Eisenhower zelf naar de Y.N.-Assemblée Franse minister van buiten landse zaken komt niet ZANDVOORT beleefde een recorddag Koning Hoessein uit felle verwijten Vijf inwoners uit Echt bij autobotsing om het leven gekomen Morgen in Portland Groots welkom voor de bemanning van de Nautilus De „Nautilus" voer onder Foster Dulles blijft delegatieleider 150.000 strand- hezoekers Spanningen rond Formosa nemen nog toe Brandweer heeft geen water Bandieten van Cairo en Damascus Ambonezen slaags met Hongaren Cairo zou Eisele niet willen uitleveren Duits echtpaar wil baby kopen Zesde levensgevaarlijk gewond Britse scheepvaartkringenWe zijn nog niet toe aan commerciële dieptevaart Minister Luns ontvangt Joego slavische collega Trekt Rusland zich terug? .Het weer. Britse kunstmaan met hulp van Nederland Chinese studenten beter dan de profs f30.000 op nr. 6303 Sovjet-atoombommen voor Peking? Kapitale boerderij afgebrand Vier naar het ziekenhuis Officieel verzoek van Bonn Bod van 25 mille Auto slipt op beruchte gladde weg Kunstkoe van Britse geleerden Popovitsj wil gewone V.N.-Assemblée voor zitten SUPERCONNIE VOL MET BRUIDJES Filmfestival in Venetië f&ee MORRIS beforet/wfiuy/ Regenkansen groter MAANDAG 11 AUGUSTUS 1958 o 82ste JAARGANG No. 29983 Het is zeer waarschijnlijk, dat president Eisenhower van de Verenigde Staten woensdag in de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties zal verschijnen teneinde de Ame rikaanse voorstellen voor het Midden-Oosten in te dienen, aldus bericht Reuter. Volgens waarnemers te Washington zijn er aanwijzingen, dat er voorbereidingen worden ge troffen voor de verschijning van de president in de Assem- blée. De Amerikaanse president zal echter niet de delegatie van de Verenigde Staten leiden. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Foster Dulles, is ook woensdag het hoofd van de delegatie. Verwacht wordt dat Eisenhower dc Amerikaanse verklaring in het debat over het Midden-Oos ten,. vrij spoedig na de opening van de bijeenkomst, zal afleggen. Engeland maakt zich op om morgen in de haven van Port land een groots welkom te be reiden aan de bemanning van de Amerikaanse atoom-onder zeeër „Nautilus", die voor het eerst een tocht onder de ijskap van de Noordpool heeft ge maakt. Morgen zal het twintig dagen geleden zijn, dat de Amerikaanse zeelieden zich te Pearl Harbour inscheepten voor het maken van hun historische tocht. Portland is de eerste ha ven, waar zij mogen passagie ren; zij zullen er vier of vijf dagen blijven. Vrijdag j.l. heb ben zij, zonder uitzondering, een eervolle vermelding gekregen van president Eisenhower. Prinses Wilhelmina voor de radio De vakantie van het koninklijk gezin NYLON REGENJASSEN 59.50 Gematigde temperaturen Aan zee Het weer in Europa BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Tetefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- ïoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behbudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur avonds tel. 21544. PRESIDENT EISENHOWER Het afgelopen weekend heeft Zand voort een drukte gebracht zoals nim mer tevoren, 's Zaterdags was het strand al goed bezet en tegen de avond kwamen nog talrijke gasten Zandvoort binnen, die om onderdak vroegen. De „Touring Zandvoort" had spoedig alle reserve-bedden bij particulieren bezet (de hotels, pensions en kamer verhuurders waren reeds „vol") en moest menigeen naar andere plaatsen verwijzen. Alleen de kampeerders konden allen tevreden worden gesteld. Dit was te danken aan de grote capaciteit van het nieuwe kampeerterrein „Sandevoerde" aan de Kennemerweg. Gedurende het weekend stonden daar 750 tenten opg:e- Steld en nog was er een beschei- den reserve aan plaatsruimte. „r.n°nnffm0rge.n begon al in de vroegte I™, nieuwe stroom bezoekers naar vmlï, e kornen met als doel het onovergoten strand. Om elf uur waren aiie strandstoelen al verhuurd en om- SQ'eeks één uur had de badinrichting i.oad Zuid" de duizend beschikbare cabineladen