PERRI, nieuwe dierenfilm van Walt Disney In de hoofdrol een eekhoorntje De gevangene van de koning Satab* SPEEDWAY-REVANCHE om de GOUDEN HELM Fantastisch ganzebordspel voor zevenhonderd kinderen Repri NOG MAAR DRIE STOOM TRAWLERS IN IJMUIDEN zeventig jaar De Belhamel 10.000 bedrooms SLEUTEL WEG? AGENDA PTT bracht een heus postkantoor mee rises en prolongaties „Tzonne" Ym. 1 verkocht aan Griekse rederij Grote diefstal in Aerdenhout opgelost Pater A. Kuipers Dinsdag 19 augustus 8 uur - STADION AMSTERDAM mui ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1958 PAGINA 2 Studio Frans Hals „DE SLEUTELSPECIALIST" Films: Dl verser» Roxy Apotheken en dokters diensten weer of geen weer melk Cricketprogramma Geslaagd Burgerlijke Stand Haarlem 8 deelnemende landen: NEDERLAND ZUID-AFRIKA POLEN FINLAND AUSTRALIË DUITSLAND ZWEDEN ENGELAND 25-jarig jubileum bij HIN Programma H.C.B. OVERVEEJS Katholieke vereniging voor het gezin 'ff. HI I I *§S§s - - v Afscheid van mejuf frouw Van der Jagt Na 21 jaar bij Stoop L. G. Mostertman op nieuw schaakkampioen van Midden- Kennemerland U hoort er weer bij door beter te horen GEERVLIET h„r, de axüdboTLBhoorbril HAARLEM - Koningstraat 13 - Tele! 16171 Vraagt geheel vrijblijvend onze brochures Holland-klasse Drie mannen en een vrouw aangehouden redemptorist VUURWERK TE ZANDVOORT Advertentie DINSDAG DONDERDAG SEPTEMBER SEPTEMBER FILMJOURNAAL In Studio gaat deze week de Duitse film «De Belhamer", waarin Heinz Rüh- mann de rol speelt van een jomg en ernstig dichter, die als gevolg van een rijkelijk gebruik van een bijzonder kop pige wijnsoort een aantrekkelijke droom krijgt. Hij keert terug naar het gym nasium en haalt daar tal van kwajon gensstreken uit. Ook overdonderd hij zijn leraren met diploma's en een dokters bul Hij weet ook nog het hart van een meisjesstudent te veroveren, maar het blijft alles slechts een droom. De film is een onschuldige, maar niet bijster ori ginele comedie. Heinz Rühmann brengt er wel de nodige vaart in, maar dat vermag de kinderlijke en enigszins na- ieve indruk, die men bij het zien van de film krijgt niet weg te werken. De verfil ming is mat en zonder verdienste. Pre tentieloos amusement voor iedereen. De titel 10.000 bedrooms heeft betrek king op de jonge eigenaar van een ho- telconcem, die in Rome een befaamd hotel koopt. Hfl komt daar in contact met een aardig meisje, wordt inge palmd door haar zuster, met wie het tot een verloving komt. De jongeman keert bijtijds van de dwalingen zijns weegs terug en trouwt met zijn eerste liefde. Een simpel filmpje; eenvoudig amusement. In Frans Hals voor ieder een. Advertentie LANGB VEEBSTRAAT 10 - TEL, 11493 CINEMA-PALACEJenny. 18 jaar; 2, 4.15, 7, 8.15 uur. ÏRANS HALS; Ten thousand bedrooms, alle leeft.; 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Di. 2.30, 8 uur. LIDO: Perri, a. 1.; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Za.-avond: Van hartstocht bezeten, volw. 1130 uur. LUXOR: Het boek der wildernis. 14 Jaar; 2, 7, 9.15 uur. Za. en zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. MINERVA: T.m. zo.: Sport staalt spieren, alle leeft. Vr. 2.30, 8 uur. Za. 2.30. 7. 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Ma. en dl.: Trouwe kameraden, a. L; 2.30 uur. Ma. en dl.: Als de dauw hangt, komt er regen, str. volw.; 8.15 uur. Wo. en do.: Kitty in de grote wereld, a. 1. 