TRIESTE VAART De ontstellende ramp met de „Hugo dé Groot 34 SLACHTOFFERS GALWAY BINNEN VLOOT MET IERSE HAVEN Belangrijke wrakstukken gevondenreddings werk gestaakt Heeft vliegveld Gander een fout gemaakt? ONWEER OF EXPLOSIE OORZAAK VAN RAMP Vliegramp in de V.S. t Bevordering van het sparen Boelganin moet naar de Kaukasus Geen brand in „Hugo de Groot" Sportvliegtuig neergestort mmiM P K De droeve lijst Met mes gedreigd Het weer. NAAR NOG LAGERE FUNCTIE Conclusie deskundigen; De drie inzittenden omgekomen 11.186.207 inwoners 21 dodenonder wie Gordon Dean Vijf jaar geëist ee MORRIS 'Geforeyot/ói/y/ Overwegend zonnig Op de meeste plaatsen droog en vrij zonnig Het weer in Europa ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1958 o 82ste JAARGANG No. 29987 Het Ierse havenstadje Galway vormde vrijdagnamiddag het drama tische toneel van de aankomst van de eerste schepen, die deelgeno men hadden aan de reddingspogingen, waar het gold eventuele overlevenden van de verongelukte K.L.M.-Super Constellation „Hugo de Groot". Die overlevenden waren er - het was in de loop van de dag reeds gebleken - niet. Tegen vier uur, toen de Canadese torpedoboot jager „Crusader" had geseind dat er op de plek van de ramp niets meer te vinden was, werd het onderzoekingswerk ge staakt. De overtuigende feiten hadden bewezen, dat het alles toch tevergeefs zou zijn. En in Galway arriveerden dus slechts vaartuigen met slachtoffers. Enige duizenden stonden roerloos langs de kade toen de Franse treiler „Jules Verne", de tricolore halfstok, binnen voer. Het vaartuig had elf stoffelijke overschotten aan boord, dat Van zes vrouwen, vier kinderen en één man. Kort daarna voer het vissersvaartuig „Bisson", evenals de „Jules Verne" uit Loriënt, met vÜf slachtoffers aan boord het haventje binnen en de „Général Leclerc" droeg een droeve last aan van elf stoffelijke overschotten. Hit drietal scheepjes groeide later in de avond en de nacht aan tot een kleine, innig-trieste vloot. In de loop van de nacht heeft de heer G. van Messel, hoofd van het bureau veiligheid van de K.L.M., tijdens een persconferentie te Galway meegedeeld, dat vierendertig lichamen van slachtoffers van de ramp - die dus 99 mensenlevens heeft geëist - aan land waren gebracht. Men verwacht niet, dat nog meer stoffelijke overschotten van verongelukte passagiers of beman ningsleden zullen kunnen worden geborgen. Verder zijn door enige schepen wrakstukken meegenomen - o.a. het neuswiel van het verongelukte vliegtuig - die uiteraard van groot nut kunnen zijn bij het in te stellen onderzoek naar de oorzaak van de ramp, de grootste die de K.L.M. tijdens haar bestaan tot nu toe heeft getrof fen Twee schepen kwamen de haven van Galway niet binnen, maar zij Weven buitengaats om op gunstiger tij te wachten. tiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiuiii I m- Sociaal commentaar SUEDE JASJES IN KLEUREN Aan zee BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- ïoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Op de kade waren maatregelen ge nomen om de ontscheping zo snel mo gelijk te doen geschieden. Daarna werd de kapitein van de Jules Ver ne", Arthur Pelletier per auto naar de 'stad gebracht voor het afleggen van verklaringen. Voordat hij in de auto stapte, zei hij: „Van de slacht offers hadden sommigen brandwonden. Ook bekkenblessures komen voor en ,gebroken ledematen. De sa- voortreffirUrtussen de hulpschepen is voortreffelijk geweest, al waren er wei eens moeilijkheden door de taal. toen ons schip op de plaats van de ramp arriveerde was de