reeds uitgegeven. Doordat het 's middags laag water Was, bleef het strand zeer breed en kon het de enorme mensenmassa naar schatting 150.000 personen) ge makkelijk een plaats geven. Daar aan is het ook te danken, dat het aan tal zoekgeraakte kinderen, dat in dè politiepost in de Rotonde werd binnen gebracht „slechts" 300 bedroeg. Dit enorme strandbezoek dat ge paard ging met de op het circuit ge houden kampioenschappen wielren nen stelde de verkeerspolitie voor grote moeilijkheden. De politie wist de naar schatting 25.000 auto's, die zondag Zandvoort binnenkwamen goed te lei den. Ongevallen van betekenis deden zich niet voor. De autobusdienst der N.Z.H. leverde weer een topprestatie. Van 's middags 4 uur tot na 's avonds 8 uur vormde zich bij de bushalte wel een file, doch de reizigers konden regel matig, zonder langdurig oponthoud, Worden afgevoerd. Volgens het Britse blad Daily Ex press koestert men in Engeland plan nen een kunstmaan af te schieten, later gevolgd door een raket naar de maan. Beide plannen zouden in samenwerking met bepaalde Europese NATO-landen worden verwezenlijkt, zo schrijft de we- tenscnappelijke medewerker van dit blad, die in dit verband Frankrijk en Nederland noemt. De Britse minister van bevoorrading, Aubrey Jones, heeft vandaag tegenover verslaggevers te Melbourne in Austra lië (waar hij momenteel een bezoek brengt) verklaard, dat Engelands nieuwste raketten, de Zwarte Ridder en de Blauwe Straal, gemakkelijk voor de lancering van een kunstmaan ge bruikt zouden kunnen worden. Hoogleraren in de geschiedenis van 06 universiteit van Tsingtao, in de pro- v'hcie Sjantoeng, zijn zo weinig ,op de boogte van de internationale toestand, enige van hen niet wisten dat Nikita ^brocsjtsjev de premier van de Sovjet- ^"ie is, aldus schrijft volgens Reuter bet te Peking verschijnende blad „Koe- abg Ming Djih Pao". Onlangs was er aa» de tien hoogleraren en 277 studen- en van de historische faculteit van ge doemde universiteit een lijst met vragen ^treffende algemene ontwikkeling voor- Selegd, Van de hoogleraren slaagde slechts één kandidaat, terwijl er bij de 8t«denten 265 het er goed afbrachten. Frankrijk toont zijn onafhankelijk heid tegenover de Verenigde Staten en Groot-Brittannië door de Franse permanente vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties, Georges Picot, niet te laten vervangen door de minister van buitenlandse zaken, Couve de Murville. Zoals bekend voelt premier De Gaulle weinig voor een openbare bespreking van de crisis in het Mid den-Oosten in de Algemene Vergade ring van de V.N. Zeer laconiek heeft een functionaris van Quai d'Orsay op gemerkt, dat „Georges Picot het vol le vertrouwen geniet en zeer wel in staat is voor de Franse belangen op te komen." De Russische minister van buitenland se zaken, Andrei Gromyko, is inmiddels ook reeds in New York gearriveerd. Hij zal de leiding van de Sovjet-delegatie in de Algemene Vergadering op zich ne men. Gromyko werd vergezeld door achttien deskundigen, onder wie de mi nisters van buitenlandse zaken van Wit- Rusland en de Oekraine, resp. Kisilev en Palamartsjoek. Op een bijeenkomst van parlementsle den van de Congrespartij heeft premier Nehroe van Indië gisteren verklaard, dat het debat in de Assemblée de te rugtrekking van de buitenlandse strijd krachten in dat deel van de wereld ten grondslag moet hebben. Hij ver klaarde volgens United Press Interna tional nogmaals niet naar New York te gaan tenzij de omstandigheden dit noodzakelijk maken Nehroe achtte de toestand in het Midden-Oosten nog De Londense „Sunday Times" heeft gisteren een bericht uit Tokio gepubli ceerd, waarin gezegd wordt, dat de Sovjet-Unie erin heeft toegestemd com munistisch China van een voorraad atoombommen te voorzien. Dit bericht komt op een ogenblik, dat de spannin gen rondom het eiland Formosa toene men. Het ministerie van defensie van nationalistisch China heeft geweigerd commentaar te leveren op het bericht van de „Sunday Times". Wel