Fouten in Gander Zuid-Limburg zit boordevol met vakantiegangers Niet in staat de grote stroom toeristen op te vangen Radiotelefonie, rechtstreeks contact met de vlieger Vreugde en leed op - haven van New York De omgekomen bemanning Nieuw-Guinea nu geen V.N.-zaak Een pomp en één toilet voor 50 personen Onhoudbare toestanden Gebruikelijk op de Noordatlantische vliegroute Vlucht van Marijke Pennock met Hugo de Groot kon niet doorgaan Talrijke bewijzen van deelneming Soekarno zoekt het in „kracht Degrees and diplomas apart (Her interests are mainly in arT The judges are wise To award her the prize, They can see by her Mink that she's smart! 'Aoti lus W E BEST PAGINA 5 ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1958 LACHT Examens DE ZACHTE FILTERSIGARET DIE SMAAKT! LooRO^l Heb morgen eens éénmaal een gat In Uw hand. Uw EHBO doet er dan figuurlijk een pleister opl En.... vergeet vooral niet het KRO - programma zondagavond tussen 20.45 en 20.55 uur te beluisteren, want dan zal blijken, ol U Uw gilt honderdvoudig zult terugontvangen. Open het couvertje niet en be waar het vooral droog en mijd het zonlicht. bij het uitgaan van de kerkdiensten: 11 11 Gezaghebbende kringen in Djakarta Rebben gisteren volgens het A.N.P. ver klaard, dat Indonesië het geschil met ederland over Nederlands Nieuw-Gui nea niet zal voorleggen aan de dit jaar e houden Algemene Vergadering van °e Verenigde Naties. De kwestie heeft "et kabinet in zijn laatste twee zittin gen grondig besproken. De beslissing is ln overeenstemming met de na de laat- Assemblee door de Indonesische re ling afgelegde verklaring, dat In- °1esië in de strijd om Nieuw-Guinea ?ei> „andere koers" zou gaan volgen. Tot «Os er heeft Indonesië deze kwestie vier jhaai aan de Verenigde Naties voorge legd en viermaal heeft de Algemene •ergadering een Indonesische resolutie, daarin om hernieuwde onderhandelingen biet Nederland werd verzocht, verwor pen. President Soekarno heeft gisteren ver klaard, dat het Indonesische volk „kracht moet opbouwen" en ,,die kracht bioet toepassen", teneinde de nationale Aanspraken op West-Irian (Nederlands Nieuw Guinea) te kunnen verwezenlij ken. Dit is ,je enige manier om „West- Man naar de Indonesische republiek doen terugkeren", aldus de presi dent. Soekarno betoogde, dat Indonesië gedurende zeven jaar een „politiek van lieflijke beredenering en overreding" heeft gevolgd, doch dat „Nederland die politiek volkomen heeft genegeerd". (NADRUK VERBODEN) (Vervolg van paginc 1). maakt, doch dit staat geenszins vast, aldus Page. want deze apparatuur werkt automatisch. Naar de oorzaak van de fatale onder gang van de „Hugo de Groot" worden verschillende gissingen gemaakt. Naar de vermoedens van sommige luchtvaart kringen in de V.S. is het vliegtuig het slachtoffer geworden van een onweer. Niettemin was het toestel uitgerust met een van de modernste vindingen ter be scherming juist tegen onweer: radar. Dit .electronische oog" voor vliegtui gen is nog maar twee jaar in gebruik. Het waarschuwt tegen onweer en ande re luchtstoringen. Met deze installatie kunnen de piloten hun weg zoeken tus sen onweersbuien door en al te zware stortbuien en andere stoornissen ontlo pen. Sinds men begonnen is, radar in vliegtuigen te monteren, isnog geen en kel lijnvliegtuig door noodweer verloren gegaan. De hevige stijgwinden en val winden die tijdens onweer optreden, kun