ten da ge nog tot de hoge uitzonderingen. Daarom is het een verheugend feit te kunnen melden dat op zondag 17 augus tus het echtpaar Baltes-Jansen wonen de aan de Meerstraat 1 te Beverwijk hun 60-jarig huwelijksfeest herdenkt. Een bekend echtpaar in Beverwijk want wie kent daar de bruidegom niet. Iedere dag gaat hij nog naar de kerk aan de Breestraat en op werkelijk vak kundige wze houdt hij zijn tuintje bij. een tuintje dat een lust is voor een ieder die vanuit het bouwvallig station Be verwijk binnenkomt en dan direct ziet, dat men in Beverwijk nog mensen heeft, die liefde voor de natuur hebben. We hebben onder het genot van een kopje thee een middagje bij het dia manten bruidspaar vertoefd. De heer en mevr. Baltes zijn hun hele leven ten nauwste aan de Ned. Spoor wegen verbonden geweest, wamt toen hij in 1898 trouwde was de bruidegom werkzaam bij de Spoorwegen. In 1914 kwam hij naar Beverwijk en kreeg hier de post van brugwachter aan de brug over de zo juist gedempte binnenhaven. Maar voor die tijd was het echtpaar al op verschillende posten op de lijn Haarlem-IJmuiden werkzaam geweest. Baltes stond bij Duin en Kruidberg en bediende van hieruit drie overwegen. Hier was het, dat hij nog eens een aardig voorval meemaakte, wat hij zich nog als de dag van gisteren herinnerde. Want op 700 m. van zijn bedieningspost stonden ook spoorbomen, die hij moest neerlaten. Na drie bel-signalen te heb ben gegeven, liet hij na korte tijd de bomen neer, maar kort er na stond een man te zwaaien op de rails en deed hjj de bomen weer open een rijtuig reed op de rails, maar juist toen deze onder de andere boom door reed viel deze op het hoofd van de enige passa gier en dat was niemand minder dan de toenmalige minister Cremer, die ge ruime tijd bepleisterd rondliep. „Het was de schuld van de koetsier!" Overigens was men de beste vrienden met de minister, want als er een feest je op de buitenplaats was, kwamen ook de Baltessen op visite. Nu werkte mevr. Baltes ook mee, want zij bediende de spoorbomen het geen van 's morgens 5 uur tot 's avonds 7 uur, negen stuivers per dag gaf. Bij de Brederoodse weg stopte iedere dag het „Ministertreintje" en werden op verzoek reizigers in en uit gelaten. Als brugwachter heeft de heer Baltes heel wat boten in en uit gelaten, 's Zomers soms wel 9 boten per dag met dagjes mensen uit Amsterdam met be stemming Wijk aan Zee. Kwamen de boten in de zomer binnen met de tuin ders uit Amsterdam, dan leek het wel Kermis op de Meer. Nadat de brug in 1935 vastgezet werd, kwam de heer Baltes nog tot zijn pensionering op de overweg aan de Wijkermeerweg. En nu woont hij al weer bijna 20 jaar in de oude molenaarswoning aan de Meer straat, op een plaats waar men dage lijks geconfronteerd wordt met het drukste verkeer dat men in Beverwijk heeft, want van 's morgens vroeg tot s avonds laat komen en gaan de bus sen van het Stationsplein, meer dan 200 per dag. Opgetogen kon de heer Baltes nog vertellen over de geweldige verbe tering van het nieuwe Spoorweg-empla cement en veel waardering had hij voor het vakmanschap dat men in het nieu we seinhuis heeft ontplooid. Wel een groot verschil met vroeger, toen men het seinenstelsel met draden op moest trekken. Nu drukt men maar op een knop en alles gaat verder van zelf. Een groot Ere-diploma hangt in de huiskamer, een diploma van de Ned. Kath. Bond van Vervoerspersoneel „St. Raphael". Dit werd hem aangeboden