Inwijding door kapelaan C. Bakker na H. Mis door Haarlems bisschop Kleurig bloemencorso van het Haarlems Speeltuinverbond Agenda Haarlem en om Sportpark H.B.C. wordt op zondag 24 augustus officieel geopend Nachtelijke vuurzee aan de Schalkwijkerweg «jas. «HL-ss*»«"■>- NAAIMACHINES Krachttoer Perspectieven Bloemen voor loco-burgemeester D. J. A. Geluk Joegoslaven in Openluchttheater IN HEEMSTEDE GAAN DE VLAGGEN UIT Schade beperkt tot grote hooimijt en een transporteur Em. pastoor P. A. Roovers 55 jaar priester DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1958 PAGINA 3 Wat clubliefde tot stand heeft gebracht J3PSS-S.T J-Vb' Wachtverbod in de Korte Bogaardstraat ENGEL, Gr. Houtstr. 181, tel. 14444 Brand in Kruisstraat Ter gelegenheid van het 20-jarig jubileum Films: Muziek Burgerlijke Stand Haarlem veel feestvertoon zal zondag augustus het sportvelden complex van de r.-k. Sport vereniging „Heemstede-Berkenroode- Cominatie aan de Cruquiusweg te Heemstede officieel in gebruik worden genomen. Om half negen 's morgens Zal de bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, op het hoofdveld voor de overdekte tribune een plechtige H. Mis opdragen, waarna de vroe gere geestelijk-adviseur van de ver eniging kapelaan C. Bakker uit Zaandam het sportcomplex zal in zegenen. Na een ontbijt in de res tauratie van het sportpark, waaraan tal van genodigden zullen aanzitten, start om twaalf uur nabij restaurant ..Nieuw Berkenrode aan de Heren weg een feestelijke optocht, die mu zikaal zal worden opgeluisterd door twee muziekcorpsen en waarin enkele praalwagens zullen meerijden. De stoet wordt verder gevormd door een groot aantal jeugdleden van de ver eniging en rond honderd senioren. Om een uur wordt de optocht aan het sportpark verwacht, waarna na een rede van kapelaan C. Bakker en na een toespraak door de voorzitter van de Sportraad, de heer P. Kemp, burgemeester mr. A. G. A. Ridder van Rappard van Heemstede een openingsrede zal uitspreken en het sportpark officieel in gebruik zal stellen. Wanneer de stoet het ter rein heeft verlaten zal bij geschikt heid van het hoofdveld de ruiter- Vereniging „St.-Hubertus uit Lisse een ruiterdemonstratie geven. Het hippische evenement wordt gevolgd door een gymnastiekdemonstratie en Volleybalwedstrijden, eventueel bij weinig wind door tafeltennis- en bad- mintonwedstrijden. Daarna wordt de eerste helft gespeeld van het loogtepunt van de openingsmiddag, een voetbalontmoeting tussen het ee.StJ E x'a i Vfer} een team samengesteld uit prominente figuren Uit de Nederlandse voetbalwereld. De match wordt in de pauze afge wisseld met een handbalwedstrijd. Na afloop van de sportwedstrijden is er in de restauratie een receptie. Op 3 januari 1955 is men begonnen met de aanleg van het sportpark. Het initiatief daartoe was genomen door de toenmalige geestelijk adviseur, ka pelaan C. Bakker, die op een vergade ring in juli 1954 tot de conclusie kwam, dat er in HBC van een noodtoestand sprake was. Het clubverband in de dp grootste groep' die 850 leden tellende u kten van de Ion op twee veMo dub, moesten spe- SDortnark n n van het Heemsteeds gen die HRr" ?.!"dat de zevpn afdelin- eieen w - rIjk is bij' gpbrpk aa" een toevlnnht a'" °J Kebouw her en der hun vlucht dienden te zoeken. Voor de oorlog bezat HBC een fraaie ccomodatie aan de Herenweg, maar in 1943 legden de Duitsers beslag op net voetbalveld en bouwden er een gro te bunker op. HBC vond onderdak op het Heemsteedse sportpark, doch het verlies van het eigen tehuis" oefende een negatieve invloed uit op de geest van de vereniging. In de loop der ja ren werd de noodzaak om opnieuw tot een