nen een vliegtuig in enkele seconden tijds honderden meters omhoog of om laag sleuren, met als gevolg vaak on bestuurbaarheid en soms zelfs schade aan het vliegtuig. Voordat radar werd gebruikt, is één groot lijnvliegtuig eeker door de storm tijdens een onweer vernield, terwijl men in enige gevallen tenminste vermoedt, dat de machine onbestuurbaar werd of beschadigd werd. Zeker is, dat op 14 februari 1953 een DC-6 boven de Golf van Mexico tijdens een noodweer in de lucht in stukken brak. Op 23 juni 1950 ging tijdens noodweer een DC-4 boven Michigan-meer ten onder. Bij gebrek aan gegevens heeft men de oorzaak nooit met zekerheid vastgesteld, doch het vermoeden was. dat de piloot de macht over de machine verloor, of dat de machine zo zwaar beschadigd werd, dat zfj verging. Enige andere vliegram pen bleven „onopgelost", waarbij het vermoeden bleef dat de storm de oor zaak was. Enkele andere Amerikaanse lucht vaartdeskundigen hebben desgevraagd als hun mening gegeven dat er niet veel kans bestaat op nauwkeurige vaststel ling van de oorzaak of oorzaken waar door de Superconstellation „Hugo de Groot" met 99 inzittenden is veronge lukt. Bijna alie vliegtuigongelukken die als „door onbekende oorzaak" geno teerd zijn en veel zijn het er niet hebben plaatsgehad in of boven water, zodat weinig wrakstukken later konden worden onderzocht. Omdat men uit de tot nu toe ontvangen berichten conclu deert dat te weinig van de „Hugo de Groot" werd teruggevonden, acht men in kringen van Amerikaanse luchtvaart deskundigen de kans dat de oorzaak van de ramp wordt vastgesteld niet zeer groot. Tot nog toe acht men een on weersbui de vermoedelijke oorzaak. K.L.M.-funktionarissen hebben ver klaard dat het vliegtuig kort voor zjjn verongelukken een onweersfront is bin nengevlogen. Maar er zijn twee faktoren die deze oorzaak voor deze Amerikaanse deskun digen onaannemelijk maken. In de eer ste plaats had de Superconstellation een radar-installatie. De radar, die ervaren piloten ,,de grootste beveiliger van de laatste twintig jaar" noemen, waar schuwt de piloot voor onweersfronten, die dikwijls reeds op een afstand van 150 mijl gesignaleerd kunnen worden. Het is de mening van de gepolste Ame rikaanse deskundigen dat een vliegtuig, aan boord waarvan de radar funktio- neert, onmogelijk door een onweer ver rast kan worden. In de tweede plaats is de Constellation als vliegtuig buiten gewoon sterk en stabiel zelfs in het zwaarste weer. Dit betekent niet dat nu afgerekend is met de mogelijkheid dat zware re- mous de ondergang van het K.L.M.- vliegtuig is geweest. De hevige lucht wervelingen in een onweers- of storm front kunnen een vliegtuig honderden meters omlaag of omhoog drukken voordat de bemanning het toestel weer in zijn macht heeft. Materiaalbreuk? Die kan ontstaan zijn. al wordt dit onwaarschijnlijk geacht gezien de eigenschappen van de Con stellations. Brand? Er is een uitge breid brandbestrijdings-systeem aan boord. En zo er brand is ontstaan, dan valt "het moeilijk zich voor te stellen waarom de bemanning geen noodsig naal heeft uitgezonden. Meervoudige motorstoring? Hoogst on waarschijnlijk, zeggen de deskundigen. Een viermotorig vliegtuig kan op drie motoren vliegen en hoogte houden, op twee doorvliegen met geleidelijk hoog- teverlies in welk geval de beman ning alarm zal slaan en het uitval len van alle vier de motoren is maar eenmaal