is in Taipei opgemerkt, dat me vrouw Tsjang Kai Sjek, de echtgenote van de president van nationalistisch China, enkele weken geleden in Ameri ka heeft verklaard, dat communistisch China c.l atoomwapens heeft Gistermorgen heeft er in 'de Straat van Matsoe een treffen plaats gehad tussen vlooteenheden van de beide vij andige Chinese staten. Volgens een com muniqué, dat op Formosa is uitgege ven, werd een formatie van vier com munistische kanonneerboten door de nationalistische marine op de vlucht gejaagd Een van de kanonneerboten zou zelfs tot zinken zijn gebracht. In de omgeving van Witmarsum is zaterdagavond de kapitale boerderij van de heer M. Zeilstra vrijwel tot de grond toe afgebrand. Men vermoedt, dat hooibroei de oorzaak van de brand is. Het gezin, bestaande uit de ouders a kinderen, die zich in nacht gewaad bevonden en van wie enkelen zich reeds ter ruste hadden begeven, k0" nog ternauwernood worden |ered. De biandweer van Witmarsum was spoedig ter plaatse, maar aangezien er s zomers haast geen water in de sloten staat, kon zij geen water geven en moest men toezien, dat de boerderij totaal uitbrandde. De gehele inventa ris, w.o. een nieuwe auto, twee land- bouwtractoren en verscheidene andere landbouwmachines, ging verloren Slechts enkele stuks huisraac konden in veiligheid worden gesteld. Precies drie jaar geleden is deze zelfde boerderij eveneens door brand verwoest. Ook toen was de brandweer niet bij machte water te geven. De boer derij is toen op de oude fundamenten opgebouwd en was dus bijna nieuw. steeds kritiek, hoewel het oorlogsge vaar iets schijnt afgenomen te zijn. Dit blijkt niet de mening van de Sov jet-premier, Khroesjtsjev, te zijn. Hij betoogde gisteren, dat de oorlogsdrei ging in het Midden-Oosten nog zeer acuut is. Khroesjtsjev sprak ter gele genheid van de ingebruikneming van de waterkrachtcentrale te Koeibysjef in Midden-Rusland. De Sovjet-Unie en haar bondgenoten zullen een „vreedza me buitenlandse politiek" blijven vol gen, maar zij zullen tegelijkertijd al les doen om "de zeer agressieve krin gen in het Westen te breidelen", aldus Khroesjtsjev. 99 99 „Geen Arabische staat is veilig voor de bandieten van Cairo en Damas cus", aldus heeft koning Hoessein van Jordanië gisteravond ter gelegenheid van de zesde verjaardag van zijn troons bestijging in een radiotoespraak ver- KONING HOESSEIN In het centrum van Apeldoorn is zon dagavond een vechtpartij ontstaan tus sen een groepje Ambonezen en een groepje Hongaren. Vermoedelijk was een vrouw aanleiding tot de twist. Bei de partijen hanteerden messen bij de vechtpartij, waardoor enige vechtersba zen flinke steekwonden opliepen. Vier van hen moesten in het ziekenhuis wor den behandeld en een van de vier moest zelfs ter verpleging worden opgenomen. In afwachting van het onderzoek heeft de politie de overige deelnemers aan de twist in het bureau opgesloten. De Westduitse bondsrepubliek heeft thans de regering van de Verenigde Arabische Republiek officieel verzocht om uitlevering van dr. Hans Eisele, al dus rpeldt U.P.I. Deze arts moet in Beieren worden verhoord, omdat hij ervan is beschuldigd in het concentra tiekamp Buchenwald tijdens de Tweede Wereldoorlog tientallen mensen bij z.g. medische experimenten van het leven te hebben beroofd. Hij heeft zich door een vlucht naar Egypte aan dit verhoor onttrokken. De Westduitse ambassa deur heeft het verzoek om uitlevering zaterdag aan de regering in Cotro over gebracht. De ambassadeur heeft tevens verzocht een verzoek van Eisele om politiek asyl in de Verenigde Arabische Republiek niet in te willigen. Tot dusver heeft de V.A.R. op het Westduitse verzoek niet geantwoord. De Westduitse ambassade heeft mee gedeeld, dat in het verleden aan der gelijke verzoeken steeds is voldaan. Volgens Reuter heeft echter een hoge politie-fuctionaris in Cairo, kolonel Joessoef Ali, meegedeeld, dat hij niet weet waar dr. Eisele zich bevindt. Aan gezien westelijke verslaggevers op 13 juli hebben