eigen terreinenbezit te geraken steeds klemmender. De diverse plan nen, die gemaakt werden om de situa tie tot een oplossing te brengen, stuit ten evenwel op dermate ernstige moei lijkheden, dat uitvoering ervan onmoge lijk bleek. Toen alles was vastgelopen deed ka pelaan Bakker ultimo 1954 een Groen boek" verschijnen waarin hij bijzonder de belangen van de jeugd bepleitte en daarmee de initiatiefnemer was van de tenuitvoerlegging van nieuwe projec ten. Kapelaan Bakker was er namelijk van overtuigd dat een vereniging met een goede accomodatie de jeugd meer zou trekken dan een club, die in een situatie verkeert als in 1954 HBC. On der de leiding van de geestelijk advi seur en die van de heer P. Kemp wer den de zaken daadwerkelijk aangepakt. De financiering van het project baar de evenwel tal van problemen. De ge meente Heemstede was bereid zich voor een bedrag van 100.000 garant te stel- p?" maar de voorgeschreven rentevoet og, °m van de aanbieding ge- les in ei»n Besloten werd toen al- gelden iif to rinS op te lossen en zelf werd de °P grootse w«ze het buitenland B"^ketend en zelfs uit giften. Bovendien men belangrijke aannemingsmaatNv, en verschillende atschappyen bereid de Kapelaan C. Bakker, tot vorig jaar geestelijk adviseur van HBC en thans kapelaan te Zaandam, is de grote initiatiefnemer geweest tot de tenuitvoerlegging van het project: de totstandkoming van een eigen sportcomplex voor HBC. diverse onderdelen van de bouw van het project uit te voeren tegen de kost prijs of zelfs daar beneden. Van ande re zijden ontving HBC gratis partijen bouwmaterialen vn van het bisdom Haarlem kom men op zeer voordelige condities de vijf hectare benodigde grond kopen. Een loterij besloot dit jaar de acties ter financiering van het project. Slechts een gering bedrag heeft men nog moeten lenen om de laatste bouwkosten te betalen. Binnen twintig jaar hoopt men echter deze leningen te hebben afgelost, waardoor het sport park schuldeloos in bezit is van HBC. De Heemsteedse vereniging heeft als amateurclub een unieke krachttoer ver richt in Nederland en niet op de laat ste plaats Is dat een gevolg van het levenswerk van kapelaan Bakker. Vol gens deskundigen beloopt het gehele complex een waarde van ongeveer 700.000 en HBC is er in geslaagd het i geheel vrijwel schuldeloos tot stand te brengen. I Het complex bevat drie voetbalter reinen, waarvan er een door achten veertig lampen kan worden verlicht, alsmede een kleiner veld, bestemd te dienen voor de handbalsport. Aan de westelijke zijde van het hoofdveld, het middelste van de drie voetbalterreinen, is een tribune opgetrokken met een leng te van rond tweeënvijftig meter, die plaats biedt aan 1200 toeschouwers. Er onder bevinden zich zes kleedkamers voor de heren en twee voor de dames. Zij zijn zo ingericht, dat de sportbeoefe naren om in de ruime wasgelegen heden te komen niet door een van de andere kleedkamers t ?hoeven te lopen. De dameskleedkamers zijn bovendien geheel afgescheiden van de andere kleedgelegenheden. De accomodatie om vat voorts scheidsrechterkamers, een bestuurskamer, douche-inrichtingen en een buffet. In de tribune is een repor tagehokje gebouwd, dat uitzicht biedt zowel op het veld als in de zaal, die achter de tribune ligt. Een geluidsin stallatie, die de jeugd van HBC aan de vereniging ten geschenke heeft ge geven, completeert het geheel. Opberg ruimte vindt men in de zaal en voor onder de tribune. Bezitten de beoefenaren van de veld- sporten thans een fraai terreinencom plex, de zaalsportliefhebbers kunnen terecht in een grote fraaie sporthal die achter de tribune is gebouwd. De zaal is tweeëntwintig meter lang, elf meter breed en zes meter hoog en is aan de westelijke zijde geheel voorzien van staalglas. De verlich ting geschiedt door middel van T.L.