voorgekomen, toen een piloot per ongeluk de gehele brandstofvoor ziening ineens afsloot. Een fout in de radar? In dat geval zou de bemanning geen waarschuwing hebben gekregen voor het naderbij komend onweersfront. Maar deze vraag kan alleen worden opgelost door het radar-apparaat te onderzoeken. Op grond van de schaarse feiten die tot nog toe bekend geworden zijn hel len de geraadpleegde Amerikaanse des kundigen over naar de theorie dat ab normaal ernstige, vrijwel nooit voorko mende wervelingen het toestel in zee gedrukt hebben. Waarom de radar niet waarschuwde zal wellicht nooit iemand weten. De deskundigen die in Galway aan wezig zijn beginnen over te hellen naar het vermoeden dat de ramp veroor zaakt is door een explosie. De afwe zigheid van reddingsvesten, het feit dat geen van de vier radiozenders in het vliegtuig gebruikt werd, en het feit dat de wrakstukken zo klein zijn, duiden alle op een explosie. En er is nog een vraagteken: waarom vloog de „Hu- go de Groot" 100 mijlen noordelijk van zijn uitgezette koers? Bij de K.L.M. zelve neemt men Hiter- aard ten aanzien van al deze specula ties de grootste voorzichtigheid in acht. Advertentie Advertentie -m -m volf pon rmo-pripfliik narhtvprl (Van onze Limburgse redacteur) Valkenburg is niet langer het enige toeristencentrum van zuid-Limburg. Het bekende Geul-stadje heeft in de na-oor- logse jaren veel concurrenten gekregen. Hun aantal wordt met het jaar groter. Tot m de meest onbetekenende ge huchtjes in het stroomgebied van de Geul en de Gulp zijn de vakantiegan gers doorgedrongen. Bijzonder snel heb ben zjj de verrukkelijke schoonheid van het meest zuidelijke deel van Limburg ontdekt. Te snel zelfs, aangezien de be trokken streek de sterk gegroeide toe- ristensiroom niet behoorlijk kan ver werken. De opname-capaciteit van de bestaande en inderhaast opgerichte ho tels is beslist te klein. Hetzelfde is het geval met de van ouds bestaande bona-fide pensions. De ze situatie heeft er toe geleid, dat nieu we logeermogelijkheden zijn geschapen. Bezitters van een bescheiden lapje grond hebben kampeercentra geopend; vele boerderijen zijn ingericht als bivak gelegenheden en tal van particuliere wo ningen als pension. In vele gevallen was voor deze inrich ting niets anders nodig dan een royaal uithangbord, dat de aard van het nieu we ^ristenbedrjjf vermeldt. Deze_ bor den waarvan de opschriften varieren van' pension" tot „camping", zijn in velerlei uitvoering kwistig aangebracht langs de wegen in zuid-Limburg. Bij gebrek aan voldoende controle Iaat de accommodatie van deze surro- gaat-logeer-gelegenheden veel, zo niet alles te wensen over. Hierbij speelt on getwijfeld ook een grote rol, dat de gas ten weinig eisen aan hun nachtverblijf stellen. Hoe is het anders te verklaren, dat arbeiderswoningen, doorgaans am per groot genoeg om de vaste bewoners een behoorlijk onderdak te verschaffen, thans zestien of meer gasten herbergen? Haastig ontruimde en slecht schoon ge maakte stallen en schuren doen dienst als bivakgelegenheden en boomgaarden zonder behoorlijk toilet- en wasruimte als kampeerterreinen. Al deze gevallen zijn helaas geen zeldzaamheid. We trof fen ze aan in wondermooie dorpjes als Schin-op-Geul, Ransdaal, Wijlré, Gul pen, Mechelen en Kamerig. Pakhuizen van gasten In deze plaatsen zijn de z.g. kolonie woningen pakhuizen van gasten gewor den. Woningen met drie kleine