op 23 februari 1953 toen h{j 50 jaar lid was van de bond. Hij behoorde ook tot de oprichters van de Stille Omgang. In 1915 behoor de de heer Baltes tot de eerste 18 deel nemers, die met kapelaan Royaards de eerste bedevaartstocht naar* Amster dam maakte. Er is veel, heel veel in de laatste jaren in Beverwijk veran derd, dat vonden en onderstreepten de heer (83) Baltes evenals zjjn vrouw (81) en er staat nog meer te gebeuren. Men mag er haast niet aan denken, dat het gezellige huisje aan de Meer straat afgebroken zal moeten worden, maar terwille van de stadsuitbreiding moet dit en daar is men wel van over tuigd. Nu zouden zij echter nog zo graag een heel gerieflijk klein huisje terug willen hebben, waar zij „zo lang de goede God ons nog spaart'' samen kun nen wonen. Zou dit nu nite een pracht geschenk wezen voor dit diamanten echtpaar; straks ngo een kleine bejaar denwoning? Toen we weg gingen vertelde de heer Baltes ons nog even, dat hij op dok tersadvies zijn baard had laten groei en. Dit deed hjj na een keelverzwering, hij heeft na die tijd nooit meer keelpijn meer gehad! Advertentie Zoals bericht heeft de voorzitter van het produktschap voor vee en vlees de zer dagen verklaard, dat de dierenbe scherming zich zijns -inziens ten onrech te tegen het houden van kistkalveren verzet. Naar aanleiding hiervan deelt mr. dr. W. Hugenholtz, voorzitter van de Nederlandse vereniging tot bescher ming van dieren mede, dat hij deze ver klaring onjuist acht. Het opsluiten van kistkalveren in nauwe en donkere hok ken, waarbij deze dieren geen groen voer, maar alleen melk krijgen, aldus mr. dr. Hugenholtz, betekent voor deze dieren niet alleen een voortdurende mar teling, maar ook het toebrengen van schade aan hun gezondheid en dit al les ter wille van geldelijk gewin, nl. het verkrijgen van blank kalfsvlees. Mr. Hugenholtz acht het zeer juist, dat de regering het houden van kistkalveren wil afschaffen. (Van onze verkeersmedewerker) Het lijkt mij voor de belangstellenden in het motorisch vervoer wel eens be langrijk om kennis te nemen van de statistische gegevens, welke telkenjare om deze tijd zijn te vinden in speciale uitgaven van enige Amerikaanse vak bladen. In het algemeen blijkt daaruit ten duidelijkste welk een omvang het wegverkeer in de loop der jaren heeft gekregen. Om maar direct met de deur in huis te vallen: het aantal motorvoertuigen, waarbij echter de motorrijwielen niet zijn begrepen, bedraagt niet minder dan 107.243.000, een aantal dat op 1 januari 1958 werd geregistreerd. Men dient by dit monstergetal echter in aanmerking te nemen, dat de officiële statistiek van het Amerikaanse departement van han del een iets bescheidener getal op geeft nl. 102.289.385, maar op zoveel miljoenen maakt zulks feiteiyk weinig uit. Laatstgenoemde statistiek geeft ons ook nog een idee hoeveel motorrywie- len e.d. er op 's werelds wegen rondrij den, te weten 13.048.351. Natuuriyk zijn de meeste daarvan in Europa in ge bruik nl. bijna elf miljoen, hetgeen te vens wil zeggen dat de andere wereld delen. maar een zeer bescheiden rol op het gebied van de motorische tweewie- Ier spelen. Terugkomende op de automobielen moeten wij het aantal van ruim hon derdzeven miljoen verdien in ruim 82 miljoen personenautomobielen en ongeveer 25 miljoen vrachtauto's en autobussen. Als men nagaat dat het we reldtotaal der motorvoertuigen in 1948 nog „maar" 42,7 miljoen bedroeg, dan kan