- buizen en de verwarming door cir culatie van in een stookkelder ver warmde lucht. De zaal zal echter niet alleen dienen voor het beoefe nen van sport, ook zal hij gebruikt worden als vergaderruimte en als gelegenheid voor het houden van bij eenkomsten. HBC telt op het ogenblik ruim dui zend leden, die verenigd zijn in de af delingen voetbal, handbal, volleybal, ta feltennis, gymnastiek en badminton. Bijzonder hoopvol voor de toekomst is het feit, dat de vereniging een groot aantal jeugdbeden telt, die onder toe zicht staan van niet minder dan drie endertig leiders. De voetbalafdeling bij voorbeeld heeft zeven adspiranten en twaalf welpenelftallen. De Heemsteeds vereniging heeft zich met de totstandkoming van de sport- accomodatie, die onder beheer staat van de „Stichting Sportpark HBC", ge plaatst onder de prominente clubs in Kennemerland, „want", zo zegt men, „nu HBC een eigen tehuis.bezit kan worden voortgebouwd aan de toekomst". Men overweegt nu zelfs reeds de op richting van een athletiekafdeling en er gaan stemmen op als zou de af deling voetbal zich ontwikkelen tot de Achter de tribune aan de westelijke zijde van het hoofdterrein van het sportcomplex van HBC is een grote sporthal gebouwd, die ten dienste staat van de beoefenaren van de zaalsporten. De hal is 22 meter lang, 11 meter breed en 6 meter hoog. Aan de westelijke zijde van het hoofdterrein, waarop zondag 24 augustus de officiële opening zal geschieden van het sportcomplex van HBC, is een grote overdekte tribune opgetrokken, die een lengte heeft van rond tweeënvijftig meter en die plaats biedt aan 1200 toeschouwers. bakermat van een katholiek semi-prof voetbalteam in Kennemerland. De eer ste spade daartoe is wellicht reeds ge stoken door een engagement met de oud-international en oud-speler van „Haarlem", Kick Smit, als trainer. Men hoopt inmiddels, dat door een intensiever training het spelpeil van het eerste voetbalelftal zo zal stijgen, dat het team een vooraanstaande positie zal innemen in het komend seizoen, en als gevolg daarvan een groot aantal bezoe kers zal trekken. Men houdt immers nog steeds rekening met de mogelijk heid, dat ooit nog een tennisbaan aan het sportpark kan worden toegevoegd. Het sportcomplex zoals het er thans ligt betekent voor HBC echter al een enorme vooruitgang, de noodtoestand is opgeheven. In drieënhalf jaar tijd heeft men het gepresteerd een complex tot stand te brengen dat ieders bewon dering afdwingt. De ingang bevindt zich aan de Cruquiusweg en rechts achter het hek, dat dermate verbreed is dat ook autobussen de achter het hek gelegen parkeerplaats kunnen bereiken, ligt het eerste te verlichten veld. Daarach ter verrijst, als een bewijs van doorzet tingsvermogen en wilskracht, de tribune en de sporthal, ontwerpen van de archi tect N. van Warmerdam, die ook zijn be langeloze medewerking verleende. De oudste r.-k. sportvereniging in Neder land 56 jaar oud heeft een fla grant bewijs geleverd, dat clubliefde een goed ding is, dat iets groots tot stand kan brengen. In verband met het feit, dat de Korte Bogaardstraat slechts 3.25 meter breed is en omdat het verkeer door deze straat vaak gehinderd wordt door ge parkeerd staande auto's hebben B. en W. van Haarlem besloten voor deze straat een wachtverbod vast te stellen. Advertentie Alle i erken - dus ruime keuze Kort voor half drie vannacht is een grote hooimijt op het erf van de boer derij van de familie Strijbis aan de Schalkwijkerweg 109 waarschijnlijk ten gevolge