slaapka mers tellen grif tien a zestien gasten. Vol trots vertelden ons exploitanten van dergelijke „wilde" pensions, dat zij dank zy de toeristendrukte een goede bijver dienste hebben ontdekt. Terwille van fi nanciële voordelen getroosten zij zich zelf een ongerieflijk nachtverblijf. De pensionhouders en hun gezinsleden staan hun eigen bedden af aan betalen de logees. Voor enkele weken slapen zij wel op zolder of in de kelder. Landbou wers, gedreven door een grenzeloze zucht naar winst, verruilen niet zelden hun eigen slaapkamer voor een weinig comfortabel plekje op de hooizolder. Maar al te vaak is het geld de alles beheersende factor. De aandacht richt zich op het vergroten van de winsten en vrijwel nooit op het inrichten van be hoorlijke vakantieverblijven. Politionele functionarissen in de be trokken streek geven volmondig toe, dat de meeste van deze verblijven, en kele uitzonderingen daargelaten, abso luut niet voldoen aan bepaalde mini mumeisen. Eén pomp of in het gunstigste ge val één kraan en één toilet zonder waterspoeling voor vijftig of meer personen is op de meeste bivakboer derijen regel. Nog minder comfort biedt het charmante dorpje Kamerig (gemeente Vaals). Dit dorpje is ver stoken van een behoorlijke wegverbin ding, van waterleiding en van elek trisch licht. Niettemin logeren er ge middeld op één bepaald adres aldaar vierhonderd personen. Eén slecht werkende pomp en enkele geïmprovi seerde toiletten is alle comfort, dat de Kamerligse gastheer zijn gasten kan bieden. Zijn logeerservice is even wel uniek. De bezoekers van het dorp je kunnen er immers „logeren a la carte". Liefhebbers van kamperen kunnen terecht op vier uitgestrekte kampeerterreinen; voor bivakkeer- ders is de hooizolder disponibel; en pensiongasten kunnen beschikken over de kamers in de boerderij of over een zomerhuisje. Winsten niet gering Uniek is ook het zeldzaam mooie landschap. Terwille hiervan nemen ve le toeristen het geringe comfort voor lief. Bovendien zijn de lage logeerkos- ten (30 ct per nacht en per persoon) hier niet vreemd aan. Voor de exploitant zijn de winsten intussen niet gering. De gevarieerde logeermogelijkheden leve ren hem gemiddeld meer dan honderd gulden per dag op. „Een pracht aan vulling van mijn niet al te royale win sten van het boerenbedrijf," zo vertelde ons de Kamerigse bivakhouder. Ook velen van zijn collega-landbou wers denken er zo ove Zjj zouden niets liever zien dan dat de huidige toestand onveranderd blijft, al vrezen zij het te gendeel. Wanneer we diverse bevoegde instanties in het betrokken gebied mo gen geloven, is deze vrees tenvolle ge wettigd. Gelukkig maar, want er zal ver andering moeten komen in deze ons in ziens minder gewenste toestand. Ko mend seizoen, zo vernamen we, zullen de verschillende bivak- en kampeercen- De K.L.M. deelt in verband met de ramp met de Hugo de Groot het vol gende mede: Nadat enkele jaren gele den de belangrijkste Amerikaanse en Europese maatschappijen (onder an dere Panamerican, Air France en SAS) op de Noordatlantische route zijn overgegaan tot een radiotelefonisch ver bindingssysteem, heeft ook de K.L.M. in 1957 de radiotelefonie op deze route m dienst gesteld, zulks mede op grond van door de I.C.A.O. voorgesteld en algemeen door de I.A.T.A. geaccepteer de richtlijnen. De Nederlandse rijks luchtvaartdienst heeft zijn volle instem ming aan dit systeem gegeven. voordeel