zee betrek kelijk kalm en het weer goed. Maar haarmate de uren verstrekken, wer den de omstandigheden slechter, met 8f en toe zware buien. Op de terug reis via de Araneilanden woei er een zuidwestenwind met windkracht vijf, waardoor de tocht naar Galway langer heeft geduurd, dan aanvan kelijk was voorzien". Zeker twintig schepen namen, aldus de gezagvoer der van de „Jules Verne", aan het zoeken deel. Van andere schepen had den wij vernomen dat de K.L.M. er prijs op stelde, dat ook zo veel mogelijk wrakstukken van de machi nes zouden worden opgepikt, aange zien dit het onderzoek naar de oor zaak van de ramp zou kunnen ver lichten. Zodra de stoffelijke overschotten door de Ierse autoriteiten zouden kunnen wor den vrijgegeven en de Nederlandse me dische deskundigen, dr. J. Zeldenrust, gerechtelijk geneeskundige van het mi- histie van justitie te 's-Gravenhage en dr. K Vaandrager, hoofd medische dienst'van de K.L.M., hun arbeid zou den hebben verricht en de overschot ten zo mogelijk geïdentificeerd, zouden deze in de met de K.L.M .-Dakota van Schiphol meegenomen doodkisten naar Shannon worden vervoerd en vandaar, aJ naargelang de nationaliteit van de slachtoffers, via de luchtweg verder w°rden getransporteerd. *n het stadje Galway, dat ongeveer 40.000 inwoners telt, heeft de radio-ama- ïadr John O'Donnell. een leraar, zich JJUzonder verdienstelijk gemaakt door r® berichten, afkomstig van de sche- fi®n die hulp boden op de Atlantische ceaan, op te nemen en ze te contro- leren niet de havendienst van het stad- 3® en verder met de gegevens, die van a® controletoren van het vliegveld Shan- kwamen. Deze radio-amateur deel- mede, dat de horloges, gevonden op ?et stoffelijk overschot van twee pas- ASiers, respectievelijk op 4.45 uur en 4.48 uur zijn blijven stilstaan. Men meent 04 het laatste officiële bericht van de l^?ugo de Groot" om 4.40 uur, dus vijf jhuten daarvoor, aan de controleto- h®0 van Shannon was opgegeven. De 0®er O'Donnell deelde nog mede, dat v» e®n gegeven moment een cacofonie dat1 Remmen door de ether klonk, door- Ha. schepen tegelijk aan het zenden maar het schip „Rivo", dat zich v0?leens op de plek des onheils be- i 's geördinerend opgetreden zo- SchBh stroom van berichten van de V!m an' die hulp boden enerzijds en derzij-i® controletoren te Shannon an- y goede banen werd geleia. WinriH'!?,® in de middaguren stak de lig Cherp op, zodat de zee zeer woe- dat Het is duidelijk geworden, schewstre.eks half twee verscheidene deeUpI1' die aan de hulpactie hadden stomPa ^en' zich afmeldden om op te terwiji ?r het havenplaatsje Galway, ëer cv,, .Canadese torpedobootja- °Verna'm de leiding verder j'an heeft zich een commissie aarbii kl K naar Shannon begeven; denrust f n zich behalve dr. Zei- de Beaufo Vaandrager, o.a. majoor vaart Schvl 7an de rijkspolitie lucht en van h„ .fvde heer J- W. Mooij- ^•L.M. nr v ing Lockheed van de dat het de trag,er dee]de mede, zÜn de linha^Ü -Xan .de medici doorTo/v ictiamen to identificeren en bij men hetrZ,aakt Vast te stellen. waar- daarrnedo vertrouwen heeft, dat men ten de oorzaak6 vaS 'h ,hpJpei1 te trach- sporen. rzaak van het ongeluk op te Zaterdagmorgen verklaarden de medi sche deskundigen die betrokken zijn bij het onderzoek naar de oorzaak van de ramp van het K.L.M.