van broei in brand gevlogen. Ruim twintig voer hooi is daarbij ver loren gegaan terwijl ook de transpor teur waarmee het hooi omhoog ge bracht wordt, en de helft van het rie ten dak van de wagenschuur in de vlam men opgingen. Het is nog niet bekend of de heer P. M. Strijbis tegen dit soort brandschade verzekerd is, aangezien hij en zijn echtgenote zich op vacantie in Arnhem bevonden. De kinderen die al leen op de boerderij verbleven, konden niet in het kistje .vaarin de heer Strijbis zijn verzekeringspolissen bewaart. Om ongeveer tien voor half drie za gen een heer en een dame, die per auto over de Schipholweg reden., plot seling een grote vuurgloed boven een bomengroep langs het Spaarne. Zij maakten onmiddellijk rechtsomkeer en reden de Schalkwijkerweg op om te kij ken wat er aan de hand was. Als eer sten ontdekten zij, dat de grote hooi mijt op het erf van de familie Strijbis in brand stond. Zij bemerkten, dat de bewoners van 't woonhuis kennelijk nog van niets wisten, want het bleef donker op de boerderij. De bestuurder van de auto begon daarop uit alle macht op de ramen van de keuken te bonzen, in antwoord waarop korte tijd daarna de 19-jarige Lies Strijbis verscheen. Om dat het vuur ieder ogenblik kon over slaan op het zeer nabij gelegen woon huis, besloot men onmiddellijk de zes kleine kinderen uit het huis te halen. Ze werden zolang ondergebracht in de auto van de man. die de brand ontdekt had. De zes grotere kinderen kleed den zich vlug aan en onmiddellijk werd de brandweer opgebeld, die echter in middels was gealarmeerd door de brug wachter van de Buitenrustbrug. Deze had opgegeven, dat hij een uitslaande brand had opgemerkt ter hoogte van de Werkinrichting van de Nazorg aan de Schalkwijkerweg. Intussen waren al verschillende voorbijgangers op de Schipholweg op de enorme vuurgloed afgekomen. Ge zamenlijk hielp men de landbouwwerk tuigen uit de wagenschuur trekken en de stier, de kippen en varkens los te binden. Even later arriveerde de brandweer met twee motorspuitwa- gens. Begonnen werd met de nieuwe mistspuiter een hogedrukspuitin stallatie, die de waterstraal tot een nevel maakt een watermist op te trekken tussen de brandende hooi mijt en de met het woonhuis verbon den stallen, op de zolder waarvan ook nog eens een grote hoeveelheid hooi lag opgestapeld. Intussen begonnen andere brandweerlieden de slangen iiit te rollen, zodat men het vuur kon omsingelen. Per minuut werd ongeveer 2500 liter water op de hooimijt ge spoten. Onder leiding van brandweercomman dant G. Stap zjjn bijna veertig brand weerlieden bijna een uur bezig geweest om de brand onder de knie te krijgen. Voortdurend laaide het vuur weer op, wanneer de brandhaard midden in de hooiberg maar even weer wat lucht kreeg. Gelukkig slaagde men erin het woonhuis en de stal brandvrij te hou den, maar men kon niet verhinderen, dat een gedeelte van het rieten dak van de wagenschuur door overvliegende von ken een prooi van de vlammen werd. Wanneer er in plaats van een zwakke westenwind, een matige zuidenwind had gestaan, zouden de gevolgen niet te overzien zijn geweest. Nu al waren de muren van de stal, waarboven zich eveneens een hooizolder bevindt, gloei end heet toen de brandweer arriveerde. Bovendien stond er een raampje open en hadden er ieder ogenblik vonken kun nen overwaaien. Tegen halfvier arriveerde de cantine- wagen van de brandweer. Enerzijds be tekende dat, dat het ergste gevaar ge weken was, maar tegelijkertijd, dat de mannen nog lang aan het werk zouden moeten blijven voor het omslachtige na- bluswerk. De cantinewagen is een om gebouwde brandweerwagen, waarbin nen de mannen tijdens