van de telefonie is dat by het zenden en ontvangen in de cockpit een schakel komt te vervallen, daar immers nu de vlieger zelf, zonder tussenkomst van een telegrafist, uit zendt en luistert. Er gaat niets boven een rechtstreeks contact tussen de vlie ger en de man die op de grond ver antwoordelijk is voor de vliegleiding. Bovendien wordt hierdoor de communi catie versneld. Dit laatste is in het bij zonder van belang in noodgevallen. De voorschriften zijn namelijk zo, dat de telegrafist onder geen enkele r stan- digheid op eigen initiatief bijvoorbeeld een S.O.S. mag uitzenden. Hij moet hier voor uitdrukkelijk opdracht van d zagvoerder krijgen. Deze gang van za ken kan juist tijdens noodprocedures tot misverstanden leiden. Bij vroegere ongevallen van K.L.M.-vliegtuigen is de tetegrafist niet in de gelegenheid geble ken berichten van enige aard door te geven. De storingsvrijheid van de ver binding is zeker zo goed als die bij de radiotelegrafie. Op het ogenblik zijn in het Noord- atlantisch gebied nog slechts enkele grondstations voorzien van faciliteiten voor telegrafie en dan zelfs in beperkte mate. Telefonie is het algemeen com municatiesysteem gebaseerd op een uit stekend netwerk. De K.L.M-vliegtuigen zijn uitgerust met twee zender-ontvangers voor lange afstanden en twee voor korte afstanden. Zij vergen praktisch geen bediening, daar zij vol-automatisch werken. Boven dien zijn de zender-ontvangers van drie plaatsen in de cockpit te bedienen. In alle noodgevallen hebben dus zowel de eerste als de tweede vlieger de moge lijkheid, onafhankelijk van elkaar zend en ontvangstinstallaties te bedienen. Op enkele K.L.M.-routes elders in de wereld, zoals naar het verre oos ten, wordt nog telegrafie toegepast. De reden daarvoor is, dat aldaar de nodige grondfaciliteiten voor telefonie nog niet zijn ingericht. Tilburg, r.-k. Leergangen: diploma voortgezet Bouwkunst Onderricht: Th. van de Acker, Warmond; H. Camp- man Rotterdam; A. Buenen 's Herto- g nbosch; H. Fraiture Breda; A. van Heugten Someren; J. van Oort Uden; J. Stassar Raamsdonksveer; J. van Vliet Leidschendam; P. Wolfs Moer gestel. tra worden gesaneerd. De onlangs tot stand gekomen provinciale kampeer- verordening houdt daarvoor de nodige garanties in. Het is evenwel nog een open vraag of ook aan de onhoudbare toestanden in de z.g. „wilde pensions" een einde zal ko men. Politie-functionarissen, met wie wij hierover spraken, zien dit einde nog niet. De controle op j,wilde pensions" is moeilijk. Houders van dergelijke bedrij ven kunnen zich, volgens onze, zegslie den, maar al te gemakkelijk redden met de uitvlucht: „wij hebben geen be talende logees, maar kennissen op be zoek." Twee uitzonderingen V.V.V.-functionarissen in de toeris tencentra Epen en Slenaken zijn het met deze zienswijze niet eens. Volgens hen gaat een dergelijke uitvlucht een of twee keer op, maar toch niet altijd. Bo vendien zo menen zij, kan de V.V.V. veel doen om alle wanordelijk logeren voorkomen. Beide plaatsen bewijzen inderdaad, dat dit kan. Ook hier zijn huis-aan-huis pensions een gewoon ver schijnsel, maar dank zij een goed con trole-systeem is geen enkel particulier pension een doorlopend pakhuis van gasten. Dit maakt in deze plaatsen én voor de gasten én voor de bewoners het leven er nog altijd leefbaar, ook in de drukste tijd van het jaar. En druk is het momenteel in Epen en