2.30. 8.15 uur. REMBRANDT: Scampolo, 14 jaar (vierde week); 2, 4.15, 7, 9.15 uur. ROXY: T.m. zo.: De gevangene van de ko ning, 14 jaar; 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Ma. tm. do.: De prinses van de Canari- sche eilanden, 14 jaar; 230, 7, 9.15 uur. STUDIO: De belhamel, a1.; 2.15, 7, 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Elke ochtend: Jeugdprogramma met Stan Laurel, Oliver Hardy. Donald Duck; 10.30 uur. Wie de film Bambi van Disney heeft gezien, weet hoe Perri» er uit zal zien. Beide stoffen zijn ont leend aan romans van Felix Salten en beide zijn op dezelfde thema's gebouwd: de jaargetijden in de natuur, 't leven der dieren, hun strijd om 't bestaan, hun zucht naar vernieling van de andere soort om de eigen soort in het leven te kunnen houden, de instincten, die als menselijke gevoelens worden behandeld, de natuurrampen die 't dierenleven be dreigen enz. Ditmaal is het Perri, een eekhoomweesje, die onze aandacht vraagt. Als haar moeder, haar broer tje en haar zusje geroofd en verslonden zjjn, staat ze alleen in de wereld en moei zjj voor eigen onderhoud zorgen. Van minuut tot minuut wordt Perri's leven bedreigd zoals alle leven in het bos, maar tot het einde toe zien we haar stand houden en als de lente weer geko men is, wacht zij, en niet vergeefs, op de terugkeer van haar geliefde, die zo juist voor de zoveelste maal aan de dood ontkomen is. Het leven gaat weer verder met alle gevaren en alle vreug den in weerwil van bedreiging moord, doodslag en bosbranden. Nu en dan dringt de vergelijking met Het grote avontuur zich op. De keuze is niet moeilijk; de Zweedse film wint het. Al was het alleen al omdat Disney zich zelf doorlopend herhaalt, hoe virtuoos hij het ook doet. Hij comprimeert het dierenleven in het bos op een manier, die ons zou doen geloven, dat het de hele dag door hef bos davert van lawaai en muziek. Op het voorbeeld van Salten verbindt hij allerlei toevalligheden zo danig met elkaar dat zij een schijnbare werkelijkheid vormen, maar het verschil tussen hem en zijn i oorbeeld is, dat Sal ten naar hartelust kon fantaseren, ter wijl Disney afhankelijk was van het ma teriaal dat hem in de loop van jaren voor de camera is gekomen in volstrek te willekeur. Die willekeur te verande- Zaterdag 16 augustus Openluchttheater, Bloemendaal, 20 uur: Optreden van het Joegoslavisch Dansthea ter. Raadhuisplein, Zandvoort, 20.30 uur: Con cert door de Tirolerkapel „De Alpenja gers". Noordersportpark, 19 uur: Vuurfeest. Vleeshal, Haarlem, 20.30 uur: Poppenthea ter Jan Nelissen: Bach's Kaffeekantate en „Zo zijn onze manieren". Poppentheater van Ben Bunders. Zondag 17 augustus Vleeshal, Haarlem, 2030 uur: Poppen theater Jan Nelissen. Bach's Kaffeekantate en „Zo zijn onze manieren". Poppencaba- ret van Ben Bunders. Openluchttheater, Bloemendaal, 20 uur: Optreden van het Joegoslavisch Dansthea ter. Maandag 18 augustus Vleeshal, Haarlem, 14.30 uur: Poppen theater Jan Nelissen: Jeugdvoorstelling ,»De geheimzinnige kist uit China". Haarlem Apotheken: Schoterbos-Apotheek, Rijks straatweg 19, tel. 50155; Fa. Loomeyer, Zijl- weg 34, tel. 12495; Teyler-Apotheek, Teyler- plein 79, tel. 17946. Doktersdlenst: Men belle de fa. Mathöt, tel. 11990. Tandartsen: O. Wiersema, Lorentzkade 340, Haarlem, tel. 20361. Dierenartsen; J. Hagedoom, Heemsteedse Dreef 11, Heemstede. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, teL 13863. Ztekenvervoer: G.G.D., tel. 14141: Mar griet, Turfmarkt 10 rd., tel. 21400. Aerdenhout Apotheken: Apotheek Schotsman, Binnen weg 206208, Heemstede, tel. 38320. Doktersdienst: C. Kroon, Burg. Den Tex- laan 12, tel. 26073. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Wijkverpleging: Wlt-Gele Kruis, zie on der Haarlem; A. G. Haagsma. Zandvoortse- laan 307, Bentveld, tel. 27343. Heemstede Apotheken: Zie onder Aerdenhout. Doktersdienst: R. J. P. Muller, Raadhuis plein 6, tel. 36550; A. J. van Ravenswaay, Zandvoortselaan 70, tel. 36593. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Bloemendaal Apotheken: Elswout Apotheek, Bloemen- daalseweg 341, Overveen, tel. 16760; Sant- poortse Apotheek. Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-Station, tel. 02500-8249. Doktersdienst: J. H. M. Egberts, Zulder Stationsweg 12, tel. 57458. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, zie on der Haarlem: Witte Kruis: J. J- M. de Bruin, Kerkplein 2, tel. 50075. Overveen Apotheken: Zie onder Bloemendaal. D ktersdienst: P. M. Wijkmans, Juliana- laan 130, tel. 61054. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Wijkverpleging: Zie onder Bloemendaal. Santpoort Santpoort: Artsen: dr. J. Stoffel. Apotheken (ook nachtdienst): Sant poort Apotheek, Bloemendaalsestraet- poort Apotheek, Bloemendaalsestraat weg 145, Santpoort-Station, tel. K2560- „De gevangene van de koning", de film die tot en met zondag in Roxy draait, is het verhaal van de „Man met het ijzeren masker", een jong edelman, die door koning Lodewijk XIV wordt ge vangen genomen en gemaskerd. Enige vrienden en een meisje weten hem te bevrijden en den bekent de koning, dat de edelman zijn tweelingbroer is. Henri —de edelman verlaat het land en begint met het meisje, Elisabeth, een nieuw leven. Het is niet zulk een be langrijk amusement voor de liefhebbers. Veertien jaar. Vanaf maandag gaat „De prinses van de Caribische eilanden", een film die speelt in de tweede helft van de zestiende eeuw, in de tijd dat Spanje er een vlootbasis wil stichten. Het is een costuumstuk met veel praat- en heen-en-weer-geloopscenes tot de ge legenheid zich voordoet een bloedige veldslag of een belegering te begin nen. Ondertussen ontluikt een liefde tussen een kapitein en de prinses van het eiland die later koningin wordt. Veertien jaar. ren in een werkelijk schijnend verhaal, was zijn moeilijkheid. Hij is daar voor een goed deel in geslaagd, maar over drijft nogal fors. Vooral de muziek, die op zichzelf sentimenteel en half zacht is, stoort aanzienlijk en ontneemt door haar voortdurende en huilerige aanwe zigheid aan bos en dieren de geheim zinnigheid die zich zonder die muziek onontkoombaar zot- kunnen manifeste ren. De film is voor alle leeftijden toe gankelijk en draait in Lido. Advertentie Die lekkere melk is morgen, maar ook overmorgen nog goed Eerste klas A: Rood en Wit—VRA, HCC 2—VOC, Hermes-DVSHCC I. Eerste klas B: Quick (Den Haag)— Haarlem, PWHBS, SpartaExcelsior, WVQuick (Nijmegen). Tweede klas A: KampongRood en Wit 2. Tweede klas B: Rood en Wit 3CCG. Tweede klas E: Haarlem 2—CVHW Van de eerste groep