-toestel, dat de ver minkingen vam de slachtoffers zijn ont staan, nadat de dood was ingetreden. Er zijn geen brandwonden van ernstige aard geconstateerd. Men kan thans reeds concluderen, dat geen brand aan boord van de Hugo de Groot is geweest tij dens het ongeluk. Wel zijn wonden geconstateerd, ont vellingen, bloeduitstortingen, maar deze kunnen zijn ontstaan door de zware val op het water van het toestel tijdens het ongeluk. In de loop van zaterdagmiddag zullen de deskundigen gereed zijn met hun arbeid inzake de identificatie van de stoffelijke overschotten van de te Gal way aan land gebrachte slachtoffers. Men zal dan tevens een opgave ver strekken hoeveel mannen, vrouwen en kinderen zijn geborgen. Daarop berichtte Gander om 07.30 uur dat het radiocontact met de ver miste machine had. Vervolgens werd de „emergency procedure" onmiddellijk stopgezet. Om 09.20 uur, toen geen ver der radiocontact was ontvangen, werden de hele „uncertainty phase" en „emer gency procedure" weer in werking ge steld. De Franse trawler De Canadese torpedobootjager „Crusader" op weg naar de haven van Cnhray met aan boord wrakstukken van de „Hugo de Groot". Tijdens een op het vliegveld Shannon gehouden persconferentie heeft de publiciteitsfunctionaris van de K.L.M., George Page, de vraag behandeld of er een fout is gemaakt door het vliegveld Gander op Newfoundland. Daarbij heeft hij opgemerkt, dat het vliegveld zal moeten verklaren, hoe het om 07.30 uur Nederlandse tijd kon berichten, dat het radiocontact had met de „Hugo de Groot", ten gevolge waarvan het voorlopige alarm en de korte tijd daarna in werking gestelde „emergency procedure" diè door het vlieg veld Shannon respectievelijk omstreeks 05.50 en 06.1506.20 in werking waren gesteld, voorshands werden ingetrokken. Pas om 09.20 uur gaf men, omdat verder contact met de „Hugo de Groot" uitbleef, op Shannon op nieuw het sein „onzekerheidsphase" en „emergency procedure". Op de rechtstreeks gestelde vraag, of het vliegveld Gander een fout ge maakt heeft, antwoordde Page: „Ja, en we weten de reden niet". Hij deelde verder mede, dat de „Hugo de Groot" om 04.05 uur is opgestegen, na een normaal oponthoud op het vliegveld Shannon, dat 47 minuten duurde. Om 04 40 uur gaf het toestel zijn normale radioboodschap en deelde mede, dat het goed op koers lag. Van'dat ogenblik af heerste stilte. Om 5.50 uur had het toestel zich opnieuw moeten melden van een positie la graden west uit. Toen er geen melding kwam, nam men eerst aan, dat de radioverbinding gestoord was. Reeds op dat ogenblik kondigde Shannon „onzekerheids phase" af, dit is een voorlopig alarm waarbij schepen en vliegtuigen in het betrokken gebied het verzoek krijgen uit te zien. „Een half uur later werd, toen de „Hugo de Groot" zich nog altijd niet gemeld had, „emergency pro cedure" gelast. Dat was tussen 06.15 en 06.20 uur," aldus Page. Verder deelde Page mede, dat voor zover men weet het vliegtuig bij het ra ken van het zeeoppervlak onmiddellijk gebroken is. Of het gepoogd had, terug te keren weet men niet, dat is een van de dingen die de commissie van onder zoek moet proberen op te helderen. Page verklaarde voorts, dat de geborgen li chamen „tekenen van verwonding toon den". Een verslaggever merkte op, dat te oordelen naar de positie waar de wrak stukken gevonden zjjn, het vliegtuig noordelijk van zijn eigenlijke route had gevlogen. Page antwoordde: „Zover wij weten is de machine niet van haar koers afgeweken." Page ~eide tenslotte, dat het feit dat de reddingsvlotten los van de machine waren, suggereert dat men met red dingsmaatregelen een begin had ge- (Vervolg op pagina 5) Donderdagmiddag is in de monding van de Westerschelde, vier mijl ten zuidwesten van Vlissingen, een Engels sportvliegtuig neergestort. De drie in zittenden zijn omgekomen. Het vliegtuig was op weg naar Rot terdam