Slenaken. Het aantal inwoners van beide plaatsen is tijdelijk verdubbeld. De elfhonderd inwoners van Epen herbergen evenveel gasten en in Sle naken, het lieflijk gelegen dorpje bij de Belgische grens met zijn zeshon derd inwoners staan vierhonderd bedden (een kwart meer dan ande re jaren, dank zij het nieuwe hotel „Op den Dries") ter beschikking van de zomergasten. Slenaken herbergt een speciaal soort gasten. De lawaaierige „feestneus-toe rist" voelt er zich niet op zijn plaats de gokautomaat en de juke-box zjjn er taboe maar de rustbehoevende gast, de genieter van het natuurschoon, des te meer. Slenaken is geheel op hem in gesteld. Op het fraaie dorpspleintje, dat besloten ligt tussen het leuke kerkje, het stralende nieuwe gemeentehuis en het gezellige „Berg en Dal''-hotelletje concerteert twee keer per week de ko ninklijke fanfare, terwijl de enige win kelier van het dorp de heer J. Boon, die ten dienste van de gasten een goed gesorteerde bazar exploiteert, zich des avonds ontpopt als een verdienstelijk zanger. Aan de piano begeleid door zijn twaalfjarige dochtertje Corry, zingt zanger Boon zuiver voor zijn plezier en dat van anderen. In de intieme gelagka mer van hotel „Berg en Dal" en op de terrasjes rónd bet pleintje luisteren de gasten aandachtig naar het lievelings lied van hun zanger „Schön ist die Welt". Een lied, dat uitsluitend voor de kleine wereld in en rond Slenaken geschreven kon zijn Vol vreugde begroetten de heer en mevrouw Pennock hun achttienjarige dochter Marijketoen die donderdag op het vliegveld Idlewild aankwam. Het meisje had aanvankelijk voor de „Hugo de Groot" geboekt, doch de boeking werd over geschreven op een toestel, dat eerder vertrok- De internationale luchtvaart van New York was getuige van diep verdriet, maar ook van vreugde onder familie leden, die donderdag passagiers van de K.L.M. kwamen afhalen. Vreugde heer ste bü de ouders van Marijke Pennock, een achttienjarig meisje uit Leidschen dam, dat twee dagen geleden werd op gebeld door de K.L.M. en werd mede gedeeld, dat haar boeking voor de ver ongelukte Hugo de Groot was overge bracht op vlucht 635, met welk toestel zij donderdagochtend veilig bij haar wachtende ouders op het vliegveld aan kwam. Dit was een gelukkige hereniging, daar Marijke zeventien maanden van het gezin werd gescheiden, toen dit op het punt stond uit Nederland naar de Verenigde Staten te emigreren. Zij bleek bij het medisch onderzoek t.b.c. te hebben en zij mocht niet vertrekken. Besloten werd, dat Marijke in Neder land zou blijven voor behandeling en dat haar ouders vooruit zouden gaan. Later werden bijzondere maatregelen getrof fen om haar in staat te stellen als her stellend patiënte naar de V.S. te reizen. Zij zal thans naar een sanatorium in New Yersey gaan. De heer en mevrouw Peter Miller uit Plymouth, Michigan, wachtten ver geefs op hun zoon Keith met zijn vrouw, Phyllis, die op het verongelukte vlieg tuig waren geboekt. De heer Miller vertelde, terwijl hjj zijn tranen niet kon bedwingen, dat zijn zoon zijn vrouw de plaatsen in. Europa had willen laten zien, waar hij tijdens zijn militaire dienst in Duitsland was geweest. De heer David Sami uit New York wachtte op het vliegveld op zijn ouders, Manachin en Rachel Rahamin. Hij ver telde, dat het echtpaar vier jaar lang in Israël op een visum voor de V.S. had gewacht. Zij waren uit Bulgarije naar Israël geëmigreerd