leerlingen van het Haarlems Avondlyceum die deelnamen aan het staatsexamen slaagden: voor Gymnasium J. B. Bakker te Haarlem, H. B. Jonkman te Hillegom; voor HBS A: C. Jansen te Hillegom; voor HBS B: mej. G. Rietkerk te Lisse, mej. W. Tomassen te Noordwtjkerhout. BEVALLEN van een zoon: M. A. A. C. E. Hartendorp-Spaapen; J. C. Icke- Verkerk; L. Moormann-Weber; A. La- gerweij-van Rotterdam; M. A. A. Huijs- mans-Neervens; van een dochter: A. M. Lamboo-Jukes; D. A. van den Berg-de Lange; M. A. Picavet-Oud; C. Over- dam-Kuperus; C. C. A. Garsten-Sep. OVERLEDEN: A. Siewertsen-Groot, 75 j., Burg. Rampstraat: C. A. M. van der Erf-Bos, 76 j., Kamperlaan; R. Floor, 81 j., Gasthuisvest; C. Briejer, 43 j., Maerten van Heemskerkstraat; P. L. J. Oreille, 68 j., Rijksstraatweg; H. Roggeveen, 73 j., Aelbertsbergstraat. ONDERTROUWD: J. J. Petersen en E. Beuming; J. F. de Clercq en H. Kwant. GETROUWD: L. Manciucca en W. A. Vos; A. G. de Zwart en C. E. Heijer- man; A. Huijboom en A. E. Bos; N. J. de Wolff en C. E. Schol; P. M. de Jong en C. M. So ff; J. G. Zwiersen en J. Cohen Tervaert; B. Sparreboom en B. C. F. Kensen. Advertentie Vrijdag was het 25 jaar geleden, dat mejuffrouw B. Tromp in dienst trad bij de Kousenfabrieken HIN N.V., waar zij gedurende deze periode diverse ate lierwerkzaamheden met grote plichts betrachting en toewijding heeft ver richt. In verband hiermede werd zij in aan wezigheid van haar chefs en collega's door de directie gehuldigd en werden haar vele geschenken aangeboden. Daarna volgde een receptie, waarop ook vele oud-collega's van de gelegen heid gebruik maakten de jubilaresse geluk te wensen. Na de onderbreking voor de wedstrijd van het Nederlands XI wordt de compe titie van de Haarlemse Cricket Bond voortgezet. CVHW 2 ontvangt BMHC 2 in het Heemsteeds Sportpark. Aan de Donkere laan te Bloemendaal vindt de onderlinge wedstrijd tussen Haarlem 3 en Haarlem 5 plaats. Ook aan de Span jaardslaan te Haarlem wordt een onder linge match gehouden. Hier zullen R W.b elkaar ontmoeten. Op 23 en 30 augustus zullen de laatste wedstrijden voor de competitie 1958 worden gespeeld. Donderdagmiddag heeft mejuffrouw D. van der Jagt afscheid genomen van Stoop's bad in Overveen, waar zjj van mei 1937 af gedurende meer dan 21 1 jaar als badmeesteresse werkzaam is geweest. Tijdens een in de directieka mer gehouden intieme bijeenkomst van personeelsleden en enkele genodigden, werd mejuffrouw van der Jagt achter eenvolgens toegesproken door de he ren P. Schultink, directeur van Stoop's bad, en S. Kramer, bestuurslid van de exploitatie maatschappij Stoop's bad. Zij wezen op het vooral nuttige werk van de vertrekkende badmeesteresse, die zeker honderden kinderen en ook ouderen de zwemkunst heeft bijge bracht en die dit steeds met volle plichtsbetrachting en overgave op rus tige wijze heeft gedaan. Namens het per soneel bood de boekhoudster van „Stoop" een geschenk onder enveloppe aan en een electrische keukenklok. Mejuf frouw van der Jagt verlaat Stoop's bad wegens haar voorgenomen huwelijk, dat in september zal worden voltrokken. Tot haar opvolger is benoemd de heer C. Wilhelmus, die reeds als losse kracht bij Stoop werkte. I In Rembrandt gaan de vertoningen van „Scampolo" met Romy Schneider onvermoeid door. Voor de vierde week nu al. Veertienjarigen