het dorstverwek- kende bluswerk op hun gemak even een kop hete koffie kunnen komen drinken, en een goede sigaar of een sigaret kun nen opsteken. Zonodig kan er ook soep worden geschonken. De brandweer is daarmee ook op dit punt self-suppor ting geworden, hetgeen om psychologi sche redenen een winstpunt betekent. Vóór de cantinewagen arriveerde, had de bedrijvige Lies Strijbis al gezorgd, dat er voor alle aanwezigen thee klaar stond. „Sorry dat ik geen koffie schenk, maar de melk is zuur geworden". De oudere kinderen Strijbis hebben vannacht natuurlijk geen oog meer dicht gedaan. Vanmorgen -vas de brandweer nog druk met het nabiussingswerk be zig en af en toe kon men de vlammen nog uit het uiteengeplukte hooi zien slaan. Lies Strijbis heeft vanmorgen naar Arnhem gebeld om haar vader op de hoogte te brengen van de brand. In de loop van de morgen zou de landbouwer veehandelaar naar Haarlem terugkeren. Na de stockcarraces van afgelopen zon dag, die gehouden werden op het ter rein van de landbouwer van Schie. die de naaste buur is van de familie Strijbis, betekende de brand van vannacht die ondanks het late uur nog onverwacht veel belangstelling van omwonenden trok, een nieuwe sensatie op de Schalk wijkerweg. Gisteravond rond zeven uur was de brandweer reeds uitgerukt naar het per ceel 18 aan de Kruisstraat te Haarlem, waar een uitslaande brand was gemeld. Met groot materieel was het vuur spoe- De rustende priester-jubilaris werd 9 oktober 1876 te Oude Beerta geboren en 16 augustus 1903 priester gewijd. Hij was kapelaan te Wervershoof, Rotter dam en 's-Gravenhage, en vervolgens pastoor te Cocksdorp en Rinnegom. In 1931 kwam hij naar Haarlem, vanwaar hij na een verdienstelijk pastoraat ge durende dertien jaar, vertrok om van een welverdiende rust te genieten. Hij is thans woonachtig in het Bejaarden centrum. Van Vredenburghplantsoen, te Rijswijk. Pastoor Roovers zal het feest in alle rust vieren. dig bedwongen. Zowel van binnenuit als van buitenaf bestreed men de vlammen. De eigenaar van het gebouw moet nog gehoord worden over een eventuele ver zekering. De bewoners van de verschil lende etages zijn verzekerd tegen brand schade, maar hoeveel de totale schade bedraagt is nog niet bekend. De brand is veroorzaakt door een drie- pits petroleumtoestel, waarop de 52-ja- rige bewoonster van de tweede etage water wilde verwarmen voor de afwas. Zjj ging naar een andere etage om te eten en in die tijd is het petroleum toestel gaan walmen. De walming ver oorzaakte afzetting van roet, dat door de hitte in brand is gevlogen. Vanuit de stookplaats een omgebouwde dou checel liep een luchtkoker naar bo ven. waardoor het vuur zich kon ver spreiden naar de derde etage, waar als gevolg van de hitte een waterleiding buis sprong, hetgeen veel waterschade veroorzaakte. De brandweer was inmid dels met groot materieel uitgerukt en greep het vuur aan waar dat mogelijk w-as. Binnen korte tijd was men de brand meester. De hoofdcommissaris van politie, de heer J. Fontjjne, en com missaris A. L. de Boer waren bij het blussingswerk aanwezig. Vanwege het Haarlems Speeltuinver bond is gistermiddag een Bloemencor so voor kinderen gehouden. Het corso is een groot succes geworden, vooral omdat men geen enkele poging had ge daan om een „corso-voor-ouderen" na te bootsen. Het kindercorso had een heel eigen karakter door de sprookjes die werden uitgebeeld en door de veel al technische imperfectie, die het een heel eigen beko gaf. Omstreeks half drie rukte het corso uit vanaf de Parklaan, voorafgegaan door twee po litieruiters, die de personificatie van de Haarlemse Stedemaagd begeleidden. Deze