en daar waren uit eindelijk regelingen getroffen voor hun vertrek naar New York. Zij zouden voor de eerste keer hun kleinkinderen hebben gezien. De bemanning van de verongelukte „Hugo de Groot": Bovenste rij v.l.n.r.: gezag voerder Roelofs, tweede vlieger Dijkstra, derde vlieger Jorna, eerste boordwerk tuigkundige Dekker. Onderste rij v.l.n.r.: tweede boordwerktuigkundige Van Dijk, eerste steward Schilperoort, tweede steward De Raam en stewardesse mej. Hamel. Gezagvoerder Roelofs was geboren op 30.1 1922 te Winschoten en sinds 1.8 1946 in dienst van de K.L.M. Hij was gehuwd en had twee kinderen. Hij woonde in Amstelveen. De tweede vlieger Dijkstra was ge boren op 18.8 1922 te Dokkum, sinds 1.10 1950 in dienst van de K.L.M. Hij was gehuwd en had een kind. Hij woon de in Nieuw-Loosdrecht. Derde vlieger Jorna, op 14.5 1931 te Bergen op Zoom geboren, sinds 1.2 1957 •in dienst van de K.L.M., was gehuwd en had een kind. De heer Jorna woon de in Bloemendaal. Eerste-boordwerktuigkundige Dek ker was geboren op 7.4 .1922 te Wor- merveer. Sinds 1.10 1947 in dienst van de K.L.M. Hij was gehuwd en had vijf kinderen. Hij was woonachtig te Zaan dam. Tweede-boordwerktuigkundige Van Dijk was op 19.6 1927 te Kampen gebo ren. Sinds 1.6 1952 in dienst van de K.L.M. Hij was gehuwd en had een kind. Hij woonde in Nieuw Loosdrecht. Eerste-steward Schilperoort was ge boren op 13.6 1924 te Tilburg en sinds 6.5 1948 in dienst van de K.L.M. Hij was gehuwd en had een kind. Hij woon de in Voorschoten. Tweede-steward De Raay was gebo ren op 20.10 1929 te Nijmegen, sinds 1.6 1954 in dienst van de K.L.M. Hjj was ongehuwd en woonde in Amstel veen. De stewardesse mej. Hamel was ge boren op 23.5 1926 te Haarlem, sinds 1.3 1949 in dienst van de K.L.M. Zij was ongehuwd en woonde te Haarlem. De Britse minister van vervoer, Ha rold Watkinson, heeft aan mr. J. Al- gera, minister van verkeer en water staat, een telegram gezonden, waarin hij zijn diepe deelneming betuigt met de ramp, die de „Hugo de Groot" heeft getroffen. Minister Watkinson biedt zijn medeleven aan met de minister zelve en met de familieleden en vrienden van de bij het ongeluk betrokkenen. Gelijke telegrammen ontvingen de minister van zijn Duitse en Zwitserse ambtsgeno ten, respectievelijk dr. H. C. Seebohm en Giuseppe Lepori. Bij de K.L.M. zijn telegrammen van deelneming binnengekomen van de we duwe van de Franse luchtvaartpionier Blériot, naar wie een K.L.M.-vliegtuig is genoemd. Van dr. ir. Damme. even eens naamgever van een K.L.M.- toestel, van de luchtvaartmaatschappij en B.E.A., B.O.A.C., Aer Lingus, Suid- Afrik'aanse Lugdienst, S.A.S. en Cana dian Pacific Airlines. Van de president directeur van de Lockheed vliegtuig-fa brieken en van de Douglas vliegtuigfa brieken; van grote bedrijven zoals Phi lips, Oliemaatschappijen en de Zuidafri- kaanse Spoorwegen. Van de gouver neurs van Nieuw-Guinea en Surina me en van de plaatsvervangend gevol machtigd minister der Nederlandse An tillen. Van minister Algera en de secre- taris-generaal van diens ministerie. Van de Duitse minister van verkeer; van de ambassadeurs van Zuid-Afrika, Venezuela en Pakistan; van de voorzit ter van het N.V.V. van het Haagse ge meentebestuur, het corps consulair te Amsterdam, de vereniging van K.L.M.- vliegers en de vereniging van K.L.M.- boordwerktuigkundigen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 5