kunnen de film gaan zien. Cinema Palace komt terug met „Jenny", het Nederlandse produkt in kleuren en op breed doek. Een amu sante vertoning voor achttienjarigen. Luxor brengt een hervertoning van „Het boek der Wildernis" met de Hollywood- se rimboeër Sabu. Voor veertienjari gen. In Minerva draait tot en met morgenavond „Sport staalt spieren". Een George Formby klucht voor alle leeftijden. Maandag- en dinsdagmiddag de hondenfilm „Trouwe Kameraden", voor alle leeftijden. Maandag- en dins dagavond wordt in deze bioscoop „Als de dauw hangt, komt er regen" ver toond. Voor strikt volwassenen. Woens dag- en donderdagmiddag en -avond wordt Kitty in de grote wereld ver toond. Voor alle leeftijden. Weer is het L.G. Mostertman gelukt de persoonlijke schaaktitel van Midden- Kennemerland op zijn naam te bren gen. Het kampioenschap werd een feit toen h\j uit de twee noodzakelijk gewor den beslissingspartijen met zijn plaats genoot M. P. Suiker anderhalve punt scoorde.De eerste partij eindigde in remise, de tweede leverde Mostertman de titel op. Toch kwam dit resultaat nog min of meer onverwacht. Mostert man namelijk, had in de eerste partij de witte stukken. Dit geldt algemeen ais een belangrijk voordeel. Uiteraard is het realiseren tot winst van de be- ginzet af een uiterst lastige, zo niet dik wijls een onmogelijke taak. Dat neemt niet weg dat de eerste beslissingspar tij het initiatief aan Mostertman werd toebedacht. Via een Spaanse openings behandeling kreeg Mostertman het ini tiatief doordat zijn rivaal het midden spel bepaald niet op de sterkste wijze speelde. Een zelfde euvel speelde hem trouwens ook in de tweede ontmoeting parten. Als gevolg hiervan kreeg Mos tertman gelegenheid 'n sterke aanval op touw te zetten waardoor Suikers ko ningsstelling deerlijk werd gehavend. Toch bleek deze nog van een dergelijke kracht dat beslissend nadeel kon wor den voorkomen. Enkele zware stukken verdwenen van het bord waarna het toreneindspel remise-aspecten begon te vertonen. De spelers verspilden er geen tijd meer aa;. en deelden het punt. Wie gedacht had dat Suiker in de tweede partij zou toeslaan kwam be drogen uit. Evenals in het eerste tref fen verliep de opening niet ongunstig, maar wederom liet hij in het midden spel een belangrijke steek vallen. Min of meer onverwacht, maar zeer fraai, wist Mostertman toen reeds bij de twin tigste zet een toren tegen een loper te veroveren. Deze zogenaamde kwaliteit zag Suiker, ondanks verwoede pogingen niet meer terug. Hij bleef met een ma teriële achterstand kampen. Hoewel hij verder materieel verlies wist te voor komen bood het eindspel hem geen reële remisekansen meer. Hij koos der halve de beste voortzetting en legde zijn koning om. Voor Mostertman be tekende het meteen de prolongatie van zijn titel. W oensdagmorgen is er in Haarlem een dwergezeltje gebo ren. Hij heet René en zijn vader en moeder heten Hans en Popje. De ge boorte van een dwergezeltje is geen alledaagse gebeurte nis, zeker niet in een grote stad. Maar eigenlijk kan men het erf van de ge baarde dierenvriend en handelaar H. van den Eynde aan de Amsterdamsevaart ook geen grote stadsgebied meer noemen. Wanneer men dat erf be treedt, waant men zich in een dieren tuin. Allerhande pluimvee, maar ook viervoeters waar van de eigenaars op vakantie