en had kort tevoren het vlieg veld Knokke aangedaan. Onmiddellijk nadat het vliegtuig was neergestort zyn uit Vlissingen een loodsboot van het Nederlandse en een van het Belgische loodswezen uitgevaren, terwijl uit Bres- kens de reddingsboot vertrok. Men trof slechts wat wrakstukken aan. Het vlieg tuigje moet finaal uit elkaar zijn gesla gen. Men vond enkele reddingsgordels, doch van de bemanning was geen spoor meer aanwezig. De Nederlandse loodsboot Kabeljauw bracht later op de avond het logboek en persoonlijke papieren van de piloot aan de wal. Het vliegtuigje werd be stuurd door de 31-jarige Rotterdamse handelaar in tweedehands auto's, J. Kipke, die in Boedapest is geboren. Een van de twee passagiers is de heer G. Hameetman, een handelaar in oude metalen in Breda. 1 juli bedroeg het aantal inwoners van ons land 11.186.207. „Jules Verne" met zijn droeve last, gejotografeerd bij de aankomst in de haven van Galway. mm»™ Hieronder volgen de namen van degenen die bij de ramp met de Hugo de Groc* het leven heb ben verloren: Nederlandse passagiers (elf): de heer E. van Haaster, mevrouw C. M. van Haaster uit Vogelen zang, de heer S. H. M. Kuypers en mevrouw A. J. Kuypers (Duits) uit Veghel, mevrouw I. L. M. Schilling en haar drie kin deren I. E., J. C. en A. W. Schil ling, J. Bering uit Amersfoort, W. A. de Kok van Leeuwen, mevrouw E. de Kok van Leeu- wen-Bresser en hun baby Bema- dette de Kok van Leeuwen uit Voorburg. Bemanning (acht): gezagvoer der F. A. E. Roelofs, 36 jaar, tweede vlieger T. Dijkstra, 35 jaar, derde vlieger D. M. Jorna, 27 jaar, eerste boordwerktuig kundige P. M. Dekker, 36 jaar, tweede boordwerktuigkundige S. van Dijk, 31 jaar, eerste steward A. Schilperoort, 34 jaar. tweede steward Th. de Raay. 28 jaar en stewardess mej. H. W. Hamel, 32 jaar. Van de overige tachtig passa giers hadden er 44 de Ameri kaanse nationaliteit, van 30 is de nationaliteit onbekend, verder hadden twee passagiers de Isra ëlische nationalite een de Brit se, een de Duitse, een de Franse en een de Poolse. (Van een medewerker) Bij de behandeling van de Jeugd- Spaarwet is in de Tweede Kamer van verschillende zijden de me ning uitgesproken, dat het doel van deze wet slechts kan worden bereikt met medewerking van de ouderen. Als posi tieve bijdrage tot de bezitsvorming is deze wet niet van zeer grote betekenis. Althans, wanneer men als norm van be oordeling neemt het bedrag, dat ten gevolge van deze wet waarschijnlijk extra zal worden bespaard. Zij is in middels van doorslaggevende beteke nis wanneer men het wezenlijke doel in het' oog houdt: de verandering in de geld- en spaargewoonten vooral van de Nederlandse jongeren. We moeten hier jongeren onderscheiden van sparende kinderen. Het aantal kinderen dat via school- en jeugdsparen al jong de ge woonte meekrijgt om niet elk zakcentje in snoep om te zetten is in Nederland niet onbelangrijk. Volgens de cijfers over het tweede kwartaal 1958 spaarden per eind juli via school- of jeugdsparen 193.878 kinderen. Bekend is evenwel dat dit voor een groot deel slechts tij delijke spaarbankklantjes zijn. Vooral onder de arbeiders-jongeren zijn er zeer velen, die, wanneer zij enkele jaren van school zijn, totaal hebben vergeten, dat ze ooit nog eens een spaarbankboekje met enkele tientjes erop hebben beze ten. Het aantal slapende spaarders bij de diverse banken is dan ook zeer hoog en in vele jaar- verslagen van spaarbanken vindt men op de balans een post onafge haalde gelden. Reeds jaren gele den beklaagde de K.A.J. zich over het gebrek aan spaarzin onder de jonge