aantrekkelijke jongedame, in Amazone-zit op heur paard, droeg een groot boeket bloemen mee, die even later, op de Groote Markt, werden overhandigd aan loco-burgemeester D. J. A. Geluk die, geflankeerd door de wethouders Angenent en Happé, op het stadhuisbordes had plaatsgenomen. De leden van de raadscommissie voor Openbare Werken, die toevallig gister middag ten stadhuize vergaderde, on derbraken hun besprekingen om in de open deur van de Stadhuishal plaats te nemen en het fleurige volkje voorbij te zien trekken. Loco-burgemeester Ge luk wuifde de passerende kinderen vriendelijk toe. de vlammend-rode boe ket een beetje onwennig in de hand. Het Corso was georganiseerd om het twintigjarig bestaan van het Haarlems Speeltuinverbond op eigen wijze te vie ren. Behalve het Speeltuinverbond na men ook de kamp- en vakantiecommis sie van deze organisatie en de speel tuinverenigingen deel aan het corso, dat heel wat bekijks trok. Langs de ge hele route stonden honderden kinderen met hun ouders opgesteld om de bonte optocht voorbij te zien trekken. Drum bands begeleidden het jeugdige volkje door Haarlems straten. Vanaf de Groo te Markt trok men via de Jansstraat en Jansweg naar het Kennemerplein en verder door de Generaal Cronjé- straat via de Rijksstraatweg en de Zaa- nenlaan naar het Mamixplein. Het waren vooral sprookjes die de kinderen uitbeeldden: lieflijke elfjes in ragfijne jurken, smetteloos wit en met lange, blonde haren; kleine kabouters in» felkleurige pakjes, stoere zeelui in een bloemenboot en zelfs een echte oude toverheks, met kromme drupneus en hoge piekmuts. De vele toeschou wers hebben genoten van deze eigen viering van het jubileum van het Haar lems Speeltuinverbond. Donderdag 14 augustus CINEMA-PALACE: Tarzan en de verloren Safari, 14 jaar; 7, 9.15 uur. FRANS HALS: Tante Jutta uit Calcutta, alle leeft.; 7, 9.15 uur. LIDO: Hartstocht in de tropen, 14 jaar; 7, 9.15 uur. LUXOR: De rode Pimpernel (tweede week); 7, 9.15 uur. MINERVA: Achterdocht. 18 jaar; 8.15 uur. REMBRANDT: Scampolo, 14 jaar (derde week), 7, 9.15 uur. ROXY: Richard Leeuwenhart, 14 jaar; 7, 9.15 uur. STUDIO: Die Christel von der Post, alle leeft.; 7, 9.15 uur. Vanaf vrijdag 15 augustus CINEMA-PALACE: Jenny, 18 jaar; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: Ten thousand bedrooms, alle leeft.; 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2. 4.15. 7, 9.15 uur. Di. 2.30, 8 uur. LIDO: Perri, a. 1.; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Za.-avond: Van hartstocht bezeten, volw. 11.30 uur. LUXOR: Het boek der wildernis. 14 jaar; 2, 7, 9.15 uur. Za. en zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. MINERVA: T.m. zo.: Sport staalt spieren, alle leeft. Vr. 2.30, 8 uür. Za. 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Ma. en di.: Trouwe kameraden, a. 1.; 2.30 uur. Ma. en di.: Als de dauw hangt, komt er regen, str. volw.; 8.15 uur. Wo. en do.: Kitty in de grote wereld, a. 1. 2.30, 8.15 uur. REMBRANDT: Scampolo. 14 jaar (vierde week); 2, 4.15, 7, 9.15 uur. ROXY: T.m. zo.: De gevangene van de ko ning, 14 jaar; 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2. 4.15, 7, 9.15 uur. Ma. t.m. do.: De prinses van de Canari- sche eilanden, 14 jaar; 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: De belhamel, a. 1.; 2.15, 7, 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Elke ochtend: Jeugdprogramma met Stan Laurel, Oliver Hardy, Donald Duck; 10.30 uur. Vrijdag 15 augustus Openluchttheater, Bloemendaal. 20 uur: Optreden van het Joegoslavisch Dansthea ter. Zaterdag 16 augustus Openluchttheater, Bloemendaal, 20 uur: Optreden van het Joegoslavisch Dansthea ter. Raadhuisplein, Zandvoort. 