zijn, maar ook dieren die de heer Van den Eynde zelf opkweekt wandelt daar rond. Ze tonen zich hele maal eigen met de kleine welbespraak te baardenaar. Het spreekt vanzelf, dat de kinderen uit de omgeving graag bij Van den Eynde te gast zijn om te spe len met de dieren. Tante Pos in het ganzebordspel. Voor het ziekentriduum dat van 5 tot 9 september in Banneux (België) gehoudfen zal worden zijn plotseling 2 plaatsen open gekomen voor zittende zieken. Zieken die aan deze bedevaart wen sen deel te nemen kunnen zich alsnog opgeven bij de Hr. B. Ooms, Nw Gracht 32, Haarlem. Advertentie Advertentie die maakt, dat U zich weer vrij in gezelschap kunt bewegen. Siert zowel dames als heren. Geen kledinggeruis en snoeren. N.Vz Instr. handel v/h fa. P. GEERVLIET - Keizersgracht 411 - A'dam-C. - Tel. 37728 De stoomtrawler „Tzonne" IJm. 1 één van de grootste eenheden van de IJmuider trawlervloot is donder dag na ampele besprekingen aan een rederij in Griéksnlcmd verkocht. Dc „Tzonne" IJm. 1 «oi9t daarmee de stoomtrawler Abraham VI. 77, d reeds eerder aan de Griekse reder w verkocht. De Abraham VI. 77 langs door een Hollandse beVl^ A naar Griekenland verkoop van de >>3~, jjmnidpn het aantal stoomtrawlers thans teruggebracht tot drie. Thans zijn van de eertijds zo gr trawlervloot van Smulden - man" IJm. 2, „Haarlem IJm. 9 „Vios" I IJm. 24 nog m de vaart. Overigens wordt de 'r°^1Uv?aar" lem" IJm. 9 van de rederij VEM nog altijd beschouwd als het vlaggeschip van de IJmuider trawlervloot. Wat lijn betreft is de „Haarlem IJm. 9 waar schijnlijk de mooiste stoomtrawler, die ooit van een Engelse werf van sta pel is gelopen. De „Tzonne" IJm. 1 was eigendom van de N.V. Visserijmaatschappij „Pet ten II". Het schip heeft onder meei reizen gemaakt naar de Barentszee. De bekende cineast Herman van der Horst heeft destijds enige reizen mei het schip naar de verre gronden ge maakt voor het vervaardigen van de film „Vieren maar". Het commando over het schip berustte toen in de vertrouwde handen van schipper Cor van der Leek. Achtereenvolgens hebben ook de schipers Jan Groen, Huib Ouwehand, Bertus van der j Plas en Klaas Blok het commando over de „Tzonne" IJm. 1 gevoerd. De „Tzonne" IJm. 1 is oorspron kelijk niet als trawler gebouwd. Het schip behoorde, evenals de „Herman" IJm. 2 en de „Abraham" VI. 77, tot de onderzeebootjagers van de „Hol land-Klasse", die de Duitse marine in de oorlogsjaren op Nederlandse wer ven liet bouwen. De „Tzonne" IJm 1 werd gebouwd bij de Scheepsbouw- werL."Pe Merwede" in Hardinxveld. In 1944 kwam het schip dat 524 ton meet en 56 meter lang is, in de vaart. Al spoedig werd het naar Duitsland gebracht, waar het vaartuig ter be schikking kwam van de visserijmaat schappij Hussman Hann te Cux- haven. Deze maatschappij liet het schip verbouwen tot een ferme stoom trawler. Onder de naam „Vorwarts" kwam het schip in de vaart. Het behoorde tenslotte tot de drie trawlers, die Duitsland aan IJmuiden moest af staan. De sleepboten „Schelde" en „Blankenburg" van L. Smit Co brachten de „Tzonne" IJm. 1 naar Vlaardingen. Hier werd het schip op nieuw verbouwd en tenslotte onder het visserijnummer Sch. 93 in char ter gegeven aan de rederij Petten II. Een half jaar later werd het schip eigendom van de rederij Petten II en kreeg toen ook een IJmuidens