arbeiders. De jeugdspaarwet geeft nu juist aan de sociale organisaties, die zich meer in het bijzonder inspannen om de houding van de moderne mens aan te passen aan de zich wijzigende situatie, een voortreffelijke kans om op het ter rein van de spaarzaamheid en de be zitsvorming een uitstekende beurt te maken. Daarbij kunnen de organisaties van jonge en volwassen arbeiders zich gelukkig prijzen zelf over een insti tuut te beschikken, dat zich al meer dan 40 jaar ten doel stelt de spaarzin onder de arbeiders te bevorderen. We bedoelen met name de Centrale Volks bank te Utrecht. We hadden over dit onderwerp een uitvoerig gesprek met de zeer bekwame en zeer energieke di recteur van deze arbeidersinstelling en hebben hem naar zijn plannen ge vraagd, welke tot het slagen van de jeugdspaarwet zouden kunnen bijdra gen. In dit gesprek werd ons nog eens extra duidelijk welk een belangrijke rol zulk een financiële instelling in het leven van de arbeiders en de arbeiders beweging vervult. (Vervolg op pagina 63 De officier van justitie bij de recht bank te Assen heeft tegen een 56-jarige inwoner van Nieuw-Amsterdam, die zijn vrouw en dochter met een mes heeft bedreigd, vijf jaar gevangenisstraf ge- eist. Uitspraak 22 augustus. GORDON ülal. Op het vliegveld Nantucket Island, in de Amerikaanse staat Massachusetts, is gisteravond een tweemotorige Con- vair van de „North Eastern Airlines" verongelukt. Bij deze ramp zijn 21 per sonen om het leven gekomen. Onder de doden bevindt zich Gordon E. Dean, de vroegere voorzitter van de Ameri kaanse Commissie voor Atoomenergie. 13 inzittenden werden min of mier ernsig gewond. Het toestel had 34 pas sagiers en 3 bemanningsleden aan boord. Het vliegtuig is bij de landing in de pijnbomen langs de startbaan terecht gekomen, zo heeft een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij medegedeeld. Het vliegtuig kwam uit New York. Gordon Dean is 52 jaar geworden. Hij was aanvankelijk jurist en werkte voor de oorlog op het ministerie van justitie in Washington. Na de oorlog, tijdens het proces te Neurenberg, was hij as sistent van de Amerikaanse rechter Jackson. In 1949 werd Dean benoemd tot lid van de Amerikaanse Commissie voor Atoomenergie, in 1950 werd hij voor zitter van de commissie. Hij bleet dit tot 1953. Toen trad hij in dienst van een Investeringsbank. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERO. BOL5TR. 48 A'DAM TEL. 717162 Weersverwachting medegedeeld door het KNMI geldig van zaterdag avond tot zondagavond, opgemaakt te 11.15 uur. Overwegend zonnig weer en op de meeste plaatsen droog. Matige wes telijke wind ent dezelfde temperatu ren als vandaag of iets hogere. Ook morgen flinke perioden van zonneschijn en overwegend droog weer langs het strand. Matige wind uit zuidwestelijke richting. Temp. in de middag 1820 gr. C„ zeewater ruim 17 gr. C. Vooruitzichten: tijdens het week eind profiteren wij van een tijdelijke verbetering maar daarna zijn de voor uitzichten nog wisselvallig. De voormalige Russische premier Ni kolai Boelganin, is benoemd tot voor zitter van de regionale economische raad in Stavropol, ongeveer 1300 kilo meter ten zuiden van Moskou, aan de Kaspische Zee in de Kaukanus, aldus meldt het Russische persbureau Tass. Het besluit, dat het presidium van de Opperste Sovjet heeft ge nomen, is reeds van kracht geworden. Boelganin was eerder benoemd tot pre sident van de staatsbank. De otficiële mededeling omtrent Boelganins benoe ming is de eerste aanduiding van Boel- Vrijdag dreef er over het gehele land veel bewolking, veroorzaakt