men daaruit opmaken dat het aan- tien jaren tijds meer dan ver dubbeld is. Het Amerikaanse werelddeel is, hoe kan het anders, de grootste slokop met een totaal van 74.626.751 stuks. De Ver enigde Staten alleen nemen er daarvan 66.675.069 voor hun rekening. De Ne derlandse Antillen nemen met ruim 17.000 een bescheiden plaats in. Het kleinste aantal loopt in Groenland, nl. 42 stuks. Op Amerika volgt Europa op de tweede plaats met 24.224.231 motor voertuigen, nl. ruim 16 miljoen per sonenauto's, bijna 8 miljoen vracht auto's en 272.017 autobussen. Groot- Brittannië bezet hier de eerste plaats met in totaal 5.386.153 eenheden Frankrijk volgt de Engelsen echter op de voet met 5.144.000. Op de derde plaats komt West-Duitsland met een aantal van 3.308.928, terwijl Sovjet- Rusland als vierde uit de bus komt met 3,3 miljoen. Tot de automobiel miljonairs mag ook Italië worden ge rekend dat met 1,6 miljoen de vijfde plaats bezet. Zesde in de rij is Zwe den met bijna een miljoen, gevolgd door België met bijna 774 duizend. Op do achtste plaats komt dan Ne- derland met 538.900 stuks, waarvan 403.000 personenauto's. 128.000 vracht auto's en 7900 autobussen. Hoe men in Amerika aan deze ge tallen voor Nederland komt is my een raadsel. Want volgens de gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek, welke op de stand van 1 augustus van het vorig jaar betrekking hebben, wa ren er op genoemde datum 375.678 per sonenauto's in gebruik, hetgeen een vermeerdering betekent van 48.212 ver geleken met 1 augustus 1956. Omtrent het aantal bedryfsautomobielen zyn de cijfers, zelfs van 1 augustus 1957, og niet eens bekend, althans niet by het C.B.S. Wanneer wij de Amerikaanse statis tieken verder volgen, blijkt aat Austra lië e.d. op de derde plaats van de we relddelen komt met rum 3 miljoen stuks, gevolgd door Azie met bijna drie miljoen en tenslotte dan Afrika met iets meer dan twee miljoen. Meer dan 12,3 miljoen gebouwd Niet minder interessant zyn de 1 gevens over de in het jaar 1957 ver vaardigde motorvoertuigen. Natuurlijk gaan ook hierbij de Verenigde Staten aan de kop met een totaal van 7.190.700 tegen 6.918.800 in 1956. In Europa kwam men tot bijna vier miljoen tegen iets minder dan 3,5 miljoen m 1956. West- Duitsland nam daarvan het grootste deel voor zijn rekening nl. 1.212.262 stuks, waarvan de Volkswagenfabriek met 380.560 personenauto's, 71.286 vrachtauto's en 20.710 autobussen het leeuwendeel voor haar rekening nam Engeland volgde West-Duitsland op de voet met een totaal van 1.149.095 Hier was de Engelse Fordfabriek de groot ste leverancier met 240 duizend perso nenauto's en 54.000 bedrijfsauto's. In Frankrijk kon men het miljoen niet ha len, aangezien men h°t ar ot een aantal van 927.814 bracht, laarop volgde Italië met 351.799 motorvoertuigen, met Fiat als de grootste leverancier met 290.385 personen- en 16.643 bedrijfsau tomobielen. Ten slotte zp nog vermeld, dat in de Sovjet-Unie volgens deze sta tistieken 480.000 motorvoertuigen wer den gebouwd. Automobilisme in Amerika Gezien het feit, dat de Verenigde Sta ten van Amerika de voornaamste plaats in het wereld automobilisme in nemen lijkt het mij wel nuttig daaraan nog wat extra aandacht te schenken. In de eerste plaats zij er op gewe zen dat de zg. Hardtop het meest ge vraagde koetswerkmodel is. De op komst van dit type in de laatste jaren wordt in Amerika als sensationeel be stempeld. De verkopen -an de Hardtop- coupé's en Sedans bedroegen in 1957 niet minder dan 33,91 pet. van de totale leveranties, hetgeen een toeneming se dert 1955 betekent van 6,53 pet. Welis waar bezet de vierdeurs Sedan de twee de plaats met 31,92 pet, maar dat be tekent toch een achteruitgang sedert 1955 van 6,51 pet. Dit geldt ook voor de tweedeurs Sedan welke een achter uitgang boekte van 6,56 pet. Daarente gen wint ook de zg. station-wagon, bij ons beter bekend als combinatie-auto, steeds meer veld, een verschynsel dat trouwens ook in ons land merkbaar is. Een toeneming met bijna 5 pet. is daar van het beste bewijs. Grote belangstel ling bestaat er overigens voor de stuur bekrachtiging waarmede 35,67 pet. van de door de fabrieken geleverde wagens waren uitgerust, welk percentage een jaar tevoren nog 27,25 pet. bedroeg. Dit zelfde verschijnsel deed zich ook voor ten aanzien van de rembekrachtiging welke op 27,80 pet der in 1957 vervaar digde auto's was aangebracht tegen 24,27 pet in 1956; de grootste toe neming hiervan betrof auto's in de mid den-prijsklasse. De automatische trans missie is langzamerhand gemeengoed geworden, getuige het feit dat daarmede 79,14 pet zijn uitgerust. Zoals men weet is de belangstelling der Amerikanen voor de speciaal uit Europa ingevoerde wagens aanzienlijk gestegen, vooral in 1957. Weliswaar zyn de aantallen, vergeleken met de Amerikaanse produktiecyfers, nog zeer bescheiden, maar alle tekenen wij zen 'rop dat ze in het lopende jaar aanzienlijk zullen stijgen. In 1957 wer den 259.343 personenauto's en 8432 vrachtauto's en bussen ingevoerd. West- Duitsland was met 100.042 personenau to's en 7940 vrachtauto's de grootste leverancier, gevolgd door Italië met 98.930 personenauto's en Engeland met 95.510 personenauto's en 149 bedryfs automobielen. Zelfs ons land komt in deze statistiek voor met 66 personen auto's, maar waarop dit aantal betrek king heeft is my niet bekend. Advertentie Alle -1 erken - dus ruime keuze De Kennemers gaan zondag 17 augus tus met het voetbalseizoen beginnen. Op twee achtereenvolgende zondagen gaan de Rood-Zwarten naar Amster dam (noord) om daar te trachten de Zilveren Meteoor te winnen, die zij nu twee jaar achtereen gewonnen hebben. Dit toernooi dat al enige jaren met suc ces door de Meteoor werd georganiseerd zal ongetwijfeld een geladen Kennemers- elftal ontvangen, dat belust is om het kostbare kleinood definitief in de wacht te slepen. Op 31 augustus gaan de Ken nemers naar Heemskerk om daar te gen ADO in het veld te komen. Op haar beurt komt ADO op 7 september naar Beverwijk om tegen de Rood-Zwarten in het sportpark Adrichem in het veld te komen. Bij een aanvaring tussen twee tank- boten by de ingang van de haven van New Port op Rhode Island zyn vijftien zeelieden om het leven gekomen, aldus bericht Reuter. Twaalf worden vermist. Op beide schepen, de Gulf Oil van ruim 10.000 ton en de kleinere Graham, ont stond brand. De eerste tanker was leeg, maar de Graham was met benzine ge laden. Men is het vuur inmiddels mees ter geworden. 26 zeelieden zijn naar het ziekenhuis gebracht. Het f»i s/ejt eenWgledebi7ld%eavn^Pale'J in Parijs nadert ziin voltooiing. Deze foto df. arote bijzonderhedpm iswne Ujnen van het 9ebouw, waarvan een van Pilaar gesteund wnrdt M„l\ K enorme driehoekige dak door geen enkele Men hoopt het paleis volgende maand in gebruik te nemen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 5