visserij nummer. Het schip maakte tussen 1949 en 1957 reizen naar de verre gronden. De laatste reizen waren experimentele reizen onder auspiciën van het Ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij. Deze experimen ten werden geen succes. Eind 1957 werd het schip tenslotte opgelegd, omdat de exploitatie m Nederland niet lonend meer was. De kolenprijs was te hoog om een ren dabele uitoefening van de visserij met dit schip mogelijk te maken. Enige tijd is er sprake van geweest, dat de „Tzonne" zou worden ver bouwd tot motortrawler. Met de ver koop van deze slanke trawler naar Griekenland is thans een einde ge komen aan alle speculaties rond dit schip. Het zal waarschijnlijk nog deze week naar Griekenland worden gevaren. Donderdagmiddag heeft de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin op het sportveld aan de Kleverlaan een groot ganzebordspel voor de kinderen georganiseerd. Het spreekt vanzelf, dat dit amusante gezelschapspel, waarbij niemand langs de kant hoeft te blijven zitten, bijzonder in de smaak viel. Niet minder dan 700 kinderen waren naar het speelveld getogen, waar ze werden ont vangen door de heer A. van Moock van de gemeentelijke dienst voor Jeugd- en Sportzaken, die bjj de Katholieke Ver eniging te gast was, maar tegelijkertijd hand en spandiensten verleende. Het ganzebordspel, dat onder leiding stond van en ontworpen was door de heer A. W, Schoonebeek, had bij de kin deren een enorm succes. Met grote dob belstenen wierpen zij hun geluk of hun ongeluk, zodat ze al naar gelang hun hand van gooien moesten koekhappen, blokjesrapen, zaklopen, ballen moesten gooien in blikjes of te gast moesten bij de P.T.T., die voor een heus postkan toortje had gezorgd, waar de kinderen een briefkaart naar huis konden schrij ven. Wie de vele reglementen, dienst orders en voorschriften kent die de P.T.T. hebben groot gemaakt, weet welk een zelfoverwinning het heeft betekent voor Tante Pos om op deze ongeregle menteerde plaats zomaar een officieel postkantoortje op te bouwen. En natuurlijk waren er ook de gebrui- De Bloemendaalse politie heeft in re cordtijd de diefstal van gouden en zil veren antieke voorwerpen en sieraden en een verzameling postzegels tot een m Waarde van enige tiendui- hrorh? t» j6 jS tot een oplossing ge- P.e daders bleken een 38-jarige iarïvl p f/ Uit Haarlem en zijn 33- Rotterdamse collega, die beiden r üi Cr van hun i'ed werden ge licht. Als verdacht van heling werd een 45-,jarige Haarlemse huisvrouw in Den Haag gearresteerd, toen zij op het punt stond een aantal van de gestolen post zegels te koop aan te bieden. Haar medeplichtige was een 34-jarige Haar lemse betonvlechter. De diefstal had op 6 augustus plaats gevonden in de villa van mr. E. baron Van Heerdt tot Eversberg in Aerden hout. Het kostbaarste deel van zijn post zegelverzameling bewaarde hij in zijn safe en dit gedeelte is dan ook niet ont dekt door de inbrekers. De overige ze gels, waaronder een album met zegels uit de Britse koloniën, werd meegeno men uit een lade, terwijl ook een deel van het antieke familiegoud en -zilver verdween. Terwijl de politie op onderzoek uit ging, waarschuwde baron Van Heerdt de Nederlandse Vereniging van Post zegelhandelaren, die haar leden middels een circulaire opgaf welke zegels ver mist werden. Donderdag