door een zwak storingsfront dat bij een depressie behoort die nu van Noord-Schotland naar Zuid-Noor wegen trekt. De vochtige en zwaar bewolkte lucht werd in de af gelopen nacht verdreven door wat dro gere lucht waarin reeds vandaag flinke perioden van zonneschijn voorkwamen. De lucht is nog wat onstabiel zodat er vooral in het binnenland hier en daar een bui valt maar een rug van hoge luchtdruk zal morgen een verdere ver betering brengen. Wij verwachten dat het op de meeste plaatsen droog zal blijven met vrij zonnig weer en een ge matigde temperatuur, in het binnenland van ruim 20 gr. zelfs. Boven de oceaan bevinden zich nog depressies en boven het vasteland van Europa ontbreekt het nog aan hogedrukgebieden, zodat de verdere vooruitzichten nog wisselvallig blijven. max. neersl. Station Weer temp. afgel. gisteren 24 uur Helsinki geheel bew. 18 0 Stockholm mist 19 0 Oslo regen 22 2 Kopenhrt-:' regen 18 0.1 Amsterdam licht bew. 19 2 Brussel geheel bew. 23 2 Luxemburg mist 23 0.1 Parijs motregen 25 0.1 Nice licht bew. 25 0 Berlijn zwaar bew. 22 0 Frankfurt half bew. 26 0 Mtinchen zwaar bew. 26 0 Zürich zwaar bew. 27 0 Oe-êve onweer 27 7 Locarno zwaar bew. 29 0 Wenen licht bew. 25 0.3 Rome onbewolkt 33 0 ganins verblijfplaats. Reeds enkele maanden verkeerde men te Moskou in het onzekere daarover, omdat Boelga nin al die tijd niet in Moskou is ge- De benoeming van Boelganin doet denken aan soortgelijke degraderin gen van mannen als Molotov, Malen- kov, Kaganowitsj. Sjepilov en maar schalk Zjoekov, die allen op de een of andere wijze in botsing met pre mier en partijsecretaris Khroesjtsjev zijn gekomen. Waarom Boelganin na zijn benoeming tot president van de staatsbank tot een nog lagere functie is gedegradeerd, is niet duidelijk. Er zijn berichten geweest, dat hij een „aarzelende houding" zou hebben aan genomen op de bijeenkomst van het partijpresidium in juli van het vorig jaar, toen het tot een krachtmeting kwam tussen Khroesjtsjev en de groep van Molotev, Malenkov, Kaganovitsj en Sjepilov. Boelganin is premier van de Sovjet- Unie geweest van februari 1955. tot maart van dit jaar. toen hij werd opge volgd door Khroesjtsjev. De nu 63-jari- ge Boelganin gaat de leiding op zich nemen van een van de economische ra den, die in 105 gewesten van de Sov jet-Unie zijn ingesteld overeenkomstig het plan van Khroesjtsjev voor de reor ganisatie en decentralisatie van de in dustrie in de Sovjet-Unie. Boelganins opvolger als president van de Staatsbank, Korowoesjkin, is geen lid van het centrale partijcomité. Er is weinig van hem bekend. De oud-minister van buitenlandse zaken en thans Sovjet-ambassadeur in Buiten-Mongolië, Molotov, verblijft volgens Unites-Press International, met vakantie in Moskou. Diploma tieke waarnemers hechten geen poli tiek belang aan Molotovs verblijf in Moskou. Zoals bekend is Molotov nog lid van de communistische partij. Hij heeft echter geen zitting meer in het centraal comité. Belangrijker is het bericht dat Molo tov recentelijk nauw contact heeft ge had met de Chinese communistische lei der, Mao Tse Toeng. Van gezagheb bende zijde achter het ijzeren gordijn heeft U.P.I. vernomen dat Molotov een bezoek aan Peking heeft gebracht kort voordat Khroesjtsjev twee weken gele den zijn verrassend bezoek aan Mao bracht. Eerder deze maand was gemeld dat Molotov een kort bezoek aan Mos kou had gebracht, komend uit Oelan Bator, de hoofdstad van Buiten-Mongo- Iië, waar Khroesjtsjev hem vorig jaar als „ambassadeur" naar toe had ge stuurd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1