gezien, dat dr. Eisele naar een speciale gevangenis voor buiten landers te Cairo werd overgebracht, zou dit erop kunnen wijzen dat de V.A.R. het verzoek om uitlevering niet zal inwilligen. klaard. Hoessein zei meermalen de an dere Arabische staten de vriendenhand te hebben toegestoken, doch slechts ondankbaarheid en onvervulde belof ten te hebben teruggekregen, aldus meldt United Press International. De koning beschuldigde de Syrische in lichtingendienst, „.agenten van het Sovjet-imperialisme", ervan in het Jordaanse leger tegen zijn bewind te hebben geïntrigeerd, onder andere toen Syrische strijdkrachten ten tijde van de Brits-Frans-Israëlische aan val op Egypte in Jordanië waren ge legerd. De Libanese opstand noemde Hoessein een weloverwogen door het buitenland gesteund komplot. Presi dent Nasser is volgens de Jordaanse koning „een indringer, die Moskou tot zijn Kabaa (de heilige steen der Moslems in Mekka) heeft gemaakt". Er is gisteravond een einde geko men aan de luchtbrug van de Ameri kaanse „Globemasters" tussen Cyprus en Jordanië, aldus bericht A.F.P. De „Globemasters" hebben voorraden aangevoerd voor de Britse strijdkrach ten in Jordanië. De vliegtuigen zijn te ruggekeerd naar hun basis te Adana. De luchtbrug is verscheidene dagen onderbroken geweest, omdat Israël be zwaren had gemaakt tegen vluchten boven zijn grondgebied. De vluchten zijn vorige week woensdag hervat. Het einde van de luchtbrug is volgens A.F.P. in overeenstemming met de plannen en moet niet worden toege schreven aan Israëlische bezwaren. Door het dorp Valkenburg bü Lei den ging zaterdagmiddag van mond tot mond het bericht dat een Duits echt paar op de vijf maanden oude Marjo- lijn van de familie Balk aan de Broek- weg een bod had gedaan van f 25.000. Mevrouw Balk heeft ons telefonisch dit verhaal bevestigd. Zaterdagmiddag stopte voorbij de heg van het huis een stationcar, waar een dame uitstapte die zich over de kinderwagen boog waarin Marjolijn lag te genieten van een koele zeewind. „Het gebeurt wel meer", zei mevrouw Balk, „dat er voorbijgangers in de kin derwagen kijken, maar in dit geval werd mijn argwaan toch wel gewekt omdat de vrouw, die zij schatte op een leeftijd van 43 a 44 jaar, haar man er bij riep en zij vervolgens samen de stoep betraden en aanbelden". De dame en de heer, zo verklaarde me vrouw Balk, prezen de baby hemel hoog. Zij hadden zelf geen kinderen en nu wilden zij de baby kopen. Boudweg deed de echtgenoot hierop een bod van f25.000 als zij het kind direct mee kon den nemen zonder adres achter te la ten. Mevrouw Balk heeft bruusk ge weigerd en vervolgens de deur geslo ten. Later heeft zij het verhaal gedaan aan haar man, die opperwachtmeester is bij de koninklijke marechaussee, maar zij was helaas vergeten het num mer van de wagen op te nemen. Zij had wel de indruk dat het niet de eerste keer was dat dit echtpaar naar een baby uitkeek. Zij reden de wagen met opzet iets voorbij het huis en de vrouw stapte speciaal voor dit doel uit. Marjolijn is de jongste uit een gezin van drie kinderen en haar moeder ver klaarde met veel nadruk dat zij haar jongste voor nog geen miljoen zou willen missen. In de Britse pers houdt men zich in tussen bezig met de gevolgen, die de pionierstocht van de „Nautilus" kan hebben voor de koopvaardij en voor de oorlogvoering ter zee. De „Daily Mail" merkt hedenmorgen op, dat het niet lang zal duren, of ook de Russen zullen tot een dergelijke tocht in staat zijn waarmee de noor delijke flank van Amerika zeer kwets baar zal zijn geworden. De „Sunday ,99 Times" noemde de reis van de „Nau tilus" gisteren de belangrijkste gebeur tenis van de eeuw voor de scheepvaart. Volgens de „Observer" staat men in Britse scheepvaartkringen nogal gereserveerd tegenover de specula ties omtrent de commerciële moge lijkheden van een onderzeese vracht vaart, waaraan men zich thans in Amerika waagt. Admiraal Monsen, een Amerikaanse duikbootexpert, heeft verklaard, dat het in de toekomst mogelijk