kregen de Haagse leden van de vereniging de cir culaire thuis gestuurd, terwijl de overige postzegelhandelaren haar gistermorgen in de bus Kregen Toevallig kwam de Haarlemse huisvrouw donderdag bij een postzegelhandelaar in Den Haag enige gestolen zegels te koop aanbieden. De handelaar waarschuwde onmiddellijk de politie, die de vrouw arresteerde en naar Bloemendaal liet overbrengen. Kort daarna kon haar medeplichtige worden gearresteerd in samenwerking met ie Haarlemse recherche. Diezelfde nacht werd de Haarlemse los-arbeider van zijn bed gelicht en kon men diens Rotter damse collega in samenwerking met de Rotterdamse recherche arresteren. Een huiszoeking bij de vrouw bracht net grootste deel van de buit voor de dag. Eerder bleek zij reeds enige sieraden en postzegels in Amsterdam van de hana te hebben gedaan in Amsterdam, maai de Amsterdamse recherche is erin ge slaagd dit deel van de buit te achter halen. Het viertal heeft bekend en wordt vandaag voor de officier van justitie in Haarlem geleid. De vrouw is vrij gelaten, maar de drie mannen, die al eerder met de justitie van doen hebben gehad, zijn vastgehouden. kelijke, maar alleszins onmisbare snoe* perijen voor de kinderen beschikbaar- Flesjes koel vocht, lollies, koek en wat al niet, dat op deze zonbegunstigde mid dag het inwendige van de kinderen op een zware proef stelde. De voorzitter van de Katholieke Vereniging voor het Gezin, de heer W. van Liemt jr., kwam in de loop van de middag zelf een kijkja nemen om de ganzeborders in levenden lijve bezig te zien. S .'V Pater A Kuipers, redemptorist, (rechts) in gezelschap van pater Philip Lou, die de zorg heeft over de Chinese missie in Suriname. Maandag 18 augustus hoopt pater Adriaan Kuipers, Redemptorist, ten huize van zijn zuster, mevrouw Ver* hoef-Kuipers, Plantsoenlaan 4, Bloe mendaal, zijn zeventigste verjaardag vieren. Pater Kuipers werd te Amsterdam geboren in de parochie van de H. Wil' librordus buiten de Veste en in 191° priester gewijd. In 1916 vertrok hij nas' de missie, waar hij werkzaam was f het Vicariaat (thans bisdom) Surinam®- Meer dan veertig jaar heeft hij daaf gewerkt, voornamelijk in Paramaribo als pastoor van de St.-Rosakerk en rector van de kathedraal. Hij was on der meer ook aalmoezenier van d® militairen. Thans brengt hij voor de vierde keer zijn vakantie door bij zijn familie in de omgeving van Haarlem- In september hoopt hij voor de vijfde maal naar Suriname te vertrekken- Vrienden en bekenden zullen op de verjaardag van deze redemptorist-mis sionaris geen verstek laten gaan. Ongeveer 15.000 toeschouwers genoten vrijdagavond van het laatste vuurwerk dat de stichting „Touring Zandvoort" dit seizoen liet afsteken op het Zand- voortse strand. Klokslag half tien ging de eerste vuurpijl de lucht in, de in leiding van een lichtfestijn dat ruim een half uur duurde en dat bijzonder effect kreeg door de immer wisselende branding op de achtergrond. De vrij sterke wind deed afbreuk aan sommig® stukken, maar andere, zoals de gro zil verf ontij n, .boden een fantastisc e aanblik en werden door het publie met bijval begroet. Het vuurwerk wer besloten met een uitnodiging om op zondag 31 augustus de Internationa motor-races op het Zandvoortse circui te bezoeken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 2