20.30 uur: Con cert door de Tirolerkapel „De Alpenja gers". Zondag 17 augustus Openluchttheater, Bloemendaal. 20 uur: Optreden van het Joegoslavisch Dansthea ter. Dinsdag 19 augustus Grote Kerk, Haarlem, 20 uur: Orgelcon cert door Piet Kee. Donderdag 21 augustus Grote Kerk, Haarlem, 15 uur: Orgelcon cert. Concertgebouw, Haarlem, 20.15 uur: Zo- merconcert door het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest o.l.v. Marinus Adam. Solisten: Hans Osieck en Leendert Huges, piano. Raadhuisplein, Zandvoort, 20.30 uur Con cert door de Postfanfare. jrstfi Donderdag 14 augustus Raadhuis, Halfweg. 19.30 uur: Openbare vergadering van de raad der gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Vrijdag 15 augustus Vleeshal, Haarlem, 14.30 uur: Poppen theater Jan Nelissen; Jeugdvoorstelling „Hans en Grietje". Noordwükerhout: Wielerronde van Sint Bavo.. Strand. Zandvoort, 20 uur: Vuurwerk. Vleeshal, Haarlem, 20.30 uur: Poppen theater Jan Nelissen: Bach's Kaffeekantate en „Zo zijn onze manieren". Poppencaba- ret van Ben Bunders. Zaterdag 16 augustus Vleeshal, Haarlem, 14.30 uur: Poppen theater Jan Nelissen: Jeugdvoorstelling „Het geheimzinnige eiland". Noordersportpark, 19 uur: Vuurfeest. Vleeshal, Haarlem. 20.30 uur: Poppenthea ter Jan Nelissen: Bach's Kaffeekantate en ,,Zo zijn onze manieren". Poppentheater van Ben Bunders. Zondag 17 augustus Vleeshal, Haarlem, 20.30 uur: Poppen theater Jan Nelissen. Bach's Kaffeekantate en „Zo zijn onze manieren". Poppenthea ter van Ben Bunders. Maandag 18 augustus Vleeshal, Haarlem, 14.30 uur: Poppen theater Jan Nelissen: Jeugdvoorstelling „De geheimzinnige kist uit China". Dinsdag 19 augustus Vleeshal, Haarlem, 14.30 uur: Poppen theater Jan Nelissen: Jeugdvoorstelling „De gestolen koningskroon". Woensdag 20 augustus Vleeshal, Haarlem, 14.30 uur: Poppen theater Jan Nelissen: Jeugdvoorstelling „De verdwenen halsketting". Donderdag 21 augustus Vleeshal, Haarlem, 14.30 uur: Poppen theater Jan Nelissen: Jeugdvoorstelling „De draak in het zwarte bos". 1/ rijdag, zaterdag en zondag y zjjn de Joegoslavische dan sers weer te gast in het Bloe- mendaalse Openluchttheater. Iedere avond treedt dan het Joegoslavisch Danstheater „Ivan Gf-'an Kovacic" onder leiding van dr. Vladimir Skreblim op. Vijftig danseressen, dansers, zangeressen, zangers en musici zullen een programma uit voeren van zang en dans uit Kro atië, Macedonië. Servië, Istrië, Dalmatië, Bosnië, Slowenië en Montenegro. Bovenstaand plaatje geeft een mannedans te zien, waar bij andere leden van het gezelschap i geamuseerd toekijken. BEVALLEN van een zoon: M. J. Kaptein-van der Zijden, A. M. T. Hujj- boom-Beijer, W. C. A. Koster-Trouwen, A. Oldenburg-van Everdingen, M. Knol- laert-Pang, H. J. van der Beek-Koopal. BEVALLEN van een dochter: E. Oc- keloen-Homoet, W. M. Schoonebeek- Kokke, J. Warmerdam-Zonneveld, M. A. A. Zandstra-Dames, M. C. Eerens- Janssen, M. Docter-Langhout, C. F. M. van Straaten-Roest. A. Termaat-Woert- man. C. J. Poncin-Lauwers. GETROUWD; H. J. M. van der Woert en C. W. M. Teeuwisse, J. J. H. Ouds- hcom en A. L. Huijboom, D. J. J. Dal- huisen en D. C. Winckler, H. E. Fecken en .T. C. van den Berg, J. Klooster en D. J. Keur, J. Kloes en D. J. Fiege, B W. Mosseveld en N. P- Schipper, J. J. de Doelder en E. Groot, J. P. Pijpstra en M. Burgstra. Zaterdag 16 augustus zal het vijfen vijftig jaar geleden zijn, dat emeritus pastoor P. A. Roovers priester werd gewijd. Pastoor Roovers is van 1 augus tus 1931 tot 15 juli 1944 pastoor ge weest van de Sint Jansparochie te Haarlem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 3