moet zijn pas sagiers en vracht aan boord van duik boten. die door atoomkracht worden voortgedreven of in grote containers, die aan dergelijke duihl in zijn beves tigd, te vervoeren. De passagiers zou den dan o.a. geen last van zeeziekte meer hebben. In Engeland is men van mening, dat er nog heel wat problemen op het ge bied van de techniek, de navigatie en de beveiliging moeten worden overwon nen, voordat men tot een economische exploitatie van commerciële duikboten of onderzeese „goederentreinen" kan overgaan. Britse geleerden hebben naar ver luidt een „kunstkoe" gemaakt, die ge bruikt zou kunnen worden om de mil joenen volkeren van Azië beter te voe den. „Reynold News" meldt dat de „kunstkoe" rechtstreeks eiwitstoffen maakt uit gras en andere planten en wel vijf maal zoveel als de mens uit c" rlijke zuivelprodukten krijgt. De „kunstkoe" is te bezichtigen op het landbouwproefstation te Rotham- stedt in Hertfordshire. (Rtr.). De Amerikaanse atoom-onderzeeboot „Nautilus" heeft een succesvolle tocht gemaakt onder het Noordpoolys. Foto links: De commandant van de Nautilus, W. R. Anderson (midden) geeft aan zijn officieren de conditie van het ijs op- Foto rechts: Commandant William An derson, die door president Eisenhower is onderscheiden in het legioen van verdienste. De Joegoslavische minister van bui tenlandse zaken Koca Popovitsj, is za terdagmiddag in Den Haag ontvangen door zijn Nederlandse collega, mr. J. M. A. H. Luns. Minister Popovitsj is op weg naar New York, waar hij de spe ciale zitting van de Algemene Verga dering der Verenigde Naties over het Midden-Oosten zal bijwonen. Vermoe delijk hebben de beide ministers over deze speciale Assemblée met elkaar van gedachten gewisseld. Het wordt echter niet uitgesloten geacht, dat de Joego slavische minister mr. Luns nog over een andere V.N.-kwestie heeft gepolst. Popovitsj dingt namelijk sinds enige tijd mee naar het voorzitterschap van de gewone Assemblée, die in septembei wordt geopend. Hij zou reeds kunnen rekenen op de steun van de meeste Aziatische en Afrikaanse landen, die erkennen, dat de Assemblée dit jaar door een Europeaan moet worden voorge zeten. De kansen van de minister van buitenlandse zaken van Libanon, Charles Malik, die eveneens zijn kandidatuur heeft gesteld, zouden om deze reden en ook omdat zijn land en zijn regering voorwerp van internationale discussie vormen, sterk zijn gedaald. In 1954 heeft Nederland de voorzitter voor de gewone (negende) zitting van de Algemene Vergadering geleverd. Als zodanig trad toen mr. E. N. van Klef- fens op, die ook de speciale jubileum zitting in juni 1955 heeft gepresideerd. De tiende gewone zitting in 1955 stond onder leiding van de Chileen José Maza. Prins Wan van Thailand was de vol gende voorzitter en de twaalfde ge wone zitting werd vorig jaar voorge zeten door de Nieuw-Zeelander Sir Leslie Munro. Een uitstapje naar de Expo te Brus sel heeft vjjf inwoners uit de Limburg se gemeente Echt zaterdagnacht het le ven gekost. Vlak by de grens in het Belgische stadje Tongeren kwamen zij bjj een auto-ongeluk om het leven. Een zesde inwoner uit Echt werd ern stig gewond. Met zijn zessen zaten zü in een per- sonenauto. Op de Maastrichtersteenweg te Tongeren, een zeer beruchte klinker- straat, die vooral bij regenweer levens gevaarlijk glad is en daardoor reeds heel wat ongelukken heeft veroorzaakt, kwam de auto van de Échtenaren te I slippen. De auto kwam dwars op straat te staan. Op hetzelfde moment nader de een autobus met arbeiders uit Hoes- selt bij Tongeren. De chauffeur van de bus kon een aanrijding met de auto niet meer voorkomen. De bus greep de auto en slingerde hem tegen een boom. De auto ramde een tweede hoom, werd opnieuw door de bus gegrepen en praktisch geheel verplet terd. De arbeiders, die in de bus zaten en ongedeerd bleven, konden de slacht offers met moeite uit de wrakstukken van de auto halen. Hulp van politie, me dische dienst en geestelijkheid was spoe dig op de plaats van de ramp aanwezig. Uit de totaal vernielde auto werden levenloos te voorschijn gehaald de be stuurder van de auto, de 22-jarige land bouwer J. Gerards, diens echtgenote Meer dan vijftig jonge bruidjes zijn vandaag met een snelheid van 540 km p. u. naar hun wachtende echtge noten, die zij allen voor de eerste maal als werkelijke echtgenoot ont moetten, toegevlogen. Zij zijn allen met de handschoen getrouwd en een K.L.M. Super Constellation viel de eer te beurt deze lading te vervoeren. De „Transatlantic brides and parents association" had de K.L.M. gevraagd deze speciale vlucht over de Atlan tische Oceaan van New York naar Londen uit te voeren. De Russische filmversie van „De Idi oot" van Dostojewski zal tijdens het ko mende festival in Venetië niet worden vertoond. Volgens de jury, tegen wiens beslissingen geen beroep mogelijk is, is „De Idioot" slechts verfilmd toneel. Men heeft de Sowjet-Unie verzocht een an dere film in te zenden. De Russen ech ter hebben gedreigd zich geheel te zul len terugtrekken, wanneer men de om streden film niet wil vertonen. Van doorgaans goed ingelichte zijde is in Venetië vernomen, dat ook de tweede Sow jet-inzending, „De weduwe van Otai Cianreli" niet zal worden gedraaid. In plaats daarvan zou een Hongaarse film komen. Het ziet er dus naar uit dat zo wel de jury als de beledigde Russen voet bij stuk zullen houden. Vanavond acht uur, zal prinses Wil helmina over beide zenders Hilversum 1 en 2 een korte toespraak houden in verband met de wijze waarop het Ne derlandse volk de honderdste verjaar dag van de geboorte van wijlen koningin Emma heeft herdacht. Helena Gerards-Tubée (20 jaar), die een kindje van een jaar achterlaten; de 45- jarige aannemer J. H. Corstjens (vader van acht kinderen) en diens 16-jarige zoon Jan. Nog levend, maar zeer ern stig gewond werden in de auto aange troffen de 20-jarige dienstbode Maria Slabbers en haar 24-jarige verloofde de mijnwerker J. Tubée (broer van me vrouw Gerards). Kort na aankomst in het ziekenhuis te Tongeren overleed al daar mej. Slabbers. De enige Echtenaar die de ramp overleefde, is de mijnwer ker J. Tubée. Zjjn toestand is zorgwek kend. Het bericht over deze ramp heeft in Echt grote verslagenheid teweegge bracht. Het meeleven met de nabe staanden is zeer groot. De begra fenis van de vijf slachtoffers is dinsdag 10 uur te Echt, na een plechtige H. Re quiemmis. Het koninklijk gezin heeft zaterdag met de Piet Hein een tocht gemaakt in de Golf van Tigullio. Men keerde 's avonds naar Portofino terug en maak te voor het diner een lange wandeling. Advertentie BARTEUORISSTR HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele buien. Matige zuidwestelijke wind. Gematigde temperaturen. Zon: 5.18-20.12. Maan: 2.18-18.04. Bij de Azoren is een krachtig gebied van hoge druk ontstaan, dat zich over de Golf van Biscaye en Spanje gaat uitbreiden. In verband hiermede komt er boven de Oceaan een westcirculatie tot ontwikkeling, zodat voorlopig geen zomerse dagen meer mogelijk zijn. Oceaanstoringen die in de westelijke stroming meebewegen, zullen liet weer een minder standvastig karakter geven, waarbij de neerslagkansen in het noor den van het land groter zijn dan in het zuiden. Morgen goed strandweer met opkla ringen en slechts weinig of geen buien. Zwakke tot matige wind uit het zuid westen. Temperatuur overdag 18-20gr. C. Zeewater 17 gr. Vooruitzichten: on bestendig, maar met zonnige perioden. max. neersl. Station Weer temp. afgel gisteren 24 uu- Helsinki onbewolkt 14 0.5 Stockholm onbewolkt 21 0 Oslo half bew. 22 0 Kopenhagen onbewolkt 21 0 Londen zwaar bew. 28 0 Amsterdam onbeowlkt 25 0 Brussel zwaar bew. 28 0 Luxemburg zwaar bew. 27 O* Parijs licht bew. 29 1 Nice onbewolkt 25 0 Berlijn onbewolkt 24 0 Frankfurt licht bew. 29 0 München licht bew. 27 0 Ziirich mist 31 0.5 Genève onbewolkt 30 0 Locarno onbewolkt 29 0 Wenen half bew. 28 0 Innsbruck onbewolkt 31 1 Home onbewolkt 33

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1